تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.

آخرین ارسالهای انجمن
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

مشهدالرضا (ع) شهر بهشت Mashhad- paradise city

 1. #1
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation مشهدالرضا (ع) شهر بهشت Mashhad- paradise city  تاریخ مختصر مشهد و حرم رضوی

  مشهد واژه مختصر مشهد الرضا و به معنی محل و مکان شهادت و نام شهری است که به مرکزیت مدفن امام رضا (ع) درسناباد شکل گرفته است.

  درآغاز قرن سوم در قسمتی از قدیمی ترین بخش مشهد کنونی ، درقریه ای به نام سناباد واقع درحاشیه نوغان از ولایت توس ، کاخ حمید بن قحطبه ( والی سابق خراسان ) دروسط باغی بزرگ و سرسبز واقع شده بود که در آن زمان به دلیل وجود مدفن هارون الرشید، خلیفه عباسی ، به بقعه هارونیه شهرت داشت.

  درسال 203ق. پیکر مطهر امام رضا (ع) درهمان بقعه به خاک سپرده شدو این مکان مشهد الرضا نام گرفت.

  مشهد دردو قرن اول پیدایش چندان شناخته شده نبود، اما به عنوان مکانی مذهبی مورد احترام بود. در دوران امارت امیر عبدالرزاق توسی از حکمرانان سامانی و سوری بن معتز، درجهت آبادانی مشهد اقداماتی به عمل آمد.
  درقرن پنجم نیز به توسعه و تجهیز حرم امام توجه شد و درقرن های بعد به تدریج مشهد الرضا به صورت شهرکی مذهبی درآمد.
  با تهاجم ترکمانان در499ق.برج و باروی مشهد تخریب شد اما به بنای حرم آسیبی نرسیدو پس از غائله 510 ق . که عده زیادی درمشهد به قتل رسیدند و خرابی مختصری ایجاد شد.
  عضدالدین فرامرز علی حاکم وقت مشهد ، حصار جدیدی به دور مشهد الرضا احداث کرد و درعهد سلجوقیان نیز با اقدامات عمرانی ابوطاهر قمی بیش از پیش بر جمعیت و رونق مشهد افزوده شد.

  از این زمان تا مدتیمشهد از تهاجم و تخریب به دور ماند و در حملات ویرانگر ترکمانان به توس در 548 ق. به این شهر آسیبی نرسیده . درعهد خوارزمشاهیان نیز مشهد مورد توجه امرا و حکام بود.

  درجریان یورش های مغولان به توس ، مشهد به عنوان منطقه امن از خرابی به دور ماند و با جذب مهاجران پناهنده بر جمعیتش افزوده شد.

  تهاجم سپاهیان ایرانشاه تیموری در 791ق. به توس و تخریب و ویرانی آن سبب افزایش مهاجرت به مشهد شد.

  درعهد شاهرخ میرزا مشهد گسترش زیادی یافت و حصار جدیدی به دور شهر کشیده شد.
  در این زمان مشهد به عنوان پایتخت مذهبی مورد توجه قرار گرفت و در عهد حکمرانی بایسنقر میرزا و دیگر امرای تیموری اقدامات زیادی درجهت توسعه و تزیین حرم و شهر مشهد صورت پذیرفت.
  با احداث مسجد جامع گوهرشاد و رواق های دارالسیاده و دارالحفاظ و مدارس بالاسر و پریزاد و مسجد شاه و چهار باغ و احداث بناهای دیگر دراطراف حرم و داخل شهر، مشهد به تدریج به شهری پررونق مبدل گردید.


  از اواخر عهد تیموریان و در دوره صفویه مشهد بارها مورد تهاجم ازبک ها واقع شد.

  درسال 977 ق . درپی حمله سپاه عبدالمؤمن خان ازبک بیشترین صدمه به حرم مطهر وارد آمد و اشیا و اموال خزانه حرم و تزئینات آن به یغما رفت و عده زیادی به قتل رسیدند و مشهد تخریب شد .
  اما به واسطه توجه شاهان و امرای صفویه خرابی ها جبران شدو در جهت توسعه بناهای اطراف حرم اقدامات جدی به عمل آمد؛ صحن عتیق به صورت یک مجموعه چهار ایوانی بنا شد و بناهای جدیدی از جمله گنبد الله وردیخان و مناره صحن عتیق احداث شد و مطلاسازی گنبد و تذهیب و کاشیکاری و کتیبه کاری دربخش های مختلف حرم ، شکوه و رونق تازه ای به اماکن رضوی بخشید.
  با ایجاد مدارس و آب انبار و حمام و کاروانسراها و دیگرتأسیسات شهری و تأمین آب شرب و بنای مساجد و احداث خیابان اصلی ، مشهد گسترش بیشتری یافت و بر جمعیت آن بیش از پیش افزوده شد و به عنوان قطب مذهبی ایران مطرح گردید.
  در دوره افشاریه نیز مشهد به عنوان مرکز سیاسی و مقر فرمانروایی مورد توجه قرار گرفت و با ایجاد سقاخانه اسماعیل طلایی و طلاکاری ایوان و مناره قدیمی و احداث مناره ایوان عباسی و ساخت ضریح جواهرنشان و اختصاص موقوفات و انتظام امور ابنیه رضوی ، مشهد و حرم رضوی از رونق بیشتری برخوردار شد.
  دراواخر عهد افشاریه جواهرآلات ضریح و حرم دردرگیری های جانشینان نادر شاه غارت شد.


  درعهد قاجاریه بخش های دیگری بر اماکن متبرکه افزوده شد و صحن نو (آزادی ) احداث شد و با ساخت و نصب ضریح فولادی و درهای طلا و نقره و منبت کاری رواق دارالحفاظ و نصب اولین ساعت شماطه ای و ایجاد کارخانه برق و توجه به امور رفاهی زائران و زیباسازی شهر ، بر آبادانی و رونق مشهد افزوده شد.


  دراین دوران نیز مشهد بارها مورد تهاجم ترکمانان قرار گرفت و با شورش سالار و رخدادهای دیگر از قبیل به توپ بسته شدن حرم (1320ق.) و اشغال شهر درجنگ جهانی اول ، صدمات و خسارات زیادی بر حرم و شهر وارد آمد.  دردوران پهلوی نیز بناها و خیابان های جدید درمشهد ایجاد و صحن موزه بنا شد و ساختمانی برای کتابخانه آستانه ساخته و رواق های دارالشرف ، دارالزهد و دارالسرور بنا گردید و میدانی دراطراف حرم مطهر احداث شد و با ایجاد خیابان ها ، محلات میادین ، مدارس جدید، بیمارستان ها و فراهم ساختن امکانات بهداشتی ، خدماتی و فرهنگی شهر مشهد گسترش یافت .
  ایجاد فرودگاه ، ایستگاه راه آهن و جاده های مواصلاتی زمینه را برای جذب بیشتر زائران و مسافران فراهم کردو برای رفاه زائران و مسافران مراکز مختلف رفاهی از قبیل هتل ها و مهمانپذیر ها در نقاط مختلف مشهد به ویژه اطراف حرم مطهر احداث گردید.
  ازجمله مهمترین رویدادهای مشهد در این دوران ، واقعه مسجد گوهرشاد ، جنگ جهانی دوم و انقلاب اسلامی بود.

  پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، شهر مشهد مقدس به عنوان مهمترین قطب زیارتی کشور بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و امکانات فرهنگی ، رفاهی و خدماتی گسترش چشمگیری یافت .
  با اجرای طرح جامع دراطراف اماکن متبرکه و احداث صحن های جدید قدس ، جمهوری اسلامی و صحن جامع رضوی و رواق های جدید دارالولایه، دارالهدایه ، دارالرحمه، دارالاجابه و بست ها و دیگر بناها ،بر وسعت و زیبایی اماکن متبرکه رضوی افزوده شد و مشهد مقدس بیشتر مورد توجه زائران و مسافران قرار گرفت .

  افزایش روز افزون زائران و مسافران باعث شد تا در مشهد مقدس طرح های بزرگ رفاهی ، خدماتی و فرهنگی به اجرا درآید.
  -------------------------
  منبع: نسيم رضوان
  ویرایش توسط zamara : March 10th, 2009 در ساعت 08:07 AM

 2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zamara برای ارسال این پست سودمند:


 3. #2
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  پیش فرض

  مشهد مقدس مزين به وجود مبارك حضرت امام رضا(ع) مهم ترين شهر مذهبي ايران است كه در تمام روزهاي سال پذيراي دوستداران اهل بيت(ع) است.

  وجود حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) در اين منطقه سبب توسعه و رونق اقتصادي اين شهرستان شده است.

  صنعت جهانگردي در مشهد از اهميت و اعتبار ويژه‌اي برخوردار است. اهميت ويژه شهر مشهد در درجه نخست به خاطر جايگاه زيارتي آن است كه به طور دايم گروه گروه مردم ايران و ديگر مسلمانان كشورهاي گوناگون اسلامي را براي زيارت به سوي خود مي کشاند.

  علاوه بر جهانگردان مسلمان، بسياري از جهانگردان غيرمسلمان نيز آرزوي بازديد اين آثار و زيارت مسلمانان را در‌اين گونه زيارتگاه ها دارند. مشهد به پاس وجود حرم مطهر ثامن الائمه(ع) و نيز به لحاظ جايگاه گردشي و فرهنگي خود، سراسر سال را با بيش ترين جمعيت مي گذراند.
  در مشهد توليدات هنري، نقش پر اهميتي در اقتصاد ناحيه داشته و شمار زيادي از مردم، در بخش صنايع دستي شاغل هستند.
  رايج ترين صنايع دستي مردم مشهد و پيرامون آن، بافت فرش، قاليچه، گليم، شعربافي، نمد مالي، پوستين دوزي، سنگ تراشي، قلم‌زني روي سنگ، سفال‌گري، سبد و حصيربافي، فرآورده هاي چوبي و فلزي، نقاشي روي چرم و… است.
  روند بازرگاني حاكم بر اقتصاد ايران، بر پيكره بازرگاني استان خراسان، به ويژه ناحيه مشهد نيز تاثير داشته است.
  از گذشته هاي دور، بخش بزرگ توليد مشهد را فرآورده هاي كشاورزي و صنايع دستي به خود اختصاص مي داده است.
  بيش‌ترين كالاهاي صادراتي اين ناحيه در سطح ملي، فرآورده هاي كشاورزي، مانند گندم، زعفران، زرشك، كشمش، پوست دام و در مورد صنايع دستي، قالي، فيروزه تراشيده شده و پوستين بوده است.

  جمعيت‌شهرستان‌مشهد،:
  درسرشماري‌عمومي‌نفوس‌و‌ مسكن‌سال‌1375 هـ . ش، 2.247.996 نفر بوده است، كه از اين شمار 1.137.632 نفر مرد و 1.110.364 نفر زن بوده اند.

  در سال‌هاي اخيرمهم ترين واردات استان را لوازم نيروگاه‌ها، مواد شيميايي، قند و شكر، روغن، قطعات كارخانه ها،ماشين‌آلات، اتومبيل، ورق هاي فلزي، دارو، لوازم برقي و پوشاك تشكيل مي‌داده است.

  مکان هاي ديدني و تاريخي

  حرم مطهر حضرت‌امام رضا(ع)،
  آرامگاه شيخ بهايي،
  آرامگاه فردوسي درشهر توس،
  آرامگاه نادرشاه افشار،
  خواجه ابا صلت در حدود 10 كيلومتري شهر مشهد، در كنار راه مشهد – تهران،
  خواجه ربيع در 4 كيلومتري شمال مشهد،
  خواجه مراد درنزديكي شهر مشهد، كنار راه مشهد – تهران،
  سقا خانه زرين،
  كاخ خورشيد،
  گنبد سبز‌ در مشهد،
  گنبد هارونيه در24 كيلومتري شمال باختري شهر مشهد،
  آرامگاه فردوسي،
  مدرسه بالاسر،
  مدرسه پيري زاد،
  مسجد بالاسر،
  مسجد شاه در بازار بزرگ مشهد،
  مسجدگوهر شاد در جنوب حرم مطهر حضرت رضا(ع)،
  مصلاي شهر مشهد
  و ييلاقات اطراف مشهد

  وجه تسميه و پيشينه تاريخي

  واژه مشهد به معني شهود، حضور و شهادتگاه است و به اين معاني به واژه «مشاهد» جمع بسته مي شود.

  واژگان «مشهد» و «مشاهد» در عرف و اصطلاح سده 3 هـ . ق، بر گور اولياء ائمه(ع) و رجال اطلاق مي شده است، چنان كه در آن زمان، مشهد مرغاب در فارس، و مشهد ميهنه ( آرامگاه ابوسعيد ابوالخير) و مشهد توس يا مشهد رضوي در خراسان، وجود داشته است.

  حضرت رضا(ع) پس از شهادت به دست مامون عباسي در سال 202 هـ . ق، در آرامگاه هاروني سناباد به خاك سپرده شد.
  از آن پس «سناباد نوغان» به نام «مشهد» خوانده شد و به مرور زمان بر پهنه آن، به ويژه در زمان شاه تهماسب صفوي افزوده گشته و مردم توس به مشهد كوچ داده شدند
  توس، عبارت بود از ناحيه شمالي خراسان، بر مسير بالاي كشف رود و سرشناس ترين شهرهاي آن، عبارت بودند از :
  نوغان،
  تابران
  و رادكان.

  نوغان تا اواخر سده 3 هـ . ق، داراي اهميت و اعتبار بود. ويرانه هاي نوغان، در شمال باختري مشهد، نزديك روستاي حسين آباد و مهر آباد قرار داشت.
  پس از آن، شهر تابران اهميت و گسترش يافت و بعد ها به توس سرشناس شد.
  شهر مشهد، كه در آغاز، آرامگاهي در آبادي سناباد نوغان بود،
  اندك اندك گسترش يافت.
  نام نوغان از حدود سال 730 هـ . ق، فراموش شد. شهر توس و در حقيقت تابران نيز در سال 791 هـ . ق، ويران شد و مشهد جاي آن را گرفت؛ تا سرانجام در دوران صفوي، مركز ناحيه پيشين توس و تمامي خراسان گشت.
  در بند هشن اوستا از توس به نام «توسا» ياد شده است.
  در كتاب ونديداد نيز آمده است كه اهورا مزدا اراضي شانزده گانه را آفريد و «اوروا» يكي از آن ها بود.
  اين واژه را اوستا شناسان با شهر توس يكي دانسته اند. بر پايه داستان هاي ملي بناي اصلي شهر را به جمشيد - شاه پيشدادي - و بازسازي آن را به توس،‌ پسر نوذر - پهلوان و سپهسالار ايران - نسبت مي دهند.
  افسانه مي گويد كه وي نهصد سال در زير آسمان اين شهر زندگي كرد و نام خود را بر اين شهر نهاد. اين روايت ها مي رساند، كه شهر توس در روزگار ساسانيان وجود داشته است.

  بين سال هاي 31 و 32 هـ . ق در زمان خلافت عثمان، بخشي از خراسان، از جمله توس، به دست مسلمانان افتاد.
  در روزگار خلافت عبدالملك مروان (65- 86 هـ . ق) بني تميم دژ توس را گرفتند و تا سال 125 هـ . ق،‌ آن را در دست داشتند.
  در سال 192 هـ . ق هارون الرشيد به منظور رسيدگي به ستم هاي علي بن عيسي - حاكم خراسان - و جنگ با خوارج خاور ايران، رهسپار آن ديار گرديد.
  وي در راه بيمار شد و زماني كه به گرگان رسيد، بيماري او شدت يافته در توس درگذشت.
  وي را در 193 هـ . ق،‌ در محلي كه ده سال بعد حضرت رضا(ع) در آن جا به خاك سپرده شد، دفن کردند.
  در سال 265 هـ . ق، احمد بن عبدالله خجستاني، توس را ويران ساخت.
  در سال 336 هـ . ق ابومنصور توسي - حاكم وقت توس - عليه نوح بن نصر ساماني سر به شورش برداشت. نوح پس از شکست دادن ابومنصور، بار ديگر وي را بر حکومت توس گمارد.
  در سال 389 هـ . ق بكتوزون و فايق، از سرداران منصور بن نوح ساماني متحد شده منصور را كور كرد ند و برادرش عبدالملك بن نوح را به حكومت برداشتند.
  محمود غزنوي با باخبر شدن از اين ماجرا به ماوراء‌ النهر لشگر كشيد.
  وي‌ بكتوزون و فايق را شكست داد و تمامي خراسان را به دست آورد و ارسلان جاذب را به حكومت توس منصوب كرد.

  از سال 421 هـ . ق، سلجوقيان اندك اندك در شهرهاي مهم خراسان رخنه كردند.
  ملكشاه سلجوقي در 465 هـ . ق، توس را به تيول به خواجه نظام الملك توسي، وزير خود داد.
  با شکست سلطان سنجر سلجوقي از غزان در سال 548 هـ . ق، امراي وي، خاقان ركن الدوله محمود، خواهر زاده سنجر را از ماوراء‌ النهر به خراسان دعوت كردند و به نام او به عنوان سلطان خطبه خواندند.
  در اين زمان مويد آي آبه، غلام پيشين سلطان سنجر، نيشابور، ابيورد، بيهق،‌ دامغان و توس را گشود و همراه خاقان محمود به جنگ غزان رفت. با چيره گي غزان در 553 هـ . ق، بار ديگر خراسان مورد تاخت و تاز و چپاول واقع گرديد.

  در سال 618 هـ . ق، لشگريان چنگيز مغول به دنبال محمد خوارزمشاه به توس آمدند. توس نيز مانند نيشابور به دستور تولري، پسر چنگيز خراب شد.
  اين شهر بار ديگر در روزگار حكومت اوكتاي قاآن (626- 629 هـ . ق) باز سازي شد و از آن زمان چندين بار مركز فرمانروايي مغولان گرديد.
  در اين دوره مسيحيان توس از آزادي زيادي برخوردار بودند، به طوري كه در سال 1279 م، اسقف توس به سمت مطراني (سراسقفي) چين انتخاب شد.
  پس از برافتادن ايلخانان ايران، توس، قوچان، كلات،‌ ابيورد و نسا، جزء قلمرو حكومت كوچكي شد، كه امير ارغون شاه، رئيس طايفه جون باختراني (جان قرباني) ايجاد كرده بود.

  در حدود سال 790 هـ . ق، حاكم محلي توس از خاندان جان قربان،‌ نام امير تيمور را از خطبه انداخت، اما طولي نكشيد، كه در سال 791 هـ . ق، از ميران شاه، پسر تيمورلنگ شكست خورد و باعث ويراني دوباره توس شد.
  پس از اين رويداد، توس اهميت و اعتبار خود را از دست داد و بازسازي آن پس از مرگ تيمور، در روزگار حكومت شاهرخ، يعني در سال 807 هـ . ق صورت گرفت.

  در دوران پادشاهي شاه عباس بزرگ، اعتبار و رونق شهر مشهد رو به فزوني نهاد. در اين دوره صحن عتيق استان قدس گسترش يافت،
  و شاهراهي ميان اصفهان – مشهد و هرات ايجاد و كاروانسرا ها و آب انبارهاي بزرگي در مشهد پي افكنده شد.
  در اواخر دوره صفوي ملك محمود سيستاني تون (فردوس) را گرفت و سپس با گشودن تمام خراسان در مشهد استقرار يافت.
  در اين زمان،‌ در قوچان بين شاه تهماسب صفوي، و نادر قلي افشار پيماني بسته شد.
  به موجب اين پيمان نادر فرمانده سپاه ايران شد و مشهد را در 1139 هـ . ق، از ملك محمود سيستاني پس گرفت.
  پس از قتل نادر شاه افشار در 1160 هـ . ق، عليقلي خان (عادل شاه) برادر زاده نادرشاه به پادشاهي رسيد، وي در 1161 هـ . ق، به دست برادرش ابراهيم خان كشته شد و شاهرخ، پسر رضا قلي ميرزا و نوه نادر شاه به حكومت رسيد.

  شاهرخ شاه تا سال 1210 هـ . ق، در مشهد، برخراسان فرمانروايي كرد و در همان سال به دست آقا محمد خان قاجار از حكومت بركنار شده درگذشت.
  با قتل نادرميرزا، پسر شاهرخ شاه، آخرين باز مانده افشار در سال 1217 هـ . ق، به دست فتحعلي شاه قاجار، سراسر خراسان، از جمله شهر مشهد به دست قاجاريه افتاد.
  شهر مشهد درگذر تاريخ آسيب ها و خسارت هاي زيادي ديده شاهد چپاول ها و كشتارهاي بسياري بوده است؛ با اين حال اكنون از شهرهاي بزرگ، آباد، پر نفوس و درجه اول ايران به شمار مي رود.

  مشخصات جغرافيايي

  شهرستان مشهد، با پهنه اي حدود 20 هزار كيلومتر مربع، در شمال خاوري استان خراسان قرار دارد.
  اين شهرستان‌‌از‌سوي‌شمال به جمهوري تركمنستان، از شمال باختري به شهرستان درگز، از باختر به شهرستان هاي چناران و نيشابور، از خاور به شهرستان هاي سرخس و تربت جام و از جنوب به شهرستان هاي فريمان و تربت حيدريه محدود است.
  آب و هواي شهرستان مشهد معتدل و متمايل به سرد و خشك است.
  بيش ترين درجه حرارت در تابستان ها، 35 درجه بالاي صفر و كم ترين آن در زمستان ها، 15 درجه زير صفر گزارش شده و ميانگين بارندگي ساليانه آن، 260 ميلي‌متر بوده است.
  شهر مشهد در ناحيه بسيار حاصلخيز و زيبايي كه به دشت توس يا دشت مشهد سرشناس است قرار گرفته و رود كشف رود از 5 كيلومتري شمال اين شهر مي گذرد.
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 4. تشکرها از این نوشته :


 5. #3
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation

  مشهد کنونی

  مشهد ، مرکز شهرستان مشهد و استان خراسان رضوی درشمال شرقی استان و ایران و در فاصله 892 کیلومتری تهران واقع شده است .

  از شمال به شهرستان کلات و از شمال غربی به شهرستان درگز و از غرب به شهرستان های چناران و نیشابور و از شرق به شهرستان های سرخس و تربت جام و از جنوب و جنوب غربی به شهرستان های فریمان و تربت حیدریه محدود می شود.

  شهر مشهد در انتهای جنوبی دشت توس واقع شده است و رشته کوه هزار مسجد درشمال شرقی و رشته کوه بینالود درغرب و جنوب غربی آن قرار دارد. آب و هوای شهر مشهد معتدل و متمایل به سرد و خشک و با درجه حرارت سالیانه 7/13 درجه سانتیگراد است .

  شهرستان مشهد بر اساس تقسیمات کشوری سال 1375 دارای بخش های مرکزی ، احمد آباد، رضویه ، طرقبه و شهرهای مشهد ، شاندیز، ملک آباد، رضویه، و دهستان های تبادکان، توس ، کارده ، میان ولایت، کنویست، پیوه ژن ، سرجام ، آبروان ، پایین ولایت ، میامی ، شاندیز، طرقبه، و 552 روستا می باشد.

  بر اساس آخرین سرشماری جمعیت شهرستان مشهد 2247996 نفر بوده است .
  از این تعداد 1887405 نفر ( 957345 مرد و 930060 زن ) درشهر مشهد ساکن هستند .
  مشهد بعد از تهران دومین شهر پرچمعیت ایران است.

  شهر مشهد در36 درجه و 17 دقیقه عرض شمالی و 59 درجه و 36 دقیقه و 45 ثانیه طول شرقی واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دریا 985 متر است.

  فاصله مشهد تا سایر شهرها


  نام شهر - فاصله به کیلومتر

  اسفراین - 310
  اسلامیه - 325
  باجگیران - 211
  بجنورد - 248
  بردسکن - 262
  بشرویه - 450
  بیدخت - 282
  بیرجند - 496
  تایباد - 224
  تربت جام - 162
  تربت حیدریه - 140
  تهران - 892
  چناران - 55
  خضری و دشت بیاض - 323
  خواف - 238
  درگز - 255
  زابل - 1012
  زاهدان - 1000
  ساری - 695
  سبزوار - 228
  سرایان - 388
  سربیشه - 568
  سرخس - 185
  سمنان - 696
  شاندیز - 30
  شاهرود - 517
  شیروان - 188
  طبس - 530
  فردوس - 348
  فریمان - 75
  قاین - 388
  قوچان - 135
  کاخک - 298
  کاشمر - 217
  کرمان - 919
  کلات - 151
  گرگان - 564
  گناباد - 276
  لطف آباد - 278
  نوخندان - 267
  نهبندان - 703
  نیشابور - 115
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 6. تشکرها از این نوشته :


 7. #4
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  تلفن های مورد نیاز مشهد

  دفاتر آیات عظام و مراجع تقلید

  دفتر نماينده مقام معظم رهبري - 2225030
  آيه الله مكارم شيرازي - 2222480
  آيه الله بهجت - - 8545403
  آيه الله فاضل لنكراني - 2220342
  آيه الله قمي طباطبايي - 2220520
  آيه الله سيستاني - 2250091
  آيه الله نوري همداني - 8514443
  ویرایش توسط zamara : March 9th, 2009 در ساعت 07:33 PM
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 8. تشکرها از این نوشته :


 9. #5
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  داروخانه های شبانه روزی مشهد

  ردیف-نام داروخانه-آدرس-تلفن

  1-22 بهمن-خیابان دانشگاه جنب دانشکده پزشکی-15-8598014
  2-دارالشفا امام-ابتدای خیابان آیت ا… شیرازی ، روبروی مدرسه نواب-2253035-226850
  3-داروخانه امام زمان-خیابان سرخس ، سه راه گلریز، جنب بیمارستان-3652017
  4-دکتر آردم-نرسیده به پنجراه سناباد، جنب مسجد الزهرا-8437375
  5-دکتر اصفهانی-خیابان امام رضا، نزدیک بیمارستان موسی بن جعفر پلاک 98-8549626
  6-دکتر امامیان-شهرک شهید رجایی، قلعه ساختمان، مقابل پاسگاه-3719800-3713050
  7-دکتر بابا زاده-بلوار امامت ، ابتدای امامت 15-6075010
  8-دکتر باستان-خیابان فدائیان اسلام، چهارراه فدائیان اسلام، پلاک11-8599818
  9-دکتر بنی اسد-بلوار معلم، جنب اداره ثبت ، پلاک ثبتی23324-6070969
  10-دکتر جلالیان-خیابان خواجه ربیع ، چهارراه گاز-2738378
  11-دکتر جلایر-میدان شهدا، ابتدای خیابان شیرازی-2225085
  12-دکتر ذبیحی-فلکه دروازه قوچان، خیابان توحید، نبش تعبدی، پلاک 61 و 63-7258870
  13-دکتر زهدی-خیابان طبرسی جنوبی، فلکه طبرسی، جنب هتل رضا-2216820
  14-دکتر شیرازی نیا-کوی طلاب، سیمتری، داخل میلان سوم، سمت راست جنب آزمایشگاه-2724797
  15-دکتر محمد صادقیان-قاسم آباد، بلوار شاهد، تقاطع اندیشه، پلاک2-6613805
  16-دکتر صفاریان طوسی-بلوار صدمتری، ابتدای خیابان پنج تن-2118681
  17-دکتر غفاریان-خیابان امام رضا، بین فلکه آب و چهارراه دانش، جنب هتل مدائن-8598124
  18-دکتر فردوسی-بلوار طوس، بعد از فلکه امام هادی، مقابل مهدی آباد-6657440
  19-دکتر کریمی-بلوار وکیل آباد، نرسیده به سه راه آب و برق-6086464
  20-دکتر گلزاری-شهرک سیدی، خیابان خلج، جنب بانک تجارت، مجتمع تجارتی کاوه-3852285
  21-دکتر لطیفی-خیابان احمدآباد، ساختمان 44، پلاک 5130-8420801
  22-دکتر محسنی-فلکه عبدالمطلب، اول گلبرگ، پلاک 23-7519129
  23-دکتر منوری-خیابان طبرسی، نرسیده به چهارراه گاز،دست چپ، جنب درمانگاه، ایثارگران فجر-2761374
  24-دکتر مهدوی-خیابان شهید مطهری شمالی، مطهری 35 ،پ 719-7258156
  25-دکتر نافعی-بلوار پیروزی، نبش میدان حر-7628261
  26-گوهرشاد-کوی دکتر، خیابان ابن سینا مقابل سه راه دانشکده ادبیات-8414443
  27-مرکزی امام-میدان بیمارستان امام رضا، پلاک 242-8591166-8517681
  28-هلال احمر-بلوار سجاد، چهارراه بزرگمهر، بزرگمهر شمالی-19-7638810
  ویرایش توسط zamara : March 9th, 2009 در ساعت 07:32 PM
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 10. تشکرها از این نوشته :


 11. #6
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  بیمارستان ها و درمانگاه های مشهد


  رديف- نام مركز- تلفن- نشاني

  1- 14معصوم- 3644971- چهارراه محمد آباد
  2- آب و برق- 8677606- آب و برق
  3- آستان قدس- 2257973- خيابان شيرازي، ابتداي زيرگذر
  4- ارمغان- 8402529- احمدآباد، خيابان رضا
  5- الغدير- 8418118- سناباد، نبش آفرين
  6- المنتظر- 7269555- بلوار شهيد صادقي
  7- امام جواد(ع)- 8410444- آبكوه، خيابان ايرج جنوبي(تخصصي قلب)
  8- امام حسن عسگري(ع)- 2790707- مهرآباد
  9- امام حسن مجتبي(ع)- 2256114- خسروي نو، بازار سرشور
  10- امام حسين(ع)- 3415614- خيابان مقدم، بين 13-12
  11- امام حسين(ع)- 6619636- قاسم آباد، چهارراه مخابرات
  12- امام حسين(ع)- 7258177- خواجه ربيع 68
  13- امام حسين(ع)- 8590301- ميدان ضد
  14- امام حسين(ع)- 2734865- اول بلوار ابوريحان (كلينيك تخصصي)
  15- امام رضا(ع) شبانه روزي- 7249403- بلوار قره ني
  16- امام زمان(عج)- 7-3652010- جاده سرخس
  17- امام سجاد(ع)- 8429121- خيابان كفايي، كوچه درمان
  18- امام صادق(ع)- 2212710- خيابان طبرسي، راسته نوغان
  19- امام محمد باقر(ع)- 7-7277786- ابوطالب
  20- امام موسي كاظم(ع)- 2725545- بلوار طبرسي اول، 20 متري صاحب الزمان(عج)
  21- امام هادي(ع)- 5-2255304- نواب صفوي، كوچه حاج ابراهيم
  22- امام هادي(ع)- 3-2252671- نواب صفوي، كوچه حاج ابراهيم (خيريه)
  23- امام هادي(ع)- 3850489- سيدي، خيابان نواب
  24- امراض پوستي- 2706606- طلاب، خيابان انديشه
  25- باب الحوائج(ع)- 3710009- شهرك رجايي، خيابان قائم(كلينيك تخصصي)
  26- بحرآباد- 6656125- شهرك امام هادي(ع)
  27- پارس (شبانه روزي)- 2725361- انتهاي خواجه ربيع
  28- تأمين اجتماعي- 2256987- دريادل، چهارراه مقدم طبرسي
  29- جهاد دانشگاهي- 8410907- احمدآباد، بين پرستار و عارف
  30- حجتي- 7247111- خواجه ربيع
  31- راه آهن (نيكنام)- 2224209- راه آهن
  32- سبحان- 9-8428026- احمدآباد، نبش ابوذر4
  33- سرور- 3645013- 17 شهريور
  34- سيدي وليعصر(عج)- 3850240- سيدي، خيابان بوتان
  35- شركت نفت- 8-7266045- بلوار صادقي (سازمان آب)
  36- شفا- 8415481- خيابان احمدآباد، ابتداي خيابان ابوذر(كلينيك تخصصي درمان اعتياد)
  37- شوريده (شهيد)- 7624122- بلوار فردوسي
  38- آيه الله شيرازي- 2223434- خيابان آزادي
  39- طلوع- 8435057- احمدآباد
  40- علي بن ابيطالب(ع)- 9-8518400- خيابان امام رضا(ع)، (خيريه)
  41- علي بن ابيطالب(ع)- 2226556- ميدان شهدا، اول شيرازي
  42- فارابي- 2229289- هاشمي نژاد، كوچه اميري
  43- فرهنگيان- 2225124- امام خميني، كوچه سجادي
  44- قائم (كلينيك ويژه)- 8425086- احمدآباد
  45- مخابرات- 8544666- ميدان امام خميني
  46- مشهد(اعتياد)- 8544927- خيابان دانشگاه 16
  47- معلم(كلينيك)- 6044944- بلوار معلم
  48- مشهد(كلينيك)- 7275533- ميدان شهدا
  49- ملت- 7248447- خيابان كاشاني، قبل از چهارراه رضوي
  50- مهرآباد- 3646292- جاده سرخس، اول مهرآباد
  51- ولي عصر(عج)- 8615584- بلوار وكيل آباد
  52- هجرت- 7689544- بلوار سجاد، خيابان هدايت 2
  53- هدايت- 8416611- احمدآباد، ساختمان سهند(كلينيك شنوايي سنجي)
  54- همت آباد- 3715100- جاده كنه بيست، مهدي آباد
  55- يگانه (حجامت)- 2253840- چهارراه هاشمي نژاد
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 12. تشکرها از این نوشته :


 13. #7
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  نهادها، اداره ها و سازمان های دولتی

  رديف- نام- تلفن- آدرس

  1. آتش نشاني- 125-222222-112- ميدان شهدا
  2. اداره كل ارشاد اسلامي- 94001- خيابان انقلاب اسلامي
  3. اداره كل پست- 9-96001- خيابان عدل خميني
  4. اداره كل آگاهي- 3-3411081- بلوارجمهوري اسلامي
  5. سازمان آموزش و پرورش خراسان- 9-225461- خيابان امام خميني، ايستگاه سراب
  6. روابط عمومي سازمان- 2222102- خيابان امام خميني، ايستگاه سراب
  7. استانداري- 9-8595051- خيابان انقلاب اسلامي
  8. اطلاعات پرواز فرودگاه- 7-3419955-
  9. اطلاعات راه آهن- 2251555-2224681-
  10. اطلاعات راه ها- 3411000- انتهاي نخريسي اداره كل راه و ترابري
  11. اطلاعات سپاه- 114-113- ستاد خبري
  12. اطلاعات تلفن- 118- -
  13. بنياد جانبازان- 5-801023- كوهسنگي
  14. پايانه مسافربري- 6-99001- انتهاي خيابان امام رضا(ع)
  15. پايگاه هاي مركزي راهنماي زائر- 8514171-
  16. سازمان اتوبوسراني- 3-8401001- -
  17. سازمان ايرانگردي و جهانگردي- 3-2217001- بلوار مدرس
  18. شهرداري مشهد- 2222177-2221007- ميدان شهدا
  19. ستاد اسكان فرهنگيان- 8547050- خيابان امام رضا، خيابان دانش
  20. بانك تجارت مركزي- 2222847- چهارراه خسروي
  21. بانك رفاه مركزي- 8-2259826- ميدان بيت المقدس
  22. بانك سپه مركزي- 5-2220001- ميدان شهدا، خيابان شيرازي
  23. بانك صادرات مركزي- 5-2220831- خيابان امام خميني
  24. بانك مسكن مركزي- 9-2254156- خيابان چمران ، ابتداي جنت
  25. بانك مركزي ملت- 225005- خيابان خسروي، جنب مسجد شهدا
  26. شعبه مركزي بانك ملي- 9-2225031- خيابان امام خميني
  27. شعبه مركزي بانك كشاورزي- 2222175- خيابان جنت
  28. بانك صنعت و معدن- 8678048-8680790- -
  29. فوريتهاي پزشكي- 7630020 و 115- اورژانس مشهد
  30. حرم مطهر- 2-2258001- حرم مطهر
  31. پليس- 110- -
  32. ستاد مسافربري- 47033- -
  33. كميته اسكان زائرين- 820208- -
  34. تصادفات- 197- -
  35. دادگستري- 9-2222151- بلوار مدرس
  36. بنياد شهيد- 9-560039- بلوار مدرس
  37. نيروي انتظامي- 7-2222001- -
  38. بازرسي ونظارت برقيمتها- 124- -
  39. اداره اماكن- 52100-58800-
  40. سازمان صدا وسيما- 9-803001- ميدان صدا و سيما
  41. موزه- 2229970- حرم مطهر
  42. راهنمايي و رانندگي- 4-810012- ميدان راهنمايي
  43. معاونت پليس راه- 3412500- روبروي شهرك ابوذر
  44. تاكسي بي سيم- 129- -
  45. تاكسي بي سيم- 8549944-8549944- -
  46. خدمات تلفني پست- 8549944-193- خيابان امام خميني
  47. روابط عمومي پست- 140- خيابان امام خميني
  48. اتفاقات آب- 199-
  49. اتفاقات گاز- 194-
  50. روابط عمومي راه و ترابري- 141-
  51. روابط عمومي شهرداري- 120- ميدان شهدا
  52. روابط عمومي مخابرات- 122- خيابان امام خميني
  53. سازمان بازرسي كل كشور- 148-
  54. ستاد خبري حفاظت اطلاعات- 116-
  55. كاربر- ارتباط تلفني شهري- 126-
  56. خرابي تلفن- 17-
  57. فرمانداري مشهد- 6-5228062- خيابان پاسداران
  58. آستان قدس رضوي- 6-222482- چهارراه شهدا
  59. ناحيه 1 آموزش و پرورش- 6-2255723- خيابان عشرت
  60. ناحيه 2 آموزش و پرورش- 8-8590827-
  61. ناحيه 3 آموزش و پرورش- 2-8592151- خيابان پاسداران
  62. ناحيه 4 آموزش و پرورش- 7-8410136- بلوار سازمان آب
  63. ناحيه 5 آموزش و پرورش- 4-3454001- پنجراه پايين خيابان
  64. ناحيه 6 آموزش و پرورش- 867001- بلوار معلم
  65. ناحيه 7 آموزش و پرورش- 4-6631301- قاسم آباد- بلوار دكتر يوسفي
  66. منطقه رضويه- 7و335و339- رضويه
  67. منطقه تبادكان- 6-7615045- تبادكان
  68. آموزشكده شهيد منتظري- 9-8481016- ميدان صدا و سيما
  69. اداره كل اقتصاد و دارايي- 5-8598041-8594945- خيابان امام خميني
  70. اداره كل اوقاف و امور خيريه- 5-8432011- خيابان سعدآباد
  71. اداره كل بازرگاني – تلفنخانه- 5-7612361-
  72. اتاق بازرگاني- 2-2252091-2216000- خيابان امام خميني
  73. امور اصناف- 7684074-
  74. مجامع امورصنفي- 8417532-8419246- بلور سازمان آب
  75. اداره كل تربيت بدني- 3-8592021- بلوار فردوسي
  76. اداره كل تعاون- 8-7621901- بلوار خيام
  77. اداره كل ثبت اسناد- 1-8681000-5-8592041- خيابان امام خميني- خيابان ثبت
  78. اداره كل ثبت احوال خراسان- 1-5015000- بلوار خيام
  79. روابط عمومي اداره ثبت احوال- 1-8685000- بلوار خيام
  80. ثبت احوال منطقه 2- 1-3430290-
  81. ثبت احوال بخش احمدآباد- 3420320-
  82. ثبت احوال منطقه 3- 7242200-8-7270707-
  83. جنگلباني مشهد- 4-8680681-
  84. جنگل نهالستان- 3415131-
  85. اداره كل دخانيات- 2-2229071- خيابان امام خميني
  86. ديوان محاسبات- 8446167-
  87. اداره كل راه و ترابري- 3412024- انتهاي خيابان نخريسي
  88. زندان- 4-8679011- بلوار صياد شيرازي
  89. سرجنگلداري كل- 8680681-
  90. فرهنگ و ارشاد اسلامي- 3-8594001- خيابان بهار- خيابان ارشاد اسلامي
  91. قند و شكر- 3-7279011- خيابان شهيد قره ني
  92. كار و امور اجتماعي- 9-8430985- ميدان فردوسي
  93. اداره كل صنايع- 5-7688091- بلوار خيام
  94. امور اجتماعي استانداري- 8590030- خيابان بهار
  95. امور سياسي استانداري- 8598262- خيابان بهار
  96. تعزيرات حكومتي- 3-7248102-
  97. كميسيون تعزيرات- 4-7271133-124-
  98. بنياد 15 خرداد- 6-7242005- ميدان عدل
  99. بنياد مسكن- 5-8685320-8597020-
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 14. تشکرها از این نوشته :


 15. #8
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  مراکز درمانی و بهداشت

  منطقه - رديف - نام مركز درماني - آدرس

  آب وبرق - 1 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - شهرك آب وبرق- انتهاي خيابان ويلا
  - 2 - درمانگاه قائم - بلوار آب وبرق
  بلوار وكيل آباد - 3 - درمانگاه خصوصي خاتم - بلوار وكيل آباد- سه راه آزادشهر
  - 4 - درمانگاه خصوصي سهروردي - بلوار وكيل آباد- سه راه آب وبرق
  - 5 - بيمارستان شهيد قندي - بلوار وكيل آباد- سه راه كوكا
  - 6 - درمانگاه ولي عصر(عج) سپاه - بلوار وكيل آباد
  - 7 - بيمارستان قلب جوادالائمه(ع) - بلوار وكيل آباد- سه راه هنرستان
  قاسم آباد - 8 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - قاسم آباد- شهرك لشكر- خيابان فاطميه
  - 9 - درمانگاه خصوصي ثامن الائمه(ع) - شهرك راه آهن
  - 10 - بيمارستان مهرگان(خصوصي) - شهرك لشكر
  - 11 - درمانگاه اماميه - اماميه – انتهاي بلوار اماميه
  - 12 - درمانگاه اميركبير - شهرك رازي
  جاده قديم قوچان - 13 - مركز بهداشتي درماني(قند آبكوه) - جاده قديم قوچان- بلوار كارخانه قند آبكوه
  - 14 - مركز بهداشتي درماني (دانشگاه) - جاده قديم قوچان- سه راه دانش
  - 15 - مركز بهداشتي درماني (دانشگاه) - جاده قديم قوچان- كوي اميرالمؤمنين
  - 16 - مركز بهداشتي درماني (دانشگاه) - جاده قديم قوچان- شهرك بحرآباد
  - 17 - درمانگاه پاسارگاد - جاده قديم قوچان- كوي اميرالمؤمنين
  ابتداي خيابان شيرازي تا فلكه استقلال - 18 - درمانگاه رازي - ابتداي خيابان شيرازي
  - 19 - مركز بهداشتي درماني (دانشگاه) - ميدان شهدا ابتداي خيابان شيرازي
  - 20 - درمانگاه خصوصي مشهد - ميدان شهدا- ابتداي خيابان توحيد
  - 21 - بيمارستان دكتر شيخ - بلوار قره ني – خيابان طاهري
  - 22 - درمانگاه حضرت معصومه(س) - بين ميدان شهدا و ميدان توحيد
  - 23 - مركز بهداشتي درماني احمدي - بلوار قره ني- نرسيده به چهارراه ابوطالب
  - 24 - درمانگاه خيريه خاتم الانبياء - بلوار قره ني- منوچهر شمالي
  - 25 - مركز درماني امام رضا(ع) - بلوار قره ني- چهارراه ميدان بار
  - 26 - وابسته به وزارت دفاع -
  - 27 - بيمارستان خيريه خاتم الانبياء - بلوار قره ني- چهارراه ابوطالب
  - 28 - درمانگاه جهادسازندگي - بلوار فردوسي نرسيده به ميدان جانباز
  - 29 - درمانگاه امين - ميدان فردوسي
  - 30 - درمانگاه بقيه الله الاعظم(عج) - بلوار معلم- نرسيده به ميدان معلم
  آزاد شهر - 31 - درمانگاه چمران وابسته به سپاه - بلوار معلم، نرسيده به ميدان معلم
  - 32 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - بلوار دانش آموز
  - 33 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - بلوار امامت- نبش كال
  - 34 - درمانگاه دكتر ذاكر الحسين - بلوارمعلم- بين چهارراه آزادشهرو حريم درمانگاه هاي موجود
  - 35 - درمانگاه بزرگمهر - بلوار معلم- محدوده چهارراه دانشجو
  - 36 - درمانگاه آزادشهر - بلوار امامت- بلوار امت
  بلوار پيروزي - 37 - مركز درماني بهداشتي دانشگاه - رضاشهر- خيابان خاقاني
  - 38 - درمانگاه دكتر خراساني - بلوار پيروزي- ميدان حر
  بلوار سجاد - 39 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - بلوار سجاد- خيابان هدايت
  - 40 - درمانگاه خراساني - بلوار پيروزي- ميدان حر
  بلوار سازمان آب - 41 - درمانگاه خيريه المنتظر - بلوار سازمان آب- جنب مسجد المنتظر
  (از ميدان فردوسي تا سه راه راهنمايي) - 42 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - انتهاي خيابان سناباد
  - 43 - (شهيد قدسي) -
  - 44 - درمانگاه الغدير - سناباد- نرسيده به چهارراه راهنمايي
  - 45 - درمانگاه سناباد طوس - سناباد- مقابل دفتر هواپيمايي
  - 46 - درمانگاه تخصصي خيريه قوچاني ها - خيابان آبكوه- نرسيده به فلكه راهنمايي
  بلوار ابوطالب از تقاطع شهيد قره ني تا صدمتري
  خيابان شهيد مطهري از سه راه
  ادبيات تا شهرك امام - 47 - درمانگاه خيريه امام محمد باقر(ع) - بلوار ابوطالب- بين چهارراه و فلكه ابوطالب
  - 48 - درمانگاه عبدالمطلب وابسته به سپاه - بلوار ابوطالب- فلكه عبدالمطلب
  - 49 - درمانگاه حافظ - بلوار ابوطالب- فلكه ولي عصر(عج)
  - 50 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - مطهري شمالي- مطهري 27
  - 51 - درمانگاه هلال احمر - خيابان مطهري- خيابان عامل غربي
  - 52 - درمانگاه خيريه حضرت نبي(ص) - انتهاي مطهري شمالي- شهرك امام
  - 53 - درمانگاه رازي - چهارراه سي وپنج متري- تقاطع شهيد كشوري
  بلوار راه آهن - 54 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - بلوار راه آهن- جنب مركز آموزش مديريت
  - 55 - مركز درماني شماره 3 تأمين اجتماعي - ابتداي خيابان دريادل
  - 56 - درمانگاه آيه الله شيرازي - بلوار راه آهن- خيابان آزادي
  - 57 - درمانگاه خيريه حضرت رقيه (س) - بلوار راه آهن- خيابان آزادي
  - 58 - درمانگاه خيريه حجتي - ابتداي بلوار شهيد كشوري
  - 59 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - خيابان شهيد هاشمي نژاد- جنب پمپ بنزين
  خيابان خواجه ربيع - 60 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - خيابان خواجه ربيع- ميدان باغ وحش سابق
  - 61 - مركز درماني خصوصي اباعبدالله الحسين(ع) - خيابان خواجه ربيع – جنب پمپ بنزين
  خيابان دانشگاه از ميدان شهدا تا پارك كوهسنگي - 62 - بيمارستان امام رضا(ع) - خيابان دانشگاه، چهارراه دكترا
  - 63 - بيمارستان قائم (عج) - خيابان كوهسنگي – ابتداي خيابان كوهسنگي
  - 64 - بيمارستان مادر - خيابان كوهسنگي- بعد از خيابان پرستار
  - 65 - بيمارستان مهر - خيابان كوهسنگي- فلكه الندشت
  - 66 - بيمارستان اميد - خيابان كوهسنگي- فلكه الندشت
  - 67 - بيمارستان هفده شهريور - خيابان كوهسنگي
  - 68 - درمانگاه شاهد - خيابان كوهسنگي – نرسيده به پارك
  - 69 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - خيابان دكتر شريعتي- مقابل مسجد
  - 70 - درمانگاه حيان - خيابان دكتر بهشتي- فلكه شهيد كوشه اي
  خيابان امام خميني از ميدان شهدا تا انتهاي عدل خميني - 71 - درمانگاه فرهنگيان - خيابان امام خميني-مقابل اداره كل آموزش و پرورش
  - 72 - درمانگاه خيريه حضرت ابوالفضل(ع) - خيابان امام خميني- مقابل باغ ملي
  - 73 - درمانگاه خيريه امام حسن مجتبي(ع) - خيابان خسروي- بازار سرشور
  - 74 - بيمارستان ثامن الائمه - خيابان عدل خميني- نرسيده به فلكه عدل خميني
  - 75 - بيمارستان حضرت زينب (س) - خيابان رازي شرقي
  - 76 - بيمارستان سينا - خيابان رازي شرقي
  - 77 - درمانگاه خيريه موسي بن جعفر(ع) - خيابان عدل خميني- عدل خميني 12
  خيابان طبرسي از حرم مطهر تا انتهاي خيابان طبرسي - 78 - درمانگاه خصوصي ايران - خيابان طبرسي- ميدان طبرسي
  - 79 - بيمارستان جوادالائمه(ع) - خيابان طبرسي-نرسيده به چهارراه مقدم
  - 80 - درمانگاه خيريه امام صادق(ع) - خيابان طبرسي- خيابان نوغان
  - 81 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - خيابان طبرسي- جنب سيلو گندم
  - 82 - درمانگاه فجر سپاه - خيابان طبرسي- چهارراه گاز
  گلشهر - 83 - درمانگاه خيريه اصغريه - بلوار طبرسي- 20 متري صاحب الزمان(عج)
  - 84 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - بلوار طبرسي شمالي- بعد از چهارراه محمد آباد
  - 85 - بيمارستان سجاد - گلشهر- جاده نيزه
  - 86 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - گلشهر- روح آباد
  بلوار وحدت - 87 - مركز بهداشت شماره 2 - بلوار وحدت – پنجراه
  - 88 - درمانگاه سرور - نرسيده به فلكه هفده شهريور
  - 89 - درمانگاه فرهنگيان شماره 2 - بلوار وحدت – مقابل دادگستري
  - 90 - قائم آل محمد(ص) (خيريه) - خيابان 17 شهريور- اول چهنو
  - 91 - بيمارستان امداد - چهارراه نخريسي
  - 92 - امداد بني فاطمه(س) - خيابان نخريسي- مقابل امداد
  - 93 - درمانگاه امداد سپيد - خيابان نخريسي- فلكه برق
  بلوار فرودگاه - 94 - خيره امام حسين(ع) - بلوار فرودگاه- نرسيده به چهارراه مقدم نخريسي
  بلوار امام رضا(ع)از حرم مطهر تا ترمينال - 95 - خيريه علي بن موسي الرضا(ع) - عيدگاه- پشت كلانتري
  - 96 - خيريه امام حسن مجتبي(ع) - بازار سرشور
  - 97 - خيره درمانگاه اعظم - بازار رضا
  - 98 - بيمارستان موسي بن جعفر(ع) - خيابان امام رضا(ع)- جنب پمپ بنزين
  - 99 - خيريه حسين بن علي (ع) - فلكه برق ( ميدان بسيج )
  - 100 - بيمارستان علي بن ابيطالب(ع) - خيابان امام رضا(ع) – امام رضا 34
  - 101 - درمانگاه زائر - فلكه آب
  سيدي - 102 - خيريه امام هادي(ع) - سيدي- جاده خلج
  - 103 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - سيدي- خيابان قائم(عج)
  - 104 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - شهرك انقلاب
  - 105 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - شهرك ابوذر
  طرق - 106 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - شهرك طرق- جاده فريمان
  پايين خيابان از حرم مطهر تا انتهاي مصلي - 107 - دارالشفاء امام - بست بالا خيابان
  - 108 - درمانگاه آيت الله بروجردي - پائين خيابان- كوچه آسيابان
  - 109 - بيمارستان امام هادي(ع) - پائين خيابان- كوچه حاج ابراهيم
  - 110 - بيمارستان امام زمان(عج) - ابتداي جاده سرخس
  - 111 - امام حسن عسكري(ع) (خيريه) - ابتداي جاده سرخس
  - 112 - تأمين اجتماعي - جاده سرخس - مهرآباد
  - 113 - چهارده معصوم(ع) (خيريه) - بلوار 22 بهمن- چهارراه محمدآباد
  - 114 - مركز بهداشتي درماني 22 بهمن دانشگاه - بلوار شهيد رستمي- خيابان محمدآباد
  - 115 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - بلوار شهيد شيرودي
  - 116 - درمانگاه نيرو هوايي - خيابان شهيد مصطفي خميني
  - 117 - درمانگاه بعثت - بلوار مصلي- حد فاصل كوي چمن تا سه راه شهيد رستمي
  جاده سرخس سه راه شهيد رستمي الي شهرك رضوي - 118 - حضرت ابوالفضل (ع) (خيريه) - كوي اميرآباد- جاده سرخس
  - 119 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - جاده سرخس – ابتداي قلعه ساختمان
  - 120 - مركز بهدشتي درماني دانشگاه - جاده سرخس – قلعه خيابان
  - 121 - مركز درماني بسيجيان - جاده سرخس – قلعه خيابان
  - 122 - مهد سلامت طوس - قلعه ساختمان- حد فاصل قلعه ساختمان و قلعه خيابان
  - 123 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - جاده سرخس- شهرك رضوي
  - 124 - خيريه حسن بن علي(ع) - انتهاي بيست متري طلاب
  - 125 - خيريه حضرت باب الحوائج(ابوالفضل) - بلوار امت- جنب راه آهن
  - 126 - بيمارستان هاشمي نژاد - خيابان دريا- چهارراه آسايشگاه
  - 127 - بيمارستان امام حسين(ع) - خيابان دريا- چهارراه دوم
  - 128 - خيريه حضرت مهدي(عج) - انتهاي خيابان دريا
  - 129 - خيريه امام جواد(ع) - پيچ تلگرد
  - 130 - بيمارستان 22 بهمن - پيچ تلگرد
  - 131 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - سي متري طلاب – مفتح 26
  پنج تن و التيمور - 132 - درمانگاه ثارالله(خصوصي) - ابتداي خيابان پنج تن
  - 133 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - خيابان پنج تن بعد از خيابان سلمان
  - 134 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - انتهاي التيمور
  جاده سيمان از سيلوي گندم الي كارخانه سيمان - 135 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - خيابان رسالت
  - 136 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - جاده سيمان- صحرايي
  - 137 - درمانگاه روح الله (خصوصي) - خيابان رسالت – چهارراه گاز
  - 138 - خيريه سيد الشهداء - جاده سيمان بعد از پل دره وي
  - 139 - خيريه قمر بني هاشم(س) - جاده سيمان- ده رود
  - 140 - مركز درماني سوران - جاده شانديز- اراضي سوران
  شانديز - 141 - خيريه باب الحوائج(ع) - شانديز
  - 142 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - شانديز
  - 143 - بيمارستان دكتر شريعتي - حاشيه جاده طرقبه- شانديز
  طرقبه - 144 - مركز بهداشتي درماني دانشگاه - طرقبه
  - 145 - خيريه امام حسن عسكري(ع) - طرقبه
  احمدآباد - 146 - بيمارستان قائم(عج) - ابتداي خيابان احمدآباد
  - 147 - درمانگاه طلوع (خصوصي) - خيابان احمدآباد- بالاتر از خيابان قائم(عج)
  - 148 - درمانگاه شفاپيشگان طوس(خصوصي) - خيابان سي متري اول احمدآباد
  - 149 - درمانگاه سبحان(خصوصي) - خيابان سي متري دوم احمدآباد
  - 150 - درمانگاه ثامن الحجج(ع) (خصوصي) - ابتداي بلوار تلويزيون(ميدان فلسطين)
  - 151 - بيمارستان شفا - ميدان فلسطين
  ميدان راه آهن فلكه برق الي ميدان تقي آباد - 152 - خيريه آيه الله شيرازي - خيابان آزادي- نرسيده به چهارراه زرينه
  - 153 - خيريه شهيد شاه آبادي - فلكه گنبد سبز
  - 154 - درمانگاه تأمين اجتماعي(بهار) - خيابان بهار – بالاتر از اداره برق
  - 155 - بيمارستان بنت الهدي - خيابان بهار- بالاتر از استانداري
  - 156 - بيمارستان ارتش - خيابان بهار
  مركز بهداشت1
  مركز بهداشت2 - 3-5018011
  3-3653000 - بلوار وكيل آباد
  بلوار وحدت
  مركز بهداشت استان - سناباد - 2-8438701
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 16. تشکرها از این نوشته :


 17. #9
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  دفاتر خدمات مسافرتی ایرانگردی و جهانگردی

  رديف - نام آژانس - تلفن - فاكس - آدرس

  1 - آران سير - 7621084 - 7683453 - بلوارسجاد، نبش پاساژ ولي زاده، پلاك 181
  2 - آريان توس - 2-8516881 - 8548403 - خيابان امام رضا(ع)، چهارراه دانش، پلاك56، مقابل بازار فرش
  3 - آتي - 8431919 - 8402552 - احمدآباد، نبش ابوذر 8، شماره 58
  4 - آبادگران - 6-8411155 - 8411156 - احمدآباد، بلوار شهيد فلاحي، تقاطع بعثت
  5 - آرمان سير - 7-8542006 - 8407605 - بلوار شهيد منتظري، ساختمان آستان قدس، شماره 7
  6 - احمد زاده - 2216182 - 2216663 - خيابان دكتر چمران ، مقابل چمران9 ، پلاك 70-2
  7 - اديبيان - 2-8598151 - 8542373 - خيابان پاسداران، جنب هتل جم، پلاك 56
  8 - اشكذري - 7282769 - 7242885 - خيابان مطهري شمالي، بين مطهري 36 و 38، پلاك 676
  9 - احياء گردشگرطوس - 8430115 - 8410001 - خيابان سناباد، نبش خيابان گل جنوبي، طبقه فوقاني
  10 - افضل - 6633385 - 6633384 - قاسم آباد، چهارراه جهاد، ساختمان بنياد
  11 - آراگشت خراسان - 2258444 - 2225643 - خيابان آزادي، پاساژالغدير، طبقه منهاي 1، شماره2 و 3
  12 - اقبال - 8437430 - 8437430 - چهارراه راهنمايي، جنب دانشگاه آزاد
  13 - ايمان - 8410345 - 8410345 - ميدان شريعتي، اول خيابان بهار، پلاك 301
  14 - بشارت شرق - 2214270 - 2253708 - بلوار راه آهن، بين شهيد كاوه 7 و 9 ، ساختمان 707
  15 - بينالود - 8519806 - 8519806 - خيابان امام رضا، بين امام رضا 11 و 9، روبروي مهديه
  16 - بهروش سير - 5-2216624 - 2216623 - ميدان راه آهن، نبش بيهقي، پلاك 118
  17 - برسيان - 8429096 - 8446142 - خيابان سناباد، نبش ايرج جنوبي، كوچه شهيد عليرضا جعفري
  18 - بلورين سير مشهد - 8543604 - 8543604 - خيابان بهار، نرسيده به فلكه برق، ابتداي خيابان دارخوين
  19 - بوستان گشت - 8542463 - 8516740 - خيابان بهار، بين بوستان و دارخوين
  20 - پاژ - 8416543 - 8424757 - خيابان كوهسنگي، نبش هتل لاله
  21 - پريان سير - 7266847 - 7266847 - بلوار سازمان آب، جنب تالار بهشت
  22 - پرواز آسا - 8427002 - 8414332 - خيابان سناباد، نبش تكتم
  23 - ثامن سير - 2259691 - 2259818 - خيابان امام خميني، مقابل آموزش و پرورش، پلاك 139
  24 - ثالثي - 8443879 - 8403879 - احمدآباد، خيابان ابوذر غفاري، روبروي سازمان بازرسي
  25 - جوان سير - 8544827 - 8542077 - خيابان بهار، بين هويزه و شوش، پلاك 515
  26 - حقي - 8444760 - 8444760 - ميدان راهنمايي، به طرف سه راه فلسطين
  27 - حسين زاده - 7242495 - 7249495 - بين خيابان ابوطالب22 و 24 نرسيده به درمانگاه امام محمد باقر7
  28 - خاور سير - 8594338 - 8593338 - ساختمان زيست خاور، شماره 3023
  29 - دنيا سير - 8545545 - 8544717 - ميدان تقي آباد، ابتداي بهار، شماره 1 – 3
  30 - ديدار - 8414016 - 8424876 - خيابان سناباد شرقي، خيابان مطهري شمالي شماره 184
  31 - دنيا گردان خراسان - 8444555 - 8444556 - بلوار فلسطين، نبش فلسطين25
  32 - راه توس - 8435701 - 8426063 - خيابان سناباد، مقابل اداره كل منطقه اي آموزش انتقال خون خراسان
  33 - راياسيرتوس - 8411170 - 8413232 - سي متري اول احمدآباد، پلاك 28
  34 - روشن سير - 8439997 - 8439998 - خيابان آبكوه، تقاطع كلاهدوز، بين آبكوه و سناباد، پلاك2-1
  35 - سروش - 8688047 - 8687026 - بلوار سجاد نرسيده به چهارراه بزرگمهر
  36 - سريع سير - 224278 - 2224278 - چهارراه شهدا، به طرف راه آهن، جنب هتل آزادي
  37 - سير آفاق - 2255532 - 2214900 - خيابان مدرس، ساختمان شكوفا، شماره 100
  38 - سير و سفر ثامن - 8433331 - 8433335 - خيابان سناباد، نبش طاهري جنوبي
  39 - سينا - 8418474 - 8439659 - خيابان ابن سينا، سه راه ادبيات
  40 - ستاره مشهد - 7251047 - 7247917 - چهارراه عامل جنب مدرسه شهيد محسن كاشاني
  41 - سافر سير - 3425882 - 3425882 - بلوار فرودگاه، جنب چلوكبابي آجيليان
  42 - سفير توس - 6070102 - 6040471 - آزادشهر، نبش امامت 56
  43 - شرق پرستو - 8406399 - 8426989 - خيابان كوهسنگي، نبش كوهسنگي 14
  44 - شاد شرق طوس - 2217015 - 2216649 - خيابان طبرسي، ابتداي دريادل، مقابل تالار گل ها
  45 - شادان سيركيهان - 7267272 - 7268282 - خيابان آبكوه، تقاطع كلاهدوز و آبكوه
  46 - بهرام مهر - 2217411 - 2211895 - بلوار شهيد هاشمي نژاد نبش هاشمي نژاد 22
  47 - شيرالديني - 6059520 - 6056213 - ميدان استقلال، بلوار ميلاد، ساختمان 42
  48 - شاپرك - 8411664 - 8438433 - احمدآباد، بلوار كلاهدوز، تقاطع سلمان فارسي
  49 - شيوا - 8549489 - 8518257 - خيابان امام رضا(ع)، نبش امام رضا 38، طبقه فوقاني
  50 - صالح پور - 2731488 - 2731488 - خيابان خواجه ربيع، چهارراه گاز، جنب فروشگاه قيمت شكن
  51 - طوبي - 7277512 - 7278168 - خيابان دانشگاه، بين ميدان شهدا و ميدان سعدي، جنب سرويس اعتماد
  52 - عالم گشت - 9-8410088 - 8433940 - خيابان پاستور، نبش پاستور 20، پلاك 339
  53 - عماد - 2229669 - 2218879 - خيابان دروازه طلايي، ساختمان شماره 14، جنب دادگستري
  54 - فردوسي - 8414299 - - خيابان دانشگاه، جنب هتل شيراز، پلاك 331
  55 - فاضل سيرتوس - 6-8432365 - 8446162 - خيابان ابن سينا، مقابل ابن سيناي 16، پلاك 203
  56 - فرزانگان - 3420145 - 3420145 - ميدان 17 شهريور، روبروي بانك ملي
  57 - قصر - 8542013 - 8542013 - خيابان امام رضا(ع)، هتل قصر
  58 - قهرمان - 2257889 - 2256815 - بلوار طبرسي، نبش كوچه حاج حكيم ، جنب هتل رضا
  59 - كسري - 7271414 - 7271414 - ميدان سعد آباد، مطهري جنوبي، بين كاشف و كفاش
  60 - كاكتوس - 8428382 - 8428382 - انتهاي سيمتري دوم احمدآباد، مقابل اداره كل بازرگاني
  61 - گوهرسير - 8445943 - 8445943 - خيابان سناباد، نبش آفرين شمالي، شماره 3- 55
  62 - گل گشت - 8542283 - 8690020 - خيابان امام رضا(ع)، مقابل پمپ بنزين، جنب مسجد حجت
  63 - گردون - 8419996 - 8411048 - ميدان راهنمايي، جنب مسجد رسول(ص)
  64 - ميلاد - 8439993 - 8427861 - خيابان سناباد، مقابل پوشاك نوآوران، جنب پلاك 397
  65 - مهاجري - 2220757 - 2222545 - چهارراه خسروي نو، به طرف ميدان بيت المقدس
  66 - محمدزاده - 2211920 - 2211920 - خيابان دانشگاه، مقابل هتل صدر
  67 - مه توس - 8598443 - 8512320 - خيابان امام رضا(ع)، جنب هتل مدائن
  68 - مشهد سپهر - 8676615 - 8676615 - بلوار وكيل آباد، جنب درمانگاه سهروردي
  69 - مهران - 8435277 - 8428899 - خيابان احمدآباد، روبروي بيمارستان قائم، نبش بهشت
  70 - ميقات توس - 2222901 - 2212101 - خيابان دريادل، نرسيده به چهارراه مقدم
  71 - معادسير - 2221234 - 2259241 - حد فاصل ميدان شهدا و چهارراه شهدا، پاساژ رحيم پور
  72 - مؤمني - 7244400 - 7267700 - خيابان مطهري جنوبي، نبش كاشف
  73 - معين سير - 2769900 - 2739079 - خيابان گاز، بين چهارراه پنجم و ششم، روبروي بانك سپه
  74 - نسيم - 8420429 - 8420483 - ميدان احمدآباد، اول شهيد فلاحي
  75 - نجفي - 8542401 - 8510071 - خيابان رازي غربي، پلاك 79
  76 - وصال - 8422142 - 8439823 - خيابان احمدآباد، ابتداي سيمتري دوم، پلاك 3
  77 - همگام - 7263035 - 7278316 - بلوار كلاهدوز، بلوار شهيد قاضي طباطبايي
  78 - همسفرگشت - 8403551 - 8403551 - خيابان امام خميني(ره)، روبروي اداره كل مخابرات
  79 - همراهان سفر - 8433094 - 8423985 - خيابان آبكوه، جنب قنادي خوشه
  80 - همسفران مشهد - 6-2219194 - 2221100 - خيابان خسروي نو، بعد از پمپ بنزين
  81 - هزارو يك شب - 2256258 - 2253343 - خيابان امام خميني(ره)، نبش امام خميني 9
  82 - يوسف - 2733558 - 2738032 - خيابان طبرسي، نبش چهارراه سيلو، پلاك 1
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 18. تشکرها از این نوشته :


 19. #10
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  رستوران های مشهد

  رديف - نام - تلفن - آدرس

  1 - آبنوس - 05124222744 - عنبران، جاده طرقبه
  2 - احسان - 8409777 - خيابان احمدآباد، مقابل هتل هما
  3 - افرند - 8403282 - خيابان احمدآباد، نبش ابوذر 16
  4 - افق طلايي - 6050753 - بلوار فردوسي، نبش چهارراه فرامرز عباسي
  5 - امير - 1222550 - خيابان امام خميني، مقابل هتل پرديس
  6 - ايوب - 719765 - بلوار فلسطين، نبش فلسطين چهار
  7 - برليان - 2222258 - خيابان طبرسي، مقابل بيمارستان جواديه
  8 - بزرگ شهر - 785090 - بلوار فردوسي، مقابل آپارتمان هاي مرتفع
  9 - پارس - 2225331 - خيابان امام خميني، مقابل كوچه حمام ارگ
  10 - پارس - 803524 - خيابان احمدآباد، ابتداي سي متري اول
  11 - پايانه - 7-99001 - داخل پايانه مسافربري مشهد
  12 - پرويز - 8420261 - خيابان احمدآباد، سي متري دوم، مقابل پاسگاه
  13 - پسران كريم - 785053 - بلوار خيام ، خيام 23
  14 - جلاليان - 96597 - خيابان امام رضا، مقابل هتل مشهد
  15 - چهارفصل عنبران - 05124222531 - طرقبه، عنبران
  16 - چهارستون - 05124222599 - اول جاده طرقبه
  17 - حافظ - 8540768 - خيابان امام خميني، بعد از چهارراه لشكر
  18 - داليا - 8402000 - خيابان احمدآباد، مقابل سي متري اول
  19 - پرك - 7611275 - بلوار سجاد
  20 - پيتراسب - 842988 - فلسطين 19
  21 - پونه - 8439720 - خيابان احمدآباد، حد فاصل پاستور و قائم
  22 - چوبيز - 7687850 - فلسطين 8
  23 - درويش - 8431997 - خيابان كوهسنگي
  24 - راستگو - 681817 - بلوار وكيل آباد، جنب فارغ التحصيلان
  25 - رضايي - 8433857 - خيابان آبكوه، بين ارم و كلاهدوز
  26 - سراب - 8413250 - ميدان سعدي، اول سناباد
  27 - سعادت - 8544400 - خيابان امام رضا، ميدان بسيج
  28 - سلطاني - 2228959 - ميدان بيت المقدس
  29 - شانديزي - 8439177 - حاشيه ميدان سعدآباد
  30 - شايان - 8437437 - خيابان سناباد، جنب دفتر هواپيمايي
  31 - شورورزي - 8418400 - بلوار سازمان آب، مقابل روزنامه خراسان
  32 - شهرما - 7688832 - بلوار سجاد، چهارراه بزرگمهر
  33 - صباء - 2259646 - خيابان آزادي، جنب باغ نادري
  34 - طريقت - 8400132 - انتهاي خيابان كوهسنگي
  35 - فردوسي - 8542884 - خيابان امام رضا، جنب مهديه
  36 - قدس - 8548956 - خيابان امام رضا، چهارراه كلانتري
  37 - كاكتوس - 8402549 - خيابان احمدآباد
  38 - لوكس طلايي - 8545644 - انتهاي خيابان ضد
  39 - مداين - 8402338 - خيابان احمدآباد، نبش عدالت
  40 - معين درباري - 885248 - جاده آسيايي، مقابل رضاشهر
  41 - ملك - 2257001 - خيابان خسروي نو، جنب پمپ بنزين
  42 - مهر - 8544333 - ميدان شريعتي
  43 - مينا - 8540968 - ابتداي بلوار فرودگاه
  44 - نارمك - 8421045 - خيابان احمدآباد، مقابل هتل هما
  45 - والا - 8595410 - زيست خاور
  46 - ونك - 8425780 - خيابان احمدآباد، بين پاستور و قائم
  47 - 1×2 - 7626772 - بلوار ملك آباد، نبش فرهاد 9
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 20. تشکرها از این نوشته :


 21. #11
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  تاکسی سرویس های مشهد

  عنوان - تلفن - آدرس

  آبان - 6056404 - آزادشهر، امامت 38
  احسن - 8591786 - خيابان امام رضا، رضا 12
  آذر خلج - 6021919 - قاسم آباد، چهارراه مخابرات
  آرام گشت - 6050854 - امامت 39
  آرش سير پيما - 8416080 - خيابان مطهري جنوبي
  اركيده - 2707606 - سمزقند
  آزادشهر - 6054520 - آزادشهر، امامت 28
  افتخارسير - 7242821 - شهرك امام، مقابل هنرستان
  افشين - 8548212 - ميدان عدل خميني
  بابك - 2221888 - خيابان خاكي
  بازار - 2255066 - بازار امام رضا
  پارك - 8544140 - خيابان امام رضا
  بعثت - 8436633 - بلوار بعثت
  بنايي - 8676708 - آب وبرق، بلوار شهرستاني
  بنفشه هاي آبي - 7618213-7611285 - بلوار فردوسي، نبش ثمانه
  بهاران - 8591217 - خيابان بهار
  پائيزان - 7616417 - خيابان سجاد، هدايت 2
  پيام - 3656800 - چهارراه شيرودي
  پيغام - 3651001 - بلوار مصلي، مصلي 3
  توس بشارت - 8411999 - خيابان راهنمايي 21
  ترن - 8441945 - خيابان دانشگاه
  توريست - 8421188 - خيابان احمدآباد
  جام جم - 2258688 - ميدان راه آهن
  جاويد - 8599636 - خيابن امام رضا 35
  جوان - 7249808 - مطهري شمالي 17
  چهارباغ - 2222021 - خيابان شيرازي
  چابك - 2223930 - خيابان خسروي
  خان منش طوس - 2254545 - خيابان امام خميني، كوچه سجاديه
  دوستان همسفر - 8599919-8548441 - خيابان امام رضا، كوچه فاطميون
  رام - 3416575 - بلوار فرودگاه، حقيقي 20
  رامين - 8420755 - خيابان احمدآباد، محتشمي 7
  زائر - 6612738 - شهرك لشكر، فلاحي 4
  سپهر - 6673509 - سه راه زندان، خيابان ستاري
  سپيده - 7610536 - بلوار سجاد، خيابان هدايت
  ستاره شهر - 8480380 - 35 متري رضاشهر، ذكريا شمالي
  سرگل - 7240855 - خيابان عبدالمطلب، 20 متري روبروي گرمابه لاله
  سهيل دادرس - 683558-673408 - بلوار وكيل آباد، مجتمع تجاري دادگر
  سورتمه - 8438359 - شهيد صادقي، كوي رز
  شتاب سير - 8442277 - بلوار سجاد، شقايق و نيلوفر
  شتاب كوهسنگي - 8422236 - ميدان كوهسنگي، نبش 26
  صابر گشت - 8682860 - كوي آب و برق، خيابان بنفشه
  صدف - 5213122 - شهرك رسالت، خيابان ابرار
  طلوع نونهال - 8402622 - بلوار شهيد نامجو
  عارف رخش - 8409875 - خيابان احمدآباد، عارف 8
  فرجام - 7611000 - بلوار خيام10
  فردوسي - 7619493 - بلوار فردوسي، ثمانه
  فرزان - 6058655 - ملك آباد، خيابان فرزان، نبش جامي
  كورش - 8486616 - رضاشهر، طالقاني 11
  كيش - 8484177 - بلوار پيروزي، ميدان حر
  گشايش خراسان - 3420700 - خيابان پروين اعتصامي 16
  گلچين - 7616468-719149 - فلسطين 24
  مبعث سيرتوس - 8489454 - چهارچشمه، بيست متري ايزدي
  مرتفع - 7612393 - ميدان فردوسي
  مهاجر - 8590637 - بلوار امام خميني 15
  مهدي - 7689030 - كوي اميرالمؤمنين، چهارراه مدرسه
  مهران سير توس - 5210494 - اتوبوسراني، كوشش 7-5
  ميثم - 7245085 - ميدان عبدالمطلب، 16 متري جانباز
  ناوي - 8409457 - خيابان كوهسنگي 16
  نسيم - 8430142 - بلوار سازمان آب ، مقابل روزنامه خراسان
  نسيم افق طلايي - 8485955 - رضاشهر، شهرك صدا و سيما
  نگين - 604871 - نبش آزادي 10
  هماسير - 8547393 - خيابان بهار، جنب بيمارستان ارتش
  يادگار مهرتوس - 8402219 - شهيد نامجو 19
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 22. تشکرها از این نوشته :


 23. #12
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation تلفن هاي ضروري و مورد نياز مشهد

  دیگر مراکز

  راهنمايي و رانندگي

  پاسگاه 1 (مدرس) - 2251000
  اداره راهنمايي و رانندگي - 14-8410012
  پاسگاه 2 (فلكه آب)-3642000
  پاسگاه 5 (تقي آباد) - 8548000
  پاسگاه 3 (ميدان شهداء) -2254000
  پليس راه امام هادي(ع) -6610000
  پاسگاه 4 (چهارراه شهداء)- 2254000
  پليس راه طرق - 3412400

  مخابرات (خدمات خاص)

  خرابي تلفكس - 127
  تلگراف تلفني -120
  رزرو مكالمه خارجي -126
  ساعت گويا - 119
  رزرو مكالمات داخلي - 126
  واحد ارتباطات مردمي - 999
  خدمات پستي - 193

  آزمايشگاهها و فيزيوتراپيهاي هاي مشهد

  منصف - 8433082
  شفا - 8541675
  نيك - 8421214
  دكتر اماني -8437766
  سينا - 8545119
  پاستور - 2254888
  عارف - 8419136
  مجتهدي - 8591700
  رازي - 8436001
  مشهد درمان - 2735003
  پاسكال - 8428789
  فارابي - 7688011
  سپهر - 2221220
  اميد - 8426958
  دكتر اميني - 8434119
  دارابي - 8432322
  مؤيد - 8428360
  پارك ها و مراكز تفريحي
  اطلاعات پارك ملت -6044094
  شهر بازي پارك ملت- 6048679
  كوهستان پارك شادي 6-5012004
  پارك كوهسنگي - 8424983
  باغ وحش وكيل آباد- 3-5014432
  آرامگاه فردوسي - 3359(0512248)
  آرامگاه خواجه ربيع- 2709136
  آرامگاه نادري - 2224888

  برخي از روزنامه ها و نشريات

  خراسان - 7634000
  اقتصاد خراسان 8-8428267
  كيهان(سرپرستي) 2250001-
  جهان اقتصاد - 8429131
  اطلاعات(سرپرستي) -8419595
  ايران - 7620298
  همشهري(سرپرستي) 1-7629390
  قدس -4-7685011
  كاروكارگر -7611090
  جمهوري اسلامي - 2218961
  هفته نامه شهرآرا - 7275260
  هفته نامه سال 2000- 8426021
  ماهنامه مسافران - 8401537 -
  ماهنامه جاده ابريشم - 8418616
  ماهنامه زائر - 2213196 -
  ماهنامه ورزش خراسان - 8435193
  دو ماهنامه حرم - 2224283

  آستان قدس

  دفتر خدام - 2221705
  دفترحرم مطهر - 9-2258001
  آگاهي حرم مطهر - 2256990
  اداره مركزي آستان قدس - 8-2224820
  دارالشفاء - 2253035 .
  پژوهشهاي اسلامي - 3-2253001
  موزه آستان قدس - 2229970
  چاپخانه آستان قدس - 7616037
  كتابفروشي آستان قدس- 224955
  سردخانه رضوي - 5-6616301

  نهادها، اداره ها و سازمان هاي دولتي

  نام - تلفن - آدرس
  - آتش نشاني - 125-222222-112 - ميدان شهدا
  - اداره كل ارشاد اسلامي - 94001 - خيابان انقلاب اسلامي
  - اداره كل پست - 9-96001 - خيابان عدل خميني
  - اداره كل آگاهي - 3-3411081 - بلوارجمهوري اسلامي
  - سازمان آموزش و پرورش خراسان - 9-225461 - خيابان امام خميني، ايستگاه سراب
  - روابط عمومي سازمان - 2222102 - خيابان امام خميني، ايستگاه سراب
  - استانداري - 9-8595051 - خيابان انقلاب اسلامي
  - اطلاعات پرواز فرودگاه - 7-3419955 -
  - اطلاعات راه آهن - 2251555-2224681 -
  - اطلاعات راه ها - 3411000 - انتهاي نخريسي اداره كل راه و ترابري
  - اطلاعات سپاه - 114-113 - ستاد خبري
  - اطلاعات تلفن - 118 -
  - بنياد جانبازان - 5-801023 - كوهسنگي
  - پايانه مسافربري - 6-99001 - انتهاي خيابان امام رضا(ع)
  - پايگاه هاي مركزي راهنماي زائر - 8514171 -
  - سازمان اتوبوسراني - 3-8401001 - -
  - سازمان ايرانگردي و جهانگردي - 3-2217001 - بلوار مدرس
  - شهرداري مشهد - 2222177-2221007 - ميدان شهدا
  - ستاد اسكان فرهنگيان - 8547050 - خيابان امام رضا، خيابان دانش
  - بانك تجارت مركزي - 2222847 - چهارراه خسروي
  - بانك رفاه مركزي - 8-2259826 - ميدان بيت المقدس
  - بانك سپه مركزي - 5-2220001 - ميدان شهدا، خيابان شيرازي
  - بانك صادرات مركزي - 5-2220831 - خيابان امام خميني
  - بانك مسكن مركزي - 9-2254156 - خيابان چمران ، ابتداي جنت
  - بانك مركزي ملت - 225005 - خيابان خسروي، جنب مسجد شهدا
  - شعبه مركزي بانك ملي - 9-2225031 - خيابان امام خميني
  - شعبه مركزي بانك كشاورزي - 2222175 - خيابان جنت
  - بانك صنعت و معدن - 8678048-8680790 - -
  - فوريتهاي پزشكي - 7630020 و 115 - اورژانس مشهد
  - حرم مطهر - 2-2258001 - حرم مطهر
  - پليس - 110 - -
  - ستاد مسافربري - 47033 - -
  - كميته اسكان زائرين - 820208 - -
  - تصادفات - 197 - -
  - دادگستري - 9-2222151 - بلوار مدرس
  - بنياد شهيد - 9-560039 - بلوار مدرس
  - نيروي انتظامي - 7-2222001 - -
  - بازرسي ونظارت برقيمتها - 124 - -
  - اداره اماكن - 52100-58800 -
  - سازمان صدا وسيما - 9-803001 - ميدان صدا و سيما
  - موزه - 2229970 - حرم مطهر
  - راهنمايي و رانندگي - 4-810012 - ميدان راهنمايي
  - معاونت پليس راه - 3412500 - روبروي شهرك ابوذر
  - تاكسي بي سيم - 129 - -
  - تاكسي بي سيم - 8549944-8549944 - -
  - خدمات تلفني پست - 8549944-193 - خيابان امام خميني
  - روابط عمومي پست - 140 - خيابان امام خميني
  - اتفاقات آب - 199 -
  - اتفاقات گاز - 194 -
  - روابط عمومي راه و ترابري - 141 -
  - روابط عمومي شهرداري - 120 - ميدان شهدا
  - روابط عمومي مخابرات - 122 - خيابان امام خميني
  - سازمان بازرسي كل كشور - 148 -
  - ستاد خبري حفاظت اطلاعات - 116 -
  - كاربر- ارتباط تلفني شهري - 126 -
  - خرابي تلفن - 17 -
  - فرمانداري مشهد - 6-5228062 - خيابان پاسداران
  - آستان قدس رضوي - 6-222482 - چهارراه شهدا
  - ناحيه 1 آموزش و پرورش - 6-2255723 - خيابان عشرت
  - ناحيه 2 آموزش و پرورش - 8-8590827 -
  - ناحيه 3 آموزش و پرورش - 2-8592151 - خيابان پاسداران
  - ناحيه 4 آموزش و پرورش - 7-8410136 - بلوار سازمان آب
  - ناحيه 5 آموزش و پرورش - 4-3454001 - پنجراه پايين خيابان
  - ناحيه 6 آموزش و پرورش - 867001 - بلوار معلم
  - ناحيه 7 آموزش و پرورش - 4-6631301 - قاسم آباد- بلوار دكتر يوسفي
  - منطقه رضويه - 7و335و339 - رضويه
  - منطقه تبادكان - 6-7615045 - تبادكان
  - آموزشكده شهيد منتظري - 9-8481016 - ميدان صدا و سيما
  - اداره كل اقتصاد و دارايي - 5-8598041-8594945 - خيابان امام خميني
  - اداره كل اوقاف و امور خيريه - 5-8432011 - خيابان سعدآباد
  - اداره كل بازرگاني – تلفنخانه - 5-7612361 -
  - اتاق بازرگاني - 2-2252091-2216000 - خيابان امام خميني
  - امور اصناف - 7684074 -
  - مجامع امورصنفي - 8417532-8419246 - بلور سازمان آب
  - اداره كل تربيت بدني - 3-8592021 - بلوار فردوسي
  - اداره كل تعاون - 8-7621901 - بلوار خيام
  - اداره كل ثبت اسناد - 1-8681000-5-8592041 - خيابان امام خميني- خيابان ثبت
  - اداره كل ثبت احوال خراسان - 1-5015000 - بلوار خيام
  - روابط عمومي اداره ثبت احوال - 1-8685000 - بلوار خيام
  - ثبت احوال منطقه 2 - 1-3430290 -
  - ثبت احوال بخش احمدآباد - 3420320 -
  - ثبت احوال منطقه 3 - 7242200-8-7270707 -
  - جنگلباني مشهد - 4-8680681 -
  - جنگل نهالستان - 3415131 -
  - اداره كل دخانيات - 2-2229071 - خيابان امام خميني
  - ديوان محاسبات - 8446167 -
  - اداره كل راه و ترابري - 3412024 - انتهاي خيابان نخريسي
  - زندان - 4-8679011 - بلوار صياد شيرازي
  - سرجنگلداري كل - 8680681 -
  - فرهنگ و ارشاد اسلامي - 3-8594001 - خيابان بهار- خيابان ارشاد اسلامي
  - قند و شكر - 3-7279011 - خيابان شهيد قره ني
  - كار و امور اجتماعي - 9-8430985 - ميدان فردوسي
  - اداره كل صنايع - 5-7688091 - بلوار خيام
  - امور اجتماعي استانداري - 8590030 - خيابان بهار
  - امور سياسي استانداري - 8598262 - خيابان بهار
  - تعزيرات حكومتي - 3-7248102 -
  - كميسيون تعزيرات - 4-7271133-124 -
  - بنياد 15 خرداد - 6-7242005 - ميدان عدل
  - بنياد مسكن - 5-8685320-8597020 -

  بهداري

  تلفنخانه - 12-7634006
  اورژانس(مركز) - 115و7630020
  پايگاه 1 - 8438605
  پايگاه 2 - 3652329
  پايگاه 3 - 7662222
  پايگاه 4 - 6065666
  پايگاه 5 - 2709165
  پايگاه 6 - 6617000
  مركز بهداشت 1 مشهد-8677680
  مركز بهداشت 2 مشهد(وحدت)- 3-3653001
  بهزيستي - 8-7616027
  پايانه مسافربري - 7- 8599001
  پزشكي قانوني- 2222090-8425165
  پزشكي قانوني 8425946-8423275

  پست

  تلفنخانه - 5-8596001 -
  خدمات تلفني(پيشتاز) -8549944 و193
  روابط عمومي - 8599193
  پست تصويري - 8596008

  تربيت معلم

  تربيت معلم شهيد بهشتي -7-8783094
  تربيت معلم فاطميه - 8763039
  تربيت معلم كامياب - 8410092
  تربيت معلم شهيد هاشمي نژاد-8784000

  جهاد سازندگي

  جهاد استان - 5-7621101
  جهاد مشهد - 6-8549191

  دادگستري – دادسرا

  دادگستري (تلفنخانه) - 9-2222151
  دادسراي انقلاب اسلامي-3-8425021
  ناحيه 1 - 3-3655001
  دادسراي نيروهاي مسلح- 7-8592166
  ناحيه 2- 8410308 و8438992 و8439575
  دادسراي ويژه روحانيت-8-8420016
  ناحيه 3 - 4-8680802
  ديوان عالي كشور(جذب قضات)- 9-2229368
  ناحيه 4 - 5-2791493
  ناحيه 5 - 4-8429233


  دانشگاه ها

  دانشگاه فردوسي - 5-8401031 -
  نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري - 8402025
  دانشكده ادبيات - 9-8431026
  دانشكده الهيات - 8414094
  دانشكده دامپزشكي- 2-620101
  دانشكده علوم تربيتي-11-8483008
  دانشكده علوم پايه - 2-8423561-8423760
  دانشكده علوم شماره (2) – (رياضي) 6-8415645
  دانشكده كشاورزي -5-8410863
  دانشكده مهندسي - 8615100
  دانشكده اقتصاد - 3-8611242
  دانشكده بهزيستي - 8469005
  دانشكده پزشكي - 5-8412081
  دانشكده پيراپزشكي -8405505-7-8424006
  دانشگاه علوم پزشكي - 5-8412081
  نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري-8411536
  دانشگاه آزاد اسلامي شماره 2 - 8420752
  نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري-6626153
  دانشكده داروسازي - 8411085-8438153-3-8416821
  دانشگاه دندانپزشكي - 5-8439001-80-8412376
  دانشگاه آزاد اسلامي - 8435000-8416015-8417015
  دانشگاه پيام نور -5-8680904-8678820
  دانشگاه علوم اسلامي رضوي(تلفنخانه) - - 2218990- 5-8431053

  دفاتر

  دفتر امام جمعه -2-98611-8544054-8549949
  دفتر ائمه جمعه(شوراي سياستگذاري) -2255511
  دفتر بازرسي استان خراسان - 3-8446201
  دفتر تبليغات اسلامي - 2222616-2216173-2226624
  دفتر حج و زيارت - 7270222
  دفتر سازمان ملل - 4-7685081
  دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه - 5-8431053
  دفتر وجوهات و شهريه نماينده ولي فقيه در خراسان - 2259300-2229700

  روزنامه ها و مجلات

  خراسان - 4-7681013 -
  قدس - 4-7685013
  اطلاعات(دفترنمايندگي)- 8419595
  كيهان (دفتر نمايندگي)-2224590و2250001
  جمهوري اسلامي (دفتر نمايندگي) - 2258888
  رسالت (دفترنمايندگي)-2256018و2255082
  مجله انديشه هاي حوزه-8545025-8598381
  مجله زائر - 2213196
  مجله پژوهشهاي قرآني- 2222616
  مجله حرم - 2225790
  مجله دانشكده ادبيات- 9-8795617
  مجله دانشكده الهيات- 7-8414094
  مجله مترجم - 8430730
  مجله مشكوه - 5-842033
  مجله نگاه حوزه - 2218103
  كاروكارگر (دفتر نمايندگي) - 7611090-7620682
  همشهري (دفتر نمايندگي) - 7680600- 1-7629390

  سازمان آب

  (تلفنخانه) 15-7617011
  اتفاقات - 199
  اتفاقات ناحيه1 - 30و8549020
  اتفاقات ناحيه 2 - 12و2735011
  اتفاقات ناحيه3 - 4-7611083
  اتفاقات ناحيه 4 - 2و6059011
  اتفاقات ناحيه5 (سيدي) 88-3851744
  اتفاقات ناحيه 6 - 2730800
  اتفاقات ناحيه 7 -374461
  اتفاقات ناحيه 8 -6-6612005
  اتفاقات ناحيه 9 - 2-7280001
  مشتركين منطقه 1 - 5-8433001
  مشتركين منطقه 2 - 4-728003
  مشتركين منطقه 3 - 7616505
  مشتركين منطقه 4 -6067641-6064142 -
  شركت آب و فاضلاب استان- 5-8678841

  سازمان ها

  سازمان آتش نشاني
  تلفنخانه - 2229315-7248444
  آتش نشاني - 125
  شعبه1 (شهدا)- 7248444-2222222
  شعبه 2( پنجراه)- 2225555-2258777
  شعبه3 (فلسطين)- 7612222-7613333
  شعبه 4 (عدل خميني) 8542222-8540888
  شعبه5 (آب وبرق) - 8674445
  شعبه 6(گلشور) 2792222-2790963
  شعبه7 (قاسم آباد) - 6617777
  شعبه8 (بلوارطبرسي دوم)- 4-2725483

  آموزش فني و حرفه اي

  سازمان آموزش فني وحرفه اي- 8782552
  سازمان آموزش فني اداره كل - 9-8783688
  آموزش فني شماره 1 * 3-8787031 -
  آموزش فني شماره 2 * 2-8438061
  آموزش وپرورش استثنايي - 6-8433825

  سازمان اتوبوسراني

  (تلفنخانه) -3-8401001
  روابط عمومي - 8401004

  اتكا
  (فروشگاه ارتش) - 8545801

  سازمان اقتصاد اسلامي- 2259171-2227902
  سازمان انتقال خون - 7-8430004
  سازمان برنامه و بودجه -9-8678605
  سازمان تبليغات اسلامي- 4-2215200
  سازمان پليس قضايي - 7255060-8422066
  سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي - 4724700- 2-8590071
  سازمان تعاون روستايي 7610066
  سازمان تعاون مصرف شهروروستا 8411020
  فروشگاه بلوار سجاد - 7629871
  فروشگاه مطهري شمالي - 7252178
  فروشگاه بلوار فرودگاه - 3414368
  فروشگاه خيابان هاشمي نژاد - 2255817
  توسعه مسكن - 6617700
  حفاظت محيط زيست-9-8675037

  خبرگزاري جمهوري اسلامي - 2-7681061و 7683000
  صدا و سيما - 8-8403001
  واحد خبر - 3-8408012
  روابط عمومي صدا و سيماي خراسان - 8425000-8409010- 3-8420001
  سازمان حسابرسي ايران - 7689144- 2-768561
  سازمان مراكز ايرانگردي و جهانگردي - 7617057
  سازمان ميراث فرهنگي - 8438464-8419565-8413310
  سازمان نظام پزشكي - 8407999-8423233
  سازمان نقشه برداري خراسان - 6056583- 6058789

  سپاه پاسداران
  سپاه مشهد - 9-3418181
  آمادگاه ميثم - 5-8672063
  آمادگاه سلمان - 9-8673335
  بسيج اصناف - 2259613
  بهداري شمال شرق - 8540710
  بنياد تعاون - 7629871
  پادگان امام رضا - 8549933
  پادگان برنسي - 5-8670001
  پادگان بسيج - 9-3412001
  پادگان قدس - 3-7680001
  سپاه چهارم انصار - 5-8446001
  لشكر پنج نصر - 5-8670001
  ستاد اقامه نماز - 8439390
  ستاد بسيج اقتصادي - 7622617
  تعزيرات آرد و نان 5-2259003
  ستاد مبارزه با گرانفروشي - 124
  ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر - 3-2218832
  شوراي برنامه ريزي مديريت حوزه علميه خراسان - 2229050

  شركت برق منطقه اي خراسان

  تلفنخانه 9-8541031 و 9-8591031
  اتفاقات ناحيه 1 - 2-222671
  اتفاقات ناحيه 2 - 9-3414088 -
  اتفاقات ناحيه 3 - 9-7610058
  اتفاقات ناحيه 4 7241888 و 7240991
  اتفاقات ناحيه 5 - 1-8684810
  اتفاقات ناحيه 6 2791666-2792666
  اتفاقات ناحيه 7 - 6636020
  اتفاقات ناحيه 8 - 2- 8512501
  مشتركين ناحيه 1 - 8-2257007
  مشتركين ناحيه 2 - 5-3416022
  مشتركين ناحيه 3 - 9-7610058
  مشتركين ناحيه 4 - 7241906
  مشتركين ناحيه 5 - 5-8684812
  مشتركين ناحيه 6 - 2790950
  مشتركين ناحيه 7 - 3-6636961
  مشتركين ناحيه 8 - 8-8514577
  شركت توزيع - 7614032
  شركت توزيع برق استان 5-6048890

  شركت مخابرات خراسان

  شركت مخابرات - 4-8590011
  اطلاعات تلفن - 118
  تلفن بين شهري (رزرو) - 126
  تلگراف تلفني - 2251110
  خرابي تلفن - 17

  شركت گاز خراسان

  شركت ملي گاز 7634715- 9-7685001
  مركز امداد - 194

  شهرداري مشهد

  تلفنخانه مركزي 2222177- 6-2225771
  شهردار - 2221835
  روابط عمومي 2257258-2221007
  منطقه ثامن - 2254876
  منطقه 1 - 7680040
  منطقه 2 - 2220033
  منطقه 3 - 2258099
  منطقه 4 - 2730055
  منطقه 5 - 2792540
  منطقه 6 - 3643556
  منطقه 7 - 3433395
  منطقه 8 - 8514530
  منطقه 9 - 8673244
  منطقه 10 - 6610006
  منطقه 11 - 8-8694001
  اجرائيات - 2224844
  بهشت رضا - 3920115
  بهشت رضا(اعزام آمبولانس)- 3855300
  سازمان ترافيك - 8429064


  كميته امداد امام خميني

  كميته امداد منطقه 1 - 2764872-2734157
  كميته امداد منطقه 2 - 2-8591088
  كميته امداد منطقه 3 - 7242147-7241878
  گمرك(تلفنخانه) - 8-2224606
  مركز آموزش كشاورزي -6013816
  مركز آموزش مديريت دولتي -3-2253001
  مركز اسناد انقلاب اسلامي - 6043533
  مركز سنجش از راه دور ايران - 8415888

  نيروي انتظامي

  فوريتهاي پليس - 110
  تلفنخانه - 2217718
  سركلانتري غرب - 6055923
  تلفنخانه - 6063704
  كلانتري سجاد - 6063631
  كلانتري سناباد- 8430695-8415555
  كلانتري احمدآباد- 8402698 و8428071
  كلانتري فياض بخش - 8542895و 8548999
  كلانتري قاسم آباد-6612600و 6630009
  كلانتري آبكوه - 7612093
  كلانتري آب وبرق - 2213727
  كلانتري رضاشهر - 8783072
  سركلانتري شرق - 2213727
  تلفنخانه - 2224693
  كلانتري هاشمي نژاد - 2224444
  كلانتري امام رضا(ع) -1-3646020
  كلانتري خواهران - 3646023
  كلانتري كوي پليس- 3419596و 3414925
  كلانتري مصلا-3647000و3648000
  كلانتري رسالت- 2765655و 2733224
  كلانتري طبرسي -2700700و 2704694
  كلانتري خواجه ربيع - 2737333
  كلانتري گلشهر - 2792279 -
  كلانتري شهيد رجايي - 3710522و 3711433
  اطلاعات تلفني طرقبه -3333-0512423
  فرمانده حوزه طرقبه - 2888-0512423
  تلفنخانه - 3788
  پاسگاه طرقبه - 2888
  پاسگاه سلطان آباد - 3323(05253)
  پاسگاه كاظم آباد - 6629666
  فرمانده حوزه طرق - - 3921084
  تلفنخانه - 3920950
  كلانتري طرق - 3920213
  شهيد باهنر - 371690
  كلانتري پايانه مسافربري - 8592089
  تصادفات راهنمايي - 110
  تلفنخانه راهنمايي و رانندگي - 4-8410012
  اداره آگاهي مشهد - 3-3411082
  حوزه نظام وظيفه - 8783073
  گذرنامه - 8796153
  دايره اجتماعي و ارشاد(مبارزه با مفاسد اجتماعي) - 8412000-8411000
  دايره مبارزه با مواد مخدر و كالاي قاچاق - 3-8795001
  ستاد خبر اطلاعات انتظامي مشهد - 2227777
  كلانتري ويژه حريم حرم- افسر نگهبان - 2223533
  پاسگاه گلستان - 2281
  پاسگاه شانديز - 2555(05286)

  نهضت سواد آموزي

  نهضت سوادآموزي استان تلفنخانه 9-2259626
  نهضت سوادآموزي منطقه1 - 6-2256015
  نهضت سواد آموزي منطقه - 2259779-2252966

  دفاتر هواپيمايي

  هواپيمايي آسمان –خيابان خسروي نو - 2258200-2257200-8427241-2212242
  دفتر آسمان درفرودگاه (ترافيك) - 3411700
  فرودگاه- اطلاعات پرواز(هاشمي نژاد) - 3419955
  ايران ايرتور خيابان محتشمي - 5-8409011
  ساها- خيابان خسروي نو - 3418039
  كيش اير - 8436914
  هما- تلفنخانه - 5-3415000
  فرودگاه- بارصادره - 3419049
  فرودگاه – باروارده - 3418040
  هواشناسي - 3416111
  هلال احمر - 8-8540005
  مركز پيام - 8410012


  فهرست شركت مسافربري پايانه مشهد

  ايران پيما- 8597727 -داخلي 362
  توحيد - 8548912 -366
  سعادت - 8597804-382
  ميهن نور - 8590156-360
  فتح - 8598991-390
  توفيق - 8542094 -352
  عدل - 8548118-398
  شكوه توكل - 8597736-356
  نويد استقلال - 8542235-354
  طوس فروزان - 8591501-370
  آزادي - 8541211-392
  سيروسياحت آزادگان - 8591503-370
  پيروزي - 8595608-374
  سجاد خراسان - 8592001-378
  صديق خراسان - 8545044-364
  فردوسي - 8598047-350
  ميهن پيشرو - 8512250-385
  طوس - 8549190-376
  سيرو سفر ايران- 8597227-358
  ياران - 8595566-388
  ميثاق خراسان - 8596196-372
  خراسان گشت - 8593009-385
  رهگذران ميلاد - 7-8599001-402
  تيزرو ترابر - 8514106-401
  قائم -8599001
  تبريز - 8598855
  تعاوني فردوسي خراسان 8597296
  جنوب و شرق ايران - 8595566
  غرفه هاي تجاري ترمينال- 7-8599001
  مديريت ترمينال - 7-8512001
  امور حقوقي - 8592088
  كارگزيني و اداري و روابط عمومي- 7-8512001
  كامپيوتر - 8427619
  حراست -8542250
  نمايند راه وترابري - 8547033
  انتظامات - 8512252
  وانت بارها - 8424644
  اطلاعات - 7-8512001
  بيمه - 8512254
  عارف - 8548118
  شمال خراسان - 8415819
  كامپيوتر راه و ترابري - 8427619
  دفتر تعاوني مصرف - 84510010
  عوارض - 8591098
  كلانتري - 8592089
  مديريت پروژه - 8592009
  دفتر فني پروژه -8514103

  آدرس بعضي از گرمابه هاي عمومي مشهد

  گرمابه نورالرضا - حدفاصل حرم مطهر و چهارراه شهدا
  گرمابه رضوان - بازارچه شهيد آستانه پرست
  گرمابه گلچين - فلكه طبرسي
  گرمابه مسرور - خيابان امام رضا(ع)، حد فاصل امام رضاي 40 و 42
  گرمابه حاج ابراهيم - خيابان نواب صفوي- كوچه حاج ابراهيم
  گرمابه مرجان - خيابان امام رضا(ع) كوچه كربلا
  گرمابه سعدي - خيابان خسروي نو- كوچه خامنه اي

  پايگاه هاي راهنمايي زائر (شهرداري مشهد)

  ميدان شهدا - چهارراه شهدا - ميدان طبرسي - خيابان نواب صفوي - ميدان 17 شهريور - چهارراه دانش - راه آهن - ميدان بيت المقدس - خيابان خسروي نو - پاركينگ رضا - كوهسنگي - پايانه مسافربري 1 - پايانه مسافربري2 - فرودگاه - خيابان شيرازي - پايگاه مركزي
  --------------------------------
  منبع كليه تلفن هاي ضروري : سايت نسيم رضوان
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zamara برای ارسال این پست سودمند:


 25. #13
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation مراكز فرهنگي - تفريحي

  فهرست خانه های فرهنگ محله ها

  ردیف - عنوان - آدرس - تلفن - سازمان متبوع

  1 - خانه فرهنگ محله،ش(1) - مشهد،انتهای بلوار طبرسی،میدان فجر - 2702628 - شهرداری مشهد
  2 - خانه فرهنگ محله،ش(2) - مشهد،مهرآباد،مقابل دفتر آبرسانی - 2790941 - شهرداری مشهد
  3 - خانه فرهنگ محله،ش(3) - مشهد،میدان 17 شهریور،جنب بازار رضا - 3645087 - شهرداری مشهد
  4 - خانه فرهنگ محله،ش(4) - مشهد،بلوار شهید قرنی،انتهای مجد شمالی - 8430037 - شهرداری مشهد
  5 - خانه فرهنگ محله،ش(5) - مشهد،بلوار 17 شهریور،خیابان چهنو، چهنو24 - 3655888 - شهرداری مشهد
  6 - خانه فرهنگ محله،ش(6) - مشهد،خیابان بهار،مقابل استانداری،خیابان سپه - 8598060 - شهرداری مشهد
  7 - خانه فرهنگ محله،ش(7) - مشهد،بحرآباد،ابتدای جاده مهدی آباد - 6651756 - شهرداری مشهد
  8 - خانه فرهنگ محله،ش(8) - مشهد،سیدی- قائم مقام 9 - 3851273 - شهرداری مشهد
  9 - خانه فرهنگ محله،ش(9) - مشهد،کوی امیرالمؤمنین،خ ذوالفقار،نبش ذوالفقار12 - 7689561 - شهرداری مشهد
  10 - خانه فرهنگ محله،ش(10) - مشهد،قاسم آباد،بلواراندیشه،اندیشه8/19 - 6634247 - شهرداری مشهد
  11 - خانه فرهنگ محله،ش(11) - مشهد،انتهای بلوار رستمی،مقابل کارمندان اول - 3661080 - شهرداری مشهد
  12 - خانه فرهنگ محله،ش(12) - مشهد،شهرک شهید رجایی،حر16 - 374446 - شهرداری مشهد
  13 - خانه فرهنگ محله،ش(13) - مشهد،خیابان امام رضا،جنب بیمارستان موسی بن جعفر(ع)کوچه شعله - 8514171 - شهرداری مشهد
  14 - خانه فرهنگ محله،ش(14) - مشهد،خ کوهسنگی،نبش ملاصدرا31 - 8419197 - شهرداری مشهد
  15 - خانه فرهنگ محله،ش(15) - مشهد،آب وبرق ، مقابل شقایق، سه راه سوپر پلاک 329 - 8687536 - شهرداری مشهد
  16 - خانه فرهنگ محله،ش(17) - مشهد،بلوار سید رضی، سید رضی36، بین چهارراه اول و دوم پلاک 322 - 6067158 - شهرداری مشهد
  17 - خانه فرهنگ محله،ش(19) - مشهد، گلشهر 29 ، بعد از چهارراه سوم، سمت راست پلاک 106 - 2782226 - شهرداری مشهد
  -----------------------------
  منبع : سايت نسيم رضوان
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 26. تشکرها از این نوشته :


 27. #14
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation مراكز فرهنگي - تفريحي

  مجتمع های فرهنگی/ورزشی

  ردیف - عنوان - امکانات و تجهیزات - مشخصات - تلفن - آدرس - سازمان

  1 - مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) - کتابخانه - تأسیس 1378-10000 متر مربع مساحت - 4-6075481 - مشهد ، پارک ملت - اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
  2 - مجتمع فرهنگی هنری شهید مدرس - کتابخانه - تأسیس 1377- زیر بنا 2000متر مربع - 2764111 - مشهد، کوی طلاب ،خ دریا - اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
  3 - مجتمع فرهنگی هنری شهید هاشمی نژاد - کتابخانه - تأسیس 1379 زیر بنا 2500 متر مربع - 2229480 - مشهد، کوی طلاب، خ دریا بلوار مدرس - اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
  4 - مجتمع فرهنگی هنری غدیر - کتابخانه - 3658501 - مشهد، بلوار 22 بهمن - شرداری مشهد- شهرداری
  5 - مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی - کتابخانه - تأسیس 1379- مساحت 3750- زیربنا 3340 متر مربع - مشهد ، خواجه ربیع - آستان قدس رضوی
  6 - کانون فرهنگی شاهد قدر - درالقرآن، کتابخانه، کلاس های آموزش کامپیوتر - مساحت 300 متر زیربنا 700 متر مربع در دو طبقه - 6618318 - مشهد، قاسم آباد، بلوار حجاب ، حجاب 2 - بنیاد شهید مشهد
  7 - کانون فرهنگی ورزشی ثامن الائمه - دارالقرآن ، آمفی تئاتر کتابخانه، کلاسهای آموزشی، سالن نمایش، کامپیوتر، سالن ورزشی - مساحت 9000 متر مربع - 3643199 - مشهد، انتهای بلوار شهید رستمی ، رستمی 2 - بنیاد شهید مشهد
  8 - کانون فرهنگی شهید بهشتی - دارالقرآن ،آمفی تئاتر، کلاس های آموزشی ،فضای باز لابرتوار عکاسی، کامپیوتر - مساحت 2 هزار متر مربع - 3418886 - مشهد ، بلوار 22 بهمن ، جنب شهرک شهید بهشتی - بنیاد شهید مشهد
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 28. تشکرها از این نوشته :


 29. #15
  zamara آواتار ها
  zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
  تاریخ عضویت
  Jul 2007
  سن کاربر
  50سال
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  16,677
  تشکر
  14,282
  تشکر شده 16,411 بار در 8,012 پست
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0

  Exclamation مراكز فرهنگي - تفريحي

  موسسه های فرهنگی/هنری

  ردیف - عنوان - آدرس - تلفن

  1 - کاوش اندیشه - احمد آباد، عارف 4 ، پلاک 1 - 8407453-8401446
  2 - گلبانگ جوان - راهنمایی3،کوچه توحید،شماره14، کدپستی 91838 - 8406265
  3 - راه اندیشه سازان توس - حاشیه احمدآباد، بین عدالت و محتشمی پلاک 142 - 8445008-8419569
  4 - ارسطو - بین فلکه پارک و بلوار سجاد - 6045191
  5 - پیر و جوان - پنجراه سناباد،خ قائم، پلاک 66/4 ،طبقه اول - 8437499
  6 - مؤسسه آموزش های هنری آستان قدس - خ کوهسنگی- عدالت 18 - 8445142
  7 - خاتم الاوصیا - خ سناباد 19 - 8430401
  8 - سهروردی - حاشیه بلوار وکیل آباد نبش پرورش - 6041101
  9 - سروش خراسان - میدان راهنمایی به طرف سجاد-ساختمان21 - 8405181
  10 - سیمای پارسیان - قاسم آباد- چهارراه جهاد پلاک 85 - 2360596
  11 - صیانت - احمدآباد- بین عارف 2 و 4 پلاک14 - 8425752
  12 - مهر - خ فلسطین 19- ش 56 - 8418224
  ----------------------------
  منبع : سايت نسيم رضوان
  توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

 30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zamara برای ارسال این پست سودمند:


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 02:18 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved