تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 75

@ آخرين اخباراز پرورش اندام وپاورلیفتینگ در ايران و جهان @

وحید68 آواتار ها
    وحید68 آفلاين است كاربر كارامد

سن کاربر
    21
    تشکر شده 1,315 بار در 795 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با خبر شدم چند روز قبل بن ویدر هم درگذشت

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نتایج اولین دوره مسابقات بادی‌کلاسیک قهرمانی کشور
    اولین دوره مسابقات بادی‌کلاسیک قهرمانی کشور جمعه گذشته در سالن ورزشی شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد. در این رقابت‌ها که با حضور 104 ورزشکار در سه گروه قدی انجام شد، نتایج زیر به دست آمد. استقبال قابل توجه از این مسابقه، از جمله مسائل قابل پیش‌بینی بود و نشان داد بادی‌کلاسیک تا چه اندازه در جذب ورزشکاران موفق خواهد بود.
    گروه قدی 170- سانتی‌متر:
    1- مصطفی مبینی 2- احمد غلامی 3- سید روح‌الله نوراللهی 4- نیما فولادبری 5- بهزاد مریخیان 6- آبتین شکرابی
    داوران: مجید دانیالی- خسرو محمدی – کامران علیشاهی- سهراب سرابی- محمد ذات‌پرور- سعید تجویدی- محسن شاکری. مجری داوری: سامان سرابی
    گروه قدی 178- سانتی‌متر:
    1- جلیل یاوری 2- مهدی شیرازی 3- محمدرضا نادری 4- نوید صعودی 5- مهران محمددوست
    داوران: کاوه سنجری، حمید زحمتکش، خسرو محمدی، کامران علیشاهی، سهراب سرابی، عباس اسماعیلی، داریوش زارع، مجری داوری: محمد ذات‌پرور
    گروه قدی 178+ سانتی‌متر:
    1- محمد نصیری 2- کریم فتحی 3- شهرام فریدونی 4- علی نجفیان رضوی 5- سیدرضا حسینی 6- امیر ربیعی
    داوران: افشین محی‌الدین – فرشاد نحاس – کامران علیشاهی- خسرو محمدی- سعید تجویدی- قدیر آرمیان – مجری داوری: سامان سرابی
    در حاشیه
    - تعداد شرکت‌کنندگان این مسابقات در حالی از 100 نفر تجاوز کرد که جمع مدعیان مسابقات انتخابی تیم ملی در اصفهان در 9 وزن به 90 نفر نمی‌رسید. با استقبالی که از اولین دوره مسابقات بادی‌کلاسیک به عمل آمد، می‌توان آینده روشنی را برای این رشته پیش‌بینی کرد.
    - هنگامی که مجریان داوری شرکت‌کنندگان را به انجام فیگورها دعوت می‌کردند، نام فیگور مورد نظر را به زبان انگلیسی هم می‌گفتند تا ورزشکاران شرایطی مشابه با رقابت‌های بین‌المللی را تجربه کنند. این ابتکار برای نخستین بار در مسابقات داخلی انجام شد.
    - پورعلی‌فرد و افضلی، رئیس و نایب رئیس فدراسیون پرورش‌اندام با حضور در سالن، این رقابت‌ها را از نزدیک تماشا کردند.
    - با تصمیم کمیته برگزارکننده در روز وزن‌کشی به هر یک از شرکت‌کنندگان 500 گرم ارفاق وزنی داده شد تا ورزشکاران برای کاهش وزن دردسر زیادی نداشته باشند.
    - با وجود اینکه مسابقات در فضایی آرام دنبال می‌شد اما هنگام اعلام نتایج گروه آخر برای مدتی فضای سالن متشنج شد و چند بطری آب به سوی داوران پرتاب شد که بعد از چند دقیقه آرامش به سالن بازگشت.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

هیات بدنسازی و پرورش اندام استان کرمان خواستار میزبانی مسابقات قوی ترین مردان ایران انتخابی تیم ملی شد ، کرمانی ها قصد دارند این مسابقات را اواخر دی ماه در کرمان برگزار کنند ، فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام موافقت خود را با این میزبانی اعلام نکرده است ، مسئولان کمیته قوی ترین مردان ایران به زودی از امکانات و تاسیسات هیات کرمان بازدید خواهند کرد .

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

14تن ازورزشكاران ملي كشور درچنگال اعتياد!
    دكتر مسعود حاجي‌رسولي روز چهارشنبه در نشست هم‌انديشي «بررسي ارتباط دوپينگ و اعتياد به مواد مخدر» كه در مجموعه فرهنگي «شقايق» برگزار شد، دوپينگ را در مفهوم افزايش نيرو به وسيله داروهاي نيروزا يا روش‌هاي غيرمجاز تعريف كرد و با اشاره به اين كه در صورت مشخص شدن دوپينگ يك ورزشكار، آن فرد براي بار اول، دو سال از ورزش قهرماني، محروم و براي بار دوم، براي هميشه از صحنه ورزش قهرماني، اخراج مي‌شود، به دوپينگي بودن 8 ورزشكار از 9 وزنه‌بردار تيم ملي كشور در مسابقات بين‌المللي اخير كه خبر آن منتشر شده بود، اشاره كرد و مدعي شد كه اين امر در كنار برخي موارد ديگر گواهي بر افزايش دوپينگ در سطح ورزش قهرماني كشور است.

وي مصرف داروهاي ضد درد و مخدر را يكي از بدترين روش‌هاي دوپينگ با توجه به لاپوشاني درد و صدمه ورزشكار برشمرد و گفت: اين روش هم‌اكنون نيز براي ورزشكاران ما در سطح قهرماني‌استف اده مي‌شود و اين در حاليست كه تنها جنبه ظاهري صدمه وارده به ورزشكار از اين طريق از بين مي‌رود و لذا ديگر اقدامي براي درمان قطعي وي صورت نمي‌گيرد.

اين پژوهشگر با اذعان به اين كه عمر قهرماني بسياري از ورزشكاران بر اثر داروهاي مخدر و مسكن كه برايشان استفاده مي شود، زود تمام مي‌شود، به نمونه ورزشكاران قهرمان ضربه‌خورده در اين زمينه به نام‌هاي «م. ك» و «م. ذ» اشاره كرد و گفت: «م. ذ» كسي بود كه هفت سال در تيم ملي، ورزش قهرماني مي‌كرد و در نهايت از تزريق هروئين فوت كرد.

وي افزود: درست است كه ما شايد مي‌خواهيم اين موارد را ناديده بگيريم، اما بسياري از قهرمانان‌ما به ويژه كساني كه دوپينگ مي‌كنند، در معرض خطر اعتياد قراردارند و ما بايد اين خطر را جدي بگيريم.
    اين فيزيولوژيست ورزش استعمال حشيش را يكي ديگر از موارد دوپينگ با آثار ضد دردي و بي‌خيالي دانست و با تاكيد بر اين كه اين ماده به طور فوق‌العاده زيادي در ورزش‌هاي رزمي و پرتنش سوءمصرف دارد، در ادامه به علل گرايش به دوپينگ نيز، اشاره كرد و ضمن طرح اين پرسش انتقادي كه «چرا بايد در كشور ما به گونه‌اي در قبال ورزشكاران عمل شود كه ورزشكاران در سطح قهرماني براي رسيدن به وعده‌هاي پولي و هدف‌هاي مالي دست به هر كاري بزنند»، اظهار كرد: اين در حاليست كه در كشورهاي ديگر هرگز اين گونه نيست.

وي در ادامه سه برخورد مختلف با دوپينگ را نيز ذكر كرد و گفت: كشورهايي هستند كه در اين زمينه از تكنولوژي برتر استفاده مي‌كنند؛ بدين گونه كه دوپينگ ورزشكاران آن‌ها از طريق استفاده بهينه و عالي از مواد غذايي و طبيعي از جمله عصاره گيري از مواد غذايي طبيعي است و كشورهاي ديگري از جمله آمريكا نيز هستند كه استفاده از هر نوع دارويي در زمينه دوپينگ را كاملا ممنوع كرده‌اند؛ اين موارد در حاليست كه نظارت جدي در اين زمينه در كشورهايي مثل كشور ما اعمال نمي‌شود.
    اين فيزيولوژيست ورزش بروز اختلالات شخصيتي در مصرف‌كنندگان آنابوليك استروييدها را بسيار قابل توجه دانست و در ادامه با اشاره به داروهاي مخدر، مسكن و آرامبخش يعني عوامل افزايش دهنده آستانه درد در ورزشكاران به عنوان يكي از روشهاي دوپينگ بويژه در ورزشهاي رزمي، عنوان كرد: متاسفانه داروهاي مسكن و ضد درد به وفور در دسترس ورزشكاران و مربيان قرار دارد و قسمت فاجعه بار قضيه اينجاست كه گاهي مشاهده مي‌شود كه اين داروها را پيشاپيش به عنوان داروي ضد درد براي افزايش تحمل نسبت به درد مصرف مي‌كنند.

marjan. آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    20
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط noormohamad نمایش پست ها
    لطفا شماره تلفن و ادرس اقای قرایی را تو سایت بگذارید ممنون
    :x:

شماره موبایل اقای رضا قرایی.
    ویرایش توسط zamara : November 20th, 2008 در ساعت 07:57 AM

zamara آواتار ها
    zamara آفلاين است همکار قدیمی بخش ورزش و ایرانگردی
    سن کاربر
    50سال
    تشکر شده 16,409 بار در 8,012 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

Exclamation گفتگو و مصاحبه با بهترين پرورش اندام كاران جهان

علـي تبـريـزي: بـه دليـل بـي‌اعتنـايي‌هـا به قطــر رفتم

پيشنهاد عرب‌ها چشمگير بود اما، به عشق مردم و كشورم بازگشتم

"علي تبريزي"‌ چه زير پرچم جمهوري اسلامي ايران با مليت ايراني و چه زير پرچم كشور قطر - البته بدون تغيير مليت - هم اكنون بهترين بدنساز و پرورش اندام كار دنيا محسوب مي‌شود كه مي‌گويد: از اين پس تصميم گرفتم با عشق به مردم و ميهن‌ام به نام ايران افتخارآفريني كنم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي تبريزي از نابغه‌هاي پرورش اندام ايران و جهان محسوب مي‌شود كه در دو سال پياپي توانسته عنوان بهترين بدنساز دنيا را به خود اختصاص دهد.
    اين در حالي است كه او نخستين پرورش اندام كار دنيا است كه اين عنوان را براي دو بار پياپي به خود اختصاص مي‌دهد. وي پس از اتمام قرارداد چهار ساله‌اش با كميته ملي المپيك قطر، اكنون چهار ماه است كه به ايران بازگشته و در قالب تيم ملي پرورش اندام ايران افتخار آفريني مي‌كند.
    وي روز سه‌شنبه ميهمان غرفه‌ي خبرگزاري دانشجويان ايران ‌بود و در گفت‌وگويي به سوالات خبرنگار ورزشي ايسنا پاسخ داد:

* آقاي تبريزي، شما چند سال پيش و در حالي كه عنوان چنداني در سطح جهان و آسيا نداشتيد به قطر رفتيد و زير پرچم اين كشور در مسابقه‌هاي بين‌المللي حاضر شديد. چه مسائلي آن زمان باعث شد تا شما چنين تصميمي بگيريد؟
    - همان گونه كه مطلع هستيد، متاسفانه در گذشته بدنسازي و پرورش اندام زير نظر فدراسيون وزنه‌برداري اداره مي‌شد و نبود فدراسيون مستقل باعث مي‌شد تا ما با مشكل‌هاي زيادي مواجه شدم. آن زمان ارزشي براي ما قائل نبودند. برخوردهاي ناصحيحي با ما مي‌شد. به ما بي‌اعتنايي مي‌كردند. بلاتكليف بوديم. هر ساله براي رقابت‌هاي بين‌المللي آماده مي‌شديم اما به دلايل مختلف نمي‌توانيم در رقابت‌هاي حاضر شويم. مجموع اين باعث شده بود تا يك سري از اين ورزش كنار بروند. يك سري ديگر هم مانند من تصميم گرفتند تا ادامه‌ي ورزش قهرماني‌شان را در كشوري ديگر دنبال كنند. من چندين دوره براي حضور در مسابقه‌هاي بين‌المللي آماده شدم اما، متاسفانه ما را به اين مسابقه‌ها اعزام نكردند براي آ‌خرين بار هم قرار بود كه به مسابقه‌هاي قهرماني آسيا برويم.
    فدراسيون از هر كدام از ما سه هزار دلار گرفت اين موضوع سال 2001 بود اما، نه تنها ما را به مسابقه‌هاي قهرماني آسيا نفرستادند بلكه پول مان را پس ندادند. اين مساله خيلي من را ناراحت كرد در همان زمان بود كه براي مسابقه‌هاي ليگ باشگاه‌هاي قطر به اين كشور دعوت شدم. پس از اين كه آنجا درخشش خوبي داشتم از من خواستند كه براي تيم ملي قطر در مسابقه‌هاي بين‌المللي شركت كنم. در ابتداي كار قبول نكردم به ايران برگشتم و با مسوولان فدارسيون صحبت كردند اما آنها به من گفتند كه سياست‌هايي كه سازمان تربيت بدني براي ما مشخص كرده حمايت از پرورش اندام نيست و ما بايد به فكر وزنه‌برداري باشيم. من 6 سال پيش هم عضو تيم ملي بودم در حالي كه بايد در دوازده رقابت بين‌المللي شركت مي‌كردم تنها در دو رقابت شركت كردم. با اين جواب بود كه من به قطر رفتم. پس از آن در قطر درخشش بسيار خوبي در مسابقه‌هاي جهاني و آسيايي داشتم همين مساله باعث شد كه چندي بعد مسوولان سازمان تربيت بدني ايران كمي به خودشان بيايند و فدراسيون پرورش اندام را از فدراسيون وزنه‌برداري جدا كنند. من در اين ميان قرباني شدم تا آينده‌ي اين رشته براي نسل بعدي من بهتر شود. اكنون كه فدراسيون پرورش اندام به صورت مستقل كار مي‌كند ما شرايط خوبي داريم.

* يعني اكنون فكر مي‌كني كه وضعيت خيلي بهتر شده و فدراسيون پرورش اندام مي‌تواند نيازهاي ورزشكاران خود را برطرف كند؟‌
    - فدراسيون ايران روند رو به جلويي داشته است. ما پيش از اين در آسيا صاحب كرسي نبوديم اما دو ماه پيش توانستيم قهرمان آسيا شويم. من در 100 كيلوگرم اول شدم روز هفدهم آبان هم كه گذشت با لطف خدا علاوه بر اين كه در مسابقه‌هاي جهاني بحرين در وزن 90 كيلوگرم به مدال طلا رسيدم براي دومين بار عنوان بهترين بد نساز جهان را به خودم اختصاص دادم. اين در حالي است كه براي اولين بار يك ورزشكار اين افتخار را كسب كرده بود. هيچ‌كس در دنيا نتوانسته دو بار پشت سر هم اين عنوان را كسب كند. تيم كشورمان هم براي اولين بار بود كه به عنوان نائب قهرماني جهان دست يافت و اين افتخارها به دليل و جود يك فدراسيون مستقل است.

* آيا اكنون كه به ايران برگشته‌اي مشكلات حل شده و راضي هستي؟
    - من چهار سال در قطر بودم اگر همين افتخارهايي كه در ماه‌هاي اخير براي ايران كسب كرده‌ام در قطر كسب مي‌كردم چهارصدهزار دلار پاداش مي‌گرفتم، اين مساله به غير از هزينه‌هاي آماده‌سازي‌ و رفاهي‌ زندگي‌ام بود. من سالانه براي حضور در يك رقابت بين‌المللي چيزي بين 50 تا 60 ميليون تومان هزينه مي‌كنم كه در ايران شايد بخشي از آن را هم به سختي بتوانند به من بدهند. با اين حال از برگشتنم راضي هستم. قطري‌ها مي‌خواستند كه من بار ديگر با آنها تمديد كنم اما، به عشق مردم و ملتم دعوت ايران را پذيرفتم و دوباره به كشورم بازگشتم.

* فكر نمي‌كني كه در بخش همگاني و عمومي پرورش اندام استفاده از داروهاي غير مجاز بسيار زياد شده و جوانان مي‌خواهند با سهولت بيشتري به جايگاهي كه تو اكنون داري برسند؟‌
    - من فكر مي‌كنم كه موضوع دوپينگ در همه‌ي رشته‌هاي ورزشي است اما، در پرورش اندام با توجه به اين كه تعداد باشگاه‌هاي بيشتري دارد و ورزشكاران آن در چشم هستند بيشتر اين موضوع به چشم مي‌آيد در تيم‌هاي ملي ما پاك هستيم به صورت حرفه‌يي از ما نمونه‌هاي دوپينگ مي‌گيرند چه در داخل مسابقه و چه در خارج مسابقه وضعيت ما به قدري خوب بود كه ما مدال تيم پاك آسيا را به خود اختصاص داديم. اما در بحث عمومي من فكر مي‌كنم كه جوانها بايد صبر و حوصله‌ي بيشتري داشته باشند و براي هدف‌شان تلاش كنند. برخي مي‌خواهند ره صد ساله را يك شبه بروند من نوزده سال زحمت كشيدم كه تا به اين جايگاه رسيدم و ده سال است كه در رده‌ي بين‌المللي قهرمان هستم.

* براي آخرين سوال مي‌خواهم به عنوان‌هايت در رده‌ي بين‌المللي اشاره كني.
    - من در اين چند سال شش مدال طلاي آسيا، دو مدال نقره آسيا،‌ يك مدال طلاي بازي‌هاي‌ آ‌سيايي، يك مدال نقره جهان، يك مدال نقره‌ي بازي‌هاي جهاني، سه طلاي تورنمنت‌هاي حرفه‌يي بدنسازي، سه مدال طلاي مسابقه‌هاي جهاني پرورش اندام و دو عنوان بهترين بدنساز دنيا را به خود اختصاص دادم. اكنون هم با گرفتن كارت حرفه‌اي مي‌توانم در بالاترين سطح مسابقه‌هاي پرورش اندام كه "مسترالمپيا" نام دارد شركت كنم.
    توجه به قوانين سايت و رعايت آنها نشانگر شخصيت خوب شماست.

7. تشکرها از این نوشته :

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با عرض سلام

نتایج مسابقات پاورلیفتینگ آبان ۸۷ تهران همه ردهای سنی
    نتایج مسابقات پاورلیفتینگ تهران آبان 87

52کیلو نوجوانان

1.پویا فکری سپهر رشت367.5

2.آرمین اسدی مردان آهنین342.5

3.رضا شهاب تختی جهار محال295

جوانان

1.رضا کیماسی کارون اصفهان385

2.سعید ماندنی درفول362.5

56کیلو

نوجوانان1.میر جاوید میر علی پور پارس تبریز352.5

2.محمد دودانگه شهدای جیهون335

جوانان1.هادی زارعی خوزستان455

2.محسن فرخی دزفول435

3.اسماعیل توکلی اصفهان415

بزرگسالان1.یونس محمدی ملی حفاری490

2.امیر اسداله زاده کرمان477.5

3.عبدالرسول مهدی پور رکوردداران 450

پیشکسوتان مستر1علی جعفری یوسفی افشین خشکبیجار200

مستر1.2.ابولحسن حاجی تشکری چالوس290

2.محمد رضا عمرانی اراک262.5

3.حمید اسدی طلائی رشت 257.5

مستر 3. 1.تقی میر سالاری امپراطور اصفهان165

مستر4 .1.یوسف نجمالدین افشین خشکبیجار 195

60کیلو

نوجوانان1.امیر اسداله زاده کرمان482.5

2.جعفر جعفریان املش گیلان472.5

3.مسلم محمود آبادی کرمان450

جوانان1.وحید رضاوند کردستان500

2.بهروز رنجبر کرمان485

3.هادی جعفری فارس465

بزرگسالان1.سید احمد احمدزاده ارسلان لاهیجان560

2.اکبر وحدانی پارس تبریز440

3.محمد حسین حاتمی مقدم محسنی دزفول420

مستر 1.1.عبدالرضا ربیعی فارس385

2.محمد صالحی اراک260

مستر2. 1.صفر علی پاکدل امپراطور305

مستر 3 .1.علی حیدر ثاقب انزلی 320

2.محمد مهاجرانی اراک185

3.مهدی فلاح نژاد اولنگ کرمان 105

67.5کیلو

نوجوانان.1.حمید پورملک خوزستان5222.5

2.حمید حیدری کارون اصفهان 515

3.ایوب صالحی کردستان500

جوانان1.رحیم کونجانی خوزستان 595

2.محمود جعفری ایلام590

3.محمد محمدی ایلام580

بزرگسالان.1.هادی سروی خوزستان635

2.فرهاد ابراهیمیان اهواز572.5

3.مهدی سروی بوشهر490

مستر 1.منوچهر ملکی ایمانی افشین خشکبیجار345

2.محمد غلی صدیقی امپراطور اصفهانم340

مستر 2. 1.جمعه اسدپور دزفول 360

مستر4. 1.عبدااه دادمهر کردستان 285

75کیلو

نوجوانان1.مهدی همایون فارس572.5

2.اشکان احمدیان کوثر ساری 550

3.ایمان صنعتی شهید زینعلی 545

جوانان.1.مرتضی رستمی قم505

2.احمد گهری همدان367.5

بزرگسالان.1حسن رحیمی ملی حفاری 750

2.سلیمان اکبری ارسلان لاهیجان735

3.محسن شهنی فیض ملی حفاری660

مستر 1. 1.مرتضی متقیان برسا دماوند 560

2.خلیل غلامی برج کناره البرز487.5

3.کریم وفادوست پارس تبریز465

مستر2. 1.محمد حسن همیرادبرج کناره البرز537.5

2.فریبرز تابش شاهد کرج302.5

مستر3. 1.هوشنگ شیرانی امپراطور اصفهان310

2.محمد ابراهیم موثقی طلائی رشت225

مستر 4. 1.اسماعیل قرائی خ رضوی262.5

2.نبی ساکی نژاد اراک170

.82.5کیلو

نوجوانان 1.محمد طهماسبی چهار محال662.5

2.وحید احمدی دوست لرستان635

3.امیر حسین صانع پور کرمانشاه610

جوانان1.بهرام زاد فلاحرشت680

2.علی سلیمانی دزفول660

3.حمید رضا نجات فارس 652.5

بزرگسالان1.حامد کارگر ملی حفاری750

2.امین خشنود ارسلان لاهیجان 730

3.سعید کشاورز قزوین 700

مستر1.1.اسماعیل سپندار انزلی572.5

2.لطیف عوضی زاده دزفول 552.5

3.علامحسن برزگر فلاح قزوین507.5

مستر2. 1.عباس افشاری پور کرمان475

2.عباس ناصری کرمان 467.5

3.احمد وفائی قم 420

مستر 3. 1.محمد حاجی مهدی کاشانی قم380

مستر 4.عیسی مهاجرانی اراک270

90کیلو

نوجوانان1.مصطفی رنجبر فارس655

2.حبیب صمیمی کارون اصفهان652.5

3.ابلفضل مژگانی کارون اصفهان620

جوانان.1.علیرضا فریدونی خوزستان 770

2.ساسان مصیبی کارون اصفهان 770

3.محسن حسین پور خوزستان765

بزرگسالان1.غلامرضا باقرزاده دزفول 787.5

2.کامران خسروی دژ لرستانم777.5

3.سلیم مجدم اهواز 755

مستر 1.1.محمد رضا خسروی دماوند بدن522.5

2.سیاوش ناهید امپراطور اصفهان 510

3.اله یار نعیم حسنی برج کناره البرز 510

مستر2. 1.اکبر بهمنیار برج کناره البرز 510

2.حسین محمد پور تنها پارس تبریز 455

3.نادر جعفری تهران قویترین455

مستر 3 1.علی اکبر پیله ور اراک330

مستر 4. 1.عین اله جلالی راد امپراطور اصفهان 440

2.حسن مقدم اراک300

100کیلو

نوجوانان1محمد مهدی عسکری خوزستان657.5

2.شهرام کمال آبادی مرکزی550

3.پژمان رضاوی صنعتی رشت547.5

حوانان1.محمد شنبه ده بالائیایلام810

2.حسین نظری خوزستان780

3.امید ستایش پور تهران775

بزرگسالان1.صدق نصیری ملیحفاری870

2.مسعود رمضانی ارسلان لاهیجان765

3.عزیز شاهین مردان آهنین انزلی762.5

مستر1. 1.یعقوب سالاری فارس.645

2.گودرز رحیمی اصفهان امپراطور597.5

3.حمید رضا وفائی نوده برسا دماوند505

مستر 2. 1.علیرضا ابراهیم پور قم495

2.جعفر نیری فارس465

مستر3 1.حسین ولی زاده اراک425

2.محمد رضا فردینخراسان رضوی245

مستر4. 1.ذکریا صمدی افشین خشکبیجار235

110کیلو

نوجوانان 1.بابک رنجبر تبریز600

2.امیر ارسلان فرهادی فارس535

3.رسول یوسفی اصفهان 450

جوانان1.مجید دلیر خوزستان 835

2.رضا موسائی یزدان دزفول765

3.مهرداد محمدی تهران745

بزرگسالان1.مهدی قربانزاده ملی حفاری 925

2.احمد رضا همایون ملی حفاری830

3.ایمان خشنور ارسلان لاهیجان795

مستر1.1.سید نصیرالدین عماد امپراطور اصفهان590

2.حسن صالحی اولنگ کرمان 537.5

3.منصور مسعود برسا دماوند530

مستر 2. 1.علیرضا کیوانفر محسنی دزفول550

2.علی رزازپور اولنگ کرمان527.5

3.ابلفضل کاووسی اراک470

مستر3. 1.حسین کریمی اراک305

مستر 4 .1.ابلحسن خداداد ویشگاهی افشین خشکبیجار110

125کیلو

نوجوانان 1.حامد طالبی خوزستان755

2.سید فرشاد علوی آذر خوزستان645

3.صادق سرحدی نژاد کرمان600

جوانان1.علی اورنگی فارس735

2.سیاوش مقدم عصر بدن725

3.حمید فیضی شهدای جیحون722.5

بزرگسالان1.سعید حمیدی ملی حفاری862.5

2.حامد گنجه خسروی ارسلان لاهیجان800

3.پژمان ادیلی امپراطور اصفهان790

مستر 1.1.بیژن کلهوری برسا دماوند740

2.سید محمود دهقانیان فارس690

عباسعلی امیدیان برج کناره البرز580

مستر 2. 1.حسین میر شکاری برج کناره البرز600

2.حسین علیپور فارس570

3.مسعود بختیاری برج کناره البرز420

125+کیلو

نوجوانان1.محمد رضا کاظمی رشت562.5

2.بهادر گلچین رشت550

3.محمد کرئ رضا مازندران515

جوانان1.شاهرخ زمانی کردستان835

2.مصطفی شیرانی چهار محال660

بزرگسالان1.علیرضا روانشاد ملی حفاری920

پیمان ادیلی امپراطور اصفهان790

3.غلامرضا موسوی خراسان رضوی730

مستر 1.1.سعادت محسنیان امپراطور اصفهان535

2.سید علی سید بنکدار امپراطور اصفهان300

مستر 2. 1.حسن پور قاسم افشین خشکبیجار280

نتایج تیمی نوجوانان نتایج تیمی جوانان

1.خوزستان 1.خوزستان

2.پارس تبریز 2.یزدان دزفول

3.فارس 3.کارون اصفهان

نتایج تیمی بزرگسالان

1.ملی حفاری خوزستان

2.ارسلان لاهیجان

3.شهید محسنی دزفول

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ركورد هاي پاور ليفتينگ جهاني و تك پرس جهاني به شرح زير ميباشد به همراه اسم و سال تولد و وزن و كشور شركت كننده ها و سالي كه ركوردها زده شده

class name born nat bwt mark date location
    SQUAT
    52kg Andrzej Stanaszek 1971 POL 50.00 300.5 05.11.2003 Vejle DEN
    56kg Magnus Carlsson 1967 SWE 55.70 287.5 14.11.1996 Salzburg AUT
    60kg Magnus Carlsson 1967 SWE 59.90 320.0 02.10.1999 Malmö SWE
    67.5kg Jaroslaw Olech 1974 POL 67.50 340.0 11.11.2004 Cape Town RSA
    75kg Jaroslaw Olech 1974 POL 74.70 355.0 07.05.2008 Frydek-Mistek CZE
    82.5kg Mike Bridges 1957 USA 82.50 379.5 10.07.1982 Dayton USA
    90kg Andrey Belyaev 1983 RUS 89.40 380.0 18.10.2007 Sölden AUT
    100kg Ed Coan 1963 USA 99.40 423.0 18.11.1994 Johannesburg RSA
    110kg Volodymyr Ivanenko 1955 UKR 109.60 417.5 18.11.2000 Akita JPN
    125kg Kirk Karwoski 1966 USA 121.45 455.0 23.07.1995 Baton Rouge USA
    125+kg Shane Hamman 1972 USA 169.40 457.5 10.03.1996 Philadelphia USA
    BENCH PRESS (Three-Lift)
    52kg Andrzej Stanaszek 1971 POL 50.00 182.5 05.11.2003 Vejle DEN
    56kg Konstantin Pavlov 1973 RUS 56.00 190.0 19.05.2005 Hamm LUX
    60kg Ayrat Zakiev 1981 RUS 59.71 210.0 19.05.2005 Hamm LUX
    67.5kg Ravil Kazakov 1982 RUS 67.20 232.5 10.11.2005 Miami USA
    75kg Toru Miyake 1985 JPN 74.20 253.0 07.06.2008 Kobe City JPN *
    82.5kg Jan Wegiera 1965 POL 82.50 260.0 12.05.2006 Prostejov CZE
    90kg Andriy Krymov 1985 UKR 89.80 285.0 18.10.2007 Sölden AUT
    100kg Sergiy Pevnyev 1978 UKR 99.00 291.0 10.05.2008 Frydek-Mistek CZE
    110kg Orhan Bilican 1978 BEL 108.00 285.5 13.05.2006 Prostejov CZE
    125kg Yevgen Yarymbash 1983 UKR 123.80 325.0 13.11.2005 Miami USA
    125+kg Brian Siders 1978 USA 152.50 352.5 02.12.2007 Scranton USA
    DEADLIFT
    52kg E.S. Bhaskaran 1962 IND 52.00 256.0 01.12.1993 Jönköping SWE
    56kg Lamar Gant 1957 USA 56.00 289.5 10.07.1982 Dayton USA
    60kg Lamar Gant 1957 USA 60.00 310.0 12.11.1988 Perth AUS
    67.5kg Jaroslaw Olech 1974 POL 66.90 318.5 10.11.2005 Miami USA
    75kg Ismo Lappi 1973 FIN 74.70 340.0 16.11.2001 Sotkamo FIN
    82.5kg Veli Kumpuniemi 1934 FIN 82.40 357.5 17.05.1980 Zürich SUI
    90kg Walter Thomas 1945 USA 88.90 372.5 28.02.1982 Shawnee USA
    100kg Ed Coan 1963 USA 97.90 390.0 04.12.1993 Jönköping SWE
    110kg John Kuc 1947 USA 110.00 395.0 11.11.1980 Arlington USA
    125kg Istvan Arvai 1972 HUN 123.32 397.5 14.11.2004 Cape Town RSA
    125+kg Tibor Mészáros 1967 HUN 148.80 408.0 16.05.2004 Nymburk CZE
    TOTAL
    52kg Sergiy Fedosienko 1982 RUS 51.56 665.0 10.11.2004 Cape Town RSA
    56kg Sergiy Fedosienko 1982 RUS 55.10 700.0 15.10.2007 Sölden AUT
    60kg Bin Darimin Sutrisno 1975 INA 59.85 743.5 02.05.2007 Kaohsiung TPE
    67.5kg Jaroslaw Olech 1974 POL 67.50 832.5 11.11.2004 Cape Town RSA
    75kg Jaroslaw Olech 1974 POL 74.70 877.5 07.05.2008 Frydek-Mistek CZE
    82.5kg Mike Bridges 1957 USA 82.50 952.5 10.07.1982 Dayton USA
    90kg Andrey Belaev 1983 RUS 89.70 980.0 12.05.2006 Prostejov CZE
    100kg Ivan Freydun 1981 UKR 99.60 1037.5 12.11.2005 Miami USA
    110kg Nikolay Suslov 1979 RUS 109.80 1060.0 12.11.2005 Miami USA
    125kg Yevgen Yarymbash 1983 UKR 123.80 1092.5 13.11.2005 Miami USA
    125+kg Brian Siders 1978 USA 152.50 1180.0 02.12.2007 Scranton USA
    BENCH PRESS (Single-Lift)
    52kg Andrezj Stanaszek 1971 POL 50.30 180.0 05.12.2003 Trencin SVK
    56kg Anton Kraft 1962 DEN 54.80 192.5 26.06.2008 Prague CZE
    60kg Ayrat Zakiev 1981 RUS 59.60 222.5 25.05.2006 Miskolcs HUN
    67.5kg Keisuke Takahashi 1979 JPN 67.20 231.0 02.03.2008 Columbus USA *
    75kg Daiki Kodama 1979 JPN 74.75 281.0 17.09.2005 Saitama JPN
    82.5kg Daiki Kodama 1979 JPN 80.60 281.0 02.03.2008 Columbus USA *
    90kg Dennis Cieri 1968 USA 89.60 287.5 17.11.2007 Denver USA
    100kg Sergiy Pevnyev 1978 UKR 99.00 291.0 10.05.2008 Frydek-Mistek CZE
    110kg László Mészáros 1968 HUN 109.80 295.0 07.12.2002 Hamm LUX
    125kg Marcus Hirvonen 1976 SWE 122.70 326.5 24.11.2007 Nässjö SWE
    125+kg Daisuke Midote 1972 JPN 139.60 353.5 02.03.2008 Columbus USA *

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض آخرین رکورد های پرس سینه ایران تا دی 1386

بسمه تعالی
    آخرین رکورد های پرس سینه ایران ...
    (بزرگسالان)
    دسته- اسم ورزشکار -استان -رکورد- محل و زمان مسابقه
    56 کیلو کوشا معتمدی خوزستان 5/147 تهران 86
    60 کیلو عبدالحسین گومه ای کرمانشاه 170 قزوین -82
    5/67 کیلو حسن طالبلو تهران 220 قزوین -82
    75 کیلو حسن رحیمی کرمان 225 رشت 87
    5/82 کیلو احسان ایمانی کیا تهران 237.5 رشت 87
    90 کیلو جمال الدین جهانبخت خوزستان 250 رشت 87
    100 کیلو یونس ارجمند فر فارس 260 رشت 87
    110 کیلو محراب ملکی کرمانشاه 285 رشت 87
    125 کیلو امیر ایرانمنش کرمان 295 رشت 87
    +125کیلو حمید رحمتی فارس 300 تهران

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

فیل هیث از آرنولد کلاسیک کنار کشید
    فیل هیث از شرکت در دومین رویداد مهم بدنسازی حرفه ای جهان انصراف داد. هیث که تا چند روز دیگر 29 ساله خواهد شد، هفته گذشته اعلام کرد که در مسابقه "آرنولد کلاسیک 2009" حاضر نخواهد شد. او سال گذشته بعد از دکستر جکسون نایب قهرمان آرنولد کلاسیک شده بود. هیث که دو ماه پیش در مسابقه "مستر المپیا" به مقام سومی رسیده بود، درباره تصمیم خود گفت: هدف آینده من قهرمانی در مستر المپیای سال 2009 است و برای رسیدن به آن باید در 10 ماه آینده همچنان پیشرفت کنم و می خواهم تا آن زمان به وزن 240 پوند برسم. مسابقه آرنولد کلاسیک در ماه مارس (اسفند) برگزار می شود و من درآن تاریخ در باشگاه مشغول تمرین کردن برای مسابقه مستر المپیا هستم.
    هیث از دو سال پیش که به عنوان یکی از پدیده های بدنسازی حرفه ای مطرح شد تا امروز پیشرفتی شگفت انگیز داشته و هم اکنون در فهرست بهترین بدنسازان جهان، بعد از دکستر جکسون، جی کاتلر و ویکتور مارتینز در رده چهارم قرار دارد. او تا به حال در 6 مسابقه حرفه ای شرکت کرده که در نیمی از آن ها به مقام قهرمانی رسیده است.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

كنفرانس رونی در عربستان
    رونی کولمن قهرمان نامدار بدنسازی جهان و فاتح هشت دوره مستر المپیا، هفته گذشته به عربستان رفت تا در یک کنفرانس آموزشی پرورش اندام شرکت کند. کولمن در این کنفرانس که در شهر ریاض برگزار شد، درباره مسائل تغذیه و تمرین پرورش اندام سخنرانی کرد و ساعاتی نیز در یک باشگاه ورزشی به آموزش عملی تمرین با وزنه پرداخت. کولمن 44 ساله خود را برای مسابقات پاییزی سال 2009 آماده می کند و بعد از یک سال استراحت بازگشتی دوباره به صحنه مسابقه داشته باشد.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نون وارد می شود!
    "ادوارد نون" با قهرمانی در مسابقه پرورش اندام آماتورهای آمریکا، جواز حضور در رقابت های حرفه ای را به دست آورد. این بدنساز سیاهپوست که از سال 2006 در رقابت های سطح بالای آماتوری شرکت کرده، در مسابقه ای که هفته گذشته انجام شد، موفق شد به عنوان "قهرمان قهرمانان" برگزیده شود. به جز ادوارد نون، 6 بدنساز دیگر یعنی گای سیسترنینو، ژوسلین جین، ماروین وارد، مایکل لیبراتور، پیتر پوتنام و اسکات فورستر نیز توانستند با قهرمانی در اوزان مختلف، کارت حرفه ای دریافت کنند. برخلاف بعضی از بدنسازانی که به تازگی به جمع حرفه ای ها پیوستند، "ادوارد نون" چندان حجیم و غول پیکر نیست و در مجموع استیل او بی شباهت به فیل هیث نیست.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پورعلی فرد: برگزاري ليگ مقدور نيست
    رييس فدراسيون پرورش اندام ايران گفت: ورزشكاران اين رشته نمي‌توانند در طول سال از نظر جسماني در شرايط مناسب قرار داشته باشند، به همين دليل برگزاري ليگ پرورش اندام مقدور نيست.

ناصر پورعلي فرد در گفت و گو با ايرنا تاكيد كرد: ما از سال گذشته براي برگزاري ليگ پرورش اندام چندين جلسه كارشناسي برگزار كرديم تا به نوعي اسباب برگزاري اين رقابتها را فراهم كنيم، اما بعد از برگزاري چندين جلسه به اين نتيجه رسيديم كه ورزشكاران اين رشته نمي توانند در طول سال تحت فشار و رژيم‌هاي سخت غذايي قرار داشته باشند.
    رييس فدراسيون پرورش اندام افزود: ورزشكاران اين رشته تنها در طول سال يك بار مي‌توانند بدن خود را به فرم ايده آل مسابقه برسانند در غير اين صورت آنها از نظر جسماني دچار مشكل خواهند شد. فدراسيون پرورش اندام در وهله اول به سلامتي و تندرستي ورزشكاران خودش مي‌انديشد، كسب افتخار و قهرماني اولويت‌هاي بعدي ما محسوب مي‌شود.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پل چوا؛ امروز در تهران
    دبير فدراسيون پرورش اندام آسيا امروز براي بازديد از امكانات ميزباني تهران، وارد كشورمان خواهد شد. پل چوا در اين سفر از سالن برگزاري مسابقات و همچنين هتلي كه براي اقامت ميهمانان درنظر گرفته شده بازديد خواهد كرد تا پس از آن، شرايط ميزباني تهران براي مسابقات پرورش اندام قهرماني آسيا تاييد شود. مدت زمان سفر پل چوا به تهران كوتاه خواهد بود.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

تهران ميزبان قطعي آسيا
    با تصميم مسئولان فدراسيون پرورش اندام، تهران به ميزبان قطعي رقابت هاي آسيايي 2009 انتخاب شد. بر اين اساس، سالن 12 هزار نفري مجموعه ورزشي آزادي تهران به عنوان محل برگزاري اين مسابقات انتخاب شده است. مسابقات پرورش اندام 2009 آسيا اواخر تيرماه آينده انجام خواهد شد.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

حمزه هوشمند: اگر حمايت شويم، هميشه قهرمانيم
    مديرتيم‌هاي ملي پرورش اندام ايران گفت: اگر مسوولان سازمان تربيت بدني به رشته پرورش اندام بيشتر توجه كنند همه ساله در رقابتهاي جهاني جزء سه تيم برتر خواهيم شد.

حمزه هوشمند در گفت و گو با ايرنا تاكيد كرد: تيم ملي پرورش اندام ايران در رقابتهاي جهاني بحرين در عين ناباوري به نايب قهرماني اين مسابقات دست پيدا كرد. اين موفقيت و افتخارآفريني نشان مي‌دهد كه اگر مسوولان ورزشي توجه و حمايت بيشتري نسبت به پرورش اندام ايران داشته باشند بدون شك در رقابتهاي معتبر بين‌المللي مي‌توانيم نتايج مناسبي كسب كنيم.
    هوشمند در خصوص سطح فني رقابتهاي جهاني بحرين گفت: حضور ۶۲كشور جهان در اين رقابتها نشان از بالا بودن سطح فني و كيفي مسابقات مذكور داشت.
    وي در ادامه گفت: ما انتظار نداشتيم كه در رقابتهاي جهاني بحرين به مقام نايب قهرماني دست پيدا كنيم ، اما چيدمان و ارنج صحيح ورزش كاران پرورش اندام ايران توسط مربيان آنها باعث شد كه به اين مهم برسيم.
    هوشمند گفت: ايران سال آينده ميزبان رقابتهاي آسيايي پرورش اندام است و بايد در اين مسابقات بهترين نتيجه ممكن را كسب كنيم.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

حمایت مهندس علی‌آبادی از توسعه پرورش‌اندام

مهندس محمد علی‌آبادی در دیدار با «پل چوا» دبیر کل کنفدراسیون پرورش‌اندام آسیا و نایب رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام بر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران در گسترش ورزش در بین آحاد مختلف جامعه تأکید کرد.
    مهندس محمد علی‌آبادی در این دیدار که خانم کریستینا کیم رییس کمیته بانوان و سیمون چان رییس کمیته داوران کنفدراسیون پرورش‌اندام آسیا نیز حضور داشتند، با اشاره به پتانسیل بالای جمعیت کشورمان در بخش ورزش تأکید کرد: امروز دولت جمهوری اسلامی ایران پرقدرت‌تر از همیشه درصدد رشد و توسعه ورزش در بین همه اقشار جامعه است. به طوری که در بخش توسعه زیرساخت‌های ورزشی در سه سال گذشته یک جهش چشم‌گیر در ورزش ایران رخ داده و طبق برنامه‌ریزی† ?های انجام شده، در سال‌های آینده میانگین سرانه فضای ورزشی در ایران به استاندارد جهانی خواهد رسید.
    رییس سازمان تربیت بدنی همچنین با اشاره به نگاه جدی این سازمان در زمینه گسترش ورزش بانوان گفت: بنابر برنامه‌ریزی انجام شده و با توجه به توان بانوان مسلمان ایرانی قصد داریم ضمن فراهم‌کردن همه امکانات ورزشی، شرایط درخشش بیش از پیش آنان را در عرصه‌های مختلف ورزشی فراهم آوریم. مهندس علی‌آبادی همچنین خواستار حمایت بیشتر کنفدراسیون پرورش‌اندام آسیا و همچنین فدراسیون جهانی این رشته ورزشی از فدراسیون کشورمان شد.
    براساس این گزارش در این دیدار که محمدهادی حسام معاون سازمان و ناصر پورعلی‌فرد رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام کشورمان نیز حضور داشتند، پل چوا دبیر کل کنفدراسیون پرورش‌اندام آسیا و نایب رییس فدراسیون جهانی پرورش‌اندام با اشاره به توانایی‌های جوانان ورزشکار ایرانی در رشته‌های مختلف، تصریح کرد: ایران در رشته بدنسازی و پرورش‌اندام یکی از قدرت‌های برتر قاره آسیاست و حتی در سطح جهان نیز بهترین بدنسازان را دارد. بر این اساس قصد داریم ایران را به عنوان مرکز پرورش‌اندام آسیا در منطقه غرب این قاره انتخاب کرده و برنامه‌های گوناگونی را برای گسترش هر چه بیشتر این رشته در غرب آسیا انجام دهیم.
    وی همچنین با تقدیر از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای رشد و توسعه این رشته ورزشی اظهار امیدواری کرد که مسابقات قهرمانی پرورش‌اندام آسیا سال آینده با شکوه و در کیفیت مناسبی در تهران برگزار شود.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

حمایت افشارزاده از فدراسیون پرورش‌اندام
    دبیر کل جدید کمیته ملی المپیک ایران هفته گذشته با پل چوا، دبیر فدراسیون پرورش‌اندام آسیا دیدار کرد. در این دیدار بهرام افشارزاده بر سالم‌سازی فضای پرورش‌اندام تأکید کرد و خواستار حضور نمایندگان ایران در فدراسیون بین‌المللی پرورش‌اندام شد.

افشارزاده در حال حاضر ریاست فدراسیون وزنه‌برداری را نیز به عهده دارد که قرار است به زودی از این پست استعفا داده و فعالیت‌های خود را معطوف به کمیته ملی المپیک کند. در این نشست همچنین بهرام افشارزاده وعده داد که در آینده توجه بیشتری به پرورش‌اندام شود.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

امکانات میزبانی تهران تأیید شد
    دبیر فدراسیون پرورش‌اندام آسیا با بازدید از امکانات ورزشی تهران، میزبانی پایتخت ایران را برای مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی آسیای 2009 مورد تأیید قرار داد. پل‌چوا که آخر هفته گذشته وارد کشورمان شده بود، از سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی و همچنین از هتل المپیک به عنوان هتل محل اقامت میهمانان بازدید کرد و امکانات تهران را برای برگزاری این رقابت‌ها رضایت‌بخش دانست.
    در این سفر سیمون چاون رئیس کمیته داوران فدراسیون آسیایی، پل چوا را همراهی می‌کرد.

وحید68 آواتار ها

سن کاربر
    21
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پاکدشت میزبان مسابقات پرس سینه
    یک دوره مسابقه پرس سینه در رده سنی آزاد در سطح توابع استان تهران به میزبانی شهرستان پاکدشت برگزار می‌شود. این مسابقه در هشت وزن 60 تا 125 کیلو در روز 29 آذرماه برگزار می‌شود و به تیم‌های اول تا سوم حکم قهرمانی و مدال اهدا می‌شود.

ارائه کارت بیمه ورزشی هنگام ثبت‌نام الزامی بوده و استفاده از سوت ورزشی در این مسابقات ممنوع می‌باشد.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین