شرکت کسپرسکی با همکاری شرکت B2B Internaional، یک نظر سنجی درباره ی اسپم ها یا هرزنامه ها انجام داد که در آن 64 درصد پاسخ دهندگان، هرزنامه را یکی از مهم ترین تهدیدات سایبری معرفی کردند. آنتی اسپم ها همه ی ایمیل های ناخواسته (spam) فیلتر می کنند. آنتی اسپم در اینترنت سکوریتی کسپرسکی از برنامه های Microsoft Office Outlook 2003, 2007, 2010, 2013 و (Microsoft Outlook Express (Windows Mail پشتیبانی می کند.در ادامه توصیه هایی برای تمیز نگه داشتن ایمیل ارائه می دهیم و سپس به نحوه فعال سازی و تنظیم آنتی اسپم در اینترنت سکوریتی کسپرسکی می پردازیم؛ با مرکزش همراه شوید.چند توصیه برای مقابله با اسپم در ایمیل

برای مقابله با اسپم و ایمیل ناخواسته بهتر است نکات زیر را رعایت نمایید:
  1. برای انجام مکاتبه های عمومی و خصوصی دو آدرس ایمیل جداگانه داشته باشید. ایمیل شخصی خود را، تنها برای ارتباط با افراد شناخته شده استفاده نمایید.
  2. رمز عبور یکسان برای تمام ایمیل های خود انتخاب نکنید.
  3. از یک ایمیل عمومی برای عضویت در سایت های مختلف استفاده کنید.
  4. فایل های پیوست و لینک هایی که در ایمیل افراد ناشناس وجود دارد را باز نکنید و هرگز جواب این گونه پیام ها را ندهید.
  5. از آنتی ویروس ها و برنامه های امنیتی دارای قابلیت آنتی اسپم استفاده نمایید.

فعال و غیر فعال سازی آنتی اسپم در اینترنت سکوریتی کسپرسکی

برای فعال سازی آنتی اسپم در Kaspersky Internet Security 2016 ، نرم افزار را باز کنید. در بخش Settings روی Protection کلیک کنید. در سمت راست پنجره گزینه ی Anti-Spam را انتخاب نموده و روی دکمه ی فعال کردن (On) و یا غیر فعال کردن (Off) کلیک کنید.
آنتی اسپم در اینترنت سکوریتی کسپرسکی و تنظیمات آن

1- در بخش تنظیمات، وارد قسمت Protection شده و گزینه ی Anti-Spam را انتخاب کنید.
2- پنجره ی جدیدی باز می شود که در قسمت Security level سطح امنیتی مورد نظر را تنظیم نمایید.3- در همان پنجره روی گزینه ی Advanced Settings کلیک کنید.
4- در پنجره ی باز شده ی جدید، پارامترهای مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس پنجره را ببندید.
می توانید برای خرید اینترنت سکوریتی کسپرسکی به سایت مرکزش مراجعه نمایید.