خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

وی پی ان

دانلود فیلم

خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

وی پی ان

دانلود فیلم

توليد و مصرف كرم خاكي
تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - صفحه اصلی
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 20 , از مجموع 94

مشاهده : 27844 , پاسخ ها : 93
موضوع: توليد و مصرف كرم خاكي

1. Top | #1
    تالار های نیک صالحی
    مدیر بخش ادبیات طنز

میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر شده 1,768 بار در 636 پست

پیش فرض توليد و مصرف كرم خاكي

این کرم خونی ها آخر غذا هستند، حیف خیلی گرونن وگرنه فکر نمی کنم از این غذا بهتر چیزی باشه.
    راستی من تا حالا کرم خاکی به ماهیهام ندادم، نظرتون چیه در موردشون؟ کسی تاحالا تست کرده؟ (پیامی 100% مرتبط با ماهی و تاپیک، و بی نیاز به پاک شدن توسط عزیزان)

مــوضوع پــست: توليد و مصرف كرم خاكي, ارسـال کـننده: ghafourian, انـــجمن: تالار های نیک صالحی
    اگر کسی چیزی گفت و ما با لگد زدیم توی شکمش، آنوقت او میرود یک جای دیگر حرفش را میزند
    پیش از لگد فکر کنیم

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما ghafourian برای ارسال این پست سودمند:

3. Top | #2
    تالار های نیک صالحی
    مدیر بخش ادبیات طنز

میانگین پست در روز
    0.13

پیش فرض توليد و مصرف كرم خاكي

این کرم خونی ها آخر غذا هستند، حیف خیلی گرونن وگرنه فکر نمی کنم از این غذا بهتر چیزی باشه.
    راستی من تا حالا کرم خاکی به ماهیهام ندادم، نظرتون چیه در موردشون؟ کسی تاحالا تست کرده؟ (پیامی 100% مرتبط با ماهی و تاپیک، و بی نیاز به پاک شدن توسط عزیزان)
    اگر کسی چیزی گفت و ما با لگد زدیم توی شکمش، آنوقت او میرود یک جای دیگر حرفش را میزند
    پیش از لگد فکر کنیم

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ghafourian برای ارسال این پست سودمند:

5. Top | #3
    تالار های نیک صالحی
    کاربر ماهی دوست

میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر شده 2,314 بار در 524 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ghafourian نمایش پست ها
    راستی من تا حالا کرم خاکی به ماهیهام ندادم، نظرتون چیه در موردشون؟ کسی تاحالا تست کرده؟

با سلام خدمت شما دوست گرامي

در مورد كرم خاكي دو مورد با اشكال مواجه است يكي مسئله بهداشت اون و ديگري كار سخت كشتن و ريز كردن كرم خاكي .

كرم خاكي در تمام باغچه ها بوفور يافت مي شود حتي روشهايي براي توليد آن هم موجود است كه خيلي مشكل نيست . گرفتن كرم و ضد عفوني كردن اون و به پيشنهاد بعضي ها گذاشتن اون در يخچال تا با سرد شدن بدنش به حد اقل واكنش بيروني برسه ( تصور كن كه در يخچال را باز مي كني و يه بشقاب كرم ميبيني .... خانوم بنده كه منو ميكشه ......) و بعد قيچي كردن و يا ريز ريز كردن اون كه با مقدار زيادي ....... همراهه و ....... باعث ميشه كه خيليها دنبال اين كار نرند .
    موضوع ديگه اي هم كه ريسك استفاده از كرم خاكي را بالا مي بره سموم و افت كشها و كودهاي شيميايي است كه براي حفظ گياهان استفاده مي شود كه براي آبزيان بسيار خطرناك است .

اما از لحاظ ارزش غذايي بايد غذاي خوبي باشه و عجيبه كه توليد اون به صورت خشك شده و يا بسته بندي مرسوم نشده و يا شايد من چيزي در مورد اون نشنيدم چون تصور مي كنم كه چيزي باشه كه براحتي بشه توليد كرد
    ارادتمند شما
    نويد

6. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما navid.gh برای ارسال این پست سودمند:

7. Top | #4
    تالار های نیک صالحی
    کاربر ماهی دوست

میانگین پست در روز
    0.17

راستی من تا حالا کرم خاکی به ماهیهام ندادم، نظرتون چیه در موردشون؟ کسی تاحالا تست کرده؟

در مورد كرم خاكي دو مورد با اشكال مواجه است يكي مسئله بهداشت اون و ديگري كار سخت كشتن و ريز كردن كرم خاكي .

كرم خاكي در تمام باغچه ها بوفور يافت مي شود حتي روشهايي براي توليد آن هم موجود است كه خيلي مشكل نيست . گرفتن كرم و ضد عفوني كردن اون و به پيشنهاد بعضي ها گذاشتن اون در يخچال تا با سرد شدن بدنش به حد اقل واكنش بيروني برسه ( تصور كن كه در يخچال را باز مي كني و يه بشقاب كرم ميبيني .... خانوم بنده كه منو ميكشه ......) و بعد قيچي كردن و يا ريز ريز كردن اون كه با مقدار زيادي ....... همراهه و ....... باعث ميشه كه خيليها دنبال اين كار نرند .
    موضوع ديگه اي هم كه ريسك استفاده از كرم خاكي را بالا مي بره سموم و افت كشها و كودهاي شيميايي است كه براي حفظ گياهان استفاده مي شود كه براي آبزيان بسيار خطرناك است .

اما از لحاظ ارزش غذايي بايد غذاي خوبي باشه و عجيبه كه توليد اون به صورت خشك شده و يا بسته بندي مرسوم نشده و يا شايد من چيزي در مورد اون نشنيدم چون تصور مي كنم كه چيزي باشه كه براحتي بشه توليد كرد
    ارادتمند شما
    نويد

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما navid.gh برای ارسال این پست سودمند:

9. Top | #5
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر شده 79 بار در 27 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط navid.gh نمایش پست ها

ارادتمند شما
    نويد

با سلام

من قبلا برای ماهیگیری با قلاب از کرم خاکی استفاده می کردم و کرمها رو خودم پرورش می دادم.نمی دونم ماهیهای آکواریومی کرم خاکی رو خوب می خورن یا نه ولی برای ماهیگیری که خوب جواب میده . به هر حال روش پرورشش رو توضیح می دم.
    اول با یک بیل دستی کوچک به آرامی خاک باقچه را بیل بزنید.و در هر بار بیل زدن کمی هم آب بریزید .(اگر محکم بیل بزنید ممکنه کرمها رو تکه تکه کنید)بعد از جمع آوری کرمها را داخل گلدانی به ارتفاع 30 تا 40 سانتیمتر که3/4 آنرا با خاک بر گ خالص مرطوب پر کرده اید بریزید.(توجه کنید که سوراخ زیر گلدان رو به خوبی بپوشانید که کرمها فرار نکنند) .بعد روی خاک برگ رو برای حفظ رطوبت و فرار نکردن کرمها با یک گونی پارچه ای بپوشانید. یک روز در میان داخل گلدان یک استکان شیر بریزید. خاک هم همیشه باید مرطوب باشد ولی اگر بیش از حد مرطوب شود کرمها می میرند.می توانید برای بیشتر شدن سرعت تکثیر کرمهای بزگتر رو به 2 یا 3 قسمت تقسیم کنید .

10. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما ali-b برای ارسال این پست سودمند:

11. Top | #6
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر شده 79 بار در 27 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط navid.gh نمایش پست ها

ارادتمند شما
    نويد

با سلام

من قبلا برای ماهیگیری با قلاب از کرم خاکی استفاده می کردم و کرمها رو خودم پرورش می دادم.نمی دونم ماهیهای آکواریومی کرم خاکی رو خوب می خورن یا نه ولی برای ماهیگیری که خوب جواب میده . به هر حال روش پرورشش رو توضیح می دم.
    اول با یک بیل دستی کوچک به آرامی خاک باقچه را بیل بزنید.و در هر بار بیل زدن کمی هم آب بریزید .(اگر محکم بیل بزنید ممکنه کرمها رو تکه تکه کنید)بعد از جمع آوری کرمها را داخل گلدانی به ارتفاع 30 تا 40 سانتیمتر که3/4 آنرا با خاک بر گ خالص مرطوب پر کرده اید بریزید.(توجه کنید که سوراخ زیر گلدان رو به خوبی بپوشانید که کرمها فرار نکنند) .بعد روی خاک برگ رو برای حفظ رطوبت و فرار نکردن کرمها با یک گونی پارچه ای بپوشانید. یک روز در میان داخل گلدان یک استکان شیر بریزید. خاک هم همیشه باید مرطوب باشد ولی اگر بیش از حد مرطوب شود کرمها می میرند.می توانید برای بیشتر شدن سرعت تکثیر کرمهای بزگتر رو به 2 یا 3 قسمت تقسیم کنید .

12. تشکرها از این نوشته :

13. Top | #7
    تالار های نیک صالحی
    مدیر بخش ادبیات طنز

میانگین پست در روز
    0.13

پیش فرض کرم خاکی در آکواریوم

آقایون و خانمها نظرتون در مورد کرم خاکی در آکواریوم به عنوان غذا یا شن تمیز کن چیه؟
    کرم خاکی می تونه تو آب زنده بمونه؟ اگه مرد ماهی ها میخورنش؟ اگه خوردن مرض میشن یا قوی می شن؟ این کرم خاکی لابلای خاک باغچه حرکت می کنه و خاک می خوره و خاک پس می ده، تو آکواریوم هم همینکار رو می کنه؟ اصلاً نظرتون در مورد کرم خاکی چه به عنوان غذا چه به عنوان مهمان آکواریوم چیه؟
    پیش از لگد فکر کنیم

14. تشکرها از این نوشته :

15. Top | #8
    تالار های نیک صالحی
    مدیر بخش ادبیات طنز

میانگین پست در روز
    0.13

پیش فرض کرم خاکی در آکواریوم 1

آقایون و خانمها نظرتون در مورد کرم خاکی در آکواریوم به عنوان غذا یا شن تمیز کن چیه؟
    کرم خاکی می تونه تو آب زنده بمونه؟ اگه مرد ماهی ها میخورنش؟ اگه خوردن مرض میشن یا قوی می شن؟ این کرم خاکی لابلای خاک باغچه حرکت می کنه و خاک می خوره و خاک پس می ده، تو آکواریوم هم همینکار رو می کنه؟ اصلاً نظرتون در مورد کرم خاکی چه به عنوان غذا چه به عنوان مهمان آکواریوم چیه؟
    پیش از لگد فکر کنیم

16. تشکرها از این نوشته :

17. Top | #9
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر شده 145 بار در 50 پست

فکر نمیکنم تو آب زنده بمونه چون اصولا کرم خاکی آب گریزه.(براش شکار کردنش کافیه خاک باغچه رو خیس کنید تا همشون بریزن بیرون)
    ماهی ها هم کرم مرده رو نمیخورن.
    تجربه دادن این کرم رو به ماهیام دارم.بینهایت دوست دارن و از خوردنش لذت میبرن اما کرم مرده رو نمیخورن!!!!

18. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما mahi foroosh برای ارسال این پست سودمند:

19. Top | #10
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.01

فکر نمیکنم تو آب زنده بمونه چون اصولا کرم خاکی آب گریزه.(براش شکار کردنش کافیه خاک باغچه رو خیس کنید تا همشون بریزن بیرون)
    تجربه دادن این کرم رو به ماهیام دارم.بینهایت دوست دارن و از خوردنش لذت میبرن اما کرم مرده رو نمیخورن!!!!

20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahi foroosh برای ارسال این پست سودمند:

21. Top | #11
    تالار های نیک صالحی
    مدیر بخش ادبیات طنز

میانگین پست در روز
    0.13

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi foroosh نمایش پست ها
    چند بار و چه مدت بهشون کرم دادی؟ عوارض جانبی نداشت؟ مرض نگرفتند؟
    پیش از لگد فکر کنیم

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ghafourian برای ارسال این پست سودمند:

23. Top | #12
    تالار های نیک صالحی
    مدیر بخش ادبیات طنز

میانگین پست در روز
    0.13

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi foroosh نمایش پست ها
    پیش از لگد فکر کنیم

24. تشکرها از این نوشته :

25. Top | #13
    تالار های نیک صالحی
    کاربر متوسط

???
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر شده 682 بار در 339 پست

من كرم زياد دادم مريض هم نشدن اما توي رشدشونم تاثيري نداشت اما شك ندارم كه خيلي دوست دارن

سعي كنيد كرمارو يك دفعه نريزين چون خيلي زود ميرن زير سنگها مخفي ميشن

26. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما blueskin برای ارسال این پست سودمند:

27. Top | #14
    تالار های نیک صالحی
    کاربر متوسط

???
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر شده 682 بار در 339 پست

من كرم زياد دادم مريض هم نشدن اما توي رشدشونم تاثيري نداشت اما شك ندارم كه خيلي دوست دارن

سعي كنيد كرمارو يك دفعه نريزين چون خيلي زود ميرن زير سنگها مخفي ميشن

28. تشکرها از این نوشته :

29. Top | #15
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.01

چند وقتی بهشون میدادم.البته چون خودمون باغچه نداشتیم از باغچه یکی دیگه کش میرفتم:p نتونستم ادامه بدم:(
    هیچ مشکلی هم پیش نیومد. نه شکمشونو خالی میکردم و نه تو یخچال میذاشتم.فقط با آب میشستم و اونایی که خیلی بزرگ بودن رو با چاقو تکه تکه میکردم(خیلی از خودم چندشم میشد چون حیوون خیلی درد میکشید:( )
    فقط یه روش توپ بهت یاد میدم برای نگهداریشون برو حالشو ببر.من خودم نزدیک به 20-25 روز این مدلی زنده نگهشون داشتم و یه دونه تلفات هم ندادم.

یه ظرف حلبی بردار.بسته به تعداد کرمها از قوطی رب گرفته تا ظرف روغن 17 کیلویی!
    توش رو از خاک باغچه پر کن و چند تا سوراخ عمیق ایجاد کن و توی سوراخا رو سیب زمینی پخته و رنده شده(پوره سیب زمینی) بریز بعد کرما رو روی ظرف رها کن خودشون میرن توی خاک.

البته برگرفته از کتاب آکواریوم ماهیهای آب شیرین نوشته دکتر حسین عمادی بود. اما من تجربه کردم و کاملا جواب میده.خیالتون راحت.

یه نکته دیگه هم از همون کتاب اینکه کرمای خیلی درشت و زرد رنگ رو به ماهیا ندید.

30. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما mahi foroosh برای ارسال این پست سودمند:

31. Top | #16
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.01

چند وقتی بهشون میدادم.البته چون خودمون باغچه نداشتیم از باغچه یکی دیگه کش میرفتم:p نتونستم ادامه بدم:(
    هیچ مشکلی هم پیش نیومد. نه شکمشونو خالی میکردم و نه تو یخچال میذاشتم.فقط با آب میشستم و اونایی که خیلی بزرگ بودن رو با چاقو تکه تکه میکردم(خیلی از خودم چندشم میشد چون حیوون خیلی درد میکشید:( )
    فقط یه روش توپ بهت یاد میدم برای نگهداریشون برو حالشو ببر.من خودم نزدیک به 20-25 روز این مدلی زنده نگهشون داشتم و یه دونه تلفات هم ندادم.

یه ظرف حلبی بردار.بسته به تعداد کرمها از قوطی رب گرفته تا ظرف روغن 17 کیلویی!
    توش رو از خاک باغچه پر کن و چند تا سوراخ عمیق ایجاد کن و توی سوراخا رو سیب زمینی پخته و رنده شده(پوره سیب زمینی) بریز بعد کرما رو روی ظرف رها کن خودشون میرن توی خاک.

البته برگرفته از کتاب آکواریوم ماهیهای آب شیرین نوشته دکتر حسین عمادی بود. اما من تجربه کردم و کاملا جواب میده.خیالتون راحت.

یه نکته دیگه هم از همون کتاب اینکه کرمای خیلی درشت و زرد رنگ رو به ماهیا ندید.

32. تشکرها از این نوشته :

33. Top | #17
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر شده 1,496 بار در 615 پست

[QUOTE=mahi foroosh;78090]ظرف حلبی بردار.بسته به تعداد ماهیات از قوطی رب گرفته تا ظرف روغن 17 کیلویی!
    چند تا سوراخ عمیق ایجاد کن و توی سوراخا رو سیب زمینی پخته و رنده شده(پوره سیب زمینی) بریز بعد کرما رو روی ظرف رها کن خودشون میرن توی خاک.
    خاک یا پوره ی سیب زمینی؟
    تا کجا رفتیم بدون اعتماد به نفس
    هر دومون بشیم به دل اعتقاد به ترس
    حتی اگه الانم با هم بودیم به فرض
    بودش عشقمون فاقد ضربان نبض
    اصلا آیا الان هستی به فکر من
    آیا گاهی میاری رو لب ذکر من
    چی شد تصمیم گرفتی که منو ترک کنی
    از خدا برام آرزوی مرگ کنی :(:-<

34. تشکرها از این نوشته :

35. Top | #18
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر شده 1,496 بار در 615 پست

[QUOTE=mahi foroosh;78090]ظرف حلبی بردار.بسته به تعداد ماهیات از قوطی رب گرفته تا ظرف روغن 17 کیلویی!
    چند تا سوراخ عمیق ایجاد کن و توی سوراخا رو سیب زمینی پخته و رنده شده(پوره سیب زمینی) بریز بعد کرما رو روی ظرف رها کن خودشون میرن توی خاک.
    خاک یا پوره ی سیب زمینی؟
    تا کجا رفتیم بدون اعتماد به نفس
    هر دومون بشیم به دل اعتقاد به ترس
    حتی اگه الانم با هم بودیم به فرض
    بودش عشقمون فاقد ضربان نبض
    اصلا آیا الان هستی به فکر من
    آیا گاهی میاری رو لب ذکر من
    چی شد تصمیم گرفتی که منو ترک کنی
    از خدا برام آرزوی مرگ کنی :(:-<

36. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما khademi برای ارسال این پست سودمند:

37. Top | #19
    تالار های نیک صالحی
    کاربر ماهی دوست

میانگین پست در روز
    0.17

با سلام خدمت شما دوستان گرامي

در مورد كرم خاكي مطلبي را ديدم گفتم شايد براي شما هم جالب باشه :

« بيش از 30 درصد جيره غذايي آبزيان را منابع حيواني تشكيل مي‌دهند و كرم خاكي مي‌تواند جايگزين مناسبي براي پودرماهي باشد.»
    دكتر مفتح ـ مدير تغذيه و توليدي غذاي زنده سازمان شيلات كشور ـ‌ در جمع شركت‌كنندگان كارگاه آموزشي پرورش كرم خاكي گفت:« در سال 2002 ميلادي ميانگين پودر ماهي توليد شده براي استفاده در جيره آبزيان در دنيا شش ميليون تن بوده كه اين ميزان در سال 2003 به 3/5 ميليون تن رسيده است.»
    وي افزود:« منابع داخلي پودرماهي رو به كاهش بوده و اين نيازمند نشان‌دهنده آن است كه منابع حيواني را جايگزين آن كنيم.»
    مفتح خاطرنشان كرد:« كرم خاكي يك منبع حيواني بسيار مناسب بوده كه تركيب اسيدآمينه‌اي آن به همراه قابليت هضم آسان آن از سوي آبزيان، خواهد توانست جيره مناسبي براي تغذيه آبزيان قرار گيرد.»
    مفتح به توانايي جايگزيني كرم خاكي بجاي كرم سفيد در تغذيه ماهيان خاوياري اشاره كرد و افزود:« هر كيلو كرم سفيد 50 هزار ريال هزينه دارد در صورتي كه هزينه مربوط به توليد كرم خاكي به مراتب كمتر از اين مبلغ است.»
    وي خاطرنشان كرد:« استفاده از كرم خاكي به جاي كرم سفيد، هزينه توليد ماهيان خاوياري را تا شش برابر كاهش مي‌دهد

38. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما navid.gh برای ارسال این پست سودمند:

39. Top | #20
    تالار های نیک صالحی
    کاربر ماهی دوست

میانگین پست در روز
    0.17

با سلام خدمت شما دوستان گرامي

در مورد كرم خاكي مطلبي را ديدم گفتم شايد براي شما هم جالب باشه :

« بيش از 30 درصد جيره غذايي آبزيان را منابع حيواني تشكيل مي‌دهند و كرم خاكي مي‌تواند جايگزين مناسبي براي پودرماهي باشد.»
    دكتر مفتح ـ مدير تغذيه و توليدي غذاي زنده سازمان شيلات كشور ـ‌ در جمع شركت‌كنندگان كارگاه آموزشي پرورش كرم خاكي گفت:« در سال 2002 ميلادي ميانگين پودر ماهي توليد شده براي استفاده در جيره آبزيان در دنيا شش ميليون تن بوده كه اين ميزان در سال 2003 به 3/5 ميليون تن رسيده است.»
    وي افزود:« منابع داخلي پودرماهي رو به كاهش بوده و اين نيازمند نشان‌دهنده آن است كه منابع حيواني را جايگزين آن كنيم.»
    مفتح خاطرنشان كرد:« كرم خاكي يك منبع حيواني بسيار مناسب بوده كه تركيب اسيدآمينه‌اي آن به همراه قابليت هضم آسان آن از سوي آبزيان، خواهد توانست جيره مناسبي براي تغذيه آبزيان قرار گيرد.»
    مفتح به توانايي جايگزيني كرم خاكي بجاي كرم سفيد در تغذيه ماهيان خاوياري اشاره كرد و افزود:« هر كيلو كرم سفيد 50 هزار ريال هزينه دارد در صورتي كه هزينه مربوط به توليد كرم خاكي به مراتب كمتر از اين مبلغ است.»
    وي خاطرنشان كرد:« استفاده از كرم خاكي به جاي كرم سفيد، هزينه توليد ماهيان خاوياري را تا شش برابر كاهش مي‌دهد

40. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما navid.gh برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین