تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 119
    hoomankhan7468 آواتار ها
    hoomankhan7468 آفلاين است مدیر ارشد قسمت خودرو
    تشکر شده 1,654 بار در 797 ارسال

Exclamation در مورد زانتيا بدانيد

خوب شايد فکر کنيد که اين خودرو فقط قابليت بالا و پايين رفتن به صورت دستی و بوسيله دکمه مربوطه را دارد، اما چنين نيست ، اين خودرو برای حفظ تعادل، قابليت بالا و پايين بردن اتاق خودرو بر روی هر يک از چرخها به وسيله کمک فنرهای هيدروليکی را در مواجه با موارد زير، داراست.

۱-در سر پيچها از خم شدن شاسی به سمت خارج پيچ و سر خوردن چرخها جلوگيری می کند.

۲- جلوگيری از تکانهای شديد در دست اندازها.

۳-جلوگيری از پايين رفتن سطح خودرو در هنگام افزايش وزن (بار-مسافر).

۴-جلوگيری از پايين رفتن بيش از حد جلوی خودرو در هنگام ترمزهای شديد.

۵-جلوگيری از بر هم خوردن تعادل در هنگام ترکيدن لاستيک.

همچنين به وسيله دستی و با دکمه کنار ترمز دستی نيز قابليت پايين و بالا بردن خودرو برای قراردادن آن در ۴ حالت مختلف، ميسر است، که از اين حالتها برای مقاصد مختلفی استفاده می شود که ۲ حالت آن برای انجام سرويسهای خودرو، يکی برای رانندگی عادی و ديگری برای رانندگی در جاده های نامناسب و پردست انداز با سرعت پايين در نظر گرفته شده.

اين سيستم شامل چندين سنسور برای تشخيص وضعيت خودرو می باشد که دائما در حال ارسال اطلاعات وضعيت تعادلی خودرو به ECU (كامپيوتر مركزي)می باشند، همچنين يك پمپ و يك مخزن و لوله های اتصال كه حاوی روغن هيدروليك می باشند را شامل می شود و كمكها نيز با هيدروليك كار می كنند.سنسورها وضعيت را به ECU ارسال كرده ،ECU برای تنظيم تعادل، بسته به قرار گرفتن در پيچ يا مواجهه با دست انداز يا موارد ديگر برای متعادل كردن خودرو، بوسيله پمپ، فشار هيدروليك را در سمتهايی كه لازم است بالا می برد و اگر لازم باشد در سمتهای ديگر پايين می آورد و بدين ترتيب سمتی كه فشار هيدروليك بيشتری بر آن وارد شده،بالا میرود و سمتی كه فشارهيدروليك آن كم شود پايين می آيد و ميله تعادل (Anti Roll Bar) در حالت تعادل قرار می گيرد،تمامی اين مراحل در ۱۰ ميلی ثانيه انجام می شود.
    اين سيستم پيشرفته فقط توسط چند خودروساز بزرگ استفاده می شود،از آن جمله می توان به كمپانی های بنز، BMW، جاگوار، كاديلاك، لندروور، پژو و سيتروئن اشاره كرد، و هر يك نيز نام خاص خود را بر اين سيستم نهاده اند، مثلا بنز آنرا ABC يا Active Body Control می نامد ،BMW آنرا Dynamic Drive و سيتروئن Hydractive می نامند، اما در كل اين سيستم را Active Suspension (تعليق فعال) يا Active Roll Control System (سيستم كنترل چرخش فعال)می نامند.

لازم به ذكر است كه مثلا در خودروهای BMW اين سيستم فقط در سری هاي8،7 وZ8 استفاده شده و هر ۳ آنها خودروهای لوكس و گرانقيمتی هستند كه اين امر نشاندهنده تكنولوژی بالای خودروی زانتيا است كه با وجود اينكه توليد سال ۹۸ فرانسه است با اين حال، بدليل داشتن سيستم ذكرشده، همچنين ترمز ABS و كيسه هوا ، ايمن ترين خودروی موجود در كشور است ،و از لحاظ قيمت نيز در مقايسه با ديگر خودروهای موجود در ايران كاملا با صرفه است.

2. 18 کاربر مقابل از hoomankhan7468 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ahmaad313 آواتار ها
    ahmaad313 آفلاين است همکار قدیمی
    تشکر شده 894 بار در 548 ارسال

هومن جان به همین دلیل که زانتیا می تونه با سه چرخ حرکت بکنه {اگه میشه راجع به اونم توضیح بده.................

4. 2 کاربر مقابل از ahmaad313 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

hoomankhan7468 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmaad313 نمایش پست ها
    هومن جان به همین دلیل که زانتیا می تونه با سه چرخ حرکت بکنه {اگه میشه راجع به اونم توضیح بده.................
    حركت بروي سه چرخ يا ارتفاع بالاتر يا پايين تر از حد معمول همش مربوط به سيستم تعادل زانتياست
    در صورت نبود يك چرخ با حفظ تعادل ميتونه حالت افقي خودش رو حفظ بكنه

6. 3 کاربر مقابل از hoomankhan7468 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Stranger Elf آواتار ها
    Stranger Elf آفلاين است اخراج شده !
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 2,831 بار در 888 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomankhan7468 نمایش پست ها
    حركت بروي سه چرخ يا ارتفاع بالاتر يا پايين تر از حد معمول همش مربوط به سيستم تعادل زانتياست
    در صورت نبود يك چرخ با حفظ تعادل ميتونه حالت افقي خودش رو حفظ بكنه
    و فرق نمیکنه کدام چرخ... درسته؟؟؟ بدون هیچ تفاوتی؟؟؟ چرخ خاصی نقطه ضعفش نیست.؟؟
    دو مورد من دارم زانتیا میخرم... یعنی دارم فکر از خودم در میکنم
    چون 206 کوچیکه...
    هومن جان در مورد هندلینگ و همینطور در مورد نکات منفیش بنویس.
    و اینکه من شنیدم طراح اصلیش یا ایرانی یا ایرانی تبار بوده...درسته؟؟؟

hamid king آواتار ها
    hamid king آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    34
    تشکر شده 533 بار در 221 ارسال

با عرض سلام
    با اجازه هومن عزيز بايد عرض كنم كه اين حالت فقط براي چرخهاي عقب هست چون چرخهاي جلو محرك هستن ، Bmw730 كه جديدا وارد ايران شده اين قابليت رو داره يعني اصلا زاپاس نداره و هر كدوم از چرخهاي اون كه پنچر بشه ميتونه به حركت ادامه بده ، البته زانتيا هم اين حسن رو داره كه اگر لاستيك جلو بتركه خطر زيادي اون رو تهديد نميكنه ( البته خطر هميشه وجود داره ) ، امير آقا در مورد معايب زانتيا بايد از ايمني كم اون نام ببريم اين خودرو در بين خودروهاي جهان از نظر ايمني در سطح بسيار پاييني قرار داره .
    هندلينگ اين خودرو فوق العاده است واقعا عاليه ، به قدري احساس راحتي ميكني كه دوست نداري ديگه پياده بشي .
    در مورد طراحش اطلاعاتي ندارم .
    از هومن عزيز عذرخواهي ميكنم .
    هیچوقت دنبال کسی نباش که بتونی باهاش زندگی کنی ، دنبال کسی باش که بدون اون نتونی زندگی کنی .

9. 3 کاربر مقابل از hamid king عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

hoomankhan7468 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid king نمایش پست ها
    با عرض سلام
    با اجازه هومن عزيز بايد عرض كنم كه اين حالت فقط براي چرخهاي عقب هست چون چرخهاي جلو محرك هستن ، Bmw730 كه جديدا وارد ايران شده اين قابليت رو داره يعني اصلا زاپاس نداره و هر كدوم از چرخهاي اون كه پنچر بشه ميتونه به حركت ادامه بده ، البته زانتيا هم اين حسن رو داره كه اگر لاستيك جلو بتركه خطر زيادي اون رو تهديد نميكنه ( البته خطر هميشه وجود داره ) ، امير آقا در مورد معايب زانتيا بايد از ايمني كم اون نام ببريم اين خودرو در بين خودروهاي جهان از نظر ايمني در سطح بسيار پاييني قرار داره .
    هندلينگ اين خودرو فوق العاده است واقعا عاليه ، به قدري احساس راحتي ميكني كه دوست نداري ديگه پياده بشي .
    در مورد طراحش اطلاعاتي ندارم .
    از هومن عزيز عذرخواهي ميكنم .
    ممنون از اطلاعات كامل حميد عزيز
    يك نكته ديگه كه هست اينه كه بطور كلي از 5 نمره 3.5 رو دريافت كرده
    من يه چند تا عيب ديگه بهش اضافه ميكنم
    صندوق عقب فايبرگلاس كه دربرابر ضربه خيلي حساسه
    ECU زانتيا تو گلگير سمت چپ قرار داره كه بايد خيلي مراقبت كرد
    استفاده از رينگهايي به غير از سايز فابريك رو عمل ترمز و تعليق تاثير منفي شديدي داره

11. 7 کاربر مقابل از hoomankhan7468 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Racer BoY آواتار ها
    Racer BoY آفلاين است Racer BoY
    تشکر شده 776 بار در 474 ارسال

و فرق نمیکنه کدام چرخ... درسته؟؟؟ بدون هیچ تفاوتی؟؟؟ چرخ خاصی نقطه ضعفش نیست.؟؟
    چرا فرق میکنه. متاسفانه این از عوام فریبی های شرکت سازنده زانتیا در ایران نشات میگیره که به هر حال اولین بارشان هم نیست!
    در مورد صندوق عقب فایبرگلاس زانتیا:در ابتدا در این صندوق هم مثل بقیه قسمتهای ماشین فلزی بود. ولی در پی چند آزمایش و رخداد تصادف به این نتیجه رسیدن که از مواد فایبرگلاس ساخته بشه. دلیلش هم این بود که با کوچکترین تصادفی از قسمت عمومی و انتهایی این در صندوق، شیشه بلند عقب بر سر سرنشینان بیچاره صندلی عقب ...!!
    من جای شما بودم مزدا323 یا دیگر رقبا(حتی هیوندایی آوانته) رو انتخاب میکردم. و انتخاب اولم مزدا بود. طراحی مدرن تر. امنیت بهتر. کیفیت. مصرف و آلایندگی کمتر. زیبایی. قابلیت های اسپورتی و...

13. 4 کاربر مقابل از Racer BoY عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

hozhzhat آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    24
    تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

سلام دوست عزيز
    بايد خدمتتون عرض كنم كه در مقايسه چهار ماشين مزدا 323 و هيونداي اونته و تويوتا كرولا و زانتيا مزدا رتبه اخر رو داره و قيمت اون بيشتر از ارزششه و زانتيا رتبه اول اونته دوم و تويوتا سوم بوده .
    هم از نظر هندلينگ و امنيت زانتيا حرف اول رو ميزنه

15. 3 کاربر مقابل از hozhzhat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

negarm2003 آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 7 بار در 3 ارسال

خیلی ماشین بدیه!من بابام را تو تصادف 2 هفته ی قبل از دست دادم.بابای منم زانتیا داشت.اونم فکر می کرد ماشینش خیلی ایمنه

17. 5 کاربر مقابل از negarm2003 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

hamid king آواتار ها
    hamid king آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    34
    تشکر شده 533 بار در 221 ارسال

پیش فرض تسليت

نقل قول نوشته اصلی توسط negarm2003 نمایش پست ها
    خیلی ماشین بدیه!من بابام را تو تصادف 2 هفته ی قبل از دست دادم.بابای منم زانتیا داشت.اونم فکر می کرد ماشینش خیلی ایمنه
    واقعا متاسفم ، تسليت ميگم دوست عزيز اميدوارم غم آخرت باشه
    ولي بايد عرض كنم كه تصادف ماشين نميشناسه و اگر خيلي شديد باشه خطرناكه ، ولي خوب همونطور كه عرض كردم زانتيا امنيت چنداني نداره ولي هندلينگ خوبي داره ، چند هفته پيش تو قسمت شكايات مشتريان سايپا بودم كه يه ديدم دوستام دارن روي يه پرونده كار ميكنن ، پرونده در مورد مردي بود كه تو تصادف با زانتيا فوت شده بود . حدس بزنيد چرا ؟؟؟
    اين بنده خدا كمر بند ايمني رو هم بسته بوده ولي هنگام تصادف كمربند وارد شكم اين مرد شده بود و تقريبا از وسط نصفش كرده بود . اقوام اين مرد شكايت كردن ولي مطمئن هستم كه شكايت اونها هم به جايي نميرسه .
    به نظر من زانتيا امنيت چنداني نداره پس بهتره باهاش آروم رانندگي كنيد .
    دوستان من خودم يه تويوتاي قديمي دارم ولي به عنوان كسي كه نزديك به 10 سال تو سايپا كار كرده و خيلي چيزها ديده عرض ميكنم كه شما رو به خدا آرام رانندگي كنيد و با حوصله يعني اگر اعصابتون خرابه با آژانس تشريف ببريد .
    موفق و سلامت باشيد
    هیچوقت دنبال کسی نباش که بتونی باهاش زندگی کنی ، دنبال کسی باش که بدون اون نتونی زندگی کنی .

19. 3 کاربر مقابل از hamid king عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

sepide-a آواتار ها
    sepide-a آفلاين است كاربر عالي
    تشکر شده 959 بار در 446 ارسال

این علی دوستم زانتیا داره خیلی نق می زنه می گه می خوام عوضش کنم میگه خوب نیستش از مد افتاده میگه اینجا (فنلاند) زانتیا داری مسخره ات می کنن! کچلمون کرده!!! فکر کنم خراب هم شده چون هی هم میگه نمی دونم عوضش کنم یا درستش کنم؟!!!!!!!!!!!!!!! آخه مگه زانتیا بده!!! تو لاهتی که پر اتومبیل در پیته! کی زانتیا رو مسخره می کنه نمی دونم!!!!!
    :Dدوباره اومدم!!!!!!! :D
    ======================
    Goodbye my lover
    Goodbye my friend
    You have been the one
    You have been the one for me

Stranger Elf آواتار ها
    سن کاربر
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide-a نمایش پست ها
    این علی دوستم زانتیا داره خیلی نق می زنه می گه می خوام عوضش کنم میگه خوب نیستش از مد افتاده میگه اینجا (فنلاند) زانتیا داری مسخره ات می کنن! کچلمون کرده!!! فکر کنم خراب هم شده چون هی هم میگه نمی دونم عوضش کنم یا درستش کنم؟!!!!!!!!!!!!!!! آخه مگه زانتیا بده!!! تو لاهتی که پر اتومبیل در پیته! کی زانتیا رو مسخره می کنه نمی دونم!!!!!
    چه جالب.... زانتیا در فنلاند.....ببینم قیمت صفرش اونجا چنده؟؟؟ البته به دلار...لطفا.

غنچه آواتار ها
    غنچه آفلاين است كاربر خيلي فعال
    تشکر شده 930 بار در 511 ارسال

ولي به نظر من ماشين خوبيه عالي نيست ولي خوبه
    شاد باش اي عشق خوش سوداي ما
    اي طبيب جمله علتهاي ما

sepide-a آواتار ها
    sepide-a آفلاين است كاربر عالي
    تشکر شده 959 بار در 446 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Stranger Elf نمایش پست ها
    چه جالب.... زانتیا در فنلاند.....ببینم قیمت صفرش اونجا چنده؟؟؟ البته به دلار...لطفا.

بابا کچل کرد چه می دونم میگیم زانتیا که بد نیست میگه ماشین که 7 یا 8 هزار یورو باشه که به درد نمی خوره!!!! فکر کنم 7 یا 8 هزار یورو باشه این طور که میگه !!چون که من دنبال قیمتش نبودم!
    بابا من می دونم دردش چیه!!!! فکر قیمتشه! مگه نه!!! فکر کلاس گذاشتنه!!!:mad: :( چون یه دوست داره فنلاندی داره که پولدارترین پسره یه بابایی تو لاهتی هست! و یه ماشین توپ داره که دیدن داره والا! خیلی خفنه! اسمش یادم رفت! اه ه ه ه! به هر حال دقیقا نمی دونم ولی خوب معلومه دردش قیمتشه نه بیشتر تیپ ماشین! بیکاره والا!!!! فکرشو برای چه چیزی مشغول کرده!!:eek: !1 کلاس گذاشتن !!!
    :mad:

نقل قول نوشته اصلی توسط غنچه نمایش پست ها
    ولي به نظر من ماشين خوبيه عالي نيست ولي خوبه
    خدا از دهنت بشنوه ! برو به این علی بگو که داره کچلمون می کنه!!!! از بس نق می زنه! تا یه ماشین می بینه میگه من هم که ماشینم به درد نمی خوره! اولین بار که نمی دونستم ماشینش چیه؟ خیلی گفت این ماشین فلانه و خوب نیستشو گفتم حتما لگنه ! بعدش گفت زانتیاست!!!! هر کی هم بگه بابا زانتیا که خوبه!!! میگه جوات(این رو من بهش یاد دادم حالا ول کن نیست آخه اون که 11ساله اینجاست از این مدل حرف هارو بلد نیست:D ) جوات چی میگی! بی کلاس! مسخره ات می کنن!!!!بگی زانتیا داری!!! می فهمی!!!!!!!!!!0خداییش خل نیست!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
    :Dدوباره اومدم!!!!!!! :D
    ======================
    Goodbye my lover
    Goodbye my friend
    You have been the one
    You have been the one for me

Racer BoY آواتار ها

هم از نظر هندلينگ و امنيت زانتيا حرف اول رو ميزنه
    بنده نظر شخصی خودم رو گفتم. از نظر هندلینگ کاری به زانتیا ندارم. ولی عکس و فیلم تصادف زانتیا رو دیدم. اگر مختصر سرچی در اینترنت بکنید مطمئنا هم به عکس هم به فیلم تست تصادف دسترسی پیدا خواهید کرد. زانتیا تحت هیچ شرایطی ماشین امنی نیست.

به نظر من زانتيا امنيت چنداني نداره پس بهتره باهاش آروم رانندگي كنيد .
    این صحبت شاه حمید(!) هم جالبه. نه زانتیا که هر ماشینی. گرچه اینقدر در مورد این زانتیا شرکت خیر ندیده سایپا تبلیغات دروغ تحویل خلق داده که حد نداره. اون از سیستم راه رفتن بروی سه چرخ و بزرگ جلوه دادن ترمزهای ضد قفل و ایربگ و ... در صورتی که امنیت ماشین به این چیزها نیست. اینها دخیل هستند. ولی همه چیز نیستند. یه مبحثی هست به نام طراحی تصادفات. اینکه اصلا ماشین رو چطوری طراحی کنن که تو تصادفات کمترین خسارات مالی و جانی رو به بار بیاره و باقی قضایا. و این خب حتما تو ایربگ و ترمز ضد قفل و ... خلاصه نمیشه.
    راستی به گزارشات و آمار و ارقام مجله ماشین هم به عنوان وحی منظر نگاه نکنید لطفا. مطمئن باشید نویسنده اون مقاله تست بین چهار خودروی مورد بحث هم به هر حال جانبداری کرده(طبق سلیقه خودش و کاملا ناخودآگاه)
    زانتیا ماشین خوبی بوده. ولی دلیل نمیشه تا ابد حرف اول رو بزنه. همین دیدگاه بود که نیم قرن پیکان سازمان کرد(!)

از قول من به علی آقای زانتیا سوار مورد بحث بگویید: اگه آدم از هر آنچیزی که داره راضی باشه و در حد اون وسیله ازش توقع داشته باشه خیلی زندگی راحت تری را تجربه خواهد کرد!

25. 2 کاربر مقابل از Racer BoY عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

knazari آواتار ها
    knazari آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 2,172 بار در 960 ارسال

به نظر من زانتیا ماشین خوبیه اما به نظر من هم نه خیلی اما چندان امنیتی نداره....اما به نظر من فعلا تو این بازار فعلی ماشین بدی نیست و نجیبه .... طراحی اون کار شرکت برتونه ایتالیا در سال 1989 هست و کم کم می خواد 20 سالگیش رو جشن بگیره....جانشین اون در کمپانی سیتروئن هم مدل C5 هست......
    اما در هر حال به نظر من الان توی ایران رقیبی نداره ( البته در رنچ قیمت خودش )
    Emza

...The Last Time I Cried

vahid579 آواتار ها
    vahid579 آفلاين است کاربر معمولي
    تشکر شده 17 بار در 14 ارسال

حرف های شما کاملا درست اما من می خوام بدونم کدوم ماشین ایرانی امنیت بالایی داره که شما به زانتیا گیر دادین از طرفی مزدا 323 برای سال 1990 است یعنی 8 سال زود تر از زانتیا طراحی شده است .
    این را هم بگم که زانتیا ماشین سال 1998 فرانسه است نه سال 1989 . این را دیگه همه اطلاع دارن اگر هم باور نداری برو به سایت شرکتش سر بزن .
    بعد از طرفی اگر با هر ماشینی حتی Bmw هم آدم باسرعت بالا رانندگی کند ممکنه براش حادثه پیش بیاد . پس زانتیا یا مزدا نداره آدم خودش باید درست رانندگی کند
    اون دوست من که گفته بود پدرم با زانتیا تصادف کرد و کشته شد .... شاید پدرش با سرعت بالا رانندگی می کرد . ولی به هر حال اینجا ایران است و انتخاب ماشین خیلی راحته چون تنوع کم است مثلا توی قیمت 20 تا 30 همش 4 تا ماشین می شه پیدا کرد و چاره ای نیست و باید هر چی به ما دادن بگیم چشم ........................

knazari آواتار ها
    knazari آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 2,172 بار در 960 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid579 نمایش پست ها
    حرف های شما کاملا درست اما من می خوام بدونم کدوم ماشین ایرانی امنیت بالایی داره که شما به زانتیا گیر دادین از طرفی مزدا 323 برای سال 1990 است یعنی 8 سال زود تر از زانتیا طراحی شده است .
    این را هم بگم که زانتیا ماشین سال 1998 فرانسه است نه سال 1989 . این را دیگه همه اطلاع دارن اگر هم باور نداری برو به سایت شرکتش سر بزن .
    بعد از طرفی اگر با هر ماشینی حتی Bmw هم آدم باسرعت بالا رانندگی کند ممکنه براش حادثه پیش بیاد . پس زانتیا یا مزدا نداره آدم خودش باید درست رانندگی کند
    اون دوست من که گفته بود پدرم با زانتیا تصادف کرد و کشته شد .... شاید پدرش با سرعت بالا رانندگی می کرد . ولی به هر حال اینجا ایران است و انتخاب ماشین خیلی راحته چون تنوع کم است مثلا توی قیمت 20 تا 30 همش 4 تا ماشین می شه پیدا کرد و چاره ای نیست و باید هر چی به ما دادن بگیم چشم ........................
    با تشکر از شما دوست عزیز....اتفاقا من بعد از پست شما به سایت رسمی سیتروئن رفتم تا تاریخ دقیق عرضه این خودرو رو ببینم...
    و فهمیدم که اشتباه کردم .....
    اما فکر می کنم شما هم اشتباهی به سایت دیگه ای رفتید چون اونجا نوشته بود که طرح اون اولین بار در سال 92 به نمایش در اومده و در سال 93 به نمایشگاه ها رسیده......این هم لینک سایتش :
    http://www.citroen.com/CWW/en-US/HIS...O1999/1992.htm
    Emza

...The Last Time I Cried

Racer BoY آواتار ها

مزدا 323 نسلهای مختلفی داره دوست من. مدل 323 مزدا طی سالهای مختلف جز یکی از مدلهای جذاب و میشه گفت پرفروش مزدا بوده در جهان. در سال 1370 الی 1372 شمسی چند مدل مزدا 323 مربوط به همون نسلی که شما فرمودید وارد ایران هم شد. اگر کمی دقت کنید مطمئنا یه چندتایی رو هنوز در سطح خیابانها خواهید دید که کاملا متمایز هستن.(همون سالهایی که انواع دوو و تویوتا و امثالهم وارد میشد)
    این مدل مزدا 323 فعلی که در ایران تولید میشه حدودا در سال 2002-2001 طراحی و تولید شده و چند بار دچار تغییر در قیافه و چهره و تغییراتی کوچک در موتور و سیستم انتقال شده و تیپهای مختلف بهش اضافه شده. نکته جالب اینکه تا کمتر از یکسال پیش هم بروی خطوط تولید کمپانی مزدا قرار داشت شاید به نوعی گفت بروزترین مدلی هست که در ایران با درصد بالا مونتاژ میشود. و ناگفته پیداست از زانتیا (که مربوط به دو نسل قبل از مزداست) در ایمنی چند امتیاز بیشتر دارد.

30. 2 کاربر مقابل از Racer BoY عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Stranger Elf آواتار ها
    سن کاربر
    29

دیگه دارم سکته میزنم...
    خداییش کسی جرات داره این مطالبو ایمیل بزنه به فروشندگان زانتیا..... وای وای چه تبلیغاتی هم داره.
    نه.... من که پشیمون شدم خداییش... 206 بهتره.
    نخواستیم آقا نخواستی
    م.

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین