تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20
    mohammad_heydaree آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

Thumbs down اضطراری!کمک!!!!!ريست شدن مكرر در هنگام لود اوليه

مدتيست با زدن دكمه ي پاور و شروع به كار سيستم نزديك به 7 يا 8 بار سيستم ريست ميشه و بعد ويندوز بالا مياد ، بعضي موقع هم اگر بدون عيب بالا بياد در هنگام كار اوليه ريست ميشه يا سيستم به كلي خاموش ميشه . ويروس ندارم . خمير سي پي يو رو ترميم كردم . فن سي پي رو هم باز كردم و تميز كردم ( البته خيلي گرد و خاك مداشت ) اما هنوز مشكل به قوت خودش باقيست ونميدونم علت ريست ها از چه منبعي هست ؟ آيا ميتونه از مادربورد يا فن پاور باشه ؟

alfredo آواتار ها
    alfredo آفلاين است كاربر عالي
    تشکر شده 1,306 بار در 638 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_heydaree نمایش پست ها
    مدتيست با زدن دكمه ي پاور و شروع به كار سيستم نزديك به 7 يا 8 بار سيستم ريست ميشه و بعد ويندوز بالا مياد ، بعضي موقع هم اگر بدون عيب بالا بياد در هنگام كار اوليه ريست ميشه يا سيستم به كلي خاموش ميشه . ويروس ندارم . خمير سي پي يو رو ترميم كردم . فن سي پي رو هم باز كردم و تميز كردم ( البته خيلي گرد و خاك مداشت ) اما هنوز مشكل به قوت خودش باقيست ونميدونم علت ريست ها از چه منبعي هست ؟ آيا ميتونه از مادربورد يا فن پاور باشه ؟
    دوست گرامی سوال را در بخش مشکلات سخت افزاری مطرح میکردید. اینجا بخش مقالات هست. با این حال در مورد این مشکل که سیستم شما داره نمیشه قطعی گفت باید آزمون و خطا کنید. اولین گزینه پاور سیستم هست. یک پاور سالم دیگه به سیستم متصل کنید و ببینید مشکل رفع میشه یا نه.
    به دلیل مشغله کاری فرصت کافی برای پاسخگویی ندارم.

L
    ife Is VVhat Ever U Think

مباحثی از اسلام و معجزه همیشگی قرآن
    براي تشكر از دكمه سپاس استفاده كنيد
    آموزش خط فرمان ويندوز (
    CMD / Command Line)

پیش گیری و چگونگی ویروس یابی و پاکسازی ویروسها

روش هاي فعال كردن Folder option/ Registery / Taskmanager

كپي رايت: مطالب نوشته شده توسط اينجانب با ذكر نام استفاده از آن آزاد ميباشد.

*** متشکرم ***

edris_re آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    19

توصیه من به شما اینه که یه بار ویندوزو عوض کنید واگر بازهم بعد از نصب ویندوز اینطوری شد مشکل از hard کامپیوتر هست باید هارد رو format بکنید

صالح صالحی آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    24
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

مشکل سخت افزاری داره شانس اوردی ریستارت میشه اگر ریستارت نمی شد ممکن بود یک قطعه ای از مادر بورد یا cpu یا chipset به دلیل گرم شدن بسوزد.باید ببری تعمیرگاه

5. کاربر مقابل از صالح صالحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mdal آواتار ها
    mdal آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    متولد 1367
    تشکر شده 5 بار در 4 ارسال

مشگل از cpu است يه بار درش بيار و خوب تميزش كن اگر دوباره به مشگل خوردي بايد ببري تعميرگاه

milad_molai آواتار ها
    milad_molai آفلاين است مدیر تالار كامپيوتر و تكنولوژی
    یادت باشه که همیشه چشمت ، گوشت و قبلت رو باز نگه داری
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 4,327 بار در 2,084 ارسال

سلام

1- این مشکل توسط بعضی از ویروس ها پیش می آید راه حل : ویندوز را حذف و یک ویندوز جدید نصب کنید.

2- ram را چک کنید اگه می توانید ram کامپیوترتان را تعویض کنید و بجای آن یک ram سالم گذارید و یا
    اینکه ram را در اسلات کناریش قرار دهید چون دو اسلات وجود دارد ممکن است یکی از آنها مشکل پیدا
    کرده باشد.

3- c.p.u اگر تمام این مراحل را انجام دادید و نتیجه نگرفتید باید cpu خود را عوض کنید تا مشکل شما برطرف گردد . با عوض کردن cpu حتما مشکلتان حل می گردد.

ضمنا مدل مادربورد شما چیست ؟
    معمولا وقتی که کامپیوتر ریست می گردد شما در کدام مکان سیستم هستید ؟ منظورم این است که
    بیشتر در محیط ویندوز ریست می شود یا اینکه هنوز ویندوز بالا نیامده است ریست می گردد؟

cpu شما چند ساله می باشد ؟ و مدلش چیست ؟ و همچنین ram
    بدبخت ملتی که تاریخ خود را نداند ، تیره بخت تر از آن ملتی است که علاقمند به دانستن تاریخ خود نباشد و شوربخت تر از همه ملتی است که تاریخ خود را به ریشخند بگیرد .
    .................................................. .................................................. .................................................. ........................

چناچه در بخش کامپیوتر تاپیک یا پستی را مشاهده کردید که مشکلات لینک دانلود داشت ، حاوی اسپم بود ، بی ربط نسبت به موضوع کلی بخش بود لطفا" مبادرت به ارسال پیغام خصوصی کنید.

چناچه به هر نحوی تمایل به همکاری با بخش کامپیوتر و تکنولوژی داشتید لطفا" مبادرت به ارسال پیغام خصوصی کنید.

چناچه انتقاد و یا پیشنهاد و نظری در مورد بخش کامپیوتر دارید لطفا" به گروه بخش کامپیوتر و تکنولوژی مراجعه فرمایید.

<<روزهای تعطیل مدیریت بخش کامپیوتر و تکنولوژی شنبه ها>>
    باتشکر
    میلاد ملایی
    مدیریت بخش کامپیوتر و تکنولوژی

Parikal آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 5 بار در 5 ارسال

Wink

ریست شدن سیستم مربوط به مشکلات سخت افزاری و هم نرم افزاری (مانند انواع ویروس ها) میتونه باشه.
    در کل، ریستارت شدن سیستم مربوط به ناسازگاری مودم و کارت صدا یا خراب شدن رم دستگاه میشه و هیچ ارتباطی با سی پی یو و کارت گرافیک و هارد نداره.
    ممکن هم هست که ویروس باشه که اگه با یه آنتی ویروس سیستم رو چک کنین معلوم میشه اشکالش از کجاست.

9. کاربر مقابل از Parikal عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

milad_molai آواتار ها
    سن کاربر
    23

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط parikal نمایش پست ها
    ریست شدن سیستم مربوط به مشکلات سخت افزاری و هم نرم افزاری (مانند انواع ویروس ها) میتونه باشه.
    در کل، ریستارت شدن سیستم مربوط به ناسازگاری مودم و کارت صدا یا خراب شدن رم دستگاه میشه و هیچ ارتباطی با سی پی یو و کارت گرافیک و هارد نداره.
    ممکن هم هست که ویروس باشه که اگه با یه آنتی ویروس سیستم رو چک کنین معلوم میشه اشکالش از کجاست.

دوست عزیز شما دقیقا به من بگویید که چقدر با کار پردازشگرها

یا همان cpu آشنایی دارید ؟ و به من بگویید که اگر کامپیوتری

cpu نداشته باشد روشن می شود یا خیر . دوما اینکه باید به

اطلاعتان برسانم cpuوظیفه ی بارگذاری اطلاعات و پردازش آنها را

دارد هر کاری که شما در کامپیوتر انجام می دهید از همان

لحظه ایی که کامپیوترتان را روشن می کنید تا لحظه ایی که آن

را خاموش می کنید این کارها ابتدا برای پردازش به حافظه ی ram

کامپیوتر می رود سپس باید رمز گشایی شود و بعد به چند قسمت

دیگر مثل واحد کنترل می رود و در آخر هم به cpu که پردازش

می شود حالا به من بگویید اگر cpu کامپیوتری مشکل داشته

باشد یا خدایی نکرده خوب کار نکند اونوقت چه اتفاقی می افتد

خب واضح است شما نمی توانید به درستی از کامپیوتر استفاده

کنید و یا کامپیوترتان ریست می گردد یا گاهی اوقات هم خاموش

می شود ضمنا باید به شما بگویم که cpu مغز کامپیوتر است آیا

تا بحال چیزی را دیده اید بدون مغز کار کند پس نگویید که به cpu

ربطی ندارد . ضمنا در این 5 سالی که کار من خدمات کامپیوتری

است هرگز ندیده ام که کامپیوتری بخاطر مشکل کارت صدا یا مودم

ریست شود بحرحال اگر باز هم درباره ی صحت سخنان من شک

دارید اینجا افراد با تجربه ی دیگری هم در ضمینه ی کامپیوتر

هستند و آنها هم درباره ی حرفهای من نظر خواهند داد.
    بدبخت ملتی که تاریخ خود را نداند ، تیره بخت تر از آن ملتی است که علاقمند به دانستن تاریخ خود نباشد و شوربخت تر از همه ملتی است که تاریخ خود را به ریشخند بگیرد .
    .................................................. .................................................. .................................................. ........................

چناچه در بخش کامپیوتر تاپیک یا پستی را مشاهده کردید که مشکلات لینک دانلود داشت ، حاوی اسپم بود ، بی ربط نسبت به موضوع کلی بخش بود لطفا" مبادرت به ارسال پیغام خصوصی کنید.

چناچه به هر نحوی تمایل به همکاری با بخش کامپیوتر و تکنولوژی داشتید لطفا" مبادرت به ارسال پیغام خصوصی کنید.

چناچه انتقاد و یا پیشنهاد و نظری در مورد بخش کامپیوتر دارید لطفا" به گروه بخش کامپیوتر و تکنولوژی مراجعه فرمایید.

باتشکر
    میلاد ملایی

11. کاربر مقابل از milad_molai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

bexpect آفلاين است همکار قدیمی
    اگه نخوایم شعاربدیم کیو باید ببینیم؟
    سن کاربر
    بالای 40
    تشکر شده 4,698 بار در 2,142 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_heydaree نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. با اجازه بزرگترها. ریست شدن مکرر در اغلب موارد مشکل سخت افزاری است و بیشتر مربوط به داغ شدن بیش از حد CPU چیپهای کارت گرافیک و نیمسوز شدن رم و همچنین مشکل در پاور میباشد.
    درخالی که سیستم شما خاموش و برق آن قطع است کابل برق هارد دیسکتونو ازش جدا کنید. سپس برق را وصل و سیستم را روشن کنید. وارد ست آپ مادربورد شده و System Health Status را انتخاب و درجه حرارت سیستم و CPU و وضعیت فنها را چک کنید ستاپ را دیفالت کنید و پس از سیور کردن تغییرات دستور ریسترت دهید.
    سیستم را خاموش کرده برق را قطع نموده پایه چهارشاخ فن را چک کنید. گاهی بدلیل ترک خوردن پایه چهارشاخ فن تماس CPU با فن ضعیف میشه و باعث داغ شدن CPU میشه و مشکل ریست کردن ایجاد میکنه. فن باید کاملا" محکم روی CPU قراربگیره و بهیچوجه چهارشاخ نباید تکون بخوره.
    تا اینجا اگر مشکل نداشتین یعنی همه چی اوکی بود یکبار دیگه سیستم را درشرایطی که کابل برق هارددیسک فطع است را روشن کنید و سیتم را چک کنید.
    در مرحله بعد در شرایطی که سیستم خاموشه و برقشم فطعه کابل برق هارد را وصل کنید و سپس سیستمو روشن کنید. اگه در مراحل قبلی مشکل نداشتید و این بار سیستم ریست کرد در درجه اول باید به سلامت رم شک کنید و دردرجه دوم به ایراد هارددیسکتون. اغلب مشکل مربوط به خرابی رم میشه که بیشترین عاملشو که میتونه باعثش بشه دستکاری ستاپ سخت افزاری شامل اورکلاک کردن و تغییرات در ولتاژ رم تشکیل میده. با توجه به گزارشاتی تابحال مطالعه کردم بنظرم بیشترین علت خرابی رم شما است.
    یک علت دیگه هم وجود داره. هنگام روشن بود و رخ دادن مشکلتون پاور دستگاه را لمس کنید و ببنید آیا حرارتش از حد متعارف بیشتره یا نه. اگر پاور خیلی داغ باشه حکایت از ایراد اون و ترکیدگی 2 خازن الکترولیت یکسو کننده جریان میکنه. البته این احتمال خیلی کمه و یکبار هم برای من چنین مشکلی پیش اومده.
    پس از تعویض رم درایوی که ویندوزتون در آن نصب هست را فرمت نموده و یک ویندوز جدید نصب کنید. آنتی ویرسها جوابگوی مشکل ویندوز شما نیستند چون اولا" خرابی وینوز بتنهایی میتونه باعث ریست شدن میشه ثانیا" پس از اینهمه ریست شدنهای مکرر 100٪ ویندوز شما خراب شده.
    موفق باشید.
    A new Language is A new Life

13. کاربر مقابل از bexpect عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

adn31 آواتار ها
    adn31 آفلاين است کاربر خوب
    سن کاربر
    37
    تشکر شده 1,084 بار در 390 ارسال

با سلام
    دوستان عزیز پست مربوط میشه به یک سال پیش . تا حالا دوستمون حتماً یک بلایی سر سیستمش آورده.
    در هر صورت همانطور که دوستمون گفتند سیستم ایشون ویروس نداره پس مسئله ویروس منتفی است
    در سیستمهای دیجیتال که کامپیوتر هم جزو این گروه است هرگونه ناسازگاری می تواند یک قطع و وصل ایجاد کند (در کامپیوتر به صورت reset شدن).
    من اگر سیستم خودم دچار این مشکل میشد همانطور که آقا میلاد گفت اول چک میکردم که در چه مرحله ای این اتفاق می افته اگر در حین ویندوز بالا آمدن بود که معمولاً هم همین طوره سیستم را در حالت safe mode بالا می آوردم اگر سیستم بالا آمد می گشتم دنبال برنامه ای که در حین ویندوز اجرا میشود مثل درایور مودم ، کارت گرافیک، برنامه های جانبی که نصب کردم آنها را یکی یکی غیر فعال می کردم اگر دوباره این اتفاق افتاد میرفتم سراغ گزینه های سخت افزاری مثل جابجایی اسلات رم و ...
    موفق باشید
    یا علی
    آلبوم عکس تانک گیاهی من.
    http://forum.niksalehi.com/forum804/thread98097.html

15. 2 کاربر مقابل از adn31 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    بالای 40

نقل قول نوشته اصلی توسط adn31 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان عزیز پست مربوط میشه به یک سال پیش . تا حالا دوستمون حتماً یک بلایی سر سیستمش آورده.
    در هر صورت همانطور که دوستمون گفتند سیستم ایشون ویروس نداره پس مسئله ویروس منتفی است
    در سیستمهای دیجیتال که کامپیوتر هم جزو این گروه است هرگونه ناسازگاری می تواند یک قطع و وصل ایجاد کند (در کامپیوتر به صورت reset شدن).
    من اگر سیستم خودم دچار این مشکل میشد همانطور که آقا میلاد گفت اول چک میکردم که در چه مرحله ای این اتفاق می افته اگر در حین ویندوز بالا آمدن بود که معمولاً هم همین طوره سیستم را در حالت safe mode بالا می آوردم اگر سیستم بالا آمد می گشتم دنبال برنامه ای که در حین ویندوز اجرا میشود مثل درایور مودم ، کارت گرافیک، برنامه های جانبی که نصب کردم آنها را یکی یکی غیر فعال می کردم اگر دوباره این اتفاق افتاد میرفتم سراغ گزینه های سخت افزاری مثل جابجایی اسلات رم و ...
    موفق باشید
    یا علی
    سلام دوست و دوستان گرامی. من خبرنداشتم که این پست سؤال مربوط به سال گذشته بوده. ممنون از اطلاعی که دادین. ولی جهت اطلاع خودتون مشکل مشابهی برای یکی دیگر ازکاربران محترم پیش اومده بود که من همانطوریکه در این تاپیک عرض کردم بیشترین از هرچیز احتمال خرابی رم رودادم. درنهایت معلوم شد مشکل همین بوده و خوشبختانه برطرف شد. بفرمایید اینم لینکش:
    http://www.forum.niksalehi.com/showthread.php?t=72014
    موفق باشید.:(:):):d:)

17. 2 کاربر مقابل از bexpect عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

adn31 آواتار ها
    adn31 آفلاين است کاربر خوب
    سن کاربر
    37
    تشکر شده 1,084 بار در 390 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bexpect نمایش پست ها
    سلام دوست و دوستان گرامی. من خبرنداشتم که این پست سؤال مربوط به سال گذشته بوده. ممنون از اطلاعی که دادین. ولی جهت اطلاع خودتون مشکل مشابهی برای یکی دیگر ازکاربران محترم پیش اومده بود که من همانطوریکه در این تاپیک عرض کردم بیشترین از هرچیز احتمال خرابی رم رودادم. درنهایت معلوم شد مشکل همین بوده و خوشبختانه برطرف شد. بفرمایید اینم لینکش:
    http://www.forum.niksalehi.com/showthread.php?t=72014
    موفق باشید.:(:):):d:)
    سلام
    دوست عزيز من كه جسارتي به عرايض شما نكردم، اگر يك نگاهي به پستهاي قبلي بندازي متوجه ميشيد كه چرا تاريخ پست اول را ياد آورشدم:d.
    موفق باشيد
    يا علي
    آلبوم عکس تانک گیاهی من.
    http://forum.niksalehi.com/forum804/thread98097.html

19. 3 کاربر مقابل از adn31 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    بالای 40

سلام
    دوست عزيز من كه جسارتي به عرايض شما نكردم، اگر يك نگاهي به پستهاي قبلي بندازي متوجه ميشيد كه چرا تاريخ پست اول را ياد آورشدم:d.
    موفق باشيد
    يا علي
    دوست عزیزم من چنین چیزی عرض نکردم. از شما هم بابت اطلاع دادنتون تشکر هم کردم. فقظ جهت اطلاعتون از نظر فنی پست قبلی رو زدم.

21. 2 کاربر مقابل از bexpect عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

heidari graphic آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 3 بار در 3 ارسال

سلام
    تجربم از دوستانم و خودم که یه همچین سیستمی داشتم اینه که ماذر بوردتون مشکل داره

23. کاربر مقابل از heidari graphic عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Amir_pumpit آواتار ها
    Amir_pumpit آفلاين است کاربر خوب
    من میجنگم
    سن کاربر
    متولد 1364 هستم
    تشکر شده 1,287 بار در 421 ارسال

با سلام

موفق باشید
    یا علی
    جهت اطلاع خدمت دوستانم عرض کنم حالا که اینجا سر زدم بد نیست 1 تجربه را اینجا بازتاب کنم
    سیستم من چند وقت پیش همین مشکل رو داشت که هر کاری کردم جواب نداد
    چون من دانشجوی این رشته هستم کیس رو پیش چند تا از اساتید تعمیرات سخت افزار بردم
    اونا گفتن برو و بایوس رو اپدیت کن.
    البته خیلی خترناکه ولی راه داره
    کردم درست که شد هیچی چند تا از برنامه هایی که نصب کرده بودم و اجرا نمی شد و فکر میکردم خرابه ، درست شد.
    تشکر از بوجود اوردن چنین پستهایی برای بیشتر کردن تجربیات و تبادل نظر
    شنیدم که چون قوی زیبا بمیرد ------ فریبنده زاد و فریبا بمیرد
    شب مرگ تنها نشیند به موجی ------ رود گوشه ای دور و تنها بمیرد
    در آن گوشه چندان غزل خواند آن شب--- که خود در میان غزل ها بمیرد
    گروهی برآنند کاین مرغ شیدا-------- کجا عاشقی کرد آن جا بمیرد
    شب مرگ از بیم آن جا شتابد-------- که از مرگ غافل شود تا بمیرد
    من این نکته گیرم که باور نکردم ----- ندیدم که قویی به صحرا بمیرد
    چو روزی ز آغوش دریا برآمد ------- شبی هم در آغوش دریا بمیرد
    تو دریای من بودی آغوش واکن ------ که می خواهد این قوی زیبا بمیرد

25. کاربر مقابل از Amir_pumpit عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

AMIR_DJ آفلاين است اخراج شده !
    تشکر شده 64 بار در 21 ارسال

سلام دوستان
    موضوع تاپیکو که دیدم برداشتم این شد
    سیستم تو لود اولیه یعنی حد اکثر 30 ثانیه بعد از روشن شد ریست میشه
    تا اونجا که من میدونم فن سیپیو تون شل شده و سیپیو داغ میکنه
    گاهی اوقات هم خاموش میشه دیگه روشن نمیشه

siamak8982 آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    21

دوت عزیزم من شاید مثل خیلی ها از رایانه سر در نیارم اما مدتی پیش چیزی شبیه به این برای من اتفاق افتاده بود و من اول ویندوز را از نظر خرابی احتمالی و ویروس چک کردم و بعد سخت افزار را و متوجه شدم ic های کارت گرافیکم با مشکل مواجه شده است ( امیدوارم این نظر من مفید باشد)

mahmoodys آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال

پیش فرض مشکل عجیب تر من در ریست شدن

کامپیوتر من هم همین مشکلو پیدا کرده ولی وقتی اونو به یه خونه ی دیگه می برم تا دوستم امتحانش کنه اصـــــــــــــــــلا ویست نمی شه !!!!

این نشون دهنده ی این نیست که یا از پاوره یا از برق خونه !!؟؟

aminsalam598 آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 1 ارسال

Question مشکلی که ویندوز 7 در ابتدا بعد از ورود به دسکتاپ پیش میاد

ویندوز7 این مشکل البته ویندوزام فارسیمتن:ویندوز به مشکل مهم مواجه شده سیستم در خروج هست اطلاعات ذخیره کنید یک دقیقه فرصت وجود دارید البته در قسمت ریکاوری انجام دادم بعد گزینه مشکل یابی رم یعد مشکل حل شد

30. 2 کاربر مقابل از aminsalam598 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

milad_molai آواتار ها
    سن کاربر
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط aminsalam598 نمایش پست ها
    ویندوز7 این مشکل البته ویندوزام فارسیمتن:ویندوز به مشکل مهم مواجه شده سیستم در خروج هست اطلاعات ذخیره کنید یک دقیقه فرصت وجود دارید البته در قسمت ریکاوری انجام دادم بعد گزینه مشکل یابی رم یعد مشکل حل شد

سلام هموطن عزیز

پست شما از نظر فهمی و درکی ناخوانا و دچار درهم ریختگی جملات است ، لطفا" دوباره پستتان را خوانا ارسال کنید

متاسفانه کمکی نمی توانم به شما بکنم.

از تاخیر در پاسخگویی عذر می خواهم

پیروز و سربلند باشید و صادقانه و وفادارانه زندگی کنید

باتشکر
    میلاد ملایی
    مدیریت تالار کامپیوتر و تکنولوژی

باتشکر
    میلاد ملایی