تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    aqua.plant.love آواتار ها
    aqua.plant.love آفلاين است كاربر متخصص آکواریوم گیاهی
    کاش از پی صد هزار سال از دل خاک, چون سبزه امید بر دمیدن بودی ...
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 4,064 بار در 1,044 ارسال

پیش فرض دکوراسیون داخلی منزل و آکواریوم

سلام به همه عزیزان
    ما در تاپیکهای بسیاری در مورد زیبا سازی تانک و دکوراسیون داخل اون تبادل نظر کردیم اما کمتر پیش اومده که در مورد این صحبت کنیم که یک تانک زیبا در چه مکانی زیبا تر جلوه میکند.بنظرمن زیبایی خود تانک یطرف قضیه ست و نیمه دیگه انتخاب یک مکان مناسب برای تانک هست که هردو اینها باهم میتونه زیبایی تانک و دکور منزل رو دو چندان کنه.راستش ایده ی ایجاد این تاپیک از اونجا شروع شد که قصد نقل مکان به خانه ی جدید در طی ماههای آینده رو دارم.خانه ای که قاره بریم نوساز هست و بهتره بگم که هنوز کامل هم ساخته نشده ولی بزودی آماده میشه و قراره که خودم به اتفاق همسرم اون رو دکوربندی کنیم.رنگ کف پوش ،کابینت ها ،دیوارها و مبلمان همه و همه رو باید با ظرافت و دقت انتخاب کنیم و از اونجایی که اکواریوم جز لاینفک از زندگی منه بنابراین قصد دارم که اون رو در جایی از دکوراسیون منزل جدیدم جا بدم.و بهتر دیدم قبل از اینکه کاری کرده باشم با دوستان خوش سلیقه خودم مشورت کرده باشم و نظرات اونها رو هم بدونم تا هم کمکی به من باشه تا بتونم بهترین دکور رو برای منزلم درست کنم و هم کمکی به سایر دوستان تا اونها هم منزلی زیبا داشته باشن.
    از دوستان عزیز میخوام نظرات خودشون رو توی این تاپیک قرار بدن تا بتونیم استفاده کنیم.مثلا بنظر شما اکواریوم توی دیوار باشه زیباتره یا توی کابینت ،رنگ اطراف تانک بنظر شما چه رنگ باشه که به تانک بخوره
    ممنون

2. 4 کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

m.rahimi.m آواتار ها
    m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
    سن کاربر
    خیلی زیاد
    تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

دوست عزیزم اول تبریک به خاطر منزل نو و جدید. در وحله دوم نظری دارم بابت جاگیری آک تو منزل : یکی از دوستان بتازگی تانکشو تغییر مکان داده و اونو توی دیوار جاساز کرده البته این کار براش پر هزینه بوده ولی شما که هنوز جای مانور دارید توی منزل بهتره یه جای تو دیوار واسه تانک تعبیه کنید که از نظر من یکی که خیلی جالب میشه.

4. 4 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    30

ممنونم دوست گلم.مدتیه که دارم توی نت دنبال عکسهای طراحی اک توی منزل میگردم.راستش یکی از ایده هایی که توی ذهنم بود همین قرار دادن اک توی دیوار خونه بود .اما از اونجایی که هیچ سررشته ای از ساختمان سازی ندارم نمیدونم چطوری باید این کارو انجام بدم و خیلی مسایل دیگه مثلا اینکه توی دیوارایی که ضخامت کمتری هم دارن میشه انجام داد یا نه.کلا کار وقت گیر و پرهزینه ای هست ولی ارزشش رو داره و شایدم بشه با کمی هم خلاقیت با هزینه ای کمتر این نوع ایده ها رو پیاده کرد

6. 9 کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

m.rahimi.m آواتار ها
    سن کاربر
    خیلی زیاد

سلام خدمت دوست گلم. این رفیق من دیوار پذیراییو تا جایی گود کرد که رسید به دیوار همسایه دیگه ازون بیشتر نمیشد پیش بره یه عمق 28 سانتی بهش داد و بعد تانکو جاساز کزد دورشم یه نوار ام دی اف زد.

8. 2 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط m.rahimi.m نمایش پست ها
    سلام خدمت دوست گلم. این رفیق من دیوار پذیراییو تا جایی گود کرد که رسید به دیوار همسایه دیگه ازون بیشتر نمیشد پیش بره یه عمق 28 سانتی بهش داد و بعد تانکو جاساز کزد دورشم یه نوار ام دی اف زد.
    سلام رحیمی جان.جالبه کاش یه عکس ازش میگرفتی تا یاد بگیریم و ببینیم چه شکلی میشه.احتمالا عرض رو باید 25 انتخاب کرده باشه
    نه به خشونت

اکواریم من:
    http://forum.niksalehi.com/forum804/thread86308-7.html

10. 2 کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

m.rahimi.m آواتار ها
    سن کاربر
    خیلی زیاد

سلام دوست عزیز . اگه شد حتما یه سری به خونش میرم و عکس میگیرم.بله عرض حدودا 26 هستش ولی در عوض طولو 2.5 متر گرفته ،براش یه دکور سنگ و چوب زدم عالی شده، ولی اینم باید مد نظر داشته باشید که یه جایی هم تو دیوار برای تجهیزات در نظر بگیری. قصد داری آک گیاهی رو تو دیوار راه بندازی ؟

12. کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

سن کاربر
    30

سلام دوست عزیز
    راستش هنوز تصمیم قطعی نگرفتم اما قرار بود جایی رو توی دیوار سالن یا توی کابینت آشپزخانه واسش تهیه کنم.توی دیوار همونطور که شما هم گفتی باید جایی رو واسه وسایل جانبیش درنظر گرفت .توی کابینت این وسایل رو بهتر میشه مخفی کرد.اما توی کابینت هم مشکلی که داره اینه که خیلی نمیشه ارتفاع اک رو بالا برد چون اونوقت آشپزخونه کور میشه بخصوص اگه تانک هم بزرگ باشه و فضای آشپزخونه کوچیک.شما وسایل رو چطوری و کجا واسه دوستتون مخفی کردید؟

14. 3 کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

m.rahimi.m آواتار ها
    سن کاربر
    خیلی زیاد

سلام دوست من .
    من بهش پیشنهاد دادم دو تا تاپ فیلتر دس ساز روی آک بزاریم که جای زیادی واسه سیستم فیلتراسیونش اختصاص ندیم و خداروشکر تا به امروز هم جواب داده و پمپ هوا هم بین فضای خالی دو تاپ فیلتر ها جاساز شده.حدودا 20 سانت روی آک فضای خالی تعبیه شده بود برای همین مسائل . و بعد دور تا دور آکو با یه نوار ام دی اف پوشوندیم تا تجهیزات و احتمالا کنارهای خالی تانک دیده نشه.
    شما هم باید از قبل تمام برنامه ریزی هاتونو مبنی بر تجهیزاتی که قرار استفاده کنید بکنید که خدایی نکرده با کمبود جا مواجه نشید که دیگه دیوارو نمیشه تراشید.
    اگه رئیس خونتون اجازه میده که دید آشپزخونشو بگیرید این هم ایده خوبیه . ولی دیوار یه مزیتی داره اینه که هیچ جایی رو تو خونه اشغال نمیکنه.

16. 3 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    30

آموزش ساختن یک کابینت زیر آکواریومی مشابه ADA
    نویسنده:jbaliban مترجم:مصطفی لالوند منبع:www.projectaquarium.com
    همانطور که من بارها گفته ام،ADAاکواریوم های شگفت انگیزی را میسازد و هر آکواریومADAارزش هر پنی خود را دارد.این اکواریومها توسط یک سیستم متریک اندازه گیری و ساخته میشوند،اماحقیقت اینست که قیمت آنها بسیار زیاد است. در اینجا من از طریق مراحل مختلف نحوه ساختن این سبکADAآکواریوم را آموزش میدهم. من حدود 40ساعت زمان برای ساخت این سبک موضعADAآکواریوم صرف کردم. من فکر می کنم محصول نهایی خیلی بهتر ازپیش بینی من به پایان رسید و یک نمونه معادل آکواریوم ADAرا درست کردم که در تصاویر زیر میتوانید مشاهده کنید.

ابعاد: 122x80x47cm
    هزینه:
    بیش از 300دلار آمریکافقط برای مواد

مواد و روشها:
    - 3
    قطعه¾ اینچی تخته سه لا -بهترین کیفیتی که شما می توانید بدست آورید را پیدا کنید
    - 1عدد 2X2ناودانیبرایپشتیبانیازگوشه های داخل
    - 2 قطعه چسب وپیچ با یکدیگر برای ایجاد قاب اصلی
    - تکه های باقیمانده از 3/4اینچی برای ساختن درب ها و افزایش استحکام کابینت
    - 2 قطعه
    formica)نوعی ماده پلاستیکی( 8x4 متری - بسیاری از رنگ ها را میتوانید انتخاب کنید!

ابزار:
    - اره جدول (یک ارزان):
    - اره مدور (خوب):
    - مته قدرت
    - روتر
    - روتر برش دهنده ورقه ورقه

افزودنیهای پیشنهاد شده:
    - انواع(چسب) ژل های سیمانی
    - بتونه چوب
    - پولک لاستیکی یا بیضی پلاستیکی
    - لولا اروپایی

چسب و پیچ: با استفاده از تکه های چوب 1.5 اینچی تمام چارچوب و مرکز پشتیبانی را میسازیم.تمام پیوندها به کمک چسب و پیچ است. من از یک ناودانی 22 x استفاده کردم تاقدرت استحکام آن بیشتر شود.

آماده برای بتونه کاری وچسباندن formica)نوعی ماده پلاستیکی:(این موضوع بعد از چسباندن همه قطعات انجام میگیرد.توجه کنیدکه پشتیبان مرکزی که از وسط بریده شده باعث ارتباط و قرارگیری وسایل اکواریوم درآن میشوند

بتونه و لکه گیری:در اینجا من درزها را پر کردمو در داخل برای ایجادنگاهی بهتر و نیز حفاظت از چوب رنگ آمیزی انجام دادم.

Formica:در اینجا یک تصویر از دو ورق فورمیکا (نوعی ماده پلاستیکی است) رامیبینید زمانی که من آنها را بهخانه آوردم. ورق ها 4x 8 متر هستن اما 2/1 اینچ از هرطرف اضافه تر در نظر گرفته شده اند.شما می توانید فورمیکا را در هر فروشگاه سخت افزار بزرگ تهیه کنید.
    ]]
    اضافه کردن فورمیکا: من ابتدا تکه ای از فورمیکا را باچسب بهچارچوب اضافه کردم سپس با روتر آنرا کوتاه کردم.فورمیکا را به کمک چسب سیمانچسباندم.اما روشهای زیادی وجود دارد که من از این روشhttp://alsnetbiz.com/homeimprovement/formica.htmlکمک گرفتم

الان نوبت ایجاد سوراخ بوسیله مته برای ورود خروج آب است

در آخر درب ها را نصب کردم و کار ساخت کابینتبه پایان رسید

تانک من بدون هیچ مشکلی الان بمدت یکسال است که روی آن دوام آورده است
    ویرایش توسط aqua.plant.love : September 29th, 2012 در ساعت 04:09 AM
    نه به خشونت

اکواریم من:

18. 6 کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

l3aha آواتار ها
    l3aha آفلاين است کاربرتوانمند بخش سرگرمی
    مست بگو.راست بگو.هرچی دلت خواست بگو
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 3,665 بار در 1,306 ارسال

دوسته عزیزه خودم اول شما یه چیزو باید در نظر بگیری اونم فکر میکنم اینه که آک گیاهی میخوای بزنی یا ماهی
    برایه آک گیاهی که خودتم استادی عرض کم جلوه خوبی نداره گیاهی تو دیوار نمیشه فکرم میکنم کندنهدیوار کاره ساده و کم هزینهای نباشه چون اولین کار اینه که باید ببینی دیواری که میخوای سوراخ کنی باربر هست یا نیست اگه فشار روش باشه ممکنه آسیبهایی بزنه بلاخره چون بخشی از اون از بین میره خودش فکر میکنم بیچیدگیهایه زیادی داشته باشه و نیاز به مشاوره بکسه معمار میخواد
    از ماضی ها و مضارع ها خسته ام .دلم برای حال ساده ی "با تو بودن" تنگ است

نقاشيم خوب نيست اما اين روزها تنهاي را خوب ميكشم

20. کاربر مقابل از l3aha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

سن کاربر
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط l3aha نمایش پست ها
    دوسته عزیزه خودم اول شما یه چیزو باید در نظر بگیری اونم فکر میکنم اینه که آک گیاهی میخوای بزنی یا ماهی
    برایه آک گیاهی که خودتم استادی عرض کم جلوه خوبی نداره گیاهی تو دیوار نمیشه فکرم میکنم کندنهدیوار کاره ساده و کم هزینهای نباشه چون اولین کار اینه که باید ببینی دیواری که میخوای سوراخ کنی باربر هست یا نیست اگه فشار روش باشه ممکنه آسیبهایی بزنه بلاخره چون بخشی از اون از بین میره خودش فکر میکنم بیچیدگیهایه زیادی داشته باشه و نیاز به مشاوره بکسه معمار میخواد
    سلام دوست عزیزم.راستش طرح ایجاد تانک توی دیوار رو کنسل کردم.این سبک کار ada(طرح بالا) رو که دیروز تو یکی از این سایتهای خارجی دیدم خیلی خوشم اومد.حالا فقط 2تا راه میمونه.یکی همین کار و یکی اینکه توی کابینت اوپن آشپزخونه درستش کنم.
    نه به خشونت

اکواریم من:

22. 2 کاربر مقابل از aqua.plant.love عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

l3aha آواتار ها
    l3aha آفلاين است کاربرتوانمند بخش سرگرمی
    مست بگو.راست بگو.هرچی دلت خواست بگو
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 3,665 بار در 1,306 ارسال

دادا نمیدونم فحش بدم به وایمکسه ایرانسل یا نه اما عکسارو نشد که ببینم.
    از ماضی ها و مضارع ها خسته ام .دلم برای حال ساده ی "با تو بودن" تنگ است

نقاشيم خوب نيست اما اين روزها تنهاي را خوب ميكشم

کلمات کلیدی این موضوع