تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 28 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 542
    mehran4868 آفلاين است كاربر عالي
    تشکر شده 3,189 بار در 607 ارسال

پیش فرض تغذیه آبزیان آب شور و معرفی غذاهای مربوط به آنها

در این تاپیک در مورد تغذیه آبزیان آبشور و نوع غذای مربوط به آنها بحث و گفتگو خواهد شد.

2. 6 کاربر مقابل از mehran4868 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Spike آواتار ها
    Spike آفلاين است کاربر ویژه بخش آبزیان آب شور
    سن کاربر
    سی و پنج
    تشکر شده 2,464 بار در 538 ارسال

Post غذای Sera , JBL

با اجازه اساتید به خصوص آقا مهران من چند محصول Sera و JBL که در ایران هست مینویسم:

Sera GVG Mix marin
    این محصول به صورت پولکی هست و از 80% جلبک دریایی و میگوی Krill و پلاتکتون و 20 % کرم خونی ، دافنی و آرتمیا تشکیل شده. اگر اشتباه نکنم 47% این غذا را پروتئین تشکیل می دهد. در بسته های 500ml(105 g) پانزده هزار تومان و , 1000ml(210g) بیست و پنج هزار تومان و 250ml ده هزار و پانصد موجود است.
    web Site

sera Granumarine
    از اسمش معلومه که به صورت گرانول هست با 48.5% پروتئین. تشکیل شده از ماهی ، بلغور گندم، چند نوع جلبک و خزه دریایی ، میگو ، Krill، سبزیجات از جمله اسفناج، روغن جگر ماهی، ید و ویتامینهای مورد نیاز ماهی به عنوان غذای اصلی برای ماهی استفاده میشه. در آب غوطه ور میشه و آهسته به ته آب میره. بسته 250ml(116 g) دوازده هزار تومان، بسته 100ml(46 g) هفت هزار تومان
    web site

Sear Spirulina Tabs
    از 20% جلبک اسپیرولینا تشکیل شده و مناسب برای ماهیهای گیاه خوار است. قرصهای آن را به جداره داخلی شیشه آکواریوم فشار می دهید که خودش همانجا می چسبه و باقی می مونه. قیمت بسته 24 تایی چهار هزار و پانصد تومان.
    web site

JBL هم به همین ترتیب مشابه این محصولات رو داره ولی کمی گرونتره:
    JBL Maris
    غذای پولکی با 44% پروتئین از ترکیب Krill، سبزیجات و جلبکها تشکیل شده و به عنوان غذای اصلی برای ماهیهای گوشتخوار و گیاه خوار استفاده میشه. قیمت بسته 250g سیزده هزار
    تومان
    web site

JBL MariPearls
    بصورت گرانول هست با 38% پروتئین. ترکیبات: گوشت ماهی، غلات، سبزیجات و جلبکها مناسب برای غذای اصلی روزانه بسته 250ml پانزده هزار تومان
    web site

JBL Krill
    بصورت پولکی با 47% پروتئین از 20% Krill تشکیل شده.
    web site

JBL Tabis
    به صورت قرص که به شیشه میچسبه با 46% پروتئین مناسب برای گیاه خواران و گوشتخواران. چون سبزیجات زیادی داره برای گیاه خواران توصیه میشه. به ترکیبات آن مولتی ویتامین اضافه شده و چون ویتامین C بالایی داره 500mg برای تقویت سیستم ایمنی ماهیها بسیار توصیه میشه. ترکیب قرصها به گونه ای هست که در آب پخش نمیشه و تا آخرین تکه به شیشه باقی میمونه. البته قرصهای Sera هم همین خاصیت رو دارند. مقدار مصرف آن به گونه ای باید باشد که ظرف مدت 10 – 15 دقیقه تمام شود. بسته 400 تایی سی هزار تومان
    web site

من خودم فقط از Sera granumarin استفاده کرده ام چون جریان سطحی آب روی تانکم خیلی شدیده و فکر میکنم غذاهای پولکی رو آب ببره . غذای خوبیه مجموعه ویتامینهاش هم کامله. البته هر ماهی که تازه میاد دو روزی طول میکشه به مزش عادت کنه. سایز خوبی هم داره از دمسل تا امپراطور میتونن استفاده کنن.به طور محدود از JBL Tabis هم استفاده کردم. جراح ها خیلی دوسش دارن و واقعا هم تا آخر به شیشه می چسبه و کثافت کاری نمی کنه. امیدوارم دوستان تجارب خودشون را با ما در میون بزارن.

من چند وقتی است که از این غذا استفاده میکنم ، ماهی ها به اون خیلی علاقه دارند و با اشتها اونو میخورند.

sera Granumarine

20080705001.jpg

5. 10 کاربر مقابل از mehran4868 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

skh13571359 آواتار ها
    skh13571359 آفلاين است کاربر خوب
    سن کاربر
    33
    تشکر شده 1,175 بار در 348 ارسال

تبليغات نيست ولي غذاهاي منجمد ماهيران خيلي خوبه من از كرم خوني و ميگو منجمدش استفاده ميكنم
    چرا عاقل کند کاری که در خواب بیند پنبه دانه

7. 3 کاربر مقابل از skh13571359 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

kambiz_adnani2 آواتار ها
    kambiz_adnani2 آفلاين است کاربر خوب
    سن کاربر
    سن كه شماره است دلت جوان باشه فكر كنم 37
    تشکر شده 2,075 بار در 480 ارسال

ُسلام
    دوستان حتما بايد از غذاهاي خشك و اماده توي بازار براي ماهي هاي شور استفاده كرد يا نه از غذاهاي دست سازي كه به ماهي هاي اب شيرين هم ميدن ميشه استفاده كرد مثل مخلطو دل و اسفناج و غير.........
    عدناني - تهران :o
    منتظر نظرات و انتقادات سازند شما هستم

آلبوم تصاوير اكواريوم من

9. 2 کاربر مقابل از kambiz_adnani2 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Spike آواتار ها
    سن کاربر
    سی و پنج

نقل قول نوشته اصلی توسط skh13571359 نمایش پست ها
    تبليغات نيست ولي غذاهاي منجمد ماهيران خيلي خوبه من از كرم خوني و ميگو منجمدش استفاده ميكنم
    کرم خونی به نسبت غذاهای آماده اصلا ارزش غذایی نداره تنها مزیت اون قیافه اشتها آورشه که در چند روز اول ماهی جدید را ترغیب به غذا خوردن میکنه و در دراز مدت استفاده از اون توصیه نمیشه. یک اشکالی هم که داره اینه که مواد ناخواسنه مانند فسفات به آب اضافه میکنه. ماهیهای آب شور احتیاج به ویتامینها، پروتئین، مواد معدنی از جمله ید دارند که فقط در غذاهای کارخانه ای تامین میشه.
    میگوی منجمد به نسبت خیلی بهتره ولی فقط به عنوان غذای کمکی نه غذای اصلی

استفاده از غذای نامناسب ماهی را به مرور زمان ضعیف میکنه و طول عمر ماهی کم میشه. در مقایسه با خرجهایی که ما کرده ایم، به نظر من غذای آماده کاملا به صرفه هست و من شخصا ریسک نمی کنم سلامت ماهیها رو با غذای بد به مخاطره بندازم.

11. 10 کاربر مقابل از Spike عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط skh13571359 نمایش پست ها
    کرمهای خونی ارزش غذائی زیادی ندارند و فقط شکم پر کن هستند در ضمن اینکه تهیه این غذا اصلاً بهداشتی نیست و به همراه آنها انواع انگلها نیز وارد آکواریوم میشوند ، من برای آبزیان آبشور کرم خونی رو پیشنهاد نمیدم چون حساسیت اونها نسبت به آبزیان آبشیرین بیشتر است ، غذاهای خشکی که در بسته بندی های خاص عرضه میشود مناسبترین غذا برای آبزیان آبشور میباشد.

13. 8 کاربر مقابل از mehran4868 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سيدحسين آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 69 بار در 10 ارسال

بهترين غذا براي ماهيان آب شور آرتمياي زنده مي باشد كه هر از گاهي به بازار ارايه مي شود . البته به راحتي در منزل قابل رشد دادن از تخم هاي آرتميا مي باشند كه به وفور در آكواريوم فروشي ها يافت مي شوند. بعد از آرتميا گوشت ميگوي خوراكي كه خود ما مصرف ميكنيم مقوي ترين غذا مي باشد البته اگر به آن ويتامينهاي مكمل ( محصول فيش تامين شركت سرا)اضافه شود. بعد از اين دو مورد با توجه به نوع ماهيان غذاهايي مانند: Krill, spirulina,granumarin بهترين هستند.
    در مورد كرم خوني بايد بگويم كه يكي از پذيرفته ترين غذاها در كل دنيا محسوب مي شود و هميشه توصيه مي شود. در صورتي كه يخ آن كاملاً آب شود و خون آن هم جدا شود ضرري براي آب نخواهد داشت.
    با نظر بنده پس از 8 سال تجربه ، غذاي ماهي هر چه متنوع تر همان قدر بهتر

15. 4 کاربر مقابل از سيدحسين عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Hadi_pi آفلاين است کاربر متوسط
    تشکر شده 759 بار در 205 ارسال

من 2-3 روزه یک سری ماهی گرفتم که بعضی هاشون اصلا به غذایی که میریزم علاقه‌ای نشون نمی‌دند. البته فعلا از همین غذاهای معمولی مثل sera Granumarine و قرصهای سرا استفاده میکنم که فقط مشتری ثابتشون دامسل‌هام بودند و لاغیر! البته کمی هم گوشت میگو ریختم که اونها هم خورده نشد. دوستان برای ماهی‌های زیر چی پیشنهاد می‌کنند:
    خروس (می‌دونم که باید بهشون غذای زنده داد، اما چی و چگونه و از کجا باید تهیه کرد. ماهی؟ یا میگو؟)
    دلقک (اصلا علاقه‌ای به غذا خوردن نشون نمی‌دن، شاید به خاطر جای جدید باشه).
    ماهی جعبه‌ای (خریدنش اشتباه بود! و هیچ چیزی نمی‌خوره).
    امپراتور (فقط گاهی به جلبکهای سنگ ها زنده توک می‌زنه و علاقه‌ای به غذایی که میریزم نداره).
    آرایشگر یا نظافتچی (بیچاره خیلی این و اونور برای غذا می‌زنه اما ظاهرا چیزی گیرش نمیاد. به این غذاها هم علاقه‌ای نداره)
    یک جور ماهی هم گرفتم که اسمش رو نمی‌دونم چیه! راه‌راه هستند و دم دوشاخ دارند و دو باله بلند در بالا و سه تا در پایین. اینها هم به این غذاها لب نمی‌زنند.
    بقیه هم مثل تانگ و بلنی‌ها از روی سنگ جلبک می‌خورند و علاقه‌ای به این غذاها ندارند. تقریبا کاملا بی‌خودی غذا میریزم! غذای مشترکی برای همه اینها هست؟
    ویرایش توسط Hadi_pi : September 3rd, 2008 در ساعت 11:32 AM

17. 2 کاربر مقابل از Hadi_pi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

lotfali_zadeh آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 123 بار در 40 ارسال

مشکل اصلی این نوع غذا نخوردن ماهی ها فقط سم خوردن ماهی در هنگام صید است
    البته اینم بگم که بسته به نوع ماهی ماهی تازه خریداری شده چند روزی غذا نمیخوره و این کاملا شانسی
    چون از یه نوع ماهی هست که بعد از یک روز غذا میخوره و ممکنه همین ماهی ما 2 ماه غذا نخوره و بعد بمیره!
    به خروست بهتره غذای زنده مثله ارتمیا زنده (که فعلا گیرت نمیاد) ماهی خوراک یا مولی بدی (ترجیحا فقط هفته ای یکبار)
    ماهی جعبه خیلی سخت غذا میخوره و نگهداری خیلی سخته
    به ارایشگر غذای میگو رنده شده و پولک بده خوب میتونه بخوره و اگر نه به زودی خواهد مرد
    مشکل نخوردن غذا توی بقیه ماهیهاتون فقط بودن سم تو بدن اوناست که متاسفانه تا چند روز دیگر حتما
    تلفاتی خواهی داشت
    بهتره تمام سعی تو بکنی و از غذا های اشتها اور مثله کرم خونی ارتمیا زنده و... براشون استفاده کنی تا
    تشویق به خوردن بشن!

به خاطر همین چیزاست که ماهی غذا خور اصلا قیمت نداره!

یه چیزه دیگه که یادم رفت اینو همیشه یادتون باشه هیچ وقت اول بار فروشگاه برای خرید نرین چون تقریبا 90% تلفات خواهین داشت
    حتی اگر ماهی مثله امپراطور رو نصف قیمت هم میدادن نخرین چون پولوتونو دور ریختین و به احتمال خیلی زیاد خواهد مرد
    هستن فروشگاه هایی که میان بار فروشگاه های وارد کنند رو میخرن و تا یک هفته ماهی هارو دارن و همون قیمت یا یکم بالاتر میدن که برای خرید اینجوری بهتره

راستی دو یا سه روزه پیش از کی ماهی خریدین این هفته به غیر از ماهیران کسی بار نیاورده!اون هم امپراطور و باکسی و.. رو نداشت!
    ویرایش توسط lotfali_zadeh : September 3rd, 2008 در ساعت 11:41 AM

19. 5 کاربر مقابل از lotfali_zadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط lotfali_zadeh نمایش پست ها
    مشکل اصلی این نوع غذا نخوردن ماهی ها فقط سم خوردن ماهی در هنگام صید است
    البته اینم بگم که بسته به نوع ماهی ماهی تازه خریداری شده چند روزی غذا نمیخوره و این کاملا شانسی
    چون از یه نوع ماهی هست که بعد از یک روز غذا میخوره و ممکنه همین ماهی ما 2 ماه غذا نخوره و بعد بمیره!
    به خروست بهتره غذای زنده مثله ارتمیا زنده (که فعلا گیرت نمیاد) ماهی خوراک یا مولی بدی (ترجیحا فقط هفته ای یکبار)
    ماهی جعبه خیلی سخت غذا میخوره و نگهداری خیلی سخته
    به ارایشگر غذای میگو رنده شده و پولک بده خوب میتونه بخوره و اگر نه به زودی خواهد مرد
    مشکل نخوردن غذا توی بقیه ماهیهاتون فقط بودن سم تو بدن اوناست که متاسفانه تا چند روز دیگر حتما
    تلفاتی خواهی داشت
    بهتره تمام سعی تو بکنی و از غذا های اشتها اور مثله کرم خونی ارتمیا زنده و... براشون استفاده کنی تا
    تشویق به خوردن بشن!

به خاطر همین چیزاست که ماهی غذا خور اصلا قیمت نداره!

یه چیزه دیگه که یادم رفت اینو همیشه یادتون باشه هیچ وقت اول بار فروشگاه برای خرید نرین چون تقریبا 90% تلفات خواهین داشت
    حتی اگر ماهی مثله امپراطور رو نصف قیمت هم میدادن نخرین چون پولوتونو دور ریختین و به احتمال خیلی زیاد خواهد مرد
    هستن فروشگاه هایی که میان بار فروشگاه های وارد کنند رو میخرن و تا یک هفته ماهی هارو دارن و همون قیمت یا یکم بالاتر میدن که برای خرید اینجوری بهتره

راستی دو یا سه روزه پیش از کی ماهی خریدین این هفته به غیر از ماهیران کسی بار نیاورده!اون هم امپراطور و باکسی و.. رو نداشت!
    از راهنماییتون ممنونم. به جز امپراتور بقیه ماهی‌ها رو از ماهیران گرفتم. فعلا ماهی جعبه‌ای رو به موته! و تقریبا مطمئنم میمیره. البته یه بار از لوله‌ی خروجی تانک کشیده شد تو و وسط راه گیر کرد و با بدبختی درش آوردم. بقیه ماهی‌ها ظاهرشون بد نیست و سرحال هستند. ماهی‌های ماهیران که زیاد موردی ندارند؟ خیلی هم ارزون نبود!

21. 2 کاربر مقابل از Hadi_pi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Spike آواتار ها
    سن کاربر
    سی و پنج

من در مورد ماهیهای تازه وارد تجربه ای دارم که شاید به دردتون بخوره:
    معمولا ماهیها در دو سه روز اول اصلا غذا نمی خورند و در بعضی ماهیها این مساله بیشتر هم طول میکشه و به نظر من هیچ راهی نداره جز اینکه با صبر به ماهی اجازه بدیم اعتماد به نفس خودشو پیدا کنه و خودش تصمیم به غذا خوردن کنه. حالا هر ماهی چه غذایی بهتر میخوره؟ من خودم همه غذاهایی که دارم را روی هر ماهی جدید امتحان میکنم(هر وعده یک غذا). به ترتیب این غذاها:
    1- آرتمیا منجمد ماهیران 2- کرم خونی منجمد. 3- میگوی منجمد ماهیران 4- گرانومارین 5- پولکی 6- کریل

من تا حالا ماهی ندیدم که یکی از اینها رو نخوره. البته کلا شاید 35 ماهی هم ندیده باشم!!!

اما نکته مهم اینجاست که در فاصله ای که ماهی غذا خور بشه نباید بزاریم از ضعف و گشنگی بمیره. راهش هم این هست که از محلول های مولتی ویتامین استفاده کنید Sera Fishtamin یا JBL Atvitol
    من از Atvitol استفاده میکنم که واقعا معجزه میکنه و شخصا یک دمسل مشکل دار رو 38 روز بدون غذا خوردن زنده نگه داشتم تا آخر حالش خوب شد.

23. 9 کاربر مقابل از Spike عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_pi نمایش پست ها
    از راهنماییتون ممنونم. به جز امپراتور بقیه ماهی‌ها رو از ماهیران گرفتم. فعلا ماهی جعبه‌ای رو به موته! و تقریبا مطمئنم میمیره. البته یه بار از لوله‌ی خروجی تانک کشیده شد تو و وسط راه گیر کرد و با بدبختی درش آوردم. بقیه ماهی‌ها ظاهرشون بد نیست و سرحال هستند. ماهی‌های ماهیران که زیاد موردی ندارند؟ خیلی هم ارزون نبود!
    قیمت ماهی های ماهیران اکثرا اوقات ارزان تر از بقیه جاهاست!(نه همیشه! مثلا بلوتنگ)
    و هیچ موردی هم ندارند و از این لحاظ خیالت جمع باشه
    قبل از هر چیز بگرد یه طوری پلاستیکی با دونه های درشت پیدا کن!این مهمترین چیزه !قبل از اینکه پشیمون بشه!! این بلا یک دفعه سر من اومد و من یکی از بهترین ماهی هامو که از دست غذا میخورد از دست دادم
    داخل خیابان پانزده خرداد به راحتی گیر میاری اگر خواستی هم من میتونم بهت بدم چون موقعه خرید مجبوری یک متر بخری!

25. 4 کاربر مقابل از lotfali_zadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط spike نمایش پست ها
    من در مورد ماهیهای تازه وارد تجربه ای دارم که شاید به دردتون بخوره:
    معمولا ماهیها در دو سه روز اول اصلا غذا نمی خورند و در بعضی ماهیها این مساله بیشتر هم طول میکشه و به نظر من هیچ راهی نداره جز اینکه با صبر به ماهی اجازه بدیم اعتماد به نفس خودشو پیدا کنه و خودش تصمیم به غذا خوردن کنه. حالا هر ماهی چه غذایی بهتر میخوره؟ من خودم همه غذاهایی که دارم را روی هر ماهی جدید امتحان میکنم(هر وعده یک غذا). به ترتیب این غذاها:
    1- آرتمیا منجمد ماهیران 2- کرم خونی منجمد. 3- میگوی منجمد ماهیران 4- گرانومارین 5- پولکی 6- کریل

من تا حالا ماهی ندیدم که یکی از اینها رو نخوره. البته کلا شاید 35 ماهی هم ندیده باشم!!!

اما نکته مهم اینجاست که در فاصله ای که ماهی غذا خور بشه نباید بزاریم از ضعف و گشنگی بمیره. راهش هم این هست که از محلول های مولتی ویتامین استفاده کنید sera fishtamin یا jbl atvitol
    من از atvitol استفاده میکنم که واقعا معجزه میکنه و شخصا یک دمسل مشکل دار رو 38 روز بدون غذا خوردن زنده نگه داشتم تا آخر حالش خوب شد.
    متاسفانه من ماهی زیاد از دست دادم که همه اینها رو نخورده باشه و بالاخره بمیره!
    علتش هم هیچ چیزی به غیر از وجود سم تویه بدنش نیست
    استفاده از این ویتامینها حتی موقعی که ماهی خوب غذا میخوره هم خیلی مفید(همراه با غذا)
    اما من خودم از ویتامینهای خوراکی مثله ب کمپلکس و مولتی ویتامین همراه با غذا استفاده میکنم

27. 2 کاربر مقابل از lotfali_zadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

من شنیده بودم در گذشته برای صید دلقک از سیانور استفاده میشده که مدتهای مدیدی است که از این روش برای صید این نوع ماهی استفاده نمی شه ، ماهیایی که الان در آکواریوم فروشیها میارن شکارشون این جوری نیست من 2 تا دلقک پرتقالی دارم و یک دلقک مرون اون 2 تا دلقک پرتقالی حدود 2 ساله که تو آکواریوم من هستند و هیچ مشکلی ندارند ، در صورتی که ماهی سم خورده بیشتر از 5 یا 6 ماه زنده نمیمونه !!!

29. 3 کاربر مقابل از mehran4868 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سيدحسين آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 69 بار در 10 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi_pi نمایش پست ها
    من 2-3 روزه یک سری ماهی گرفتم که بعضی هاشون اصلا به غذایی که میریزم علاقه‌ای نشون نمی‌دند. البته فعلا از همین غذاهای معمولی مثل sera Granumarine و قرصهای سرا استفاده میکنم که فقط مشتری ثابتشون دامسل‌هام بودند و لاغیر! البته کمی هم گوشت میگو ریختم که اونها هم خورده نشد. دوستان برای ماهی‌های زیر چی پیشنهاد می‌کنند:

خروس (می‌دونم که باید بهشون غذای زنده داد، اما چی و چگونه و از کجا باید تهیه کرد. ماهی؟ یا میگو؟)
    دلقک (اصلا علاقه‌ای به غذا خوردن نشون نمی‌دن، شاید به خاطر جای جدید باشه).
    ماهی جعبه‌ای (خریدنش اشتباه بود! و هیچ چیزی نمی‌خوره).
    امپراتور (فقط گاهی به جلبکهای سنگ ها زنده توک می‌زنه و علاقه‌ای به غذایی که میریزم نداره).
    آرایشگر یا نظافتچی (بیچاره خیلی این و اونور برای غذا می‌زنه اما ظاهرا چیزی گیرش نمیاد. به این غذاها هم علاقه‌ای نداره)
    یک جور ماهی هم گرفتم که اسمش رو نمی‌دونم چیه! راه‌راه هستند و دم دوشاخ دارند و دو باله بلند در بالا و سه تا در پایین. اینها هم به این غذاها لب نمی‌زنند.

بقیه هم مثل تانگ و بلنی‌ها از روی سنگ جلبک می‌خورند و علاقه‌ای به این غذاها ندارند. تقریبا کاملا بی‌خودی غذا میریزم! غذای مشترکی برای همه اینها هست؟
    دوستان تا حدودي جواب شما را داده اند
    يك احتمال هم وجود داره كه ماهي ها را خوب هم دما نكردي و دچار استرس شدن
    در ضمن اين همه ماهي را يكجا خريدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟ مگه آكواريوم شما چند ليتر است؟
    فعلاً بهترين كار مي تونه پرورش تخم آرتميا باشه. همه ماهي با اشتها مي خورن
    حتماً قرص Onip شركت sera را هم امتحان كن البته اگر بتواني پيدا كني
    براي كم كردن احتمال از تلفات حتماً sera fishtamin به آب اضافه كن و هم زمان يادت نره اسكيمر را هم حتماً 1 ساعتي قطع كني

31. 4 کاربر مقابل از سيدحسين عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

پولکی معجزه کرد! و ماهی‌هایی که نگران غذا نخوردنشون بودم تقریبا همشون پولکی رو خوردند. آرایشگر، امپراطور و بقیه. فکر میکنم چون قیافش شکل چیپسه طالب بیشتری داره! قبل از اون آرتمیای یخ زده و کرم خونی هم ریختم که فقط به مصرف دامسلها رسید و کمی هم اونهایی که اسمش ور نمی‌دونم. فقط مونده این خروس که هرچی ماهی مولی رو می‌ندازم جلوی دهنش راهش رو کج می کنه و از یه طرف دیگه میره. نمی‌دونم از قیافش خوشش نمیاد یا از سایزش! جالب اینه که ماهی مولی طعمه بعد از 10 ساعت هنوز در آب شور زنده‌است و داره خرامان خرامان شنا میکنه و گاهی غذا هم می‌خوره! فکر کنم کلا با آب شور سازگاری پیدا کرد. :d

33. 3 کاربر مقابل از Hadi_pi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط سيدحسين نمایش پست ها
    دوستان تا حدودي جواب شما را داده اند
    يك احتمال هم وجود داره كه ماهي ها را خوب هم دما نكردي و دچار استرس شدن
    در ضمن اين همه ماهي را يكجا خريدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟ مگه آكواريوم شما چند ليتر است؟
    فعلاً بهترين كار مي تونه پرورش تخم آرتميا باشه. همه ماهي با اشتها مي خورن
    حتماً قرص onip شركت sera را هم امتحان كن البته اگر بتواني پيدا كني
    براي كم كردن احتمال از تلفات حتماً sera fishtamin به آب اضافه كن و هم زمان يادت نره اسكيمر را هم حتماً 1 ساعتي قطع كني
    از راهنمایی شما ممنونم. متاسفانه در مورد هم‌دما نکردن حق با شماست. چون موقعی که اونها رو خریدم، برای کار دیگه‌ای عجله داشتم و مجبور شدم همه رو یکجا بریزم توی تانک و برم. البته فکر نمی‌کنم اختلاف دمای زیادی وجود داشت. الان 14تا ماهی دارم، 15 تا بود که یه جعبه ماهی عمرش داد به شما. علت مرگ هم رفتن توی لوله سمپ بود. البته سایز بیشتر ماهی‌هام به جز خروس کوچیکه. تانکم هم 200 لیتر و سمپش 100 لیتر، در مجموع 300 لیتر. فعلا همه ماهیها حالشون خوبه و مشکلی مشاهده نمی‌شه. امروز دو سه جا از جمله ماهیران به دنبال تخم آرتمیا یا آرتمیای زنده رفتم که کسی نداشت. حال پلاسکو رفتن هم نبود.
    ویرایش توسط Hadi_pi : September 4th, 2008 در ساعت 02:28 AM

35. 2 کاربر مقابل از Hadi_pi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Spike آواتار ها
    سن کاربر
    سی و پنج

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_pi نمایش پست ها
    از راهنمایی شما ممنونم. متاسفانه در مورد هم‌دما نکردن حق با شماست. چون موقعی که اونها رو خریدم، برای کار دیگه‌ای عجله داشتم و مجبور شدم همه رو یکجا بریزم توی تانک و برم. البته فکر نمی‌کنم اختلاف دمای زیادی وجود داشت. الان 14تا ماهی دارم، 15 تا بود که یه جعبه ماهی عمرش داد به شما. علت مرگ هم رفتن توی لوله سمپ بود. البته سایز بیشتر ماهی‌هام به جز خروس کوچیکه. تانکم هم 200 لیتر و سمپش 100 لیتر، در مجموع 300 لیتر. فعلا همه ماهیها حالشون خوبه و مشکلی مشاهده نمی‌شه. امروز دو سه جا از جمله ماهیران به دنبال تخم آرتمیا یا آرتمیای زنده رفتم که کسی نداشت. حال پلاسکو رفتن هم نبود.
    بهترین تخم آرتمیا که میتونی گیر بیاری مارک سرا هست و مارین تقریبا همیشه داره. البته پلاسکو هم پیدا میشه. بهتر از این هست که آرتمیای زنده بخری چون آب همراه آرتمیا میتونه آلوده باشه.

37. 3 کاربر مقابل از Spike عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سلام،
    متاسفانه امروز سه تا از ماهی‌هام تلف شدند و تلفاتم رسید به چهارتا. خروس، بلنی ماندارین و آرایشگر. علتش را به صورت صددرصد متوجه نشدم اما بلنی و آرایشگر به نظر می‌رسید قارچ گرفته باشند (شاید هم ایک). زخم و تاولهای سفید روی بدنشان بود که لعابی شبیه به اونی که شقایق ها تولید میکنند از رویشان بلند میشد، بیشتر روی صورت و باله. دیروز هیچ کدامشان این شکلی نبودند یا حداقل من متوجه‌اش نشده بودم! خروس هم در عرض چند دقیقه که ظاهرا حالش خوب بود به پشت افتاد و مرد!، نشانه‌ای از بیماری هم نداشت. الان واقعا مانده‌ام که چه کار باید انجام بدهم که بقیه ماهی ها هم نمی‌رند. کلا نمی دانم از بیماری مردند یا از گرسنگی (که بعیده) یا مشکلی از قبل داشتند یا مسئله‌ی دیگری در آکواریوم وجود دارد. اگر هم مریض بودند آیا از قبل داشتند یا توی تانک من همچین بلایی سرشان آمده. متاسفانه به دارویی هم فعلا دسترسی ندارم و برای پیشگیری دوتا کپسول آمپی‌سیلین خالی کردم توی آکواریوم. می‌دونم این بخش مربوط به غذا است اما به نظر شما چیکار باید بکنم!؟ از دارویی استفاده کنم یا مقداری از آب را سیفون کنم؟ یا اصلا کاری لازم نیست انجام بدم! نشونه‌ای از مریضی در بقیه نیست ظاهرا. این چند روزه انواع و اقسام غذای ماهی ریختم توی تانک اما نیتریت همچنان کاملا صفر است.
    ویرایش توسط Hadi_pi : September 5th, 2008 در ساعت 02:41 AM

39. 2 کاربر مقابل از Hadi_pi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 28 1234511 ... آخرینآخرین