تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  maya2015 آفلاين است کاربر ویژک نیکصالحی
  تاریخ عضویت
  Apr 2015
  نوشته ها
  1,361
  تشکر
  87
  تشکر شده 187 بار در 167 ارسال

  پیش فرض نكاتی پيش از استفاده از ویندوز ويستا  مطمئنأ شما نیز تاکنون دیگر نام جدیدترینویندوز عرضه شده مایکروسافت یعنی ویندوز ویستا را شنیده اید. این سیستم عامل مدت کمیاست که از عرضه آن میگذرد. مطمئنأ در آینده ای نه چندان دور XPهم به سرنوشت ویندوزهای پیشین دچار خواهد شد پس باید از هم اکنون کامپیوترخود را برای پذیرش این ویندوز آماده کنید.
  ویستا قابلیتهای جدید و متنوعی دارد کهمایکروسافت آن ها در آن گنجانده است ، شاید برای مطرح کردن ترفندهای منحصر به فرد اینویندوز زود باشد. به همین دلیل در این ترفند قصد داریم تا 10 نکته اساسی پیش از استفادهو نصب ویندوز ویستا را به شما معرفی کنیم. با دانستن این نکته ها میتوانید این سیستمعامل جدید و ناشناخته را به طور کامل بشناسید.

  1- آیا سخت‌افزار کامپیوتر و یا شبکه داخلیسازمان شما امکان پشتیبانی ویندوز ویستا را دارد؟
  ویستا بسیار مجهز و مفید است ولی شاید ازیک نظر بسیار نامرغوب باشد و آن نیاز بالای این سیستم عامل به سخت‌افزار قوی و سنگیناست. مشخصا سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای سیستم عامل ویستا در مقایسه یا سیستم‌هایعامل قبلی ویندوز اختلاف زیادی دارد. یعنی سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای این سیستمعامل باید بسیار قوی و پرسرعت باشد.
  در واقع برای اجرای این سیستم عامل نیازبه دو گروه سخت‌افزار جداگانه است: یک گروه سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای سیستمعامل "VistaCapable"و دیگری برای اجرای "Vista Premium Ready".این در حالی است که برای اجرای "Premium Ready"نیاز به پردازش‌گر 1 گیگاهرتز و حافظه RAMحداقل یک گیگا بایت و کارت گرافیکی با کیفیت بسیار بالا است. البته سختافزار مورد نیاز برای اجرای "Capable"اندکی پایین‌تر و ارزان‌تر است.
  بنابراین قبل از اینکه برای استفاده ازسیستم عامل ویستا در سازمان خود برنامه‌ریزی کنید شما باید سخت‌افزار مورد نیاز برایاجرای این سیستم عامل را از وب‌سایت «راهنمای سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای سیستمعامل ویستای مایکروسافت» بررسی کنید.

  2- کدام نگارش ویستا را باید در شبکه داخلیسازمان خود استفاده کنید؟
  انتخاب نگارش درست ویندوز XPبرای شبکه داخلی کسب و کار شما شاید کار بسیار آسانی باشد. چهار نگارشاز این سیستم عامل در دسترس است: نگارش ویژه کامپیوترهای خانگی ویندوز XP، نگارش حرفه‌ای، نگارش ویژه لب‌تاپ‌ ویندوز XPو نگارش Media Center.
  اگر بخواهید از ویندوز XPدر شبکه داخلی سازمان خود استفاده کنید نگارش‌های اولی و آخری حذف خواهندشد یعنی این نگارش‌ها در شبکه قابل استفاده نیستند. (البته نگارش Media Centerنسخه 2004 قابل استفاده است ولینسخه 2005 این نگارش قابل استفاده در شبکه‌های داخلی نیست).
  مشخصا از آن‌جایی که نگارش ویژه لب‌تاپویندوز XPفقط در لب‌تاپ‌ها مورد استفادهقرار می‌گیرد استفاده از این نگارش در شبکه داخلی یک شرکت کارایی چندانی نخواهد داشت.پس تنها انتخاب ممکن برای استفاده از ویندوز XPدر شبکه داخلی یک کسب و کار استفاده از نگارش حرفه‌ای این سیستم عاملاست.
  اما در مورد ویندوز ویستا وضعیت کمی پیچیده‌تراست. در حال حاضر پنج نگارش زیر برای ویستا وجود دارد:
  Home Basic، Home Premium،Business، Enterpriseو Ultimate.
  درست است که شما از نگارش‌های Homeویندوز ویستا در شبکه داخلی کسب و کار خود استفاده نمی‌کنید اما مطمئناٌدر مورد انتخاب سه نگارش بعدی یعنی Business،Enterpriseو Ultimateبرای شبکه داخلی خود اطمینان کافی ندارید.
  نگارش Businessویستا تا حدودی قابل مقایسه با نگارش حرفه‌ای ویندوز XPاست و نگارش Enterpriseیک سری امکانات و ویژگی‌های بیشتری مانند BitLocker Drive Encryptionیعنی رمز‌دار کردن اطلاعات ذخیرهشده بر روی هارددیسک ( یک لایه امنیتی اضافی‌ برای شبکه‌های لب‌تاپ‌ها)، امکانات سازگارکنندهنرم‌افزارهای نصب‌شده، SUA(زیر سیستم‌هایی برای برنامه‌ها و نرم‌افزارهای تحت یونیکس) و سیستم پشتیبانی پیشرفتهچندزبانه و ... را نسبت به نگارش Businessویستا دارا است.
  نگارش Ultimateیک مجموعه بسیار کامل است که در واقع کلیه ویژگی‌ها و امکانات سایر نگارش‌هایویستا حتا MediaCenterرا دارد که شاید از نیاز شما برای شبکه داخلی بسیار فراتر باشد.

  3- مجوز استفاده از ویندوز ویستا
  مایکروسافت در سیستم عامل جدید خود نگارشEnterpriseرا اضافه کرده است که فقط برایکسب و کارهایی که عضو Software Assuranceیا Microsoft Enterprise Agreementباشند قابل دسترسی و استفاده است.
  امکان جدید دیگری که مایکروسافت ارایه دادهاست امکان به روز کردن ویندوز ویستا در هر زمانی است که شاید برای برخی کسب‌وکارهایکوچک بسیار مفید باشد. این برنامه امکان به روز کردن برخی نگارش‌های ویندوز ویستا بهنگارش‌های بالاتر را در هر لحظه‌ای برای خریداران فراهم می‌سازد. برای مثال شما می‌توانیدنگارش Home Basicرا به نگارش Home Premiumو یا نگارش Businessرا به Ultimateتبدیل کنید.

  4- سازگاری برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مورداستفاده در سیستم عامل ویندوز ویستا
  مهم‌ترین عامل برای پیشرفت کار یک کسب وکار نرم‌افزارها و برنامه‌های ویژه‌ای است که آن کسب‌وکار برای انجام کار خود نیازمندآن است.
  بنابراین برای کسب‌وکارها اجرای مناسب وبدون دردسر نرم‌افزارها اولویت و ارجحیت بیش‌تری نسبت به سیستم عامل مورد استفاده دارد.از این رو در طراحی یک سیستم عامل مهم‌ترین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد ایناست که این سیستم عامل امکان اجرای همه نرم‌افزارها و برنامه‌های کامپیوتری را بدونمشکل و دردسر برای کاربران فراهم آورد.
  ساختار ویندوز ویستا به شکلی است که می‌تواندتمام نرم‌افزارهایی را که در نگارش‌های قبلی سیستم عامل ویندوز قابل استفاده هستندپشتیبانی و ساپورت کند. مایکروسافت یک برنامه جدید با نام Application Compatibility Toolkitارایه داده است که کاربران رادر تشخیص نرم‌افزارهایی که می‌تواند در این سیستم عامل مورد استفاده قرار گیرد کمکمی‌کند و همچنین مشخص می‌کند که کدام برنامه‌ها برای اجرا در ویستا نیاز به به‌روزکردن دارند.
  همچنین شما در این سیستم عامل می‌توانیداز فناوری‌هایی مانند Virtual PC ،Virtual Serverو Terminal Servicesبرای سازگار کردن نرم‌افزارهایمورد نیاز خود با ویستا استفاده کنید.
  با این حال شما باید نرم‌افزارها و برنامه‌هایمورد نیاز و حیاتی کسب و کار خود را مشخص کنید و سازگاری آن را با ویندوز ویستا امتحانکنید و اگر این برنامه‌ها در ویستا قابل اجرا نمی‌باشند برای استفاده از نرم‌افزارهایمشابه و یا ارتقای نرم‌افزار موجود برنامه‌ریزی کنید.

  5- دسترسی به شبکه و اینترنت
  تبدیل سیستم عامل شبکه به ویندوز ویستاشاید سبب شود که شما پروتکل اینترنت خود را به IPv6تغییر دهید. ویستا پشتیبانی بسیار مناسبی از پروتکل جدید اینترنت راداراست. برای ویندوز XPو همچنین ویندوز Server 2003،استفاده از IPv6نیاز به نصب پروتکل جداگانه‌ایدارد در حالی که TCP/IPدر ویندوز ویستا و سرور لانگهورن قابلیت پشتیبانی توام IPv4و IPv6به صورت پیش‌فرض دارا هستند.
  دلایل بسیار زیادی برای تغییر از IPv4به IPv6وجود دارد. تغییر به IPv6نه تنها باعث بهبود امنیت IPمی‌شود بلکه سبب افزایش کارایی در استفاده از امکانات صوتی و تصویریدر برنامه‌های اینترنتی نیز می‌گردد

  6- نیاز به ویندوز ویستا؟
  شاید شما نخواهید و یا نیازی نباشد که همهکامپیوترهای شبکه داخلی سازمان خود را یک مرتبه به سیستم عامل ویستا ارتقاء دهید. درحقیقت زمان زیادی برای ارتقای کلیه کامپیوترهای یک شبکه به سیستم عامل ویستا وجود داردو نیازی نیست که این کار در یک مرحله انجام پذیرد.
  البته این بدان معنا نیست که ارتقای کامپیوترهاباید به صورت تصادفی صورت گیرد. شما باید مشخص کنید که کدام کاربر می‌تواند از امکاناتجدید ویستا بیش‌ترین استفاده و سود را ببرد و یا کدام کاربر نیاز به امکانات امنیتیپیشرفته ویستا در سازمان شما دارد. به هر حال شما باید اولویت‌های خود را برای ارتقاءکامپیوترهای شبکه به سیستم عامل ویندوز مشخص نمایید.
  کامپیوترهایی که برای اجرای برنامه‌هاییمانند نرم‌افزار Wordو یا Excelمورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانند از سیستم عامل قبلی خود استفادهکنند.

  7- آیا کارمندان شما آماده استفاده از اینسیستم عامل هستند؟
  ملاحظاتی مانند میزان هزینه، تغییر سخت‌افزارهاو بنیان ITیک شرکت شاید مشخصه‌هایی باشندکه شما در هنگام تغییر سیستم عامل شبکه کسب‌وکار خود مورد توجه قرار دهید. اما عاملمهمی که نباید فراموش شود کارمندان شما هستند. تعداد بسیار کمی از کاربران کامپیوتراز فناوری‌های جدید استقبال می‌کنند و علاقه زیادی برای یادگیری و استفاده از فناوری‌هایجدید را ندارند. در واقع ذات بشر به نوعی است که در مقابل هر تغییری مقاومت می‌کند،حتا اگر این تغییر به نفع او باشد و سبب بهبود کارها شود.
  ارتقای به یک سیستم عامل جددید همیشه نیاز- ترفندستان - به برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارمندان و کاربران آن را دارد. بهویژه برای سیستم عامل ویستا که امکانات و ویژگی‌های بسیار جدیدی دارد که شاید آموزشآن برای افراد کم‌سواد‌تر بسیار سخت و زمان‌بر باشد.
  بسیار مهم است که کاربران و کارمندان خودرا برای استفاده از این سیستم عامل آموزش مناسب دهید. آموزش باید به میزانی باشد کهکار کردن با این سیستم عامل را برای آن‌ها آسان سازد. به عنوان مثال شما می‌توانیدبه آنها اجازه دهید که کاربران از فرمت classicویندوز که آشنایی بیشتری با آن دارند استفاده نمایند.

  8- پشتیبانی از کاربران و کارمندان در استفادهاز سیستم عامل ویستا
  برای ارتقای سیستم عامل به ویستا تنها آموزشکارمندان کافی نیست بلکه شما باید از امکانات و فناوری‌ها و همچنین دستیاران خود برایپشتیبانی کاربران در هنگام استفاده از این سیستم عامل استفاده کنید. چرا که در ابتدااین کاربران در هنگام استفاده به چندین سوال و مشکل برخورد می‌کنند که باید تمهیداتلازم برای رفع آن‌ها فراهم شود.
  به هر حال آن‌ها برای اینکه بتوانند آموزشکافی داشته باشند و در زمینه استفاده ازاین سیستم عامل خبره شوند به صورت مشخص نیازبه کار کردن بیشتر از حد طبیعی با این سیستم عامل و گذارن زمان کافی برای یادگیری عملیآن دارند.
  شما باید بلافاصله بعد از ارتقای شبکه خودبه چند نفر را به عنوان پشتیبان این سیستم عامل به صورت موقت استخدام و از وجود آن‌هابرای آموزش و رفع اشکال کارمندان خود استفاده نمایید.

  9- حفظ داده‌های ارزش‌مند
  اگر همه چیز به خوبی پیش رود بعد از ارتقاءشبکه شما داده‌های ارزشمند شما سالم خواهند ماند. اما اگر همه چیز به خوبی پیش نرودچه اتفاقی می‌افتد؟ اساسی‌ترین راه و شاید بهترین راه این است که شما از داده‌های ارزشمندخود بک‌آپ بگیرید. بنابراین شما برای حفظ داده‌ها و اطلاعات ارزشمند کسب و کار خودباید به صورت مرتب از آن‌ها بک‌آپ بگیرید. این امر نیاز به ذخیره‌سازی دوباره این اطلاعاتبرای اطمینان از صحیح کار کردن آنها در هنگام نیاز باشد.

  10- هزینه این کار واقعا چقدر است؟
  زمانی که شما ملاحظات بالا را در نظر گرفتیدمی‌توانید میزان هزینه لازم برای ارتقا سیستم عامل شبکه خود را محاسبه کنید. فراموشنکنید که هزینه این کار بسیار بالاتر از پرداخت مجوز استفاده از این سیستم عامل است.این هزینه شامل هزینه لازم برای ارتقاء سخت‌افزاری شبکه‌، هزینه ارتقاء نرم‌افزارهایمورد استفاده و یا جایگزینی نرم‌افزارهای جدید و نگارش‌های جدید، هزینه تغییر ساختارو پروتکل شبکه (در صورت امکان‌پذیر بودن)، هزینه کارمندان و مشاورانی که برای این امرباید استخدام نمایید، هزینه آموزش کارمندان(با در نظر گرفتن این موضوع که زمانی کهصرف آموزش آن‌ها می‌شود سبب عقب افتادن از کارها و وظایف کاری آن‌ها نیز می‌شود)، هزینهآموزش پشتیبانان و کارمندان ITو هزینه‌ سایر عملیات مانند بک‌آپ‌گیری و ... است.
  اگر شما یک ****ن درستی از هزینه‌ها داشتهباشید می‌توانید در مورد ارتقاء شبکه خود به سیستم عامل ویستا تصمیم درست بگیرید ودر نتیجه شما می‌توانید در مورد استفاده از سیستم عامل ویندوز XPیا ویندوز 2000 و یا جایگزینی آن با ویندوز ویستا انتخاب درستی داشتهباشید

 2. #2
  zahra220 آفلاين است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jun 2016
  سن کاربر
  28
  نوشته ها
  9
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

  پیش فرض

  دستتون درد مرسی انقدر مطلب گذاشتی خیلی عالیه

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 09:46 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved