تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 25
    S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

پیش فرض راه اندازی آکواریوم آب شور حرفه ای و بزرگ

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
    برای یکی از مشتری ها در کرج یه آکواریوم بزرگ حرفه ای در دست راه اندازی دارم که مراحل راه اندازی اون رو به صورت کامل در این بخش قرار میدم تا دوستانی که تصمیم به راه اندازی سیستم جدید دارن بتونن از اون الگو برداری کنن.
    چون راه اندازی چنین سیستمی زمان بر هستش امیدوارم دوستان تحمل کنند
    همزمان با راه اندازی این سیستم عکس هایی رو از مراحل مختلف در این بخش قرار میدم
    تاریخ استارت ساخت آکواریوم اواخر آبان ماه (25 / 8 / 91) هستش و پیش بینی شده تا پایان سال 91 پروژه کامل بشه
    برای راه اندازی این سیستم در مرحله ی تکمیل چرخه ی نیتروژن از سریع ترین روش ممکن استفاده خواهد شد به نحوی که در مدت زمان کمتر از یک هفته از آبگیری آکواریوم، سیستم برای اضافه کردن ماهی آماده خواهد بود !! البته ماهی هایی که به این آکواریوم اضافه خواهند شد قبلاً قرنطینه شده خواهند بود!
    به هر حال سعی می کنم تا با بیشترین جزئیات ممکن پروسه ی ساخت و راه اندازی رو تشریح کنم و عکس های دقیق بزارم
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

2. 20 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

مشخصات سیستم (هزینه ی پیش بینی شده جهت راه اندازی آکواریوم قبل از اضافه کردن ماهی و مرجان و بدون سیستم روشنایی در حدود 12 میلیون تومن )

ابعاد آکواریوم : طول 250 سانتی متر ، عرض 80 سانتی متر و ارتفاع 80 سانتی متر (آبگیری 75 سانتی متر) ( خرید و ساخت شیشه ی آکواریوم، رفیوجیوم و سامپ در حدود یک میلیون و دویست هزار تومن با احتساب 40 عدد چسب ). شیشه ی آکواریوم 16 میل و شیشه ی سامپ و رفیوجیوم 6 میل در نظر گرفته شده

ظرفیت آکواریوم : 1500 لیتر که پیش بینی میشه در حدود 1200 الی 1250 لیتر حجم آبگیری باشه (پس از کسر شن کف و لایوراک ها)

اورفلو: اورفلو در مرکز آکواریوم در نظر گرفته شده تا با توجه به طول زیاد آکواریوم بهترین حالت انتقال آب به داخل سامپ به وجود بیاد. ابعاد اورفلو به طول 35 و عرض 18 در نظر گرفته شده که داخل اون با 500 عدد بیوبال پر شده (قیمت هر بیوبال 250 تومن) توضیحات بیشتر به هنگام ساخت و به همراه تصاویر قرار داده خواهد شد

سامپ: طول 120 ، عرض 60 و ارتفاع 50 به ظرفیت 360 لیتر که به 5 خونه تقسیم شده . 12 سانت برای پد (خونه ی اول ) و 25 سانت برای واتر پمپ ها (خونه ی آخر) در نظر گرفته شده

رفیوجیوم : طول 70 ، عرض 60 و ارتفاع 50 (آبگیری 45) با ظرفیت خالص تقریبی 170 لیتر که براش 4 تا لامپ مهتابی 60 سانت در نظر گرفته شده (دو تا سفید و دو تا صورتی)

واتر پمپ جهت انتقال آب از سامپ به آکواریوم : 2 عدد واتر پمپ NewJet 8000 شرکت آکواریوم سیستم (اینستنت اوشن) با ظرفیت انتقال آب 8000 لیتر در ساعت در نقطه ی صفر که مجموعاً میشه 16000 لیتر در ساعت در نقطه ی صفر که در ارتفاع 180 سانتی متری (80 ارتفاع شیشه و 100 ارتفاع پایه) و با توجه به پیچ و خم زیاد لوله کشی و طول زیاد لوله (در حدود 2/5 متر) در حدود 10000 لیتر در ساعت عبور آب از داخل سامپ رو ممکن میکنه(8 برابر حجم آکواریوم) (قیمت هر واتر پمپ 340 هزار تومن بوده که دو ماه پیش خریداری شده !!!)

اسکیمر : اینستنت اوشن مدل SKIM 1600 که اسکیمر فوق العاده ای هستش(480 هزار تومن دو ماه قبل خریداری شده این روزها فکر کنم در حدود 700 هزار تومن باشه!!)

موج ساز : 2 عدد از شرکت سیچه SICCE ایتالیا مدل های 7 و 8 که به ترتیب 10500 و 12000 لیتر قدرت گردش آب دارند (قیمت خرید به ترتیب 150 و 170 هزار تومن دو ماه قبل که این روزها به ترتیب در حدود 210 و 230 هزار تومن قیمت دارن)

مواد فیلتری داخل سامپ : 10 کیلو سرامیک ساخت شرکت ایستا ISTA از مدل پاور متریال(POWER MATERIAL) که از درجه ی تخلخل بسیار بالایی برخورداره (هر کیلو 15000 تومن)

پد یا فیلتر وول : محصول SYMEC از شرکت JBL - سه بسته ی 500 گرمی (هر بسته در حدود 30 هزار تومن)

شن کف : 200 کیلو شن سفید درجه ی یک و شسته شده (هر کیلو 1500 تومن)

نمک : 3 سطل 20 کیلویی برایت ول (قیمت هر سطل 200 هزار تومن)

UV : از شرکت JBL با قدرت 36 وات (به قیمت 400 هزار تومن که دو ماه پیش خریداری شده فکر کنم این روزها قیمتش در حدود 700 هزار تومن باشه!!!) واتر پمپ جهت انتقال آب به یو وی از شرکت اینستنت اوشن به قدرت 800 لیتر در ساعت در نقطه ی صفر (به قیمت 50 هزار تومن دو ماه قبل)

سیستم روشنایی : در حال خرید!! سیستم روشنایی احتمالاً led انتخاب و از ایتالیا خریداری و به ایران انتقال پیدا می کنه. در حال قیمت گیری و نهایی کردن خرید هستیم ! من دو تا سیستم از شرکت اکوگزاتیک ecoxatic و کسیل kessil رو پیشنهاد دادم که بهترین لامپ های led مخصوص آکواریوم در جهان هستند. این led ها هر کدوم 100 الی 120 وات هستن که برای چنین سیستمی 4 الی 6 led انتخاب خواهند شد که در کنار 6 الی 8 لامپ t5 اکتینیک سیستم روشنایی رو تشکیل خواهند داد. قیمت هر کدوم از led ها در حدود 300 الی 500 دلار هستش . البته هنوز قطعی نشده و شاید در نهایت از لامپ های متال 250 وات (4 عدد) استفاده کردیم!

لایوراک: 300 کیلو که 100 کیلو لایوراک پایه به قیمت هر کیلو 4000 تومن و 200 کیلو لایوراک درجه یک هر کیلو 7000 تومن در نظر گرفته شده

یه سری وسیله ی دیگه مثل شیر، لوله، زانو و طلق روی اور فلو که در حدود 500 هزار تومن آب خوردن.

عکس های نصب و راه اندازی به زودی قرار داده خواهند شد
    ویرایش توسط S.H.Moradi : November 30th, 2012 در ساعت 03:58 AM
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

iliya08 آواتار ها
    iliya08 آفلاين است کاربر متوسط
    تشکر شده 535 بار در 196 ارسال

جناب مرادی ممنون از اطلاعاتتون شما خودتون این دو مارک led رو تست کردید.برای این عمق مناسبه.?

5. 2 کاربر مقابل از iliya08 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط iliya08 نمایش پست ها
    جناب مرادی ممنون از اطلاعاتتون شما خودتون این دو مارک led رو تست کردید.برای این عمق مناسبه.?

سلام
    من این دو تا مارک رو تست نکردم و تو ایران هیچ کسی این سیستم رو نداره ! اصلاً led صد وات و 125 وات حتی از این چینی هاش هم کسی تو ایران رو سیستمش نداره یعنی امکانات نصب و راه اندازیش وجود نداره !
    این دو تا مارک که معرفی کردم فعلاً بهترین لامپ های حرفه ای جهان هستند که مخصوص آکواریوم های عمیق طراحی شدن
    قاب این led ها تقریباً به قطر 8 الی 10 سانت و ارتفاعشون در حدود 15 سانت هستش که تمام تجهیزات راه اندازی رو به همراه خودشون دارن و فقط باید به برق بزنید و نکته ی مهم تر اینکه مخصوص آکواریوم ساخته شدن!!!!

kessil-a350-1-2.jpg

pend1.jpg

7. 12 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

iliya08 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها
    سلام
    من این دو تا مارک رو تست نکردم و تو ایران هیچ کسی این سیستم رو نداره ! اصلاً led صد وات و 125 وات حتی از این چینی هاش هم کسی تو ایران رو سیستمش نداره یعنی امکانات نصب و راه اندازیش وجود نداره !
    این دو تا مارک که معرفی کردم فعلاً بهترین لامپ های حرفه ای جهان هستند که مخصوص آکواریوم های عمیق طراحی شدن
    قاب این led ها تقریباً به قطر 8 الی 10 سانت و ارتفاعشون در حدود 15 سانت هستش که تمام تجهیزات راه اندازی رو به همراه خودشون دارن و فقط باید به برق بزنید و نکته ی مهم تر اینکه مخصوص آکواریوم ساخته شدن!!!!

kessil-a350-1-2.jpg

pend1.jpg

البته جسارت هستش خدمتتون ولی بنظرتون تعداد بیشتر از مدل PAR38 در نظر بگیرید بهتر نیستش؟ مثلا پیشنهاد من 16 تا از مدل زیر هستش که 6 تا PAR38 Royal Blue Aquarium LEDو 10 تاPAR38 12K Aquarium LED که مجموعش میشه 1600 دلار و دیگه از مهتابی t5 استفاده نکنید
    Ecoxotic PAR38 LED Aquarium Lights

9. 8 کاربر مقابل از iliya08 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

البته جسارت هستش خدمتتون ولی بنظرتون تعداد بیشتر از مدل par38 در نظر بگیرید بهتر نیستش؟ مثلا پیشنهاد من 16 تا از مدل زیر هستش که 6 تا par38 royal blue aquarium ledو 10 تاpar38 12k aquarium led که مجموعش میشه 1600 دلار و دیگه از مهتابی t5 استفاده نکنید
    ecoxotic par38 led aquarium lights

سلام
    همونطور که تو سایت این شرکت هم اعلام شده لامپ هایی که شما معرفی کردید اسپات لایت spot light هستند که به عنوان تنها لامپ آکواریوم به درد نمی خورن و باید در کنار سایر لامپ های مهتابی یا led مورد استفاده قرار بگیرن
    از طرف دیگه برای آکواریوم ما حداقل 50 تا از این لامپ ها مورد نیاز هستش و نه 16 تا که قیمتش بیشتر از مدل های انتخابی من میشه !
    لامپ های انتخابی بنده 100 و 120 وات هستند با لنز 120 درجه که بیشترین پوشش نوری و نفوذ در آب رو ایجاد می کنند اما با تمام این تفاسیر به دلیل خطی بودن نور تولیدی اونها استفاده از مهتابی الزامی هستش تا تمام نقاط آکواریوم پوشش داده بشه
    البته همونجور که گفتم هنوز خرید این لامپ ها قطعی نشده و شاید در نهایت از لامپ متال 250 وات استفاده کنیم !

11. 9 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

iliya08 آواتار ها

سلام
    همونطور که تو سایت این شرکت هم اعلام شده لامپ هایی که شما معرفی کردید اسپات لایت spot light هستند که به عنوان تنها لامپ آکواریوم به درد نمی خورن و باید در کنار سایر لامپ های مهتابی یا led مورد استفاده قرار بگیرن
    از طرف دیگه برای آکواریوم ما حداقل 50 تا از این لامپ ها مورد نیاز هستش و نه 16 تا که قیمتش بیشتر از مدل های انتخابی من میشه !
    لامپ های انتخابی بنده 100 و 120 وات هستند با لنز 120 درجه که بیشترین پوشش نوری و نفوذ در آب رو ایجاد می کنند اما با تمام این تفاسیر به دلیل خطی بودن نور تولیدی اونها استفاده از مهتابی الزامی هستش تا تمام نقاط آکواریوم پوشش داده بشه
    البته همونجور که گفتم هنوز خرید این لامپ ها قطعی نشده و شاید در نهایت از لامپ متال 250 وات استفاده کنیم !
    با تشکر از توضیحتون امکان اینکه بخاطر زاویه 60 درجه بالاتر نصب بشه که پوشش بهتری داشته باشه هستش؟من با توجه به عکس هایی که گذاشته و بدون لامپ دیگه تانک رو تجهیز
    ecoxotic_par38_led_lightslr.jpg
    عکس های پیوست شده عکس های پیوست شده

13. 6 کاربر مقابل از iliya08 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

با تشکر از توضیحتون امکان اینکه بخاطر زاویه 60 درجه بالاتر نصب بشه که پوشش بهتری داشته باشه هستش؟من با توجه به عکس هایی که گذاشته و بدون لامپ دیگه تانک رو تجهیز
    ecoxotic_par38_led_lightslr.jpg

سلام
    تو این عکس ها فقط آکواریوم رو روشن کردن!!! با یه مهتابی هم میشه اینجوری نور پردازی کرد!
    ما نور رو برای تغذیه ی مرجان ها استفاده می کنیم و نه فقط نور پردازی آکواریوم

15. 7 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

nasimeyas آواتار ها
    nasimeyas آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    31
    تشکر شده 553 بار در 123 ارسال

جناب مرادی چرا از اسکیمرهای اسکیمز استفاده نکردید ، آیا به دلیل کمیاب بودن هست یا سطح کیفی آکواریوم سیستم و اسکیمز را برابر می دانید

17. 4 کاربر مقابل از nasimeyas عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط ********* نمایش پست ها
    جناب مرادی چرا از اسکیمرهای اسکیمز استفاده نکردید ، آیا به دلیل کمیاب بودن هست یا سطح کیفی آکواریوم سیستم و اسکیمز را برابر می دانید

سلام
    اسکیمز تو بازار موجود نیست و فقط چند نفری هنوز چندتایی دارن که قیمتش بالای یک میلیون تومن هستش و به نظرم اینقدر نمی ارزن
    اسکیمر اینستنت اوشن با توجه به پولی که پرداخت می کنید بسیار عالی هستش

19. 10 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

iliya08 آواتار ها

سلام تو این عکس ها فقط آکواریوم رو روشن کردن!!! با یه مهتابی هم میشه اینجوری نور پردازی کرد! ما نور رو برای تغذیه ی مرجان ها استفاده می کنیم و نه فقط نور پردازی آکواریوم
    جناب مرادی جسارتا نظرتون راجع به این سیستم چیه فکر کنم در حدود 2500$ قیمتش هستش Vertex Aquaristik > Products > Lighting > LED > Illumina > Illumina SR 200 - Was offered until July 2012

21. 4 کاربر مقابل از iliya08 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

جناب مرادی جسارتا نظرتون راجع به این سیستم چیه فکر کنم در حدود 2500$ قیمتش هستش Vertex Aquaristik > Products > Lighting > LED > Illumina > Illumina SR 200 - Was offered until July 2012

سلام
    مدل SR260 و SR360 این شرکت جدیدتر و بهتر هستند ولی خیلی گرون درمیان! 120 سانت این دو تا مدل به ترتیب در حدود 3600 و 4600 دلار درمیان !!!!! ضرب در 3000 تومن بکنید !!! تازه باید دو تا خریده بشه! آدم بی خیال آکواریوم بشه راحت تره !!
    هر جور حساب می کنم نور led مناسب این آکواریوم زیر 20 میلیون تومن در نمیاد!!!!!!
    کل پروژه قراره با ماهی و مرجان و نور حداکثر 25 میلیون تومن بشه حالا باید چیکار کنیم خدا میدونه!
    یکی از دوستان این دوستمون(منظورم صاحب آکواریوم هستش) تو تایوان دفتر داره، گیر داده بیاید براتون led مارک ادیسون (10 وات ) بفرستم خیلی عالیه ! خیلی از شرکت های اروپایی از همین مارک استفاده می کنن!! حداکثر با 2 میلیون تومن هم پروژه ی نور پیچیده میشه !! کارفرمای پروژه هم داره قلقلک میشه همین کار رو کنه! البته مارک ادیسون مارک خوبیه حداقل خیلی از این مارک های متنوع تو بازار بهتره ولی .....
    البته عجله ای برای نور نیست و شاید تا دو ماه طول بکشه و تا اون موقع یه کاری کردیم!

23. 9 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

iliya08 آواتار ها

سلام
    مدل SR260 و SR360 این شرکت جدیدتر و بهتر هستند ولی خیلی گرون درمیان! 120 سانت این دو تا مدل به ترتیب در حدود 3600 و 4600 دلار درمیان !!!!! ضرب در 3000 تومن بکنید !!! تازه باید دو تا خریده بشه! آدم بی خیال آکواریوم بشه راحت تره !!
    هر جور حساب می کنم نور led مناسب این آکواریوم زیر 20 میلیون تومن در نمیاد!!!!!!
    کل پروژه قراره با ماهی و مرجان و نور حداکثر 25 میلیون تومن بشه حالا باید چیکار کنیم خدا میدونه!
    یکی از دوستان این دوستمون(منظورم صاحب آکواریوم هستش) تو تایوان دفتر داره، گیر داده بیاید براتون led مارک ادیسون (10 وات ) بفرستم خیلی عالیه ! خیلی از شرکت های اروپایی از همین مارک استفاده می کنن!! حداکثر با 2 میلیون تومن هم پروژه ی نور پیچیده میشه !! کارفرمای پروژه هم داره قلقلک میشه همین کار رو کنه! البته مارک ادیسون مارک خوبیه حداقل خیلی از این مارک های متنوع تو بازار بهتره ولی .....
    البته عجله ای برای نور نیست و شاید تا دو ماه طول بکشه و تا اون موقع یه کاری کردیم!

ادیسون یک مدل par38 داره که اگه بشه وارد کرد واقعا میارزه من قیمت 10 واتش رو گرفتم 12 دلار هستش.یکسری ماژول 24 وات (8 تا 3 وات) که 4 تا آبی 455 و 4 تا 7000 کلوین(مشابه ماله excotic ) با led های ادیسون من تو علی بابا پیدا کردم میداد 54 دلار

25. 6 کاربر مقابل از iliya08 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

سلام
    بالاخره برای سیستم نور این آکواریوم لامپ led مارک CREE آمریکا سفارش دادیم و تا هفته ی بعد به دستمون می رسه. البته یه تعداد بیشتر برامون ارسال میشه و دوستانی که لازم داشتن بفرمایند براشون ارسال می کنم.
    لامپ های در نظر گرفته شده برای این سیستم 1200 لیتری مجموعاً 844 وات و در حدود 60000 لومن )
    لامپ های اصلی: 48 عدد ، سفید 8300 کلوین ، 10 وات، 1040 لومن، از سری لامپ های X-Lamp و مدل XM-L مجموعاً 480 وات
    لامپ های آبی : 84 عدد رویال بلو ، 3/5 وات، 450 الی 465 نانومتر از سری لامپ های X-Lamp و مدل XP-E مجموعاً 294 وات
    لامپ های صورتی: 12 عدد، 3/5 وات، 620 الی 630 نانومتر از سری لامپ های X-Lamp و مدل XP-E مجموعاً 42 وات
    لامپ های سبز: 8 عدد، 3/5 وات، 520 الی 535 نانومتر از سری لامپ های X-Lamp و مدل XP-E مجموعاً 28 وات

ویرایش توسط S.H.Moradi : June 29th, 2013 در ساعت 11:44 AM

27. 17 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

shakeri.m آفلاين است تازه وارد
    چو ایران نباشد تن من مباد
    سن کاربر
    32
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

سلام میخواستم نظر شما رو درباره سرامیک ایستا تایوان بدونم.

29. کاربر مقابل از shakeri.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط shakeri.m نمایش پست ها
    سلام میخواستم نظر شما رو درباره سرامیک ایستا تایوان بدونم.

سلام
    نسبت به قیمتش خیلی خوبه! من خودم فعلاً فقط از همین سرامیک ها استفاده می کنم

31. کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

yosefbahar آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    35
    تشکر شده 19 بار در 16 ارسال

سلام اقای مرادی من یه اکواریوم ابشور با 120 کیلو صخره. 20 عدد ریف و ماهی ب تعداد 15عدد دارم . اکواریوم من در ابعاد طول150*عرض50*ارتفاع70 هستش. من میخوام ابعدشو در 120*50*68تعقیر بدم ب خاطر قسمت اورفلو و جاگیر بودن و بعضی از مسایلی که در ساخت اکواریوم قدیم رعایت نشده بود .درحال حاظر شرایط اب و ماهیام و ریفها در و وضعیت مطلوب هستند. برای جا ب جایی شما چه راه کاری پیش نهاد میدید که ماهی ها و ریف هام اسیب نبینن و بتونم صخره و ریفهامو تو اکواریوم جدید انتقالش بدم. چون من می خوام از اسکیمر.دینیتراتور.پمپ.موج ساز وغیره وسایل اکواریوم قبلیم استفاده کنم و هزینه بابت وسایل لازم برای اکواریوم جدید نکنم.چطوری اکواریوم جدیدو راه اندازی کنم؟ ایا شدنی هستش؟ و میشه لوازم سامپ از قبیل سرامیک نخودی و غیره با اب اکواریوم قدیمو انتقال بدم ب اکواریوم جدید یا که باید اکواریوم با اب جدید راه اندازی کنم لطفا راهنمای کنید ممنون میشم

33. کاربر مقابل از yosefbahar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

TMT.MP آفلاين است تازه وارد
    Kahroba
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 8 بار در 2 ارسال

جناب مرادی سلام . اول صفحه رو که دیدم خوشحال شدم . گفتم چیزی که می خواستم رو پیدا کردم ... پس چرا مطالب تموم شد ؟ عکسا کو ؟ چون منم در حال راه اندازی همچین سایزی هستم . لطفا ادامه بدید ...

35. 7 کاربر مقابل از TMT.MP عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط TMT.MP نمایش پست ها
    جناب مرادی سلام . اول صفحه رو که دیدم خوشحال شدم . گفتم چیزی که می خواستم رو پیدا کردم ... پس چرا مطالب تموم شد ؟ عکسا کو ؟ چون منم در حال راه اندازی همچین سایزی هستم . لطفا ادامه بدید ...

سلام
    متاسفانه چند تا عکسی که از راه اندازی گرفته بودم پاک شدن اما صاحب آکواریوم یه آرشیو کامل داره که سر فرصت عکس ها رو میگیرم و در این بخش قرار میدم

37. 12 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ebi57 آواتار ها
    ebi57 آفلاين است كاربر ساده
    ريف اوج زيبايي خلقت
    سن کاربر
    34
    تشکر شده 159 بار در 40 ارسال

سلام اقاي مرادي:
    مطلبي رو كه شروع كرده بوديد ديگه ادامه نداديد خيلي از دوستان منتظر دنباله ماجرا بودن وهستن.اي كاش اين پستو ادامه بديد ونحوه تكميلش بخصوص لوله كشي سيستم وبقيه جزييات اين سيستم رو با عكس قرار بديد يا مثلا سيستم خودتون رو قرار بديد.
    با تشكر فراوان.راستي مجله چاپ شد؟

39. 8 کاربر مقابل از ebi57 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین