تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    pouya severum آواتار ها
    pouya severum آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    16
    تشکر شده 485 بار در 180 ارسال

پیش فرض تنوع طلبی زیاد و مشکلات خودش

سلام دوستان امید وارم که حالتون خوب باشه.
    من یه آدم بسیار تنوع طلب هستم و خیلی دلم میخواد دکور آکواریوم و ماهی هاشو رو عوض کنم .نه فقط در آکواریوم بلکه در همه چیز.
    من الان حدودا 3سال و اندی هست که آکواریوم دارم ولی تا حالا نشده یه ماهی رو به ماکسیموم سایز برسونمم.مثلا همین الان من آفریقایی و آمریکایی با هم دارم نگه میدام و الان تو فکر اینهستم که آفریقاییها رو رد کنم .ولی میدونم کارم اشتباه هست.من از آمریکاییها بیشتر از آفریقاییها خوشم میادمخصوصا سوروم و اسکار
    دوستان میشه منو راهنمایی کنید که چه کار هایی انجامبدم که بتونم یه ترکیب همیشگی داشته باشم؟
    پیشاپیش از همه دوستان ممنونم.

2. 2 کاربر مقابل از pouya severum عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

man utd آواتار ها
    man utd آفلاين است كاربر كارامد

بی همه چیز شد به جز این عشــــق ساده
    سن کاربر
    29 (End Of Days)
    تشکر شده 16,864 بار در 5,947 ارسال

این تنوع طلبی که شما می فرمایید به نظرم بیشتر بچه های ماهی دوست تجربش کرده باشند. خود من هم شاید تا الان 5 بار کلا اک عوض کردم. ولی بعد یه مدت که نگهداری همه ماهی ها تجربه می کنید احتمالا رو می یارید به سمت نگهداری یک ماهی تک و یا یه ماهی خاص. مثل فلاور یا آروانا و ....
    موفق باشید.

4. 3 کاربر مقابل از man utd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

pouya severum آواتار ها
    pouya severum آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    16
    تشکر شده 485 بار در 180 ارسال

من کلاعاشق سوروم و ماهی های خشن هستم .من دلم میخواد سوروم اسکار تگزاس پرت گرین ترور آروانا نایف ردتیل رو داشته باشم که تو اینا فقط نایف و رد تیل رو در حال حاضر ندارم و بین آمریکایی هام هم پر آفریقایی هست

6. 3 کاربر مقابل از pouya severum عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

m.rahimi.m آواتار ها
    m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
    سن کاربر
    خیلی زیاد
    تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

دقیقا من هم به این صورتم جوری که هم خانمم(انقد که با تانکا ور میرم) ازم آسی شده هم آکواریومی محل (هی بزور میبرم ماهیایی که دارم جا میدم تو تانکاش تا هر وقت سفارشای جدیدمو اورد جا ماهی قبلیا ببرمش) .

وقتی تانک آمریکایی داشتم دلم تانک گیاهی میخاست وقتی تانک گیاهی زدم دلم گوشتخوارای وحشی مثل اسکارو و پیرانا میخاست که الان دست بردم تو اسکار سایز درشت.

الانم دقیقا همین فکر تو سرم هست خرید یه آروانا کوتوله و نگهداری اون تا آخر عمرم ( به خودم قول میدم دیگه دست تو تانک نبرم)

8. 3 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdi8063 آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 21 بار در 13 ارسال

دقیقا منم همین حسو دارم و به همین خاطر کلی هم ضرر کردم

جو گیر شدم یه تانک بزرگ گرفتم که الان تو منزل آپارتمانیمون به شدت نگهداری و سرویسش سخته برام :|

10. کاربر مقابل از mahdi8063 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

SajjaD75 آواتار ها
    SajjaD75 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    16
    تشکر شده 19 بار در 9 ارسال

به نظر من که حدودا 6 ساله آکواریوم دارم بهتره از تانک های کوچیک و ماهی های کوچیک شروع کنید.

این حسی که شما دارید همش هم تنوع طلبی نیست بخشی از اون هم بر میگرده به سلیقه ی شما !

شاید باورتون نشه ولی اولین تانکم که داشتم اونقدر کوچیک و سبک بود که با آب پر و همه ی وسایل هاش با دست بر میداشتمش و جابه جاش میگردم !

یه روز روی اپن آشپزخونه - یه روز روی میزکامپیوتر یه بار هم پشت پنجره ! با اینکه خونه ی خیلی کوچیکی هم داشتیم

فکر کن ... یعنی تنوع طلبی تا این حد !

اون اوایل از تایگر شروع کردم بعد زدم تو کار دم شمشیری و گپی و گلدفیش هم که تا دلت بخواد داشتم - از اون ماهی های عید گرفته تا این گلدفیش توپولی های تزئینی

اکثر گیاه خوارهایی که فکرشو بکنی داشتم

بعد از 3 با عوض کردن تانک ، کم کم رفتم سمت گوشت خوار

اول 5 تا پنکوسی - بعدش اونا رو که رد کردم آنجل و یه نایف کوچولو

بعد هم 4 تا اسکار سفید که یادم نیست از چه نژادی بودن داشتم

تا اینکه نزدیک عید 91 برای تزئین 3 تا اسکار سلطنتی گرفتم و انداختم داخل تانک و هنوز هم دارمشون

یعنی نزدیک 7 ماه ! هیچ وقت از یه ماهی اینقدر نگهداری نکرده بودم ....

البته توی همه ی این مدت ها یه کت فیش تنبل و چاقالو داشتم که نزدیک 1.5 ساله که نگهش داشتم و هنوز هم توی تانک واسه خودش پرسه میزنه :blabla:

در کل منظورم این بود که بعد یه مدت تنوع طلبی یا سلیقه گرایی دیگه خسته میشی و به یه نوع ماهی خاص عادت میکنی

و اون موقع موقعیه که تجربه های زیادی هم کسب کردی:are:

12. 2 کاربر مقابل از SajjaD75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.