تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 22
 1. #1
  MOHSENKF آواتار ها
  MOHSENKF آفلاين است كاربر عالي
  تاریخ عضویت
  Jan 2008
  سن کاربر
  29 سال
  محل سکونت
  W810
  نوشته ها
  907
  تشکر
  623
  تشکر شده 1,443 بار در 681 ارسال

  Post توصيه‌هاي فنگ شويي در مورد آكواريوم و ماهي

  در ابتدا لازم است تا توضيح مختصري در مورد فنگ شوئي داده شود، تا شناختي نسبت به اين دانش 4000 ساله چين باستان بدست آوريم. فنگ شوئي دانشي است براي قرار دادن هر چيزي در جاي صحيح خود، اين جاي صحيح بر اساس جهت‌هاي جغرافيايي و انرژي‌هاي ناشي از وجود عناصر پنجگانه (آب، آتش، زمين، فلز و چوب) در كنار هم ايجاد مي‌شود.
  هدف فنگ شوئي نظم دادن به محل زندگي و شكل‌دهي هماهنگ مكان زندگي انسانها به صورت با واسطه يا بي واسطه و رساندن شما به انرژي مطلوب در پيرامونتان است.
  در ضمن توضيح كوتاهي درمورد عنصر آب، كه با ماهي و آكواريوم در ارتباط است مي‌دهم تا درك بهتري نسبت به موضوع پيدا كنيد :
  آب نشان ثروت و فراواني است بنابراين تقويت انرژي آب در بناها مي‌تواند باعث افزايش درآمد و اصلاح اوضاع اقتصادي شود. آب جاري، جذب كننده بركت و انرژي‌هاي مثبت (انرژي كيهاني چي) است. آبشارها، رودها، استخرهاي شنا، آكواريوم و تمام تصاوير آب را مي‌توان به عنوان سمبل‌هاي اين عنصر در نظر گرفت. انرژي آب در شمال جغرافيايي بنا قرار مي‌گيرد (براي يادآوري تاكيد مي‌شود جهت‌هاي 8 گانه بر اساس قطب نما محاسبه مي‌شود). جهت شمال بيانگر منطقه كار و حرفه در هر خانه است. رنگ‌هاي معرف اين عنصر آبي و سياه هستند. اشيايي كه معرف آب هستند فرم موجي و پله‌اي دارند. عنصر فلز به عنوان عنصر مولد و تقويت كننده آب است، بنابراين مي‌توان از هر چيزي كه بيانگر اين عنصر است و همچنين رنگهاي طلائي و نقره‌اي در قسمت آب (شمال خانه) استفاده كرد. عنصر زمين، عنصر مخرب آب است، پس نبايد در قسمت آب (شمال خانه) از غلبه اين عنصر و اشياء بيانگر آن و همچنين رنگهاي قهوه‌اي، بژ، زرد و نارنجي استفاده كرد. عنصر چوب نيز به عنوان عنصر فرساينده آب مطرح است كه ترجيحاً بايد از غلبه اين عنصر و اشياء مرتبط با آن پرهيز كرد.
  در فنگ شوئي براي تقويت عنصر آب مي‌توان از آكواريوم يا آبنما استفاده كرد، بنابراين اگر امكان استفاده از آكواريوم را در خانه يا در جاي مناسب نداريد مي‌توانيد از آبنما استفاده كنيد.
  به طور كل آب جاري جذب كننده انرژي مثبت (شنگ‌چي) مي‌باشد و ماهيان درون آكواريوم به خاطر حركتشان در آب، و جرياني از آب جاري كه توسط اين موجودات زنده ايجاد شده و زندگي را خلق مي‌كنند باعث جذب انرژي مثبت (شنگ‌چي) مي‌شوند.
  در آكواريوم به زيبايي از هر 5 عنصر فنگ شوئي استفاده شده است :
  آب موجود در آكواريوم، به عنوان عنصر آب.
  گياهان و چوب‌هاي به كار رفته به شكل دكور، به عنوان عنصر چوب.
  تجهيزات مورد استفاده براي آكواريوم، به عنوان عنصر فلز.
  شن و ماسه و سنگهاي تزئيني، به عنوان عنصر زمين.
  ماهياني با رنگهاي زرد، نارنجي، طلائي و قرمز و نورپردازي به كار رفته براي آكواريوم، به عنوان عنصر آتش.
  حال به توصيه‌هاي فنگ شوئي در مورد آكواريوم و ماهي مي‌پردازم :
  يكي از مهمترين توصيه‌ها در مورد آكواريوم اين است كه هرگز و هرگز آكواريوم را در اتاق خواب نگذاريد. اين كار خصوصاً رابطه بين زن و شوهر را تحت تاثير سوء قرار مي‌دهد. در ضمن انرژي اتاق خواب يين و سرد است و استفاده از آكواريوم كه خود نيز داراي اين خصوصيات است در سلامتي شخص و فرايند خواب اخلال ايجاد مي‌كند. قرار دادن آكواريوم در اتاق خواب يعني خبرهاي بد.
  از گذاشتن آكواريوم در آشپزخانه پرهيز كنيد.
  از قرار دادن آكواريوم در سمت راست در ورودي خودداري كنيد ( براي تعيين جهت از سمت داخل خانه درحالي كه به در نگاه مي‌كنيد سمت در را تشخيص دهيد) چون اين كار باعث چشم‌هيزي صاحب خانه مي‌شود.
  از نگهداري ماهي در توالت پرهيز كنيد !!! چون اين كار باعث از دست رفتن مايملك مي‌شود. (به طور كلي از تزئينات توالت و حمام پرهيز كنيد چون اين دو جا، محل خروج و هدر رفتن انرژي است و تقويت اين دو جا به تقويت از دست دادن ثروت و انرژي كمك مي‌كند).
  از گذاشتن آكواريوم در زير راه پله و كنار شومينه نيز پرهيز كنيد.
  يكي از بهترين نقاط براي قرار دادن آكواريوم در قسمت جنوب شرقي منزل است، چون اين قسمت مربوط به ثروت بوده و آب، با جذب انرژي چي به افزايش ثروت و بركت در منزل كمك مي‌كند. در ضمن قسمت شمال خانه كه عنصرش آب است و مربوط به بخش كار و حرفه مي‌باشد، از نقاط مناسب براي قرار دادن آكواريوم است. همچنين شرق خانه كه عنصرش مانند جنوب‌شرق چوب بوده و مربوط به بخش خانواده مي‌باشد از مناطق خوب براي قرار دادن آكواريوم مي‌باشد.
  گذاشتن آكواريوم در اتاق نشيمن نيز بسيار خوب مي‌باشد، فقط جهت‌ها را بايد رعايت كرد (يعني در يكي از جهت‌هاي شمال، جنوب‌شرق يا شرق اتاق نشيمن).
  از قرار دادن آكواريوم در جنوب، غرب، شمال‌غرب و مركز خانه پرهيز كنيد.
  در فنگ شويي توصيه شده كه در آكواريوم جمعاً 9 ماهي نگهداري شود كه 8 عدد آنها ماهي طلايي و يكي سياه باشد (ماهي‌هاي طلائي ثروت و بركت را به خود جذب كرده و ماهي سياه انرژي‌هاي مخرب و منفي (شارچي) را به خود مي‌گيرد. جدا از اينكه رنگ طلائي نمادي از پول و ثروت بوده و رنگ سياه مربوط به عنصر آب مي‌باشد). اگر يك يا چند ماهي تلف شدند، بدون نگراني فقط آنها را جايگزين كنيد، وقتي يك ماهي تلف مي‌شود اتفاق بدي كه ممكن بوده يكي از اعضاي خانواده را در بر بگيرد به خود جذب كرده است.
  نگهداري ماهي آروانا جزو مواردي است كه در منابع فنگ‌شوئي سفارش فراواني به آن شده است. همچنين اژدها ماهي (Dragon Fish) ، ماهي كويي، ماهيان قرمز (گلد فيش) (در فنگ شويي گلد فيش براي آوردن خوش شانسي و موفقيت استفاده مي‌شود) و اصولاً خانواده كپور از بهترين گونه‌ها براي منازل مسكوني هستند.
  نگهداري ماهيان سمي توصيه نمي‌شود.
  چيني‌ها يك رسم فنگ شوئي در اسباب كشي و جابجايي دارند و آن اين است كه در هنگام ورود به خانه جديد يك تنگ يا آكواريوم نزديك در ورودي خانه قرار مي‌دهند و يك ماهي گلد فيش نارنجي و يك ماهي گلد فيش بلك مور (Black moor gold fish) درون تنگ يا آكواريوم قرار مي‌دهند. ماهي سياه انرژي‌هاي منفي صاحب قبلي خانه را به خود جذب مي‌كند، اگر اين ماهي مُرد آن را با يك ماهي تاز ه عوض مي‌كنند و اين كار را تا زماني‌ كه ديگر ماهي سياه نميرد ادامه مي‌دهند.
  همچنين تعداد زيادي از رستوران‌هاي چيني از آكواريوم نزديك در ورودي استفاده مي‌كنند تا به نوعي بركت، ثروت و انرژي چي را به داخل جذب كنند.
  براي جذب بيشتر ثروت مي‌توانيد از 9 عدد سكه فلزي درون آكواريومتان استفاده كنيد فقط توجه كنيد كه فلز موجود در اين سكه‌ها به ماهي‌ها آسيبي نرساند (در اين مورد اساتيد مي‌توانند نظر دهند كه آيا سكه‌هاي رايج در كشورمان امكان استفاده در آكواريوم را دارد يا خير و در صورت امكان چند توماني؟).
  مي‌توانيد در صورت امكان شكل آكواريوم خود را با توجه به عنصر محل قرار گيري آن انتخاب كنيد، يعني در شرق و جنوب‌شرق به شكل استوانه يا مستطيلي كه به ارتفاع قرار گرفته و در شمال آكواريوم‌هايي با اشكال گرد استفاده كنيد.
  گياهان با برگ‌هاي پهن انرژي مثبت و شنگ‌چي را جذب مي‌كنند در حالي‌كه گياهان داراي برگهاي تيز و خاردار انرژي منفي و شارچي را جذب مي‌كنند (كلاًٌ استفاده از گياهان با برگهاي تيز و خاردار مانند كاكتوس در محيط داخل خانه توصيه نمي‌شود).
  وقتي از گياهان كاشته شده در خاك، درون آكواريوم استفاده مي‌كنيم، ما از دو عنصر زمين و چوب بهره مي‌بريم، اگر گياهان زياد باشند و برگهايشان بزرگ و درشت باشند ما از عنصر چوب بيشتر از خاك استفاده كرده‌ايم و اگر گياهان كم باشند و برگشان نازك و يا كوچك باشند ما از عنصر خاك بيشتر از چوب استفاده مي‌كنيم. با استفاده از گياهان بزرگ ما به نوعي حس كوه و استواري را ايجاد كرده‌ايم كه اين مي‌تواند به افزايش سلامتي و ثروت كمك كند. با كاشتن گياهان درون كوزه و يا گياهان با برگهاي كوچك كه موجب غلبه عنصر زمين مي‌شود ما به تقويت شرايط درسي و تحصيلي و همچنين روابط زناشوئي و عشقي كمك مي‌كنيم (لازم به يادآوري است كه قسمت مربوط به دانش و سواد و ازدواج و روابط زناشوئي با عنصر زمين در ارتباط است).
  استفاده از سيستم‌هاي توليد كننده حباب در آب (مانند سنگ هوا البته اساتيد فن بهتر مي‌دانند) مي‌تواند به افزايش جذب انرژي مثبت كمك كند.
  نكته ديگري كه قائدتاً تمام دوستان آكواريوم‌دار از آن اطلاع دارند و محض يادآوري عنوان مي‌كنم اين است كه، فنگ‌شوئي آكواريوم شما در صورتي جواب خواهد داد كه آب آكواريوم تميز بوده، اكسيژن به ميزان كافي در آب موجود باشد، ماهيان سالم باشند، گياهان نيز سبز و سالم بوده و نور آكواريوم به ميزان كافي و مناسب باشد.
  مطلب ديگري كه شايد به ذائقه بعضي از دوستان خوشايند نباشد و من در بعضي از تصاوير دوستان از آكواريومشان ديده‌ام، اين است كه استفاده از تعداد زيادي آكواريوم در يك جا آن هم با حجم بالايي از آب و يا حتي در كل خانه، باعث غلبه بيش از حد عنصر آب در خانه مي‌شود كه اين به طور قطع مشكلاتي را در زمينه سلامتي و حتي زندگي شخص به وجود مي‌آورد. در كل تعادل عناصر پنجگانه در خانه بايد رعايت شود و غلبه بيش از حد يك عنصر باعث ضعيف شدن عناصر ديگر و ايجاد مشكلاتي در زمينه سلامتي و زندگي شخص مي‌شود.
  در انتها لازم مي‌دانم عنوان كنم كه اجراي تمام اين توصيه‌ها بستگي به شرايط فيزيكي و ساخت خانه شما، علائقتان، دكوراسيون موجود در خانه و امكان رعايت اين اصول و همچنين همكاري ساير اعضاء خانواده دارد.
  در انتها دوستاني كه به مبحث فنگ ‌شويي علاقه دارند، ميتوانند براي آشنايي با اين دانش كهن، به صورت ريشه‌اي و از پايه، به مطالبي كه به مرور زمان در تاپيك « فنگ شويي هنر معماري معنوي باستان » در تالار دكوراسيون به لينك زير گذاشته مي‌شود مراجعه كنند، به اميد اينكه مطالب ارائه شده در همه امور زندگيشان مفيد واقع شود :
  فنگ شوئي، هنر معماري معنوي باستان
  اين تبليغات آخر فيلم بود. :D:d:d
  پيشنهادي كه براي دوستان آكواريوم‌دار دارم اين است كه به تغييرات به وجود آمده در زندگيشان، قبل و بعد از نصب آكواريوم يا تغيير مكان آن توجه كنند ( با اينكه در زندگي امروزي و با مشغله‌هاي ذهني فراوان، كمتر متوجه تغييرات ظريف در خود و زندگي اطرافمان مي‌شويم) و به تاثير آن، چه خوب و يا احياناً بد آگاه باشند و حتي مي‌توانند جهت اطلاع، دوستان را از اين تغييرات آگاه كنند تا از داشتن آكواريوم بيشترين استفاده را ببريم.
  با تشكر.
  ویرایش توسط بابک آژیده : September 7th, 2016 در ساعت 03:15 PM
  چون بديدم كه بر بسيط زمين هيـچ دانـش ز بَـعـدِ دانـش ديــن

  نيسـت از دانـش نجومـي بـه، كاندر او گنج حكمت است و فره


 2. #2
  MOHSENKF آواتار ها
  MOHSENKF آفلاين است كاربر عالي
  تاریخ عضویت
  Jan 2008
  سن کاربر
  29 سال
  محل سکونت
  W810
  نوشته ها
  907
  تشکر
  623
  تشکر شده 1,443 بار در 681 ارسال

  Post منابع

  با توجه به درخواست اساتيدبراي ذكر منبع، منابعي كه در گردآوري اين متن استفاده شده است در ذيل آورده شده است :
  1. كتاب فنگ شويي كاربردي، تاليف دكتر رضا صادقي.
  2. كتاب فنگ شويي 80 كليد طلايي خوش اقبالي، ترجمه دكتر رضا صادقي.
  3. لينك سايتهاي زير :
  http://www.rol.vn/weben/chuyende/fen...8/120000/1086/

  http://fengshui.about.com/od/fengshu...s_aquarium.htm

  http://www.associatedcontent.com/art...ng.html?cat=30

  http://www.myfishtank.net/random-new...your-aquarium/
  چون بديدم كه بر بسيط زمين هيـچ دانـش ز بَـعـدِ دانـش ديــن

  نيسـت از دانـش نجومـي بـه، كاندر او گنج حكمت است و فره

 3. 19 کاربر مقابل از MOHSENKF عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 4. #3
  fokus آواتار ها
  fokus آفلاين است کاربر معمولي
  تاریخ عضویت
  Aug 2008
  سن کاربر
  19
  محل سکونت
  6670
  نوشته ها
  157
  تشکر
  59
  تشکر شده 366 بار در 172 ارسال

  پیش فرض

  به نظر بنده این حرفها خرافاتی بیش نیست
  در این عالم اگر سود است با درویش خرسند است
  *******
  خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی

 5. 4 کاربر مقابل از fokus عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 6. #4
  MOHSENKF آواتار ها
  MOHSENKF آفلاين است كاربر عالي
  تاریخ عضویت
  Jan 2008
  سن کاربر
  29 سال
  محل سکونت
  W810
  نوشته ها
  907
  تشکر
  623
  تشکر شده 1,443 بار در 681 ارسال

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط fokus نمایش پست ها
  به نظر بنده این حرفها خرافاتی بیش نیست
  چيزي كه شما به عنوان خرافات نام مي‌بريد، حاصل 4000 سال تجربه، شهود، مراقبه و الهامات ريشي‌ها و اساتيد معنوي چين و هند باستان مي باشد.
  نه اعتقاد ما به اين دانش، باعث كاركرد آن مي‌شود و نه عدم اعتقاد ما باعث توقف آن.
  كيهان و شعور كيهاني كار خود را مي‌كند، چه با اعتقاد ما و چه بدون اعتقاد ما.
  شما دوست عزيز هم در صورت آكواريوم داشتن مي‌توانيد امتحان كنيد، هم بر اساس اين اصول و هم كاملاً در جهت مخالف اين اصول. تا در مورد صحت و سقم اين دانش خود به نتيجه برسيد. فقط انتظار نداشته باشيد يك شبه جواب بگيريد.
  در ضمن آيا شما تا به حال نشنيده‌ايد كه اصطلاحاً مي‌گويند اين خانه شگون داشت يا بدشگون بود. هر خانواده‌اي كه در اين خانه رفته يك نفرشان فوت كرده يا هر كه به اين خانه آمده بختش باز شده، خودش خانه خريده و ...
  آيا تا به حال نشده در مكاني برويد و احساس سنگيني بكنيد و يا در اتاقي از يك خانه همچين احساسي داشته باشيد. آيا نشده و يا نشنيده‌ايد در يك خانه فقط با يك خرابي و قصد تعمير جزئي، كلي مشكلات به وجود بيايد و اين تعمير گريبان گير شود.
  اينكه گذشتگان ما صبحها در جلوي خانه و مغازه آب مي‌پاشيدند را نمي‌دانيد. آب مايه بركت و جذب كننده انرژي و بركت ميباشد.
  چون بديدم كه بر بسيط زمين هيـچ دانـش ز بَـعـدِ دانـش ديــن

  نيسـت از دانـش نجومـي بـه، كاندر او گنج حكمت است و فره


 7. #5
  toreda آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Aug 2009
  نوشته ها
  26
  تشکر
  19
  تشکر شده 26 بار در 15 ارسال

  پیش فرض

  به نظر من ممکنه واقعیت داشته باشه

  به هر حال امتحانش خالی از سود نیست

 8. 2 کاربر مقابل از toreda عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 9. #6
  tassoti آواتار ها
  tassoti آفلاين است پاسخگو و راهنما ابزیان
  تاریخ عضویت
  Feb 2008
  سن کاربر
  25
  نوشته ها
  956
  تشکر
  2,968
  تشکر شده 2,905 بار در 812 ارسال

  پیش فرض

  سلام

  حتما شنیدید که تایلندی ها برا اثر اعتقاداتی ( خرافات یا واقیت ) که از قدیم داشتن فلاور هورن رو به عنوان یه ماهی که براشون خوش شانسی می اورده قبول داشتن . و هرچی هد این ماهی بزرگتر بوده اون رو باعث خوش شانسی بیشتر میدونستن . به خاطر همین امر هم هست که این ماهی به عنوان یکی از دو ماهی برتر در تایلنده . فنگ شویی در مورد این ماهی صادق هست . بدن این ماهی زمین . هد ماهی به منزله کوه . فلس های درخشان ماهی به منزله فلز و رنگ های صورتی و قزمز این ماهی به منزله آتش .

 10. 6 کاربر مقابل از tassoti عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 11. #7
  3aeed آواتار ها
  3aeed آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Aug 2009
  نوشته ها
  40
  تشکر
  99
  تشکر شده 23 بار در 12 ارسال

  پیش فرض

  خرافات یا غیر خرافات با نگاه کردن به ماهیها آدم هم آرامش پیدا می کنه هم وقتی به خودش می آد که میفهمه بیشتر از نیم ساعت زل زده به ماهیها و حسابی ذهنش از دل مشغولیات زندگی رها شده
  معاشرت بر دانايي مي افزايد ولي تنهايي مكتب نبوغ است:D

 12. 6 کاربر مقابل از 3aeed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 13. #8
  ali_mosavi آواتار ها
  ali_mosavi آفلاين است كاربر كارامد

  تاریخ عضویت
  Jul 2006
  سن کاربر
  30
  محل سکونت
  زنجان
  نوشته ها
  1,368
  تشکر
  1,657
  تشکر شده 4,309 بار در 1,230 ارسال

  پیش فرض

  دوستان این بحثها ماله عصر درشکه و اسبه ، الان عصر تکنولوژی و اطلاعات هست ، بعیده که بازم از این حرفها زده میشه، فقط میتونم بگم طبق سفارش انبیا نگهداری از موجودات زنده در خانه بلایا رو دور میکنه و شبیه سازی طبیعت در زندگی های ماشینی امروز واقعا آرام بخش هست.

  در ضمن افزون کننده یا کاهنده واقعی ثروت ، قدرت یا ایمان خداوند قادر متعال هست و خواهد بود نه اینکه مثلا اگه آکواریوم رو شمال نشیمن بذاری ... و اگه جنوب بذاری ... !!!

  این افکار دیگه تاریخ مصرفش گذشته ، البته به نظر دوستانی هم که اعتقاد دارن احترام میذارم
  .

  تا کي غم اين خورم که دارم يا نه *** اين عمر به خوشدلي گذارم يا نه
  پر کن قده باده که معلومم نيست *** اين دم که فرو برم برآرم يا نه

  _______________________________________________

  وصيت نامه علي ابن ابيطالب به فرزندان خود

  (اگر دنبال درس واقعي زندگي هستيد حتما بخونيد)

  بازكردن___داونلود

  _______________________________________________


  مايلم اعضاي بدنم را در زمان مرگم اهدا كنم ، باشد كه ادامه زندگي اجزاي وجودم ، نجات بخش زندگي ديگري باشد

  (از اين اقدام انسان دوستانه و مقبول حق غافل نشيم شايد ديگه فرصتي نباشه!)

  براي عضويت و دريافت كارت اهداي عضو پس از مرگ مغزي از لينك زير اقدام نمائيد
  ثبت نام

  _______________________________________________

 14. 4 کاربر مقابل از ali_mosavi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 15. #9
  ferfer آواتار ها
  ferfer آفلاين است کاربر معمولي
  تاریخ عضویت
  Jul 2009
  سن کاربر
  24
  محل سکونت
  Nokia 5800 Express Music
  نوشته ها
  150
  تشکر
  683
  تشکر شده 509 بار در 240 ارسال

  پیش فرض

  احتمالا شده كه بشنوي ميگن از وقتي وارد خانه جديد شده ايم، اوضاع زندگيمون بهتر شده يا برعكس و ميگن اين خانه برامون اومد نداشته، اينها بياني عاميانه از همون مطلب فنگ شوييه. من مدتهاست كه نكات فنگ شويي را رعايت كرده ام و راضي هستم. نكته مهم اينه كه شما اعتقاد داشته باشيد يا نه، اون كار خودش را ميكنه..

 16. 2 کاربر مقابل از ferfer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 17. #10
  Alireza Amirjani آفلاين است همکار قدیمی
  چوپان همیشه برای ترساندن گله، یک گرگ خیالی می تراشد...
  تاریخ عضویت
  May 2006
  سن کاربر
  متولد 7/11/58
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,291
  تشکر
  11,617
  تشکر شده 16,995 بار در 3,163 ارسال

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mosavi نمایش پست ها
  دوستان این بحثها ماله عصر درشکه و اسبه ، الان عصر تکنولوژی و اطلاعات هست ، بعیده که بازم از این حرفها زده میشه، فقط میتونم بگم طبق سفارش انبیا نگهداری از موجودات زنده در خانه بلایا رو دور میکنه و شبیه سازی طبیعت در زندگی های ماشینی امروز واقعا آرام بخش هست.

  در ضمن افزون کننده یا کاهنده واقعی ثروت ، قدرت یا ایمان خداوند قادر متعال هست و خواهد بود نه اینکه مثلا اگه آکواریوم رو شمال نشیمن بذاری ... و اگه جنوب بذاری ... !!!

  این افکار دیگه تاریخ مصرفش گذشته ، البته به نظر دوستانی هم که اعتقاد دارن احترام میذارم
  سلام دوست عزیز
  در مورد فرمایش شما در خصوص سفارش انبیا بگم که همه انبیا این نظر رو نداشتن و به عنوان مثال در دین نیاکان ما (زرتشت) نگه داشتن و زندانی کردن حیوانات در خانه مورد نکوهش قرار گرفته و همین حالا نیز بسیاری از زرتشتیان در مراسم سال نو از ماهی قرمز استفاده نمیکنند
  ولی در کل با نظر شما در خصوص ایجاد آرامش در خانه با نگهداری حیوانات بسیار موافقم
  موفق باشید
  با یک دل غمگین به جهان شادی نیست
  تا یک ده ویران بود، آبادی نیست
  تا در همه جهان یکی زندان است
  در هیچ کجای عالم آزادی نیست

 18. 4 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 19. #11
  ali_mosavi آواتار ها
  ali_mosavi آفلاين است كاربر كارامد

  تاریخ عضویت
  Jul 2006
  سن کاربر
  30
  محل سکونت
  زنجان
  نوشته ها
  1,368
  تشکر
  1,657
  تشکر شده 4,309 بار در 1,230 ارسال

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط amirjani نمایش پست ها
  سلام دوست عزیز
  در مورد فرمایش شما در خصوص سفارش انبیا بگم که همه انبیا این نظر رو نداشتن و به عنوان مثال در دین نیاکان ما (زرتشت) نگه داشتن و زندانی کردن حیوانات در خانه مورد نکوهش قرار گرفته و همین حالا نیز بسیاری از زرتشتیان در مراسم سال نو از ماهی قرمز استفاده نمیکنند
  ولی در کل با نظر شما در خصوص ایجاد آرامش در خانه با نگهداری حیوانات بسیار موافقم
  موفق باشید
  دوست گرامی منظور انبیا از نگهداری حیوانات زندانی کردن اونها نبوده ، در گذشته خونه ها بزرگ بودن و میشد در محوطه و باغ خونه مرغ یا خروس ، در استخرش ماهی و یا ... نگهداری کرد ... در این زمان به علت افزایش جمعیت و کوچیکتر شدن خونه های عامه و آپارتمان نشینی ، و کمبود مکان، حیوانات زندانی میشن که باز هم میشه با ایجاد شرایط ایده ال و تراکم کم حد اقل شرایط رو کمی برای جانداران بهبود داد.
  .

  تا کي غم اين خورم که دارم يا نه *** اين عمر به خوشدلي گذارم يا نه
  پر کن قده باده که معلومم نيست *** اين دم که فرو برم برآرم يا نه

  _______________________________________________

  وصيت نامه علي ابن ابيطالب به فرزندان خود

  (اگر دنبال درس واقعي زندگي هستيد حتما بخونيد)

  بازكردن___داونلود

  _______________________________________________


  مايلم اعضاي بدنم را در زمان مرگم اهدا كنم ، باشد كه ادامه زندگي اجزاي وجودم ، نجات بخش زندگي ديگري باشد

  (از اين اقدام انسان دوستانه و مقبول حق غافل نشيم شايد ديگه فرصتي نباشه!)

  براي عضويت و دريافت كارت اهداي عضو پس از مرگ مغزي از لينك زير اقدام نمائيد
  ثبت نام

  _______________________________________________

 20. 2 کاربر مقابل از ali_mosavi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 21. #12
  asistant آواتار ها
  asistant آفلاين است کاربر معمولي
  تاریخ عضویت
  Nov 2007
  نوشته ها
  113
  تشکر
  82
  تشکر شده 622 بار در 87 ارسال

  پیش فرض

  بنده تقریبا بی کار بودم و یک آکواریوم در اتاقم داشتم یک مدتی آکواریوم اتاقمو خالی کردم بعد از مدتی یک شرکت نرم افزاری راه اندازی کردم با درآمد خوبی هم روبرو شدم از وقتی آکواریوم در اتاقم رو دوباره راه انداختم مدتی بد مشگلاتی برام پیش اومد(مشگل خواب) رفته رفته کارم ضعیف شد چندین میلیون از دست دادم تا اینکه الآن حتی با داشتن سرمایه هیچ کاری نمی تونم بکنم(یعنی عنصر ثروت که آب باشه زیاد شده و عنصر های دیگه کم شده اند که با وجود کمی سرمایه کاری پیش نمیرود؟) ، واقعا همه چیز آزار دهنده شده بود و هست ، من در حال حاضر یک جفت ماهی فلاور دارم ، ماهی نر رو از 7 سانتی بزرگ کردم و یه رابطه عاطفی خاص با هر دوشون هم خودم هم خانواده داریم با این وجود از دیشب که حتی این مطلب رو هم نخونده بودم یه چیزی تو گوشم می گفت ماهی هارو به یه آدم خوب بده آکواریوم رو هم جمع کن همه چیز درست میشه حالا نمی گم مشگل از آکواریومه شاید تمام این اتفاقات حتی خوندن این تایپیک تصادفی باشه ولی اگه نباشه چی؟
  اگه جاش رو عوض کنم به نظر شما تغییری اتفاق میافته؟
  لصفا با تعصب به مثال نگاه نکنید ، نه نظری رو سریع رد کنید و نه سریع قبول کنید.
  دوستانی هستند که به شخصه تجربه ای داشته باشند؟

 22. کاربر مقابل از asistant عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


 23. #13
  fairy-cichlid آواتار ها
  fairy-cichlid آفلاين است کاربر معمولي
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  سن کاربر
  24
  نوشته ها
  77
  تشکر
  53
  تشکر شده 95 بار در 48 ارسال

  پیش فرض

  توصيه هاي جالبي بود.:) آكواريوم بسيار به من و خانواده ام و كل جو خونه آرامش ميده.
  اصلا به واقعيت و خرافات فنگ شويي كاري ندارم.ولي كتابهايي كه خوندم بسيار مشوق بودن طوري كه هميشه بعد از خوندن يا دوره كردنشون كلي وسايل اضافه رو دور ريختم يا تغيير دكوراسيون دادم و نتيجه عالي بوده.انگار به طرز عجيبي جاي اون مجسمه يا وسيله همين جاييه كه حالا گذاشتمش!
  ===
  براي دوستان علاقه مند يكي از بهترين كتابا "طراحي نظم" نوشته "كارن كينگستون"ترجمه "گيتي خوشدل" نشر پيكان هست
  ===
  اين دوستمون كه دو ماه پيش پست زده كاش جاي آكواريوم رو عوض كرده باشه و ماهياش رو از دست نداده باشه:(

 24. کاربر مقابل از fairy-cichlid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


 25. #14
  ali-ad آواتار ها
  ali-ad آفلاين است كاربر عالي
  تاریخ عضویت
  Dec 2009
  سن کاربر
  28
  محل سکونت
  N95
  نوشته ها
  657
  تشکر
  1,100
  تشکر شده 1,259 بار در 551 ارسال

  پیش فرض

  با سلام دوستان امیدوارم ناراحت نشین من نه آدم دینداری ام ونه اونوری ام ولی اصلا به این موضوع ذره ای اعتقاد ندارم اگه قرار بود این جوری باشه مسلما همه تا حالا یه طراح داخلی با چیدمان موفق بودن ناراحت نشین من نظرمو گفتم وقتی یه نفر نمی تونه تو کاری موفق باشه میگه که شرایط خواستن که این طوری بشه در حالی که همین جلوی پیشرفتشو میگیره در حالی که شعارت باید این باشه من می خواهم پس می توانم در حالی که من قبلا خیلی از این ضربه ها خوردم ولی باید خواست تا رسید البته خواستتون عقلانی باشه بازم شرمنده بچه های این تاپیکم

 26. #15
  s_hahroo_z آواتار ها
  s_hahroo_z آفلاين است كاربر كارامد

  تاریخ عضویت
  Apr 2007
  سن کاربر
  26
  محل سکونت
  Motorola A1200
  نوشته ها
  1,496
  تشکر
  1,836
  تشکر شده 5,072 بار در 1,300 ارسال

  پیش فرض

  سلام .
  من هم دقيقاً مثل دوستان هستم ، نه آدم خرافاتی هستم نه آدم مذهبی و نه آدم بدون مذهب ولی چيزی که ميخوام بگم ، تجربه شخصی خودم هست :
  حدود 3 سال پيش بخاطر رنگ کردن خونه ، من جای يکی از آکواريوم ها رو تغيير دادم ، و چند روز بعد يه مبلغ زيادی از پول من توسط شخصی خورده شد .
  چند ماه بعد من يه ماهی به اون آکواريوم اضافه کردم و چند روز بعدش اتفاق بدی افتاد . مدتی بعد من باز ماهی اضافه کردم و باز يه اتفاق بد ديگه افتاد . اين ماجرا چندين بار تکرار شد و در آخرين بار من دقت کردم که دقيقاً چند روز بعد از اضافه کردن ماهی به اين آکواريوم ، يه اتفاق بد تو خونه ما مييوفته .
  جدا از اين قضيه فنگ شويی ، ما خود ايرانی ها هم هميشه ميگيم که : به فلانی اين حيوون نمياد و باعث گرفتاری تو زندگی براش ميشه .


 27. 3 کاربر مقابل از s_hahroo_z عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 28. #16
  fairy-cichlid آواتار ها
  fairy-cichlid آفلاين است کاربر معمولي
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  سن کاربر
  24
  نوشته ها
  77
  تشکر
  53
  تشکر شده 95 بار در 48 ارسال

  پیش فرض

  حالا كه به اينجا رسيد:نميدونم مستند بي-بي سي رو ميبينيد يا نه كه يه خانم دانشمند هست و در پي فهميدن اينكه آيا طب سوزني و انرژي درماني و اعتقادات قديمي مثل همين فنگ شويي و اي چينگ و ... واقعي هستن يا اين فقط نيروي ذهن ماست و گاهي نتيجه گيريهاي اين برنامه واقعا آدم رو شوكه ميكنه و تمام دانسته هاي قبلي بهم ميريزه!
  درسته كه اين اجسام به خودي خود اراده و انرژي ندارن ولي وقتي آدم تو بدترين موقعيت مثلا مالي گير افتاده و ديگه هيچ اميدي نداره بهش ميگن اگه يه ماهي طلايي داشته باشي ثروت بهت رو مياره،اين يه عامل خارجي براي تقويت عامل دروني "كه همون اراده انسان" هست ميشه.(حالا در افراد مذهبي اين عامل همون توصل كردن به خدا يا پيامبران و امامان هست)
  درست مثل طب سوزني كه اين خانم دانشمند ثابت كرد به خودي خود اثري نداره ولي چون بيمار "انتظار" بهبود داره بهتر ميشه...
  قابل ذكره كه بعضي افراد چنان اعتماد و انگيزه اي دارن كه فقط ميگن فلان چيز رو ميخوام و بهش ميرسن و به ماهي سياه و طلايي احتياج ندارن...احسنت و خوش به حالشون;)

 29. 5 کاربر مقابل از fairy-cichlid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 30. #17
  kar bare sade آواتار ها
  kar bare sade آفلاين است کاربر معمولي
  تاریخ عضویت
  Feb 2010
  سن کاربر
  من هنوز يه بچه ام ساده ي ساده
  نوشته ها
  111
  تشکر
  62
  تشکر شده 135 بار در 81 ارسال

  پیش فرض

  تعصب افت تفكره / هيچ وقت پيشنهادي رو بدون اينكه روش فكر كنيد رد نكنيد / چه اشكالي داره كه امتحان كنيدو اكواريومتون رو 1 ذره جابجا كنيد ؟ نه قرانه خدا غلط ميشه و نه زندگيه ما ايرانيا از ايني كه هست بدتر ميشه / در ضمن دوستان يادشون باشه كه همين فنگ شويي ماله كشوريه كه بالاي 1 مليارد جمعيت داره ولي فروشگاه هاي كل كشوراي جهان رو غبضه كرده بدونه هيچ منابع طبيعي ولي ما چي ؟ پنجمين كشوريم از نظره نفت و فقط 70/80 مليون جمعيت داريم كه بالاي 90 در صدمون داريم از گرسنگي ميناليم ... هيچ اشكالي نداره كه ادم از ادماي موفق چيزي ياد بگيره / تعصب افت تفكره ...
  ما چون ز دري پاي كشيديم كشيديم
  اميد ز هر كس كه بريديم بريديم
  دل نيست كبوتر كه چو برخاست نشيند
  از گوشه ي بامي كه پريديم پريديم

 31. 3 کاربر مقابل از kar bare sade عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 32. #18
  boodayi آواتار ها
  boodayi آفلاين است کاربر خوب
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  سن کاربر
  متولد 2541 شاهنشاهي
  نوشته ها
  402
  تشکر
  420
  تشکر شده 576 بار در 309 ارسال

  پیش فرض

  يه مقدار بنظر خرافات ميرسه تو چين هم بيابان بدتر از كوير لوت ما هست هم جنگلهاي سرسبز تر از شمال ما
  مردم قسمت شرقي كه پرآب و سرسبز هستش از ما خوشبخت تر و مردم قسمت كويري سين كيانگ از ما فقيرتر هستند حالا عربستان از اون كوير سين كيانگ بي آب و علف تر هست و وضع مردمش رو هم مي بينيد گويان در آمريكاي جنوبي هم از قسمتهاي سبز چين پر آب تر هستش و وضع مردمش از ما هم بدتر پس
  بنظر من خوشبختي و در كنار اون ثروت ربطي به جاي آكواريوم در خونه نداره همچنين ربطي به نوع دين و ... هم نداره بلكه تا حد بسيار زيادي به تلاش خود انسان و در درجه بعدي به شانس بستگي دارد عمدتا اين فلسفه تقدير و طالع بيني و اختر و قمر و عقرب و ارتباط دادن گودرز به شقايق رو مغولها وارد ايران كردند چون اثرات اون رو بنفع حكمراني راحت تر خودشون مي ديدند
  " اگر حرفی برای گفتن ندارید سکوت کنید"

 33. 3 کاربر مقابل از boodayi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 34. #19
  cangroo70 آفلاين است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  May 2009
  نوشته ها
  5
  تشکر
  115
  تشکر شده 4 بار در 3 ارسال

  پیش فرض

  من از تمامی دوستان تشکر میکنم بدلیل اینکه نکات جالبی را اشاره کردند.

  نمی دانم ایا به این فکر کرده اید کلا ما انسانها از چیزهایی نتایجی میگیریم که تکرار می شوندو این پایه علم ما انسانها است .این را هم نمی توان رد کرد که گاهی تصور ما از یک موضوع غلط است و نتیجهای غلط می دهد.
  اگر به هنر های رزمی خاور دور دقت کنیم در انها حرف از انرژی ها و هارمونی با طبیعت هست.من شخصا از تجربیاتی که از این رو دارم نمی توانم کل فلسفه فنگ شویی را رد کنم
  اما احتمال اعتقادات خرافی را هم در ان محتمل می دانم.
  در مورد عناصرو جهت قرار گیری و مطالبی از این قبیل شکی در ان نمی بینم چون مطالبی در ستاره شناسی چینی همراه با حالات انسانها بار ها شاهد بوده ام.
  اما در مورد تعداد ماهی یا اینکه مرگ ماهی حتما با بلا یا چیزی شبیه به ان مربوط باشد من در تردید هستم.
  اگر چیزی ویا انتقادی باشد برای بهتر مشاهده کردن این موضوع خواهش میکنم بفرمایید>:w<

 35. 2 کاربر مقابل از cangroo70 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


 36. #20
  floyd آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  سن کاربر
  21
  نوشته ها
  19
  تشکر
  24
  تشکر شده 12 بار در 10 ارسال

  پیش فرض

  شاید در مرور زمان خرافات شده و در ابتدا پایه علمی داشته - چون از نظر نوع دکوراسیون ورسیدن انسان به ارامش از طریق چیدمان درسته که همین ارامش باعث پیشرفت در کسب و کار ویا روابط اجتماعی میشه که قابل برسیه
  حتی در تعبیر خواب دانیال پیامبر دیدن ماهی در خواب نشانه ثروت هست اما شایدم این تعبیر نتیجه تحریفات مرور زمان باشه
  هم میشه قبول کرد هم ردش کرد:confused:

 37. کاربر مقابل از floyd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 12:30 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved