تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

پیش فرض مدیاهای کاهش دهنده ی نیترات

با سلام خدمت دوستان عزیز
    در این تاپیک در مورد مدیاهای کاهش دهنده ی نیترات گفتگو خواهیم کرد
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

2. 11 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

با سلام
    همانطور که دوستان می دونن فقط تعداد معدودی مدیای نیترات گیر در بازار وجود دارند که بعضی هاشون کارایی چندانی ندارن
    اما بهترین مدیاهای نیترات گیر واقعاً کارا، دو تا محصول برایت ول یعنی NitrateR و Xport NO3 و محصول jbl یعنی BioNitaratEX هستند
    یک بسته نیترات گیر jbl با قیمت در حدود 100 هزار تومن فقط برای 200 لیتر آب شور جواب میده و به همین دلیل مقرون به صرفه نیست اما کارایی زیادی داره و استفاده از اون راحته
    محصول nitrateR برایت ول هم محصول خوبیه اما چون شارژی هستش یه مقدار شارژ کردنش سخته و حوصله می خواد در صورتی که بتونید این محصول رو به خوبی شارژ کنید یه بسته ی 500 گرمی اون با قیمت در حدود 150 هزار تومن بیشتر از 2 سال نیترات تولید شده ی یک آکواریوم 300 الی 400 لیتری رو جذی میکنه! فوق العاده هستش اما استفاده از اون سخته!! یعنی شارژ کردنش به وقت، حوصله و دقت نیاز داره

اما محصول سوم یعنی xport no3 از هر نظر عالی هستش. من خودم روی چند تا سیستم استفاده کردم و نتیجه ی اون فوق العاده بوده. 150 گرم از این محصول با قیمت در حدود 200 هزار تومن (البته الان فعلاً تو بازار موجود نیست ولی به زودی وارد میشه ) برای یه آکواریوم 500 لیتر مناسب هستش. اگر آکواریوم رو با آب ro راه اندازی کنید و از همون اول از این محصول استفاده کنید مطمئناً حداقل تا 6 الی 8 ماه خبری از نیترات نخواهد بود
    بنابراین با توجه به موارد فوق برنده ی بازی جذب نیترات محصول xport No3 هستش
    موفق باشید
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

4. 20 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mjd-s آواتار ها
    mjd-s آفلاين است کاربر متوسط
    تشکر شده 557 بار در 145 ارسال

جناب مرادی خیلی ممنون از پست های مفیدتون
    خواهشا اگه امکان داره درباره مدیاهای کاهش دهنده فسفات هم یه مقایسه و توضیحی بدین تا بتونیم بهترین انتخاب را داشته باشیم
    بازم ازتون تشکر میکنم
    --------------
    مجید

6. 6 کاربر مقابل از mjd-s عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    جناب مرادی خیلی ممنون از پست های مفیدتون
    خواهشا اگه امکان داره درباره مدیاهای کاهش دهنده فسفات هم یه مقایسه و توضیحی بدین تا بتونیم بهترین انتخاب را داشته باشیم
    بازم ازتون تشکر میکنم

خواهش می کنم
    انشالله یه تاپیک جدید تو همین بخش ایجاد می کنم و به معرفی و مقایسه ی فسفات گیرها هم می پردازم

8. 8 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

موشک آواتار ها
    موشک آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 41 بار در 32 ارسال

اگر میشه در مورد دنیترات سیچم هم توضیح بدید
    روز کوروش کبیر مبارک

10. کاربر مقابل از موشک عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط موشک نمایش پست ها
    اگر میشه در مورد دنیترات سیچم هم توضیح بدید

سلام
    این محصول یه مدیای معمولی مثل میکرومک هستش با یه تفاوت کوچیک که حفره های بسیار ریز و بسته ای داخلش وجود داره که می تونه محلی برای تجمع باکتری های بی هوازی باشه که با تکثیر این باکتری ها نیترات کاهش پیدا کنه! البته به شرط اینکه حداکثر 200 لیتر آب از روی اون عبور کنه یعنی فقط به شرطی عمل میکنه که داخل یه راکتور یا فیلتر ریخته بشه و سرعتش کنترل بشه
    نتیجه ی اخلاقی اینکه : خیلی دلخوش به نیترات گیر بودن این محصول نباشید

12. 5 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

موشک آواتار ها
    موشک آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 41 بار در 32 ارسال

من درحال حاظر نیتراتم زیر 10 یک ریفیجیوم 70.40هم ساختم یک راکتور هم با این مدیای سیچم گرفتم هفته هم 10 لیتر از 400 لیتر اب سیفون میکنم اب roهست 100کیلو لایو راک هم دارم به نظر شما برای بالا نرفتن نیترات کارایی داره چون میخوام ریف نگه دارم
    روز کوروش کبیر مبارک

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط موشک نمایش پست ها
    من درحال حاظر نیتراتم زیر 10 یک ریفیجیوم 70.40هم ساختم یک راکتور هم با این مدیای سیچم گرفتم هفته هم 10 لیتر از 400 لیتر اب سیفون میکنم اب roهست 100کیلو لایو راک هم دارم به نظر شما برای بالا نرفتن نیترات کارایی داره چون میخوام ریف نگه دارم

سلام
    کارایی داره یا نه رو که خدمتتون عرض کردم!!
    بستگی به شرایط آکواریومتون و ورودی نیترات به داخل سیستم داره ممکنه نیترات هیچ وقت بالاتر از 10 نره و ممکن هم هستش بعد از یک ماه افزایش پیدا کنه باید هر هفته تست بزنید

15. کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

babakpiano آواتار ها
    babakpiano آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    31
    تشکر شده 124 بار در 55 ارسال

سلام اقای مرادی .این نیترات ار برایت ول واقعا کاراست ؟ضمنا چه طوری نمک اشپز خانه اونو دوباره احیا میکنه؟ما تو اکواریوم نمک داریم اینجا هم دوباره نمک میزنیم ! یعنی مگه چی تو نمک اشپزخانه هست که نیتراتو به خودش جذب میکنه؟وسوال اخر با نمک ید دار میشه شارژش کرد یا حتما باید از نمکای گوله گوله قدیمی که نمکیا میووردن تو محل باشه ؟ممنون

17. 2 کاربر مقابل از babakpiano عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

yahya.akbarzade آواتار ها
    yahya.akbarzade آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 263 بار در 113 ارسال

سلام بر استاد مرادي عزيز استاد اگه امكان داره روش شارژ كردن صحيح اين محصول nitrat r رو برامون توضيح ميدين؟

babakpiano آواتار ها
    babakpiano آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    31
    تشکر شده 124 بار در 55 ارسال

سلام اقای مرادی این نیترات ار برایتولو من گرفتم ولی هیچ تاثیری نداره .500 گرمیشو تو 1900 گرم نمک بدون ید و 7.5 لیتر اب مثلا میخوام احیا کنم ولی بعد 12 ساعت این 7.5 لیتر اب هیچ نیتراتی توش نیست یعنی وقتی تست میزنمش باید نیترات داشته باشه دیگه نه؟ولی رنگ تست api زرده زرده پس نیترات ار یا اصلا نتونسته نیتراتی از اکواریومم که 40 تا نیترات همیشه داره جمع کنه یا اگرم جمع کرده نحوه شارژش غلطه که نمیتونه دوباره احیا بشه .لطفا یه توضیحی بدین این محصول خیلیارو کلافه کرده ممنون

s H a Y a N آفلاين است کاربر معمولي
    این بیشه گمان مبر که خالیست .شاید که پلنگ خفته باشد
    تشکر شده 844 بار در 118 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط babakpiano نمایش پست ها
    سلام اقای مرادی این نیترات ار برایتولو من گرفتم ولی هیچ تاثیری نداره .500 گرمیشو تو 1900 گرم نمک بدون ید و 7.5 لیتر اب مثلا میخوام احیا کنم ولی بعد 12 ساعت این 7.5 لیتر اب هیچ نیتراتی توش نیست یعنی وقتی تست میزنمش باید نیترات داشته باشه دیگه نه؟ولی رنگ تست api زرده زرده پس نیترات ار یا اصلا نتونسته نیتراتی از اکواریومم که 40 تا نیترات همیشه داره جمع کنه یا اگرم جمع کرده نحوه شارژش غلطه که نمیتونه دوباره احیا بشه .لطفا یه توضیحی بدین این محصول خیلیارو کلافه کرده ممنون
    -سلام-اقای مرادی دیگه در این تالار فعالیت نمیکنن-اول از همه تست شما اشتباست-نباید اب داخل سطل رو تست بزنید-نیتراتگیر اگر نیترات رو از خودش پس بده دوباره جذبش میکنه-چیزی که توی سطل از خودش ازاد میکنه نیترات نیست-شما باید اب تانکتون رو تست بزنید و با کم شدن نیترات تشخیص بدین نیتراتگیرتون درست کار میکنه یا نه-دومین مورد اینه که شما اشتباه نیتراتگیرتون رو احیا میکنید-باید با نمک یددار این کار رو انجام بدین(توی خود سایت برایت ول گفته نمک اشپزخانه)متاسفانه برند برایت ول هم تقلبی شده-البته میدونم الان خیلی ها این حرفم رو زیر سوال میبرن ولی واقعیت همینه-البته تقلبیش هم خوب کار میکنه ولی با اصلش قابل مقایسه نیست

21. کاربر مقابل از s H a Y a N عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

farbodb آواتار ها
    farbodb آفلاين است كاربر متخصص
    زندگی زیباست
    تشکر شده 106 بار در 53 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    -سلام-اقای مرادی دیگه در این تالار فعالیت نمیکنن-اول از همه تست شما اشتباست-نباید اب داخل سطل رو تست بزنید-نیتراتگیر اگر نیترات رو از خودش پس بده دوباره جذبش میکنه-چیزی که توی سطل از خودش ازاد میکنه نیترات نیست-شما باید اب تانکتون رو تست بزنید و با کم شدن نیترات تشخیص بدین نیتراتگیرتون درست کار میکنه یا نه-دومین مورد اینه که شما اشتباه نیتراتگیرتون رو احیا میکنید-باید با نمک یددار این کار رو انجام بدین(توی خود سایت برایت ول گفته نمک اشپزخانه)متاسفانه برند برایت ول هم تقلبی شده-البته میدونم الان خیلی ها این حرفم رو زیر سوال میبرن ولی واقعیت همینه-البته تقلبیش هم خوب کار میکنه ولی با اصلش قابل مقایسه نیست
    بهتر دست از این شایعات که برند برایتول تقلبیه دست بر داریم و الکی بهش دامن نزنیم همه اینو میدونیم که این کارا شایعات یک سری افراد برای رسیدن به اهداف خودشونه
    خدا روشکر امروزه همه چی زود تو اینترنت پخش میشه
    شما 3 مورد برا من نام ببر که از این برند که میگن تقلبی شده استفاده کردن و به مشکل خوردن!!
    ویرایش توسط farbodb : July 30th, 2014 در ساعت 11:47 PM

23. کاربر مقابل از farbodb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: