تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.

آخرین ارسالهای انجمن

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

قرقی

hamed_shamsnia آواتار ها
    hamed_shamsnia آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 6,947 بار در 2,298 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض قرقی

یکی دیگر از پرندگان شکاری که نگهداری آن در منزل معقولانه تر است قرقی میباشد این پرنده به سرعت به صاحب خود متکی میشود و آموزش میبیند

با تشکر حامد

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما hamed_shamsnia برای ارسال این پست سودمند:

روزبه اسماعیل پور آواتار ها
    روزبه اسماعیل پور آفلاين است کاربرویژه پرورش دهنده دیسکس
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 5,896 بار در 873 پست
    لايك دريافتي
    2
    لايك كرده
    1

پرندگان بسیار باهوش و زیبایی هستند که اگه باهاشون دوست بشید دیگه همدیگر رو ول نمیکنید،
    من یکی داشتم عموم از شهرستان برام آورده بود،
    چون پشت بام ما خیلی بزرگ بود اون طرف شاهین داشتم این طرف هم کبوتر بود اما محدودیت پرواز وجود داشت،
    یعنی عملا همدیگر رو نمیدیدند .
    بچه کبوتر هایی رو که مریض یا نقص فنی داشتند رو هم برای خوراکش استفاده میکردم ، به غیر از گوشت پخته وکله مرغ و ... تو بچگیش هم از گوشت پخته رشته رشته شده
    آقا ممنون از این پست ات ما رو به بد روزگاری بردی...
    [/SIZE][/B]

4. تشکرها از این نوشته :

حسین شکیبا آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    17
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

اینارو خودمون میدونیم چیزهای اموزشی چی داری تشکر

6. تشکرها از این نوشته :

sara_tokli آواتار ها
    sara_tokli آفلاين است كاربر فعال بخش حیوانات
    تشکر شده 958 بار در 210 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

دوستان عزیز قرقی یک پرنده وحشی است که از هم جواری با انسانها لذت نمی بره پس بهتره در نگهداری از ان تجدید نظر کنیم.

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sara_tokli برای ارسال این پست سودمند:

mohammad_h آواتار ها
    mohammad_h آفلاين است کاربر خوب
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 1,295 بار در 366 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

قرقی:

یک پرنده کوچک شکاری از تیره عقابیان است. این پرنده بیشتر از گنجشک تغذیه می‌کند. نام علمی گونه‌ای از قرقی که در ایران زندگی می‌کند، Accipiter nisus است.
    قرقی را مردم معمولی ترین و دم دست ترین پرنده شكاری بحساب می آورند. در حالیكه اصلا اینطور نیست. برعكس قرقی پرنده فوق العاده ایست. قوش كوچكی است كه زیبائی و جسارت و عطوفت را با هم دارد. كمتر كسی او را از فاصله نزدیك قرقی می نامد و معمولا وقتی روی دست می ایستد شمایل یك باز كوچك را نشان می دهد. مخصوصا جنس ماده كه جثه خیلی درشت تری هم دارد. برای خودش قوشی است. شكاری هم می شود. قرقی زمستانها بیشتر بچشم می آید.(اینجا). پرنده ای مهاجر است كه اگرچه بومی جنگل و وابسته به درخت است اما در فصول سرد در همه جای كشور می توان او را پیدا كرد. محدوده شكارهای این پرنده بیشتر شامل شاخه نشین ها و پرندگان كوچك است. هرچند با جسارتی كه دارد پرنده های هم جثه خودش را هم می گیرد.
    در شكار هم كاربرد زیادی دارد. شكره داران قدیم احترام زیادی برایش قائل بوده اند و در قوشبازی جدید هم جایگاه خودش را دارد. مرحوم تاجبخش در یادداشتهایش درمجله شكار و طبیعت (حدود دهه پنجاه) نوشته است كه با قرقی كبك می گرفته. دوستان شكارچی می دانند كه كبك در پرواز اولیه چقدر قوی و چغل است. مرحوم تاجبخش اضافه می كند كه بخاطر فشار زیادی كه به قرقی وارد می شد قرقی با یك پا كبك را می چسبید و با یك پنجه به بوته خاری متوسل می شد. در همین حین با تقلای كبك گاهی مواقع رانهای قرقی از هم دریده می شد.
    انصافا رو در رو كردن قرقی با كبك بی انصافی است. اما تصور چنین شكاری جسارت فوق العاده و قابلیت قرقی را نشان می دهد.
    تربیت قرقی

بیچاره به پایه میز آویزان بود. منظورم همین قرقی است. یكی از دوستان ما رو آورده بود كه ببینیم قوش قیمتی است یا نه. اینجا خانه صیادی بود كه این قرقی بیچاره در تور سهره گیری اش اسیر شده بود. شش هفت سال پیش بود. وقتی وارد زیرزمین بزرگ این خانه شدیم چیزی شبیه پرنده شكاری در محوطه خالی زیرزمین بچشم نمی خورد. الا یك میز پینگ پنگ كه وسط زیرزمین خاك می خورد و شعاعی از سفیدی نامنظم كه قسمتی از زیرزمین را كثیف كرده بود. حیوان بیچاره اینقدر دور طنابش و دور پایه پیچیده بود كه به میز میخكوب شده بود و در همان حال آویزان مانده بود. چند دقیقه ای طول كشید تا فهمیدیم زنده است.
    قرقی بیچاره را پیچیدم و آوردم. نوك بالهای اصلی رفته بود و هر كدام یكی دو سانت شكسته و كوتاه شده بود. یكی از ناخن ها هم نبود. اما عارضه دیگری بچشم نمی آمد.
    این قرقی را من نگهداشتم. تنها كاری كه این دوست ما بخوبی انجام داده بود حك كردن یک جور تنفر از آدمیزاد در ذهن این پرنده بود و البته مزید بر آن وضع و حال اسفناك پرنده بود كه بشدت افت كرده بود.
    با همه اینها در مدت زمان كوتاهی همه چیز رو به بهبود پیش رفت. بزودی بجائی رسید كه روزانه دهها بار در محیط خانه طلبش می كردم و او با پرواز اعجاب انگیزش همه را انگشت به دهان می گذاشت. شوق به گوشت نشان می داد. بالاخره در محیط باز و در حیاط خانه هم بدون پاچه بند طلبش كردم و آمد. سر حال و قبراق بود و كم كم نشان می داد كه برای رهاكردن آماده است.
    بله. قرقی پرنده فوق العاده ایست. و فقط همچین پرنده ای می تواند اینطور پیشرفت كند. استعداد خاصی دارد كه هر پرنده ای ندارد. البته ناگفته نماند كه همین استعداد اگر بكار گرفته نشود به شكل دیگری بروز می كند و نتیجه كاملا برعكس می شود. ارزش ضد ارزش می شود. بهمین خاطر است كه معمولا اینطور گفته می شود كه قرقی پرنده ای عصبی است و كار كردن با او سخت است و كمتر نتیجه می دهد.
    همه چیز خوب پیش میرفت تا اینكه كم كم معلوم شد كه ضرب خوردگی ای در ناحیه جناغ یا دنده هایش وجود دارد كه احتمالا در همان روزهائی كه مهمان صیاد بوده از همان میز نوش جان كرده و یا موقع اسیر شدن زیر تور ضربه محكمی خورده. این ضرب خوردگی اول در پرواز خودنمائی كرد و بعد كم كم عود كرد و تبدیل به یك بیماری تنفسی شد و او آرام آرام مرد. در حالیكه یكی دو ماهی هم روی نشیمن مریض بود و كاری هم نمی شد كرد.......

نقشه پراکندگی در جهان:

منابع: ویکی پدیا...حیوانات.تربیت قرقی

تو اون شام مهتاب کنارم نشستی... عجب شاخه گل وار به پایم شکستی...

قلم زد نگاهت به نقش آفرینی... که صورت گری را نبود این چنینی...
    تو دونسته بودی چه خوش باورم من... شکفتی و گفتی از عشق پرپرم من....
    تا گفتم کی هستی تو گفتی یه بیتاب... تا گفتم دلت کو؟تو گفتی که دریاب..

گذشت روزگاری از اون لحظه ی ناب... که معراج دل بود به درگاه مهتاب...
    در اون درگه عشق چه محتاج نشستم... تو هر شام مهتاب به پایت شکستم
    تو از این شکستن خبر داری یا نه... هنوز شور عشقو به سر داری یا نه...
    هنوزم تو شب هات اگه ماهو داری... من اون ماهو دادم به تو یادگاری...

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mohammad_h برای ارسال این پست سودمند:

soheil999 آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض قرقی

قرقی یکی از زیباترین پرندگان شکاری میباشد و همانطور که دوستان بیان کردند از نژاد قوش میباشد. می توان گفت قرقی در میان پرندگان شکاری چشم زرد، از باهوش ترین ها میباشد. آنچه در قرقی آدمی را بخود جذب میکند، زیبایی، خشونت و ذکاوت توام این پرنده است.

عکس های پیوست شده عکس های پیوست شده

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما soheil999 برای ارسال این پست سودمند:

fayter66 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 22 بار در 18 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام به همه ای دوستان
    ما امروز رفته بودیم گردش که من یک جوجه قرقی گرفتم وبا وجود مخالفت خانواده اونو به خونه اوردم و چندین نوع غذا از جمله گوشت سفید و قرمز و جیگر مرغ که هیچ کدومو نخورد واخر سر نون خیس شده رو امتحان کردم که جواب داد خوب هم غذا می خوره و وقتی می خوام بیاد رو دستم اول فرار می کنه و بعد از اینکه میارم رو دستم همونجا میمونه و بعضا هم می پره رو شونم از دوستان می خوام منو بیشتر راهنمایی کنید
    ممنون

14. تشکرها از این نوشته :

mohammad_h آواتار ها
    mohammad_h آفلاين است کاربر خوب
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 1,295 بار در 366 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fayter66 نمایش پست ها
    سلام به همه ای دوستان
    ما امروز رفته بودیم گردش که من یک جوجه قرقی گرفتم وبا وجود مخالفت خانواده اونو به خونه اوردم و چندین نوع غذا از جمله گوشت سفید و قرمز و جیگر مرغ که هیچ کدومو نخورد واخر سر نون خیس شده رو امتحان کردم که جواب داد خوب هم غذا می خوره و وقتی می خوام بیاد رو دستم اول فرار می کنه و بعد از اینکه میارم رو دستم همونجا میمونه و بعضا هم می پره رو شونم از دوستان می خوام منو بیشتر راهنمایی کنید
    ممنون
    دوست گرامی در کل این پرنده وحشی هستش و بهتره آزاد زندگی کنه........قرقی از قوشهايی هست که در روزها اول بسيار سرسخت ميباشد و غذا نميخوره ٫ بهترين راه تحريک قرقی برای به اشتها آمدن و تحريک به غذا خوردن اين است که اولا به آرامی پاهايش و لای انگشتانش را بخوارانيم و ديگر اينکه بر همان دست که نشسته آن دست را به همان حالت مشت ٫ کمی منقبض و منبسط کنيم تا به خيال اينکه شکار در زير پاهايش است و در حال تکان خوردن است به شوق بيايد اون وقت ميبيني که هر بار که شما به مشتتان شوک ميدهيد قرقی هم با پنجه پنجه کردن شروع به گرفتن بهله (دستکش) ميکنه و غذا ميخوره٫ اين روش در سرسخت ترين قرقيها هم جواب ميده..

تو اون شام مهتاب کنارم نشستی... عجب شاخه گل وار به پایم شکستی...

قلم زد نگاهت به نقش آفرینی... که صورت گری را نبود این چنینی...
    تو دونسته بودی چه خوش باورم من... شکفتی و گفتی از عشق پرپرم من....
    تا گفتم کی هستی تو گفتی یه بیتاب... تا گفتم دلت کو؟تو گفتی که دریاب..

گذشت روزگاری از اون لحظه ی ناب... که معراج دل بود به درگاه مهتاب...
    در اون درگه عشق چه محتاج نشستم... تو هر شام مهتاب به پایت شکستم
    تو از این شکستن خبر داری یا نه... هنوز شور عشقو به سر داری یا نه...
    هنوزم تو شب هات اگه ماهو داری... من اون ماهو دادم به تو یادگاری...

16. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mohammad_h برای ارسال این پست سودمند:

fayter66 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 22 بار در 18 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_h نمایش پست ها
    دوست گرامی در کل این پرنده وحشی هستش و بهتره آزاد زندگی کنه........قرقی از قوشهايی هست که در روزها اول بسيار سرسخت ميباشد و غذا نميخوره ٫ بهترين راه تحريک قرقی برای به اشتها آمدن و تحريک به غذا خوردن اين است که اولا به آرامی پاهايش و لای انگشتانش را بخوارانيم و ديگر اينکه بر همان دست که نشسته آن دست را به همان حالت مشت ٫ کمی منقبض و منبسط کنيم تا به خيال اينکه شکار در زير پاهايش است و در حال تکان خوردن است به شوق بيايد اون وقت ميبيني که هر بار که شما به مشتتان شوک ميدهيد قرقی هم با پنجه پنجه کردن شروع به گرفتن بهله (دستکش) ميکنه و غذا ميخوره٫ اين روش در سرسخت ترين قرقيها هم جواب ميده..
    سلام ممنون از راهنمایتون
    من تو اینترنت سرچ کردم اسم پرنده من دلیچه هست و همینطور که قبلا گفتم خوب غذا می خوره و همیشه روستم واگه هم حوصلش سر بره می پره رو شونم و تو این چند روز باهم خیلی هم رفیق شدیم:x:
    بازم ممنون از راهنمایت

18. تشکرها از این نوشته :

philip.lahm آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 74 بار در 38 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام:
    دوستان من یه جوجه قرقی یا لیل میخوام میدونید از کجا میتونم تهیه کنم؟ سن 2ما برای دستی کردن خوبه؟ سنشو از کجا میشه تشخیص داد؟ مرسی

20. تشکرها از این نوشته :

ali_alavijeh آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

دوستان دقیقا چه قضایی باید به این پرنده داد. سنش چگونه مشخص میشه؟ نر یا ماده بودن آن چگونه مشخص میشه؟

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ali_alavijeh برای ارسال این پست سودمند:

*kasra* آواتار ها
    *kasra* آفلاين است همکار قدیمی بخش حیوانات
    تشکر شده 5,385 بار در 1,476 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_alavijeh نمایش پست ها
    دوستان دقیقا چه قضایی باید به این پرنده داد. سنش چگونه مشخص میشه؟ نر یا ماده بودن آن چگونه مشخص میشه؟

سلام
    قرقی به چند دسته تقسیم میشه اما معمولا غذای اصلیشون رو پستانداران کوچک ، پرندگان کوچک ، حشرات، کرم خاکی و حتی قورباغه تشکیل میده و کلا باید با گوشت تغذیه شه و ارزون ترین راه میتونه دادن حشرات و موش باشه
    خيلي دير از راه رسيدي !
    ديگه پيرمو شکسته
    عمرتو نزار به پاي
    منه دل مرده و خسته
    .
    حس اغوشاي گرمو
    ديگه از ياد بردم انگار
    تو چيو يادم مياري
    !
    ميبيني
    , من مردم انگار . . .

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما *kasra* برای ارسال این پست سودمند:

REZA_AL آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_shamsnia نمایش پست ها
    یکی دیگر از پرندگان شکاری که نگهداری آن در منزل معقولانه تر است قرقی میباشد این پرنده به سرعت به صاحب خود متکی میشود و آموزش میبیند

با تشکر حامد
    نام این گونه دلیجه است نه قرقی

26. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما REZA_AL برای ارسال این پست سودمند:

دکترعارف آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

Thumbs up کمک و راهنمایی فوری

نقل قول نوشته اصلی توسط fayter66 نمایش پست ها
    سلام به همه ای دوستان
    ممنون
    [COLOR=#0000cd][B]عزیزان ظاهرا مشکل سراسری
    >:w