در این مقاله به آموزش قابلیت بک آپ در کسپرسکی توتال سکوریتی می پردازیم؛ با ما همراه شوید.

نمی توان به کاربر این اطمینان را داد که دستگاه الکترونیکی هیچ گاه خراب نمی شود و هیچ تضمینی برای از دست نرفتن اطلاعات‌ وی وجود ندارد. بنابراین با توجه به حوادث سایبری توصیه می شود برای حفاظت از فایل ها به طور منظم بک آپ تهیه نمایند.مناسب‌ترین روش گرفتن بک آپ از اطلاعات حساس و ارزشمند، ذخیره آن ها در قالب فولدرهای کدگذاری شده و نگهداری از آن ها هم روی دستگاه های ذخیره سازی فیزیکی و هم در محل های ذخیره سازی ابری است. بدین ترتیب اطلاعات شما به هیچ وجه از بین نخواهد رفت و همواره در دسترس خواهد بود حتی اگر یکی از ناگوارترین اتفاقات بیافتد، مثلا برای لحظاتی اینترنت در همه نقاط دنیا قطع باشد و دسترسی به اطلاعات خود روی فضاهای ذخیره سازی ابری نداشته باشید، یا اینکه به دلیل تخریب ساختمان، یا هر دلیل دیگری هارد دیسک یا فلش درایو حاوی نسخه بک آپ خود را از دست بدهید.

قابلیت بک آپ در کسپرسکی توتال سکوریتی

قابلیت بک آپ در کسپرسکی توتال سکوریتی و همچنین فضای رایگان ابری اختصاصی، از امکاناتی است که این محصول حرفه ای و کامل کسپرسکی در اختیار شما قرار می دهد.در نسخه ویندوز کسپرسکی توتال سکوریتی، می توانید به صورت خودکار و به سادگی با سرعت بالا نسخه های بک آپ محافظت شده ای از داده های مهم خود ذخیره نمایید. کدگذاری در این روش، می تواند ضمن ذخیره یک نسخه بک آپ از این اطلاعات و محافظت از فایل ها یا حتی فولدرهای شما با کلمه عبوری که تنها شما می دانید، آن ها را از گزند هر خطر احتمالی مانند دسترسی افراد سودجو به این داده ها در امان نگاه دارد.

نحوه ی بک آپ گیری در کسپرسکی توتال سکوریتی

در ادامه طی مراحلی نحوه ی گرفتن بک آپ در کسپرسکی توتال سکوریتی را بررسی می کنیم:
ابتدا گزینه Backup and Restore را در صفحه اصلی آنتی ویروس انتخاب نمایید.
سپس روی Select files to back up کلیک کنید.
در گزینه Create backup copies of files می توانید نوع داده های مورد نظر را مشخص نمایید.
یک پوشه را برای گرفتن بک آپ انتخاب کنید.توصیه می شود فایل های بک آپ را روی هارد دیسک های قابل حمل یا در Dropbox، گوگل درایو و … ذخیره نمایید.
برنامه ای منظم برای تهیه بک آپ از داده ها تنظیم کنید.
از این بک آپ می توان در سیستم هایی که دارای Kaspersky Total Security نمی باشند هم استفاده کرد.
یک کلمه عبور برای ایمنی پوشه مورد نظر ایجاد کنید.
دو پارامتر تعداد کپی هایی که از فایل شما تهیه می شود و مدت زمانی که فایل های بک آپ قبلی نگه داشته می شود را مشخص نمایید.
برای نسخه بک آپ یک نام تعیین کنید و Next کنید.
به این ترتیب نسخه بک آپ فایل های شما تهیه می شود.
قابلیت بک آپ در کسپرسکی توتال سکوریتی ایمن ترین روش بک آپ است که توصیه می شود شما نیز برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل های خود از این آنتی ویروس استفاده کنید.

چنانچه در هنگام گرفتن بک آپ با مشکلی مواجه شدید در بخش دیدگاه مطرح و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت نمایید.