امنیت منازل و مناطق مسکونی روز به روز گسترده شده صنعت درب های اتوماتیک و مکانیزه روز به روز گسترده تر می شود و علاوه بر افزایش امنیت،راحتی بیشتری برای افراد فراهم می کند.

در کنار پیشرفت انواع درب های اتوماتیک موبایل ها و دستگاههای هوشمند نیز روز به روز پیشرفته و گسترده تر می شوند مگر می شود با این پیشرفت سریع تکنولوژی از موبایل و دستگاههای هوشمند برای تکمیل کارایی و امنیت درب ها اتوماتیک استفاده نکرد؟!

اما این وسایل هوشمند چگونه کارایی درب های اتوماتیک را تکمیل می کنند؟

عصر تحول به سمت وسایل هوشمند بی سیم

در زمانی قرار داریم که وسایل همگی الکترونیکی و هوشمند شده اند.ابزار دیجیتال نوآوری های قابل حملی شده اند که به راحتی آن ها را با خود حمل می کنیم و می توانیم از اطلاعات گسترده ای در سراسر دنیا آگاه شویم و همچنین با همین وسایل کوچک وسایل و ابزار اطراف خود را کنترل کنیم.

برای مثال در همین رابطه دو شرکت بزرگ گوگل و اپل با یکدیگر بر سر اینکه کدام کمپانی در نهایت می تواند بازار دیجیتال و الکترونیکی را در سراسر دنیا تحت کنترل خود در بیارد، رقابتی تنگاتنگ دارند.

همانطور که اخرین اخبار همکاری گوگل با شرکت های خودرو نظیر جنرال موتورز و هیوندا برای استفاده از تکنولوژی ها اندرویدی در خودرو، حاکی از گستردگی این پیشرفت می باشد.

موبایل ها چگونه امنیت منازل را تغییر می دهند؟

امنیت خانه ها و سازمان ها با نصب درب اتوماتیک درحال حرکت به سمت الگوهای طراحی قابل حمل می باشند در حال حاضر می توان چهارچوب امنیتی و ابتکاری جدیدی در تلفن های همراه بدست آورد.برای مثال می توان با استفاده از این برنامه ها از کار افتادن درب های اتوماتیک باخبر شد بصورتیکه وقتی چهارچوب در از کار می افتد و یا اقدامات ضد امنیتی روی درب صورت می گیرد، از طریق اعلان روی گوشی همراه، از این اتفاقات با خبر شد.

این برنامه های، برنامه های کاربردی هستند که بوسیله آنها می توان از راه دور درب پارکینگ را کنترل کرد و حتی از طریق گوشی می توان تصاویر اطراف درب منزل را از راه دور کنترل کرد.

بدین ترتیب از راه دور می توانید فضای باز اطراف منزل را از طریق وب کم داخلی تلفن همراه بررسی کنید و ببینید.

اشکالات این روش

اما این پیشرفت تکنولوژی و استفاده از گوشی های همراه برای کنترل و باز کردن درب پارکینگ نگرانی های جدیدی را ایجاد می کند.ممکن است این نگرانی ایجاد شود که استفاده از تلفن هوشمند خطر حمله هکر ها و متخصصان برنامه نویسی را داشته باشد، به نحوی که با ** کردن گوشی همراه بتوانند کنترل درب را بدست گیرند و به راحتی امنیت منزل را متزلزل کنند اما در پاسخ به این نگرانی می توان گفت:کسانی که بتوانند به گوشی نفوذ کنند مطمئنا حتی در صورت متصل نبودن درب به برنامه روی گوشی و باز شدن با کنترل(روش کنونی باز شدن درب های اتوماتیک)می توانند به راحتی به درب وردی دسترسی پیدا کنند و کنترل ها درب را غیر فعال کنند و وارد خانه شوند پس در نتیجه هر کدام از روش ها نگرانی های خاص خود را دارند و همواره نگرانی هایی متوجه افرادی که علاقه مند به استقبال از تکنولوژی های جدید هستند، می باشد.