تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  YAGHOT SEFID آواتار ها
  YAGHOT SEFID آفلاين است كاربر كارامد

  تاریخ عضویت
  Apr 2008
  نوشته ها
  10,092
  تشکر
  27,017
  تشکر شده 26,974 بار در 12,387 ارسال

  Cool نحوه ثبت نام براي دريافت يارانه نقدي .....

  [IMG]http://i30.*******.com/rcj40m.gif[/IMG]

  نحوه ثبت نام براي دريافت يارانه نقدي


  رئيس مرکز آمار ايران نحوه ثبت نام براي گرفتن يارانه نقدي را تشريح کرد. محمد مدد رئيس مرکز آمار ايران در کنفرانس خبري با رسانه هاي جمعي اظهار کرد؛ از اول مردادماه فرم هاي اطلاعات اقتصادي مربوط به ميزان درآمدهاي خانوارها از طريق دفاتر پستي سراسر کشور يا مراکز ديگر به صورت رايگان در اختيار شهروندان قرار مي گيرد تا با دسته بندي اطلاعات هر خانوار سهم آنان از يارانه پرداختي مشخص شود. وي با تاکيد بر اينکه براي دريافت يارانه نقدي پر کردن فرم اطلاعات اقتصادي خانوارها الزامي است، گفت؛ هموطنان قبل از تکميل فرم هاي «طرح جمع آوري اطلاعات اقتصادي» ابتدا فرم و راهنماي تکميل آن را مطالعه، سپس مدارک مورد نياز براي تکميل آن را آماده کنند. وي تاکيد کرد؛ بايد دقت شود اين فرم با استفاده از خودکار آبي و مطابق راهنما تکميل شود.

  به گفته وي اطلاعات ارائه شده بايد از سوي نزديک ترين مسجد محل مورد تاييد قرار گيرد، پس از آن همراه اصل و کپي ساير مدارک از جمله شناسنامه، کارت شناسايي ملي يا کارت موقت ملي اعضاي خانوار و اجاره نامه واحد مسکوني طبق برنامه زمانبندي براي تحويل به مراکز مربوط داده شود. وي زمان مراجعه به مراکز تعيين شده را از 12 مرداد اعلام و اظهار کرد؛36 هزار مدرسه به عنوان ايستگاه هاي مراکز آمار براي دريافت فرم اطلاعات اقتصادي خانوارها و تکميل فرم هاي ديگر در نظر گرفته شده است. رئيس مرکز آمار ايران افزود؛ خانوارهاي يک، دو و سه نفره از تاريخ 12 مرداد تا 16 مرداد، خانوارهاي چهار نفره از 17 مرداد تا 21 مرداد، خانوارهاي پنج نفره از 22 مرداد تا 26 مرداد، خانوارهاي شش نفره از 27 مرداد تا 31 مرداد، خانواره هاي 7 نفره و بالاتر از اول شهريور تا 5 شهريور و افرادي که به هر دليل نتوانند طبق زمانبندي اين جدول به ايستگاه هاي سرشماري مراجعه کنند، مي توانند از 6 شهريور تا 10 شهريور به ايستگاه هاي سرشماري مراجعه کنند. فرم مذکور با هدف مشخص شدن درآمد حاصل از شغل اصلي متوسط درآمد ماهانه در سه ماهه اول امسال طراحي شده است. رئيس مرکز آمار ايران در مورد نحوه تاييد صحت و سقم فرم ها گفت؛ مرکز آمار ايران براي اولين بار از تلفيق 20 پايگاه اطلاعاتي براي صحت و سقم فرم ها استفاده مي کند. رئيس مرکز آمار ايران گفت؛ هزينه هاي اجراي اين طرح حدود 30 ميليارد تومان است و نتايج طرح بايد تا اواخر مهرماه در اختيار دولت قرار گيرد. مدد درباره نحوه پرداخت يارانه ها به افراد گفت؛ پس از تکميل و دسته بندي اطلاعات، حسابي به نام سرپرست خانوار باز خواهد شد و مبلغ پرداختي به اين حساب واريز مي شود. رئيس مرکز آمار ايران با اشاره به جمعيت17 ميليون و 500 هزار خانواري کشور اظهار کرد؛ آمادگي لازم براي گشايش حساب براي اين تعداد وجود دارد، هرچند اين امکان نيز پيش بيني شده که به درخواست افراد مبلغ تعيين شده به حساب شخصي سرپرست واريز شود.

  اين مقام مسوول با اشاره به برنامه ريزي سه ماهه براي جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوارها پيش بيني کرد تا پايان مهرماه نتايج طرح در اختيار دولت قرار گيرد.

  وي ابراز اميدواري کرد طرح پرداخت نقدي يارانه ها از اواخر آبان اجرايي شود، بنا براين گزارش پرداخت نقدي يارانه ها قرار است در قالب طرح اصلاح ساختار اقتصادي دولت صورت گيرد. بر اساس اين طرح 90 هزار ميليارد تومان يارانه پرداختي دولت به سوخت هاي مختلف حذف و با واقعي شدن قيمت ها مابه التفاوت آن به دهک هاي جامعه پرداخت خواهد شد. بنا بر اعلام مسوولان دولت در نظر دارد به دهک هاي با درآمد پايين تر مبلغ بيشتري پرداخت کند. البته پرداخت مابه التفاوت به خانواده هاي تا جمعيت شش نفر تعلق مي گيرد و جمعيت بالاتر از اين ميزان زيرمجموعه خانواده هاي شش نفره تعريف شده اند. يارانه هاي نقدي قرار است به صورت ماهيانه و پلکاني پرداخت شود. 2. 15 کاربر مقابل از YAGHOT SEFID عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 3. #2
  hamed_shamsnia آواتار ها
  hamed_shamsnia آفلاين است همکار قدیمی
  تاریخ عضویت
  Jun 2007
  سن کاربر
  29
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  4,107
  تشکر
  5,782
  تشکر شده 6,964 بار در 2,302 ارسال

  پیش فرض

  تاریخ انتشار : دوشنبه 31 تير 1387  فرم اطلاعات اقتصادی خانوار برای دریافت یارانه از فردا به طور رایگان از طریق سایت مرکز آمار، مطبوعات و دفاتر پستی توزیع می شود و مردم از 12 مردادماه باید به همراه فرم تکمیل شده به ایستگاههای مستقر در مساجد و مدارس مراجعه کنند.

  طرح تحول اقتصادی که در دولت نهم وعده اجرای آن داده شده است، شامل هفت بخش است که یکی از آنها هدفمند کردن یارانه ها و نقدی کردن آن است و در این راستا خانوارهای ایرانی به سه گروه بر اساس سطح درآمدی تقسیم می شوند و به هر گروه یارانه نقدی متفاوتی پرداخت می گردد.

  بر این اساس مرکز آمار ایران با توزیع فرم اطلاعات اقتصادی خانوار از میزان درآمد خانوارها کسب اطلاع خواهد کرد.

  محمد مدد رئیس مرکز آمار ایران نیز پیشتر درباره این طرح با بیان اینکه 48 هزار نفر مسئولیت اجرای این طرح را بر عهده خواهند داشت، تعداد ایستگاههای آمارگیری در سراسر کشور را 36 هزار و 400 واحد عنوان و خاطرنشان کرده بود: 30 میلیارد تومان برای این کار اختصاص داده خواهد شد.

  رئیس مرکز آمار تصریح کرد: برای جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار، مردم یک پرسشنامه را به صورت رایگان از طریق سایت مرکز آمار، مطبوعات و دفاتر پستی تهیه می‌کنند که این فرم به عنوان پیش‌نویسی برای فرم اصلی خواهد بود.

  به گفته وی فرم اصلی در ایستگاههایی که در مساجد و مدارس مستقر هستند، توسط سرپرست خانوار تکمیل می‌شود و پس از تایید توسط وی در ایستگاه بایگانی شده و در مرحله بعد به تهران منتقل خواهد شد.

  رئیس مرکز آمار با تاکید بر اینکه در زمان تکمیل فرم اصلی، اثر انگشت سرپرست خانوار به عنوان تاییدیه وی دریافت خواهد شد، تصریح کرده بود: در این مرحله شناسنامه فرد ممهور به مهر خاصی می‌شود که امکان تکمیل مجدد فرم را توسط وی غیر ممکن می‌سازد.

  وی خاطرنشان کرد: در صورتیکه افرادی از هر طریقی امکان تکمیل فرم را برای دفعه دوم پیدا کنند، این مسئله به طور قطع مشخص خواهد شد و فرد خاطی از دریافت وجوهی که دولت وعده داده محروم می‌شود.

  مدد با بیان اینکه از ابتدای مرداد فرمها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت، زمان مراجعه به ایستگاهها را از 12 مرداد ذکر کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزیهای انجام شده در هر روز تنها 20 خانوار به این مراکز مراجعه خواهند کرد و تکمیل هر فرم 20 دقیقه زمان نیاز دارد که به این ترتیب کار آمارگیری 30 روز به طول خواهد انجامید.

  به گفته وی اطلاعات اقتصادی تمام خانوارهای کشور با هر تعدادی که باشند جمع‌آوری خواهد شد و در نهایت با توجه به فشار اقتصادی که هر خانوار متحمل می‌شود، میزان پرداختی به آنها مشخص می‌شود.

  رئیس مرکز آمار افزود: سرپرست خانوار تنها موظف است نام افرادی را که با او در یک خانواده زندگی می‌کنند در فرم مربوطه یادداشت کند و فرزندانی که به هر دلیلی به صورت مستقل و جدا از آنها زندگی می‌کنند خود به عنوان یک خانوار باید اقدام به تکمیل فرمی جداگانه کنند.

  وی زمان مراجعه خانوارها به ایستگاههای جمع‌آوری آمار را به ترتیب ذیر ذکر کرده بود:

  خانوارهای یک تا 3 نفره از 12 تا 16 مرداد

  خانوارهای 4 نفره از 17 تا 21 مرداد

  خانوارهای 5 نفره از 22 تا 26 مرداد

  خانوارهای 6 نفره از 27 تا 31 مرداد

  خانوارهای 7 نفره و بیشتر 1 تا 5 شهریور

  سایر از 6 تا 10 شهریور

  رئیس مرکز آمار به مردم اطمینان داد که اطلاعاتی که در فرمهای مربوطه درج می‌شود کاملا محرمانه خواهد بود و هیچ فردی به جز افراد دست‌اندرکار طرح از آن باخبر نخواهد شد.

  وی تاکید کرد: در صورت احراز تخطی هریک از مسئولان مبنی بر ارائه اطلاعات فرم به افراد غیرمرتبط، برخورد جدی با فرد خاطی صورت خواهد گرفت.

  رئیس مرکز آمار با بیان اینکه به منظور هدفمند کردن یارانه‌ها دهکهای درآمدی به سه گروه تقسیم می‌شوند، گفته بود: دهکهای اول تا چهارم در گروه اول، دهکهای پنجم تا هفتم در گروه دوم و دهکهای هشتم تا دهم در گروه سوم طبقه‌بندی می‌شوند و مبالغ دریافتی توسط گروه اول بیش از دو گروه بعدی خواهد بود.

  وی تاکید کرد: این مبالغ هنوز به طور دقیق مشخص نشده و پس از ارائه فرمهای نهایی به دولت و تجزیه و تحلیل آنها تعیین خواهد شد.

  مدد خاطرنشان کرده بود: برای اجرای طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها 20 پایگاه اطلاعاتی با هم تلفیق شده‌اند تا امکان راستی‌آزمایی پرشسنامه‌ها با دقت بالایی فراهم شود.

  وی افزود: دستگاههای دیگری نیز مانند وزارت کشور، سازمان ثبت احوال، بانک مرکزی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بازرگانی، وزارت رفاه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، سازمان خصوصی‌سازی و سازمان صدا و سیما با مرکز آمار همکاری دارند.


  با تشکر حامد

 4. 8 کاربر مقابل از hamed_shamsnia عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 5. #3
  پایدارراه اکسین آفلاين است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Dec 2009
  سن کاربر
  25
  نوشته ها
  0
  تشکر
  0
  تشکر شده 8 بار در 1 ارسال

  پیش فرض

  برای دریافت فرم اطلاعات اقتصادی خانوار باید به کجا مراجعه کنیم با تشکر

 6. 8 کاربر مقابل از پایدارراه اکسین عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 7. #4
  mahtabi آواتار ها
  mahtabi آفلاين است همکار قدیمی بخش اخبار و سایر گفتگو ها
  تاریخ عضویت
  Feb 2007
  سن کاربر
  دیگه چیزی به رفتن نمونده
  نوشته ها
  4,584
  تشکر
  6,171
  تشکر شده 13,331 بار در 5,609 ارسال

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط پایدارراه اکسین نمایش پست ها
  برای دریافت فرم اطلاعات اقتصادی خانوار باید به کجا مراجعه کنیم با تشکر
  در این صفحه آخرین اطلاعات رو میتونید از جای خودش بگیرید:
  http://www.sci.org.ir/content/userfi...neh-final.html
  با تشکر فریبا
  من هنوز ایمان دارم مادرم را خواهم دید
  وقتی تمام دیوار بیمارستان تیتر زده اند : آی ... سی .... یو
  این فشار ها که به خونت می آیند ،
  تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
  که زیر پایت را خالی می کنند ...
  " هومن شریفی "


 8. 5 کاربر مقابل از mahtabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 04:08 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved