تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.

آخرین ارسالهای انجمن

صفحه 3 از 65 نخستنخست 12345671353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 1298

بیماریهای آبزیان آب شور و داروهای مرتبط

mehran4868 آفلاين است كاربر عالي
    تشکر شده 3,172 بار در 607 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moslem2 نمایش پست ها
    با سلام به خدمت اقا مهران
    تشکر از زحمات جنابعالی فقط می خواستم ببینم چه اندازه دارو به اکواریوم اضافه کنم واگر ماهی داخل اکواریوم باشد موردی ندارد ویا به جای دارو مقداری از اب را سیفون کنم واب تازه و نمک اضافه نمایم تاثیری در از بین بردن بیماری دارد یا خیر چون باز هم ماهی خروسم چشمهاش کدر شده...
    با تشکر
    سلام مسلم جان ، مقدار استفاده دارو رو ظرفش نوشته ولی عرض کنم برای هر 1.5 لیتر یک قطره باید به آب اضافه کنید ، در مورد سیفون هم عرض کنم این بیماری با سیفون بر طرف نمیشه و کدری چشم اونها رو از بین نمی بره ، به خاطر اینکه ریشه این بیماری قارچه و فقط با سولفات مس و یا بعضی از آنتی بیوتیکها ، آنتی بیوتیک رو توصیه نمیکنم چون شرایط اضافه کردن آنتی بیوتیک به آب و سپس ماند آنتی بیوتیک در آب جمع آوری اون مهارتهای خاص خود رو می طلبه که توصیه میکنم از همون داروی کاستاپور استفاده کنید.

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mehran4868 برای ارسال این پست سودمند:

innerselfo آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض مشکوک به بیماری

سلام دوستان
    مشکل دوباره همون Blue Tang هست که دو هفته پیش گفتم.
    ماهی با دو دمسل دوست شده و از این بابت هیچ مشکلی نیست. در تانک هیچ استرسی نداره با محیط کاملا آشنا شده، تو همه سوراخ سمبه ها میره و از من هم دیگه نمیترسه و راحت غذا میخوره. غذا بهش آرتمیا منجمد، کرم خونی منجمد و جلبک خشک میدم خیلی هم خوب میخوره.
    اما از دو روز پیش یک حرکت عجیب انجام میده ، میره در بالای آب (به سطح آب کار نداره کمی پایینتر) جلوی جریان ورودی از سامپ بی حرکت وای میسه.
    روز اول فقط چند بار دیدم این کار رو کرد. دیروز بیشتر شد. امروز صبح هم که از خواب بیدار شدم دیدم همون جاست.
    مشکلش چیه؟ چی کار کنم؟
    تنفسش طبیعیه؛ پوستش هیچ اثر غیر طبیعی نداره؛ شکمش مثل روز اوله فقط چون غذا میخوره خیلی کم توپول تر شده؛ چشمش طبیعی ؛ فضولات هم دفع میکنه
    من فاکتور دیگه ای برای سلامت ماهی نمیشناسم ولی فکر میکنم این حرکتی که انجام میده نشانه یک بیماری باشه
    تو رو خدا کمک کنید. هر چی به نظرتون میرسه بگید. اگر فاکتوری از آب رو باید چک کنم یا چیز دیگه بگید
    هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم.
    اگه این یکی بمیره دیگه جدی جدی آکواریوم رو جمع میکنم چون دستم به هیچ جا بند نیست و نمی فهمم مشکل از کجاست؟:-<[-X

4. تشکرها از این نوشته :

innerselfo آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

الان رسیدم خونه
    بالاخره علائم بیماری خودشو نشون داد. چهار دانه سفید در یک طرف ماهی هر کدوم به اندازه دانه شکر
    ماهی خودش رو هم که می مالید به زمین پس بیماری باید Ich باشه.
    دما 28.8 بود دما رو میبرم نزدیک 30 ، تو خونه غیر از متیلن بلو ایرانی چیزی ندارم باید برم دارو بخرم.
    فقط عزا گرفتم چطوری بگیرمش . گرفتنش بین این همه سنگ خیلی سخته پدرش در میاد.

raminmzar آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام
    از دادن این اطلاعات پر ارزش از شما سپاسگذاری می کنم. بنده قصد دارم یک آکواریوم آب شور راه اندازی کنم این اطلاعات به من کمک زیادی کرده. باز هم سپاسگذارم

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما raminmzar برای ارسال این پست سودمند:

skh13571359 آواتار ها
    skh13571359 آفلاين است کاربر خوب
    سن کاربر
    33
    تشکر شده 1,168 بار در 348 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

دوستا كسي مالاشيت گرين ميشناسه اگه اطلاعاتي هست ممنون ميشم
    چرا عاقل کند کاری که در خواب بیند پنبه دانه

Ariaeeb آواتار ها
    Ariaeeb آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    1361/07/08
    تشکر شده 1,424 بار در 667 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

داروهايي براي كاهش ميزانباكتري‌ها:
    250 ميلي گرم پني‌سيلين در هر 4 ليتر آب و تكرار مداوا هر 24 ساعت 1 بار
    250 ميلي گرم ريموسيدين در هر 4 ليتر آب و تكرار مداوا هر 12 ساعت 1 بار
    250 ميلي گرم پلي‌ميكسين در هر 4 ليتر آب و تكرار مداوا هر 12 ساعت 1 بار
    250 ميلي گرم باسيتراسين در هر 4 ليتر آب و تكرار مداوا هر 12 ساعت 1 بار

250 مخلوط ميلي گرم سه تين (Choloromycetin) و 250 ميلي گرم نئومايسين براي هر 8 ليتر آب بدون تكرار مداوا. ماهي ها را بعد از بهبود يافتن بايستي از محلول خارج كرد.

مخلوط 250 ميلي گرم پني سيلين و 250 ميلي گرم استرپتومايسين براي هر 8 ليتر آب بدون تكرار مداوا. ماهي‌ها را بايستي بعد از بهبود يافتن از محلول خارج كرد.

در مورد تاول زدگي و پوسيدگي باله‌ها بهترين روش مخلوطي از 250ميلي گرم كلروماي سه تين و 250 ميلي گرم پني سيلين و 250 ميلي گرم استرپتومايسين در 12 ليتر آب و قرار دادن ماهي در مخلوط به مدت 10 روز يا بيشتر بدون نياز به تكرار مداوا مي‌باشد.

اين روش‌ها بيشتر براي بيماري‌هاي ميكروبي به كار مي روند.

skh13571359 آواتار ها
    skh13571359 آفلاين است کاربر خوب
    سن کاربر
    33
    تشکر شده 1,168 بار در 348 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

يه موجود خيلي جالب
    به cleaner shrimp معروفه اين موجود ميتونه بطور قابل توجهي انگلهاي موجود رو بدن ماهيها رو تميز كنه توضيحات كاملشو تو قسمت" گروه بندي ماهي‌هاي آب شور و خصوصيات و آبزيان هر گروه " ميزارم

[IMG]http://i36.*******.com/246mmj6.jpg[/IMG]
    چرا عاقل کند کاری که در خواب بیند پنبه دانه

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما skh13571359 برای ارسال این پست سودمند:

jafar_231069 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 150 بار در 59 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام دوستان من یک میله از مس میخام بیزارم تو آکواریوم برای کشتن انگل میخام بدونم مفید هست یا نه ؟ باتشکر از همه دوستان

Ariaeeb آواتار ها
    سن کاربر
    1361/07/08
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jafar_231069 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک میله از مس میخام بیزارم تو آکواریوم برای کشتن انگل میخام بدونم مفید هست یا نه ؟ باتشکر از همه دوستان
    اره چون انقدر قويه كه ملاً آكواريومت را مي‌كشه :d
    مس را معمولا در آكواريوم بسيار با دقت و كنترل شديد استفاده مي كنند مس يكي از فلزاتي است كه عكس‌العمل آن در آب رها كردن ماده‌اي بسيار سمي در آن است. ميزان مسموميت حاصله به ميزان ماده نفوذ يافته بستگي دارد. مسموميت حاصله از مس در آب شور كمتر از آب شيرين است. در آب شيرين هم هر چه سختي و پي اچ بيشتر باشد قدرت سمي مس كمتر خواهد شد.از خاصيت ايون‌هاي مس براي براي مداواي برخي از بيماري‌ها و از بين بردن انگل ماهي‌ها استفاده مي‌شود. مقاومت بي‌مهرگان در مقابل مس كمتر از ماهي‌ها است. براي مثال غلظت (0.030 PPM (Part Per million براي نوزادان توتياي دريايي به شدت كشنده است.
    در يك بررسي، دو عدد سكه 1 سنتي آمريكايي، در 24 ليتر آب دريا طوري قرار گرفت كه در هر ساعت 4 ليتر آب روي سكه‌ها جريان داشت. پس ار 12 ساعت تراكم مس در آب 0.10 قسمت در ميليون و پس از 48 ساعت اين مقدار 0.58 قسمت در ميليون بود. يعني اگر حل شدن سكه‌ها به اين سرعت ادامه يابد پس از 5 سال اثري از آنها باقي نخواهد ماند. تجارب حاصله نشان داده‌اند كه اگر آب درياي تازه از داخل يك زانو يا اتصال ثابت از جنس مس، برنج يا برنز عبور نمايد، فلزي كه بدين ترتيب در آن حل خواهد شد، براي كشتن نوزادها كافي خواهد بود.
    علت اصلي سمي بودن فلزات سنگين براي آبزيان دريايي اين است كه اين مواد به عنوان ذخيره كننده‌هاي زيستي (آكومولاتور) عمل كرده و فلزات موجود در مايعات بدن را جمع و نگهداري مي‌كنند.
    به طور كلي در سيستم آب شور كليه فلزات، حتي آنهايي كه مانند قلع . استينلس استيل بي‌خطر بودن آنها تا حدودي ثابت شده است، بايستي كلاً حذف گردند.

داروهاي ضدافوني كننده‌اي كه در بازار هست همون داروهاي آبي رنگ در واقغ مقدار كمي مس در خودشون دارند فكر كنم بهتره به جار لوله مسي از داروهاي كنترل شده استفاده كني.

14. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Ariaeeb برای ارسال این پست سودمند:

ghafouri آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    31 سال
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام

میشه در مورد کنترل no3 راهنمایی کنید.

16. تشکرها از این نوشته :

Ariaeeb آواتار ها
    سن کاربر
    1361/07/08
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghafouri نمایش پست ها
    با سلام

میشه در مورد کنترل no3 راهنمایی کنید.
    نيترات از نيتريت بوجود مياد يعني نيتريت 1 دونه اكسيژن ميگيره ميشه نيترات
    توي آكواريوم فيلترهاي معمولي نميتونن اونا از بين ببرند. و در آب شيرين با سيفون كردن
    تاثيرش را كم مي كنن، ولي در آي شور معمولاً با فيلترهاي خاص از بين مي برند
    مثلاً فيلترهاي Fluidized Bed توسط باكتري‌هاي بيهوا زي نيترات را از بين ميبره

18. تشکرها از این نوشته :

سن کاربر
    31 سال
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام

خیلی ممنون از راهنماییتان . نیتریت آکواریوم من کاملا نرماله ولی با نیترات خیلی مشکل دارم.حتی دستگاه نیترات گیر هم نصب کردم فرقی نکرده.از داروی NO3 eliminator هم استفاده کردم نتیجه ای نداشت.
    آکواریوم من 2 متریه و تقریبا 10 تا ماهی توش داره.البته ماهیهای آکواریوم خیلی سرحالندو حدودا شش ماه هست که من اونا رو دارم.ولی ماهی جدید هرچی میارم با مریضی سفیدک از بین میرن.اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم.

20. تشکرها از این نوشته :

Ariaeeb آواتار ها
    سن کاربر
    1361/07/08
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام

خیلی ممنون از راهنماییتان . نیتریت آکواریوم من کاملا نرماله ولی با نیترات خیلی مشکل دارم.حتی دستگاه نیترات گیر هم نصب کردم فرقی نکرده.از داروی no3 eliminator هم استفاده کردم نتیجه ای نداشت.
    آکواریوم من 2 متریه و تقریبا 10 تا ماهی توش داره.البته ماهیهای آکواریوم خیلی سرحالندو حدودا شش ماه هست که من اونا رو دارم.ولی ماهی جدید هرچی میارم با مریضی سفیدک از بین میرن.اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم.
    سلام آكواريوم شما شور يا شيرين؟؟؟
    داخل دي نيتراتور چي ريختين؟؟؟
    بعد از به تعادل رسيدن نيتريت، نيترات پيوسته بالا ميره
    لطفا ذكر كنيد از چه فيلتري استفاده مي كنيد
    ممنون

22. تشکرها از این نوشته :

سن کاربر
    31 سال
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام
    آکواریوم من آب شوره
    داخل دی نیتراتور قرص های مخصوص خودشرو که موقع خرید داخلش بود رو رختم
    به آکواریوم من دوتا فیلتر بیرونیjebo 803 و jebo 805 وصله

24. تشکرها از این نوشته :

vvdent80 آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    33
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام دوستان
    من یک اکواریوم 340 لیتری درست کردم و الان بعد از 7 _8 ماه میتونم بگم اب هیچی کم یا زیاد نداره .2 تا دامسل دومینو .2 تا ولوت .2 تا راس قناری .1 راس لوپارد .1 دامسل 3 ستریپ .32 تا کاردینال.3 تا شقایق کوچولو و 1 شقایق موکتی .دارم.....از 3 هفته پیش 50 کیلو سنگ زنده کیور شده اضافه کردم .....و از 2 روز پیش فهمیدم 3 تا ماهی ایک گرفتن:((......نمیتونم بگیرمشون !!!به خاطره سنگ زنده .خواستم ببینم اگه زنده نموندن ایک بازم میمونه ؟ :(.....چجوری تانک رو از الودگی پاک کنم؟........راستش خستم کرد از بس مشکل ایجاد شد

26. تشکرها از این نوشته :

Spike آواتار ها
    Spike آفلاين است کاربر ویژه بخش آبزیان آب شور
    سن کاربر
    سی و پنج
    تشکر شده 2,462 بار در 538 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط vvdent80 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک اکواریوم 340 لیتری درست کردم و الان بعد از 7 _8 ماه میتونم بگم اب هیچی کم یا زیاد نداره .2 تا دامسل دومینو .2 تا ولوت .2 تا راس قناری .1 راس لوپارد .1 دامسل 3 ستریپ .32 تا کاردینال.3 تا شقایق کوچولو و 1 شقایق موکتی .دارم.....از 3 هفته پیش 50 کیلو سنگ زنده کیور شده اضافه کردم .....و از 2 روز پیش فهمیدم 3 تا ماهی ایک گرفتن:((......نمیتونم بگیرمشون !!!به خاطره سنگ زنده .خواستم ببینم اگه زنده نموندن ایک بازم میمونه ؟ :(.....چجوری تانک رو از الودگی پاک کنم؟........راستش خستم کرد از بس مشکل ایجاد شد
    بهترین دارو برای حل بیماری ایک Pointex از Aqua medic هست ولی مثل تمام داروهای موجود در بازار با لایوراک و نرم تنان ازجمله شقایق نمیشه استفاده کرد. اگر بتونی لایو راکها و شقایق ها رو به قرنطینه منتقل کنی میتونی با خیال راحت در تانک اصلی از پوینتکس استفاده کنی و مشکل کاملا حل میشه. راه دیگه ای به نظرم نمیرسه به جز اینکه حتما در این فاصله در آب از مولتی ویتامین Sera یا JBL استفاده کن که مقاومت ماهیها نسبت به بیماری بالا بره.
    در این مورد ایران آکواریوم بهت توصیه میکنه بزاری همه ماهیها بمیرن!! بعد شوری آب رو کم کنی یا دمای آب رو بالاتر از 32 برسونی تا ایک از بین بره چون تا وقتی ماهی در تانک باشه ایک هم نهفته هست.
    به آکواریوم آبی زنگ بزن شاید راه حل بهتری داشته باشه.

28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Spike برای ارسال این پست سودمند:

سيدحسين آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 69 بار در 10 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط vvdent80 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام
    ماهيان شما دچار ايك يا سفيدك كه يك بيماري ناشي ار سرما خوردگي مي باشد نشده اند.
    باتوجه به توضيحات شما ماهيان شما دچار بيماري انگلي ناشي از استرس شده اند كه نشانه هاي آن مانند ايك است و اين استرس به خاطر حجم بالاي سنگ اضافه شده به آكواريوم است. البته حدس مي زنم سنكها خوب تصفيه نشده باشند حتماً تست ph-no2-no3 و po4 را بزن. بهترين راه حل:
    1- جدا سازي ماهي آلوده و درمان در تانك قرنطينه توسط داروي Paraguard ار شركت seachem در تانك قرنطينه شوري آب را به 024/1 و دما را به 30 برسانيد
    2- اگر نتوانستيد ماهي بيمار را بگيريد عامل استرس زا يعني سنگ زنده را از آكواريم خارج، ويتامين از هر شركتي مثلاً فيش تامين سرا تهيه و به آب اضافه نماييد و دعا كنيد ماهيانتان نميرند. فيش تامين زديد اسكيمر يك ساعت خاموش شود

30. تشکرها از این نوشته :

mohammadbig آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    18
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

من یکی از ماهی هام روش لکه های سفید زده صفحات سایت رو خودم ولی چیزی حالیم نشد اون رو نمی تونم ب**********م و توی تانکم شقایق و لایوراک هست برای درمانش چه غلطی کنم تانک قرنطینه هم ندارم چیکار کنم دارم بدبخت میشم:((:((

32. تشکرها از این نوشته :

capitan2406 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 540 بار در 158 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام
    آکواریوم من آب شوره
    داخل دی نیتراتور قرص های مخصوص خودشرو که موقع خرید داخلش بود رو رختم
    به آکواریوم من دوتا فیلتر بیرونیjebo 803 و jebo 805 وصله
    سلام :
    شما میتونید واسه پایین آوردن نیترات از de nitrat seachem هم استفاده کنید 500 میلی لیترش برای 200 لیتر آب مناسبه فقط این de nitrat طبق گفته سازنده باید در جریان آب باگردش کمتر از 200 لیتر در ساعت قرار بگیره قیمت 1000 میلیش 35000 تومن مارین هم داره . در مورد دینیتراتور هم من شنیدم که فقط میتونه نیترات رو در حدی که هست نگه داره قدرت پایین آوردن نداره یعنی اول باید نیترات رو از طرق دیگر پایین آورد بعد به کمک دینیتراتور در آن حد نگه داشت .

34. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما capitan2406 برای ارسال این پست سودمند:

capitan2406 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 540 بار در 158 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام :
    آیا داروی کاستاپوره سرا هم باعث از بین رفتن کلونی باکتری ها میشود ؟ در صورت نداشتن قرنطینه میتوان به ظرفی دارویه کاستاپور اضافه کرد و ماهی رو به مدت چند دقیقه داخل اون گذاشت ؟ تاثیر داره ؟

36. تشکرها از این نوشته :

صفحه 3 از 65 نخستنخست 12345671353 ... آخرینآخرین