تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    bigwig آواتار ها
    bigwig آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 4 بار در 2 ارسال

Exclamation ماهي؛ آكواريوم، سفر

سلام... من خيي وقت نيست كه آكوايومي شدم اما چون تو هر كاري جدي و دنبال نكات ريز هستم خيلي درباره اون تحقيق و گشت و سوال كردم.

من(خانواده) ميخوام برم مسافرت براي مدت طولاني، مثلا 10 روز
    در مورد نحوه تغذيه ماهي ها مطالب زيادي پيدا كردم از جمله غذاي مسافرتي يا غذا دهنده اتوماتيك اما مشكل ماهي كه فقط غذا نيست.

حالا سوال من اينه:
    پمپ و فيلتر رو چيكار كنم؟؟؟ آيا وسيله اي هست كه بشه استفاده از اونهارو زمانبندي كرد؟؟؟با اين وضع يارانه ها نميصرفه 24 ساعته روشن باشه. از طرفي اگه برقها برن چطور؟(منطقه ما هوا سرده و مطمئننا خيلي زود دماي آب مياد پايين.

سوال دوم من اينكه تعدادي از كپي هاي بنده درحال زايش هستن.
    آيا غذاي مصافرتي براي نوزادان هم قابل استفاده هستن؟

bigwig آواتار ها
    bigwig آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 4 بار در 2 ارسال

18 تا مشاهده كننده اما 0 پاسخ؟

Alireza Amirjani آفلاين است همکار قدیمی
    چوپان همیشه برای ترساندن گله، یک گرگ خیالی می تراشد...
    سن کاربر
    متولد 7/11/58
    تشکر شده 16,995 بار در 3,163 ارسال

درود به شما

از وسط شروع کنیم
    درسته که وضع یارانه ها همه چی رو تحت الشعاع قرار داده اما مصرف فیلتر و پمپ خیلی خیلی ناچیزتر از یخچاله!
    اساسی ترین وسیله تو تانک فیلتره و شما تحت هیچ شرایطی نباید اون رو برای مدت طولانی (بیش از 2-3ساعت) خاموش کنید
    البته میتونید از الکتریکیها تایمر بخرید و بقیه وسایل برقی (مثلا سیستم روشنایی) رو زماندار کنید

در مورد سوال اول مهم اینه که چه ماهیهایی با چه دکوراسیونی دارید
    مثلا اگه گوپی دارید با گیاه طبیعی مطمئن باشید عدم حضور شما در خونه خیلی هم به نفع گوپیهاست چون بعد از بازگشتتون به خونه فقط ساقه گیاه رو تحویلتون میدن:d

به نظر من غذاریز اتوماتیک بهتر از غذای مسافرتیه و باخیال راحت میتونید ازش استفاده کنید البته به شرطی که باطری کهنه داخلش نذارید

رفتن برق پاره ای نداره بجز خرید UPS که اصلا به صرفه نیست
    من حدود 1 ماه پیش کلی از ماهیهام بخاطر پریدن فیوز از بین رفتن خوب حالا شما هم فکر کنید بجای اینکه برقتون بره فیوزتون بپره! دیگه UPSهم چاره ساز نیست

در مورد بچه گوپی هم بهترین کار استفاده از آرتمیاست
    به نظر من به غذاریز تهیه کنید و توش آرتمیا بریزید البته توجه کنید که به دلیل ریز بودن آرتمیا دریچه غذاریز رو روی کمترین میزان تنظیم کنید تا غذای اضافی ریخته نشه

البته گوپیهای تازه متولد شده خودشون میتونن یه غذای خیلی لذیذ برای بقیه باشن>:)

پاینده باشید
    با یک دل غمگین به جهان شادی نیست
    تا یک ده ویران بود، آبادی نیست
    تا در همه جهان یکی زندان است
    در هیچ کجای عالم آزادی نیست

4. 5 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

محمدرضا فائقی نژاد آواتار ها
    محمدرضا فائقی نژاد آفلاين است مدير انجمن طوطی سانان و حیوانات
    کاربر ماهی دوست
    سن کاربر
    40
    تشکر شده 5,768 بار در 1,269 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirjani نمایش پست ها
    درود به شما

از وسط شروع کنیم
    درسته که وضع یارانه ها همه چی رو تحت الشعاع قرار داده اما مصرف فیلتر و پمپ خیلی خیلی ناچیزتر از یخچاله!
    اساسی ترین وسیله تو تانک فیلتره و شما تحت هیچ شرایطی نباید اون رو برای مدت طولانی (بیش از 2-3ساعت) خاموش کنید
    البته میتونید از الکتریکیها تایمر بخرید و بقیه وسایل برقی (مثلا سیستم روشنایی) رو زماندار کنید

در مورد سوال اول مهم اینه که چه ماهیهایی با چه دکوراسیونی دارید
    مثلا اگه گوپی دارید با گیاه طبیعی مطمئن باشید عدم حضور شما در خونه خیلی هم به نفع گوپیهاست چون بعد از بازگشتتون به خونه فقط ساقه گیاه رو تحویلتون میدن:d

به نظر من غذاریز اتوماتیک بهتر از غذای مسافرتیه و باخیال راحت میتونید ازش استفاده کنید البته به شرطی که باطری کهنه داخلش نذارید

رفتن برق پاره ای نداره بجز خرید ups که اصلا به صرفه نیست
    من حدود 1 ماه پیش کلی از ماهیهام بخاطر پریدن فیوز از بین رفتن خوب حالا شما هم فکر کنید بجای اینکه برقتون بره فیوزتون بپره! دیگه upsهم چاره ساز نیست

در مورد بچه گوپی هم بهترین کار استفاده از آرتمیاست
    به نظر من به غذاریز تهیه کنید و توش آرتمیا بریزید البته توجه کنید که به دلیل ریز بودن آرتمیا دریچه غذاریز رو روی کمترین میزان تنظیم کنید تا غذای اضافی ریخته نشه

البته گوپیهای تازه متولد شده خودشون میتونن یه غذای خیلی لذیذ برای بقیه باشن>:)

پاینده باشید
    سلام جناب امیرجانی

با دیسکس په باید کرد ؟ مثلا 20 تا دیسکس 3 اینچ ذخیره دستگاه با 10 روز جواب میده؟نیتریت چی میشه؟

6. کاربر مقابل از محمدرضا فائقی نژاد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

سن کاربر
    متولد 7/11/58

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدرضا ف نمایش پست ها
    سلام جناب امیرجانی

با دیسکس په باید کرد ؟ مثلا 20 تا دیسکس 3 اینچ ذخیره دستگاه با 10 روز جواب میده؟نیتریت چی میشه؟
    سلام محمدرضا جان
    خوب اگه کسی تو کار سایز کردن باشه مطمئنا نباید ماهی ها رو ول کنه و بره مسافرت اما در غیر اینصورت هم میشه از 2تا دستگاه استفاده کرد که مثلا هرکدوم در روز 2 بار غذا بریزن
    هم میشه میزان جیره رو کمتر کرد
    غذاهای مسافرتی هم فقط برای اینن که مشکلی برای ماهی بوجود نیاد. با غذای کم ماهی ها زنده میمونن و خوش هیکل تر میشن:d
    نیترات هم 10 روز سیفون نکردن (در صورتی مه میزان ماهی متناسب با حجم باشه) مشکلی ایجاد نمیکنه
    تو این شرایط معمولا توصیه میشه قبل از سفر یه سیفون سنگین انجام بدید و غذادهی رو به حداقل برسونید
    حتی بعضی دوستان من که دیسکس نگه میدارن برای مسافرتهای طولانی دما رو یکی دو درجه پایین میارن تا سوخت و ساز بدن پایینتر بیاد>:)

8. 8 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر ماهی دوست
    سن کاربر
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط amirjani نمایش پست ها
    سلام محمدرضا جان
    خوب اگه کسی تو کار سایز کردن باشه مطمئنا نباید ماهی ها رو ول کنه و بره مسافرت اما در غیر اینصورت هم میشه از 2تا دستگاه استفاده کرد که مثلا هرکدوم در روز 2 بار غذا بریزن
    هم میشه میزان جیره رو کمتر کرد
    غذاهای مسافرتی هم فقط برای اینن که مشکلی برای ماهی بوجود نیاد. با غذای کم ماهی ها زنده میمونن و خوش هیکل تر میشن:d
    نیترات هم 10 روز سیفون نکردن (در صورتی مه میزان ماهی متناسب با حجم باشه) مشکلی ایجاد نمیکنه
    تو این شرایط معمولا توصیه میشه قبل از سفر یه سیفون سنگین انجام بدید و غذادهی رو به حداقل برسونید
    حتی بعضی دوستان من که دیسکس نگه میدارن برای مسافرتهای طولانی دما رو یکی دو درجه پایین میارن تا سوخت و ساز بدن پایینتر بیاد>:)
    جناب امیر جانی

کم کردن دما ریسک بیماری رو بالا نمی بره؟640 لیتر با 20 دیسکس 3و4 مشکلی به نظرتون پیش نمیاره سیستم هم سامپ 120 لیتر است

10. کاربر مقابل از محمدرضا فائقی نژاد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

سن کاربر
    متولد 7/11/58

جناب امیر جانی

کم کردن دما ریسک بیماری رو بالا نمی بره؟640 لیتر با 20 دیسکس 3و4 مشکلی به نظرتون پیش نمیاره سیستم هم سامپ 120 لیتر است
    سلام دوست عزیز

خوب بستگی داره دمای آب چقدر باشه
    اگه دما رو 30 باشه ظرف یکی دو روز میتونید اون رو به 28-28ونیم برسونید که دمای خوبیه برای دیسکس
    اما من خودم حوصله تغییر دما ندارم به همین خاطر به نظرم بهترین پیشنهاد همون غذاریز اتوماتیکه

12. 4 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر ماهی دوست
    سن کاربر
    40

سلام
    اقای امیر جانی این غذا ده های اوتومات مثلا مارک resun اصلا حساب و کتاب ندارند من یکی خریدم برای امتحان تست کردم بعضی وقتها یا کم میریزه یا قاطی میکنه کلی غذا میریزه !مثل اینکه یه افغانی استخدام کنیم بی دردسر تره!:))به نظر شما دیسکس تا چند روز بدون غذا اذیت نمیشه؟اگر نمک به اب اضافه بشه و easy balance هم زده بشه و غذا در 10 روز4 روز داده بشه نظرتون چیه؟دوستان و اساتید بزرگوار لطفا تو بحث شرکت کننذ تا این مهم رو بصورت علمی عملی به نتیجه برسونیم !جناب امیر جانی که همیشه لطف دارند و من ازشون سپاسگذارم!

14. 2 کاربر مقابل از محمدرضا فائقی نژاد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    متولد 7/11/58

سلام
    اقای امیر جانی این غذا ده های اوتومات مثلا مارک resun اصلا حساب و کتاب ندارند من یکی خریدم برای امتحان تست کردم بعضی وقتها یا کم میریزه یا قاطی میکنه کلی غذا میریزه !مثل اینکه یه افغانی استخدام کنیم بی دردسر تره!:))به نظر شما دیسکس تا چند روز بدون غذا اذیت نمیشه؟اگر نمک به اب اضافه بشه و easy balance هم زده بشه و غذا در 10 روز4 روز داده بشه نظرتون چیه؟دوستان و اساتید بزرگوار لطفا تو بحث شرکت کننذ تا این مهم رو بصورت علمی عملی به نتیجه برسونیم !جناب امیر جانی که همیشه لطف دارند و من ازشون سپاسگذارم!
    درود

من برای تانک سورمها از غذاریز بصورت دائمی استفاده میکنم
    به این بندگان خدا 4 نوبت در روز غذا میدم. 2 نوبت خودم و 2 نوبت دستگاه
    تا حالا مشکلی تو میزان، زمان و... نداشتم
    وقتی دریچه به اندازه تنظیم بشه کم و زیاد ریختن معنی نمیده
    البته اگه دستگاه مشکل داشته باشه یا باطری ضعیف باشه مسلما از نظر زمان بندی به مشکل بر میخوره اما از نظر مقدار من به شخصه تابحال ندیدم

شما اگه سیکلتون طی شده مطمئنا با 10 روز سیفون نکردن (به شرط انجام یه سیفون سنگین قبل از ترک منزل) به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد

در مورد غذاهم شاید مشکل حاد پیش نیاد تو 6 روز اما مسلما به ماهی فشار زیادی میاد
    به نظر من حتی اگه با غذاریز روزی 1وعده غذادهی داشته باشید بهتر از نبودشه
    در ضمن با توجه به اینکه غذاهای گرانولی دیسکس خیلی زود پایین میرن و غذاریز تمام وعده رو به یکباره داخل آب میریزه پیشنهاد میکنم از غذاهایی مثل تروپیکال دیسکس (پولکی) استفاده کنید (البته باید کم خردشون کنید تا در خروجی غذاریز گیر نکنن)

ارادتمندم

16. 6 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

behnam2009 آواتار ها
    behnam2009 آفلاين است کاربر متخصص ماهی های لابیرنت دار
    <*)))<
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 2,759 بار در 1,511 ارسال

پیش فرض چک لیست تعطیلات

یک هفته پیش از عزیمت به سفر:
    1- تعویض بخشی از اب
    2-سرویس فیلترها
    3-تغذیه با مقادیر معمول و عادی
    4-عدم افزودن ماهی جدید به جهت احتمال ورود بیماری یا افت های مسبب یروز مشکلات در زمان عدم حضور شما
    روز پیش از عزیمت:
    1- کنترل همه پمپ ها و فیلترها و ...
    2-روشن گذاشتن انها طی مسافرت
    3-درصورت لزوم مقادیر مورد نیاز غذاررا اماده کرده و برای استفاده در ظروف دربسته به یکی از همسایگان
    در مسافرت:
    1- ماهی های بزرگ میتوانند بدون غذا برای حدود 2 تا 3 هفته کاملا بخوبی به زندگی ادامه دهند.اما میتوانید از یکی از همسایگان بخواهید که انها را ترجیحا با مقادیر از پیش اماده شده تغذیه کنند
    2-با پنهان کردن مابقی غذاها از دید دوستانتان از تغذیه بیش از حد جلوگیری کنید
    دربازگشت:
    1- تعویض قسمتی از اب
    2- رسیدگی به فیلترها
    3-اغاز مجدد برنامه تغذیه

18. 4 کاربر مقابل از behnam2009 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.