ممکن است به شایعات درباره خطرناک بودنفرکانس‌های داده‌های بی‌سیم برای سلامتی اعتقاد نداشته باشید. به هر حال یکی از شرکت‌هایسازنده مودم ادعا میکند که یک مودم بیخطر برای سلامتی افراد بویژه زنان باردار طراحیکرده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات ایراناز ایتنا، شرکت چینی سازنده مودم‌های کیهو ۳۶۰ از یک مودم وای.فای رونمایی کرده کهقابلیت تنظیم روی حالت “زن باردار” را دارد و در این حالت تشعشع مودم تا ۷۰ درصد کاهشمی‌یابد.

این دستگاه شبکه خانگی موسوم به پی.وان،دو حالت سیگنال قوی ارسال می‌کند که شامل “نفوذ در دیوار” و “متعادل” است.

اگرچه هنوز هیچ سند و مدرک قابل قبولی دربارهخطر فرکانس‌های وای.فای روی بزرگسالان یا کودکان وجود ندارد، مطالعات انجام شده هنوزنتوانسته سندی مبنی بر تاثیرات مخرب و جدی این امواج روی سلامتی پیدا کند.

یک گروه غیرانتفاعی مستقر در آمریکا بنامپروژه ایمنی کودک خواستار تحقیقات بیشتر درباره خطرات احتمالی امواجه بی‌سیم شده واز زنان باردار می‌خواهد که از امواج تلفن همراه، دستگاه‌های مایکروویو و دیگر دستگاه‌هایکه امواجه سطح پایین منتشر می‌کنند، دور بمانند.

این در حالیست که برخی شرکت‌ها در چین دستگاهجدید شرکت کیهو را عامل ایجاد ترس و نگرانی می‌دانند.

شرکت شیائومی اخیرا در گزارشی اعلام کرد:حالت بااصطلاح “بارداری” در این مودم صرفا تاکتیکی برای بازاریابی است.

استفاده از وای.فای کاملا ایمن است و دراستفاده از ان خیالتان کاملا راحت باشد.

این در حالیست که ژو هونگ یی مدیرعامل شرکتکیهو – در مراسم رونمایی از این مودم p1گفت: ما میخواهیم بدانیم چه کسی اطلاعات بیشتری از مودم‌های وای.فایدارد؟ ما یا رقبایمان.

سازمان بهداشت جهانی در وب سایت خود اعلامکرد: براساس بررسی‌های عمیق که اخیرا انجام شده در حال حاضر هیچ نشانه‌ای دال بر وجودخطر ناشی از قرار گرفتن در معرض میادین الکترومغناطیسی سطح پایین وجود ندارد.

اما یک سری شکاف در دانش موجود پیرامونتاثیرات بیولوژیکی وجود دارد و به تحقیقات بیشتر در این زمینه احتیاج است.

طبیعتا امواج وای.فای با افزایش مسافت بهسرعت کاهش پیدا می‌کنند.

این احتمال وجود دارد که شرکت کیهو امواجساطع شده از مودم را بوسیله کاهش قدرت رادیوی داخلی مودم کاهش می‌دهد و برد آن را کممی‌کند و با فاصله گرفتن از مودم به راحتی می‌توان به این نتیجه دست یافت.