تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17
    mafia007 آواتار ها
    mafia007 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 210 بار در 101 ارسال

پیش فرض رها سازی ماهیان اکواریوم در طبیعت خوب یا بد

نظرتون رو راجع به رها سازی ماهیان اکواریومی به طبیعت رو میخوام بدونم

2. کاربر مقابل از mafia007 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

m.rahimi.m آواتار ها
    m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
    سن کاربر
    خیلی زیاد
    تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

فکر نکنم شرایط دریاچه هایی که آفریقا آمریکا و ... دارن رودخونه های کشورمون داشته باشن. و شاید هم ماهیان آکواریومی با انتقال بیماری اکوسیستم طبیعی منطقرو به خطر بندازن .

4. 2 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

man utd آواتار ها
    man utd آفلاين است كاربر كارامد

بی همه چیز شد به جز این عشــــق ساده
    سن کاربر
    29 (End Of Days)
    تشکر شده 16,864 بار در 5,947 ارسال

مهم ترین عاملی که به نظرم برای سلامت ماهی ها خطر آفرین باشه اختلاف دمای آب با دمای آب زادگاه اصلی این ماهی باشه و تو زمستون فکر نکنم زنده بمونند.
    بی همه چیز شد به جز این عشـــق ساده ....

6. کاربر مقابل از man utd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mafia007 آواتار ها
    سن کاربر
    30

اینجا (ابادان) 3-2 سال پیش توی بعضی از نهرها پر بود از ماهی مولی احتمالا یه بنده خدایی یا بچه ماهی ریخته بود تو نهر یا شاید یه جفت یا چندتا ماهی بالغ خلاصه پر مولی شده بود جالب اینجا بود رنگ مولیها سفید بود البته کمی نقطه های کمرنگ سیاه هم توش بود ولی چیزی که مشخصه اینه که طبیعت همیشه گلچین میکنه یعنی شما یه مولی سیاه و یه سفید رو بندازی تو طبیعت اون سفیده احتمال زنده موندنش خیلی بیشتره
    بنظرم اینا هم همینطور بودن . اخلاقشون هم فرق داشت با مولی اکواریوم وقتی میووردی مینداختیش تو اکواریوم همش یه گوشه بودن خیلی فرض و سریع حرکت میکردن

8. 3 کاربر مقابل از mafia007 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

man utd آواتار ها

سن کاربر
    29 (End Of Days)

ما پشت خونمون یه حوضچه سیمانی تقریبا بزرگ داریم که اصلا استفاده نمی شد و پر جلبک و اینجور چیزها شده. چند سال پیش گرفتم توش آب ریختم و چند تا ماهی قرمز عید انداختم . بعد دو ماه کلا آب سبز شده بود. ولی بعد یه مدت دیدم که تو پر شده از ماهی ریز. کلا حسابی زیاد شده بودند. الان این بحث خوندم برام جالب شد دوباره اب بریزم. سر فرصت باید یه کاری بکنم.

10. 3 کاربر مقابل از man utd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

james k2 آواتار ها
    james k2 آفلاين است مدیر بخش معرفی ابزیان و سایر گفتگوها
    No.Problem
    سن کاربر
    1983
    تشکر شده 4,853 بار در 1,075 ارسال

باسلام _سمت دزفول هم تشريف ببريد تو نهرهاي ابياري شاهد كامبوزيا و 1نوع لوج به حد وفور ميشيد اما بخاطر مالاريا رها سازي شدن_احتمالا مولى هم در آبادان به همين خاطر رها سازي شده_با مسئولين محيط زيست منطقه مشورت كنيد_دركل با رها سازي ماهى آكواريم مخالفم_جون اكوسيستم رو بخطر ميندازه از لحاظ بيماري و يا تغيير زنجيره هرم غذايى_

12. 3 کاربر مقابل از james k2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

man utd آواتار ها

سن کاربر
    29 (End Of Days)

چند موردی که دوستان نوشته بودم خوندم بر این عقیده بودند که ماهی اکواریومی امکان داره سیکل بیماری خاصی به طبیعت وارد کنه ، که نکته جالبی بود.

اما دوستان من چند باری که به مراکز پرورش ماهی های خوراکی رفتم و یا ماهی های صید شده از رودخانه و دریا دیدم بعد از اینکه ماهی از آب بیرون اوردند تا روانه بازار کنند . ماهی زنده از نزدیک دیدم ، متوجه شدم بیشتراشون دچار دم خوره هستند و یا حتی انگل های پوستی سفیدک هم مشاهده میشه. برای همین فکر نکنم بیماری های این ماهی های اکواریومی نسبت به ماهی های رودخانه ای چیزی محسوب شه. البته این نظر من بود ، دوستان اگه تجربه علمی بالاتری دارند خیلی خوبه تو قضیه بیشتر توضیح بدهند چون برای خودم هم سوال پیش اومده.
    ممنون.

14. 3 کاربر مقابل از man utd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

m.rahimi.m آواتار ها
    m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
    سن کاربر
    خیلی زیاد
    تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

بله . ولی ممکنه یه بیماری کشنده که ما فکرشو نمیکنیم به اکو سیستم وارد کنه .

16. 3 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mafia007 آواتار ها
    سن کاربر
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط james k2 نمایش پست ها
    باسلام _سمت دزفول هم تشريف ببريد تو نهرهاي ابياري شاهد كامبوزيا و 1نوع لوج به حد وفور ميشيد اما بخاطر مالاريا رها سازي شدن_احتمالا مولى هم در آبادان به همين خاطر رها سازي شده_با مسئولين محيط زيست منطقه مشورت كنيد_دركل با رها سازي ماهى آكواريم مخالفم_جون اكوسيستم رو بخطر ميندازه از لحاظ بيماري و يا تغيير زنجيره هرم غذايى_
    البته مطمئنم که مولی رو یک فرد مبتدی وارد نهرها کرده بود شک ندارم راجع به لوچ هم اینه که این لوچها بومیه خود ایران هستن من انواع و اقسام لوچ رو به چشمم دیدم مخصوصا تو رودخونه ها.
    ولی نوعی ماهی هم سالهای سال توی بیشتر جوبها و نه نهرها توی ایادان پیدا میشه که به احتمال 99% گامبوزیاست اینو دیگه شیلات برای مبارزه با مالاریا تو کل کشور پخش کرده این ماهی خیلی شبیه گوپی خودمونه ولی مثل گوپی رنگی نیست و نرها هم دم بزرگی ندارن مثل گوپی هم زنده زا هستن کلا فکر کنم پسر عمو گوپی باشن

شما هم حتما تو شهرتون این ماهی رو دارین دیگه ؟ یه امار بدین لطفا

james k2 آواتار ها
    No.Problem
    سن کاربر
    1983

باسلام عرض كنم بنده اهل خوزستانم _اما متاسفانه به نهر هاي كه شامل ماهى مثل كامبوزيا باشه دسترسي ندارم_اما در فاصله اندكي با محيط خاص و اكوسيستم سد كارون هستم_زيستكاه ماهى خاص شيربت و اقسام ماهيان ميباشد _عرض كنم وارد كردن 1نوع ميكو شفاف كه بدن شيشه اي رنك داره _و جند نوع ماهى غير بومي شديدا آينده ماهى بومي كارون به اسم شيربت به مخاطره افتاده است(بغير آلودكي آبها)_ ماهى آكواريمي وارداتي مدنظر باشه و اقسام بيماري هاي خاص _فرض كنيد ماهى بومي سفيدك زده_اما اين كجا و مثلا بيماري هكزوميتااز ماهى ناقل آكواريمي كجا_اكه ماهى بومي مبتلا بشه فاجعه در ابعاد بسيار بزرك رخ ميده_درياجه خزر رو با وارد شدن جانور نرم تن رو بياد بياريد كيلكا ها رو نابود كرده_

19. 2 کاربر مقابل از james k2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mafia007 آواتار ها
    سن کاربر
    30

باسلام عرض كنم بنده اهل خوزستانم _اما متاسفانه به نهر هاي كه شامل ماهى مثل كامبوزيا باشه دسترسي ندارم_اما در فاصله اندكي با محيط خاص و اكوسيستم سد كارون هستم_زيستكاه ماهى خاص شيربت و اقسام ماهيان ميباشد _عرض كنم وارد كردن 1نوع ميكو شفاف كه بدن شيشه اي رنك داره _و جند نوع ماهى غير بومي شديدا آينده ماهى بومي كارون به اسم شيربت به مخاطره افتاده است(بغير آلودكي آبها)_ ماهى آكواريمي وارداتي مدنظر باشه و اقسام بيماري هاي خاص _فرض كنيد ماهى بومي سفيدك زده_اما اين كجا و مثلا بيماري هكزوميتااز ماهى ناقل آكواريمي كجا_اكه ماهى بومي مبتلا بشه فاجعه در ابعاد بسيار بزرك رخ ميده_درياجه خزر رو با وارد شدن جانور نرم تن رو بياد بياريد كيلكا ها رو نابود كرده_
    حرف شما کاملا متین و درسته . البته منم از ایجاد همچین تاپیکی هدف داشتم میخواستم تحقیق کنم برای رها سازی دو سه گونه ماهی اکواریومی به محیط طبیعی فعلا بیشتر توضیح نمیدم تا ببینیم دوستان نظرشون چیه

مهدی59 آواتار ها
    مهدی59 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 66 بار در 20 ارسال

اگه شرایط مثل اصفهان وزاینده رود باشه که حرف نداره به شرطی که آب پیدا کنید .واقعا غم انگیزه

mafia007 آواتار ها
    سن کاربر
    30

نظرتون در مورد رها سازی پنکوس در طبیعت چیه ؟ این ماهی بومی جنوب شرقی اسیاست تقریبا سگ جونه و مهمتر از همه کاربرد غذایی داره

23. کاربر مقابل از mafia007 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

man utd آواتار ها

سن کاربر
    29 (End Of Days)

فکر نکنم کار مناسبی باشه. چون پنکوسی رشد خیلی زیادی داره و تو مستندی دیده بودم که تو طبیعت نزدیک به دو متر میشه و ممکنه مشکل ساز بشه.

25. کاربر مقابل از man utd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

james k2 آواتار ها
    No.Problem
    سن کاربر
    1983

باسلام (بابت ساختار نوشتاري كلمات عذر ميخام_)حالا جرا بنكوسى_كياه خوار يا كوشتخوار? از لحاظ تجاري كه هيج_از لحاظ استفاده غذاي !بنظرت جند نفر حاضرن از اين ماهى بعنوان غذا استفاده كنن? عرض كنم كجا رها سازي بشه كه با اقليم ماهى بنكوسى يكسان باشه_ نياز به كارشناسي داره_ هدف نهاي جيه?ببخشيد اسم شهر ميارم الان تو شهر دزفول ماهى خاويار(از شمال لاروش مياد) و 1نوع خرجنك صادراتي براحتي درحوضجه ها سايز ميشه و بازار صادرات عرضه ميشه_خودم دنبال جوازش بودم شرايط نوع خاك و آب شهرمون واجد شرايط نبود_از بحث خارج نشيم خب بعضي نقاط كشور داراي شرايط مطلوب باران و دما رو دارن _بقيه استان ها خشك و كم باران و شيمي آب هم كه اضاف بشه_تقريبا جند استان آبدار:)داريم و واجد شرايط _اما اصلا به مخيله بنده هيج ماهى راه به جاي نبرده

27. کاربر مقابل از james k2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mafia007 آواتار ها
    سن کاربر
    30

باسلام (بابت ساختار نوشتاري كلمات عذر ميخام_)حالا جرا بنكوسى_كياه خوار يا كوشتخوار? از لحاظ تجاري كه هيج_از لحاظ استفاده غذاي !بنظرت جند نفر حاضرن از اين ماهى بعنوان غذا استفاده كنن? عرض كنم كجا رها سازي بشه كه با اقليم ماهى بنكوسى يكسان باشه_ نياز به كارشناسي داره_ هدف نهاي جيه?ببخشيد اسم شهر ميارم الان تو شهر دزفول ماهى خاويار(از شمال لاروش مياد) و 1نوع خرجنك صادراتي براحتي درحوضجه ها سايز ميشه و بازار صادرات عرضه ميشه_خودم دنبال جوازش بودم شرايط نوع خاك و آب شهرمون واجد شرايط نبود_از بحث خارج نشيم خب بعضي نقاط كشور داراي شرايط مطلوب باران و دما رو دارن _بقيه استان ها خشك و كم باران و شيمي آب هم كه اضاف بشه_تقريبا جند استان آبدار:)داريم و واجد شرايط _اما اصلا به مخيله بنده هيج ماهى راه به جاي نبرده

البته بدون هیچ تحقیقی گفتم پنکوس فقط چون میدونستم که استفاده غذایی داره گفتم . دیگه مثل شما اینقدر تخصصی برخورد نکردم:v2:

امروز از یه جایی رد شدم تو جوب که دقت کردم پر ماهی بود اول خیال کردم همون ماهی گامبوزیان که قبلا گفتم فراوونه اینجا ولی بیشتر که دقت کردم دیدم که اون نیست یه ماهی جدید بود که قبلا توی اکواریوم فروشی دوستم دیده بودم خودشم گفته بود از جوب گرفتم ولی من اون موقع به حرفاش توجه نکردم

این ماهی دو بند تا سه بند انگشت طول داره خاکستری با چند خط که از تقریبا نیمه بدن تا انتهای بدن شروع میشه این راه راه ها روشن و تقریبا زرد هستن باله ها هم زرد هستند به احتمال خیلی زیاد تخمگذار هستن والا شبیه هیچ ماهی اکواریوم دیگه ایی نیستن ولی خیلی شبیه کیلی فیشها هستند که تو ایران اصلا مرسوم نیست ولی من تو کتابها کیلی ها رو دیدم شبیه همینا بودن خلاصه معلوم نیست از کجا اومدن ایا بومی هستن یا باز از یه اکواریوم به اینجا سر در اووردن معلوم نیست:idk:
    یه جایی بودن که نمیشد گرفتشون ولی در اولین فرصت چندتاشو میگیرم عکسشو میزارم اینجا تا ببینید

29. 2 کاربر مقابل از mafia007 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

james k2 آواتار ها
    No.Problem
    سن کاربر
    1983

باسلام دوست خوبم بنده هم اطلاعات كارشناسي ندارم ببخشيد اكه جسارت شد_خب ماهى مذكور (شبه كيلي فيش)رويت شده واسه خوراك استفاده ميشه به آروانا سبز اسياي خدا بيامرز ميدادم _تالاب جغاخور بطرز محسوسي وجود داره تو نهرها زياده _نرهاش زيباتره و براحتي تو آكواريم تكثير ميشه_ درضمن تالاب جغاخور كاماروس هم داره (همون ميكو ريزها تو آكواريمي ها)