خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

خرید kerio

دانلود فیلم

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

خرید kerio

دانلود فیلم

فرق بین وابستگی عاطفی با عشق ؟
تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - صفحه اصلی
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 20 , از مجموع 43

مشاهده : 15565 , پاسخ ها : 42
موضوع: فرق بین وابستگی عاطفی با عشق ؟

1. Top | #1

تازه وارد

میانگین پست در روز
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

Cool جنس مخالف

تفاوت بین عشق و وابستگی به جنس مخالف

مــوضوع پــست: جنس مخالف, ارسـال کـننده: tania3, انـــجمن: تالار های نیک صالحی

2. تشکرها از این نوشته :

3. Top | #2
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.27
    تشکر شده 2,090 بار در 780 پست

پیش فرض فرق بین وابستگی عاطفی با عشق ؟

فرق بین وابستگی عاطفی وعشق چیه ؟
    اینکه انسان متوجه بشه از نظر عاطفی به کسی وابسته شده یا عاشقش شده ؟:o
    بالای سرت را نگاه کن ،خدا هر کس را دوست دارد سخت تر امتحان میکند اما هیچوقت هم تنهایش نمیگذارد فقط کافیه بهش اعتماد کنی .:o
    هرگاه خدا ترا بسوی پرتگاه هدایت کرد اصلا نترس وبخدا اعتماد کن چون :
    یابتو پرواز کردن خواهد اموخت یا از پشت ترا خواهد گرفت :o
    امدي بي بهانه ،ماندي صادقانه ،دوستت دارم خالصانه
    خدانگهدار تا ..........:o;)

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما minam برای ارسال این پست سودمند:

5. Top | #3

كاربر كارامد

میانگین پست در روز
    0.43
    تشکر شده 3,697 بار در 1,667 پست

سلام
    مينا جون منظورت از وابستگي عاطفي چيست؟يعني دوست داشتن؟
    خدا دارم ، نبي دارم ، علي دارم ، ولي دارم ، چه غم دارم؟

خنده‌هاتو به همه بده ولی لبخندتو به يک نفر،
    عشقتو به همه بده ولی وجودتو به يک نفر،
    بذار همه عاشقت باشن ولی خودت عاشق يه نفر باش...
    تالار های نیک صالحی
    تالار های نیک صالحی

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما shosho برای ارسال این پست سودمند:

7. Top | #4
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر شده 2,673 بار در 1,034 پست

اگه عاشق كسي باشي نمي توني تو چشماش خيره بشي البته اگه اون طرف ندونه اين صدق مي كنه ولي اگه دوستش داشته باشي مي توني راحت روبروش بشيني بهش خيره بشي و حرف بزني

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما roksana_2006 برای ارسال این پست سودمند:

9. Top | #5
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.27

نقل قول نوشته اصلی توسط shosho نمایش پست ها
    سلام
    مينا جون منظورت از وابستگي عاطفي چيست؟يعني دوست داشتن؟

علیک سلام shosho خوبم :
    اره دیگه وقتی کسی را دوست داری اونم از نوع شدید چطور مرز بندی میکنیم که ایا عاشق شدیم یا بر اثر گذر زمان وابستگی روحی ایجاد شده ؟
    فرق عاشقی با دوست داشتن ؟
    وهزار تشابه یا تناقض دیگه ;)
    بالای سرت را نگاه کن ،خدا هر کس را دوست دارد سخت تر امتحان میکند اما هیچوقت هم تنهایش نمیگذارد فقط کافیه بهش اعتماد کنی .:o

10. تشکرها از این نوشته :

11. Top | #6

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر شده 269 بار در 76 پست

سلام مینا جون
    عاشق شدن یه چیزی مترادف مجنون بودن است اگه بخواهی مجنون را معنی کنی میبینی که از جنون میاد جنون یعنی مثل وقتی که آدم با علم به اینکه یک چیزی مضر است و به انسان و دیگران لطمه وارد می کنه باز هم اون کار را ادامه می ده وضرر را به جان و دل می خره! عاشق شدن یعنی یک احساس سرکش فوقالعاده قوی که عقل را از انسان ضایع می کند طوری که برای اینکه طرفت را ببینی و باهاش باشی و به دستش بیاری حاضری هرکار غلط یا درستی را انجام بدی حتی ببازی دیگه هیچ چیز جز وصال معشوق برات مهم نباشه و معمولاً انسان را کور و لال و کر می کنه در این حالت انسان معمولاً غلط ترین راهها و اشتباه ترین کارها را انجام می دهد. و یک لحظه نمی تونی بدون او فکر او به زندگی روز مره ات ادامه دهی. عشق را در پستوی خانه نهان باید کرد!

ولی دوست داشتن سالم تر و طبیعی تره دوست داشتن بهت اجازه می ده که در فراق خاطر با عقل و تدبیر فکر کنی و تصمیم بگیری در این حالت کمتر به اشتباه میری و از ارتباطی که داری انرژی و لذت و فایده های زیادی عاید دو طرف میشه وقتی باطرفت هستی احساس آرامش و خورسندی داری و وقتی هم که نباشه در کمال آرامش به کارهات میرسی و ادامه می دی
    بعضی ها اعتقاد دارند که عاشق شدن دست خود آدم نیست و انسان یک دفعه به خودش میاد و می بینه افتاده تو دام!
    از کسانی که در این باره تجربیات بیشتری دارند خواهش میکنم توضیح دهند.:)
    تالار های نیک صالحی

دمی با غم به سر بردن جهان یک سر نمی ارزد - که یک جو منت دونان دو صد من زر نمی ارزد

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sepid_tagh برای ارسال این پست سودمند:

13. Top | #7

كاربر كارامد

میانگین پست در روز
    0.43

سلام
    به نظر من دوست داشتن برتر از عشق است.
    عشق هوسه از روي فكر و عقل نيست .ولي دوست داشتن خالصه.
    اگر يكي عاشق كسي باشه براي خوشبختي طرفش حاضر نيست ازش بگذره ولي اگر واقعا كسي را دوست بداري حاضري براي خوشبختيش حتي از خودش هم بگذري.

تالار های نیک صالحی
    تالار های نیک صالحی

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما shosho برای ارسال این پست سودمند:

15. Top | #8

اخراج شده !

میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر شده 1,412 بار در 553 پست

به به ....آفرین
    ببخشید دوست عزیز کمی آرامتر !!!
    خیلی از مسند قدرت دارید نظر میدهید !!! فکر نمی کنی اینجور کارشناسانه نظر دادن و تایید 2قبضه دیگران خیلی افراطی و سطحی نگری باشه !!!؟
    دموکراسی یعنی بیان نظرات شخصی بصورت آزادانه (یکی از مصادیق دموکراسی)
    ولی هرگز در دموکراسی چنین چیزی تایید نمیشه که کسی حکم قطعی صادر کنه
    :eek:

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kozaz برای ارسال این پست سودمند:

17. Top | #9
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.25
    تشکر شده 1,088 بار در 507 پست

این جا هر کسی نظر خودشو میده !!!!!:)
    منم با نظر shosho موافقم !!!

به نظرم آدم عاشق عقل و دین نداره. آدمی هم که از روی عقل و منطق کاری وانجام نده ,نادانه. پس عشقشم به درد چند روز می خوره بس !!!
    دوست داشتن مقدس و پاکتره, که همین دوست داشتن صادق تو این زمونه کم پیدا میشه;);) !!!

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahnaz 20 برای ارسال این پست سودمند:

19. Top | #10

كاربر كارامد

میانگین پست در روز
    0.43

سلام
    آقاي كزاز من نظرم را كه از تجربياتم نشات ميگرد را بيان كردم.در مورددوستانم ،اطرافيانم خيلي ديدم كه به اسم عشق چقدر بلا سرشان امده حتي درمورد خودم كه اگر دوست داشتن را با عشق قاطي نميكردم شايد اون همه عذاب و سختي نميكشيدم.شايد اگر من به جاي عاشقي طرفم را دوست ميداشتم شايد وقتي كه منو تنها گذاشت بجاي نفرين دعاي خيرم را بدرقه راهش ميكردم!

تالار های نیک صالحی
    تالار های نیک صالحی

20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما shosho برای ارسال این پست سودمند:

21. Top | #11
    تالار های نیک صالحی
    كاربر فعال بخش ورزش

میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر شده 1,904 بار در 870 پست

اينا از زمين تا زير زمين با هم فرق دارن....ادم ميتونه عشقشو به هر دليل يا واسه خوشبختي هم يا واسه مصلحت فراموش كنه البته نه فراموش يعني بذاره كنار....

ولي اگه به كسي فقط وابستگي عاطفي داشتي عمرا بتوني بذاريش كنار فقط خدا بايد بذارتش كنار
    سلام
    بعد از دو سال باز هم اومدم
    هیچ جا، اینجا نمیشه
    به عشق نیک صالحی

22. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما gole mordab برای ارسال این پست سودمند:

23. Top | #12
    تالار های نیک صالحی
    کاربر خوب

میانگین پست در روز
    0.18
    LG از اون گوشی هایی که هیچی نداره ولی من دوستش دارم
    تشکر شده 1,417 بار در 547 پست

عشق شايد ناخودآگاه در دل بيايد اما ما آگاهانه آن را مى پرورانيم. اين خود ماييم كه ديگران را وارد حريم زندگى و عواطف خود مى كنيم .
    كتابى از خانم دبى فورد در ايران با ترجمه روان خانم فرود منتشر شده تحت عنوان « نيمه تاريك وجود» كه گرچه خواندن آن آسان نيست (زيرا صداقت بيرحمانه اى را با خود مى طلبد و براى سن خيلى جوان دركش مشكل است) اما حاوى نكات مهمى در باب سختى زندگى است.
    دبى فورد وامدار مكتب روانشناسى عمقى كارل گوستاو يونگ است و حامى روانشناسى معنوى است.
    شما عاشق كيفيتى در معشوقتان مى شويد كه اگر نيك بنگريد، همان ويژگى را در زندگيتان مدتهاست كه تعطيل كرده ايد.
    مثلاً آقايى عاشق خانمى مى شود كه به غايت آرام و متين و مهربان است. وقتى مرد دقت مى كند مى بيند كه مدتهاست كيفيت نرمى و متانت و مهربانى و لطافت را در زندگى خودش، زندگى نمى كند و لذا وقتى نمود بيرونى اين ويژگيها را مى بيند، ناخودآگاه جذب او مى شود.
    يا خانمى، شيفته آقايى مى شود فعال و زرنگ و موفق در محيط درس يا كار و شركت و... بعد كه دقت مى كنى، مى بينى كه خود اين خانم مدتهاست نه درس مى خواند نه تلاشى، پنج تا كلاس نيمه تمام... زبان خارجى را نصفه و نيمه ول كرده، كلاس گل آرايى را رها كرده... ده تا كتاب نيمه تمام داره... به موقعيت اجتماعى مطلوبش نرسيده... ناگهان در بيرون مردى را مى بيند كه تمام نواقص خانم را ندارد و شاد و موفق در حال پيشرفت است... خب! همينجاست كه عشق كليك مى كند!اين تفكر را يونگ تحت عنوان «عشق نوعى فرافكنى است»به شاگردانش ياد داده است. بعضيها معتقدند كه يونگ و مولوى در عالم غرب و شرق معادل يكديگرند و در آثار مولوى در قرن ۷ بسيارى از اين آموزه ها يافت مى شود.
    خوب... این مطلبی بود که من تو اینترنت درخصوص عشق پیدا کردم و به نظرم درست اومد.
    و اما وابستگی عاطفی به نظر من جدای از عشق است . یه موقع من با کسی زندگی می کنم، کار می کنم ولی عاشق اون نیستم ولی وابستگی من به اون از نظر روحی و فکریه و وقتی که ازش دورم برای من سخت خواهد بود. مثل وابستگیمون به آب یا غذا که وقتی نباشند به مشکل می خوریم ولی یه آدم عاشق، درسته که دوری از عشقش برای اون سخته ولی به مرور به خاطره ها می رسه و نهایت اینکه یا فراموش می شه یا یه گوشه کوچیکی تو مغزمون بایگانی می شه.

24. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما گلوریا برای ارسال این پست سودمند:

25. Top | #13

کاربر معمولي

میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر شده 140 بار در 65 پست

بستگی داره از چه زاویه ای نگاه کنی ؟:)
    به دل آهنگ خدا داشتن برتر از خسته کردن جوارح به عبادت....

26. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما beethoven برای ارسال این پست سودمند:

27. Top | #14
    تالار های نیک صالحی
    کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر شده 322 بار در 123 پست

"نشانه هاي عاشق شدن"

شما با افراد بسياري برخورد كرده و در تماس بوده ايــد، اما اخيـرا" بـا شـخـصـي روبـرو شـده ايـد كـه احـســـاس متفاوتي نسبت به وي داريد ولي مطمئن نيستيد كه او همان شخصي است كه دنبالش بوده ايد. براي رسيدن به جواب خود در اين قـسـمـت 10 عـلامـتـي كـه نـشـان ميدهد عاشق او شده ايد را مي خوانيد.

نشانه 10

نامزد يا همسر قبلي خود را فراموش كرده ايد: معمولا" بعد از برهم خوردن يك رابطه تا زماني طولاني طرفين به يكديگر فكر مي كنند و اغلب به اين مي انديشند كه آيا راه درستي را انتخاب نموده اند يا خير. بسته به مدت زمان با هم بودن اين شك و ترديدها بيشتر نمايان ميشوند. از زماني كه او را ديده ايد، ديگر فكر برگشت به نامزد پيشين خود را به سر راه نميدهيد و تمايلي به برقراري رابطه مـجدد نـداريد. فكر كنيد، نامزد قبلي شما ديگر مانند گذشته برايتان جالب نيست.

نشانه 9

نمي توانيد به او فكر نكنيد: فكر شما سـراسـر از يـاد و انـديـشـه او اسـت. بـي دليـل به فـكر شـما مـي آيد و از خود ميپرسيد كه آيا به اندازه نصف اندازه اي كه به او فكر ميكنيد، او به شما فكر ميكند؟ در شگفتيد كه در ذهن او چه ميگذرد يا حتي فكر تماس گرفتن با او به سرتان ميزند ( اما بدليل ترس از نپذيرفتن او از اين كار خودداري ميكنيد.) اما وضعيت وخيم تر مي شود. با دوسـتان خـود بيرون ميرويد و به چيزي در ويترين مغازه نگاه مي كنيد و به اين مي انديشيـد كه او تـا چه اندازه به آن شيء بخصوص علاقه مند است . او آخرين چيزي است كه پيش از خواب به فكر شما مي آيد و اوليـن چيـزي اسـت كه بعد از بيدار شدن به ذهن شـما خطور مي كند - و حتي چندين بار روياي او را ديده ايد.

نشانه 8

براي او اهميت قائليد: اگر عاشق كسي باشيد، دوست داريد هـمـه چـيز درمورد او بدانيد: اينكه او كيست؟ به چي فكر ميكند و چه چيز او را مي خنداند. به او و احساساتش واقعا" اهميت ميدهيد. اگر بفردي علاقه حقيقي داشته باشيد،اگر او روز بدي داشته باشد و يا بخاطرموضوعي ناراحت باشد، شما نيز غمگين و پريشان ميشويد.

نشانه 7

شخصيت و خصوصياتش براي شما فريبنده و دلربا است: حركات او هنگام غذا خوردن، قدم زدن، صحبت كردن و همچنين عادتهايش در انجام كارهابراي شما شادماني فراواني به دنبال خواهد داشت. او چيزهايي مي گويد كه باعث تمايزش با ديگران مي شود، و شما اين را دوست داريد. علتش را نمي دانيد ولـي دانـسـتـنـش نـيـز بـرايـتان اهـميتي ندارد. شما او را به همين صورتي كه هست دوست داريد.

نشانه 6

ارتباط تنگاتنگي با او داريد: شما نمي توانيد عاشق كسي باشيد كه با او هيچ تناسخي نداشته باشيد. اگر شمـا و او در يك طول موج قرار داشته، و عقايد مشابهي داريد،اين يك نشانه محكم محسوب ميگردد. هم فكر بودن در مسائل گوناگون، گرفتن تصميمات مشابه و يكسان حاكي از آن است كه ميتوانيد عاشق او باشيد.

نشانه 5

افراد ديگر، زياد به چشمتان نمي آيند: با اينكه ممكن است نتوانيد از براندازكردن يك زن (يا مرد) زيبا كه از كنار شما رد ميشود صرفه نظر كنيد، هنگاميكه عاشق باشيد، ديگر رادار شما براي رد يابي ديگران خوب كار نكرده و بقيه در مقايسه با فرد مورد علاقه شما جالب نخواهند بود. به علاوه مانند قبل تمايلي به گپ زدن با جنس مخالف نخواهيد داشت. به تدريج احساس خواهيد كرد كه او تنها فرد مورد توجه شما در يك جمع است و كسي است كه به دنبالش بوده ايد.

نشانه 4

عاشق وقت گذراندن با او هستيد: اين مسئله اي واضح ولي در عين حال با اهميت است. شما به دنبال ديــدن او هستيد و مهم نيست كه هر دوي شما چه كار خواهيد كرد. اخيرا" قـدم زدن بـا او، زيـبا ترين راه گذراندن يك بعد از ظهر است. به علاوه وقتي كه از او دوريد، آرزو مي كنيد كه پيش شما بود. اگر بعد از گذشت يك مدت طولاني (مثلا" يك يا دو ماه) مي بينيد كه چراغ ياهو مسنجر او روشن است، هرگز به او نمي گوئيد ده دقيقه صبر كن تا من كارم را انجام دهم و بعد با تو چت كنم. بلكه همه كارهايتان را كنار گذاشته و وقتتان را براي همان لحظه خاص به او اختصاص ميدهيد.

نشانه 3

مطابق با ميل او رفتار ميكنيد: سعي مي نماييـد با اينكه برخي از كارها مثل رفتن به كتابخانه يا نمايـشگاه براي شما خوشايند نـيسـت، ولـي بـخاطـر خـواسـتـه او بدون جبهه گيري و مخالـفـت به انجام آنها ميپردازيد. متوجه خواهيد شـد كه خـود را با اميال و برنـامه هاي او وفــق داده و در موارد گوناگون همراهيش مي كنيد.

نشانه 2

اولويتهاي ديگر، عقب نشيني ميكنند: شما عادت كرديد ظهر ها به باشگاه ورزشي برويـد، امـا اگـر او بـراي نـهار وقـت داشـت، ترجيح ميدهيد با هم به رستوران برويد. شما ديـگر مـانند گذشته آن آدم سخت كوشي نيستيد كه كارهاي ناتمام خود را آخر هـفـتـه ها با خودش بـه خـانه مـي آورد تـا آنـها را انجام دهد بجايش ترجيح ميدهيد آخر هفته خود را با او بگذرانيد. ليست كارهاي روزانه كه هميشه اصرار در انجام دادن آنها داشتيد، اكنون به علت با او بودن ديگر رونقي ندارد و توجهي به آن نمي شود.

نشانه 1

شما به آينده اي فكر ميكنيد كه او نيز جزئي از آن است: در ذهنتان با او آينده اي نامحدود داريد. اين آينده فقط محدود به آخر اين هفته نيمشود بلكه ساليان سال ادامه خواهد يافت. وقتي براي سفر بعدي خود برنامه ريزي ميكنيد، به اين فكر ميكنيد كه براي ماه عسل با او خواهيد بود. هنگاميكه براي سه ماه بعد به يك جشن عروسي دعوت ميشود، با اينكه سه ماه مانده، از اكنون از او مي خواهيد كه همراه شما در آن مراسم شركت كند.

اگر شما مجموعه اين علائم را نداريد بدانيد كه عاشق نيستيد و فقط يك هوس گذرا ميباشد و هرگز بيشتر از سه سال طول نخواهد كشيد.

28. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما deep sad eyes برای ارسال این پست سودمند:

29. Top | #15
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر شده 2,465 بار در 845 پست

به نظر من هم عشق همون وابستگی عاطفیه و فرقی با هم ندارن. اون چیزی که با این دوتا فرق داره دوست داشتن از روی عقل و منطق و به دور از احساسات زودگذر و بچه گانست(که خیلی کم پیدا میشه!)
    با هر نفسی که میکشید یک قدم به مرگ نزدیکتر می شوید.
    حضرت علی (ع)

ما چون ز دری پای کشیدیم کشیدیم
    امید ز هر کس که بریدیم بریدیم
    دل نیست کبوتر که چو برخاست نشیند
    از گوشه بامی که پریدیم پریدیم

صد باغ بهار است و صلای گل و گلشن
    گر میوه یک باغ نچیدیم نچیدیم
    رم دادن صید خود از آغاز غلط بود
    حالا که رماندی و رمیدیم رمیدیم

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما moosie برای ارسال این پست سودمند:

31. Top | #16

همکار قدیمی

میانگین پست در روز
    0.41
    تشکر شده 2,965 بار در 1,157 پست

به نظرم كسي كه عشق و تجربه كرده بهتر مي تونه به اين سوال جواب بده...ولي تا اونجايي كه من شنيدم و تاكيد مي كنم خودم نديدم!!علاقه شديد قلبي آني ايجاد مي شه و به سرعت با يك نگاه..با يك حرف..با يك برخورد مي تونه ايجاد بشه...جرقه عشق معمولا سريع زده مي شه و چون شتاب زده مياد قاعدتا مي تونه سريع هم با يك برخورد ..نگاه يا رفتار از بين بره...
    اما وابستگي عاطفي با مرور زمان به وجود مي ياد..پايدارتره..مي تونه حتي دائمي باشه...تا حالا شده به كسي كشش شديد قلبي نداشته باشين ولي بخواين كنارش باشين چون به شما آرامش ميده..كمكتون مي كنه؟هر چند عشقم مي تونه شروع كننده اين وابستگي بشه و اين كاملا ممكنه!

تالار های نیک صالحی
    به سراغ من اگر مي آييد ...نرم و آهسته بياييد مبادا كه ترك بردارد...چيني نازك تنهايي من

32. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما cinderella22 برای ارسال این پست سودمند:

33. Top | #17
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.27

نقل قول نوشته اصلی توسط cinderella22 نمایش پست ها
    به نظرم كسي كه عشق و تجربه كرده بهتر مي تونه به اين سوال جواب بده...ولي تا اونجايي كه من شنيدم و تاكيد مي كنم خودم نديدم!!علاقه شديد قلبي آني ايجاد مي شه و به سرعت با يك نگاه..با يك حرف..با يك برخورد مي تونه ايجاد بشه...جرقه عشق معمولا سريع زده مي شه و چون شتاب زده مياد قاعدتا مي تونه سريع هم با يك برخورد ..نگاه يا رفتار از بين بره...
    اما وابستگي عاطفي با مرور زمان به وجود مي ياد..پايدارتره..مي تونه حتي دائمي باشه...تا حالا شده به كسي كشش شديد قلبي نداشته باشين ولي بخواين كنارش باشين چون به شما آرامش ميده..كمكتون مي كنه؟هر چند عشقم مي تونه شروع كننده اين وابستگي بشه و اين كاملا ممكنه!
    ممنون سیندرلا جونم
    منم تا حدود زیادی با نظرت موافقم
    اره وابستگی عاطفی بمرور صورت میگیره اما عمقی ومنطقی تره
    خوشحال میشم بقیه دوستان هم نظراتشونو بگن
    باتشکر

34. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما minam برای ارسال این پست سودمند:

35. Top | #18
    تالار های نیک صالحی
    كاربر عالي

میانگین پست در روز
    0.27
    تشکر شده 1,423 بار در 627 پست

پیش فرض تفاوت عاشق بودن و كسي را دوست داشتن

بين كسي كه عاشق شده است و كسي كه تنها شخصي را دوست دارد تفاوتهايي وجود دارد نكات زير كمك مي كند تا اين تفاوتها را درك كنيم :
    1- هنگام ديدن كسي كه عاشق او هستيد تپش قلب شما زياد شده و هيجان زده خواهيد شد اما هنگاميكه كسي كه را دوست داريد مي بينيد احساس سرور و خوشحالي مي كنيد .
    2- هنگاميكه عاشق هستيد زمستان در نظر شما بهار است وليكن هنگامي كه كسي را دوست داريد زمستان فصلي زيباست .
    3- وقتي به كسي كه عاشقش هستيد نگاه مي كنيد خجالت مي كشيد و ليكن هنگامي كه به كسي كه دوستش داريد نگاه مي كنيد لبخند خواهيد زد .
    4- هنگاميكه در كنار معشوقه خود هستيد نمي توانيد آنچه را كه در ذهن خود داريد بيان كنيد ولي در مورد كسي كه دوستش داريد شما توانايي آنرا خواهيد داشت .
    5- در مواجه شدن با كسي كه عاشقش هستيد خجالتمي كشد و حتي دست و پاي خود را گم مي كنيد اما در مورد كسي كه دوستش داريد راحت تر بوده و توانايي ابراز وجود خواهيد داشت .
    6- شما نمي توانيد به چشمان كسي كه عاشقش هستيد مستقيم و طولاني نگاه كنيد اما مي توانيد در حالي كه خنده اي بر لب داريد مدتها به چشمان كسي كه دوستش داريد نگاه كنيد .
    7- وقتي معشوقه شما گريه مي كند شما نيز گريه خواهيد كرد اما در مورد كسي كه دوستش داريد سعي بر آرام كردن او خواهيد داشت .
    8- احساس عاشق بودن و درك آن از طريق ديدن است اما دوست داشتن از طريق شنوايي و صحبت كردن است .
    9- شما مي توانيد يك رابطه دوستي را پايان دهيد اما هرگز نمي توانيد چشمان خود را بر احساس عاشق بودن ببنديد چرا كه حتي اگر اين كار را بكنيد عشق همچون قطره اي در قلب شما و براي هميشه خواهد ماند .
    راستي شما دوست عزيز نظرتون چيه ؟ بايد دوست داشت يا عاشق بود ؟

36. تشکرها از این نوشته :

37. Top | #19
    تالار های نیک صالحی
    کاربر ویژه

میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر شده 1,579 بار در 576 پست

سركارخانم آناهيتا مطالب شما بااين تايپيك مرتبط بود اميدوارم دراين تايپيك شاهد مطالب مفيد شما باشيم

باتشكر
    اميرعلا
    وقتي چشم اميدتان به خداباشد:
    هيچ چيز انقدر عجيب نيست كه پيش نيايد
    هيچ چيز آنقدر عجيب نيست كه راست نباشد
    هيچ چيز آنقدر عجيب نيست كه دير نپايد

38. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما amirala برای ارسال این پست سودمند:

39. Top | #20

مدیر بخش دانشگاه

میانگین پست در روز
    0.55
    تشکر شده 5,518 بار در 2,142 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط shosho نمایش پست ها
    سلام
    آقاي كزاز من نظرم را كه از تجربياتم نشات ميگرد را بيان كردم.در مورددوستانم ،اطرافيانم خيلي ديدم كه به اسم عشق چقدر بلا سرشان امده حتي درمورد خودم كه اگر دوست داشتن را با عشق قاطي نميكردم شايد اون همه عذاب و سختي نميكشيدم.شايد اگر من به جاي عاشقي طرفم را دوست ميداشتم شايد وقتي كه منو تنها گذاشت بجاي نفرين دعاي خيرم را بدرقه راهش ميكردم!

آدم عاشق ، تنها و تنها هدفش رسیدن به معشوقه اش هست. یعنی در اصل رسیدن به خواسته خودش . و طرف مقابلش رو در نظر نمیگیره که آیا این طرف از این برخوردهاو اعمال و رفتار ضربه میخوره یا نه؟ یا اینکه اصلا خواسته اون چیه؟

دوست داشتن اما آتیشش کمتره ، در نتیجه آدم بیشتر با منطق جلو میره ، خواسته های طرف مقابل هم براش مهم میشه و در آخر و از همه مهمتر ، هدفش راحتی و آسایش کسیه که دوستش داره... نه رسیدن به اون چیزی که خودش میخواد حالا به هر قیمتی.

واسه همینه که میگن دوست داشتن از عشق برتر است... چون آدم عاشق ، خیال پرداز و دیوونه ( با عرض معذرت ) میشه و دوست داره هر جوری شده ، خیالاتش به واقعیت تبدیل بشه.

:)خدایا به هر که دوست تر میداری ، بیاموز که دوست از عشق هم برتر است ...:)
    وقتی می خندیدم دوستان زیادی داشتم

وقتی دلتنگم و اوقاتم تنگ است
    میبینم که هیچ یاااااری جز تو ندارم:-<
    فقط تو...:x:
    ××××××××××××××××××××××××× ×××
    بر در سنگی خانه هایشان زدم
    کوبه هایی با صداهایی رسا...
    هیچ کس پاسخم نداد...
    ××××××××××××××××××××××××× ×××
    تا امروز اگر شک داشتم ،
    تا امروز اگر تنها بودم،
    تا امروز اگر حقیر بودم ،
    دیگر نیستم...
    امروز به تو رسیدم.
    دوباره یادت کردم.
    از ته دل صدایت زدم و از عمق وجودم نگاهت کردم...
    امروز فهمیدم که هیچ کس را نمیخواهم...
    ××××××××××××××××××××××××× ××××

40. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما space برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین