بعد از مدت ها انتظار بالاخره راهی برای ورود پرنده های تصویر برداری تخصصی به صورت عمومی و کاربر پسند در بین کاربران ایجاد شد ، کمپانی محبوب DJI در تاریخ ۲۴ می ۲۰۱۷ از پرنده خانوادگی خود به اسم کوادکوپتر SPARK رونمایی کرد . چندی پیش با معرفی DJI Mavic Pro به این نتیجه رسیدیم که ماویک پرنده ای مناسب برای سلفی هوایی خواهد بود ، اما هم اکنون با توجه به رونمایی از کوادکوپتر اسپارک میتوان به جرات گفت کواد کوپتر اسپارک یک پهباد کوچک فوق العاده برای یک سلفی حرفه ای هوایی است.


کوادکوپتر اسپارک شاهکاری از تکنولوژی در اوج کوچکی و کیفیت است . DJI با ارائه این محصول می خواهد کاری کند تا هر خانواده مانند یک گوشی همراه یک SPARK با خود داشته باشد تا بتواند در هر لحظه و هر مکانی به ثبت تصاویر حرفه ای بپردازد . امروزه که دنیای مجازی جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کرده است و هر یک از ما سعی داریم تا تصاویری خاص و خارق العاده ای از خود بجای بگزاریم ، DJI SPARK آمده است تا رویا ها را به واقعیت تبدیل کند.


مجموعه کالا آرسی مفتخرست تا به عنوان اولین مرجع تخصصی در زمینه تجهیزات کواد کوپتر و تصویر برداری هوایی ، کواد کوپتر اسپارک را به دوست داران پرواز و DJI ارائه کند ، در ادامه به بررسی تخصصی کوادروتور اسپارک خواهیم پرداخت.


کواد کوپتر اسپارک شاهکاری از تکنولوژی در اوج کوچکی و کیفیت است . DJI با ارائه این محصول می خواهد کاری کند تا هر خانواده مانند یک گوشی همراه یک SPARK با خود داشته باشد.
کواد کوپتر اسپارک | کواد کوپتر DJI-SPARK


بدنه و طراحی ظاهری کواد کوپتر DJI-SPARK


Meet Spark دارای طراحی خاص و منحصر بفردی می باشد که شاید تا به امروز در محصولات DJI به چشم نخورده باشد ، این پرنده دارای ابعادی به اندازه ۱۴.۳×۱۴.۳ سانتی متر و وزنی در حدود ۳۰۰ گرم است که براحتی بر روی دستان شما جای خواهد گرفت ، بدنه این محصول از آلیاژی بسیار مقاوم و با کیفیت ساخته شده که با در دست گرفتن آن می توانید کیفیت را براحتی احساس کند.


بدنه و طراحی ظاهری کواد کوپتر DJI-SPARK
بدنه و طراحی ظاهری کواد کوپتر DJI-SPARK


کواد کوپتر اسپارک دارای رنگ بندی جذاب!


کمپانی DJI بر خلاف محصولات قبلی خود در طراحی اسپارک سعی کرده از زنگهای جذاب و منحصر بفرد استفاده کند و محصولی کاملا فانتزی با قابلیتهای بسیار بالا را به کاربران ارائه دهد ، رنگ بندی کواد کوپتر اسپارک به رنگهای : قرمز ، سبز ، سفید ، زرد ، آبی طراحی شده است.


کواد کوپتر اسپارک دارای رنگ بندی جذاب رنگهای : قرمز ، سبز ، سفید ، زرد ، آبی طراحی شده است.
کواد کوپتر اسپارک دارای رنگ بندی جذاب


سیسم FaceAware در کوادکوپتر اسپارک


این مولتی روتور محبوب مجهز به سیستم FaceAware می باشد که توسط دوربین خود چهره شما را اسکن کرده و با تشخیص چهره ، صاحب خود را می شناسد ، به زبان ساده تر میتوانید با آن ارتباط برقرار نمایید ، با بلند کردن دست خود با توجه به سیستم تشخیص چهره ، شما را به عنوان صاحب خود شناخته و بر روی دستانتان می نشیند و بلند می شود . یک پرواز ساده و سریع، کواد کوپتر SPARK نیاز به جایگاهی برای فرود و یا برخواستن ندارد ، امن ترین جا برای او دستان شماست!


کنترل آسان از مشخصه های کواد کوپتر اسپارک!


برای خلق تصاویر خارق العاده با Spark نیازی به کنترل و یا حتی یک دستگاه همراه ندارید ، بهترین کنترل دستان شماست ! این مولتی روتور استثنایی با توجه به سیستم تشخیص چهره ، فرامین عکاسی و فیلبمرداری و پرواز را از دستان شما دریافت می کند . کافیست تا به آن اشاره کنید و بیبنید که این کوچولوی هوشمند چقدر راحت به حرکت در می آید.


خلق تصاویر سینمایی با یک اشاره در کواد کوپتر اسپارک


کوادکوپتر اسپارک در کنار شماست تا بتوانید بدون نیاز به هیچ گونه دانش تخصصی ، تصاویری فوق العاده سینمایی و حرفه ای خلق نمایید ، کافیست چند لمس کوچک بر روی موبایل خود نمایید و قدرت اسپارک را درک نمایید.


ویرایش و به اشتراک گذاری سریع تصاویر با اپلیکیشن DJI-GO 4


کمپانی DJI کار را برای شما آسان نموده است ، با استفاده از نرم افزار تخصصی DJI GO 4 می توانید تصاویر خود را به سرعت ویرایش کرده ( کات کردن ، فیلتر گذاری ، صدا گذاری ،تغییر سرعت و .. ) و بر روی شبکه اجتماعی دلخواه خود به اشتراک بگذارید.


کنترل کواد کوپتر اسپارک توسط تلفن همراه


کواد کوپتر Spark می تواند بدون استفاده از رادیو کنترل خود توسط تلفن همراه شما از طریق تکنولوژی WIFI تا برد ۱۰۰ متر هدایت شود ، برای اولین بار است که کمپانی DJI به همچین خلاقیتی دست زده است تا بتوانید از هدایت این پرنده لذت ببرید.


کواد کوپتر Spark


رادیو کنترل کوچک ، حرفه ای و تاشو کوادکوپتر اسپارک


کواد کوپتر SPARK همانند دیگر محصولات DJI مجهز به یک رادیو هوشمند می باشد که توسط نرم افزار DJI GO فعال می شود . یکی دیگر از قابلیت های منحصر بفرد این رادیو قابلیت تا شوندگی به همراه فرکانس کاری ۲.۴ و ۵.۸ GHz نیز می باشد لازم به ذکر است که منبع تغذیه رادیو کنترل این پرنده حرفه ای از باتری لیپو تامین شده و به راحتی قابل شارژ است.


رادیو کنترل کوچک ، حرفه ای
رادیو کنترل کوچک ، حرفه ای


Meet Spark مجهز به سیستم پرواز هوشمند با قابلیت بصری فوق العاده!


اجازه دهید تا کوادکوپتر SPARK با چند کلیک تصاویر رویایی و حرفه ای از شما تهیه کند ، کواد کوپتر اسپارک می تواند فقط با چند لمس ساده حرکات ها و تصاویر منحصر بفردی را برای شما خلق نمایید ، برخی از آپشنهای این کواد کوپتر به حضور شما سروران گرامی معرفی میگردد.


Rocket : صعود رو به آسمان با یک لمس رو به پایین


Dronie : پرواز رو به عقب و با زاویه دلخواه با کلیک بر روی سوژه


Circle : حرکت دایره وار به دور سوژه


Helix : حرکت مدور با گرفتن فاصله از مرکز


Tap Fly : کافیست چهت دلخواه خواد را بر روی صفحه با انگشتتان لمس کنید تا سیستم به صورت هوشمند و با استفاده ار قابلیت بصری و حفظ پایداری کامل و سرعت دلخواه به سوی محل شما پرواز کند.


Meet Spark مجهز به سیستم پرواز هوشمند
Meet Spark مجهز به سیستم پرواز هوشمند


پرواز و برخواستن از روی دستان شما!


کافیست تا با نوک انگشتتان اشاره کنید تا اسپارک به پرواز درآید و سپس دست خود را باز کنید تا بروی دستانتان بنشیند ، همه چیز به راحتی امکان پذیر است فقط کافیست یک بار امتحان کنید!


کافیست تا با نوک انگشتتان اشاره کنید تا اسپارک به پرواز درآید و سپس دست خود را باز کنید تا بروی دستانتان بنشیند.
پرواز و برخواستن از روی دستان شما!


سیستم ActiveTrack STAY ON TARGET


کواد کوپتر DJI Meet Spark همانند دیگر محصولات DJI از سیستم دنبال کردن سوژه بهرمند است که این سیستم در اسپارک به ۲ صورت فعال می شود:


Trace : در این حالت پرنده با تشخیص سوژه به صورت افقی و مدور می تواند آن را دنبال نماید .
Profile : در این حالت پرنده با تشخیص سوژه خود می تواند آن را از بغل دنبال کند .


سیستم Gesture Your Moments & Captured


قابلیت تشخیص حرکت و یادگیری به شما اجازه می دهد تا بتوانید عکس های سلفی خود را با حرکات ساده دستانتان انجام دهید .


Selfies (سلفی هوایی) : با بالا بردن دست ها ، ایجاد یک خمش ساده و ساخت یک قاب با انگشتان دست خود می توانید به راحتی به اسپارک فرمان دهید تا از شما تصاویر سلفی هوایی خارق العاده ای را خلق نماید .


Palm Control (کنترل با دست) : اسپارک می تواند دستان شما را شناسایی کرده و آن را دنبال نماید و یا حتی با یک اشاره بر روی کف دستان شما بنشیند و یا از آنجا پرواز کند.


بررسی تخصصی دوربین کواد کوپتر SPARK


دوربینی با کیفیت و عملکردی بسیار بالا که می تواند به همراه تثبیت کننده دوربین خود تصاویری خارق العاده و شگفت انگیزی را خلق نماید !


تصاویری بدون لرزش با اسپارک خلق کنید


گیمبال کوادروتور DJI Spark مجهز به سیستم ثبت عکس بدون لرزش می باشد ، این گیمبال به گونه ای طراحی گردیده است که دارای ۲ محور مکانیکی الکترونیکی مجهز به تکنولوژی UltraSmooth بوده که باعث می شود تا تصاویری عاری از لرزش ، نور دهی بالا شاتر ، با ثبات و دقیقی ثبت شود . میزان زاویه تغییر این محصول از ۰ تا ۸۵ درجه می باشد .


بررسی تخصصی دوربین کواد کوپتر SPARK
بررسی تخصصی دوربین کواد کوپتر SPARK


لنز قدرتمند دوربین اسپارک


همه تصاویر کوادکوپتر اسپارک همواره واضح و زنده با خطاهای رنگی بسیار کمی می باشد . دوربین کوادکوپتر SPARK دارای یک لنز با دیافراگم f / 2.6 با زاویه دید عریض و فاصله کانونی معادل ۲۵ میلی متر می باشد که باعث شده تا پنج عنصر در یک گروه برای خلق تصاویری خارق العاده در کنار هم جمع شوند .


رنج ISO و سایز تصاویر


کوادکوپتر DJI SPARK می تواند در حالت عکس برداری رنج iso معادل ۱۰۰ الی ۱۶۰۰ و در فیلم برداری ۱۰۰ الی ۳۲۰۰ را تجربه نماید . ابعاد عکس گرفته شده در این محصول ۳۹۶۸×۲۹۷۶ و حداکثر بیت ریت آن در حالت فیلمبرداری ۲۴ Mbps می باشد .


سنسور ۱/۲.۳ برای ثبت جزئیاتی بیشتر


کواد کوپتر اسپارک، مجهز به یک دوربین با سنسور لنز ۱/۲.۳ CMOS می باشد که موجب می گردد تا فیلمبرداری با کیفیت FULL HD و عکاسی با کیفیت ۱۲ مگاپیکسل را به جزئیات هرچه تمام تر ثبت نماید .


Pano and ShallowFocus


کمپانی DJI پرنده بدون سرنشین خود را نیز کامل تر از قبل کرده و به آن مود های جدید همانند Pano و ShallowFocus را اضافه کرده است تا بتواند این محصول خود را کامل تر از سری قبلی ارائه نماید .


Pano (پاناروما) : کواد کوپتر اسپارک مجهز به سیستم ثبت تصاویر پاناروما نیز می باشد .


ShallowFocus : این محصول مجهز به تکنولوژی ۳D vision می باشد که موجب می گردد تا تصاویری با عمق میدان بیشتر را بتوان خلق کرد .


موتور براشلس قدرتمند با سرعت و دقت کنترل بالا


سبک طراحی منحصر بفرد آیرودینامیکی DJI SPARK موجب گردیده تا هوا در حداقل اصطکاک با دستگاه قرار گیرد که موجب می گردد تا پرنده اسپارک بتواند در باد و بر روی حالت Sport سرعتی معادل ۵۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه نماید .


موتور براشلس قدرتمند با سرعت و دقت کنترل بالا
موتور براشلس قدرتمند با سرعت و دقت کنترل بالا


پرواز دورتر ، مشاهده بیشتر به کمک تکنولوژی HD wi-fi


به کمک تکنولوژی HD wi-fi کوادکوپتر SPARK می تواند تا برد ۲ کیلومتر تصاویر دریافتی خود را به صورت آنلاین و لحظه ای با کیفیت ۷۲۰p ارسال نماید .


زمان پرواز منحصر بفرد در کواد کوپتر اسپارک


با وجود تمام این ویژگی های هوشمندانه ، اسپارک دارای زمان پروازی منحصر بفردی است ، Spark می تواند با یک باتری فول شارژ به مدت ۱۶ دقیقه به صورت مداوم پرواز کند که البته می توان این زمان پروازی را با تهیه باتری یدک ارتقا داد.


قابلیت نصب عینک FPV


spark این قابلیت را دارد که بتواند به عینک DJI FPV متصل گردد تا برای شما پروازی پرهیجان را در حالت اسپرت به ارمغان آورد ، با تهیه DJI FPV و قرار دادن آن بر روی چشمان خود احساس میکنید که خلبان پرنده هستید که سوار بر آن و در حال هدایت آن می باشید.


spark این قابلیت را دارد که بتواند به عینک DJI FPV متصل گردد تا برای شما پروازی پرهیجان را در حالت اسپرت به ارمغان آورد.
قابلیت نصب عینک FPV


پروازی مستقل به همراه آگاهی پیشرفته


سیستم FlightAutonomy که همان سیستم پرواز هوشمند DJI SPARK است شامل : دوربین اصلی ، سیستم موقعیت دید (VPS) ، سیستم سنجش ۳D ، دو باند GPS ، دقت بالا با واحد اندازه گیری حرکتی و پردازنده ۲۴ هسته ای قدرتمندمی باشد .


سیستم بازگشت به خانه هوشمند GPS


Spark نیز همانند محصولات اخیر DJI مجهز به سیستم بازگشت به خانه هوشمند با استفاده از GPS می باشد که موجب میگردد تا در هنگام اتمام باتری ، قطع ارتباط و یا با فشردت دکمه بازگشت به خانه پرنده به صورت هوشمند و بدون برخورد به موانع به محل تیکاف از پیش تعیین شده خود بازگردد.


سیستم بازگشت به خانه هوشمند GPS
سیستم بازگشت به خانه هوشمند GPS


سیستم حفاظت پرواز در اسپارک


DJI SPARK مجهز به سیستم حفاظت پرواز می باشد که با فعال کردن آن شما می توانید بدانید که در چه مناطقی فرودگاه ، استادیوم و …. می باشد که با توجه به آن اسپارک به صورت هوشمند وارد آن مناطق نشده و امنیت پرواز را برای شما حفظ می کند .


سیستم حفاظت پرواز در اسپارک
سیستم حفاظت پرواز در اسپارک


باتری پروازی هوشمند


باتری کوادکوپتر اسپارک یک باتری هوشمند لیتیوم پلیمر با چگالی انرژی بالا برای یک عملکرد مطلوب است ، یک باتری ۳ سل با ظرفیت ۱۴۸۰ میلی آمپر بر ساعت می باشد که علاوه بر آن ۱۲ تابع حفاظت هوشمند بر روی این باتری رعایت شده است تا بتوان یک پرواز امن را ارائه نمود، لازم به ذکر است که کوادروتور اسپارک با این باتری میتواند ۱۶ دقیقه تایم پرواز مفید و واقعی داشته باشد، و طبق گفته کمپانی DJI با ورود نسل جدید باتریهای این شرکت باتری کواد کوپتر اسپارک قابل ارتقا خواهد بود.


نتیجه گیری در مورد خرید کواد کوپتر اسپارک


کواد کوپتر اسپارک یک محصول بی نظیر از کمپانی DJI است که با توجه به بررسی های انجام شده ، یک پهباد خانوادگی و مخصوص تهیه عکسهای با کیفیت و عالی می باشد ، شما میتوانید به بهترین شکل از این پرنده استفاده کرده و تصاویر کاملا منحصر بفردی تهیه کنید ، با توجه به سنسورهای بسیار کارآمد و آپشنهای کواد کوپتر اسپارک در صورتی که قصد خرید کواد کوپتر حرفه ای را دارید خرید کواد کوپتر اسپارک را به شما پیشنهاد میدهیم.