تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 26
    S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

پیش فرض نانو آکواریوم های آب شور

با سلام
    در این بخش به راه اندازی و معرفی آکواریوم های آب شور کوچک یا نانو خواهیم پرداخت. .همچنین تصاویر زیبایی از نمونه آکواریوم های راه اندازی شده در کشورهای مختلف را نیز در این بخش قرار خواهیم داد.
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

2. 5 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

آکواریوم های نانو آب شور معمولاً به آکواریوم هایی با حجم کمتر از 100 لیتر اتلاق می شود
    نگهداری صحیح از این آکواریوم ها بسیار سخت بوده و نیاز به تبحر دارد زیرا کنترل پارامترهای آب و همچنین تامین تجهیزات مناسب برای آن عملی دشوار است به ویژه در ایران که تقریباً هیچ اسکیمر مناسبی از برندهای معتبر و معروف تو بازار موجود نیست. همچنین تهیه موج ساز و سیستم روشنایی هم به سختی امکان پذیر است.
    در ادامه چند تصویر از نانو آکواریوم های مختلف را معرفی می کنم که امیدوارم دوستان از دیدن اونها لذت ببرن
    البته این نکته رو هم اضافه کنم که در سیستم های نانو معمولاً کمتر از ماهی نگهداری میشه و یا حداقل اینکه به 4 الی 8 ماهی بسیار کوچک بسنده میشه!
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

4. 8 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

6. 10 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

با سلام
    یه توصیه: فکر نکنید که راه اندازی و نگهداری چنین سیستم هایی با این حجم مرجان برای بلند مدت کار چندان راحتی باشه برای این کار نیاز به تعویض مکرر آب، استفاده از اسکیمر قوی و یا مواد فیلتر کننده ی قوی هستش!
    آکواریوم چهارم از بالا و آکواریوم آخر فکر کنم هر کدوم بالای 3 میلیون تومن مرجان داشته باشن!

8. 10 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

benyamin givi آواتار ها
    benyamin givi آفلاين است كاربر ساده
    never is late...
    تشکر شده 104 بار در 19 ارسال

استاد مرادی این گونه اسکولیمیا ها و آکان لرد ها و یا اون چلیس های تازه فرگ شده در تانک چهارم اصلا تو ایران میاد؟

10. کاربر مقابل از benyamin givi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

benyamin givi آواتار ها
    never is late...

12. 7 کاربر مقابل از benyamin givi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

benyamin givi آواتار ها
    never is late...

gallery_77832_2_768348.jpg
    march 2010.jpg

البته این تانک آخری فکر می کنم 200 250 لیتر باشه نمیدونم در رده ی نانو قرار میگیره یا نه......

fts1.jpg

14. 8 کاربر مقابل از benyamin givi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

benyamin givi آواتار ها
    never is late...

اگر راجع به چگونگی نگهداری sps در این تانک ها هم توضیح بدین بسیار ممنون میشم.....

16. 4 کاربر مقابل از benyamin givi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin givi نمایش پست ها
    استاد مرادی این گونه اسکولیمیا ها و آکان لرد ها و یا اون چلیس های تازه فرگ شده در تانک چهارم اصلا تو ایران میاد؟
    سلام
    بله انواع دونات ها، مرجان های سخت و بلاستوموساها وارد ایران میشن اما خیلی کم یعنی توی یه بار 20 باکسی که شاید 400 عدد مرجان باشه شاید 10 تا هم مرجان تک باشه که خیلی گرون هستند (از 150 الی 800 هزار تومن) به همین دلیل خیلی کم وارد میشن
    یه موضوع دیگه هم اینه که بسیار از مرجان هایی که تازه وارد کشور میشن به دلیل مسافت و ساعات طولانی پرواز دچار استرس هستند و شاید یک ماه طول بکشه تا به شکل نرمال و ظاهر درستشون برسن و به همین دلیل شاید خیلی از مرجان هایی که شما ممکنه تو بعضی آکواریوم فروشی ها دیده باشید و به نظرتون معمولی بیان اگر تو یه سیستم درست قرار بگیرن بعد از یه مدت مثل مرجان های تو همین تصاویر میشن! برای خود من خیلی از این اتفاق ها افتاده! مرجان هایی که به نظر مشتری ها بسیار ضعیف و کوچیک و از نظر رنگ معمولی میومدن بعد از قرار گرفتن تو سیستم اصلی فروشگاه و گذشت دو ماه به شدت خواهان و مشتری پیدا می کردن و بعضی هاشون هم معتقد بودن که ما مرجان های تاپ رو برای خودمون برمی داریم!!! در حالیکه من خودم معمولاً مرجان هایی که فروش نمیرن رو میزارم تو ویترین فروشگاه!

اگر راجع به چگونگی نگهداری sps در این تانک ها هم توضیح بدین بسیار ممنون میشم.....

شرایط نگهداری sps ها تو آکواریوم های نانو با آکواریوم های بزرگ فرقی نداره ! فقط باید کیفیت آب رو تو بالاترین حد نگهداری کنید! اسکیمر قوی، تعویض آب منظم (هر هفته 20 درصد)، حفظ دما بین 23 الی 25 درجه ی سانتی گراد، نور قوی، نگهداری kh در سطح 8 و کلسیم بین 420 الی 460 و استفاده ی منظم از املاح و عناصر مورد نیاز میتونه در نگهداری صحیح از اونها بسیار موثر باشه!
    دقت داشته باشید ممکنه تو شرایط نه خیلی ایده آل هم بشه مرجان های سخت رو نگهداری کرد اما رنگ و رشدشون تو شرایط ایده آل متفاوت هستش!! اگر به دنبال مرجان های ایده آل هستید باید شرایط آب رو ایده آل کنید!

18. 7 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

benyamin givi آواتار ها
    never is late...

4777518325_6afbebb7a3_o.jpg
    FullEdit.jpg
    5625442426_d489204bcc_o.jpg
    6145643189_c820ea9276_o.jpg
    nano-B- (221).jpg
    gallery_45694_2_1356252512_50907.jpg
    gallery_65559_2_188185.jpg

دوستان این آخری هم نانو نیست اما اکثر کورال هاش آکواکالچرد(پرورش یافته در آکواریوم) هستن و سایزشون جون میده برای نانو...!

TankNov2012 (2).jpg

20. 9 کاربر مقابل از benyamin givi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

benyamin givi آواتار ها
    never is late...

جناب مرادی گونه های خوب آکروپورا در سایز مناسب برای تانک های نانو رو از کجا میشه تهیه کرد؟ چون در اکثر آکواریومی ها در نواب تو بارشون اصلا sps پیدا نمیشه چه برسه به اینکه آدم به دنبال گونه ای خاص باشه..!

1395928_10151903279519806_1490754953_n.jpg

22. 2 کاربر مقابل از benyamin givi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

جناب مرادی گونه های خوب آکروپورا در سایز مناسب برای تانک های نانو رو از کجا میشه تهیه کرد؟ چون در اکثر آکواریومی ها در نواب تو بارشون اصلا sps پیدا نمیشه چه برسه به اینکه آدم به دنبال گونه ای خاص باشه..!

1395928_10151903279519806_1490754953_n.jpg

سلام
    بعضی وقت ها آقای فرهاد خلیل بیگی میاره ! من تقریباً تمام این آکروپوراها رو خریدم و فروختم
    خود من هم یه لاین جدید پیدا کردم که مرجان های خاص رو میارم! هفته ی آینده انواع دونات های بسیار ویژه و آکروپورا و مونتی پورا به دستم میرسه
    شاید عکش هاشون رو تو بخش فروشگاه قرار دادم

24. 7 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

benyamin givi آواتار ها
    never is late...

41764e4e247f65815.jpg

یک سوال داشتم...
    اگر راجع به این شن سیاه توضیح بدین ممنون میشم.... آیا تو ایران میشه این شنو تهیه کرد؟

26. 2 کاربر مقابل از benyamin givi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

41764e4e247f65815.jpg

یک سوال داشتم...
    اگر راجع به این شن سیاه توضیح بدین ممنون میشم.... آیا تو ایران میشه این شنو تهیه کرد؟

سلام
    نوعی شن ساحلی هستش که فکر کنم تو جزیره ی قشم هم پیدا میشه!
    یه زمان تو بازار موجود بود و بعضی از آکواریوم فروشی ها داشتن اما من خیلی وقته ندیدم

28. 6 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

sarvar63 آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 14 بار در 8 ارسال

سلام آقای مرادی
    من قصد دارم یکی از این تانکا راه اندازی کنم، چنتا سوال داشتم، چه تجهیزاتی کلا لازم داره؟ (موج سازهم میخواد؟) استفاده از تانکای آماده (اسکیمردار) رو توصیه میکنین، یعنی بدون سامپ جواب میده؟ در رابطه با سیفونش هم یک توضیحی بدین ممنون میشم. باتشکر

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط sarvar63 نمایش پست ها
    سلام آقای مرادی
    من قصد دارم یکی از این تانکا راه اندازی کنم، چنتا سوال داشتم، چه تجهیزاتی کلا لازم داره؟ (موج سازهم میخواد؟) استفاده از تانکای آماده (اسکیمردار) رو توصیه میکنین، یعنی بدون سامپ جواب میده؟ در رابطه با سیفونش هم یک توضیحی بدین ممنون میشم. باتشکر

سلام
    این سیستم هایی که می بینید کاملاً حرفه ای هستند که از تجهیزات حرفه ای هم استفاده کرده اند ممکنه بعضی از این تجیهزات تو ایران موجود نباشه ولی اگر خودتون حرفه ای باشید و حال و حوصله ی رسیدگی به تانک رو داشته باشید با تعویض آب می تونید جبران مثلاً نبود اسکیمر درجه ی یک رو جبران کنید. یه همچین سیستم هایی با حجم 50 الی 100 لیتر بدون موجود زنده به صورت متوسط در حدود 1 الی 3 میلیون تومن هزینه ی راه اندازی دارند. آکواریوم های آماده ای که تو بازار هستند به درد ریف نمی خورن! برای تعویض آب هم می تونید هفته ای 10 الی 20 درصد انجام بدید!
    من احتمالاً برای خودم هم راه اندازی می کنم که در این صورت نحوه ی راه اندازی اون رو توضیح خواهم داد البته یه مقدار سرم شلوغه ممکنه یه مدت طول بکشه!

31. 7 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

benyamin givi آواتار ها
    never is late...

نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها

سلام
    بعضی وقت ها آقای فرهاد خلیل بیگی میاره ! من تقریباً تمام این آکروپوراها رو خریدم و فروختم
    خود من هم یه لاین جدید پیدا کردم که مرجان های خاص رو میارم! هفته ی آینده انواع دونات های بسیار ویژه و آکروپورا و مونتی پورا به دستم میرسه
    شاید عکش هاشون رو تو بخش فروشگاه قرار دادم

جناب مرادی این بارتون نرسید؟

m.rahimi.m آواتار ها
    m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
    سن کاربر
    خیلی زیاد
    تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

سلام .

به فکرم زده یه نانو شور هم محض درک حس شور داری راه بندازم .

البته حجمی که ذهنم بود یه چیز حدود 30 لیتر بود توش نهایت نهایت یه مرجان مقاوم و یه دلقک نگه دارم .

حالا ازون جهت که بنده به هیچ وجه تجربه شور ندارم ، میخاستم ببینم چقد هزینه راه اندازی و نگه داری این تانک میشه ؟

البته شنیدم که نگهداری تانک نانو کار هر کسی نیست ( اینو هم در نظر بگیرید با توجه به موجودات کم این تانک باز هم با نگه داری این حجم به مشکل بر میخورم ) ؟

34. 2 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط m.rahimi.m نمایش پست ها
    سلام .

به فکرم زده یه نانو شور هم محض درک حس شور داری راه بندازم .

البته حجمی که ذهنم بود یه چیز حدود 30 لیتر بود توش نهایت نهایت یه مرجان مقاوم و یه دلقک نگه دارم .

حالا ازون جهت که بنده به هیچ وجه تجربه شور ندارم ، میخاستم ببینم چقد هزینه راه اندازی و نگه داری این تانک میشه ؟

البته شنیدم که نگهداری تانک نانو کار هر کسی نیست ( اینو هم در نظر بگیرید با توجه به موجودات کم این تانک باز هم با نگه داری این حجم به مشکل بر میخورم ) ؟

سلام جناب رحیمی
    با توجه به کوچیک بودن تانک نیاز به رسیدگی به اون بیشتر خواهد بود و با توجه به اینکه امکان نصب اسکیمر برای چنین سیستمی وجود نداره باید به صورت منظم و هفتگی تعویض آب انجام بشه
    اگر بیخیال مرجان بشید با 200 تومن میشه کار رو جمع و جور کرد (البته با حداقل امکاناتی که لازم هستش!) اما برای نگهداری مرجان به نور نیاز دارید که فکر کنم در حدود 100 تومنی هزینه برمیداره!

36. 2 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

m.rahimi.m آواتار ها
    m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
    سن کاربر
    خیلی زیاد
    تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

سلام جناب مرادی . ممنون از پاسختون
    سوال های دیگه ام دارم که کم کم مطرح میکنم و پیش میرم . سوال های مبتدیانه بندرو هم بزارید رو این حساب که حتی دستم به تانک آبشور نخورده :d.

کرم های لوله ای پلیپ ها هم مشمول داشتن نور مناسب هستن ؟؟

این اسکیمر هایی که برای مثلا 80 لیتر مناسب هست امکان نصب رو این تانک رو نداره . به چه علت ؟

این حداقل شامل چه چیز هایی میشه و شامل چه چیزهایی نمیشه ؟

ممنونم از صبر و پاسختون .

38. 2 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین