خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

خرید kerio

دانلود فیلم

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

خرید kerio

دانلود فیلم

اصول راه اندازی آکواریوم های آب شور و مسائل مربوطه - صفحه 90
تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - صفحه اصلی
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 90 از 91 نخستنخست ... 4080868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,781 تا 1,800 , از مجموع 1812
  1. Top | #1781
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

doosetoon daram
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر شده 13 بار در 9 پست

جناب مرادی من یکی از اکواریوم هام که کاملا سیکلش طی شده بود و 2 سال داخلش ریف و ماهی داشتم حدودا 9 ماهه که نه لایوراک داخلش بوده نه موجود زنده ولی دستگاهها روشن بودن و اب در جریان بوده .

1-من چند روز پیش مدیاهام رو به طور کامل عوض کرم ولی اب رو سیفون نکردم ایا تانک من مجددا باید سیکل بشه یا سریع باکتری ها جایگزین میشن ؟ الان با توجه به این که مدت زیادی موجود زنده داخلش نبوده و هم اکنون هم مدیاها رو کامل عوض کردم وضعیت چه جوریه ؟ ایا ماهی بندازم امونیاک میره بالا ؟(تست ها کاملا صفر و نیترات کمتر از 10 هست )

2-یکی از تانک های اب شورم اسکیمر و رفجیوم نداره ولی از انواع مدیاهای امونیاک گیر نیترات گیر فسفات گیرو ذغال و .....استفاده کردم سیفون هم نمیخواهم بکنم تانک هم فقط فیش اونلی هست حالا بدون وجود اسکیمر و عدم سیفون ایا ماهی توش دوام میاره؟

3-ایا زغال اکتیو رنگ ابی رو که زرد یا ابی شده بی رنگ میکنه ؟
    ویرایش توسط bluetang : February 24th, 2014 در ساعت 09:09 PM

2. Top | #1782
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر شده 159 بار در 32 پست

عکس های تانک در حال حاظر

3. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما M.Moghaddam برای ارسال این پست سودمند:

4. Top | #1783
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر شده 14 بار در 7 پست

سلام به همه دوستان واساتید محترم.
    دوستانه گرامی من قبلن تجربه تلخی از ا کواریوم آبشور داشتم / بنده جدود 5ساله قبل اقدام به برپاییه اکواریومه آبشور کردم اما کلن ناموفق بودم
    وی مدتی هستش که دوباره وسوسه شدم که یک آکواریومه کوچیکه ریف راه اندازی کنم و اینبار میخام شما اساتید کمک کنید تا دوباره تجربه تلخه قبلیمو تکرار نکنم.
    ابعاد تنگم 100/50/70 و سامپ 70/30 /50 هستش
    که فکر کنم حدود 250 لیتر آبگیری بشه .
    دوستان اگر در تهیه و معرفی لوازمی مانند اسکیمر و پمپ و نور ....کمک کنید ممنون میشم(ببخشید که پر حرفی کردم)
    فقط دوستانه گرامی در راهنماییهاتون حقوقه کارمندیرو هم لحاظ کند

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما محمدی58 برای ارسال این پست سودمند:

6. Top | #1784
    تالار های نیک صالحی
    مدیر کل بخش آبزیان آب شور

میانگین پست در روز
    1.31
    تشکر شده 15,261 بار در 2,641 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدی58 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان واساتید محترم.
    دوستانه گرامی من قبلن تجربه تلخی از ا کواریوم آبشور داشتم / بنده جدود 5ساله قبل اقدام به برپاییه اکواریومه آبشور کردم اما کلن ناموفق بودم
    وی مدتی هستش که دوباره وسوسه شدم که یک آکواریومه کوچیکه ریف راه اندازی کنم و اینبار میخام شما اساتید کمک کنید تا دوباره تجربه تلخه قبلیمو تکرار نکنم.
    ابعاد تنگم 100/50/70 و سامپ 70/30 /50 هستش
    که فکر کنم حدود 250 لیتر آبگیری بشه .
    دوستان اگر در تهیه و معرفی لوازمی مانند اسکیمر و پمپ و نور ....کمک کنید ممنون میشم(ببخشید که پر حرفی کردم)
    فقط دوستانه گرامی در راهنماییهاتون حقوقه کارمندیرو هم لحاظ کند

سلام
    دوست عزیز به تالار نیک صالحی خوش اومدید
    برای راه اندازی آکواریوم آب شور به دنبال ارزونی نباشید البته این به معنی گرون خریدن نیست بلکه کالاهای خوب و با کیفیت رو به قیمت بخرید
    من یه سری لوازم رو با قیمت معرفی می کنم
    واتر پمپ : اگر مارین سورس 3000 لیتری گیر بیاد مناسبه که قیمتش در حدود 240 هزار تومنه
    اسکیمر : فعلاً چیز به درد بخور تو بازار موجود نیست اما فکر کنم به زودی یه سری اسکیمر با کیفیت و قیمت مناسب عرضه بشه
    سیستم روشنایی: 4 تا مهتابی t5 گیسمان به همراه دو تا قاب دوتایی آکوالایت که جمعاً در حدود 500 الی 600 هزار تومن
    براتون آب می خوره!
    پد یا فیلتر وول: یه بسته symec xl از شرکت jbl به قیمت 25 هزار تومن
    مدیا : 3 کیلو سرامیک 6 وجهی کیلویی 15000 تومن به همراه دو تا کیسه برای ریختن سرامیک ها
    موج ساز : یه دونه موج ساز 530 مارک سیو به قیمت 85 هزار تومن
    نمک : 10 کیلو برایت ول کیلویی 13000 تومن
    لایو راک : در حدود 30 الی 50 کیلو به قیمت هر کیلو 8000 تومن
    اینها پیش نیاز ها بودن تا بعداً هم یه سری وسایل دیگه مثل شوری سنج، تور، تست و غیره هم تهیه بشه

Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

7. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما S.H.Moradi برای ارسال این پست سودمند:

8. Top | #1785
    تالار های نیک صالحی
    مدیر کل بخش آبزیان آب شور

میانگین پست در روز
    1.31
    تشکر شده 15,261 بار در 2,641 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    جناب مرادی من یکی از اکواریوم هام که کاملا سیکلش طی شده بود و 2 سال داخلش ریف و ماهی داشتم حدودا 9 ماهه که نه لایوراک داخلش بوده نه موجود زنده ولی دستگاهها روشن بودن و اب در جریان بوده .

1-من چند روز پیش مدیاهام رو به طور کامل عوض کرم ولی اب رو سیفون نکردم ایا تانک من مجددا باید سیکل بشه یا سریع باکتری ها جایگزین میشن ؟ الان با توجه به این که مدت زیادی موجود زنده داخلش نبوده و هم اکنون هم مدیاها رو کامل عوض کردم وضعیت چه جوریه ؟ ایا ماهی بندازم امونیاک میره بالا ؟(تست ها کاملا صفر و نیترات کمتر از 10 هست )

2-یکی از تانک های اب شورم اسکیمر و رفجیوم نداره ولی از انواع مدیاهای امونیاک گیر نیترات گیر فسفات گیرو ذغال و .....استفاده کردم سیفون هم نمیخواهم بکنم تانک هم فقط فیش اونلی هست حالا بدون وجود اسکیمر و عدم سیفون ایا ماهی توش دوام میاره؟

3-ایا زغال اکتیو رنگ ابی رو که زرد یا ابی شده بی رنگ میکنه ؟

سلام
    1- 5 الی 8 روز صبر کنید و در پایان این دوره آمونیاک و نیتریت رو تست بزنید اگر بالا نبودن مشکلی نیست! البته مطمئناً مشکلی نیست اما شما تست بزنید تا خیالتون راحت باشه
    2- نخیر قربان حتماً باید یا اسکیمر داشته باشه و یا به صورت منظم تعویض آب انجام بشه
    3- تا حدودی میتونه آب رو شفاف کنه
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

9. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما S.H.Moradi برای ارسال این پست سودمند:

10. Top | #1786
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

doosetoon daram
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر شده 13 بار در 9 پست

جناب مرادی میشه در مورد سوال دوم کمی توضیح بدید.

وقتی سامپ قوی باشه تمام امونیاک و ازت به نیتروژن تبدیل میشه چون من از قوی ترین مدیا ها استفاده کردم حتی نیترات گیر قوی .بقیه پارامتر ها مثل چربی و مواد الی نه این که برای ماهی ضرر نداشته باشن ولی اونقدر هم مهم نیستن که البته از زغال و پد و .... برای شفاف و زلال نگه داشتن اب استفاده کردم .ریف هم که نگه نمیدارم و تقریبا تنها چیز مضر برای ماهی (الیته بجز ماهی های حساس ) همون ازت هست که تجزیه میشه پس چرا اگر سیفون نمیکنم حتما باید اسکیمر داشته باشم ؟ من که همه جور مدیایی استفاده کردم ؟ اگر ممکنه توضیح بیشتر بفرمایید

11. Top | #1787
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.40
    تشکر شده 18 بار در 14 پست

با عرض سلام خدمت دوستان
    در مورد کارکرد صحیح اسکیمر و تنظیم بودنش اگه تو ضیحاتی بدین ممنون میشم
    اسکیمرم وقتی بالا میاد صدا دار میشه و کف میکنه و قتی پایینه صدا و کفش خیلی کم میشه
    آیا باید بطور مداوم حباب سازی اطراف لوله خروجیش

Sent from my HUAWEI MT1-U06 using Tapatalk

12. Top | #1788
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر شده 14 بار در 7 پست

جنابه مرادی ممنون که وقت گداشتید و مارو راهنمایی کردید . جنابه مرادی بنده میتونم برای ارتفاعه 50از ال ای دی 1وات استفاده کنم و آیا شما ال ای دی مناسبه سراغ دارید تا معرفی کنید چون قصد دارپ سیستمه نورمو خودم راه اندازی کنم ولی متعصفانه ال ای دی مناسبه این کار رو پیدا نمیکنم .
    جنابه مرادی از چه مارک ال ای دی که تو بازار موجود هستش میشه استفاده بکنم . فکر میکنم چون سطحه آبه اکواریومم زیاد نیستش و حدود 50 هستتش راحتر میشه ال ای دی هارو انتحاب کرد .خیلی خیلی ممنون که در ابن راه همراه و دستگیر دوستان و بنده هستید از صبر و حوسلتون تشکر و قدردانی مبکنم .....

13. Top | #1789
    تالار های نیک صالحی
    کاربر متوسط

مهندس عمران
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر شده 560 بار در 155 پست

با سلام
    آقای مرادی
    این محصول Reef Bio Fuel برایت ول واقعا نیترات رو طبق گفته سایتش کاهش چشم گیر میده یا مثل Xport-no3 بیشتر جنبه تجاری داره؟
    بعد گفته حتما از یک اسکیمر قدرتمند استفاده کنید می خواستم بدونم بلو 1000 از پس این موضوع بر میاد یا اسکیمر های حرفه ایی تر باید داشته باشیم
    اون پودر خودتون هم همین روش کربن فعال؟
    کدوم از نظر هزینه و موثر بودن بهتره؟
    تالار های نیک صالحی

14. تشکرها از این نوشته :

15. Top | #1790

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر شده 41 بار در 33 پست

اقای مرادی این نیترات گیری که به من دادید عالی بود از این شرکتیها خیلی بهتر کار کرد ممنون
    روز کوروش کبیر مبارک

16. Top | #1791
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

doosetoon daram
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر شده 13 بار در 9 پست

من یه مرون 4 سانتی دارم میخام یه تومیتو 4 سانتی هم بخرم ایا باهم کنار میان ؟ (شقایق ندارم) و اگر دعواشون میشه کدوم کتک میخوره و کدوم گردن کلفتره ؟

17. Top | #1792
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

نیک زیستن
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر شده 15 بار در 9 پست

من یه مرون 4 سانتی دارم میخام یه تومیتو 4 سانتی هم بخرم ایا باهم کنار میان ؟ (شقایق ندارم) و اگر دعواشون میشه کدوم کتک میخوره و کدوم گردن کلفتره ؟
    سلام مرون گردن کلفته من الان یونه کلارکی دارم با مرون بدجور کتک کاری میکنن ولی در حدی نیست که همدیگرو بکشن.:d
    فکر کنم شقایق بخرید و از هم فاصله بدیشون مشکلت حل بشه حالا باز اساتید در این مورد نظر بدن بهتره ولی من تجربه خودمو گفنم:o

18. تشکرها از این نوشته :

19. Top | #1793
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

doosetoon daram
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر شده 13 بار در 9 پست

لطفا اگر کسی میدونه برام شقایق های رایج در بازار رو بر اساس حساسیت طبقه کنه .مثلا کدوما رو میشه زیر نور ضعیف نگه داری کرد و کدوما نسبت به شرایط اب مثل دمای بالا و نیترات 20 مقاوم هستند. ممنون میشم.

20. Top | #1794
    تالار های نیک صالحیتالار های نیک صالحی
    کاربر توانمند آکواریوم گیاهی

میانگین پست در روز
    0.63
    تشکر شده 2,065 بار در 479 پست

لطفا اگر کسی میدونه برام شقایق های رایج در بازار رو بر اساس حساسیت طبقه کنه .مثلا کدوما رو میشه زیر نور ضعیف نگه داری کرد و کدوما نسبت به شرایط اب مثل دمای بالا و نیترات 20 مقاوم هستند. ممنون میشم.
    سلام دوست عزیز
    اول از همه شقایق موکتی هست که به نور کم و نیترات بالا خیلی حساس نیست(البته اون 20 که زدید برای نیترات تو همه شقایقها قابل تحمله و بد نیست)
    بعد از اون دیگه تقریبا شقایقها حساس هستند مثل حبابی و حبابی رز و میله ای
    و بعد از اونها صبا و مگنفیکا حساس هستند(مگنفیکا خیلی حساسه و به کیفیت آب بالا جریان و نور بالا نیاز د اره)
    شما برای شروع بنظرم از شقایق حبابی ساده شروع کنید(موکتی کمی مهاجم و چسبندگی زیاد داره و ماهیارو در زمان استرسشون ممکنه گرفتار کنه و بخوره)
    اگه کامل نگفتم دوستان کامل خواهند کرد

21. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mehdi.s.c برای ارسال این پست سودمند:

22. Top | #1795
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

doosetoon daram
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر شده 13 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.s.c نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اول از همه شقایق موکتی هست که به نور کم و نیترات بالا خیلی حساس نیست(البته اون 20 که زدید برای نیترات تو همه شقایقها قابل تحمله و بد نیست)
    بعد از اون دیگه تقریبا شقایقها حساس هستند مثل حبابی و حبابی رز و میله ای
    و بعد از اونها صبا و مگنفیکا حساس هستند(مگنفیکا خیلی حساسه و به کیفیت آب بالا جریان و نور بالا نیاز د اره)
    شما برای شروع بنظرم از شقایق حبابی ساده شروع کنید(موکتی کمی مهاجم و چسبندگی زیاد داره و ماهیارو در زمان استرسشون ممکنه گرفتار کنه و بخوره)
    اگه کامل نگفتم دوستان کامل خواهند کرد

ممنون از راهنماییتون .همونطور که خودتون گفتید موکتی بدرد نمیخوره .اما این حبابی و ... هم که قیافه ی جالبی ندارن .
    شقایق دیگه ای نیست که مثل موکتی مقاوم باشه یا مثلا مال خلیج باشه که مقاوم باشه ؟

لانگ تانتاکل تو رده کدومه ؟

23. تشکرها از این نوشته :

24. Top | #1796
    تالار های نیک صالحیتالار های نیک صالحی
    کاربر توانمند آکواریوم گیاهی

میانگین پست در روز
    0.63
    تشکر شده 2,065 بار در 479 پست

ممنون از راهنماییتون .همونطور که خودتون گفتید موکتی بدرد نمیخوره .اما این حبابی و ... هم که قیافه ی جالبی ندارن .
    شقایق دیگه ای نیست که مثل موکتی مقاوم باشه یا مثلا مال خلیج باشه که مقاوم باشه ؟

لانگ تانتاکل تو رده کدومه ؟
    لانگ تانگل هم خوبه و مثل حبابی می تونه مقاوم باشه(از خانواده میله ای که گفتم خدمتتون)
    شقایقهای حبابی بیشتر از لانگ تانگل تنوع رنگ دارن ضمن اینکه هیچوقت دیدن عکسشون به پای دیدنشون از نزدیک نمیشه

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mehdi.s.c برای ارسال این پست سودمند:

26. Top | #1797
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

doosetoon daram
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر شده 13 بار در 9 پست

بچه ها من فروشنده ای رو میشناسم که اکواریوم های مغازش مهتابی معمولی هستند و کلوینشون حدود 6000 هست و فقط از نور سفید استفاده کرده که کلوین پایینش از زردی رنگش پیداست خودش هم گفت معمولین اما زیر همینا شقایق نگه میداره مرجان و باقی ریف ها رو زیر نور حرفه ای میزاره ولی شقایق هاش اکثرا زیر همین نورن حتی من دیدم تا 3 هفته هم یک شقایق رو زیر این نور نگه داشته بدون این که مشکلی براشون پیش بیاد .حالا میخاستم بدونم چه جوری این کارو کرده .مگه نمیگن اینا زیر نور معمولی باز نمیشن و میمیرن و ... پس این یارو چه جوری این کارو کرده اونم بدون نور ابی ؟ تازه شقایقاش خیلی سرحال بودن و داشتن تکون میخوردن . دوستم هم که اکواریوم اب شور داره شقایقش رو فقط زیر نور اکتنیک نگه میداره و اینقدر شدت نورش کمه که پیدا نیست .اگه کسی رازش رو میدونه لطفا بگه .

27. Top | #1798

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر شده 171 بار در 90 پست

بچه ها من فروشنده ای رو میشناسم که اکواریوم های مغازش مهتابی معمولی هستند و کلوینشون حدود 6000 هست و فقط از نور سفید استفاده کرده که کلوین پایینش از زردی رنگش پیداست خودش هم گفت معمولین اما زیر همینا شقایق نگه میداره مرجان و باقی ریف ها رو زیر نور حرفه ای میزاره ولی شقایق هاش اکثرا زیر همین نورن حتی من دیدم تا 3 هفته هم یک شقایق رو زیر این نور نگه داشته بدون این که مشکلی براشون پیش بیاد .حالا میخاستم بدونم چه جوری این کارو کرده .مگه نمیگن اینا زیر نور معمولی باز نمیشن و میمیرن و ... پس این یارو چه جوری این کارو کرده اونم بدون نور ابی ؟ تازه شقایقاش خیلی سرحال بودن و داشتن تکون میخوردن . دوستم هم که اکواریوم اب شور داره شقایقش رو فقط زیر نور اکتنیک نگه میداره و اینقدر شدت نورش کمه که پیدا نیست .اگه کسی رازش رو میدونه لطفا بگه .
    نوع شقایق ها چی بود مثلا شقایق رز ،مگنفیا یا صبا داشت ؟؟؟ بعدشم اگر شرایط اب خوب باشه بعضی از ریف ها میتونن نور نامناسب رو تحمل کنن یا کم نوری رو ولی بعد از چند وقت چون انرژی لازم از فتوسنتز رو دریافت نمیکنن کم کم تحلیل میرن و از بین خواهند رفت شقایق موکتی خلیج رو بدون نور هم من دیدم تو اکواریومی نگهداشتن تقریبا یک ماه.شقایق ها حساس تر از مرجان ها هستن در خیلی از موارد .
    ویرایش توسط hadi haghverdi : March 13th, 2014 در ساعت 12:29 AM
    در رحمت خداوند فقط بر روی کسانی گشوده می شود که ان را با اصرار و ایمان تمام میکوبند .

28. Top | #1799
    تالار های نیک صالحی
    كاربر ساده

doosetoon daram
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر شده 13 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi haghverdi نمایش پست ها
    نوع شقایق ها چی بود مثلا شقایق رز داشت ؟؟؟ بعدشم اگر شرایط اب خوب باشه بعضی از ریف ها میتونن نور نامناسب رو تحمل کنن یا کم نوری رو ولی بعد از چند وقت چون انرژی لازم از فتوسنتز رو دریافت نمیکنن کم کم تحلیل میرن و از بین خواهند رفت شقایق موکتی خلیج رو بدون نور هم من دیدم تو اکواریومی نگهداشتن تقریبا یک ماه.شقایق ها حساس تر از مرجان ها هستن در خیلی از موارد .
    نه موکتی که نبوده میله بلند بود حبابی هم نبود به نظرم یا مگنفیکا بوده یا لانگ تانتاکل اونوقت مرجانی پیدا میشه که بشه زیر مهتابی اب شیرین ازش نگه داری کرد و داغون هم نشه ؟

29. Top | #1800

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر شده 171 بار در 90 پست

نه موکتی که نبوده میله بلند بود حبابی هم نبود به نظرم یا مگنفیکا بوده یا لانگ تانتاکل اونوقت مرجانی پیدا میشه که بشه زیر مهتابی اب شیرین ازش نگه داری کرد و داغون هم نشه ؟
    نه پیدا نمیشه اکثر ریف ها مخصوصا اون های که جلبک همزیست دارن بیشترین انرژیشون رو از طریق فتو سنتز بدست میارن واگر نور نامناسب مثل مهتابی اب شیرین براشون بزارید به مرور زمان از بین میرن. ریف های که گفتین مطمئن باشید از بین میرن در دراز مدت زیر نور مخصوص اگه شریاط اب مناسب نباشه ریف از بین میره تا چه برسه با نور نامناسب البته اگر اب شرایط خوبی داشته باشه زیر نور نامناسب دیر تر ازبین میرن تا برعکس .
    در رحمت خداوند فقط بر روی کسانی گشوده می شود که ان را با اصرار و ایمان تمام میکوبند .

30. تشکرها از این نوشته :

تالار های نیک صالحی مجوز های ارسال و ویرایش