تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

فرح دیبا درگذشت

rezamediatak آواتار ها
    rezamediatak آفلاين است همکار قدیمی
    تشکر شده 17,907 بار در 7,013 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض فرح دیبا درگذشت

فَرَح فرزند فریده قطبی و سهراب دیبا(از خاندان دیبا) در روز ۲۲ مهر ماه سال ۱۳۱۷ه.ش در تهران به دنیا آمد. او درکودکی پدرش را بر اثر بیماری سرطان از دست داد. او پس از اتمام تحصیل در مدرسه ژاندارک و دبیرستان رازی تهران، به همراه پسر دایی‌اش رضا قطبی برای ادامه تحصیل راهی فرانسه شد و در رشته معماری ادامه تحصیل داد. وی پس از مدتی تحصیلات خود را در پاریس رها نمود و در آبان سال ۱۳۳۸ ه.ش با محمدرضا شاه پهلوی که به تازگی از همسر دوم خود ثریا اسفندیاری جدا شده بود ازدواج کرد. در همان سال او به عنوان اولين ملكه ايران تاجگذاري نمود. او ۴ فرزند به نامهای رضا، فرحناز، علیرضا و لیلا به دنیا آورد. دو ماه قبل از انقلاب ۱۳۵۷ و با اوج گیری اعتراضات مردمی، وی همراه با شوهرش ایران را ترک کرد ودر 15مهر 1386 از دنیا رفت.
    من از پستي و از زاري هم از خواري گريزانم
    منم دلبسته اين خاک ، من فرزند ايرانم

rezamediatak آواتار ها
    rezamediatak آفلاين است همکار قدیمی
    تشکر شده 17,907 بار در 7,013 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

خبرگزاری فارس صبح امروز در خبری مدعی شده بود كه فرح پهلوی همسر محمدرضا شاه سابق ایران درگذشته است. و از طرفی احسان نراقی رئيس دفتر سابق فرح ديبا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در پاريس با تكذيب خبر فوت وي اعلام كرد شب گذشته با وي تماس داشته و فرح در سلامت به سر مي‌برد و فردا قصد سفر به خارج از فرانسه دارد. وي گفت: «از منابع ديگر اين شايعه را شنيده‌ام. اما تا اين لحظه مشكلي براي فرح وجود ندارد.»

من از پستي و از زاري هم از خواري گريزانم
    منم دلبسته اين خاک ، من فرزند ايرانم