تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - صفحه اصلی
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 31 از 306 نخستنخست ... 212728293031323334354181131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 620 , از مجموع 6118

طوطی خاکستری آفریقایی کنگو و تيمنه(كاسكوي دم قرمز و شكلاتي) ( African Grey Parrot) ء

کاربر معمولي mb5324 آواتار ها
    تشکر شده 453 بار در 160 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ronaldiniho نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    چراهمه اینجاباخشونت رفتارمیکنن.
    من یک پیام برای محمدخان دارم دوست عزیزمن شنیدم که شمایک دفعه اخراج شده ایدمن ازشما خواهش میکنم اول اطلاعات خودتونوبالاببریدبعدبیایدبه من تذکربدید.:))
    سلام دوست عزیزم
    خشونتی در کار نیست , منم اولین روزهایی که وارد این تالار شدم کلی سوال داشتم که میخواستم از با تجربه های تالار بپرسم ولی تاپیک ها رو که از اول خوندم جواب اکثر سوال هام رو گرفتم
    خالی از لطف نیست اگه شما هم بخونید
    ویرایش توسط mb5324 : October 12th, 2009 در ساعت 01:45 PM

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mb5324 برای ارسال این پست سودمند:

كاربر ساده
    تشکر شده 161 بار در 52 پست

سلام دوستان.
    خوشبختانه مشکل خونریزی از بال کاسکویم حل شد.بردم پیش دامپزشک گفت نوک بالش که جوونه زده حالت شکستگی داره و کشیدش.با اینکه من اصلاً سوت نمی زنم برای کاسکو ولی همه چیز را با سوت جواب میده.مثلاً میگم سلام با سوت میگه سلام.میگم چطوری با سوت میگه چطوری.اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.در ضمن من فکر میکنم دو نفر از کسانی که توی این تاپیک سوال و جواب می کنند در واقع یک نفر باشند.ronaldinihoومحمد.شما آقا شاهرخ به خاطر سوالهایی که میکنند خیلی خودتون را ناراحت نکنید

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما shooka88 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي 9758 آواتار ها
    تشکر شده 189 بار در 60 پست

Cool

:rolleyes:پر ریزی حالتی است که در تمامی پرندگان و از جمله طوطی ها دیده می شود . باید این
    حالت را از عارضه پرکنی در طوطی مخصوصا کاسکو تفریق کرد . در پر ریزی طبیعی ،
    پرهای طوطی به طور طبیعی ریخته و به جای انها پرهای تازه در می اید. مثلا کاسکو ها
    معمولا اولین پر ریزی خود را در سن ١ سالگی انجام می دهند و در این مرحله باید غذا
    های مناسب و مقوی که حاوی انواع اسید امینه های ضروری ، مواد معدنی ، ویتامین ها
    و کربوهیدراتها و اب است در اختیار پرنده قرار داده شود .
    متاسفانه بعضی از فروشندگان طوطی که طوطی انها عارضه پر کنی دارد ، طوطی را به
    اسم جوجه به خریدار غالب می کنند یا به انها می گویند که طوطی پر ریزی طبیعی
    دارد ، در صورتیکه عارضه پرکنی در طوطی یک نوع بیماری به حساب امده و حتی ممکن
    است بعد از در امدن مجدد پرها دوباره اقدام به کندن ان کنند . البته راههایی برای درمان
    عارضه پرکنی وجود دارد . ولیکن اگر شما قصد خرید
    طوطی مخصوصا طوطیهای گرانقیمت را دارید و تجربه کافی ندارید حتما با یک فرد باتجر
    به اقدام به این کار کنید تا خدای نکرده سرتان کلاه نرود . مثلا طوطی بازنشسته و پیر
    را به اسم طوطی جوان به شما ندهند :o
    ویرایش توسط 9758 : October 12th, 2009 در ساعت 11:31 AM

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 9758 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي 9758 آواتار ها
    تشکر شده 189 بار در 60 پست

سلام
    امروز سر میشا رو ناز میکردم که متوجه شدم بین پرهاش پرهای شکسته ونصفه زیاده شاه پرهاشم اکثرا خراب شدن باید چیکار کنم که خوب شه :(

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 9758 برای ارسال این پست سودمند:

همکار قدیمی شاهرخ ا آواتار ها
    تشکر شده 4,955 بار در 1,171 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا فرد نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید
    خوبید آقا شاهرخ؟
    این عکسها رو از جوجه ام گرفتم
    میگم چرا اینقدر تیره و کوچولوست؟
    آیا بزرگتر شد پرهاش روشنتر میشه؟
    چشماش دودی تیره هست(عکس رنگ چشماشو قبلا واستون گذاشتم
    راستی زیاد کف قفس میشینه.مشکلش چیه؟

[]
    كوچيك بودنش مشكلي نيست...درسته كه كاسكو هاي دم قرمز يا كنگو همشون خاكستري روشن با دمي قرمز و منقاري مشكي هستن اما بسته به ناحيه اي كه در قاره افريقا متولد شدن و كشور زادگاهشون ممكنه تيره و روشن با جثه هايي اندكي كوچك و بزرگ باشن....كاسكوي شما اولين تولكي كه بره و پر هاي جوجگيش بريزه و پر هاي جديد در بياره اندكي رنگش روشنتر ميشه مخصوصا دمش قرمز روشن و براق ميشه...جثه هم كه هيچ اشكالي نداره اگر مي بينيد كمي از بقيه كاسكو ها كوچكتر هست....شما بهش حتما ذرت بده بزار جون بگيره ...ريز بودن جثش مشكل خاصي نيست....حتي در لانه هم بين جوجه ها ممكنه يك جوجه از ديگري كمي ريزتر باشه....موضوع شاه تخم رو كه مي دونيد...جوجه بزرگتر از تخمي بزرگتر به نام شاه تخم متولد ميشه....فقط ببين استخوان جناغ سينش تيغه نكرده باشه.....پرنده ها وقتي ضعيف ميشن و كار به جاي باريك ميرسه استخوان جناغ سينشون مثل يك تيغه افقي ميزنه بيرون و دو سمت اين استخوان كه بايد پر از گوشت باشه خالي ميشه و با دست هم كاملا قابل لمسه...معمولا جوجه ها كمي به اين وضع ميوفتن كه با تغذيه صحيح و خوردن غذاهاي چرب مثل تخمه آفتاب و مغزهاي مختلف اين حالت از بين ميره....خلاصه قدر جوجت رو با توجه به اين قيمت خوبي كه خريدي بدون و بسيار تقويتش كن .....من توصيه مي كنم شما اين كاسكو رو به دليل سن پايينش و ضعفي كه داره تا 1 ماه آينده حمام نكني چون احتمال سر ماخوردنش زياده....كلم بروكلي ، سيب و ساقه كرفس فراموش نشه....فعلا به هيچ عنوان گرسنش نزار كه از دستت غذا بگيره ...تا 1 ماه بزار حسابي رو بياد و اين ضعفش برطرف بشه.....جوجه خوبي داري و آيندش روشنه...هم خوب رام ميشه و هم در آينده كلي برات حرف مي زنه به شرط اينكه اين روزها سر حال بياريش و بهش برسي...پس دوست عزيز شما تا 1 ماه هيچ كاري به كارش نداشته باش ....اصلا در اين يك ماه نه حمام كن نه از قار بندازش و نه دنبال رام كردنش باش..خودش در اين يك ماهه آرومتر ميشه شايد هم از قار كشيدن بيوفته...شما فقط در اين 1 ماه بهش برس و بزار جون بگيره.

10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما شاهرخ ا برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط 9758 نمایش پست ها
    سلام
    امروز سر میشا رو ناز میکردم که متوجه شدم بین پرهاش پرهای شکسته ونصفه زیاده شاه پرهاشم اکثرا خراب شدن باید چیکار کنم که خوب شه :(
    اگر سرش رو ناز كردين و زير دستتون حالت تيغ تيغ و حالتي مثل پر هاي در نيامده تيز ديديد نگران نباشين چون اونها جوانه پر هايي هستند كه دارن در ميان و چند روز ديگه مي شكفند و تبديل به پر ميشن....در مورد شاه پر هاش هم اگر ميبينيد ژوليده و خراب هست نگران نباشين...با هر بار حمام كردن وضعيتش بهتر ميشه....البته اون شاهپر هاي شكسته فقط چارش اين هست كه كاسكوتون تو لك بره و پر هاي جديدش در بياد...زياد وسواس نداشته باشين و حساس هم نباشين سال ديگه همين موقع يك كاسكوي خوشگل با پر هاي كاملا صاف و بلبل زبون خواهيد داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط 9758 نمایش پست ها
    :rolleyes:پر ریزی حالتی است که در تمامی پرندگان و از جمله طوطی ها دیده می شود . باید این
    حالت را از عارضه پرکنی در طوطی مخصوصا کاسکو تفریق کرد . در پر ریزی طبیعی ،
    پرهای طوطی به طور طبیعی ریخته و به جای انها پرهای تازه در می اید. مثلا کاسکو ها
    معمولا اولین پر ریزی خود را در سن ١ سالگی انجام می دهند و در این مرحله باید غذا
    های مناسب و مقوی که حاوی انواع اسید امینه های ضروری ، مواد معدنی ، ویتامین ها
    و کربوهیدراتها و اب است در اختیار پرنده قرار داده شود .
    متاسفانه بعضی از فروشندگان طوطی که طوطی انها عارضه پر کنی دارد ، طوطی را به
    اسم جوجه به خریدار غالب می کنند یا به انها می گویند که طوطی پر ریزی طبیعی
    دارد ، در صورتیکه عارضه پرکنی در طوطی یک نوع بیماری به حساب امده و حتی ممکن
    است بعد از در امدن مجدد پرها دوباره اقدام به کندن ان کنند . البته راههایی برای درمان
    عارضه پرکنی وجود دارد . ولیکن اگر شما قصد خرید
    طوطی مخصوصا طوطیهای گرانقیمت را دارید و تجربه کافی ندارید حتما با یک فرد باتجر
    به اقدام به این کار کنید تا خدای نکرده سرتان کلاه نرود . مثلا طوطی بازنشسته و پیر
    را به اسم طوطی جوان به شما ندهند :o
    لازمه همينجا بگم كه چطور مي تونيد پر كني رو از تولكي تميز بديد.....در تولكي و يا ريزش طبيعي پر هاي پرنده ، فقط پر ها كمي كم پشت ميشه و به هيچ عنوان در هيچ قسمتي از بدن پرنده ناحيه كچل شده نمي بينيد اما در پر كني فقط برخي از نواحي بدن طوطي كچل ميشه و حتي ممكنه پوست و گوشت طوطي مشخص بشه...اما خلاصه بهتون بگم كه اگر كاسكويي ديدين كه در قسمتهايي از بدنش و پر هاش مخصوصا قسمت سينه و بالها اون پر هاي نرم سفيد كه بهش ميگن نرمه پر ، زده بيرون و مشخصه و انگار لابلاي پر هاي كاسكو پنبه گذاشتن بدونيد كه پر كن هست...مغازه دار ميگه جوجه هست و داره پر در مياره....باور نكنيد....ميگه تو لك بوده.....باور نكنيد.....ميگه تو بار زمان حمل و نقل اينطور شده و خوب ميشه.....باور نكنيد....گاهي اوقات كاسكو با منقارش پر هاي قرمز دمش رو قيچي مي كنه كه اين هم پر كني هست...به پر كني ،پر خوره ، پر جوي ،Feather Plucking , Feather chewing هم مي گويند.

نقل قول نوشته اصلی توسط shooka88 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    خوشبختانه مشکل خونریزی از بال کاسکویم حل شد.بردم پیش دامپزشک گفت نوک بالش که جوونه زده حالت شکستگی داره و کشیدش.با اینکه من اصلاً سوت نمی زنم برای کاسکو ولی همه چیز را با سوت جواب میده.مثلاً میگم سلام با سوت میگه سلام.میگم چطوری با سوت میگه چطوری.اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.در ضمن من فکر میکنم دو نفر از کسانی که توی این تاپیک سوال و جواب می کنند در واقع یک نفر باشند.ronaldinihoومحمد.شما آقا شاهرخ به خاطر سوالهایی که میکنند خیلی خودتون را ناراحت نکنید
    دوست عزيز كاسكوي شما فقط داره سوت مي زنه و صداي شما رو تقليد نمي كنه...روزي كه به حرف بيوفته ميگه سلام.....ميگه چطوري.....با سوت هم نميگه البته كاسكو قبل از تقليد صداي انسان مدتي از اين سوتها و صداهاي عجيب و غريب در مياره كه اين نشونه خوبي هست چون يواش يواش داره به حرف ميوفته.

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما شاهرخ ا برای ارسال این پست سودمند:

عارضه پرکنی در طوطی ها

این عارضه یک سندرم با علل مختلف است و در طوطی ها شایع میباشد.از جمله عوامل مهم در بروزآن می توان به دلتنگی ، نداشتن جفت یا مصاحب ، استرس و بروز تغییرات در محیط ( مانند تغییرات در تغذیه،مکان ، فعالیت یا ورود افراد جدید به محیط که توجه صاحب پرنده را بیشتر جلب کند) اشاره کرد.ممکن است پرنده این عمل را از پرنده دیگری یاد گرفته ، تکرار کند.در مورد طوطی هایی که بیشتر وقت خود را در یک قفس کوچک گذرانده و فعالیت کمی دارند،این عارضه میتواند بخشی از سرگرمی آنها باشد.بسیاری از پرندگان این عمل را در تنهایی یا در شب انجام می دهند.بنابراین این عدم مشاهده پرکنی توسط طوطی، دلیلی بر رد آن نیست. در این حالت، الگو و نواحی ریزش پر به تشخیص عارضه کمک می کند.اگر روی سر و گردن پوشش کامل باشد، ولی منطقه دیگری از بدن (بویژه سینه و شکم)فاقد پر بوده هیچ نشانه ای از بیماریهای التهابی پوست وجود نداشته باشد، باید دردرجه اول بروز عارضه پرکنی مشکوک شد. اولین قدم برای تجزیه و تحلیل محیط زندگی پرنده بویژه در مراحل اولیه بروز عارضه است. به حداقل رساندن عوامل فیزیکی یا روانی ،اصلاح محیط و غذا و یا تغییر محیط ، افزودن غذاهای کمکی(مثل میوه و سبزی)، فراهم کردن اسباب بازیهای بی خطر و شاخه های درخت تمیز تا پرنده از منقار خود بیشتر استفاده کند، در درمان موثر است.در صورتیکه تمام راهها به شکست منتهی شوند میتوان از گردنبند الیزابت (به شکل مخروط ناقص که به پرنده اجازه نمی دهد به بدن خود دسترسی داشته باشد) استفاده کرد.همراه با این تغییرات میتوان از داروهایی نظیرفلوگزتین نیز استفاده کرد . برای تسریع در رشد مجدد پرهای جدید بهتر است مکملهای ویتامین دار به جیره اضافه شود

14. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mb5324 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي amo hossein آواتار ها
    تشکر شده 437 بار در 202 پست

درود
    شاهرخ جان دوره ی 10 روزی avi-mineral عسلم تموم شده الان avi-vit رو بهش بدم و اینکه اینم دوره ای مصرف دار؟
    ممنون از رهنمایهات

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما amo hossein برای ارسال این پست سودمند:

آقا شاهرخ من خسته شدم از بس رفتم از نجاری چوب خریدم و خاک اره از کاسکوم تحویل گرفتم ,و اگه واسش چوب نذارم چوبه زیر پاشو میجوه و میوفته پایین :d میترسم اگه چوب نذارم براش افسرده بشه از بی حوصلگی , فقط هم اسباب بازی هایی رو قبول میکنه که بتونه خورد خوردش کنه , چه کار کنم ؟
    راستی تا امروز میتونستم فقط منقارشو ناز کنم امروز موقع غذا دادن غذاشو ریختم کف دستم با نوک انگشتام گردنشو ناز کردم , مخالفتی نداشت
    (البته فقط موقع غذا دادن)
    ویرایش توسط mb5324 : October 12th, 2009 در ساعت 03:37 PM

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mb5324 برای ارسال این پست سودمند:

فهرست خطراتی که کاسکو را تهدید می کنند
    گفتنی است که کاسکو و دیگر طوطیهای بزرگ منقاری قدرتند دارند که به وسیله ان می توانند اسیب های جدی به اسباب منزل برسانند و حتی برای خودخطر ساز شوند مثلا سیم برق را بجوند!!!
    مراقب طوطی خود باشید هر شیئی را نباید در اختیار طوطی قرار دهید مثلا خودکار ! چون با منقار قدرتمند خود مغز جوهر خودکار که ماده ای سمی است را بیرون میاورد .
    فهرست خطرات
    منبع خطر و نتیجه حاصله:

جریان هوا ضمن هوا دادن منزل و باز بودن در و پنجره =طوطی ها نسبت به جریان هوا در کوتاه مدت حساس می باشند=سرما خوردن-چرک کردن سر-چرک کردن شش ها.

نور شدید خورشید و اتاق های بسیار گرم =در صورتیکه پرنده امکان پناه بردن به سایه یامحل خنک تری را نداشته باشد=خطر سکته قلبی.

تغیر ناگهانی درجه حرارت =دمایه مناسب اکثر طوطیان 24تا25درجه سانتیگرادمی باشد.

کشو و قفسه و کمد =پرنده کنجکاو با علاقه خود را توسط کشوو قفسه یا کمد باز سرگرم می نماید و اگر در ان ها گیر کند احتمال تلف شدنش به علت گرسنگی یا خفگی وجود دارد

حمام =پنجره باز حمام=فرار-باقیمانده مواد پاک کننده=مسمومیت

شیشه و پنجره و در و جدار های شیشه=اصابت به ان ها هنگام پرواز-ضربه مغزی-شکستگی جمجمه و یا پا

درها=گیر کردن-له شدن

وان یا دستشوئی پر از اب=خفگی

بخاری و وسا یل الیکتریکی=سوختگی یا مرگ در اثر سوختگی

کابل های برق و پریز برق=در اثر جویدن سیم یا تماس منقار با پریز-برق گرفتگی

بافتنی و یا کار دستی=گیر کردن ناخن ها-اویزان ماندن

نخ-طناب-زنجیر=در اثر ایجاد حلقه و گره خوردن-خفگی

سیم نازک و تیز=محروح ساختن انگشتان و سر

میله نشیمنگاه باریک=رشد بیش از حد ناخن ها-بیماری پا

پای انسان=لگد کردن

مبل و صندلی و چهار پایه=له نمودن ضمن نشستن

20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mb5324 برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mb5324 نمایش پست ها
    عارضه پرکنی در طوطی ها

این عارضه یک سندرم با علل مختلف است و در طوطی ها شایع میباشد.از جمله عوامل مهم در بروزآن می توان به دلتنگی ، نداشتن جفت یا مصاحب ، استرس و بروز تغییرات در محیط ( مانند تغییرات در تغذیه،مکان ، فعالیت یا ورود افراد جدید به محیط که توجه صاحب پرنده را بیشتر جلب کند) اشاره کرد.ممکن است پرنده این عمل را از پرنده دیگری یاد گرفته ، تکرار کند.در مورد طوطی هایی که بیشتر وقت خود را در یک قفس کوچک گذرانده و فعالیت کمی دارند،این عارضه میتواند بخشی از سرگرمی آنها باشد.بسیاری از پرندگان این عمل را در تنهایی یا در شب انجام می دهند.بنابراین این عدم مشاهده پرکنی توسط طوطی، دلیلی بر رد آن نیست. در این حالت، الگو و نواحی ریزش پر به تشخیص عارضه کمک می کند.اگر روی سر و گردن پوشش کامل باشد، ولی منطقه دیگری از بدن (بویژه سینه و شکم)فاقد پر بوده هیچ نشانه ای از بیماریهای التهابی پوست وجود نداشته باشد، باید دردرجه اول بروز عارضه پرکنی مشکوک شد. اولین قدم برای تجزیه و تحلیل محیط زندگی پرنده بویژه در مراحل اولیه بروز عارضه است. به حداقل رساندن عوامل فیزیکی یا روانی ،اصلاح محیط و غذا و یا تغییر محیط ، افزودن غذاهای کمکی(مثل میوه و سبزی)، فراهم کردن اسباب بازیهای بی خطر و شاخه های درخت تمیز تا پرنده از منقار خود بیشتر استفاده کند، در درمان موثر است.در صورتیکه تمام راهها به شکست منتهی شوند میتوان از گردنبند الیزابت (به شکل مخروط ناقص که به پرنده اجازه نمی دهد به بدن خود دسترسی داشته باشد) استفاده کرد.همراه با این تغییرات میتوان از داروهایی نظیرفلوگزتین نیز استفاده کرد . برای تسریع در رشد مجدد پرهای جدید بهتر است مکملهای ویتامین دار به جیره اضافه شود
    همين توضيحات در صفحه 59 همين تاپيك 1 روز قبل توسط كاربر محمد 4475 قرار داده شده چرا شما دوباره اون رو تكرار كردين؟

22. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما شاهرخ ا برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط amo hossein نمایش پست ها
    درود
    شاهرخ جان دوره ی 10 روزی avi-mineral عسلم تموم شده الان avi-vit رو بهش بدم و اینکه اینم دوره ای مصرف دار؟
    ممنون از رهنمایهات
    شما باز avi-vit رو 10 روز بهش بده و 20 روز دست نگه دار.

نقل قول نوشته اصلی توسط mb5324 نمایش پست ها
    آقا شاهرخ من خسته شدم از بس رفتم از نجاری چوب خریدم و خاک اره از کاسکوم تحویل گرفتم ,و اگه واسش چوب نذارم چوبه زیر پاشو میجوه و میوفته پایین :d میترسم اگه چوب نذارم براش افسرده بشه از بی حوصلگی , فقط هم اسباب بازی هایی رو قبول میکنه که بتونه خورد خوردش کنه , چه کار کنم ؟
    راستی تا امروز میتونستم فقط منقارشو ناز کنم امروز موقع غذا دادن غذاشو ریختم کف دستم با نوک انگشتام گردنشو ناز کردم , مخالفتی نداشت
    (البته فقط موقع غذا دادن)
    شما اگر از اين اسباب بازيهاي چوبي رنگي مخصوص پرنده ها براش بخري به اين سرعت نمي تونه خوردش كنه و خاك اره تحويلت بده....اين چوبهايي كه از نجاري ميگيري نرم هستن و راحت خرد ميشن.

24. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما شاهرخ ا برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ ا نمایش پست ها
    همين توضيحات در صفحه 59 همين تاپيك 1 روز قبل توسط كاربر محمد 4475 قرار داده شده چرا شما دوباره اون رو تكرار كردين؟
    اره شما درست میگی حواسم نبود که این متن قبلا گفته شده
    عذر میخوام از متن تکراری

26. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mb5324 برای ارسال این پست سودمند:

جرم کاسکو باهوش بودن است !
    من یک کاسکو هستم پرنده ای که مانند بسیاری از حیوانات دیگر قربانی خود خواهی شما انسانها می شود. ما طوطی ها عمرهای طولانی داریم که گاهی به ۱۵۰ سال هم می رسد. خود منو از جنگلهای افریقا به ایران اوردند من ۳۰ سال سن دارم اما فروشنده من به خریدار گفت که تازه یک سالشه! حالا بازیچه یک بچه ادم ۱۲ ساله شدم. من دلم می خواد به جنگلها برگردم اخه عشق من اونجاست همنوع ها و دوستانم انجا هستند. از اینکه دائما جلویم ظرف غذاست خوشم نمی اید چون دوست دارم مثل قبل با دوستانم که در دسته ای نسبتا بزرگ زندگی می کردیم صبح ها و عصر ها به جستجوی غذا و خوراکی بروم.
    در حال حاضر پرورش گاه هایی در محل زندگی ما "افریقا" درست شده که مردم سیاه پوست انجا بچه های مارا می دزدند و به این محل می برند((چون ما باید جفتمان را خودمان انتخاب کنیم و نمی توانند از ما جوجه کشی کنند.)) در انجا از هر ۳ جوجه یکی می میرد. که بیشتر به هنگام غذا دادن این اتفاق رخ می دهد، زیرا با یک قطره چکان بزرگ ذرت نرم شده را به خورد جوجه ها می دهند.
    جالب است بدانید که جوجه ها را وقتی به سن ۳ ماهگی رسیدند، در دسته های بزرگ به قاچاق چی ها می فروشند که بابت هر یک جوجه ۲ تا ۳ دولار پول دریافت می کنند، اما همین جوجه های ۲ دلاری پس از پشت سر گذاشتن راه ها و سختی های فراوان با قیمت های باور نکردنی یعنی ۲۰۰ برابر قیمت اولی دو دولار (حدودا ۴۰۰ هزار تومان ) به فروش می رسند. در بین راه جوجه های بیچاره با خطرات فراوانی روبه رو هستند مثلا هنگام ورود به یک کشور ممکن است به همین سادگی تمام کاسکو ها و جوجه کاسکو ها را بکشندو نابود کنند!! به دلایل گوناگونی مانند انفولانزای مرغی یا ورود غیر قانونی و...
    تصویر بسیار ناراحت کننده بالا از کاسکوهای کشته شده که تعدادشان بسیار بیشتر از این تعدادی است که در عکس می بینید مربوط است به موضوع پیشگیری انفلانزای مرغی و ورود غیر قانونی که همانطور که کاسکوها را در دسته های بسیار بزرگ هزاران هزارتایی از قاچاق چیان پرنده که لب مرز می گیرند و خفه می کنند و می کشند.

اگر مارا دوست دارید نباید به چشم یک سرگرمی نگاه کنید یا برای انکه خودتان از تنهایی در بیایید یا ما را داخل قفس ها کنید و با ما کاسبی راه بیندازید.

28. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mb5324 برای ارسال این پست سودمند:

كاربر ساده l.o.r.d آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 19 پست

سلام خدمت همه دوستان
    حدودا 3ماه از ورود کاسکو به خونمون میگذره در این زمان تقریبا 80% رام شده_سر میده __کلمات (الو -سلام و آقا )رو میگه و هر شب از ساعت 9 الی 11 از قفس میارمش بیرون ولی خودش دوست نداره بره تو و مجبور میشم قسمت توری زیر پایه قفسو بگیرم جلوش وقتی اومد روش خیلی آروم میره تو قفس (به نظر شما این روش مورد داره)البته وقتی میاد روی اون توری میتونم به بالهاش دست بزنم و دور اتاق بگردونمش
    یه سوال دیگه هم دارم _من تا این لحظه از هیچ اسباب بازی استفاده نکردم فقط گاهی اوقات گردو نشکسته داخل قفس میزارم و کلی با اون بازی میکنه --با این توضیحات اسباب بازی براش بگیرم یا نه ؟؟
    ببخشید که پستم تولانی شد یا علی

30. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما l.o.r.d برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 6 بار در 2 پست

سلام آقای شاهرخ
    میشه در مورد سن کاسکوی من نظر بدین ؟
    میشه این کاسکو رو رام کرد و به حرف آورد؟

32. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما nasrin65 برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط l.o.r.d نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    حدودا 3ماه از ورود کاسکو به خونمون میگذره در این زمان تقریبا 80% رام شده_سر میده __کلمات (الو -سلام و آقا )رو میگه و هر شب از ساعت 9 الی 11 از قفس میارمش بیرون ولی خودش دوست نداره بره تو و مجبور میشم قسمت توری زیر پایه قفسو بگیرم جلوش وقتی اومد روش خیلی آروم میره تو قفس (به نظر شما این روش مورد داره)البته وقتی میاد روی اون توری میتونم به بالهاش دست بزنم و دور اتاق بگردونمش
    یه سوال دیگه هم دارم _من تا این لحظه از هیچ اسباب بازی استفاده نکردم فقط گاهی اوقات گردو نشکسته داخل قفس میزارم و کلی با اون بازی میکنه --با این توضیحات اسباب بازی براش بگیرم یا نه ؟؟
    سلام
    کاسکوی منم همینطور بودیعنی بزور میرفت تو قفس ولی سعی کردم هر موقع که با یه چیزی مجبورش میکنم بره تو قفس جمله ی, برو تو , رو واسش تکرار کنم الان یاد گرفته با این جمله بره تو قفس

34. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mb5324 برای ارسال این پست سودمند:

كاربر ساده رضا فرد آواتار ها
    تشکر شده 153 بار در 50 پست

سلام
    شاهرخ جان خسته نباشید
    جوجه من اکثر اوقات میاد کف قفس میشینه آیا مشکل داره؟و راه حلش چیه؟
    فقط 2 روز اول رم چوب مینشست این سه چهار روز همش کف قفسه فقط واسه غذا میره رو چوبش

36. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما رضا فرد برای ارسال این پست سودمند:

همکار قدیمی
    تشکر شده 12,387 بار در 4,855 پست

دوستان لطفا از ارسال مطالب تكراري جدا خودداري كنيد

:shame:

38. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما babi 007 برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط l.o.r.d نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    دوست عزيز شايد صد بار در همين تاپيك گفتم كه هر كسي كه كاسكو در هر سني با هر قابليتي داره مي بايستي زماني كه اون رو در قفس مي كنه براش مشغوليت ايجاد كنه وگرنه كاسكو پر كن ميشه....اسباب بازي هم نه به جهت بازي بلكه به جهت جويدن پس بايد حتما 2-3 عدد اسباب بازي چوبي رنگي مخصوص طوطي براش بخريد و در قفس آويزان كنيد .اگر خارجي باشه بهتره چون اين ايرانيها معلوم نيست چه رنگي بهش زدن اگر رنگ غير خوراكي باشه كاسكو رو مسموم مي كنه در ضمن نوع چوبي كه در اسباب بازيهاي خارجي استفاده ميشه محكمتر و مرغوبتر هست طوري كه طوطي به اين سادگيها نمي تونه يك شبه خوردش كنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin65 نمایش پست ها
    سلام آقای شاهرخ
    میشه در مورد سن کاسکوی من نظر بدین ؟
    میشه این کاسکو رو رام کرد و به حرف آورد؟
    دوست عزيز كاسكوي شما داراي چشماني با رنگ عنبيه كرم مايل به زرد هست كه زردي اون مشهوده....اين كاسكو بالغ و بالاي 3.5 سالش هست....ممكنه 4 سال...ممكنه 5 سال...ديگه راهي وجود نداره كه دقيقا بشه گفت چند سالشه..البته مهم نيست كه چند سالشه اين مهم هست كه بالغ شده يا نه...از روي پوست پاها و استيل بدن ميشه گفت كه جوون هست يا پير ....فكر نمي كنم كاسكوي شما پير باشه....در هر صورت من بارها و بارها راجع به نحوه تخمين سن كاسكو در همين تاپيك توضيح دادم....البته اين قضيه بسيار پيش پا افتاده هست و با يك سرچ در اينترنت و خوندن كتابي در مورد كاسكو ميشه روش تخمين سن رو از روي رنگ چشم فهميد.....اين ديگه الفباي خريد كاسكو هست و من تعجب مي كنم چرا شما قبل از خريد كاسكو فقط 1 روز وقت نزاشتين تا اطلاعات اوليه خودتون رو در مورد كاسكو بالا ببريد بهد خريد كنيد....در ضمن براي نگهداري و رام كردن و به حرف آوردن كاسكو بايد معلومات خودتون رو بالا ببريد و چاره اي جز خوندن اين تاپيك از صفحه اول تا اينجا نيست...اگر اطلاعاتتون راجع به نگهداري از كاسكو بالا نره فردا به هزارتا مشكل بر مي خوريد ...اگر هم من دوباره مطالبي كه قبلا گفتم رو تكرار كنم وقت دوستان ديگه رو گرفتم و در حوصله خودم هم نيست بنابر اين اگر عاشق كاسكو هستين معلومات خودتون رو بالا ببريد.....در مورد اين كاسكوي شما هم بگم كه اگر رام نباشه رام كردنش خيلي مشكلتر از رام كردن يك كاسكوي زير 3.5 سال يا اصطلا حا جوجه نابالغ هست....شايد خستتون كنه و زمان بيشتري طول بكشه تا رام بشه و به حرف بياد....كاسكوي شما با وجود داشتن چشماني زرد مي بايستي الان رام باشه و بتونه حد اقل 20-30 كلمه صحبت كنه...يعني در اين سن بايد به حرف افتاده باشه...حتي اگر يكي دو كلمه هم بلد بود ميشد گفت كه ذهن و هنجرش آمادگي تقليد صداي انسان رو داره و دوزاري كاسكو هم در اين زمينه افتاده....اين قضيه دوزاري افتادن بسيار مهمه براي همين هم هست كه هميشه اولين كلمه تقليد شده به وسيله كاسكو وقت مي بره و شايد 2-3 ماه طول بكشه اما از اون روز كه اولين كلمه رو گفت ديگه روي دور ميوفته و هر 4-5 روز يكبار ميشه يك كلمه رو بهش ياد داد....كاسكوي شما شايد حرف بزنه و شايد هم نزنه...من كاسكوي چشم زرد ديدم كه به حرف آمده و اون خان بزرگ رو رد كرده...كاسكوي چشم زرد هم ديدم 2 سال پيش يكي از آشناها بوده و هيچ حرفي نزده....اگر كاسكوي شما جوجه بود ....حالا در هر سني....چشم سياه 3-4 ماهه......چشم دودي 7-8 ماهه....چشم طوسي يكي دو ساله.....چشم سفيد دو سه ساله.....بهتون مي گفتم كه صد در صد به حرف خواهد آمد اما اين كاسكوي شما بالغ هست و همچين تضميني نيمي تونم به شما بدم كه صد در صد حرف خواهد افتاد....احتمال اينكه اين كاسكو حرف بزنه به دليل جوونيش زياده اما در صد پاييني ممكنه نه درست رام بشه و نه حرف بزنه.....اين كاسكو بايد 2-3 ماهه به حرف بياد اگر نشد شما بفروشيدش و يك كاسكوي نابالغ بخريد.

40. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما شاهرخ ا برای ارسال این پست سودمند: