گوشی سامسونگ Galaxy S8 در مقایسه با گوشی G6 ال جیسال 2016 روبه پایان است و باید منتظر پرچمداران جدید در سال 2017 باشیم، گوشی گلکسی اس 8 و LG G6 دو گوشی هوشمندی هستند که سرنوشت این دو شرکت را در سال آینده مشخص می کنند.

به دنبال اتفاقات Note7 و فروش پایین گوشی G5 ال جی هر دو شرکت قصد دارند با پرچمداران جدیدشان قدرت خود را در بازار اثبات کنند، به این خاطر این دو گوشی با ویژگی های منحصر به فردی گزارش شده اند که در این جا آن ها را با هم مقایسه می کنیم.

ویژگی های امنیتی: هر دو گوشی سامسونگ و ال جی از ویژگی های امنیتی بالایی برخوردارند، اما در حالی که انتظار می رود سامسونگ اسکنر اثر انگشت را با نمایشگر ادغام کند، ال جی اسکنر عنبیه را که شبیه اسکنر Galaxy Note7 خواهد بود را برای G66 در نظر گرفته است.

اما در حالی که نوت 7 دوربین دوم را به اسکنر عنبیه اختصاص داده بود، ال جی هر دو دوربین را در یک ماژول ادغام کرده است که یک لنز با دو کاربرد خواهد بود و درجه کیفی دوربین را بالا می برد.

پردازنده و رم: حافظه داخلی گوشی گلکسی اس 8، 6/8GB و پردازنده آن، اسنپ دراگون 835 خواهد بود که بسیار قدرتمند است در حالی که گوشی G6 ال جی با اسنپ دراگون 830 که از قدرت کمتری برخوردار است و رم 4GB گزارش شده است.

نمایشگر: هر دو گوشی دارای نمایشگر OLED هستند با این تفاوت که گوشی سامسونگ Galaxy S8 با نمایشگر تمام OLED لبه به لبه و بدنه تمام شیشه ای خواهد بود و گوشی G6 ال جی دارای نمایشگر تمام شیشه و بدنه فلزی است.

گواهی ضد آب: هردو گوشی ضد آب خواهند بود اما گوشی G6 مثل iPhone 7 از قدرت ضد آب خفیفی برخوردار است در حالی که گوشی سامسونگ Galaxy S8 با گواهی IP68 از قدرت ضد آبی بالایی برخوردار است.

انتظار می رود از هر دو گوشی در کنگره جهانی موبایل 2017 رونمایی شود.