تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 97 از 97 نخستنخست ... 47879394959697
نمایش نتایج: از 1,921 به 1,936 از 1936
Like Tree1Likes

سیکل ازت

MraMir67 آواتار ها
    MraMir67 آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 34 بار در 21 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست من
    سیکل ازت در هر مخزنی و در هر شکلی برای حیات ماهی ها باید و باید طی بشه.
    سیفون روزانه دلل بر از بین رفتن امونیاک و نیتریت و یا نیترات نیست
    همین سیفون روزانه ممکنه باعث از بین رفتن سیکل بشه
    با توجه به حساس بودن ماهی های جوان باید در این خصوص دقت بیشتری نمایید.
    سلام دوست عزیز

ممنون از اهنماییتون

تو پرورشگاه ها این سیکل چگونه طی می شه؟ یا جاهایی که به وصرت موقت درش ماهی هست؟

چطور می شه اثرات زیان بار این سیکل رو از بین برد یا کم کرد؟

2. تشکرها از این نوشته :

kalantar.yahya آواتار ها
    kalantar.yahya آفلاين است کاربر توانمند بخش آب شیرین
    سوختم ساختم اما دل نباختم . . .
    سن کاربر
    21
    تشکر شده 1,141 بار در 409 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط MraMir67 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ممنون از اهنماییتون

تو پرورشگاه ها این سیکل چگونه طی می شه؟ یا جاهایی که به وصرت موقت درش ماهی هست؟

چطور می شه اثرات زیان بار این سیکل رو از بین برد یا کم کرد؟
    با اجازه محسن جان
    ببین دوست عزیز معمولا بعضی وقتا از تسریع کننده های سیکل استفاده میشه واسه اینگونه موارد
    بعضی وقتا چند درصد از ابی استفاده میشه که سیکل در اون طی شده باشه بعضی وقتا هم میشه از مدیاها یا پد هایه اکواریوم دیگری که سیکل درش طی شده استفاده کرد ( در صورتی که صد در صد مطمئن هستید اون تانک آبش و آبزیانش موردی نداشته باشند )
    ولی بهترین راه تسریع کننده ها هستند
    موفق باشید
    ألا یا أیها السّاقی! أدر کأساً وناوِلها! که عشق آسان نمود اول، ولی افتاد مشکل‌ها

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kalantar.yahya برای ارسال این پست سودمند:

saeed92129212 آواتار ها
    saeed92129212 آفلاين است كاربر ویژه بخش فلاور و تجهیزات
    سن کاربر
    24
    تشکر شده 5,984 بار در 1,824 پست
    لايك دريافتي
    5
    لايك كرده
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط MraMir67 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از توضیحاتتون

من یه سطل برای بچه ماهی ها دارم آیا نیاز هست در این سطل سیکل طی بشه؟ توش فقط یه تصفیه ی ابری دارم

البته من آب سطل رو هر روز یا دو روز یک بار سیفون می کنم

ممنون
    توضیحات کامل و جامع رو جناب بهزادی خدمتتون عرض کردن
    فقط این مورد رو خدمتتون عرض کنم وقتی بحث سیفون روزانه بوجود میاد باید سیکل رو از ذهنتون خارج کنید با سیفون روزانه نیترات و امونیاکی در اب شما باقی نمی زاره که بخواد سیکلی هم طی بشه و سیفون روزانه رو اغلب افرادی که برای سایز کردن ماهی در سالنها مورد استفاده قرار می دن پس اگر شما بتونید روزانه صد در صد سیفون داشته باشید پس سیکل معنایی نداره
    البته باید از ابی که کاملا کلر زدایی شده باشد و هم دما با اب تانک باشه استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط yebordi نمایش پست ها
    سلام اساتید
    من نیاز به مشاوره فوری دارم ...
    من 24 ساعت پیش تانک 300 لیتری خودم رو پر از آب کردم ... اکسیژن عالی نیز بهش دادم ... بخاری 300 واتی ماهیران رو نیز روشن کردم
    الان میخواهم با دوز مناسب محلول جی بی ال دنیترول جهت تسریع سیکل اضافه کنم .... هم روی بطری دنیترول نوشته و هم توی سایت جی بی ال که بعد از 24 الی 48 ساعت می شه ماهی اضافه کرد ...
    من قصد خرید ماهی دیسکس رو دارم ... حالا نمی دونم بعد از 24 الی 48 ساعت می تونم 10 عدد یا 12 عدد دیسکس خودم رو به تانک اضافه کنم یا بهتره که ابتدا یه ماهی حساس دیگه مثلا آنجل اضافه کنم و صبر کنم ؟ اضافه کردن آنجل دردسر های خودش رو داره و همچنین اضافه کردن دیسکس ها نیز ریسک داره که آیا دنیترول کار خودش رو به شکل صحیح انجام داده یا خیر .. دنیترولی که تهیه کردم تا سال 2015 اعتبار داره
    ضمنا من هنوز تصفیه آب رو شروع نکردم
    بدون وجود تصفیه نیز می شه از دنیترول استفاده کرد ؟
    من راستش تصفیه 2215 ایهام خریدم ولی هنوز دستم نرسیده ...

گفتنی ها رو گفتن
    فقط شما برای طی شدن سیکل یا بهتر بگم برای محافظت از سیکل طی شده باید همزمان فیلترتون رو هم راه اندازی کنید تا باکتری ها مکان مناسبی برای تجمع داشته باشند در غیر این صورت سیکل معنایی نداره
    تنهایی در بهشت هم ارزش ندارد.
    چه عاشقانه نوشت دکترشریعتی که من تورادوست دارم تودیگری را،دیگری دیگری راودراین میان همه تنهاییم.

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما saeed92129212 برای ارسال این پست سودمند:

yebordi آفلاين است کاربر معمولي
    تشکر شده 108 بار در 55 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

اساتید ساده ترین راه تست کردن آمونیاک و نیتریت پس از اضافه کردن ماهی چیه ؟
    حتما نیاز به کیت آزمایشی یا کاغذ تستر است ؟ اگر اینها در دسترس نبود باید چه کرد ؟
    چگونه بفهمیم سیکل طی شده است یا خیر ؟
    ضمنا اساتید آیا می شه به آکواریومی که ماهی درونش است و چند روزه راه اندازی شده دنیترول یا باکتوزیم اضافه کرد ؟ خطری ماهی ها رو تهدید نمی کنه

محسن بهزادی آواتار ها
    محسن بهزادی آفلاين است کاربر توانمند بخش آب شیرین
    هیچ گاه دست از یادگیری بر ندار و هرگز در مسیر تعلم خسته نشو
    سن کاربر
    25
    تشکر شده 274 بار در 98 پست
    لايك دريافتي
    1
    لايك كرده
    0

اساتید ساده ترین راه تست کردن آمونیاک و نیتریت پس از اضافه کردن ماهی چیه ؟
    حتما نیاز به کیت آزمایشی یا کاغذ تستر است ؟ اگر اینها در دسترس نبود باید چه کرد ؟
    چگونه بفهمیم سیکل طی شده است یا خیر ؟
    ضمنا اساتید آیا می شه به آکواریومی که ماهی درونش است و چند روزه راه اندازی شده دنیترول یا باکتوزیم اضافه کرد ؟ خطری ماهی ها رو تهدید نمی کنه

سلام دوست من
    ساده ترین راه اضافه کردن ماهی هایی مثل زبرا یا زبرا دانیو یا گوپی هست
    و بررسی وضعیت اونها که در صورت مرگ و میر ناگهانی مشخصا سیکل طی نشده است.
    اگه این چند روز یک هفته باشه اون مخزن داره سیکل رو کامل میکنه و نیازی به اضافه کردن کاندنشیر ها به آب نیست.

9. تشکرها از این نوشته :

hrg

sm_52713 آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 17 بار در 10 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام دوستان
    یه سوال اینکه تانکم خالیه خالیه بدون حتی شن .آک رو آبگیری کردم فیلتز سطلی رو هم راه انداختم و توش یه کم باکتری زدم...سیکل اینجوری طی میشه یا باید شن رو هم تهیه کنم زود؟
    ممنون

محسن بهزادی آواتار ها
    محسن بهزادی آفلاين است کاربر توانمند بخش آب شیرین
    هیچ گاه دست از یادگیری بر ندار و هرگز در مسیر تعلم خسته نشو
    سن کاربر
    25
    تشکر شده 274 بار در 98 پست
    لايك دريافتي
    1
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sm_52713 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال اینکه تانکم خالیه خالیه بدون حتی شن .آک رو آبگیری کردم فیلتز سطلی رو هم راه انداختم و توش یه کم باکتری زدم...سیکل اینجوری طی میشه یا باید شن رو هم تهیه کنم زود؟
    ممنون

سلام دوست من
    تانک خالی نمیتونه سیکل رو به خوبی طی کنه و بهتره حتمتا چند تا ماهی مثل زبرا درون مخزن داشته باشید.

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما محسن بهزادی برای ارسال این پست سودمند:

لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام به دوستان عزیز
    من یه تانک 220 لیتری دارم با فیلتر سطلی ایهام 2215
    تانک حدود هفت روز می شه که آب گیری شده ... من 48 ساعت صبر کردم کلر آب کاملا از بین بره بعدش تسریع کننده سیکل شرکت جی بی ال ( دنیترول ) رو با دوز مناسب به آکواریوم اضافه کردم ... حدود 4 روز صبر کردم و امروز صبح 2 تا ماهی رد لاین کوچیک انداختم تو آکواریوم ... دیدم آب مشکل حادی نداره تعداد ماهی ها رو تا شب به حدود 20 عدد رسوندم و تا اینجا خدا را شکر مشکلی نبوده...
    سوال من اینجاست که آیا با استفاده از دنیترول هم باید تعویض آب داشت ؟ اگر جواب مثبت است دقیقا چند روز بعد از اضافه کردن دنیترول باید تعویض آب داشت و به چه میزان که سیکل خراب نشه ؟
    آیا تعویض آب الزامی است ؟ زبان روی جلد دنیترول متاسفانه آلمانی است و من فقط متوجه شدم که گفته شده بعد از 48 ساعت می شه اولین ماهی رو اضافه کرد ولی بقیه رو اصلا متوجه نشدم

movaffaq آواتار ها
    movaffaq آفلاين است مدیر ازمایشی بخش تغذیه وزنده زاها ...ابزیان
    این نیز بگذرد
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 5,440 بار در 1,249 پست
    لايك دريافتي
    16
    لايك كرده
    3

سلام به دوستان عزیز
    من یه تانک 220 لیتری دارم با فیلتر سطلی ایهام 2215
    تانک حدود هفت روز می شه که آب گیری شده ... من 48 ساعت صبر کردم کلر آب کاملا از بین بره بعدش تسریع کننده سیکل شرکت جی بی ال ( دنیترول ) رو با دوز مناسب به آکواریوم اضافه کردم ... حدود 4 روز صبر کردم و امروز صبح 2 تا ماهی رد لاین کوچیک انداختم تو آکواریوم ... دیدم آب مشکل حادی نداره تعداد ماهی ها رو تا شب به حدود 20 عدد رسوندم و تا اینجا خدا را شکر مشکلی نبوده...
    سوال من اینجاست که آیا با استفاده از دنیترول هم باید تعویض آب داشت ؟ اگر جواب مثبت است دقیقا چند روز بعد از اضافه کردن دنیترول باید تعویض آب داشت و به چه میزان که سیکل خراب نشه ؟
    آیا تعویض آب الزامی است ؟ زبان روی جلد دنیترول متاسفانه آلمانی است و من فقط متوجه شدم که گفته شده بعد از 48 ساعت می شه اولین ماهی رو اضافه کرد ولی بقیه رو اصلا متوجه نشدم
    سلام
    بله حتما باید تعویض آب صورت بگیره
    نمیشه روز تعیین کرد چون بستگی میزان غذادهی شما داره. بهترین کار خریدن کیت نیترات هست. مقدار بحرانی نیترات تو آب 300ml در لیتر هست که بهتره قبل از رسیدن به این سطح تعویض آب داشته باشید. البته می تونید برای اطمینان از صحت عملکرد سیکل از کیت نیتریت هم استفاده کنید (اگه مقدار نیتریت بیشتر از 0 باشه یه جای کار داره میلنگه)
    اگه تعویض آب اصولی صورت بگیره (آب هم دما و بدون کلر) حتی تا 100 تعویض هم مشکلی ایجاد نمی کنه چون باکتری ها داخل آب نیستن و روی بستر مدیای بیوفلیتر قرار دارن

15. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما movaffaq برای ارسال این پست سودمند:

hrg آواتار ها
    hrg
    hrg آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    29+1
    تشکر شده 1,936 بار در 607 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

با سلام به همه دوستان و اساتید
    با مطالعه مطالب سیکل ازت ، تصور میکنم که طی کردن سیکل رو خیلی بزرگ و سخت کرده اید . پس از اینکه آب تانک پر شد و کلرش از بین رفت ، با یک فرمول ساده میتونیم سیکل رو بدون استفاده از هیچگونه تستر و مواد افزودنی طی کنیم و از مشاهده ماهیا لذت ببریم.
    1- تعویض یک روز درمیان 10% از کل آبا تانک با آب هم دما و بدون کلر
    2- غذادهی کمتر از مورد نیاز ماهی در دوره سیکل ، به طور مثال اگر ماهی با 5 قطعه غذا سیر میشه ، در این دوران بیش از 4 قطعه به ماهی غذا ندیم .
    3- گردش زیاد آب با استفاده از پمپ هوا و فیلتر اینتر یا اکسترنال
    نکته : در طی دوران سیکل ، ماهیایی که ph متفاوتی لازم دارن استفاده نشن . مثل دیسکس
    H.R.G

17. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما hrg برای ارسال این پست سودمند:

saeed92129212 آواتار ها
    saeed92129212 آفلاين است كاربر ویژه بخش فلاور و تجهیزات
    سن کاربر
    24
    تشکر شده 5,984 بار در 1,824 پست
    لايك دريافتي
    5
    لايك كرده
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط hrg نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان و اساتید
    با مطالعه مطالب سیکل ازت ، تصور میکنم که طی کردن سیکل رو خیلی بزرگ و سخت کرده اید . پس از اینکه آب تانک پر شد و کلرش از بین رفت ، با یک فرمول ساده میتونیم سیکل رو بدون استفاده از هیچگونه تستر و مواد افزودنی طی کنیم و از مشاهده ماهیا لذت ببریم.
    1- تعویض یک روز درمیان 10% از کل آبا تانک با آب هم دما و بدون کلر
    2- غذادهی کمتر از مورد نیاز ماهی در دوره سیکل ، به طور مثال اگر ماهی با 5 قطعه غذا سیر میشه ، در این دوران بیش از 4 قطعه به ماهی غذا ندیم .
    3- گردش زیاد آب با استفاده از پمپ هوا و فیلتر اینتر یا اکسترنال
    نکته : در طی دوران سیکل ، ماهیایی که ph متفاوتی لازم دارن استفاده نشن . مثل دیسکس
    سختی در کار نیست دوست عزیز و لزمه هر کاری این هست که اصولی پیش رفت
    در مواردی که شما فرومودید بله بعضی از ماهی ها مقاوم هست توانایی تحمل نیترات و امونیاک رو دارند ولی بیشتر ماهی ها در صورت طینشدن سیکل و اضافه شدن به تانک در این زمانی که شما دارید سیکل رو طی می کنید می دونید چه صدماتی به بدن ماهی وارد میشه
    در مرحله اول و بعد از اضافه شدن ماهی به تانک با وجود فضولات ماهی در تانک امونیاک پدید خواهد امد بعد از گذت مدتی این امونیاک برای تجزیه شدن و تبدیل شدن به نیتریت با ماده به اسم امونیوم ترکیب خواهد شد که بسیار سمی بوده بسیار مضر برای ماهی بعد از گذشت مدتی نیتریت و پس از ان نیترات بوجود میاد که همه اینها به خودی خود سمی و برای ابزیان بسیار خطرناک
    البته حرف شا درست که سیفون مرتب باعث کاهش این عوامل خواهد شد البته اونم نه یک روز در میون بلکه روزانه به میزان 25 درصد این مورد بیشتر برای افرادی که قصد سایز کردن رو دارند و سیکل معناییی نخواهد داشت
    افرادی که توانایی سیفون روزانه رو ندارند طی کردن سیکل یک امر بدیهی است که باید انجام بشه تا از داشتن ماهی ها همیشه لذت ببرند
    تنهایی در بهشت هم ارزش ندارد.
    چه عاشقانه نوشت دکترشریعتی که من تورادوست دارم تودیگری را،دیگری دیگری راودراین میان همه تنهاییم.

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما saeed92129212 برای ارسال این پست سودمند:

لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام به دوستان عزیز
    من نیاز به مشاوره دقیق دارم
    من یه تانک 220 لیتری دارم ک چهارشنبه هفته گذشته یعنی حدود 10 روز پیش آبگیری شده
    من 48 ساعت صبر کردم کلر آب کاملا از بین بره بعدش تسریع کننده سیکل شرکت جی بی ال ( دنیترول ) رو با دوز مناسب به آکواریوم اضافه کردم ... حدود 3 - 4 روز صبر کردم و بعد 2 تا ماهی رد لاین کوچیک انداختم تو آکواریوم ... 24 ساعت صبر کردم و دیدم آب مشکل حادی نداره تعداد ماهی ها رو تا 24 ساعت به 20 عدد رسوندم ... بعد از اضافه کردن کلیه ماهی هایی که مد نظرم بود و غذادهی بهشون متوجه شدم که آب کدر شده و شفاف نیست .. به محض اینکه متوجه کدر بودن آب شدم آب رو به میزان 50 % سیفون کردم و با آب بدون کلر جایگزین کردم .. آب بدون کلر من هم دما نبود و دما نزدیم به 2 - 3 درجه افزایش یافت .... PH آب رو هم با تستر چک کردم حدود 7 - 8 بود
    پنجشنبه صبح که از خواب بیدار شدم متوجه شدم که حدود 7 - 8 ماهی ( آنجل + کوریدورایس + لوچ ) متاسفانه مرده اند و من هم دلیلش رو نمی دونم ... مطمئنن یکی از دلایل زیر رو داره
    1 - سیکل کامل طی نشده هنوز و او زمانی که آب کدر شده نیتریت بالا بوده
    2 - اضافه کردن ماهی ها بعد از 4 روز از اضافه کردن دنیترول صحیح نبوده
    3 - یکی از ماهی مریض بوده و باعث مریضی شده ...

در حال حاظر من 5 عدد سیلور دالر کوچک + 7 عدد لوچ کوچک + 4 عدد کوریدورایس کوچک + 1 عدد آنجل کوچک + 6 عدد ردلاین کوچک + 20 عدد زبرا دانیو بسیار کوچک دارم
    فیلتراسیون من نیز سطلی ایهام 2215 است

عزیزان آیا می شه دنیترول رو مجددا تکرار کرد ؟ برای ماهی ها ضرر نداره ؟ اصلا باید تکرار بشه یا خیر ؟
    به نظر اساتید چه کاری انجام بدم

gopy آواتار ها
    gopy هم اکنون آنلاين است کاربر معمولي
    baba bikhial
    سن کاربر
    32
    تشکر شده 95 بار در 48 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلامهر کار کردم با نقل قول نتوستم جواب بدم دوست عزیز اگه مطمئنید دوز دنیترول رو درست استفاده کردی پس احتمال مریض بودن ماهیاتون زیاده از شرایط ماهیهایی که مردن با عکس در تاپیک بیماریها بفرمایید تا بشه نظر دادماهی لوچ به این راحتی ها نمیمیره!!!!!!!!!!!!!

22. تشکرها از این نوشته :

azfara آواتار ها
    azfara آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    26
    تشکر شده 52 بار در 19 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام به دوستان عزیز
    من نیاز به مشاوره دقیق دارم
    من یه تانک 220 لیتری دارم ک چهارشنبه هفته گذشته یعنی حدود 10 روز پیش آبگیری شده
    من 48 ساعت صبر کردم کلر آب کاملا از بین بره بعدش تسریع کننده سیکل شرکت جی بی ال ( دنیترول ) رو با دوز مناسب به آکواریوم اضافه کردم ... حدود 3 - 4 روز صبر کردم و بعد 2 تا ماهی رد لاین کوچیک انداختم تو آکواریوم ... 24 ساعت صبر کردم و دیدم آب مشکل حادی نداره تعداد ماهی ها رو تا 24 ساعت به 20 عدد رسوندم ... بعد از اضافه کردن کلیه ماهی هایی که مد نظرم بود و غذادهی بهشون متوجه شدم که آب کدر شده و شفاف نیست .. به محض اینکه متوجه کدر بودن آب شدم آب رو به میزان 50 % سیفون کردم و با آب بدون کلر جایگزین کردم .. آب بدون کلر من هم دما نبود و دما نزدیم به 2 - 3 درجه افزایش یافت .... PH آب رو هم با تستر چک کردم حدود 7 - 8 بود
    پنجشنبه صبح که از خواب بیدار شدم متوجه شدم که حدود 7 - 8 ماهی ( آنجل + کوریدورایس + لوچ ) متاسفانه مرده اند و من هم دلیلش رو نمی دونم ... مطمئنن یکی از دلایل زیر رو داره
    1 - سیکل کامل طی نشده هنوز و او زمانی که آب کدر شده نیتریت بالا بوده
    2 - اضافه کردن ماهی ها بعد از 4 روز از اضافه کردن دنیترول صحیح نبوده
    3 - یکی از ماهی مریض بوده و باعث مریضی شده ...

در حال حاظر من 5 عدد سیلور دالر کوچک + 7 عدد لوچ کوچک + 4 عدد کوریدورایس کوچک + 1 عدد آنجل کوچک + 6 عدد ردلاین کوچک + 20 عدد زبرا دانیو بسیار کوچک دارم
    فیلتراسیون من نیز سطلی ایهام 2215 است

عزیزان آیا می شه دنیترول رو مجددا تکرار کرد ؟ برای ماهی ها ضرر نداره ؟ اصلا باید تکرار بشه یا خیر ؟
    به نظر اساتید چه کاری انجام بدم
    با سلام
    یکی از مشکلاتی که کاربر hrgدر پست بالایی ذکر کردi دقیقا همین مورد هستش . ( استفاده از مواد افزودنی به آب برای طی سیکل ازت)
    به احتمال خیلی زیاد مشکل از آب بوده که این تعداد به این سرعت تلف شدن . بهتر بود در ابتدای کار این همه ماهی رو یک دفعه زیاد نمی کردید . البته این را هم بگم که اگه آب خالص و بدون هیچ ماده مسمومی نباشه در روز سوم باعث مرگ نمیشه چون نیتریت معمولا در روز هفتم به بعد به شدت زیاد میشه .
    اگر تستر داشتی میتونستی علت دقیق رو مشخص کنی . اگر من جای شما بودم از امروز روزانه 10% تعویض آب و استفاده از کاهو رو برای غذا برای ادامه کار در برنامه قرار می دادم . آب رو هم بو کن ، اگر بوی خاصی داشت و یا رنگ آب تغییر کرد مجددا اعلام کن ، تعویض زیاد آب هم مشکلات خاص خودش رو داره .
    من تو کار پرورش ماهی های خوراکی کم یاب (در ایران ) هستم و هر وقت از داروهای موجود استفاده کردم پشیمون شدم ، اغلب بی کیفیت یا تاریخ گذشته هستند . ولی تا چند سال قبل اینطور نبود و داروهای خوبی موجود بود.

24. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما azfara برای ارسال این پست سودمند:

لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط azfara نمایش پست ها
    با سلام
    یکی از مشکلاتی که کاربر hrgدر پست بالایی ذکر کردi دقیقا همین مورد هستش . ( استفاده از مواد افزودنی به آب برای طی سیکل ازت)
    به احتمال خیلی زیاد مشکل از آب بوده که این تعداد به این سرعت تلف شدن . بهتر بود در ابتدای کار این همه ماهی رو یک دفعه زیاد نمی کردید . البته این را هم بگم که اگه آب خالص و بدون هیچ ماده مسمومی نباشه در روز سوم باعث مرگ نمیشه چون نیتریت معمولا در روز هفتم به بعد به شدت زیاد میشه .
    اگر تستر داشتی میتونستی علت دقیق رو مشخص کنی . اگر من جای شما بودم از امروز روزانه 10% تعویض آب و استفاده از کاهو رو برای غذا برای ادامه کار در برنامه قرار می دادم . آب رو هم بو کن ، اگر بوی خاصی داشت و یا رنگ آب تغییر کرد مجددا اعلام کن ، تعویض زیاد آب هم مشکلات خاص خودش رو داره .
    من تو کار پرورش ماهی های خوراکی کم یاب (در ایران ) هستم و هر وقت از داروهای موجود استفاده کردم پشیمون شدم ، اغلب بی کیفیت یا تاریخ گذشته هستند . ولی تا چند سال قبل اینطور نبود و داروهای خوبی موجود بود.
    سلام گرامی
    من از دارو استفاده نکردم
    تسریع کننده سیکل استفاده کردم ... اونم معتبرترین گزینه بازار ... همه از باکتوزیم استفاده می کنند که قیمت پایینی داره من از محلول دنیترول از شرکت جی بی ال استفاده کردم اونم تا 2015 تاریخ داره ...

26. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما yebordi برای ارسال این پست سودمند:

azfara آواتار ها
    azfara آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    26
    تشکر شده 52 بار در 19 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام مجد
    بله - فرمایش شما کاملا صحیح است . دنیترول jbl از بهترین مارکها است . ضمن اینکه روش تأثیر گذاری اون با باکتوزیوم متفاوت هستش .
    اما اگر تو توضیحات من دقت کنید ، توخط اول عنوان افزودنی رو اضافه کردم . البته تو محیط کارم هم مخالفان بسیاری دارم اما خودم می بینم که در نهایت کار موفقیت من تو پرورش و زنده موندن ماهی و تخم ریزی بهتر بوده ، چون تا جایی که امکان داره از مواد طبیعی استفاده کردم . حتی تو حوضچه پرورش بیخودی از آنتی بیوتیک استفاده نکردم در حالیکه اگر محتویات روده ماهی و یا جگر مرغ رو تو آزمایشگاه تست کنید ، همیشه مقدار زیادی آنتی بیوتیک می بینید و استفاده از آنتی مثل غذا برای پرورشگاه طبیعی هستش. اما تو مکان کوچیک مثل آکواریوم یک قرص آنتی بیوتیک کل باکتریهای مفید و مضر رو از بین می بره .
    سایر افزودنیها هم به همین صورت باید پس از اطلاع از سلامت اون ماده ، حتما مقدار تعیین شده به دقت مصرف شه و مدت عملکرد اون رو هم در نظر بگیرید . دوره عملکرد بعضی مواد 2 الی 48 ساعت هستش.
    الان وضعیت ماهیاتون چطوره . باز هم مرگ و میر داشتید؟
    آب چی ؟ تار یا بد بو شده ؟ ماهیا از سطح آب تنفس میکنن یا حالت عادی دارن؟

28. تشکرها از این نوشته :

hrg

صفحه 97 از 97 نخستنخست ... 47879394959697