به نظر می آید که تمامی شرکت های تولیدکننده وسایل الکترونیکی در زمینه تولید دستگاه های سبک تر و نازک تر در حال رقابت بایکدیگر هستند که در این گزارش به تعدادی از نازک ترین و سبک ترین تبلت های شرکت هایمختلف در بازار پرداخته شده است.

با معرفی جدید ترین تبلت شرکت اپل، آیپدایر ۲، این دستگاه توانست با ضخامت ۶٫۱ میلیمتری رکورد جدیدی را در بازار تبلت ها ثبتکند. این وسیله از نظر ظاهری تفاوت چندانی با مدل قبلی آیپد ندارد و تنها ویژگی جدیدآن افزوده شدن حسگر اثر انگشتی است.

در این گزارش تعدادی از سبک ترین و نازکترین و جدیدترین تبلت های جهان را برای شما معرفی می کنیم، به همین علت تعدادی از مدلهای قدیمی تبلت ها را در اینجا مشاهده نخواهید کرد.

سامسونگ گلکسی Tab 10.1 pro


اگر پرکاربردترین تبلت جهان، Surface Pro 2، برای شما بسیار گران است،می توانید به سراغ این دستگاه بروید که با وجود سیستم عامل آندرویدی می تواند کاربردهایبسیار زیادی را به شما ارایه دهد.

این دستگاه ۱۰٫۱ اینچی با اینکه اندازهبزرگی دارد اما سبک است و حمل آن بسیار راحت است. این وسیله به همراه قلم مخصوصی واردبازار شده است که می تواند به مقدار زیادی کاربردهای آن را بهبود بخشد و باعث شود تاکاربران بتوانند به شکل بهتری از این دستگاه استفاده کنند.

آمازون فایر HDX 8.9دستگاهی که در این فهرست نازک ترین نیستولی توانسته عنوان سبک ترین را نسیب خود کند. مدل ۲۰۱۴ این وسیله به همراه یک پردازندهقدرتمند، صفحه نمایشی با کیفیت و سیستم عاملی جدید وارد بازار شده است که نسبت به نسخهقبلی در زمینه های بسیاری بهبود پیدا کرده است. آمازون با اینکه از بانک نرم افزاریمخصوص خود بهره می برد، اما توانسته قابلیت دسترسی به معروف ترین نرم افزارهای سایرسسیستم عامل ها را برای کاربرانش فراهم آورد.

سامسونگ گلکسی تب اس


سامسونگ شرکتی است که در میان تمام تولیدکنندگان تلفن همراه و تبلت بیشترین تنوع و حق انتخاب را به کاربرانش ارایه می دهد وبه همین علت توانسته در تمام رده های قیمتی پیشرفت قابل توجهی داشته باشد. سری Tab Sاین شرکت نیز که به تازگی واردبازار شد توانست با کیفیت صفحه نمایشی خارق العاده نظر همگان را جذب خود کند.

سونی اکسپریا Z2


سونی نیز به تازگی در بازار تبلت ها و تلفنهای هوشمند توانسته به موفقیت نسبی دست یابد. جدیدترین تبلت این شرکت تا چند هفته پیشرکورد نازک ترین تبلت در این اندازه را در اختیار داشت و توانسته بود با قابلیت ضدآبی خود به موفقیت خوبی نیز برسد. با این ضعف بخش تبلیغاتی شرکت سونی باعث شده استتا بسیاری از محصولات تولید شده اش به میزانکه لیاقت آن ها است نرسند.

آیپد ایر ۲


جدیدترین تبلت شرکت اپل که چند روز پیشمعرفی شد تغییر چندانی در ظاهر خود نداشته است و تنها نازک تر شده است. از نظر سختافزاری آیپد جدید به پردازنده ای قدرتمندتر مجهز شده است. باتری این دستگاه نسبت بهمدل های قبلی کوچکتر است اما با این حال می تواند مدت زمانی بیشتر از آن ها به کاربرای شما بپردازد.