تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    horizon2 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 23 بار در 5 ارسال

پیش فرض جدیدترین طرح توجیهی راه اندازی کارگاه تکثیر و پرورش

[b]با سلام خدمت دوستان عزیز :
    چند ساعت پیش یک طرح توجیهی به ایمیلم فرستاده شد که من در صحت اعداد و ارقام موجود در طرح شک کردم که با انتشار این ایمیل و همکاری دوستان قصد اصلاح آن را دارم . در این نوشته بازدهی طرح به صورت ماهانه 33% مبلغ سرمایه گذاری شده ذکر شده . از دوستان گرامی می خواهم که با اصلاح این طرح ، طرحی جامع را برای بقیه دوستان که علاقه مند راه اندازی سالن هستند به یادگار بگذارند . با تشکر از همه

قیمت های زیر در تاریخ 1390/6/22 به روز شده است

هرینه افتتاح کارگاه :
    نام محصول........................................ ...................... قیمت کل
    مبلغ رهن کارگاه .................................................. ..............1 میلیون تومان
    آکواریوم خرید 50 آکواریوم 150 لیتری..........................1 میلیون و 200 هزار تومان
    2 عدد منبع 1000 لیتری آب.............................................. .......400 هزار تومان
    پایه آکورایوم.................................. ......................................170 هزار تومان
    فیلتر کاسه ایی............................................ ........................400هزار تومان
    پمپ هواده........................................ ...................................97 هزار تومان
    متعلقات پمپ هوا .................................................. ..............25 هزار تومان
    بخاری گازی و برقی .................................................. ...........200 هزار تومان
    مبلغ خرید ماهی.......................................... ....................2.5 میلیون تومان
    دستگاه تصفیه آب آشامیدنی ( 500 لیتر در روز ).......................500 هزار تومان
    موتور برق یا برق اضطراری .................................................. .500 هزار تومان
    هزینه های پیش بینی نشده ................................................ 134 هزار تومان
    پس انداز اولیه .................................................. .................300 هزار تومان
    جمع کل مبلغ برآورد شده برای افتتاح کارگاه 7500 لیتری : .......................7.500.000 تومان

هزینه های جاری (دوماهه) در دوره دوماهه
    اجاره........................................ ..............200 هزار تومان
    هزینه های پیش بینی نشده..................... 750 هزار تومان
    لوازم مصرفی........................................ .. 100 هزار تومان
    قبوض.......................................... .......... 450 هزار تومان
    تغذیه ، دارو ، دامپزشک............................ 200 هزار تومان
    هزینه های باربری................................... 100 هزار تومان
    جمع مبلغ برآورد شده در هرینه های جاری در یک دوره ی دوماهه :....................... 1.800.000 تومان

سود ناخالص طرح محاسبه سود آوری ناخالص طرح
    حداقل درآمد حاصل در یک دوره ی 2 ماهه ( خرید از واسطه و فروش به واسطه ) .............7 میلیون و 200 هزار تومان
    تلفات 10% در هر دوره 2 ماهه.......................................... .......................................1 میلیون و 200 هزار تومان
    هزینه های جاری در هر دوره 2 ماهه ( محاسبه شده در جدول بالا )................................1 میلیون و 800 هزار تومان

سود خالص طرح محاسبه سود آوری خالص طرح
    درآمد خالص حاصله در یک دوره ی 2 ماهه با احتساب 10% تلفات ماهیان ....................... 5 میلیون و 200 هزار تومان
    درآمد خالص حاصله در یک 1 ماه با احتساب 10% تلفات ماهیان ......................................2 میلیون و 600 هزار تومان
    بازدهی کارگاه پرورش ماهی ( در 1 ماه ) ....................................... بازدهی این طرح به صورت ماهانه بیش از 33% می باشد

پروسه سایز کردن ( به عنوان مثال ماهی اسکار )

مرحله اول : خرید بچه ماهی ها از تولید کننده....................... به قیمت 500-550 تومان ( طول اولیه کمتر از 1 بند )
    مرحله دوم : .................................................. ...............................سایز کردن در مدت 45-60 روز ( حداکثر 2 ماه )
    مرحله سوم : .................................................. ......فروش بچه ماهی ها به قسیت 1300-1500 تومان ( طول ثانویه 3 بند )

بازدهی سایز کردن ( به عنوان مثال ماهی اسکار ) با تغذیه مناسب برای بچه اسکار ها در طول مدت دو ماه در هر بچه ماهی با رشد کافی به طول 3 بند و قیمت خرید تولید کننده از شما به 1300-1500 می رسد که به طور متوسط 800 – 900 تومان سود آوری خواهد داشت که با حذف هزینه های این دوماهه برای هر 9 هزار عدد اسکار سود جدول بالا حاصل می گردد . حال اگر این مجموعه شما از صرف سایز کردن تبدلی به یک مرکز تکثیر و پرورش ماهی گردد سود حاصله بسیار بالا تر از محاسبات بالا خواهد بود .
    ویرایش توسط horizon2 : September 17th, 2011 در ساعت 03:07 PM

2. 7 کاربر مقابل از horizon2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ahmad آواتار ها
    ahmad آفلاين است ناظر کل تالار ابزیان
    pressTV
    سن کاربر
    33
    تشکر شده 19,200 بار در 2,554 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط horizon2 نمایش پست ها
    اولین سوالی که برای خودم پیش امد اینه که آیا 9 هزار تا اسکار به طول 3 بند انگشت در آخرین روزهای سایز کردن در 7500 - 9500 لیتر آب به مشکلی بر نمی خورن ؟

طرح بالا بسیار بسیار خوش بینانه ست، وبا واقعیتها خیلی فاصله داره، مخارج و هزینه ها حداقل و درآمدها حداکثر محاسبه شده.
    در خصوص سئوالتون باید بگم اول شما مشتری 9هزار اسکار رو پیدا کنید بعد این سئوال رو طرح کنید، فکر کنم 9هزار اسکار سه بندی بازار رو به مرحله فوق اشباع میرسونه
    اما در خصوص سایز کردن 9هزار اسکار در 9هزار لیتر باید بگم؛ عملی نیست، مگر اینکه اب اکواریوم همیشه جاری باشه و همیشه اسکارها سیر باشند وگرنه به خاطر تراکم بالا اپیدمی در سالن خواهید داشت و به خاطر گرسنگی وقلمرو طلبی، اسکارها چشم وچال هم دیگر رو در مییارن و اسکارها قابلیت فروش نخواهند داشت.
    در هر صورت به نظرم محاسبات طرح توجیهی فوق واقعی نیست و قابلیت اجرا نداره، ولی با کاستن از توقعات و استفاده از روشهای علمی، میشه یبه یه موفقیت قابل قبولی در این زمینه دست یافت
    البته با اطلاع داشتن از نبض بازار و سلیقه روز خریداران، میتوان بر میزان موفقیت افزود، مثلا الان سایز کردن اسکار توجیه اقتصادی مطلوبی رو نداره ولی بجاش تکثیر شریمپهای رنگی، ویا برخی از گونه های ماهیان از قبیل برخی گونهای سیلیکیده های افریقایی صرفه اقتصادی داره، البته سلیقه و گرایش خریداران مدام در حال تغییر هست
    ویرایش توسط ahmad : September 17th, 2011 در ساعت 03:33 PM

4. 13 کاربر مقابل از ahmad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    22

1- بنظرتون چه اعدادی رو باید در این طرح اصلاح کنم تا طرحم واقعی تر بشه ؟

2- با حجم 7500 تا 9500 لیتر چه گونه و راسته ایی رو انتخاب کنم بهتره که در آینده بتونم از میان تعدادی که سایز کردم ، چند جفت خوب بکشم بیرون و تکثیرش هم کم دردسر و اقتصادی باشه که بازار ثابت و بهتری در همه زمانها در بازار داشته باشه ؟

3- با این حجم چه تعداد ماهی باید برای سایز کردن با توجه به گونه و راسته شان سفارش بدم که ریسک معقولی داشته باشه ؟ ( من که هر چی در میان اساتید و کتابها جستجو کردم تمام اطالاعات حاصله با تجربیات کارگاه دارهابسیار تفاوت داشت )

4- آیا قدیمی های تایپیک این روندرو تایید می کنند که با را اندازی یک کارگاه کوچیک ( زیر 10.000 لیتر ) برای سایز کردن وارد فعالیت اقتصادی بشم و کم کم شر وع به تکثیر علمی اونها کنم ؟

5- در حال حاضر با چندین دلال رو می شناسم که با بچه های دانشکدمون کار می کنن ماهی به قیمت خوبی می فرشون و بعدا ازشون می خرن . در حال حاضر برای تهیه کردن بچه ماهی و فروش آن مشکلی ندارم ( البته ظاهرا اینطوره ! )
    ویرایش توسط horizon2 : September 19th, 2011 در ساعت 12:45 AM

6. کاربر مقابل از horizon2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

سن کاربر
    22

این طرح توسط یکی از کارشناسان دانشکده دامپزشکی جندین اصلاحیه خورد که بازنویسی طرح از قرار زیر می باشد . در این بازبینی بازدهی طرح 13% کاهش یافت و به رقم 20% در هر ماه رسید که امیدوارم به رقم واقعی نزدیکتر شده باشد ( این قیمت ها مربوط به شهرستان گرمسار می باشد )

ا
    ین طرح در تاریخ 1390/6/28 اصلاح گردید.

هرینه افتتاح کارگاه :
    نام محصول........................................ .............. ...................... قیمت کل
    مبلغ رهن کارگاه .................................................. .... ..............500 تومان
    آکواریوم خرید 50 آکواریوم 150 لیتری........................1 میلیون و 150 هزار تومان
    2 عدد منبع 1000 لیتری آب............................................ .......400 هزار تومان
    پایه آکورایوم.................................. ......................................300 هزار تومان
    فیلتر کاسه ایی............................................ ........................150 هزار تومان
    پمپ هواده........................................ ...................................97 هزار تومان
    متعلقات پمپ هوا .................................................. ..............103 هزار تومان
    بخاری گازی و برقی .................................................. ...........150 هزار تومان
    مبلغ خرید ماهی.......................................... ....................4.5 میلیون تومان
    دستگاه تصفیه آب آشامیدنی ( 500 لیتر در روز ).......................500 هزار تومان
    موتور برق یا برق اضطراری .................................................. .500 هزار تومان
    هزینه های پیش بینی نشده ................................................ 150 هزار تومان

جمع کل مبلغ برآورد شده برای افتتاح کارگاه 7500 لیتری : ....................... 8.5 میلیون تومان

هزینه های جاری (دوماهه) در دوره دوماهه
    اجاره........................................ ..............150 هزار تومان
    هزینه های پیش بینی نشده..................... 200 هزار تومان
    لوازم مصرفی........................................ .. 100 هزار تومان
    قبوض.......................................... .......... 450 هزار تومان
    تغذیه ، دارو ، دامپزشک............................ 1 میلیون تومان
    هزینه های باربری................................... 100 هزار تومان
    جمع مبلغ برآورد شده در هرینه های جاری در یک دوره ی دوماهه :....................... 2 میلیون تومان

سود ناخالص طرح محاسبه سود آوری ناخالص طرح
    حداقل درآمد حاصل در یک دوره ی 2 ماهه ( خرید از واسطه و فروش به واسطه ) .............7 میلیون و 200 هزار تومان
    تلفات 10% در هر دوره 2 ماهه.......................................... ............................1 میلیون و 200 هزار تومان
    هزینه های جاری در هر دوره 2 ماهه ( محاسبه شده در جدول بالا )................... 2 میلیون تومان

سود خالص طرح محاسبه سود آوری خالص طرح
    درآمد خالص حاصله در یک دوره ی 2 ماهه با احتساب 10% تلفات ماهیان ....................... 4 میلیون تومان
    درآمد خالص حاصله در یک 1 ماه با احتساب 10% تلفات ماهیان ...................................... 2 میلیون تومان
    بازدهی کارگاه پرورش ماهی ( در 1 ماه ) ....................................... بازدهی این طرح به صورت ماهانه بیش از 20 % می باشد

پروسه سایز کردن ( به عنوان مثال ماهی اسکار )

مرحله اول : خرید بچه ماهی ها از تولید کننده....................... به قیمت 500-550 تومان ( طول اولیه کمتر از 1 بند )
    مرحله دوم : .................................................. ...............................سایز کردن در مدت 45-60 روز ( حداکثر 2 ماه )
    مرحله سوم : .................................................. ......فروش بچه ماهی ها به قیمت حداقل 1300تومان ( طول ثانویه 3 بند )

بازدهی سایز کردن ( به عنوان مثال ماهی اسکار ) با تغذیه مناسب برای بچه اسکار ها در طول مدت دو ماه در هر بچه ماهی با رشد کافی به طول 3 بند و قیمت خرید تولید کننده از شما به 1300-1500 می رسد که به طور متوسط 800 تومان سود آوری ناخالص خواهد داشت که با حذف هزینه های این دوماهه برای هر 9 هزار عدد اسکار سود جدول بالا حاصل می گردد . حال اگر این مجموعه شما از صرف سایز کردن تبدلی به یک مرکز تکثیر و پرورش ماهی گردد سود حاصله بسیار بالا تر از محاسبات بالا خواهد بود .
    [/center]
    ا
    ما همچنان سوالات من بی پاسخ مانده است :
    1- بنظرتون چه اعدادی رو باید در این طرح اصلاح کنم تا طرحم واقعی تر بشه ؟

2- با حجم 7500 تا 9500 لیتر چه گونه و راسته ایی رو انتخاب کنم بهتره که در آینده بتونم از میان تعدادی که سایز کردم ، چند جفت خوب بکشم بیرون و تکثیرش هم کم دردسر و اقتصادی باشه که بازار ثابت و بهتری در همه زمانها در بازار داشته باشه ؟

3- با این حجم چه تعداد ماهی باید برای سایز کردن با توجه به گونه و راسته شان سفارش بدم که ریسک معقولی داشته باشه ؟ ( من که هر چی در میان اساتید و کتابها جستجو کردم تمام اطالاعات حاصله با تجربیات کارگاه دارهابسیار تفاوت داشت )

4- آیا قدیمی های تایپیک این روندرو تایید می کنند که با را اندازی یک کارگاه کوچیک ( زیر 10.000 لیتر ) برای سایز کردن وارد فعالیت اقتصادی بشم و کم کم شر وع به تکثیر علمی اونها کنم ؟

5- در حال حاضر با چندین دلال رو می شناسم که با بچه های دانشکدمون کار می کنن ماهی به قیمت خوبی می فرشون و بعدا ازشون می خرن . در حال حاضر برای تهیه کردن بچه ماهی و فروش آن مشکلی ندارم ( البته ظاهرا اینطوره ! )
    ویرایش توسط horizon2 : September 19th, 2011 در ساعت 07:19 PM

8. 7 کاربر مقابل از horizon2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

erp آواتار ها
    erp
    erp آفلاين است کاربر معمولي
    قربون آدم چیز فهم که کم گیر میاد !!!!
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 376 بار در 168 ارسال

با سلام به همه دوستان عزیز
    ببخشید میشه این طرح رو بروز کنید خودتون میدونید که امروزه همه قیمتها بدجور فرق کرده من یه وام گرفتم میخوام تو شهر خودم که پلدختر لرستان هستش نزدیکهای اندیمشکه یه پرورش ماهی بزنم
    حالا چندتا سوال دارم:
    1 - آیا میشه از مخازن ( تانکر پلاستیکی ) البته بالای تانکر رو ببریم استفاده کنم
    2 - میشه یه تولید کننده خوب که ارزون بفروشه و خودش هم خریدار باشه معرفی کنید
    3 - من میخوام چند نوع ماهی استفاده کنم مثل فلاورهورن - اسکار - دیسکاس - آنجل و فرشته ماهی آب شور
    نظرتون چیه و یه فروشنده خوب هم معرفی کنید ممنون میشم اونوقت اگه بخوام به شهر دیگه ای منتقل شون کنم باید چکار کنم
    با تشکر

10. کاربر مقابل از erp عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

MIRZA آواتار ها
    MIRZA آفلاين است ریس کل انجمن
    با یاد میرزا کوچیک جنگلی زندگی میکنم
    تشکر شده 9,152 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط erp نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان عزیز
    ببخشید میشه این طرح رو بروز کنید خودتون میدونید که امروزه همه قیمتها بدجور فرق کرده من یه وام گرفتم میخوام تو شهر خودم که پلدختر لرستان هستش نزدیکهای اندیمشکه یه پرورش ماهی بزنم
    حالا چندتا سوال دارم:
    1 - آیا میشه از مخازن ( تانکر پلاستیکی ) البته بالای تانکر رو ببریم استفاده کنم
    2 - میشه یه تولید کننده خوب که ارزون بفروشه و خودش هم خریدار باشه معرفی کنید
    3 - من میخوام چند نوع ماهی استفاده کنم مثل فلاورهورن - اسکار - دیسکاس - آنجل و فرشته ماهی آب شور
    نظرتون چیه و یه فروشنده خوب هم معرفی کنید ممنون میشم اونوقت اگه بخوام به شهر دیگه ای منتقل شون کنم باید چکار کنم
    با تشکر

و سلام و درود بر شما

1-بله میشه ولی گزینه های بهتری مثل وان یا گن یا همون حوضچه های فایبر گلاس موجوده با اندازه های مختلف و استاندارد

2-تولید کننده هم زیاد هست ول برای بازار یابی شما نباید به چند گزینه اکتفا کنید و سعی کنید بیشتر بازار منطقه خودتون رو بسنجین

3-این ماهیان که فرمودین اگر در سطح تجاری و گسترده بخواین کار کنید فضا و هزینه زیادی می بره

مخصوصا اینکه میخواین اب شور هم اضافه کنید راستش یه جورایی طرحتون مشکل داره و ادامه راهرو براتون سخت میکنه

اون بسته بندی و ارسال هم بزارین به وقتش اون ماله 3 ماه پس از راه اندازی و زمان فروشه شما اول............. بعد اون رو هم در پستی کاملا توضیح

خواهم داد

mirza

جان نباشد جز خبر در آزمون هر که را افزون خبر ، جانش فزون

اقتضای جان چو ای دل آگهیست هر که آگه تر بود جانش قویست

.
    .

سالن تخصصی تکثیر و پرورش آبزیان زینتی پارس اکوا (MIRZA)به روایت تصویر

.
    .

12. 2 کاربر مقابل از MIRZA عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

erp آواتار ها
    erp
    سن کاربر
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط pars-aqua نمایش پست ها
    و سلام و درود بر شما

1-بله میشه ولی گزینه های بهتری مثل وان یا گن یا همون حوضچه های فایبر گلاس موجوده با اندازه های مختلف و استاندارد

2-تولید کننده هم زیاد هست ول برای بازار یابی شما نباید به چند گزینه اکتفا کنید و سعی کنید بیشتر بازار منطقه خودتون رو بسنجین

3-این ماهیان که فرمودین اگر در سطح تجاری و گسترده بخواین کار کنید فضا و هزینه زیادی می بره

مخصوصا اینکه میخواین اب شور هم اضافه کنید راستش یه جورایی طرحتون مشکل داره و ادامه راهرو براتون سخت میکنه

اون بسته بندی و ارسال هم بزارین به وقتش اون ماله 3 ماه پس از راه اندازی و زمان فروشه شما اول............. بعد اون رو هم در پستی کاملا توضیح

خواهم داد

mirza

قربونت اگه میشه بگو این فایبرگلاسها چنده هزینه ها چقده یه آمار اولیه بده بیرون قربونت آخه دور اطراف ما کسی نیست که زیاد دنبال این حرفا باشه برای همین میخواستم یه تولید کننده خوب بهم معرفی کنید

MIRZA آواتار ها
    MIRZA آفلاين است ریس کل انجمن
    با یاد میرزا کوچیک جنگلی زندگی میکنم
    تشکر شده 9,152 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط erp نمایش پست ها
    قربونت اگه میشه بگو این فایبرگلاسها چنده هزینه ها چقده یه آمار اولیه بده بیرون قربونت آخه دور اطراف ما کسی نیست که زیاد دنبال این حرفا باشه برای همین میخواستم یه تولید کننده خوب بهم معرفی کنید

این فایبر گلاسها همه جا هست ولی حاشیه اراک (چون به شما نزدیکه) هم دیدم , شیراز هم بسیار عالی و تهران

شرکت های مختلف در بیش از دها اندازه که از 50 تا 1 میلیون تومان هست

دوست من در صورت تکرار پست های مکرر و بی محتوا ...............

mirza

جان نباشد جز خبر در آزمون هر که را افزون خبر ، جانش فزون

اقتضای جان چو ای دل آگهیست هر که آگه تر بود جانش قویست

.
    .

سالن تخصصی تکثیر و پرورش آبزیان زینتی پارس اکوا (MIRZA)به روایت تصویر

.
    .

15. 2 کاربر مقابل از MIRZA عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

erp آواتار ها
    erp
    سن کاربر
    29

سلام برهمه ی عزیزان
    دوستان عزیز این هم از طرح توجیهی کامل آپدیت شده تا سال 91 برید حال کنید انشاا... که مورد استفاده قرار بگیره و موفق بشید.
    این هم لینک :

sh58.zip

انشاا... که بتونم به قیمت های روز آپدیت کنم و براتون قرار بدم.

17. 2 کاربر مقابل از erp عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.