تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 180 از 199

پرسش و پاسخ پزشکی

ghorobfarda آواتار ها
    ghorobfarda آفلاين است همکار قدیمی بخش پزشکی
    تشکر شده 8,174 بار در 4,354 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

دوست عزیز هلیکوباکتر پیلوریک اسمش روشه پیلوری یعنی چیزی مربوط به پیلور ( بخشی از معده ) به سینوزیت هیچ ربطی نداره این باکتری رو نمیشه گفت همه دارن اما 90 درصد مردم تو ایران دارن برای همین زیاد درمان نمیشه مگر اینکه علائم بده که مال شما هم داده پس باید درمان بشه میتون به زخم معده و ورم معده در نهایت در صورت عدم درمان به خونریزی معده منجر بشه پس باید درمان کنین بله قابل انتقاله اما همه علائم نمیدن

2. تشکرها از این نوشته :

زنجير آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

باسلام پنج سال پيش كه رفتم اندسكوپي كردم گفت عفونت معده داري گفتم براي سينوزيتم نيز دارو بنويس گفت شايد عفونت معدت از سينوزيت باشه مگرعفونت هلیکوباکتر ميتواند باعث درد قفسه سينه شود قبل ازاينكه بخواهم وزن اضافه كنم هيچ مشكلي نبود ولي بعد ازاينكه زياد خوردم اينطور شدم واگرمن كه هلیکوباکتردارم درمان كنم خانواده من كه هلیکوباکتر دارن بازبه من منتقل مي شود حال بايد چكار كنم غير از ازمايش خون چه ازمايشي هيلوباكتر را نشان مي دهد ازمايش تنفسي كه بايد راديو اكتيو خورد ضرر دارد ايا غير از اين دو راه جهت تشخيص هلیکوباکترراهي بي ضرر وجود دارد

ghorobfarda آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ببینید ما انواع مختلفی عفونت معده داریم اما عموما به علت هلیکوباکتره که عموما مربوط به خود معده است .دردی که میگید هم در قفسه سینه اسمش درد اپیگاستره . معده درست زیر قلب قرار داره و درد های سر معده با درد قفسه سینه اشتباه گرفته میشن و بهش میگن درد اپیگاستر

5. تشکرها از این نوشته :

javan0012 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    26
    تشکر شده 14 بار در 11 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

باسلام به دكترمراجعه كردم برام قرص نوشت وبخور اكاليپتوس گفت مصرف كن اگر بهتر نشدي بايد بري بيمارستان شستشوي سينوزيت انجام دهي

من قبلا ازداروي عطسه اوركه از بنفشه وكندش درست كرده بودم نيز استفاده كردم ولي اثرش يك مدت بود ودوباره بر مي گشت
    ايا استفاده از پودر عطسه اور كه ازگياه بنفشه وكندش درست شده ضرري نداردچون درجايي نوشته شده بود اين داروي انفيه ضرر دارد ايا قطره ويا داروي وجود دارد جهت درمان فكر كنم سينوزيتم مزمن شده يك جايي توقم است كه درمان گياهي انجام مي دهد ايا اينجا قابل اطمينان است اينم سايتش http://www.booali.ir/

يكي هم به نام نيكو صفت درسايت http://nikoosefat.com/ دارويي ساخته كه سينوزيت را درمان مي كند حال نمي دانم اعتبار دارد يا خير

در سايتي مشاهده كردم كه نوشته بود كه كسي سينوزيت داشته وبا دارو گياهي به نام عنبر نسارا انرا درمان كرده چهل روز استفاده از دود عنبر نسارا ايا به نظر شما مي شود از اين دارو گياهي استفاده كرد

ghorobfarda آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

دوست عزیز من اطلاعات زیادی درمورد طب سنتی ندارم اما مراقب دوز درمانی آنها که حساب شده نیست باشید و همینطور مراقب تداخل آنها با دارو های شیمیایی که مصرف میکنین
    در ضمن اکالیپتوس مسمومیت میده به مقدار زیاد که باشه و بخور گرم هم امکان سوختن مجاری تنفسی داره مراقب باشین

تشکر شده 1 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ايا هلیکوباکتر پیلور ازراه اب خوردن ازيك ليوان مشترك وقاشق مشترك به ديگري منتقل مي شود

تشکر شده 1 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

باسلام من 15روز است كه داروهاي پنتوپرازول ودي سيكلومين وDoneurin خارجي رامصرف مي كنم 15 روز ديگر بايد مصرف كنم الان ضربان قلبم بيشتر از قبله ايا داروها را ادامه بدم يا قطع كنم

سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام آب در داخل بینی (استنشاق) کردن موقع وضو به طوری که اب وارددهان شود ایا برای درمان سینوزیت خوب است برای این کار اب سرد خوب است یا گرم

ghorobfarda آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط زنجير نمایش پست ها
    ايا هلیکوباکتر پیلور ازراه اب خوردن ازيك ليوان مشترك وقاشق مشترك به ديگري منتقل مي شود
    بله همه میکروب هایی که از طریق گوارش منتقل میشود به همین صورت انتقال پیدا میکنن اما همه افارد آلوده علائم ندارن
    باسلام من 15روز است كه داروهاي پنتوپرازول ودي سيكلومين وdoneurin خارجي رامصرف مي كنم 15 روز ديگر بايد مصرف كنم الان ضربان قلبم بيشتر از قبله ايا داروها را ادامه بدم يا قطع كنم
    اگر ضربان قلبتون خیلی زیاد میشه باید قطع بشه اما اگر کمی اون رو برده بالا باید با پزشک خودتون مشورت کنین در هر دوصورت پزشک معالج باید سریع مطلع بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    با سلام آب در داخل بینی (استنشاق) کردن موقع وضو به طوری که اب وارددهان شود ایا برای درمان سینوزیت خوب است برای این کار اب سرد خوب است یا گرم
    خیر آب آشامیدنی میکروب های زیادی داره که میتونه سبب عفونت و عوارض بیشتری بشه در ضمن در این حالت ممکنه آب وارد ریه بشه و ایجاد خفگی کنه شستشوی بینی با نرمال سالین روش و پوزیشن ( نحوه قرار گرفتن فرد ) خاصی داره که باید اجراء بشه

12. تشکرها از این نوشته :

bexpect آفلاين است همکار قدیمی
    اگه نخوایم شعاربدیم کیو باید ببینیم؟
    سن کاربر
    بالای 40
    تشکر شده 4,693 بار در 2,142 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

باسلام من 15روز است كه داروهاي پنتوپرازول ودي سيكلومين وdoneurin خارجي رامصرف مي كنم 15 روز ديگر بايد مصرف كنم الان ضربان قلبم بيشتر از قبله ايا داروها را ادامه بدم يا قطع كنم

عزیز جان دسیکلامین یک داروی انتی کالی نرژیک و یا بعبارت دیگر پراسیمپثولیتیک هست. بدین معنا که در سیستم اعصاب آتونوم (اعصاب خودکار) برروی شبکه های پراسیمپاتیک آثار تضعیف کننده داره. و ازآنجاییکه تعداد ضربان قلب دردقیقه و شدت ضربان قلب توسط همین سیستم اعصاب آتونوم کنترل میشه، به این صورت که اعصاب سیمپتیک نقش شدت دهنده و اعصاب پاراسیمپتیک نقش بازدارنده درآن دارند، براثر تضعیف اعصاب پاراسیمپتیک توسط انتی کلی نرژیکی چون دسیکلامین، عامل تضعیف شدت و ضربان قلب تضعیف میشه، در این شرایط ضربان قلب بالا میره. دقیقا" مثل اتوموبیلی که سیستم ترمزش دچار نقص شده و از سرعت مازادش در مدت زمان کوتاه نمیشه کاست. اگر مفهوم واضح نبود بفرمایید تا براتون توضیح بدم.
    لذا از مهم ترین عوارض جانبی پاراسیمپثولیتیکها تپش قبل (تکی کاردیا) است.
    بنظر بنده این نوع عارضه جانبی برای افرادی که سابقه بیماریهای قلبی مثل فشارخون و غیره را ندارند، در طی مصرف کوتاه مدت هیچ مشکلی نداره. اما اگر خیلی شما را اذیت میکنه، فقط با پزشکتون مشورت کنید.
    A new Language is A new Life

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما bexpect برای ارسال این پست سودمند:

سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام من مشكل گوارشي داشتم وازمايش خون دادم عفونت هيلوباكتر داشتم به متخصص گوارش مراجعه كردم گفت مشكل شما از اعصاب است وربطي به هيلوباكتر ندارد چون همه اين عفونت را دارند چون من گفتم برام قرص اموكسي سيلين وامپرازول و بيسموت ومترونيدازول تجويز نمود كه به مدت 14 روز مصرف كنم وگفت ديگر احتياج نيست مراجعه كني حال زنم نيز ازمايش خون داده وهيلوباكتر ش 35 است ايا او نيز بايد درمان كند من بچه دوساله دارم ايا او نيز بايد درمان شود

سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ايا مصرف دو هفته قرص درمان مي شود عفونت هيلوباكتر

ghorobfarda آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

دوست عزیز بسیاری از مردم ایران این باکتری رو دارن بخصوص در یک خانواده معمولا همه با هم مبتلا میشن چون از طریق گوارشی منتقل میشه اما نیاز به درمان تنها در صورتی پیش میاد که فرد علائم داشته باشه اگر کسی هیچ علامتی نداره درمان هم نیاز نداره

18. تشکرها از این نوشته :

سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

ايا من كه علايم دارم با مصرف اموكسي سيلين وامپرازول و بيسموت ومترونيدازول به مدت دوهفته درمان مي شوم يابايد دوباره قرص مصرف كنم وايا مي شود بعد از دوهفته مصرف قرص ازمايش خون بدم ببينم عفونت دارم يا خير

سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

بعداز مصرف 3روز اموكسي سيلين وامپرازول و بيسموت ومترونيدازول دچار حالت لرز ودفع مدفوع زياد واسهال شدم ودرمان راقطع كردم

ghorobfarda آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

شما باید دارو رو طبق دستور دکتر ادامه میدادین و علائمی مثل اسهال و لرز اونقدر ها هم وخیم نیستم که قطع اورژانسی دارو لازم داشته باشن باید قبلش با دکتر تون تماس میگرفتید تا ببینید ایشون شاید دارو رو عوض میکردن یا دوزش رو تغییر میدادن این کار شما تنها نتیجش ایجاد مقاومت به دارو هست حتما ا دکترتون تماس بگیرین

TIGER3 آواتار ها
    TIGER3 آفلاين است همکار قدیمی
    هرگز عاشق نشو که عاشقی جز افسوس چیزی برایت به ارمغان نمیاورد
    تشکر شده 1,503 بار در 702 پست
    لايك دريافتي
    2
    لايك كرده
    0

ببخشید یک سوال داشتم سنگ کلیه چگونه در کلیه تولید میشود میشود؟؟؟؟

• :d

ghorobfarda آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

دوست عزیز تشکیل سنگ کلیه مکانیزم های مختلفی داره و انواع مختلفی از سنگ هم ایجاد میشه مثلا سنگ های اگزالاتی بر اثر رسوب کلسیم در نفرون ها ( واحد های کاری کلیه ) ایجاد میشه اما بهترین راه پیشگیری مصرف مایعات ( آب ) فراوان و ورزش هست

سن کاربر
    26
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

به مدت 2 ماه براي اينكه افزايش وزن پيدا كنم هرروز بادام وكلوچه ومكمل گين اپ مي خوردم و20 روز اخر نيز شب نيز موقع خواب شير ومكمل وبستني مخلوط مي خوردم ولي بعد از دوماه دچار لرز شديد وتعرق فراوان ودرد شديد درناحيه قفسه سينه سمت چپ ودرد زير قفسه سينه شدم ودچار اسهال وحالت تهوع نيز شدم چندتا دكتر رفتم گفتند از معده است وورم كرده وفاموتدين قرص ضد اسهال وكپسول ضد اسيد وكلينديوم سي ودي سيكلومين مصرف كردم به مدت چند ماه مقداري از درد وحالت تهوع واسهال كم شده ولي بعضي وقتها بعد از قطع دارو يك هفته نگذشته دچاردرد در ناحيه زير قفسه سينه دارم وشكم هم دير كار مي كند وبعضي وقتها چند روز كار نمي كند ويك دفعه چندبار كار مي كند وايا علت مي تواند به غير از معده از التهاب روده يا پانكراس يا از كيسه صفراباشد درد خيلي زياد نيست

25. تشکرها از این نوشته :

ghorobfarda آواتار ها
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5678910 آخرینآخرین