تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 250 123451151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 4988

پرسش و پاسخ فلاور هورن (قسمت اول)

KIA آواتار ها
    KIA
    KIA آفلاين است كاربر كارامد

تشکر شده 1,488 بار در 631 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض پرسش و پاسخ فلاور هورن (قسمت اول)

ازماهی های هیبرید هستند و از تلفیق چند نوع از سیکلید ها این ماهی تولید شده و اسم علمی ندارند در عوض اسم چینی دارند (Luohan). عده ای عقیده دارن که پیدایش این ماهی بر اثر جهش ژنتیکی سیکلید هاست ولی دلایل زیادی هست که این ماهی در اثر جفت گیری های انتخابی بشری بدست اومده.
    در چین ماهی پر طرفداری هست و بدلیل رنگهای زیبای اون مثل دی*** و اروانا مشتاقان زیادی داره.

شرایط سخت اکواریوم رو از لحاظ دما، سختی اب و پ هاش و نیترات رو تحمل میکنه ولی بهترین پ هاش برای اون 7 تا 7.8 هست. ودمای 27 تا 32. مثل تمام سیکلید ها فضای بزرگ برای شنا و مخفیگاه رو در اکواریوم دوست داره ولی به گیاه طبیعی جور نیست. شن کف رو هم بهم میریزه. تا 30 سانت رشد میکنند.

در سطوح میانی و کف اکواریوم شنا میکنند

تقریبن انواع غذا هارو میخورن چه زنده و چه خشک ویا فریز شده.

ماهی بسیار مهاجمی هست و عمومن با ماهی دیگری سازگاری نداره. حتا میگن بهتره با دست بهش غذا ندهید!
    بعضی عقیده دارند که با سیکلید های بزرگ میشه نگهداری بشه.

تانک بزرگی احتیاج داره ( 120 در 60 ) چون سریع بزرگ میشه . 2 سانت در ماه!

تخم گذار هستند و از بچه هاشون مراقبت میکنند.تکثیر شون سخت نیست و نزدیک 1000 تخم میگذارند.

بسته به رنگهاشون و بزرگی و رنگ قوز پیشانی اونها قیمت های متفاوتی دارند. چون رنگ حیوان در شرایط استرس بهتر میشه! بعضی اون ها رو تو تانک های کوچک ویا ائینه دار میگذارند.

مثل آروانا در چین به اون اعتقاداتی نظیر اوردن شانس یا خوشبختی هم وارد میشه.

امیدوارم بقیه دوستان تکمیل کنند.
    اگر انسانها بدانند فرصت با هم بودنشان چقدر محدود است محبتشان نسبت به هم نا محدود ميشود....

مشائي آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 20 بار در 8 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

آيا فقط فلاور تاج در مياره؟اين ماهياي تاج دار با رنگهاي متفاوت زرد و قرمز كه تاج دارن فلاور هستن؟تو ايران چند نوع ماهي فلاور رايجه؟

3. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما مشائي برای ارسال این پست سودمند:

Sx3D آواتار ها
    Sx3D آفلاين است ریس کل
    آدامس خرسی
    سن کاربر
    354 سال نوری !!!
    تشکر شده 10,413 بار در 2,433 پست
    لايك دريافتي
    1
    لايك كرده
    0

lordsatan آواتار ها
    lordsatan آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 847 بار در 242 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام
    دوستان من یک فلاور هورن دارم به طول 15 سانت دائما" هم بهش هورمون و تقویتی میدم ولی نه طوقش مثل این عکسهاست و نه رنگش...
    کسی میدونه اشکال کجاست؟

6. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما lordsatan برای ارسال این پست سودمند:

yaser_sh58 آواتار ها
    yaser_sh58 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 82 بار در 29 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

منم يه فلاور دارم كه داره كمكم تمام بدنش قرمز مي شه.بهش ماهي زنده هم زياد ميدم. فكر كنم فلاورها خيلي متنوع باشند. كاش يكي كامل توضيح مي داد.

8. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما yaser_sh58 برای ارسال این پست سودمند:

yaser_sh58 آواتار ها
    سن کاربر
    27
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

من يه فلاور تنها توي تانك 170 ليتري داشتم كاملا سالم و سرحال. امروز دو تا ديگه فلاور بهش اضافه كردم كه اتفاقا يكي از اونها بزرگتر از اين هم بود حالا اين فلاور قديمي من مدام داره ان دوتا رو ناجور ميزنه. اينها رو بايد چه كنم؟ سازش مي كنن بالاخره يا اينكه بايد جدا كنم؟ در ضمن يادم رفت بگم اون فلاور قديمي كه داشتم الان دو روزه داره سنگهاي كف آكواريوم رو ميكنه! ككمك كنيد لطفا خيلي اين قديميه داره اوناي ديگه رو ميزنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما yaser_sh58 برای ارسال این پست سودمند:

navid.gh آفلاين است کاربر ماهی دوست
    سن کاربر
    37
    تشکر شده 2,317 بار در 524 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_sh58 نمایش پست ها
    من يه فلاور تنها توي تانك 170 ليتري داشتم كاملا سالم و سرحال. امروز دو تا ديگه فلاور بهش اضافه كردم كه اتفاقا يكي از اونها بزرگتر از اين هم بود حالا اين فلاور قديمي من مدام داره ان دوتا رو ناجور ميزنه. اينها رو بايد چه كنم؟ سازش مي كنن بالاخره يا اينكه بايد جدا كنم؟ در ضمن يادم رفت بگم اون فلاور قديمي كه داشتم الان دو روزه داره سنگهاي كف آكواريوم رو ميكنه! ككمك كنيد لطفا خيلي اين قديميه داره اوناي ديگه رو ميزنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با سلام خدمت شما

من در مورد ماهي فلاور هورن و رفتار هاي اون خيلي اطلاعات ندارم اما به صورت كلي اگر بخواهيم جواب بديم . معمولا ماهياني كه مدتي تنها نگهداري مي شوند با ورود هم نوعان خود واكنش نشان مي دهند و اين در مورد ماهيان پرخاشگر كه شايد بشود فلاور را جزو اونها دانست بيشتر نمود پيدا مي كند .

راه حل عمومي براي چنين رفتاري اين است كه ماهي پرخاشگر را از ديگر ماهيان جدا كنيد و بگذاريد دو ماهي تاز ه وارد مدتي را با هم در تانك اصلي باشند و بعد از مدتي مثلا يك هفته ماهي پرخاشگر را مجددا به تانك برگردانيد و اگر باز هم اين مسئله تكرار شد مجددا اين كار را انجام دهيد باز هم به مدت يك هفته و براي بار سوم ديگر نمي دانم :o
    اين را هم عر ض كنم كه داروهايي هم كه رل آرامبخشي را ايفا مي كنند در بازار وجود دارد بنده تا به حال مصرف نكرده ام .

ارادتمند همه
    نويد

12. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما navid.gh برای ارسال این پست سودمند:

yaser_sh58 آواتار ها
    سن کاربر
    27
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

يه فلاور تقريبا زرد رنگ امروز يه جايي ديدم يارو مي گفت 200000 تومان مي فروشه!!!!!!!! ميشه درباره اين گونه (زرد رنگ) توضيح بدين؟

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما yaser_sh58 برای ارسال این پست سودمند:

bmhvnn6 آواتار ها
    bmhvnn6 آفلاين است کاربر متخصص آکواریوم گیاهی آب شیرین

برنده مسابقه عکس آکواریوم

سن کاربر
    32
    تشکر شده 6,646 بار در 790 پست
    لايك دريافتي
    1
    لايك كرده
    0

در مورد سئوالات دوستان بگم که فلاور ها انواع متفاوتی دارند و دليلی نداره که همگی قرمز باشندو رنگ قرمزش جزو گونه های گرونتره.از طرفی بشر به توليد انواع هيبريدی دست زده و رنگها ،اندازه ها و شکلهای متفاوتی رو ايجاد کرده.فلاورها اصولا ماهی های مهاجمی هستند به خصوص در مورد هم نوعان خودشون و به اينکه حتی به ماده خودش هم رحم نمی کنه معروفه.البته اين حکم کلی نيست و هميشه استثنا وجود داره.در مورداکثر گونه های سيکليد هميشه می گن يا يکی نگه داريد يا به صورت گروههای حداقل 4 تا 6 تايی.

16. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما bmhvnn6 برای ارسال این پست سودمند:

yaser_sh58 آواتار ها
    سن کاربر
    27
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

آره فلاورها واقعا وحشي هستند من سه تا دارم به هر دري ميزنم اينها رو با هم جفت و جور كنم نميشه كه نميشه عاجزم كردند!!!!!!!!!!!!!!

18. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما yaser_sh58 برای ارسال این پست سودمند:

سن کاربر
    37
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

آره فلاورها واقعا وحشي هستند من سه تا دارم به هر دري ميزنم اينها رو با هم جفت و جور كنم نميشه كه نميشه عاجزم كردند!!!!!!!!!!!!!!

با سلام خدمت شما دوست گرامي

در سايت پي هالز روش ديگري را هم ديدم كه مي گفتند بين ماهي پرخاشگر و ماهيان ديگه توسط شيشه حائلي درست كنيد و بعد از مدتي اون را برداريد ممكنه كه جواب بده فقط نمي دونم كه چند روز بايد اين طور باشه و اينكه شرايط را براي دو طرف حائل بايد يكي كنيد

ارادتمند شما
    نويد

20. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما navid.gh برای ارسال این پست سودمند:

yaser_sh58 آواتار ها
    سن کاربر
    27
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نويد جان اتفاقا من چند روزه كه به اتفاق پسر داييم مشغول انجام همين كارم و با شيشه جدا كرديمشون اما اصلا جواب نداده وقتي شيشه رو بر ميداريم به همديگه حمله مي كنند. پاك كلافم كردند.آرزو شده واسم داشتن دو تا فلاور باهم!

22. تشکرها از این نوشته :

n.a
    n.a آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    18
    تشکر شده 54 بار در 21 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

اول باید تنها باشه برای کله زدن.بعد باید برای رنگشم هورمن بدی. من هورمونای خوبی از ناکتا گرفتم بهم جواب داده.

man etela atam fule dar bareye hameye mahiya va dost daram beheton komak konam vale enja nmitonam harkas mikhad soalesho be id man post kone va baram off bezare ((makhsosan rajebe felawer))((id:raad_000_666))

سلام و عرض خير مقدم

لطفا فارسي تايپ كنيد و اينكه اگر امكان داره توي همين تاپيك ها از اطلاعا ت شما استفاده كنيم

ارادتمند شما
    نويد

24. تشکرها از این نوشته :

سن کاربر
    37
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نويد جان اتفاقا من چند روزه كه به اتفاق پسر داييم مشغول انجام همين كارم و با شيشه جدا كرديمشون اما اصلا جواب نداده وقتي شيشه رو بر ميداريم به همديگه حمله مي كنند. پاك كلافم كردند.آرزو شده واسم داشتن دو تا فلاور باهم!
    با سلام خدمت شما دوست گرامي

تصور مي كنم كه عجله مي كنيد بگذاريد چند روزي به همين منوال ماهي بماند و بعد از چند روز حايل را برداريد .

اميدوارم كه مشكل حل شو د

ارادتمند شما
    نويد

26. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما navid.gh برای ارسال این پست سودمند:

مشائي آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 20 بار در 8 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض فلاور

من حرف اساتيد رو گوش كردم و بين فلاورام رو با شيشه جدا كردم و وقتي بعد يه مدت برداشتم دارن همديگرو ميكشن قبلا فقط همديگرو دنبال ميكردن. وقتي يكي از فلاورام رو ميذارم تو اكواريوم اصليم يه اسكار دارم كه هم اندازه فلاور شروع ميكنه به زدن اون حالا شما بگين من با اين موجود چه كنم؟ حيف كه خيلي خوشگله وگرنه سرخش ميكردم ميخوردم[IMG]http://www.******.com/vbulletin/images/mysmilies/icon_surprised.gif[/IMG]
    [IMG]http://www.******.com/vbulletin/images/misc/progress.gif[/IMG]

28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما مشائي برای ارسال این پست سودمند:

Sx3D آواتار ها
    Sx3D آفلاين است ریس کل
    آدامس خرسی
    سن کاربر
    354 سال نوری !!!
    لايك دريافتي
    1
    لايك كرده
    0

اول باید تنها باشه برای کله زدن.بعد باید برای رنگشم هورمن بدی. من هورمونای خوبی از ناکتا گرفتم بهم جواب داده.
    ناکتا همان آکواریومی هست که در چهار راه جمالزاده خیابان فرصت در نزدیکی میدان انقلاب هست ؟

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Sx3D برای ارسال این پست سودمند:

n.a
    n.a آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    18
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مشائي نمایش پست ها
    آيا فقط فلاور تاج در مياره؟اين ماهياي تاج دار با رنگهاي متفاوت زرد و قرمز كه تاج دارن فلاور هستن؟تو ايران چند نوع ماهي فلاور رايجه؟
    salam.sharmande man farse nmitonam benevesam.na mahehaye dige ham taj dar miyaran mesle poze meymone va red divel,ya joft khordeye baze mahehaye digebadesh to iran faghat yemodele vale felawera baham fargh daran rang zaed dare ghermez dare sefid dare vale to iran faghat haminas .vale bara 4shanbe nakta ye maheye jadid gharare beyare ke ro daste felawer boland shode khayle az un ghashang tare

منم يه فلاور دارم كه داره كمكم تمام بدنش قرمز مي شه.بهش ماهي زنده هم زياد ميدم. فكر كنم فلاورها خيلي متنوع باشند. كاش يكي كامل توضيح مي داد.
    salam.hameye felawera ham kale mizanan ham rang migeran vale faghat bastege be negahdare dare.felawer baraye kale zadan hatman bayad az kochike tak bashe hatman va baraye rang gereftan bayad hormon bokhore vale na khayle chon joloye roshtesho migere va faghat felawere asl kale mizane va felawerae ke inja takser mishe 1*1000 momkene kale bezanan chon kharejeye hormonaye makhsos midam va felawerw kharejeram man beshakhse faghat to nakta didam va taze nakta ye hormone tokhmemorghe jadid uvorde ke 1 ta 2 roz bemahe rang mide man khodam hamechimo az nakta mikharam yeki az behtaren moshtareyashonam

hatman felaweret iraneye yane enja takser shode ke kale nmizane badam hatman bayad tak bashe ta khob kale bezane

32. تشکرها از این نوشته :

yaser_sh58 آواتار ها
    سن کاربر
    27
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

اين دوستمون پاسخهاي خوبي دادن اما كاش ميشد فارسي بنويسن. لطفا درباره نزاع و دعواي اينها هم بگو كلافم كردند.آرزو دارم دو تا باهم نگهدارم!!!!!!!

راستي ناكتا رو هم آدرس بده

Sx3D : پشت سر هم پست ندهید از گزینه ویرایش استفاده کنید تا تاپیک شلوغ نشود

34. تشکرها از این نوشته :

Sx3D آواتار ها
    Sx3D آفلاين است ریس کل
    آدامس خرسی
    سن کاربر
    354 سال نوری !!!
    لايك دريافتي
    1
    لايك كرده
    0

راستي ناكتا رو هم آدرس بده
    آکواریوم ناکتا
    امیری
    تهران - خیابان جمالزاده- تقاطع خیابان فرصت شیرازی
    66935272

36. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Sx3D برای ارسال این پست سودمند:

n.a
    n.a آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    18
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام من شرمندم که نمیتونم زود به زود بیام و جواب بدم و خیلی هم دوست دارم هرچی میدونم به شما بگم.برای نگه داشتنه 2تا فلاور کناره هم 1)اگر کوچک باشن باید اکواریومو پر از گیاه و کوزه بکنید .تا با یکدیگر عادت کرده و بزرگ شوند و روی 90 درصد از فلاورها جواب می دهد.2)اگر بزرگ باشند باید بین آنها شیشه بگذارید و آنقدر شیشه بماند تا به هم عادت بکنند .ممکن است از یک هفته تا 2ماه طول بکشد.بعد شیشه را بردارید.3)در سایزهای درشت باید حتماَ هم سایز باشند تا کنار هم بمانند.اگر سوال دیگری بود دوست عزیز من در خدمتم.

38. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما n.a برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 250 123451151101 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع