تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  maya2015 آفلاين است کاربر ویژک نیکصالحی
  تاریخ عضویت
  Apr 2015
  نوشته ها
  1,361
  تشکر
  87
  تشکر شده 187 بار در 167 ارسال

  پیش فرض چرا آی‌فون بسیار ایمن‌تر از دستگاه‌های اندرویدی است؟


  یک رازناخوش آیند وجود دارد و آن هم اینکه اغلب دستگاه‌های اندرویدی آپدیتی را در خصوص مشکلاتامنیتی دریافت نمی‌کنند و اکنون 95 درصد از دستگاه‌های اندرویدی از طریق MMSدر معرض خطر قرار دارند و در واقع این یک مشکل بسیار بزرگ برای سیستمعامل اندروید است. حال بیایید نگاهی به سمت دیگر سکه بیاندازیم. زمانی که یک مشکل امنیتیدر سیستم عامل iOS پیدا می‌شود، اپل سریعا یک آپدیترا برای تمام آی‌فون‌هایی که پشتیبانی می‌کند ارایه می‌نماید و البته ویندوز فون نیزدر این زمینه بهتر از اندروید عمل می‌کند.

  دستگاه‌هایاندرویدی تضمینی در خصوص دریافت به‌روز رسانی‌های امنیتی ندارند!
  باگ اخیرامنیتی در خصوص MMS که برای اندروید کشف شد درس خوبیبود تا دریابیم اندروید چندان که باید به امنیت توجه نشان نمی‌دهد. گوگل پچ‌های امنیتیرا آماده کرد و سپس به تولید کنندگان اسمارت فون نظیر سونی، سامسونگ، ال‌جی و… فرستادو این زمانی بود که مسئولیت گوگل در این خصوص به اتمام رسید اما فعلا بسیاری از کمپانی‌هاپچ امنیتی جدید را برای دستگاه‌های خود منتشر نکرده‌اند و با این اوصاف باید فعلا صبرکنیم تا بلکه اقدامی انجام شود!
  حال تنهاگوشی‌هایی این پچ را دریافت خواهند کرد که از آخرین نسخه اندروید منتشر شده برای آندستگاه بهره ببرند و این یک پروژه مجزا برای تمام اسمارت‌فون و تبلت‌هایی است که آنتولید کننده پشتیبانی می‌کند و البته در خصوص هر محصول نیز باید آن کمپانی هماهنگی‌هایمختلفی را با تمام اپراتور‌های جهانی برای ارایه بهترین پوشش دهی داشته باشد. حال شرایطیرا فرض کنیم که یک تولید کننده پچ مذکور را برای تمام محصولات خود آماده کرده و بهاپراتور‌ها داده (که محال است!) و در این زمان مسئولیت کمپانی نیز به اتمام می‌رسداما به هیچ وجه نمی‌توانند اپراتور‌های جهانی را مجاب به ارایه آن پچ کنند (چیزی شبیهبه هفت خوان رستم).


  حال اگرآن اپراتور نیز بخواهد به‌روز رسانی را منتشر کند در این صورت می‌بایست تست‌های گسترده‌ایرا جهت اطمینان از رفع مشکل و… در تمام گوشی‌های مورد بحث انجام دهد و اگر بخواهد اینموضوع را نیز تست کند، تست مذکور تنها بر روی چند اسمارت فون پرچم‌دار انجام می‌شودو دستگاه‌های قدیمی چنین تست‌هایی را به خود نخواهند دید.
  در عملبسیاری از دستگاه‌های قدیمی به‌روز رسانی‌های امنیتی را دریافت نمی‌کنند و در نتیجهدر برابر هکر‌ها نفوذ پذیر می‌شوند. البته در این خصوص گوگل نیز هیچ کاری را نمی‌تواندانجام دهد و در قراردادش چنین چیزی با کمپانی‌ها ثبت نشده است. کمپانی‌ها، دستگاه‌هایبسیاری را تولید می‌کنند و البته چندان هم دوست ندارند که آن‌ها را به نسخه‌های جدیدآپدیت کنند و اپراتور‌ها نیز دستگاه‌های زیادی را پشتیبانی کرده و به آن‌ها خدمات می‌دهندو همچنان دوست ندارند تا هر دستگاهی را برای یک به‌روز رسانی جدید تست کنند. آن‌هابه جای اینکه برای دستگاه‌های قدیمی به‌روز رسانی منتشر کنند، بیشتر دوست دارند تاکاربران را به سمت خرید اسمارت فون‌های جدید هدایت نمایند.


  در آخریننسخه از اندرویدی که برای دستگاه‌ها منتشر می‌شود آخرین باگ‌های شناسایی شده برطرفمی‌شوند اما باگ‌های بسیاری بعد از آن کشف شده که اغلب دستگاه‌ها در برابر آن آسیبپذیر باقی می‌مانند. البته اندروید بخشی تحت عنوان checkfor updates دارد که کاربران از طریق آن می‌توانندآخرین به‌روز رسانی‌های منتشر شده را دریافت نمایند اما عدم وجود به‌روز رسانی جدیدبه معنای ایمن بودن دستگاه شما از باگ‌ها نیست.
  آی‌فونتضمین می‌دهد که آپدیت‌های امنیتی را در هر زمانی دریافت کنید!  همان طورکه مطالعه کردید ارایه یک به‌روز رسانی امنیتی در اندروید کاری بس طولانی و زمان‌براست، البته منظورمان از این آپدیت‌ها ارایه قابلیت‌های جدید نرم افزاری و… نیست و ماتنها امنیت کاربران را در نظر داریم و واقعا نمی‌توان گفت که کدام حفره امنیتی در دستگاهشما رفع خواهد شد و یا شده است و این موضوع بستگی به تولید کننده آن دارد که چه رویکردیداشته باشد.
  البتهگوگل سعی دارد که این مشکل را از طریق سرویس گوگل پلی برطرف سازد. گوگل پلی بر رویاندروید به‌صورت خودکار به‌روز رسانی می‌شود اما با وجود این، اکنون تمام این دستگاه‌هادر مرورگر وب دارای حفره‌های امنیتی بسیاری هستند و دلیل آن نیز به عدم توانایی گوگلبه آپدیت در این خصوص باز می‌گردد و این دستگاه‌ها در برابر MMSآسیب پذیر هستند.
  این موضوعواقعا افتضاح است! حالتی را تصور کنید که مایکروسافت برای لپ‌تاپ‌های ویندوزی به‌روزرسانی‌های امنیتی را منتشر نمی‌کرد و آن آپدیت را ابتدا به کمپانی‌هایی نظیر دل، اچ‌پی،لنوو و… می‌داد و سپس آن‌ها می‌بایست تصمیم می‌گرفتند که آیا این آپدیت منتشر شود یاخیر و در صورت انتشار نیز باید توسط محل مورد سکونت شما این به‌روز رسانی مورد تاییدقرار می‌گرفت ولی مایکروسافت به خوبی و البته به سادگی این موضوع را برطرف کرده است.این کمپانی آپدیت‌های امنیتی مختلف را مستقیما به کاربران تمام نسخه‌های ویندوز کهپشتیبانی می‌شوند، منتشر می‌کند و باید بدین نکته نیز اشاره کرد که خود گوگل نیز درخصوص سیستم عامل کروم رویکرد مشابهی دارد.  پس بااین اوصاف اگر موضوع امنیت برای شما در اسمارت فون‌ها مهم است، بهتر است که به سراغآی‌فون‌های کمپانی اپل و یا موبایل‌هایی با سیستم عامل ویندوزفون بروید که در این زمینهمایکروسافت از گوگل عملکرد بهتری دارد. برای مثال زمانی که یک حفره امنیتی در آی‌فون‌هاشناسایی شود، اپل به‌روز رسانی‌ای را برای تمام دستگاه‌های خود بدون توجه به اپراتور‌هامنتشر می‌کند.

  کنترلمجوز برنامه‌ها و حریم خصوصی در iOS بهتر است!


  مجوز اپلیکیشن‌هایمختلف چیزی است که iOS در آن بسیار بهتر از اندروید عملکرده و در اندروید شما تنها می‌توانید در حین نصب یک برنامه مشاهده کنید که برنامهچه مجوز‌هایی را برای دسترسی از شما می‌خواهد و در صورت تایید آن‌ها، برنامه را نصبمی‌کنید و در غیر این صورت از نصب برنامه منصرف می‌شوید اما iOSدر این بخش بسیار بهتر عمل می‌کند و کاربر قادر است که مجوز‌های برنامه‌ایرا کنترل کند و برای مثال دسترسی به داده‌ها را در آن برنامه با وجود نصب آن غیر فعالنماید.


  در اندروید،برنامه‌ها مجوز‌هایی را از کاربر می‌خواهد که بسیار بیشتر از چیزی است که برای اجرابه آن‌ها نیاز دارد و شما تقریبا نخواهید فهمید که این برنامه با مجوز‌های دریافت شدهتصمیم دارد چه کار‌هایی را انجام دهد. گوگل نیز تصمیم دارد بخشی برای مدیریت مجوز برنامه‌هادر نظر بگیرد ولی در حال حاضر بسیار کوچک و شاید دیر است.  البتهاپل در فروشگاه نرم‌افزاری خود نیز سخت گیری‌های خاصی را دارد و برنامه‌هایی با قابلیتمقابله با بدافزار‌ها را ترجیح می‌دهد. البته بیشتر بدافزار‌های اندروید نیز در خارجاز گوگل پلی منتشر می‌شوند و کاربران با دانلود یک برنامه از سایر مکان‌ها و نصب آندچار مشکل امنیتی می‌شوند اما در iOS چنین چیزی بدون جیلبریک امکانندارد.


  جمع بندی  گوگل می‌بایستاین وضعیت خود را بهبود دهد و کاملا غیر قابل قبول است که بسیاری از دستگاه‌ها به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت نمی‌کنند و حفره‌های امنیتی آ‌ن‌ها نیز همچنان برقرار می‌ماند.همچنین در بسیاری از دستگاه‌ها، بوت‌لودر قفل شده است و کاربران نیز نمی‌توانند ازطریق نصب کاستوم رام‌ها، باگ‌های دستگاه خود را برطرف کنند.


  اندرویدیک پلتفرم متن باز است که از لحاظ امنیتی در شرایط ضعیف‌تری نسبت به ویندوزفون قراردارد و ارایه به‌روز رسانی‌های امنیتی این سیستم عامل نیز به سختی انجام می‌شود و اغلبدستگاه‌های اندرویدی در برابر باگ‌های موجود آسیب پذیر هستند و دلیل آن نیز عدم دریافتپچ امنیتی در آن‌ها است.
  ویرایش توسط maya2015 : August 7th, 2015 در ساعت 10:38 PM

 2. کاربر مقابل از maya2015 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


 3. #2
  مغاک آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Jan 2017
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  11
  تشکر
  6
  تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

  پیش فرض

  به‌طور کلی ای او اس امن‌تر هست چون امکانات محدودتری در مقابل اندروید در اختیار کاربر قرار میده.

 4. #3
  fitka آواتار ها
  fitka آفلاين است كاربر ساده
  تاریخ عضویت
  Apr 2017
  نوشته ها
  16
  تشکر
  0
  تشکر شده 4 بار در 2 ارسال

  پیش فرض

  ios سیستم عامل حرفه ای هستش و برنامه نویسی حرفه ای روش انجام دادند و قابلیت های بسیاری نسبت به اندروید داره.

 5. 3 کاربر مقابل از fitka عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
قدرت گرفته از ویبولتین ،اکنون ساعت 12:36 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
کليه حقوق اين سايت متعلق به  شرکت فرهنگ سازان  است.هر گونه استفاده از مطالب اين سايت پيگرد قانوني دارد
سئو و بهينه سازي : سئو
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2014 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved