هنگامی که برای اولین بار تصویری از استن­مارتین DBX منتشر شد تنها شبحی از این خودرو بود و هیچ نشانه ه­ای از ظاهر بدنه آن مشاهده نمی ­شد. از آنجا که بیش از دو سال از معرفی طراحی مفهومی این خودرو می­ گذرد، هم ­اکنون طراحی استن­مارتین DBX در مراحل پیشرفته ­تری قرار گرفته و از این خودرو در اوایل سال 2019 رونمایی می­ گردد.
در بخش ­های مختلف، این محصول به مشتریان بیشتری نسبت به قبل نیاز دارد که استن­مارتین امیدوار است که DBX بتواند این امر را محقق سازد. استن در ارتباط با طرح مفهومی DBX اظهار دارد که این خودرو به منظور مبارزه با عقاید و تفکرات مرسوم در مورد بخش لوکس GT ساخته شده است و می­ تواند به مخاطبان متنوع­ تر جهانی بیش از پیش برسد.
پیش­ بینی می­ شود DBX از انتقال قدرت مرسوم ­تری نسبت به طرح مفهومی یک موتور برای هر چرخ استفاده کند. DB11 از موتور V12 توربوشارژ استفاده می ­کند، در صورتی که Vantage V8 جدید از موتور V8 4 لیتری AMG استفاده می­ کند.
مدیر اجرایی استن، اندی پالمر انتظار دارد که اولین نمونه اولیه DBX در نیمه دوم سال 2018 تکمیل گردد که پیش از آغاز تولید انبوه این خودرو در سال 2019 می­ باشد.

منبع: اجاره خودرو تهران کهن گشت آریا