خرید کریو

خرید vpn

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

وی پی ان

دانلود فیلم

خرید کریو

خرید vpn

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

وی پی ان

دانلود فیلم

گزارش بیماری ماهیان آکواریومی (قسمت دوم) - صفحه 91
تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - صفحه اصلی
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 91 از 204 نخستنخست ... 4181878889909192939495101141191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,801 تا 1,820 , از مجموع 4078

مشاهده : 127912 , پاسخ ها : 4077
موضوع: گزارش بیماری ماهیان آکواریومی (قسمت دوم)

1. Top | #1
    تالار های نیک صالحی
    مدیر کل بخش آکواریوم آب شیرین

ناظر کل تالار

چوپان همیشه برای ترساندن گله، یک گرگ خیالی می تراشد...
    میانگین پست در روز
    1.13
    تشکر شده 16,950 بار در 3,164 پست

Arrow گزارش بیماری ماهیان آکواریومی (قسمت دوم)

گزارش بیماری ماهیان آکواریومی

با سلام خدمت دوستان عزیز

برای تشخیص دقیق بیماری ها و درمان صحیح آن ها در دست داشتن اطلاعات زیر ضروری است.

1.دمای آب
    2.سختی و PH آب
    3.مدت زمانی که از معرفی ماهی جدید به تانک میگذرد
    4.مدت زمانی که از شروع اولین علایم بیماری میگذرد
    5.شفاف یا کدر بودن چشم
    6.لاغر بودن ماهی
    7.وضعیت مدفوع
    8.رنگ بدن ماهی
    9.سرعت تنفس ماهی
    10.وجود زخم روی پوست بدن ماهی
    11.تغذیه ماهی
    12.داشتن ورم شکمی(Bloated Stomach)
    13.وضعیت آبشش ها
    14.وجود پوسیدگی روی باله و دم ماهی
    15.وجود سوراخ روی سر و بینی
    16.وجود لکه های سفید روی بدن ماهی
    17.گذاشتن عکسی از ماهی کمک بسیار زیادی به شناخت بیماری و درمان مناسب آن میکند.

از دوستان خواهش میکنم از تجویز دارو بدون ذکر منبع خود داری کنند.

ویرایش توسط shaya mei : November 1st, 2012 در ساعت 04:36 PM
    با یک دل غمگین به جهان شادی نیست
    تا یک ده ویران بود، آبادی نیست
    تا در همه جهان یکی زندان است
    در هیچ کجای عالم آزادی نیست

2. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما Alireza Amirjani برای ارسال این پست سودمند:

3. Top | #1801
    تالار های نیک صالحی

ناظر کل تالار

میانگین پست در روز
    1.13

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi_nabati نمایش پست ها
    سلام امیر عزیز.یعنی میگی اسپکتروم برای انگل روده خوب نیست یا منظورت اینه که قیمتش این نیست؟؟؟؟ آخه اینجا دارن 25 میدن همینو.ممنون
    سلام
    نه اتفاقا غذای فوق العاده خوبیه اما قیمتش مشکوکه
    توی سایتهای خارجی هم دنبالش بگردی قیمتی حدود 40-50 دلار داره

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Alireza Amirjani برای ارسال این پست سودمند:

5. Top | #1802

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر شده 74 بار در 25 پست

با تشكر فراوان از آقايان امير جاني و اسماعيل پور
    ديشب 50 درصد آب رو عوض كردم و امشب هم بيش از 50 درصد رو عوض ميكنم ، همه توصيه هاي شما عزيزان رو هم انجام دادم ( افزايش اكسيژن + افزايش دما )رنگ و روي ماهي ها خيلي بهتر شد اميدوارم امشب همه چيز ختم به خير بشه ،
    فقط اگر پوست ماهي ها كدر ماند از چه آنتي بيوتيكي و به چه مقدار استفاده كنم ؟ در مدت استفاده از آنتي بيوتيك فيلتر اكسترنال خاموش باشه يا خير ؟
    كلا 10 تا ديسكس دارم در اندازه هاي 5 و 4 اينچي
    تانك 270 ليتري بدون گياه

6. Top | #1803
    تالار های نیک صالحی
    کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر شده 238 بار در 133 پست

با سلام خدمت شما استادید. لطف کنید کمک کنید آروانام(سیلور) اندازش 30 سانته دو روزه غذا نمیخوره تا قبل از این دو روز میگو تازه با میگو خشک و تترا میخورد ولی دیگه نمیخوره. دمای تانکم 31 هست دیشب هم نمک اضافه کردم الانم سیفون کردم ولی یه کوچولو پرخاشگر شده و سریع از این ور تانگ گوله میکنه میره اونور تانک . ممنون میشم کمکم کنید.
    خداوند هرگاه بخواهد انسانی رو فاسد کنه اونو به تمام آرزوهاش میرسونه !

7. Top | #1804

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر شده 459 بار در 125 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m.power نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما استادید. لطف کنید کمک کنید آروانام(سیلور) اندازش 30 سانته دو روزه غذا نمیخوره تا قبل از این دو روز میگو تازه با میگو خشک و تترا میخورد ولی دیگه نمیخوره. دمای تانکم 31 هست دیشب هم نمک اضافه کردم الانم سیفون کردم ولی یه کوچولو پرخاشگر شده و سریع از این ور تانگ گوله میکنه میره اونور تانک . ممنون میشم کمکم کنید.

با سلام

حرکات سریع آروانا میتواند ناشی از استرس باشد. باید عوامل استرس زا رو تقلیل بدید
    برای اطمینان از بهبود شرایط آب ، سیفون 30-40 درصد از آب کار درستیه. که شما انجام دادید
    از غذاهای که آروانا بهش علاقه داره استفاده کنید .ماهی طعمه میتونه اشتهاشو تحریک کنه.

موفق باشید

8. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما submarine برای ارسال این پست سودمند:

9. Top | #1805
    تالار های نیک صالحی
    کاربر خوب

میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر شده 1,059 بار در 383 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدرضا فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    با اجازه جناب امیرجانی عزیز
    ماهی را به قرنطینه منتقل کنید . دما 32 +نمک بدون ید 1ق غ خ
    اگر تا 48 ساعت بهبودی حاصل نشد از سرا امنیپور استفاده کنید .اگر عکس از ماهی بتوانید بگذارید بسیار خوب هست .
    سرا امنیپور - Sera Omnipur
    ارادتمند
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    قطعا انگل پوستیه
    قبل از هر چیز آب رو حد اقل 50% با آبی 24 ساعت مانده و بدون کلر و هم دما تعویض کنید
    1.دما رو ببرید روی 32 درجه سانتی گراد
    2.به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید به آب اضافی کنید
    3.از سرا امنیپور یا سرا مایکپور یا سرا ادینول با میزان 23 قطره به ازای هر 20 لیتر استفاده کنید
    یک روز در میان 50 % از آب رو تعویض کنید و دوز دارو ها رو تجدید کنید.توجه کنید در صورت سیفون 50% از آب در واقع نصف نمک و داروی شماره 3 در آب موجود است.پس فقط به همان میزانی که نمک و دارو خارج شده است اضافه کنید نه به میزان روز اول
    اگر به موقع اقدام کنید مشکل حل خواهد شد و در صورت تعلل در درمان محل تجمع انگل های پوستی عفونی خواد شد که در این صورت درمان بسیار سخت تر و همراه با مصرف آنتی بیوتیک خواهد بود
    موفق باشید
    بابک آژیده
    سلام
    از همه دوستان ممنونم که اطلاعاتشونو از ما دریغ نمیکنند، و بی منت جواب میدهند.
    در حال حاضر دیگه از اون جوشا خبری نیست، تا چند روز باید دوره درمان ادامه پیدا کنه .
    ممنونم
    آلبوم عکس تانک گیاهی من.
    http://forum.niksalehi.com/forum804/thread98097.html

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما adn31 برای ارسال این پست سودمند:

11. Top | #1806
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر شده 20 بار در 11 پست

سلام جناب امیرجانی. کلی دست گل به آب دادم. ببخشید مجبورم پیام طولانی بگذارم. اول اینکه فلاجلول باز هم جواب نداد من یکم مشکوک شدم عکس دو تا تاژکدار یکی با منشا داخلی و دیگری خارجی (هگزا و کاستیا) رو از اینترنت گرفتم به خواهرم نشون دادم. فکر می کردم الآن میگن اون 8 شاخکیه ولی کاستیا رو نشون دادن گفتن این شکلی بود. من ماهیو در آوردم هر چقدر رو تنشو نگاه کردم هیچی ندیدم. ولی به حرف ایشون اعتماد کردم و درمان با کاستاپور رو شروع کردم. از اون جایی که هنوز مدفوع سفید هست پس باید از نوع نموتود یا سستود باشه که البته درمانش میشه بعد درمان انگل پوستی. من تو همین سایت دیدم مبندازول ماهی رو داغون میکنه. پس باید چی کار کرد؟ فکرشو بکنین دو بار درمان با فلا یکبار تخلیه کامل تانک یک بار درمان با کاستاپور همش هم پشت هم، دیگه ماهی چی میشه؟ سوال دیگه اینکه حالا مدفوع سفید حتما به دلیل انگل داخلی هست؟ در مورد آمیب هم شکلشو برام کشیدن به نظرتون عکسشو براتون بذارم ببینید چیه؟
    و اما دومین دست گلم در مورد اسکار. یادتونه میگفتم هر از گاه انگل تو تانکشون می افته؟ از روی پاسخی که درباره غذاشون دادین تازه فهمیدم از میگو خشک هست. اسکار اونو پوست میکنه و ذراتش روی آب باقی می مونه. حالا درمان اون ها با کاستاپور رو هم شروع کردم. اما در روز پنجم درمان تازه فهمیدم فیلترم خاموشه. وقتی روشن کردم مثل اینکه کلی اون تو بوده و دارو بهش نرسیده بود. تازه کلی تازه نفس تو آب وارد شدن. حالا موندم با این اوصاف چی کار کنم الآن یک روز از روز هفتم میگذره و باید فردا ذغال بگذارم و دارو خارج بشه. این کارو بکنم یا باز درمان رو ادامه بدم؟ اتفاق بعدی هم اینکه تازه الآن فهمیدم روزهای سوم پنج و هفتم به اندازه دوز روز اول نباید می ریختم. یعنی تو این روزها همون 22 قطره برای هر 40 لیتر ریختم. آخه تو بروشورش این طوری نوشته بود برای موارد حاد. ممنونم از وقتی که برای خوندن پیام گذاشتین
    ویرایش توسط احمد125 : February 5th, 2012 در ساعت 11:49 PM

12. Top | #1807
    تالار های نیک صالحی

ناظر کل تالار

میانگین پست در روز
    1.13

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد125 نمایش پست ها
    سلام جناب امیرجانی. کلی دست گل به آب دادم. ببخشید مجبورم پیام طولانی بگذارم. اول اینکه فلاجلول باز هم جواب نداد من یکم مشکوک شدم عکس دو تا تاژکدار یکی با منشا داخلی و دیگری خارجی (هگزا و کاستیا) رو از اینترنت گرفتم به خواهرم نشون دادم. فکر می کردم الآن میگن اون 8 شاخکیه ولی کاستیا رو نشون دادن گفتن این شکلی بود. من ماهیو در آوردم هر چقدر رو تنشو نگاه کردم هیچی ندیدم. ولی به حرف ایشون اعتماد کردم و درمان با کاستاپور رو شروع کردم. از اون جایی که هنوز مدفوع سفید هست پس باید از نوع نموتود یا سستود باشه که البته درمانش میشه بعد درمان انگل پوستی. من تو همین سایت دیدم مبندازول ماهی رو داغون میکنه. پس باید چی کار کرد؟ فکرشو بکنین دو بار درمان با فلا یکبار تخلیه کامل تانک یک بار درمان با کاستاپور همش هم پشت هم، دیگه ماهی چی میشه؟ سوال دیگه اینکه حالا مدفوع سفید حتما به دلیل انگل داخلی هست؟ در مورد آمیب هم شکلشو برام کشیدن به نظرتون عکسشو براتون بذارم ببینید چیه؟
    و اما دومین دست گلم در مورد اسکار. یادتونه میگفتم هر از گاه انگل تو تانکشون می افته؟ از روی پاسخی که درباره غذاشون دادین تازه فهمیدم از میگو خشک هست. اسکار اونو پوست میکنه و ذراتش روی آب باقی می مونه. حالا درمان اون ها با کاستاپور رو هم شروع کردم. اما در روز پنجم درمان تازه فهمیدم فیلترم خاموشه. وقتی روشن کردم مثل اینکه کلی اون تو بوده و دارو بهش نرسیده بود. تازه کلی تازه نفس تو آب وارد شدن. حالا موندم با این اوصاف چی کار کنم الآن یک روز از روز هفتم میگذره و باید فردا ذغال بگذارم و دارو خارج بشه. این کارو بکنم یا باز درمان رو ادامه بدم؟ اتفاق بعدی هم اینکه تازه الآن فهمیدم روزهای سوم پنج و هفتم به اندازه دوز روز اول نباید می ریختم. یعنی تو این روزها همون 22 قطره برای هر 40 لیتر ریختم. آخه تو بروشورش این طوری نوشته بود برای موارد حاد. ممنونم از وقتی که برای خوندن پیام گذاشتین
    سلام به شما
    عکس رو بفرستید شاید تو مرجعها چیزی پیدا کردم

در مورد سایر مشکلات روده ای بجز استفاده از داروهای انسانی میتونید از داروهای تخصصی هم استفاده کنید که البته درمان در چنین شرایطی گرون تموم میشه
    توی اینترنت میتونید دنبال نامهای تریماتود، سستود، هگزامیتا و نماتود بگردید و عکسهاشون رو با عکس میکروسکوپیک مدفوع ماهی مقایسه کنید تا راه درمان مناسب رو انتخاب کنید

متاسفانه در مورد برخی بیماریها و خصوصا انگلهای روده ای بدون استفاده از لوازم دقیق و بررسی کامل نمیشه نظر قطعی داد بنابراین گاهی درمان سخت، زمانبر یا غیر ممکن میشه اما به هر حال مسلما درمان ماهی هرچند سخت و برای ماهی ناراحت کننده باشه بازهم ارزشش رو داره
    اما در مورد داروی کاستاپور، در حالت عادی سازنده توصیه کرده درمان 7 روزه باشه اما شما فقط در روز 1 و 3 دارو بزنید و در درمانهای سخت دوز رو در روز 5 و 7 هم تکرار کنید اما معمولا دوستان روش دوم رو توصیه میکنن تا جای شک و شبهه ای باقی نمونه هرچند که شاید با حمام نمک، سیفون سنگین و استفاده از نمک در تانک اصلی هم میتونستید ماهی رو درمان کنید

این رو به عنوان یک اصل بیاد داشته باشید که عامل بیماریزا در همه حال در تانک شما موجوده و فقط در شرایطی که ماهی استرس داره، تغدیه نامناسب داره، شرایط آب نامناسب داره و عواملی از این قبیل به ماهی حمله میکنه
    بنابراین سالم نگهداشتن آب، استفاده از غذای با کیفیت، ایجاد یک محیط عاری از استرس و... میتونه ماهی شما رو از انواع بیماریها دور نگهداره

موفق باشید

13. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Alireza Amirjani برای ارسال این پست سودمند:

14. Top | #1808
    تالار های نیک صالحی
    مدير انجمن طوطی سانان و حیوانات
    کاربر ماهی دوست

میانگین پست در روز
    1.11
    تشکر شده 5,753 بار در 1,268 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط روزبه اسماعیل پور نمایش پست ها
    با سلام
    در ادامه فرمایشات جناب امیرجانی
    مبندازول ماهی رو از درون متلاشی میکنه و استفاده از این دارو کار هر کسی نیست ،
    دما رو روی30 درجه تنظیم کنید ، هر روز تا یکهفته سیفون سنگین با آب همدما و بدون کلر
    غذا : کرم خونی - روزی یکبار(اگه نخوردن غذا دهی کلا قطع بشه)
    استفاده از داروهای ویتامینی مخصوص آبزیان حل شونده در آب

-در صورتی که پوست ماهی تا 48 ساعت آینده کدر ماند از آنتی بیوتیک استفاده بفرمایید ...

در صورتی که ماهی جدیدی به تانک اضافه کردید ، بفرمایید شاید مشکل از جای دیگه ای باشه ...
    سلام
    مشخصاتی که اقای رودسری اعلام کردند به نظر من پلیگ هست .
    درمان
    1- دما 32
    2- نمک
    3- جنرال تونیک طبق دوز مصرفی+ تتراسایکلین 250 برای هر 37.8 لیتر
    4- هوادهی زیاد
    5- قطع نور
    6- غذا دهی تا 3 رو قطع بشه
    7- سیفون 80% روزانه و تکرار دورز دارو و به میزان اب سیفون شده نمک
    فقط ذرمان را در قرنطینه انجام دهید. اگر هم ندارید همه ماهی ها را در تانک اصلی باید درمان کنید که فقط کارتان زیاد میشود.
    ویرایش توسط محمدرضا فائقی نژاد : February 6th, 2012 در ساعت 10:41 AM
    عاشق حیوانات باشیم نه زندانبان ایشان!!;)

15. تشکرها از این نوشته :

16. Top | #1809

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر شده 74 بار در 25 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط روزبه اسماعیل پور نمایش پست ها
    با سلام
    در ادامه فرمایشات جناب امیرجانی
    مبندازول ماهی رو از درون متلاشی میکنه و استفاده از این دارو کار هر کسی نیست ،
    دما رو روی30 درجه تنظیم کنید ، هر روز تا یکهفته سیفون سنگین با آب همدما و بدون کلر
    غذا : کرم خونی - روزی یکبار(اگه نخوردن غذا دهی کلا قطع بشه)
    استفاده از داروهای ویتامینی مخصوص آبزیان حل شونده در آب

-در صورتی که پوست ماهی تا 48 ساعت آینده کدر ماند از آنتی بیوتیک استفاده بفرمایید ...

در صورتی که ماهی جدیدی به تانک اضافه کردید ، بفرمایید شاید مشکل از جای دیگه ای باشه ...
    با سلامي دباره
    ماهي هام دارند يكي يكي ميميرند
    ديشب70 درصد سيفون كردم و شب قبل از اون هم 50 درصد ، اما فقط اوليل سيفون كردن حالشون بهتر ميشه و همينطور بد حالن دو تا از ديسكس ها كاملا عمودي شدند به طوري كه سرشون به طرف بالا گرفتند و مشكل تنفسي دارند پوست ماهي ها هم بشدت كدر و پوسته پوسته شده ديگه نميدونم چكار كنم از سر ناچاري تتراسايكلين به آب اضافه كردم
    هوا دهي رو باز هم قوي تر كردم و بخاري ها رو هم روي 32 درجه گذاشتم
    فكر كنم امشب برم خونه 4 تا ديگه مرده باشن
    اگر ماهي ها رو ببرم توي قرنطينه آكواريوم فروشي دوستم بهتره ؟
    چكار كنم ماهي هاي سالمم رو دستي دستي نابود كردم

17. Top | #1810

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر شده 99 بار در 44 پست

سلام
    یک ماه پیش من 2 تا آنجل گرفتم که خیلی هم سرحال بودن . بعد از اینکه که آوردمشون متوجه باله هاشون شدم که ریش ریش شده بود عکسش رو براتون گذاشتم .
    احتمال داره که دم خوره داشته باشن؟
    اگر ندارن فکر میکنین به چه علت اینطوری شدن؟
    فکر مکنین باله هاشون مث روز اول میشه؟
    در ضمن مدفوعشون هم 2 روزه که سفید و مشکی شده؟از چه دارویی استفاده کنم ؟ این بیماری مسری هم هست؟
    ممنون
    تالار های نیک صالحی
    ویرایش توسط edris59 : February 6th, 2012 در ساعت 07:26 PM

18. Top | #1811

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر شده 221 بار در 107 پست

با سلام خدمت دوستان بخصوص آقای امیرجانی عزیـــــز.
    ذرات حباب مانند /ریز/ لزج/ بدون رنگ وبه هم چسبیده در تانک که گاهی هم زیر بدن ماهیها و روی باله ها میچسبه (به تعداد چند عدد ) چی هست ؟ آیا برای ماهیها ایجاد بیماری و مشکل میکنه یا نه. روش از بین بردن اونها چی هست.در ضمن آب تانک رو دوهفته پیش به صورت کامل تعویض کرم وتمام لوازم را بجز فیلترtop و داخلی شستم و ضدعفونی کردم.
    با تشکر
    خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها -یا به قدرت بی کرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را ازآرزوهای دست نیافتنی خالی کن
    کورش کبیر

19. Top | #1812

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.21
    تشکر شده 315 بار در 150 پست

دوستان من 10 تا ماهی جدید خریدم و انها را در تانک جدا نگهداری کردم ولی بیماری در این ماهی ها می بینم که من را کمی گیج کرده و به شک انداخته
    علائم
    دم خوره
    لک های سفید بر روی دم
    در مراحل نهایی عدم کنترل و پشت رو شنا کردن ماهی

من مریضی دم خوره را دیده بودم ولی با این فرق دارد ظاهرا, در این مریضی ماهی ظرف 3 روز بخش کوچکی از دم خود را از دست می دهد و به هیچ وجه وضعیت خراب به نظر نمی رسد و در این مرحله ظرف چند ساعت حدودا 2 ساعت ماهی تعادل خود را از دست می دهد و می میرد .

درمان

من نمک اظافه کردم ولی فایده ای نداشت بعد از دو روز یک تانک جدید با اب جدید حاظر کردم و ماهی ها را به ان انتقال دادم ( سیکل ازت طی شده است) این تانک 20 لیتر است دو قاشق مربا خوری نمک اظافه کردم و دما را 32 درجه گذاشتم ,وضعیت ماهی ها تثبیت شد و از مرگ ان ها جلوگیری کرد ولی ماهی ها بهبود پیدا نکردن به همین جهت داروی اموکسی سیلین 500 تهیه کردم و محتوی یک کپسول را در اب حل کردم حال سه سوال دارم
    ایا ان درمان صحیح است؟
    2 -این دارو را معمولا انسان ها هر 8 ساعت مصرف می کنند برای ماهی ها چگونه است ایا هر 8 ساعت باید باشد, اب باید برای هر دوز دارو سیفون شود؟
    3- این دوز دارو برای 20 لیتر کافی است؟
    پیشاپیش از توجه شما سپاسگذارم
    ابريق می مرا شکستی ربی !

بر من در عيش را ببستی ربی !

من می خورم و تو می کنی بد مستی ؟

خاکم به دهن مگر تو مستی ربی ؟

ناکرده گنه در اين جهان کيست بگو ؟

وانکس که گنه نکرد چون زيست بگو ؟

من بد کنم و تو بد مکافات کنی ...

پس فرق ميان من و تو چيست بگو ؟

20. تشکرها از این نوشته :

21. Top | #1813
    تالار های نیک صالحی

ناظر کل تالار

میانگین پست در روز
    1.13

نقل قول نوشته اصلی توسط رودسري نمایش پست ها
    با سلامي دباره
    ماهي هام دارند يكي يكي ميميرند
    ديشب70 درصد سيفون كردم و شب قبل از اون هم 50 درصد ، اما فقط اوليل سيفون كردن حالشون بهتر ميشه و همينطور بد حالن دو تا از ديسكس ها كاملا عمودي شدند به طوري كه سرشون به طرف بالا گرفتند و مشكل تنفسي دارند پوست ماهي ها هم بشدت كدر و پوسته پوسته شده ديگه نميدونم چكار كنم از سر ناچاري تتراسايكلين به آب اضافه كردم
    هوا دهي رو باز هم قوي تر كردم و بخاري ها رو هم روي 32 درجه گذاشتم
    فكر كنم امشب برم خونه 4 تا ديگه مرده باشن
    اگر ماهي ها رو ببرم توي قرنطينه آكواريوم فروشي دوستم بهتره ؟
    چكار كنم ماهي هاي سالمم رو دستي دستي نابود كردم
    سلام دوست عزیز
    با مشخصاتی که میفرمایید همونطور که جناب فائقی عزیز هم فرمودن مشکل ماهیهاتون پلیگ هست
    ماهیها رو تازه خریدید یا ماهی تازه ای وارد تانک کردید؟

درمان پلیگ در صورت درگیری ماهی با چند نوع بیماری یه مقدار سخت میشه اما به امتحانش می ارزه
    بهتره که مشکلتون رو با شرح کامل در تاپیک دیسکس مطرح کنید تا دوستان دیسکس باز بتونن کامل راهنماییتون کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط edris59 نمایش پست ها
    سلام
    یک ماه پیش من 2 تا آنجل گرفتم که خیلی هم سرحال بودن . بعد از اینکه که آوردمشون متوجه باله هاشون شدم که ریش ریش شده بود عکسش رو براتون گذاشتم .
    احتمال داره که دم خوره داشته باشن؟
    اگر ندارن فکر میکنین به چه علت اینطوری شدن؟
    فکر مکنین باله هاشون مث روز اول میشه؟
    در ضمن مدفوعشون هم 2 روزه که سفید و مشکی شده؟از چه دارویی استفاده کنم ؟ این بیماری مسری هم هست؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    مشکل ماهیها دمخوره نیست
    چه ماهیهایی در تانک دارید؟ احتمال داره کار یکی ازماهیها باشه ضمن اینکه گاهی ضعف و بی کیفیتی آب هم میتونه باله ماهی رو ضعیف کنی
    در مورد مدفوع بهتر بود عکسی ازش ارسال میکردید
    در صورتی که این وضعیت ادامه داشت میتونید در هر وعده غذای ماهیتون 1 عدد قرص مترونیدازول حل کنید و بعد از 2-3 ساعت به خورد ماهی بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط بوئین نمایش پست ها
    ذرات حباب مانند /ریز/ لزج/ بدون رنگ وبه هم چسبیده در تانک که گاهی هم زیر بدن ماهیها و روی باله ها میچسبه (به تعداد چند عدد ) چی هست ؟ آیا برای ماهیها ایجاد بیماری و مشکل میکنه یا نه. روش از بین بردن اونها چی هست.در ضمن آب تانک رو دوهفته پیش به صورت کامل تعویض کرم وتمام لوازم را بجز فیلترtop و داخلی شستم و ضدعفونی کردم.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    مطمئنید این حبابها لزج هستن؟ وضعیت هوادهی در تانکتون چطوره؟
    نوع فیلترتون چیه؟
    شرایط تانک رو هم بفرمایید
    و اینکه آیا ماهیها بدنشون رو به اشیاء میمالن یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط Roxment نمایش پست ها
    دوستان من 10 تا ماهی جدید خریدم و انها را در تانک جدا نگهداری کردم ولی بیماری در این ماهی ها می بینم که من را کمی گیج کرده و به شک انداخته
    علائم
    دم خوره
    لک های سفید بر روی دم
    در مراحل نهایی عدم کنترل و پشت رو شنا کردن ماهی

من مریضی دم خوره را دیده بودم ولی با این فرق دارد ظاهرا, در این مریضی ماهی ظرف 3 روز بخش کوچکی از دم خود را از دست می دهد و به هیچ وجه وضعیت خراب به نظر نمی رسد و در این مرحله ظرف چند ساعت حدودا 2 ساعت ماهی تعادل خود را از دست می دهد و می میرد .

درمان

من نمک اظافه کردم ولی فایده ای نداشت بعد از دو روز یک تانک جدید با اب جدید حاظر کردم و ماهی ها را به ان انتقال دادم ( سیکل ازت طی شده است) این تانک 20 لیتر است دو قاشق مربا خوری نمک اظافه کردم و دما را 32 درجه گذاشتم ,وضعیت ماهی ها تثبیت شد و از مرگ ان ها جلوگیری کرد ولی ماهی ها بهبود پیدا نکردن به همین جهت داروی اموکسی سیلین 500 تهیه کردم و محتوی یک کپسول را در اب حل کردم حال سه سوال دارم
    ایا ان درمان صحیح است؟
    2 -این دارو را معمولا انسان ها هر 8 ساعت مصرف می کنند برای ماهی ها چگونه است ایا هر 8 ساعت باید باشد, اب باید برای هر دوز دارو سیفون شود؟
    3- این دوز دارو برای 20 لیتر کافی است؟
    پیشاپیش از توجه شما سپاسگذارم

سلام دوست عزیز
    نفرمودید چه ماهیهایی درگیر اینمشکل هستن

این تاپیک رو مطالعه کنید
    http://forum.niksalehi.com/forum249/thread84092.html
    احتمال داره مشکل ماهیتون این بیماری باشه
    در کنار علائمی که ذکر شده، سایر علائم این بیماری شامل بی حالی، عدم تعادل، لاغری و تیرگی بدن و خط جانبی هست

در مورد نوع داروی مصرفی، تا زمانی که نوع بیماری مشخص نشه نمیشه نظر داد اما به هر حال داروی آموکسی سیلین جزو داروهاییه که کمتر در درمان بیماری ماهیان ازش استفاده میشه و مسلما بهتر بود برای درمان از یک داروی وسیع الطیف استفاده میکردید

موفق باشید

22. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Alireza Amirjani برای ارسال این پست سودمند:

23. Top | #1814

اخراج شده !

میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر شده 13 بار در 11 پست

با تشکر
    اول اسم ماهیاتونو بگید تا من بهتون بگم باید چیکار بکنید ولی فکر نمیکنم بیماری باشه

24. تشکرها از این نوشته :

25. Top | #1815

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر شده 221 بار در 107 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirjani نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    مطمئنید این حبابها لزج هستن؟ وضعیت هوادهی در تانکتون چطوره؟
    نوع فیلترتون چیه؟
    شرایط تانک رو هم بفرمایید
    و اینکه آیا ماهیها بدنشون رو به اشیاء میمالن یا نه

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi120012 نمایش پست ها
    اول اسم ماهیاتونو بگید تا من بهتون بگم باید چیکار بکنید ولی فکر نمیکنم بیماری باشه
    با تشکر از اینکه وقت گذاشتید.

1-چون حباب ها به هم چسبیده و براق هستند فکر کنم لزج هستند ولی موفق نشدم به حباب ها دست بزنم .
    2-فیلتر هام یه فیلتر داخلی 25 وات که حدود 4 ساعت در دو نوبت روشنه و یه تاپ فیلتر 30 وات اکثر اوقات روشن و پمپ اکسیژن دو سوپاپه که همیشه روشنه.
    3-اندازه تانک 120*50*35 و ماهی ها خودشون رو به اشیاء و تانک نمیمالند.
    4-هیچ نوع دارویی مصرف نشده.
    5-ماهیهام:3 تااسکار18 cmدو تا پرت 12 cm کت فیش1 عدد+نایف 18cm
    خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها -یا به قدرت بی کرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را ازآرزوهای دست نیافتنی خالی کن
    کورش کبیر

26. تشکرها از این نوشته :

27. Top | #1816
    تالار های نیک صالحی

ناظر کل تالار

میانگین پست در روز
    1.13

با تشکر از اینکه وقت گذاشتید.

1-چون حباب ها به هم چسبیده و براق هستند فکر کنم لزج هستند ولی موفق نشدم به حباب ها دست بزنم .
    2-فیلتر هام یه فیلتر داخلی 25 وات که حدود 4 ساعت در دو نوبت روشنه و یه تاپ فیلتر 30 وات اکثر اوقات روشن و پمپ اکسیژن دو سوپاپه که همیشه روشنه.
    3-اندازه تانک 120*50*35 و ماهی ها خودشون رو به اشیاء و تانک نمیمالند.
    4-هیچ نوع دارویی مصرف نشده.
    5-ماهیهام:3 تااسکار18 cmدو تا پرت 12 cm کت فیش1 عدد+نایف 18cm

سلام به شما
    نفرمودید ماهیها بدنشون رو به جایی میمالن یا نه اما
    در صورتی که حباب زیر پوست باشه نشونه اشباع بودن آب از هواست که مضره و باید نسبت به کاهش میزان هوادهی اقدام کرد
    اما در مورد وضعیت شما، با توجه به وجود فیلتر داخلی و اینکه احتمالا این پمپ هوادهی هم داره، و استفاده از پمپ هوای قوی و هوادهی مداوم، این حبابها مربوط به حباب هوا هستن
    اما در حالت عادی معمولا تک و توک روی بدن ماهیها میچسبن و بعد از بین میرن
    در صورتی که میزان این حبابها زیاده و از بین نمیرن میتونه به دلیل ترشح موکوس بیش از حد از بدن ماهیها و چسبیدن حبابها به موکوس باشه
    که در این صورت علت ترشح زیادی موکوس باید بررسی بشه
    دلیل پرسشم در مورد مالیدن بدن ماهی به اشیاء همین بود چون انگلهای پوستی باعث ترشح موکوس خواهند شد

موفق باشید

28. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Alireza Amirjani برای ارسال این پست سودمند:

29. Top | #1817
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.04

سلام جناب امیرجانی. امروز درمان اسکارم با کاستاپور تمام شد. (درمان 7 روزه بود) ولی بعد سیفون آب و خارج کردن دارو و روشن کردن چراغ دیدم متاسفانه اوضاع هیچ تغییری نکرده و خیلی راحت انگلها دارن شنا میکنن. :( برای هر 20 لیتر یک ق غ نمک بدون ید ریختم. اما باز هم تغییری در وضعیت نمیبینم حتی نمک رو دو قاشق هم بیشتر ریختم ولی فایده نداشت. تازه چشم اسکارم هم ابری شده و هی داره بیشتر میشه. باید چی کار کنم؟ نمک تا چند ساعت باید برای انگل جواب بده؟ من که الآن یک ساعته ریختم ولی هیچی تغییر نکرده. لطفا راهنمایی کنین مثلا هفته دیگه کنکور دارم:(( ولی همش ماهیام هر روز یه چیزشونه. کاش آبزی پروری شرکت می کردم

30. Top | #1818
    تالار های نیک صالحی

ناظر کل تالار

میانگین پست در روز
    1.13

سلام جناب امیرجانی. امروز درمان اسکارم با کاستاپور تمام شد. (درمان 7 روزه بود) ولی بعد سیفون آب و خارج کردن دارو و روشن کردن چراغ دیدم متاسفانه اوضاع هیچ تغییری نکرده و خیلی راحت انگلها دارن شنا میکنن. :( برای هر 20 لیتر یک ق غ نمک بدون ید ریختم. اما باز هم تغییری در وضعیت نمیبینم حتی نمک رو دو قاشق هم بیشتر ریختم ولی فایده نداشت. تازه چشم اسکارم هم ابری شده و هی داره بیشتر میشه. باید چی کار کنم؟ نمک تا چند ساعت باید برای انگل جواب بده؟ من که الآن یک ساعته ریختم ولی هیچی تغییر نکرده. لطفا راهنمایی کنین مثلا هفته دیگه کنکور دارم:(( ولی همش ماهیام هر روز یه چیزشونه. کاش آبزی پروری شرکت می کردم
    سلام به شما
    در مورد ابری شدن چشم تاپیک مربوطه رو مطالعه کنید اما در مورد جاندارانی که در حال شنا هستن، احتمال داره نوعی سخت پوست باشه مشکلتون
    بهترین کار آزمایش این موجودات هست تانوعش مشخص بشه
    انگلهایی مثل لرنه آ، آرگولوس و... میتونن کاملا مشهود باشن و درمانشون بعضا کاملا با درمان انگلهایی مثل کاستیا و ... متفاوته

موفق باشید

31. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Alireza Amirjani برای ارسال این پست سودمند:

32. Top | #1819
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.04

ببخشید اگر کل آکواریوم رو تخلیه و با نمک ضد عفونی کنم و ماهی ها رو هم حمام نمک بدم مشکل حل میشه؟

33. Top | #1820
    تالار های نیک صالحی

ناظر کل تالار

میانگین پست در روز
    1.13

ببخشید اگر کل آکواریوم رو تخلیه و با نمک ضد عفونی کنم و ماهی ها رو هم حمام نمک بدم مشکل حل میشه؟
    در برخی موارد نمک کاربرد نداره مثلا در لرنه آ بهترین راه درمان استفاده از پرمنگنات پتاسیم هست که استفاده ازش بسیار خطرناکه (در کنار ماهی)
    بهترین راه اینه که نوع انگل مشخص بشه تا هم خودتون کمتر عذاب بکشید و هم ماهیها بیشتر از این دچار استرس و ضعف نشن

34. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Alireza Amirjani برای ارسال این پست سودمند:

کلمات کلیدی این موضوع

تالار های نیک صالحی مجوز های ارسال و ویرایش