تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    mohsenbazdar آواتار ها
    mohsenbazdar آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 136 بار در 72 ارسال

پیش فرض جلبک مویی سبز در آکواریوم ریف

همون طور که از اسمه این جلبک پیداست یه جلبک کاملا مزاحمه و وقتی کل آکواریومو بپوشونه میتونه ریفها رو از بین ببره و اصطلاحا خفه کنه .... این جلبک از نظر سازگاری با هر نوری و هر نوع شرایطی خودشو سازگار میکنه ..... جلبک مویی معمولا همراه ریف یا سنگ وارد آکواریوم میشه و بعد رشد میکنه و کل آکواریومو میپوشونه ....
    برای از بین بردن این جلبک در صورت نداشتن ریف بعد از پاکسازی به صورت فیزیکی( فرچه با آب شور ) میتونین چند روز تانکو کاملا تاریک کنین و یا بپوشونینش البته شرایط نیترات و فسفات تانک هم بی دخیل نیستند ....
    البته محلولهایی هم در بازار هست که بعضی فروشندگان ادعا دارند که به راحتی این جلبکو از بین میبره ...مثه Algae fix marine مارک ای پی آی و حتی Antired ...البته اینها باز جای بحث داره فعلا خودم اولین دوز Algaefix رو استفاده کردم و امید به تاثیر پذیری اون دارم.... در بعضی از سایتهای خارجی گفته شده با بالا بردن منیزیوم این جلبک از بین میره که این هم به خاطر به هم خوردن تعادل ، جای بحث داره....
    از دوستان و اساتید ممنون میشم اطلاعاتشون رو در اختیار بنده و دوستانی که با این بلای آکواریوم سوز دست به گریبانند قرار بدهند

2. 2 کاربر مقابل از mohsenbazdar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenbazdar نمایش پست ها
    همون طور که از اسمه این جلبک پیداست یه جلبک کاملا مزاحمه و وقتی کل آکواریومو بپوشونه میتونه ریفها رو از بین ببره و اصطلاحا خفه کنه .... این جلبک از نظر سازگاری با هر نوری و هر نوع شرایطی خودشو سازگار میکنه ..... جلبک مویی معمولا همراه ریف یا سنگ وارد آکواریوم میشه و بعد رشد میکنه و کل آکواریومو میپوشونه ....
    برای از بین بردن این جلبک در صورت نداشتن ریف بعد از پاکسازی به صورت فیزیکی( فرچه با آب شور ) میتونین چند روز تانکو کاملا تاریک کنین و یا بپوشونینش البته شرایط نیترات و فسفات تانک هم بی دخیل نیستند ....
    البته محلولهایی هم در بازار هست که بعضی فروشندگان ادعا دارند که به راحتی این جلبکو از بین میبره ...مثه Algae fix marine مارک ای پی آی و حتی Antired ...البته اینها باز جای بحث داره فعلا خودم اولین دوز Algaefix رو استفاده کردم و امید به تاثیر پذیری اون دارم.... در بعضی از سایتهای خارجی گفته شده با بالا بردن منیزیوم این جلبک از بین میره که این هم به خاطر به هم خوردن تعادل ، جای بحث داره....
    از دوستان و اساتید ممنون میشم اطلاعاتشون رو در اختیار بنده و دوستانی که با این بلای آکواریوم سوز دست به گریبانند قرار بدهند

سلام
    در مورد موثر بودن اون دو تا دارو روی این جلبک خود شرکت های تولید کننده هم چنین ادعایی نکردن!!! حالا فروشنده ها چی میگن خدا میدونه! اگر نتیجه ی تست رو اعلام بفرمایید متشکر میشیم

Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

4. 3 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mohsenbazdar آواتار ها
    سن کاربر
    23

جناب مرادی حرفتون درسته من روزه اول این محلولو اضافه کردم با استفاده از فرچه سنگهایی که جلبکشون زیاد بودو تمیز کردم و از اون روزتا الان که دوز چهارم محلول Algae fix رو اضافه کردم مقدار رشدشون خیلی کمتر شده ولی به هیچ عنوان از بین نرفتن ...امیدوارم اثر کنه ...در ضمن به خاطر خستگی و تنبلی لایو راکها رو داخل تانک فرچه کشیدم و مقدار کمی سیفون کردم و تمامی پدها رو عوض کردم از اون روز ریفهام خوب باز نمیشن ....امشب با تستر سرا که میدونم دقیق نیست یه تست میزنم خبره وضعیت آبو میدم .....

6. کاربر مقابل از mohsenbazdar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mohsenbazdar آواتار ها
    سن کاربر
    23

درود به همه
    من پنجمین دوز رو هم اضافه کردم ولی هیچ تاثیر چشم گیری ندیدم فقط رشده دیاتومها کاملا متوقف شده..... یکی از دوستان نزدیک با آنتی رد آکوامدیک این جلبکو از بین برده ....بعد از اتمام Algae Fix در صورت نگرفتن پاسخ من میرم سره آنتی رد.....
    امیدوارم بقیه دوستان به یه نتیجه خوب برسند

8. کاربر مقابل از mohsenbazdar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

black_art آفلاين است كاربر ساده
    جراح زرد هاوایی
    تشکر شده 62 بار در 26 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenbazdar نمایش پست ها
    درود به همه
    من پنجمین دوز رو هم اضافه کردم ولی هیچ تاثیر چشم گیری ندیدم فقط رشده دیاتومها کاملا متوقف شده..... یکی از دوستان نزدیک با آنتی رد آکوامدیک این جلبکو از بین برده ....بعد از اتمام algae fix در صورت نگرفتن پاسخ من میرم سره آنتی رد.....
    امیدوارم بقیه دوستان به یه نتیجه خوب برسند

جناب بازدار عزیز من قبلا با این مشکل مواجه بودم. این جلبک ها با تغییر نور تغییر رنگ و مدل میدادند مثلا من یه مدتی مهتابی 10000 کلوین گذاشتم رو سرشون اینا تبدیل به جلبک قرمز(سیانو) شدند فکر می کنم علت اینکه اون دوستتون با آنتی رد به نتیجه رسیده همین باشه
    راه حلی که من در کل استفاده کردم: سیفون آب هفتگی به همراه ats و جراح

10. 2 کاربر مقابل از black_art عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    جناب بازدار عزیز من قبلا با این مشکل مواجه بودم. این جلبک ها با تغییر نور تغییر رنگ و مدل میدادند مثلا من یه مدتی مهتابی 10000 کلوین گذاشتم رو سرشون اینا تبدیل به جلبک قرمز(سیانو) شدند فکر می کنم علت اینکه اون دوستتون با آنتی رد به نتیجه رسیده همین باشه
    راه حلی که من در کل استفاده کردم: سیفون آب هفتگی به همراه ats و جراح

سلام
    جلبک مویی ربطی به سیانو باکتر نداره! سیانو باکتر یه نوع باکتری هستش و جلبک یه نوع گیاه !
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

12. کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mohsenbazdar آواتار ها
    سن کاربر
    23

من از همه دوستان تشکر میکنم که واقعا دلسوزانه برای بر طرف کردن این مشکل کمک میکنند
    یه راهی تو یه سایت دیدم :
    طرف تمام ریفهاشو داخل یه سیستم دیگه گذاشته بود وتانکی که جلبک داشتو با استفاده از دست همه جلبکاشو کند و سیفون کرده بود بعد از این کار تانکشو با پتو به مدت 72 ساعت پوشوند و هیچ نوری به لایو راکهاش نرسوند... بهد از 72 ساعت تمامی جلبکها از بین رفتند ...البته همون طور که خودتون میدونید سیستم های خارجی ها خیلی پیشرفتست ..ایشون هم یو وی داشتند و هم فسفات راکتور در ضمن اسکیمرهایی که استفاده میکنن اصلا قابل قیاس با ماله ماها نیست.....
    این راهو من روی یه تیکه لایو راک اجرا میکنم خبرشو میگم....البته میدونم با این کار احتمال قوی کرولاینها هم نابود میشن ولی خوب باز بهتر از این جنگ بی پایانه. تازه کرولاینو میشه با بالا بردن کیفیت آب و سیفون مرتب به راحتی حلش کرد....
    دوستان به فکر ما هم باشید ...اصلا تانک حقیر بنده رو ماله خود بدونید و در جنگ بی پایانه من شریک بشید
    باز هم ممنونم