تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.

آخرین ارسالهای انجمن

صفحه 41 از 127 نخستنخست ... 313738394041424344455191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 801 به 820 از 2527

كوكاتيل يا عروس هلندي(Cockatiels) ء

man utd آواتار ها
    man utd هم اکنون آنلاين است كاربر توانمند بخش گفتمان صمیمانه
    بی همه چیز شد به جز این عشــــق ساده
    سن کاربر
    29 (End Of Days)
    تشکر شده 16,783 بار در 5,934 پست
    لايك دريافتي
    16
    لايك كرده
    1

دوستان با توجه به اینکه فصل زمستان هست و سرماخوردگی زیاد . می خواستم بدونم ایا عروس هلندی از انسان این مریضی میگیره. و اگر گرفت درمانش به چه صورتی هست. (دامپزشک در دسترس نباشد)؟
    سوال دوم : زیر نک طوطی من یه خط کوچیک مثل ترک افتاده. دلیلش. درمانش. علتش. ایا اصلا شکستگی.عادیه یا غیر عادی. البته من چند تا عکس طوطی که نگاه کردم دیدم این حالت دارند. نظر شما اساتید؟
    و عشــــقی که جا گذاشتمش ....

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما man utd برای ارسال این پست سودمند:

Shikra آواتار ها
    Shikra آفلاين است مدیر بخش پرندگان و گل و گیاه

تشکر شده 4,627 بار در 1,085 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_depor نمایش پست ها
    من واسه پیلاپیلا atb میذارم خیلی حال میکنه!
    کسی واسه عروسش آهنگ گذاشته تا حالا؟ از چه نوع موزیکی خوشش میاد؟
    انواع صدای پرنده ها را می ذاشتم عکس العمل نشون نمی داد فقط به یکیشون واکنش نشون می داد....یادش به خیر ...، صدای دارکوب سبز.... می ذاشتم..... آروم می شد اول گوش می کرد بعد هم چرتش می گرفت ولی به موسیقی هم عکس العمل نشون نمی داد جوجوم خیلی وحشی بود....
    ...

آلبوم
    پرنده هاي من

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Shikra برای ارسال این پست سودمند:

golpar-safa آواتار ها
    golpar-safa آفلاين است کاربر معمولي
    تشکر شده 118 بار در 49 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    به به چه پرنده خوش اشتهایی داری...:d بهتره شما اجازه ندی هر چیزی را بخوره دوست من یه شاه طوطی داشت که دست هر کسی کاکائو می دید حمله ور می شد بهش و کاکائو را می گرفت با اینکه کاکائو براش سم بود... ولی عاشقش بود ..(البته من منظورم این نیست که شما به پرنده ات چیزهای خطرناک می دی منظورم اینه که اون نمی تونه خودشو کنترل کنه شما کنترل کن).. شاید بعضی از سبزیجات مسهل باشند در ضمن من از همه دوستان خواهش می کنم تا جایی که می تونند به پرنده هاشون بیسکوییت ندهند اکثر بیسکوییت ها مواد نگه دارنده داره و برای پرنده ها مضر هست... حتی اگر روی بسته اش ننوشته باشه حاوی مواد نگهدارنده ولی اکثر کارخانه ها به بیسکوییت هاشون مواد نگهدارنده می زنند...حالا دقت کن ببین اون روزی که اسهال می شه توی رژیم غذاییش چی بوده ....
    هر روز همینه...روز خاصی نداره

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما golpar-safa برای ارسال این پست سودمند:

djbiabia آواتار ها
    djbiabia آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    26
    تشکر شده 273 بار در 69 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ramttin نمایش پست ها
    کمک کمک
    دو روزه به دلیل اینکه ماده پرهای جوجهشو میکند جداش کردم و طبق فرمولی که دوستان داده بودند (زرده تخم مرغ - بیسکوئیت مادر - نان سوخاری و آرد نخودچی با کمی آب ) استفاده میکنم ولی جوجه کمی اسهال شده چکار کنم .متشکرم
    ابتدا این رو بگم که نظر اساتید شرطه.....یکی از مسائلی که تو سایت های خارجی در رابطه با hand feeding خیلی بهش توجه می شه و تو سایتهای ایرانی چیز زیادی ازش ندیدم توجه به درجه حرارت غذایی است که به جوجه داده می شود.حتی تو چند تا کلیپ که تو youtube دیدم در کنار اضافه کردن آب به غذای جوجه دماسنجی رو قرار داده بودند تا به دمای مطلوب برسند.بنابراین ممکنه که مشکل جوجه شما به این امر برگردد که از دمای مناسب استفاده نکرده اید.
    مساله دیگر تعداد دفعات غذا دادن به جوجه در طول روز است که با توجه به سن او مشخص می شود.
    برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه شود.
    http://www.cockatiel.org/articles/handfeeding.html
    عشق به شکل پرواز پرنده....
    AliReza

8. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما djbiabia برای ارسال این پست سودمند:

djbiabia آواتار ها
    سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط golpar-safa نمایش پست ها
    هر روز همینه...روز خاصی نداره
    منم معتقدم که باید مراقب غذا خوردن عروستون باشید.اسهال در صورتی که ادامه داشته باشد خطرناکه.غذاهایی مثل کاهو و سبزیجات تا حدودی هم ذرت مسهل است.سیب تا حدودی می تونه جلوی اسهال رو بگیره.بهتره که به خوردن دانه های ترکیبی که در صفحه اول گفته شده عادتش دهید و در کنارش از مکمل های غذایی اسفاده کنید اما همانطوریکه دوستان قبلا هم گفته اند هر چیزی طبیعی اش بهتره ولی ظاهرا که معده عروستون با این غذاها سازگار نیست.بازم می گم مراقب غذا خوردنش باشید چون بدتر از اسهال ممکن است که به استفراغ مبتلا شود.در صورت ادامه داشتن حتما با یک دامپزشک مشورت کنید
    AliReza

10. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما djbiabia برای ارسال این پست سودمند:

chehesam آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 35 بار در 16 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام دوستان عزيز.. بابا يكي جواي ما رو بده... ممنون مي شم
    من حدود 10 روزه كه يه جفت عروس گرفتم. تاحالا چند بار ديدم كه جفتگيري كردن.. ولي از همون اول عروس ماده نرو رو مي زنه... اينم بگم كه نره يه مقدار موهاي پشت سرش ريخته بود(احتمالاً به خاطر تو لك بودن) ولي مادهه بقيه موهاي پشت سرش و پشتش رو كنده.. با اين حال نره هي ميخواد جلب توجه كنه و آواز ميخونه، مي رقصه..ميره تو لونه ولي مادهه مي ره ميزنش و از لونه بيرون ميارتش... به نظرتون چيكار كنم بدبخت نره اينجوري موهاش در نميآد. چيكار كنم؟؟؟:confused:

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما chehesam برای ارسال این پست سودمند:

شاهرخ ا آواتار ها
    شاهرخ ا آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    38
    تشکر شده 4,955 بار در 1,171 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط djbiabia نمایش پست ها
    آقاي عزيز من فكر كردم شما از دوستتون كه يك جفت عروس داره و جوجه هم داده يكي از جوجه هاي مادشون رو گرفتيد براي همين هم گفتم جوجه هست چون خودتون گفته بودين و اين رو هم گفتم كه شايد نر باشه چون عروس لوتينو از روي ظاهرش نميشه دقيقا گفت نر هست يا ماده تازه اگر جوجه هم باشه ديگه بد تر....اما حالا فهميدم كه منظورتون چيز ديگري بوده و شما از اون جفت دوستتون كه جوجه هم داده بودن اون ماده (مادر جوجه ها) رو گرفتين...خوب واضحه كه اولا ماده هست و ثانيا جوجه هم نيست.
    ممنون از جوابتون....وقتی من دیدم عروس لوتینوم آروم و دستی است امروز صبح عروس نرم رو که وحشی هم بود رد کردم تا یه وقت اثر بد روی عروس جدیده نگذاره از وقتی که تنها شده یه خورده آروم و گوشه گیر شده....
    من چند هفته پیش پودر mineral خریدم فروشنده گفت بهتره تو آب نریزی ته نشین می شه و فایده ایی نداره بهتر اینه که رو هویج رنده شده و تخم مرغ مثل نمک بپاشی بده بخورند منم این کار رو کردم اما با این که گشنه بود اصلا نخورد...حالا تو آب بریزم ؟؟؟ به چه میزان؟؟؟
    یه پرنده فروشی دیگه که رفته بودم و قطره مولتی ویتامین می خواستم فروشنده گفت که خودم هم قطره انسانی می دهم...شاهرخ خان چند پست قبل گفتند که بهتره قطره انسانی ندیم...حالا که عروسم هویج و سبزیجات نمی خوره قطره پرندگان هم پیدا نکردم قطره انسانی ضرری داره؟؟؟؟ قطره انسانی هم فکر کنم خیلی به صرفه تر باشه 400 تومن[/quote]
    دوست عزيز ما پودر مينرال نداريم....قطره مينرال داريم....اون پودري كه شما ديدين ويتامين هست نه مينرال....اين همه پودر و قطره ويتامين و مينرال وجود داره....الان هم كه به غير از قطره مواد معدني avi-vit و قطره ويتامين avisol , avi -vit از كمپاني معروف ويتا كرافت 2 قطره عالي ويتامين آمده(قيمت 9000) قطره و پودر ها تا 3-4 ماه تموم نميشن به نظر شما براي 4 ماه آدم 9000 پول بده زياده؟چرا ميگين قطره انساني چون ارزونه بهتره؟ من صد بار گفتم با وجود اينهمه مكمل ويتامين و مواد معدني مخصوص پرنده ها اون هم با قيمت 8-9 هزار آخه چرا آدم بره انسانيش رو بخره؟ آقا يا ادم يه كاري رو اصلا نميكنه يا درست و تكميل انجام ميده...يا اصلا طوطي نميخره يا اينكه اگر خريد بايد براش قفس مناسب، اسباب بازي خارجي چوبي، كف دريا، مكما ويتامين و مواد معدني بخره....دوستان اگر اين كار رو در مورد طوطي هاشون نميكنن لطفا برن طوطيشون رو رد كنن بره....معلومه خيلي علاقه به نگهداري از طوطي نداريد.

نقل قول نوشته اصلی توسط fishfishak نمایش پست ها
    از چه زمانی جوجه عروسو میشه حمام کرد؟
    من خودم از 2 ماهگي حمام كردم مشكلي پيش نيامده...البته جوجه هاي شما كه فقر كلسيم دارن و احتمالا هنوز لخت هستند الان براشون زوده سرما مي خورن.شما چرا مشكل لختيشون رو حل نمي كني؟عروس 1.5-2 ماهه كه نبايد تنش لخت باشه گوشت تنش معلوم باشه...زبون بسته ها گناه دارن ببين مشكل پدر و مادرشون چيه...اگر اينطوره ازشون جوجه نكش.

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1978 نمایش پست ها
    تعیین جنسیت عروس هلندی از طریق رفتار
    توجه داشته باشید که این رفتارها در نر معمولا بعد از 6 ماهگی بروز میکند. مشخصه رفتاره نر ها:
    ·نشان دادنه رفتاره واضحه جاهلی: عروس بالهایش را مقداری از بدن فاصله میدهد و کفه قفس یا روی میله راه میرود و یک نت را مرتبا و واضح سوت میزند.
    ·سوت زدن: دردناک. بلند و مرتب. اکثرا به صداهای دیگره محیط واکنش نشان میدهند. این صداها ممکن است مربوط به پرنده های دیگر باشد یا رادیو و تلوزیون یا انسان ها.
    ·تیک زدن : با نوک سریع ضربه زدن به میله های قفس. ظرف غذا. آینه یا چیزهای دیگر
    ·ارتباط با انسان ها: وقتی صاحبه پرنده یا کسه دیگری با پرنده از طریقه صحبت یا سوت زدن ارتباط برقرار میکند پرنده نیز در جواب حرف یا سوت میزند.
    این رفتاره نر ها هنگامی که در نزدیکیه عروسه دیگری قرار بگیرند تشدید میشود. مخصوصا اگر ماده باشد. ولی بوسیله آیینه هم ایجاد میشود. پرنده خودش را در آیینه تشخیص نمیدهد و گمان میکند که باید پرنده در آیینه را تحت تاثیر خویش قرار دهد.
    مشخصه رفتاره پرنده ماده:
    نداشتنه حالاته جاهلی. تقریبا بدونه سوت زدن. آنها غیره واضح سوت هایی میزنند و آنهم در نت پایین. نداشتنه حالته تیک یا ضربه زدن با نوک. اگر جوابی برای ارتباط با انسان بدهند ناواضح و تقریبا بدون ریتم خواهد بود.

کندنه چوب و چیزهای دیگر با منقار علامتی برای تشخیصه نر از ماده نیست. بعضی از عروس ها زیاد انجام میدهند و بعضی دیگر خیلی کمتر.

تشخیص از طریق قوانینه تولید مثل:
    ·لوتینوی خالصه نر +خاکستری خالص ماده
    نرها خاکستری خواهند شد با داشتنه ژنه لوتینو. ماده ها لوتینو میشوند.
    ·خکستری نر با ژنه لوتینو + خاکستری ماده خالص
    75% جوجه ها نرو خاکستری میشوند و 25% ماده لوتینو

تشخیص جنسیت در لوتینو ها:
    دیدنه تفاوته نر و ماده بسیار مشکل است. میزانه رنگه زرد پرها یا شدته رنگه نارنجیه گونه ها بیانگره چیزی نیست. ولی تفاوت گاهی در زیره بال ها قابله مشاهده است. اگر بال را کاملا باز کنید در زیره پرهای بال در ماده ها نقاطه کمرنگی( تقریبا سفید یا زرده کمرنگ) در فواصله مساوی از هم مشاهده میکنید.
    ترجمه شده بدونه حذف و اضافه از valkparkiet.com . افشین
    در تكميل حرف شما بگم كه گل باقالي ها هم مثل لوتينو ها زير شاه پر هاي بالشون خالهاي با فاصله مساوي دارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط kiana83 نمایش پست ها
    اگر یکی از دوستان وقتش رو داره بیاد و نوشته های این تاپیک رو به صورت پی دی اف دربیاره کار بزرگی کرده چون این ایبوک برای مرغ عشق وجود داره.
    اين كار بزرگي كه شما فرمودين قبلا انجام شده و در يكي از صفحات همين تاپيك موجوده....شما كار بزرگي بكنيد و اين تاپيك رو هرچه زودتر بخونيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen+b نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه عضو شدم ؛ لطفاً راهنمائی کنید
    من یک جفت عروس هلندی دارم یک ماه می شود که آنها را خریده ام ؛ جفتی داخل قلکی ای که برایشان گذاشته ام می روند . ماده خیلی بیشتر از نره می خواند . اصلاً به هم دونه نمی دند و هدیگر را نمی خارونند . شبها موقع خواب می خواند همدیگر را گاز بگیرند و سر جای خواب دعوا می گیرند ولی روزها با هم بهترند . ته قلک کمی خاک اره و ماسه بادی ریختم . نمی دونم نره را عوض کنم چون یجورائی ترسو تر از ماده است ولی ماده وقتی در قفس را باز می کنم بیرون میاد و خیلی پرو است . ماده خیلی تو قلک میره ولی نره کمتر . ممنون میشم راهنمائی کنید که آیا اینها با هم جفت میخورند و تخم می کنند یا نه ؟
    دوست عزيز من شك دارم كه شما يك جفت عروس داريد...به احتمال قوي هردوشون هم جنس هستند مگر اينكه از اونهايي هستند كه اصلا جفت نميشن...چند تا عكس ازشون همينجا بزار ببينيم اوضاعشون چطوره.

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما شاهرخ ا برای ارسال این پست سودمند:

شاهرخ ا آواتار ها
    سن کاربر
    38
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام دوستان.
    پرنده ای که مدفوعش یکی در میون شل و سفت هست مشکل داره؟با توجه به اینکه تو خوردن خیلی خیلی هوله و چیزی وجود نداره که بهش نه بگه...هویج،کلم،ذرت،تخمه و ارزن تا ... بیسکوییت و نون و سبزی خوردن.تعداد دفعات دفعشم زیاده.اما یکی دوبار (گلاب به روتون)اسهاله یکی دو بار هم طبیعی
    اي بابا اينهمه ملت جاهاي مختلف راجع به بايد ها و نبايدهاي خوراكي كه در مورد طوطي ها هست مطلب نوشتن اونوقت شما به طوطيت بيسكوييت ميدي؟ بيسكوييت روغن داره و باعث اسهاله....شما بهش سيب زياد بده اسهالش بند مياد....هويج و كاهو اصلا نده چون مثل مسهل عمل ميكنه.....سبزي جات هم فقط كلم بروكلي-ساقه و برگ كرفس-جعفري بهش بده...فعلا هيچ ميوه اي به غير از سيب نده تا اسهالش بند بياد....به هيچ عنوان.....تكرار مي كنيم به هيچ عنوان خوراكيهاي فراوري شده انساني مثل شكلات-كيك-بيسكوييت-نان-پفك-پفيلا(پاپ كورن) و هر نوعي از اين خرت و پرتها رو بهش نده..فقط دانه ها و سبزيجات و ميوه هاي طبيعي كه توسط انسان فراوري نشده باشن...در داخل بيسكوييت مقداري شير خشك و روغن وجود داره كه باعث اسهال ميشه.....شير بسيار بسيار بسيار براي سيستم گوارش طوطي ها ضرر داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط kiana83 نمایش پست ها
    کف دریا چی هست؟آیا همون چیزی است که به عنوان سنگ پا استفاده می شه؟
    مشکل لانه عروس هلندی هم به قوت خود باقی است.از یک نفر سوال کردم گفت یک حلبی 5 کیلویی روغن رو با گل پر می کنی می ذاری روی بخاری که خوب خشک بشه بعد توش مقداری کاه و علف خشک و پوشال می ریزی می ذاری براشون خودشون تخم می ذارن.

مشکل بعدی تعیین سن اونهاست چطوری سنشون رو می تونیم تخمین بزنیم؟
    موفق باشید
    خير كف دريا هموني هست كه مثل يك تكه گچ هست....كف دريا رو فقط از پرنده فروشيها بخريد نه عطاريها ...در كف درياهاي قالبي جعبه دار مارك دار مخصوص طوطي ها مواد معدني مثل منيزيوم هست كه در كف درياهاي عطاريها نيست....كوچيكشون 2500 تومان و بزرگشون 6-7 هزار هست.در ضمن فكر نكنيد كه تا كف دريا رو بزاريد طوطي مثل غذا 2-3 روزه تمومش ميكنه....خير....گاهي چند روز يكبار يه ناخونكي بهش مي زنه..شايد هم 10 روز يك نوك هم بهش نزد....يهو ديدين 1 سال يك تكه كف دريا براتون كار كرد..توجه توجه: كف دريا نبايد آب بخوره مراقب باشيد....اگر خيس شد بندازينش دور .
    در مورد لانه هم اون حلبي رو بزن تو سر هموني كه اين نسخه رو براي طوطيهات پيچيت...اين تاپيك رو بخون در مورد لانه و نوع كوزه كه كجاش بسته باشه كجاش سوراخ داشته باشه و مواد تهش قبلا صحبت شده...آقا اين تاپيك رو بخون عزيز.
    این عکس رو ببینین.زیرش نوشته بود whitefacegraybaby!
    البته خیلی خوشگله.اما نکته ای که وجود داره رنگ پاهاشه.با ایکه جوجه س اما پاهاش لطیف و صورتی نیست.این به نظر من یعنی نژادهایی هم وجود دارن که حتی دیگه از روی پاشونم نمیشه به جوجه بودنشون پی برد!:(البته فکر کنم این یکی دمش داره تقلب می رسونه!

دوست عزيز به يك نكته توجه نكردي....ما ميگيم پاي طوطي جوجه بايد لطيف باشه نه اينكه حتما صورتي باشه....به نظر شما نميشه كه پا لطيف و بدون پينه باشه اما صورتي نباشه و دودي رنگ باشه؟اين عروسي كه عكسش رو گذاشتي اتفاقا پاهاش لطيفه و پينه نداره و كلفت نيست پس جوجه هست.....درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ramttin نمایش پست ها
    کمک کمک
    دو روزه به دلیل اینکه ماده پرهای جوجهشو میکند جداش کردم و طبق فرمولی که دوستان داده بودند (زرده تخم مرغ - بیسکوئیت مادر - نان سوخاری و آرد نخودچی با کمی آب ) استفاده میکنم ولی جوجه کمی اسهال شده چکار کنم .متشکرم
    شما غذاي بچه غنچه گندم-برنج بگير به جاي اينها بهش بده درست ميشه....يادت باشه هر 2-3 ساعت يكبار بايد بهش با سرنگ غذا بدي.....نه خيلي شل باشه و آبكي و نه سفت و خميري....درست مثل سرلاك كه به بچه انسان ميدن... .....مراقب باش اشتباه نكني يكدفعه خفه بشه.....يك ست انژيو كت كه مخصوص سرم هست رو بگير يك قسمتي از اون يك لوله نرم و لطيف كرم رنگ داره اون رو جدا كن بزن سر يك سرنگ .....غذا رو با سرنگ حد اكثر 4 سي سي بكش و اون لوله نرم از سمت چپ منقار جوجه(اگر صورت جوجه رو به شما باشه ميشه سمت راست شما) وارد دهانش كن كه زبون جوجه رو رد كنه اما زياد پايين نره....حالا خيلي آروم تزريق كن....هر وعده بايد حد اكثر 3 بار اينكار رو بكني....اين كار رو كه مي كني ميبيني چينه دون جوجه پر ميشه و باد ميكنه اين يعني ديگه نده چون سير شده....غذا بايد ولرم باشه....نه داغ و نه سرد...از 7-8 صبح بايد 3-4 ساعت يكبار بهش غذا بدي تا 8-9 شب..شب بزار بخوابه.....تا يك ماه و 2-3 هفتگي بايد با سرنگ بهش غذا بدي و بعد از يك ماهگي حتما براش دون بزاري و تخمه رو مغز كني و بزاري تو دهنش تا با غذا آشنا بشه ....بايد بعد از يك ماه و 2-3 هفته خودش تخمه بشكنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam_enter نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    من 1 عروس نرلوتينو دارم سنش رو چطور می شه فهمید؟
    جوجه عروس از کجا می شه خرید که مطمئن و سالم باشه جایی رو سراغ دارین؟
    لطفا آدرس و شماره تلفن فراموش نشه.
    در مورد تعيين جنسيت كه الان از چند صفحه پيش تا اينجا همين بحث گرمه..پس تاپيك رو بخون...در مورد جوجه مطمئن هم من سراغ دارم برام پيام خصوصي بزار تا شماره تلفن بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam_enter نمایش پست ها
    قیمت جوجه عروس چنده؟
    عروس نر لوتینو که رام نیست چنده ؟
    من 30000 خریدم
    الان مرزها بسته شده و طوطي قيمتش رفته بالا....من ديروز يك عروس نر سفيد وحشي رو به مغازه دار 35 هزار فروختم اين يعني اون آقا حد اقل50-60 مي فروشش.

16. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما شاهرخ ا برای ارسال این پست سودمند:

شاهرخ ا آواتار ها
    سن کاربر
    38
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط man utd نمایش پست ها
    دوستان با توجه به اینکه فصل زمستان هست و سرماخوردگی زیاد . می خواستم بدونم ایا عروس هلندی از انسان این مریضی میگیره. و اگر گرفت درمانش به چه صورتی هست. (دامپزشک در دسترس نباشد)؟
    سوال دوم : زیر نک طوطی من یه خط کوچیک مثل ترک افتاده. دلیلش. درمانش. علتش. ایا اصلا شکستگی.عادیه یا غیر عادی. البته من چند تا عکس طوطی که نگاه کردم دیدم این حالت دارند. نظر شما اساتید؟
    دوست عزيز فقط آنفلانزاي نوع h1n1 كه به خوكي معروفه و نوع h1n5 كه به مرغي معروفه و هر دو نوع a هستند مشترك بين انسان و پرنده ها هست....سر ما خوردگي معمولي و آنفلانزاي به غير از a از انسان به پرنده منتقل نميشه....تنها حيوان خانگي كه از انسان سر ماخوردگي معمولي رو ميگيره موش و همستر و خوكچه هندي هست....يك نكته جالب همينجا بگم كه ساختار فزيولوژيكي موش سانان خيلي به انسان شبه هست براي همين در آزمايشگاههاي تحقيقاتي بيشتر از موش استفاده مي كنند .
    در مورد منقار طوطي و اون خطها بگم كه خيلي مهم نيست....اين در اثر فقر كلسيم هست البته اكثر طوطي هايي كه در منزل ازشون نگهداري ميشه چنين اتفاقي براشون ميوفته.....كف دريا-گردو و از همه اينها مهمتر قطره مواد معدني درستش ميكنه.

18. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما شاهرخ ا برای ارسال این پست سودمند:

kiana83 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    37
    تشکر شده 77 بار در 48 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض salam

شاهرخ جان سلام
    اگر ممکنه لینک مربوط به لانه را همراه باشکل برام همینجا بذارید.

mosikhan آواتار ها
    mosikhan آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 585 بار در 132 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ضمن تشکراز آقا شاهرخ گل که با این اعصاب فولادی به این دقت دارن جواب دوستان رومیدن.

21. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما mosikhan برای ارسال این پست سودمند:

djbiabia آواتار ها
    سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

من چند هفته پیش پودر mineral خریدم فروشنده گفت بهتره تو آب نریزی ته نشین می شه و فایده ایی نداره بهتر اینه که رو هویج رنده شده و تخم مرغ مثل نمک بپاشی بده بخورند منم این کار رو کردم اما با این که گشنه بود اصلا نخورد...حالا تو آب بریزم ؟؟؟ به چه میزان؟؟؟
    یه پرنده فروشی دیگه که رفته بودم و قطره مولتی ویتامین می خواستم فروشنده گفت که خودم هم قطره انسانی می دهم...شاهرخ خان چند پست قبل گفتند که بهتره قطره انسانی ندیم...حالا که عروسم هویج و سبزیجات نمی خوره قطره پرندگان هم پیدا نکردم قطره انسانی ضرری داره؟؟؟؟ قطره انسانی هم فکر کنم خیلی به صرفه تر باشه 400 تومن[/quote]
    دوست عزيز ما پودر مينرال نداريم....قطره مينرال داريم....اون پودري كه شما ديدين ويتامين هست نه مينرال....اين همه پودر و قطره ويتامين و مينرال وجود داره....الان هم كه به غير از قطره مواد معدني avi-vit و قطره ويتامين avisol , avi -vit از كمپاني معروف ويتا كرافت 2 قطره عالي ويتامين آمده(قيمت 9000) قطره و پودر ها تا 3-4 ماه تموم نميشن به نظر شما براي 4 ماه آدم 9000 پول بده زياده؟چرا ميگين قطره انساني چون ارزونه بهتره؟ من صد بار گفتم با وجود اينهمه مكمل ويتامين و مواد معدني مخصوص پرنده ها اون هم با قيمت 8-9 هزار آخه چرا آدم بره انسانيش رو بخره؟ آقا يا ادم يه كاري رو اصلا نميكنه يا درست و تكميل انجام ميده...يا اصلا طوطي نميخره يا اينكه اگر خريد بايد براش قفس مناسب، اسباب بازي خارجي چوبي، كف دريا، مكما ويتامين و مواد معدني بخره....دوستان اگر اين كار رو در مورد طوطي هاشون نميكنن لطفا برن طوطيشون رو رد كنن بره....معلومه خيلي علاقه به نگهداري از طوطي نداريد.
    .[/quote]
    دوست عزیز من به نگه داری طوطی بسیار علاقه دارم و باید خدمتتون بگم که اگه نوشته های من رو خوب مطالعه کرده بودید متوجه می شدید که پس از مراجعه به چندین پرنده فروشی(دنیای پرنده و دهکده پرندگان و پرنده فروشی در بلوار فردوس) قطره مولتی ویتامین پیدا نکردم و اتفاقا بنا به گفته هر سه فروشنده می شه از قطره مولتی ویتامین انسانی استفاده کرد حتی یکی از آنها از پشت میز خودش قطره مولتی ویتامین انسانی را در آورد و بهم نشان داد و گفت که خودم از قطره انسانی استفاده می کنم. این نظر من نیست نظر اون دوستان فروشنده است . من هم معتقدم که اصلا مکانیزم بدن انسان با طوطی کاملا متفاوت است و باید از ویتامین مخصوص به پرندگان استفاده کرد و باز هم می گویم استفاده از قطره انسانی نظر هر سه فروشنده پرنده بود.
    در رابطه با پودر مینرال هم بگم که به فروشگاه دهکده پرندگان پیش آقای عتیقه چی که رفته بودم و مینرال خواستم.قوطی های بزرگ پلمپ شده بهم نشان داد که روی آنها نوشته شده بود مینرال(mineral) به قيمت 100000 تومان قوطي هاي متوسط 30000 تومان و قوطی هایی اندازه جعبه فیلم های عکاسی 10000 تومان.در مینرال بودن این پودر ها کاملا مطمئن هستم اما نام کمپانی تولید کننده اش را نمی دونم.طرز استفاده اش را هم که توزیع دادم به توصیه آقای عتیقه چی بود.
    از شاهرخ خان تشکر می کنم که وقت می گذارند و تجربه های گرانبهایشان را در اختیار افراد مبتدی چون من می گذارند. بنده شخصا حرف شما را سند قرار می دهم.
    ویرایش توسط djbiabia : December 12th, 2009 در ساعت 05:46 PM
    AliReza

23. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما djbiabia برای ارسال این پست سودمند:

golpar-safa آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ ا نمایش پست ها
    اي بابا اينهمه ملت جاهاي مختلف راجع به بايد ها و نبايدهاي خوراكي كه در مورد طوطي ها هست مطلب نوشتن اونوقت شما به طوطيت بيسكوييت ميدي؟ بيسكوييت روغن داره و باعث اسهاله....شما بهش سيب زياد بده اسهالش بند مياد....هويج و كاهو اصلا نده چون مثل مسهل عمل ميكنه.....سبزي جات هم فقط كلم بروكلي-ساقه و برگ كرفس-جعفري بهش بده...فعلا هيچ ميوه اي به غير از سيب نده تا اسهالش بند بياد....به هيچ عنوان.....تكرار مي كنيم به هيچ عنوان خوراكيهاي فراوري شده انساني مثل شكلات-كيك-بيسكوييت-نان-پفك-پفيلا(پاپ كورن) و هر نوعي از اين خرت و پرتها رو بهش نده..فقط دانه ها و سبزيجات و ميوه هاي طبيعي كه توسط انسان فراوري نشده باشن...در داخل بيسكوييت مقداري شير خشك و روغن وجود داره كه باعث اسهال ميشه.....شير بسيار بسيار بسيار براي سيستم گوارش طوطي ها ضرر داره.
    تقصیر من که نیست...کف اتاق راه میوفته هر چی گیرش بیاد می خوره...جدیدا یه چیزه دیگه هم به رژیم غذاییش اضافه کرده...سیم انتن!:dهر وقت ببینم صداش نمیاد معلومه که رفته داره سیم می جوه.بهر حال ممنونم از راهنمایی تون و کاملا عمل میشه بهشون.

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما golpar-safa برای ارسال این پست سودمند:

golpar-safa آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

دوستان یه هشدار.امروز یه اتفاقی افتاد.براتون تعریف می کنم که واسه شما تکرار نشه.
    طوطی من عادت داره قفسو دور میزنه.ظهر که دور میزده یکی از انگشتاش بینه دوتا از میله های قفس که خیلی به هم نزدیکن گیر کرده.(این یعنی یه میله که از کنار میله های قفس بالا میره تا سقفو محکم کنه)
    اونوقت از یه انگشت اویزون شده بود و مدام جیغ و بال میزد.شانسی که اوردم پدرم به موقع رسیده بود و فقط محکم گرفته بودش تا پاشو نکنه(چون واینمیساد که مدام پر میزد و پاشو می کشید،الانم دست بابا داغونه:(از بس گاز گرفته)مجبور شدم با پیچ گوشتی میله ها رو از هم دور کنم تا پاشو بیارم بیرون و الا فکر کنم الان مجبور بودم تو پرنده فروشیا دنبال ویلچر مخصوص عروس هلندی بگردم!:dالان تمام میله ها رو چک کردم و اونایی رو که تنگ بود یه کم گشادشون کردم.این همه سرتونو درد اوردم تا شما هم برین قفس پرنده هاتونو چک کنین!

27. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما golpar-safa برای ارسال این پست سودمند:

djbiabia آواتار ها
    سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

به یکی از دوستانم گفته بودم قطره مولتی ویتامین و مینرال برام بخره.مولتی ویتامین
    vitakraft هشت هزار تومان و قطره avi mineral شش هزار تومان. منم از این به بعد بهش مکمل های مخصوص پرندگان رو می دهم.مطمئنا این مکمل ها برای پرنده هایی مثل عروس من که زیاد اهل تخم مرغ و هویج و سبزیجات نیست مفیده. تمام این هزینه ها هم فدای تاج سرش....:))
    AliReza

29. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما djbiabia برای ارسال این پست سودمند:

djbiabia آواتار ها
    سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

تقصیر من که نیست...کف اتاق راه میوفته هر چی گیرش بیاد می خوره...جدیدا یه چیزه دیگه هم به رژیم غذاییش اضافه کرده...سیم انتن!:dهر وقت ببینم صداش نمیاد معلومه که رفته داره سیم می جوه.بهر حال ممنونم از راهنمایی تون و کاملا عمل میشه بهشون.[/quote]
    عروسه منم مثل ماله تو. تو اتاق راه می فته و به هر چی که گیر می آره نوک می زنه ولی باید مواظبشون باشیم. امروز که از قفس اومده بود بیرون رفته بود یک مداد گیر آورده بود و داشت نوک مداد رو می جوید منم که شنیده بودم مغز مداد برای طوطی بده سریع ازش گرفتم اونهم بهش بر خورد و رف تو قفس...فعلا که با من قهره آروم تو قفسش نشسته تحویل هم نمی گیره:d
    به نظر من علاوه بر اسباب بازی های مخصوص طوطی بهش چند تا گوش پاک کن بده عروس من که عاشق گوش پاک کنه کلی باهاش بازی می کنه و آخر سر بر می داره می بره تو قفسش:x:
    AliReza

31. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما djbiabia برای ارسال این پست سودمند:

Shikra آواتار ها

لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

Smile

تقصیر من که نیست...کف اتاق راه میوفته هر چی گیرش بیاد می خوره...جدیدا یه چیزه دیگه هم به رژیم غذاییش اضافه کرده...سیم انتن!:dهر وقت ببینم صداش نمیاد معلومه که رفته داره سیم می جوه.بهر حال ممنونم از راهنمایی تون و کاملا عمل میشه بهشون.
    عروسه منم مثل ماله تو. تو اتاق راه می فته و به هر چی که گیر می آره نوک می زنه ولی باید مواظبشون باشیم. امروز که از قفس اومده بود بیرون رفته بود یک مداد گیر آورده بود و داشت نوک مداد رو می جوید منم که شنیده بودم مغز مداد برای طوطی بده سریع ازش گرفتم اونهم بهش بر خورد و رف تو قفس...فعلا که با من قهره آروم تو قفسش نشسته تحویل هم نمی گیره:d
    به نظر من علاوه بر اسباب بازی های مخصوص طوطی بهش چند تا گوش پاک کن بده عروس من که عاشق گوش پاک کنه کلی باهاش بازی می کنه و آخر سر بر می داره می بره تو قفسش:x:[/quote]

سلام
    پرنده من هم مثل پرنده های شما گوش پاک کن دوست داشت وقتی یک دکتر دامپزشک گوش پاک کن توی قفسش دید بهم گفت الیاف پنبه اگر وارد سیستم گوارش پرنده بشه مشکل ایجاد می کنه ...منم احتیاط کردم و از آن به بعد دیگه براش نذاشتم... در عوض عاشق دانه تسبیح گلی بود در عرض سه سوت پودرش می کرد(این تسبیح ها هستند که دانه شان از جنس گل رس هست...)... یادش به خیر...
    ...

آلبوم
    پرنده هاي من

33. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Shikra برای ارسال این پست سودمند:

djbiabia آواتار ها
    سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ممنون از راهنماییتون.... ماله من پنبه اش رو می کنه ولی نمی خوره...ولی با این وجود حالا باید مراقب گوش پاک کن هم باشم...
    شما هنوز پرنده نگرفته اید!؟؟؟!؟؟!!؟؟
    AliReza

35. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما djbiabia برای ارسال این پست سودمند:

Shikra آواتار ها

لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ممنون از راهنماییتون.... ماله من پنبه اش رو می کنه ولی نمی خوره...ولی با این وجود حالا باید مراقب گوش پاک کن هم باشم...
    شما هنوز پرنده نگرفته اید!؟؟؟!؟؟!!؟؟
    جوجوی من هم نمی خورد ولی اون دکتره گفت که ذراتش میره توی حلق و دستگاه گوارشش.. چه می دانم شاید هم اشتباه می گفت
    ...

آلبوم
    پرنده هاي من

37. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Shikra برای ارسال این پست سودمند:

djbiabia آواتار ها
    سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ابتدا از همه دوستان و اساتيد عذر مي خواهم که اين پست را زدم چون هيچ ربطي به عروس هلندي نداره. تمام تالارهاي پرندگان را گشتم و نتوانستم تاپيکي مناسب اين عکس پيدا کنم و لذت ديدن اين عکس آنقدر زيبا بود که تصميم گرفتم که شما هم از اين لذت بي نصيب نمانيد و اما داستان از اين قراره که :
    تلاش بسيار زيبا و عاشقانه پرنده ماده براي حفاظت از لانه‌اش
    اين تصوير خيره كننده پرنده اي را نشان مي‌دهد كه براي محافظت فرزندانش از آب ناودان بدن كوچكش را مانند يك سد در مقابل آب قرار داده تا لانه اش را آب نبرد.
    او لانه‌اش را ناخواسته در مجراي يك ناودان بنا كرده و حالا كه بارندگي آغاز شده او بدنش را مقابل جريان آب قرار داده است.
    همانگونه كه در تصوير مي‌بينيد پرنده نر مشغول غذا دادن به جوجه هاست اما پرنده ماده در مجراي اب خود را قرار داده است و كنار او هم اب زيادي جمع شده است.

اين پرنده ماده پرهاي خود را باز كرده و حجم بدنش به دو برابر حجم معمولي رسيده تا هر چه بيشتر جلو اب را بگيرد.
    عکس های پیوست شده عکس های پیوست شده
    • نوع فایل: jpg untitled20.jpg (35.9 کیلو بایت, 29بار دانلود شده )
    AliReza

39. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما djbiabia برای ارسال این پست سودمند: