تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 39
    ریس کل انجمن MIRZA آواتار ها
    تشکر شده 9,151 بار در 934 ارسال

پیش فرض پرسش و پاسخ متفرقه در زمینه آکواريوم

با سلام و درود بی پایان

سوالات متفرقه خصوص ابزیان در این تاپیک مطرح میشود

خواهشی که از عزیزان و مدیران دارم این هست که سوالاتی که بخشی برای اون یافت نمیکنن رو در این تاپیک بپرسن

متاسفانه میینم که کلیه سوالات در این تاپیک پرسده میشه و دوستا زحمت پیدا کردن بخش مربوطه و جای مناسب رو برای سوالشون پیدا نمیکنن

مدیریت این بخش به دوست عزیزم james k2 واگذار شد

با تشکر و تقدیر

mirza

جان نباشد جز خبر در آزمون هر که را افزون خبر ، جانش فزون

اقتضای جان چو ای دل آگهیست هر که آگه تر بود جانش قویست

.
    .

سالن تخصصی تکثیر و پرورش آبزیان زینتی پارس اکوا (MIRZA)به روایت تصویر

.
    .

2. 4 کاربر مقابل از MIRZA عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

james k2 آواتار ها
    james k2 آفلاين است مدیر بخش معرفی ابزیان و سایر گفتگوها
    No.Problem
    سن کاربر
    1983
    تشکر شده 4,852 بار در 1,075 ارسال

با سلام / این بخش هم بدون مشکل و اکتیو برای ارسال پرسش های شماست
    So close no matter how far
    Couldn't be much more from the heart
    Forever trusting who we are
    And nothing else matters

secretm2 آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 5 بار در 3 ارسال

سلام به همه عزیزان ... یه راهنماییه کوچولو میخواستم ازتون من زیاد از اکواریوم سر در نمیارم... یه تانک 40*35*24 دارم که توش فقط گپی داشتم ... جدیدا چند شاخه گیاه خریدم کاشتم و co2 دستسازم دسرست کردمو 2 روز کار کرد دیگه گاز نداد ... الان رو گیاهامو شیشه جلبک زده ... کف اکواریومم جلبک مویی میبینم چیکار کنم از بین برن ؟؟؟؟
    و اینکه برای این تانک چه فیلتری بزارم ؟؟ اصلا فیلتر نداره میخوام یه چیزی بهشه که ارزون قیمت باشه شما چی توصیه میکنید ؟؟
    ببخشید اگه جاش اینجا نبودو پرسیدم ممنون میشم راهنماییم کنید

5. کاربر مقابل از secretm2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

StarFish. آواتار ها
    StarFish. آفلاين است پاسخگو و راهنما
    سن کاربر
    25
    تشکر شده 173 بار در 43 ارسال

یه فیلتر هنگینگ سوبو بخر.
    جلبک مویی سریعتری راهش حذف فیزیکی هست یعنی با مسواک جلبک ها رو خارج کن.
    جلبک های روی شیشه هم با کت فیش ردیف میشه.

7. 3 کاربر مقابل از StarFish. عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

james k2 آواتار ها
    No.Problem
    سن کاربر
    1983

نقل قول نوشته اصلی توسط secretm2 نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان ... یه راهنماییه کوچولو میخواستم ازتون من زیاد از اکواریوم سر در نمیارم... یه تانک 40*35*24 دارم که توش فقط گپی داشتم ... جدیدا چند شاخه گیاه خریدم کاشتم و co2 دستسازم دسرست کردمو 2 روز کار کرد دیگه گاز نداد ... الان رو گیاهامو شیشه جلبک زده ... کف اکواریومم جلبک مویی میبینم چیکار کنم از بین برن ؟؟؟؟
    و اینکه برای این تانک چه فیلتری بزارم ؟؟ اصلا فیلتر نداره میخوام یه چیزی بهشه که ارزون قیمت باشه شما چی توصیه میکنید ؟؟
    ببخشید اگه جاش اینجا نبودو پرسیدم ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام
    با تالار نيك صالحي خوش امديد.
    گاز كربن دست ساز معمولا تا 1 هفته جواب ميده / براي گياهاني مثل شويدي كابومبا سبز گندمي كه مقاوم هستن گاز كربن لازم نيست نور كافي و مناسب براي رشد كفايت ميكنه.
    بخش مبارزه با جلبك 1 سر بزنيد تا جواب رو بدست بياريد. جلبك مويي رو با سيفون منظم از بين ببريد. معمولا جلبك سبز ابي كف مخزن رو ميپوشونه .
    And nothing else matters

9. 3 کاربر مقابل از james k2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish. نمایش پست ها
    یه فیلتر هنگینگ سوبو بخر.
    جلبک مویی سریعتری راهش حذف فیزیکی هست یعنی با مسواک جلبک ها رو خارج کن.
    جلبک های روی شیشه هم با کت فیش ردیف میشه.
    داداش ممنون جواب دادی ... این فیلتری که معرفی کردی قیمتش چنده ؟؟؟ چون تانکم کوچیکه فشارش اذیت نمیکنه ؟؟ توش باید مدیا هم گذاشت ؟
    ممنون که راهنمایی میکنی

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط james k2 نمایش پست ها

با سلام
    با تالار نيك صالحي خوش امديد.
    گاز كربن دست ساز معمولا تا 1 هفته جواب ميده / براي گياهاني مثل شويدي كابومبا سبز گندمي كه مقاوم هستن گاز كربن لازم نيست نور كافي و مناسب براي رشد كفايت ميكنه.
    بخش مبارزه با جلبك 1 سر بزنيد تا جواب رو بدست بياريد. جلبك مويي رو با سيفون منظم از بين ببريد. معمولا جلبك سبز ابي كف مخزن رو ميپوشونه .

سلام داداش ممنون جواب دادی ... من قبلا co2 دستساز درست میکردم 1 ماه کار میکرد این فکر کنم چون هوا سرده زیاد کار نکرد ... ببخشید نور خوب یعنی چی ؟؟ من خودم با یه لامپ کم مصرف 18 ولت درست کردم قابشم با لوله پلیکا ساختم ... این نور مناسب نیست ؟؟ ببخشید زیاد سوال میپرسم ... ممنون که وقت گذاشتیو جواب دادی

11. 2 کاربر مقابل از secretm2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

StarFish. آواتار ها
    سن کاربر
    25

داداش ممنون جواب دادی ... این فیلتری که معرفی کردی قیمتش چنده ؟؟؟ چون تانکم کوچیکه فشارش اذیت نمیکنه ؟؟ توش باید مدیا هم گذاشت ؟
    ممنون که راهنمایی میکنی
    بستگی داره با چه قدرتی بخری کمترین قدرتش که تانک 15 لیتری هم جواب میده الان حدودا 20 تومن شده . هیچ تلاطمی ایجاد نمیکنه حتی برای تانک شریمپ هم مناسبه. مدیا هم والا چی بگم من خودم یکی دارم تنها چیزی که توی مخزنش جا میشه ابر هست.

ببین این هنگینگ هست :

SOBO-Adjust-Flow-600L-H-Mini-Aquarium-Fish-Tank-Biochemical-External-Hanging-Filter.jpg

اینم اسلیم هست و فضای بیشتری برای متریال داره :

1379940447318.jpg

13. 4 کاربر مقابل از StarFish. عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

بستگی داره با چه قدرتی بخری کمترین قدرتش که تانک 15 لیتری هم جواب میده الان حدودا 20 تومن شده . هیچ تلاطمی ایجاد نمیکنه حتی برای تانک شریمپ هم مناسبه. مدیا هم والا چی بگم من خودم یکی دارم تنها چیزی که توی مخزنش جا میشه ابر هست.

ببین این هنگینگ هست :

SOBO-Adjust-Flow-600L-H-Mini-Aquarium-Fish-Tank-Biochemical-External-Hanging-Filter.jpg

اینم اسلیم هست و فضای بیشتری برای متریال داره :

1379940447318.jpg

داداش تانک من 35 لیتر اب میگیره به نظرت کدومو بگیرم ؟؟؟ اگه اون اسلیم و بگیرم میشه توش مدیا گذاشت ؟؟ معمولا چه مدیایی میزارن ؟؟ و اگه قیمتشو میدونی ممنون میشم بگی... خیلی اقایی

15. 2 کاربر مقابل از secretm2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

StarFish. آواتار ها
    سن کاربر
    25

داداش تانک من 35 لیتر اب میگیره به نظرت کدومو بگیرم ؟؟؟ اگه اون اسلیم و بگیرم میشه توش مدیا گذاشت ؟؟ معمولا چه مدیایی میزارن ؟؟ و اگه قیمتشو میدونی ممنون میشم بگی... خیلی اقایی
    قیمت که ندارم من.

برا 35 لیتر یه اگه بخوای اسلیم بخری کارت با 308h هم راه میفته اما خوب مدیاش انقدر بزرگ نیست که بشه روش حساب باز کرد اون اسلیمی که بالا عکسش رو دیدی که توش میشه هم متریال ریخت و هم چند سری ابر گذاشت برای تانک های 60 70 لیتری هست !

شما یا 308h اسلیم بخر یا 606h هنگینگ. به نظرم همین هنگینگ بخری بهتره.

ببین یه مطلبی بگم تا تهش بری: برای باکتری سازی سرامیک و سیپورکس و ساب استریت تنها چیزی نیستن که در اختیار ما باشن. همون ابر توی فیلتر در صورتی که با آب کلر دار

شسته نشه میتونه جای بسیار مناسبی برای باکتری سازی باشه. اتفاقا به نظر خود من ابر میتونه بهتر از سرامیک باشه چون توی این مخازن کوچیک تاپ سامپی که ساخته

میشه مقدار کمی ابر جا میشه و آب خوب تصفیه نمیشه و وارد سرامیک میشه و سرامیک کارایی خودش رو از دست میده

برای همین وقتی بخوای سرامیک رو مثل روز اولش تمیز کنی باید حداقل 4 5 ساعت بجوشونی که اصلا مشخص نمیشه که چچه زمانی نیاز داری سرامیک ها رو بجوشونی

مگر اینکه مدام آب رو با تستر تست بزنی ببینی سرامیک ها خوب کار میکنن یا نه !

من بزودی میخوام روند باکتری سازی رو به جای سیپورکس هام با شن نرم که توی جوراب میریزم امتحان کنم و حتما نتیجش رو میگم.

17. 3 کاربر مقابل از StarFish. عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

[QUOTE=StarFish.;1190731]قیمت که ندارم من.

برا 35 لیتر یه اگه بخوای اسلیم بخری کارت با 308h هم راه میفته اما خوب مدیاش انقدر بزرگ نیست که بشه روش حساب باز کرد اون اسلیمی که بالا عکسش رو دیدی که توش میشه هم متریال ریخت و هم چند سری ابر گذاشت برای تانک های 60 70 لیتری هست !

شما یا 308h اسلیم بخر یا 606h هنگینگ. به نظرم همین هنگینگ بخری بهتره.

ببین یه مطلبی بگم تا تهش بری: برای باکتری سازی سرامیک و سیپورکس و ساب استریت تنها چیزی نیستن که در اختیار ما باشن. همون ابر توی فیلتر در صورتی که با آب کلر دار

شسته نشه میتونه جای بسیار مناسبی برای باکتری سازی باشه. اتفاقا به نظر خود من ابر میتونه بهتر از سرامیک باشه چون توی این مخازن کوچیک تاپ سامپی که ساخته

میشه مقدار کمی ابر جا میشه و آب خوب تصفیه نمیشه و وارد سرامیک میشه و سرامیک کارایی خودش رو از دست میده

برای همین وقتی بخوای سرامیک رو مثل روز اولش تمیز کنی باید حداقل 4 5 ساعت بجوشونی که اصلا مشخص نمیشه که چچه زمانی نیاز داری سرامیک ها رو بجوشونی

مگر اینکه مدام آب رو با تستر تست بزنی ببینی سرامیک ها خوب کار میکنن یا نه !

من بزودی میخوام روند باکتری سازی رو به جای سیپورکس هام با شن نرم که توی جوراب میریزم امتحان کنم و حتما نتیجش رو میگم.[/QUOTE

.................................................. ....................

ممنون از اینکه جواب دادی ... یه چیزی به ذهنم رسید شاید خنده دار باشه ولی خب میگم که سوالی تو ذهنم نمونه ... سنگای اتشفشانی که ما بهش میگیم سنگ پا رو دیدین ؟؟؟؟ از اینا نمیشه به عنوان مدیا استفاده کرد ؟
    اخه سوراخای خیلی کوچیک توشون دارن ولی نمیدونم رو پارامترای اب تاثیر منفی میذارن یا نه
    بازم ممنون که جواب میدین

StarFish. آواتار ها
    سن کاربر
    25

[QUOTE=secretm2;1190743]
    قیمت که ندارم من.

[/QUOTE
    ممنون از اینکه جواب دادی ... یه چیزی به ذهنم رسید شاید خنده دار باشه ولی خب میگم که سوالی تو ذهنم نمونه ... سنگای اتشفشانی که ما بهش میگیم سنگ پا رو دیدین ؟؟؟؟ از اینا نمیشه به عنوان مدیا استفاده کرد ؟
    اخه سوراخای خیلی کوچیک توشون دارن ولی نمیدونم رو پارامترای اب تاثیر منفی میذارن یا نه
    بازم ممنون که جواب میدین
    میشه کلا باکتری ها همه جای آکواریوم هستن. شن و ماسه فیلتر صخره ابر فیلتر و...

اما آب رو خیلی قلیایی میکنن مگر اینکه مقدار کم و کنترل شده باشه .. بیشتر به درد سیکلید های تانگانیکایی میخوره که ph روی رنج 9 رومیپسندن نه ماهی هایی که آب اسیدی براشون مناسبه

علاوه بر این, این سنگها ممکنه ترکیباتی داشته باشن که برای ماهی ها مضر باشه مثل آهن یا ترکیبات حاوی اهن.
    انگشت میزنم تا جعل نشه !

20. 2 کاربر مقابل از StarFish. عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

james k2 آواتار ها
    No.Problem
    سن کاربر
    1983

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmajnoon نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    چند روز پیش تو نواب یه نزاد خاص گوپی رو دیدم که فروشنده بهم گفت جفتی 30هزار تومن.من یه مقدار تعجب کردم از بابت قیمت و ازش پرسیدم که تکثیر اونها مگه فرقی هم داره که گفت شرایط خاصی لازم داره به خاطر همینم هست که قیمتشون گرونه.خواستم بیشتر راجبش بدونم.راجب قیمت و شرایط تکثیر ممنون میشم راهنماییم کنید و اگر بخوام تهیه کنم از کجا بخرم؟عکسشم پایین گذاشتم.با تشکر

با سلام بعضي از نژادهاي گوپي تكثير تايلند مثلا سوپر رد كاور قيمت بالاي داره اما 30 تومن زياده نوابه و انتظار قيمت مناسب رو نداشته باشيد. اين نسل هاي جديد هم حاصل تغييرات ژنتيكي و علمي هستش و بابت همين موضوع قيمت متفاوتي نسبت به الباقي گوپي ها دارن/// پست شما به اين قسمت ارجاع داده شد. ادامه سوالات فقط در همين بخش.با تشكر

- - - Updated - - -

[QUOTE=StarFish.;1190744]

میشه کلا باکتری ها همه جای آکواریوم هستن. شن و ماسه فیلتر صخره ابر فیلتر و...

اما آب رو خیلی قلیایی میکنن مگر اینکه مقدار کم و کنترل شده باشه .. بیشتر به درد سیکلید های تانگانیکایی میخوره که ph روی رنج 9 رومیپسندن نه ماهی هایی که آب اسیدی براشون مناسبه

علاوه بر این, این سنگها ممکنه ترکیباتی داشته باشن که برای ماهی ها مضر باشه مثل آهن یا ترکیبات حاوی اهن.

سلام
    در مورد سنگ عرض كنم از كف ايجاد شده از مواد مذاب بوجود مياد. و سبكه روي اب شناور ميمونه. با توجه به تغييرات انجام شدهخ تقريبا خنثي شده و عامل خاصي بر كيفيت اب نداره مگر اينكه سنگ پا رو كارخونه اي ساخته باشن. رنگ قرمز و قهوه اي در سنگ نشون از وجود اهن در سنگ رو داراست.
    And nothing else matters

22. 3 کاربر مقابل از james k2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

don1 آفلاين است تازه وارد
    دانشجو
    تشکر شده 7 بار در 4 ارسال

سلام من یک جفت اسکار دارم که کف اکواریوم رو برای تخم گذاری به هم می زنن تا الان برام مهم نبود اما الان برای عید می خوام اکواریوم رو تمیز و مرتب کنم دوست ندارم دوباره اسکار ها بهم بزنن لطفا کمکم کنید چی کار کنم که دست از این کار بردارن ممنون

aqua.plant.love آواتار ها
    aqua.plant.love آفلاين است كاربر متخصص آکواریوم گیاهی
    کاش از پی صد هزار سال از دل خاک, چون سبزه امید بر دمیدن بودی ...
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 4,064 بار در 1,044 ارسال

سلام دوستان

از عزیزان مجرب تتقاض کمک در موردساخت و چسبکاری اکواریوم دارم.
    نکات مهم در موردچسب زدن رولطفا بفرمایید؟ شیشه ها 10 میل هستن و طول تانک 130در55 در55 هست

نه به خشونت

اکواریم من:
    http://forum.niksalehi.com/forum804/thread86308-7.html

25. 2 کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

don1 آفلاين است تازه وارد
    دانشجو
    تشکر شده 7 بار در 4 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط aqua.plant.love نمایش پست ها
    سلام دوستان

نکات مهم در موردچسب زدن رولطفا بفرمایید؟ شیشه ها 10 میل هستن و طول تانک 130در55 در55 هست

سلام دوست عزیز سعی کن از چسب رازی استفاده کنی مر غوب ترن و از فروشنده بخا تا چسب رازی با مقاومت بالا بهتون بدن چون مقاومت چسب های رازی متفاوت هستن
    2-وقتی چسب کاری تمام شد حتما 24 ساعت حداقل صبر کن حتما این کار و بکن و عجله ای برای پر کردن اکواریوم نداشته باش من خودم این کار و نکردم و ضرر کردم
    3-در گوشه های اکواریوم چسب بیشتری استفاده کن همیت طور در گوشه های بالا چون ممکن است چسب ها بعد از مدتی کنده شود
    4 -چون خودت اکواریوم درست می کنی لبه هاب بیرونی شیشه تیز هستن یادت باشه از بیرون هم یک لایه نازک به اکواریوم چسب بزنی
    همتیزی از بین می ره هم جلوی ضربه های احتمالی رو میگیره اگه این کار رو نکنی با کوچک ترین ضربه به کناره های اکواریوم لبه های شیشه ها می پره و اکواریوم می پاشه اینم تجربه به من ثابت کرده
    بازم اگه سوالی هست در خدمتم

27. کاربر مقابل از don1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

james k2 آواتار ها
    No.Problem
    سن کاربر
    1983

[QUOTE=aqua.plant.love;1192304]سلام دوستان

سلام دوست عزيز
    چسب انتيا فعلا جواب ميده .. چسب زدن هم طبق اصول باشه تميزي شيشه ها پمپ چسب و چسب نواري يا چسب هاي فوري مثل 123/// اول چسب اكواريم روي شيشه كف لبه هاي اتصال قسمت شيشه ها بزن . سعي كن قسمت به قسمت باشه تا چسب خشك نشه. اولين شيشه روي قسمت عقب اكواريم سوار ميشه . شيشه بزرگ بعد از چسب خوردن و فيكس شدن در جاي خود/ شيشه جانبي رو نصب كن به ارومي به شيشه ها فشار بده تا چسب زيرين خارج بشه و يك لايه نازك ازش بمونه اينچوري اصطكاك بيشتري بوجود مياد. ضمن چسبوندن با دست چسب هاي خارج شده رو با دست به محل اتصال فشار بديد. بعد از چسبوندن چسب اوليه 1 چسب به صورت كامل و معمولي به اكواريم بزنيد. چسب زيادي باعث محكم بودن نيست. پس با چسب كاري دقيق و شكيل تانكي زيبا بسازيد. 5 تا چسب بنظرم كافيه. پل كف و پل بالاي تانك حتما ميخاد/ پل كف 1 شيشه به اندازه كف استفاده كن داخل به داخل اك باشه قطر 4 ميل كه خيالت از پل كف راحت باشه.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط don1 نمایش پست ها
    سلام من یک جفت اسکار دارم که کف اکواریوم رو برای تخم گذاری به هم می زنن تا الان برام مهم نبود اما الان برای عید می خوام اکواریوم رو تمیز و مرتب کنم دوست ندارم دوباره اسکار ها بهم بزنن لطفا کمکم کنید چی کار کنم که دست از این کار بردارن ممنون
    سلام دوست عزيز

سعي كن دكور اك رو كاملا عوض كني هر چند اسكار چموشه و اگه اماده باشه فرقي به حالش نداره. و اضافه كردن چند ماهي جديد و سازگار
    And nothing else matters

29. 5 کاربر مقابل از james k2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    30

[QUOTE=james k2;1192311]
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqua.plant.love نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    چسب انتيا فعلا جواب ميده .. چسب زدن هم طبق اصول باشه تميزي شيشه ها پمپ چسب و چسب نواري يا چسب هاي فوري مثل 123/// اول چسب اكواريم روي شيشه كف لبه هاي اتصال قسمت شيشه ها بزن . سعي كن قسمت به قسمت باشه تا چسب خشك نشه. اولين شيشه روي قسمت عقب اكواريم سوار ميشه . شيشه بزرگ بعد از چسب خوردن و فيكس شدن در جاي خود/ شيشه جانبي رو نصب كن به ارومي به شيشه ها فشار بده تا چسب زيرين خارج بشه و يك لايه نازك ازش بمونه اينچوري اصطكاك بيشتري بوجود مياد. ضمن چسبوندن با دست چسب هاي خارج شده رو با دست به محل اتصال فشار بديد. بعد از چسبوندن چسب اوليه 1 چسب به صورت كامل و معمولي به اكواريم بزنيد. چسب زيادي باعث محكم بودن نيست. پس با چسب كاري دقيق و شكيل تانكي زيبا بسازيد. 5 تا چسب بنظرم كافيه. پل كف و پل بالاي تانك حتما ميخاد/ پل كف 1 شيشه به اندازه كف استفاده كن داخل به داخل اك باشه قطر 4 ميل كه خيالت از پل كف راحت باشه.

- - - Updated - - -

سلام
    آقا دستت درد نکنه بابت توضیح کامل
    پل کف همونه که با با فاصله دوسه سانت از شیشه کف به شیشه های بزرگ نصب میشه؟
    من 4 تا چسب سیستا خریدم نمیدونم خوبه یانه؟کافیه یا نه؟
    برای درست کردن پل بالای تانک اول باید دو تا شیشه کوچک به داخل تانک بچسبونم درسته؟البته شیشه 10 میله و فکرکنم به اندازه کافی مقاوم باشه
    ارادت
    نه به خشونت

اکواریم من:

31. 2 کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdi3000 آواتار ها
    mahdi3000 آفلاين است مدیر ارشداکواریوم های گیاهی آب شیرین
    تعمیرات کامپیوتر
    سن کاربر
    43
    تشکر شده 20,039 بار در 2,986 ارسال

[QUOTE=aqua.plant.love;1192344]
    نقل قول نوشته اصلی توسط james k2 نمایش پست ها
    سلام
    آقا دستت درد نکنه بابت توضیح کامل
    پل کف همونه که با با فاصله دوسه سانت از شیشه کف به شیشه های بزرگ نصب میشه؟
    من 4 تا چسب سیستا خریدم نمیدونم خوبه یانه؟کافیه یا نه؟
    برای درست کردن پل بالای تانک اول باید دو تا شیشه کوچک به داخل تانک بچسبونم درسته؟البته شیشه 10 میله و فکرکنم به اندازه کافی مقاوم باشه
    ارادت
    سلام

پل كف رو بدون فاصله بايد به كف تانك بچسبوني . دور تا دور و وسط پل كف رو چسبكاري كن و در جايي كه براش در نظر گرفتي قرار بده . بعد از چند ساعت دوباره دور و بر پل كف رو چسبكاري كن كه آب داخلش نره . فكر نميكنم براي پل بالا نياز به تسمه داشته باشي . پل رو به اندازه عرض تانك تهيه كن و بزار روي لبه دو طرف بالاي تانك و با چسب بچسبودن . هر چند ساعت بايد دوباره چسبكاري كني كه ضخامت چسب بيشتر بشه و مقاومتش بالا بره . البته شايد دوستان عزيزمون نظرشون به زدن تسمه باشه ولي من بخاطر اينكه توي عكس ديد خوبي نداره تسمه نزدم

موفق باشي

قبل از سئوال درباره گیاهان آکواریومی تاپیک زیر رو مطالعه کنید
    شناخت گیاهان آکواریومی آب شیرین
    لطفا قبل از سئوال درباره جلبکها تاپیک زیر رو مطالعه کنید
    شناخت جلبکها و راه های مبارزه با آنها

33. 5 کاربر مقابل از mahdi3000 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    30

دوستان
    برای چسب زدن
    باید توی چند مرحله انجام بشه و بگذاریم هر دفعه چسب کاملا خشک بشه و بعد دوباره چسب کنیم؟
    نه به خشونت

اکواریم من:

35. کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

سن کاربر
    30

سلام دوستان و عزیزان که امیدوارم حضورتان در تالار همیشگی باشد
    به دلیل گرانی فیلتر سطلی قصد دارم ازسامپ برای تانک گیاهی استفاده کنم
    1-نظر دوستان چیه؟احتمالا فقط باید شبها روشنش کنم
    2-لوله های شیشه ای خمیده ای که بعضی فیلترهای سطلی دارن و شیلنگ به اونها وصل میشه و برای ورود و خروج آب رو لبه تانک سوار میشن آیا مشابهش در جایی پیدا میشه؟

اکواریم من:

37. کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین