تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - صفحه اصلی
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 20 , از مجموع 134

ماهی روح سیاه (Black ghost) ا

همکار قدیمی saraman آواتار ها
    تشکر شده 1,732 بار در 380 پست

پیش فرض ماهی روح سیاه (Black ghost) ا

ماهی روح سیاه!!!

[IMG]http://*******.com/j75m51.jpg[/IMG] [IMG]http://*******.com/j75mr9.jpg[/IMG] روح سیاه
    یکی از ماهی های جذاب و دیدنی اکواریومی روه سیاه میباشد این ماهی
    گوشت خوار است در دمای ۲۸ درجه سانتیگراد زندگی میکند . نو ع نر یا
    ماده بودن ان را از روی ته دم ماهی میتوان تشخیص داد . نوع نر دم ان
    بلند تر از نوع ماده ان است این ماهی از نظر شکل بسیار ماهی جذابی
    است . و با حرکتهای نمایشی که در اب دارد ماهی بسیار دیدنی به
    شمار میاید.

2. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما saraman برای ارسال این پست سودمند:

کاربر متخصص آکواریوم گیاهی آب شیرین

برنده مسابقه عکس آکواریوم bmhvnn6 آواتار ها

تشکر شده 6,643 بار در 790 پست

البته در زيبايی و جذابيت اين ماهی شکی وجود نداره،اما از اونجايی که اين ماهی شب گرده ،نمی تونه انتخاب مناسبی واسه تازه کار ها باشه.برای غذا دادن بهش چند تا روش وجود داره:يکی اينه که درست قبل از خاموشی تو آکواريوم غذا ريخته بشه يا اينکه از يه لوله پلاستيکی واسه هدايت غذا به محلی که ماهی در اونجا زندگی می کنه استفاده بشه،به علت بينايی ضعيف، اين ماهی به وسيله بو و همچنين سنسورهايی که در کنار بينی شون دارن می تونن غذا رو حس کنن.

4. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما bmhvnn6 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر ماهی دوست
    تشکر شده 2,317 بار در 524 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط اتنا
    چرا به این ماهی {روح سیاه} می گویند؟:confused:
    با سلام

چون بوميها معتقد بودند كه روح مرده هاشون تو ي بدن اين ماهي حلول ميكنه به اين خاطر به اين ماهي ميگن black ghost

با آرزوي موفقيت
    نويد

6. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما navid.gh برای ارسال این پست سودمند:

همکار قدیمی بخش آبزیان آب شیرین soheil.zahiry آواتار ها
    تشکر شده 1,620 بار در 467 پست

من خیلی گشتم که ph مناسب برای نگهداری گوست پیدا کنم چیزی ندیدم اگه اطلاع دارید منون میشم راهنمایم کنید

8. تشکرها از این نوشته :

كاربر ساده آروانا آواتار ها
    تشکر شده 53 بار در 23 پست

اگه در آكواريوم خودتون تعداد بيش از يكي از اين ماهي داشته باشيد ،بيشتر فعاليت مي كنن . و گوشه گيريشون كمتر مي شه
    در اين در گه كه گه گه كه كه كه كه شود ناگه
    مشو غرِِّه به امروزت كه از فردا نهي آگه:confused:

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر متوسط behrooz.leader آواتار ها
    تشکر شده 352 بار در 166 پست

سلام دوستان.
    یه چیزه جالبی که تو این ماهی دیدم اینه که اکثره ماهی های گوشت خوار که خوی وحشی دارن به این ماهی کاری ندارن.!!!
    در صورتی که ماهی هایی مثله اسکار اگه ببینن یه ماهی ضعف داره سریعا نابودش میکنن!!!!
    حالا اگه دیده باشید بلک گوست ماهی قوی نیست.دهنشم کوچولو هست.
    چرا هیچ ماهی سمتش نمیره؟؟؟؟
    این واسه من سوال حل نشدست!!!! :d
    چشم ها را باید شست....
    واقعیت را باید دید.

electroqute

12. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما behrooz.leader برای ارسال این پست سودمند:

همکار قدیمی DAMPARVAR آواتار ها
    تشکر شده 4,766 بار در 697 پست

با سلام و احترام به خدمت دوست گرامی جنابbehrooz.leader

طبیعت برای بقا ماهیان مختلف (همانند سایر موجودات) امکانات و توانائی های مختلفی ارائه کرده است.گاه مانند ماهیان شکارچی ،قدرت بدنی و ابزارهای شکار(دندان تیز ،شوک الکتریکی و ...) ، آنان را در یافتن و شکار موجودات دیگر کمک میکند و گاه قدرت شناگری و چالاکی در عده ای آنان را از دست دشمنانشان محفوظ نگهمیدارد.گاه تطبیق رنگ با محیط اطراف سبب بقای آنها در فرار از ست دشمنان یا بدست آوردن غذا برایشان میشود ، گاه شرکت در گروه و ایجاد یک دسته بزرگ ماهی و شنای هماهنگ آنان با یکدیگر وسیله ای است تا خود را از دست دشمنان محفوظ دارند و گاه همزیستی دو موجود سبب بقای یک یا هر دوی آنان میشود مانند زندگی انگلی ماهی چسبک به بدن کوسه یا زندگی مشترک نوعی ماهی و خرچنگ .از این دست موارد زیاد است ، آنچه به فرمایش شما مربوط میشود توانایی استتار در محیط یا ترساندن دشمنان است که در ماهی روح سیاه بکار رفته است .در طبیعت رنگهایی به عنوان اخطار و ترس معرفی شده اند که ترکیب آنها در ذهن بیننده سبب القائ مزه بد شکار یا خطرناک بودن آن را دارد.رنگهای سیاه(یا نزدیک به آن) در آمیخته با رنگ قرمز(یا نزدیک به آن ) و خطوطی از یک رنگ روشن (سفید یا زرد یا رنگی در این حد).در کنار هم قرار گرفتن ترکیبی از رنگهای فوق یک زمینه رنگی دلپذیر یا جالب از نظر ما و اخطار دهنده به شکارچیان آن گونه است.مثلا رنگهای زیبای پروانه ها و غالبا داشتن یک لکه سیاه که به نظر می آید چشم یک موجود است تا شکارچی آنرا بترساند.یا رنگهای متضاد و تند و تیز کرمهای برگ خوار حشرات مختلف در مرحله لاروی ،یا چشمی که در ناحیه دم ماهی اسکار دیده میشود همه اخطاری به رقیبان یا شکارچیان برای پرهیز از آنان است.این موارد برای ماهی مورد نظر ما (روح سیاه ) نیز جاری است تا مزه بد و خطرناک بودن آن را در ذهن شکارچیانش تداعی کند. شاید این نکته جالب باشد که چرا لکه های خاص بیشتر در قسمت انتهایی بدن این موجودات قرار دارد؟
    این لکه ها بیشتر تداعی کننده چشم و قسمت سر حیوان فرضی هستند و شکارچیان بطور غریضی به قسمت سر طعمه خود حمله میکنند و در صورتی که شکارچی به این چشم فرضی حمله کند(در انتهای بدن ماهی ) باز موجود فرصتی برای فرار و بقای خود خواهد داشت .
    و با احترام و ارادت :
    دامپرور

14. کاربران : 16 تشکر کرده اند از شما DAMPARVAR برای ارسال این پست سودمند:

همکار قدیمی بخش آبزیان آب شیرین melain62 آواتار ها
    تشکر شده 5,245 بار در 757 پست

سلام؛
    این ماهی بسیار مظلوم و ملایم در طول روز، امّا پر تحرّک و خطرناک برای ماهی های کوچک آکواریوم شما در طول شب خواهد بود.

دو نوع قهوه ای و سیاه اونو می شناسم که بیشتر نوع سیاه اون توی ایران پیدا می شه.
    در مقابل تغییرات شیمیایی آب خیلی حسّاسه و حتماً باید در آکواریومی نگهداری بشه که بیشتر از 2ماه از طول عمرش گذشته.
    ماهی بسیار شکم مویی به حساب می آد و در مقبل غذا هر کاری براتون انجام میده....
    همون طوری که از اسمش پیداست این ماهی، ماهی سیاهی ها و تاریکی هاست و معمولاً در طول روشنایی روز نمیتونید تو آکواریوم ببینیدش.... برای حل این مسئله راههای مختلفی پیشنهاد کردن مثل گذاشتن جسمی پشت شیشه که ماهی رو گمراه کنه و ماهی سعی کنه پشت اون قایم شه...
    ولی راهی رو که من انتخاب کردم یک راه حل کلّی به شمار میره.
    من به طبیعت واقعی آکواریوم معتقد هستم،
    برای این که بشه ماهی ها رو اون طور که می خواید تربیت کنید باید ماهی های خوش اشتهایی داشته باشید، چون تا به حال حیوانی دیده نشده که بدون غذا دادن و با راه دیگه تربیت بشه.

ماهی ها هم از این قضیه مستثنی نیستن و به کمک غدا می شه تربیتشون کرد.
    تنگ من یه تنگ 250 لیتری هست که پر از انواع گیاهان مختلفه؛
    و البته بر خلاف توصیه بعضی ها که میگن شن کم بریزید کف آکواریوم من شش سانتی متر سنگریزه داره.
    این گیاه ها علاوه بر تکمیل رژیم غذایی ماهی ها به طور مستقیم، به زندگی جانداران میکروسکوپی و ریز مغذّی آب هم کمک میکنن.

مدفوع ماهی ها رو تجزیه و استفاده می کنن و مواد سمّی و co2 آب رو می گیرن و اکسیژن در اختیار ماهی ها قرار می دن و به خوبیِ ذغال، آب آکواریوم رو تصویه و شفاف می کنن.
    اما گیاه به تنهایی کافی نیست، پس یک حلزون و یک شاه میگو هم به آکواریوم اضافه کردم که این ترکیب باعث شده تا من هیچوقت کف تنگ رو سیفون نکرده باشم و نکنم.
    یک فیلتر خارجی مناسب هم به این مسئله کمک کرده چون برای شفافیت آب به اون نیاز دارم و سرامیک موجود در اون، بهترین مکان برای تولید باکتری های مفید برای آب آکواریوم هست.
    آکواریوم من لامپ نداره و کاملاً از قانون روز و شب پیروی می کنه و باعث میشه ماهی ها استرحت و آرامش کافی داشته باشن.
    و در آخر ترکیب ماهی ها:
    ماهی های انجل اولین گروه هستن که غذا رو می خورن.
    گلاسی ها تکه های غذا رو که از دست انجل ها در میره می خورن
    و یک دسته 15تایی نئون خرده غذاها رو به سرعت جمع می کنن
    و در آخر هر چیزی که به کف آب برسه نسیب بلک گوست و لوچ دلقک می شه
    ضمناً دلقک حلزون ها رو هم که معمولاً تکثیر سرسام آوری دارن رو می خوره و جمعیت اونا رو تعدیل می کنه.
    بعد از این غذا دادن وقت دفع مدفوع می رسه که اون هم غذای میگوها،حلزون ها و گیاهان و بعد از تجزیه خوراک باکتری های موجود در سرامیک فیلتر میشه.

تو این وضعیت بلک گوست من در تمام ساعات شب و روز تو آکواریوم می چرخه و اصلاً قایم نمیشه و مثل بقیۀ ماهی ها به راحتی از دستم غذا می خوره.
    مثلاً این عکس مال 3 بعد از ظهره که آفتاب کامل می افته رو آکواریوم.

من حتی موقع تخمریزی ماهی ها رو جدا نمی کنم و می ذارم تخمها و بچه ها یا خورده شن و یا تو محیط آکواریوم زنده بمونن.

ویرایش توسط melain62 : August 11th, 2007 در ساعت 04:08 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط @@@ نمایش پست ها
    سلام
    در یک قسمت گفته بودید که در هنگام تخم ریزی اونها را جدا نمیکنم ، میشه بگید منظورتون چیه ! یعنی شما از بلک گوست تخم کشیدید !!!!
    با تشکر سعید
    سلام، ببخشید فکر کنم مطلب رو بد نوشتم و ایجاد سوئ تفاهم کرده،
    منظورم در مورد کل ماهی هایی بود که در آکواریوم نگه می دارم... تخم ماهی ها در تغذیۀ اونها بسیار مفیده و ماهی رو سالم و قوی نگه می داره.
    فکر نمی کنم تا حالا کسی تونسته باشه توی محیط مصنوعی بلک گوست رو تکثیر کرده باشه.

كاربر كارامد

s_hahroo_z آواتار ها
    تشکر شده 5,066 بار در 1,300 پست

سلام .
    نظر شخصی :
    اصولاً اين ماهی دردسر زا هست نه از لحاظ ازيت کردن بلکه از لحاظ ازيت شدن .
    موضوعی که بايد هنگام خريد بهش توجه کنی اينه که نبايد اين ماهی رو در آکواريومی قرار بدی که ماهی های سريع و مهاجمی داشته باشی ( سريع مثل تايگر و مهاجم مثل مايکرو ) ، اين ماهی اصولاً بد شنا ميکنه و نميتونه سريع باشه با بخاطر دم بلندی که داره ، ماهی های ديگه بدشون نمياد هی بهش نوک بزنن .
    از لحاظ تقذيه : سريع به انسان خو ميگيره ولی سخت غذا ميخوره ، اون هم به علت نوع شنا کردنش هست ، تا بخواد بياد غذا بخوره ، بقيه ماهی ها غذا رو تموم کردن . من شنيدم که دوست داره مخفی بشه و شبها مياد بيرون ولی من 2 تا داشتم که اصلاً اينجوری نبودن ، ولی در کل :
    خصوصيت خاصی نداره ، دما 28 براش خوب هست و اگه بتونی با 2 مسئله بالا کنار بيای ( مظلوم بودن ماهی و غذا دادن به اون ) ، ماهی بدی نيست .
    بهتر هست در آکواريوم يه دونه بيشتر روح سياه نداشه باشی ، زيرا ديده شده که با هم جنس خودش نميسازه و باعث درگيری ميشه و به شدت همديگه رو زخمی ميکنن ، ولی با ماهی های ديگه اصلاً مشکلی نداره و بسيار بی آزار هست . من ديدم که تا 25 سانت هم رشد کرده ، حالا نميدونم بيشتر از اين حد هم در آکواريوم رشد ميکنه يا نه .
    من ديدم که سايز بزرگش رو با ماهی های مثل آروانا سيلور هم نگه ميدارن ولی به نظر من بهترين گزينه برای همزيستی با اين ماهی :
    دالر ، گلس پنگوسی ، سيلور شارک و دلقک هستن و بد ترين گزينه برای همزيستی : تايگر هست که خيلی ازيتش ميکنه .
    از لحاظ غذا هم همه غذا ها رو ميخوره .
    ویرایش توسط s_hahroo_z : August 22nd, 2007 در ساعت 04:18 AM

18. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما s_hahroo_z برای ارسال این پست سودمند:

کاربر خوب nedaariania آواتار ها
    تشکر شده 2,816 بار در 438 پست

چاقو ماهی روح سیاه Black Ghost Knife Fish

اصلیت: رودخانه های آمازون و پاراگوئه

حداکثر اندازه: 16 تا 20 اینچ

محل نگهداری: هر چه بزرگتر بهتر

محل امن: باید یک محل غار مانند یا سوراخی برای پنهان شدن داشته باشد

درجه حرارت: 72 تا 80 درجه

برنامه کاری: ترجیحاَ شیفت شب

نور: ترجیحاَ ملایم

صفت خاص: بصورت وارونه یا عقب عقب شنا می کند.

غذاها: ترجیحاَ غذای زنده
    اصلیت: در اسارت تولید مثل نمی کند ( بجز موردی که از استرالیا گزارش شد )
    تمام چاقو ماهی های روح سیاه از وحش آمده اند بخصوص رودخانه های آمازون و پاراگوئه و انشعابات آنها.

نام اصلی: بومیان محلی بر این باورند که ارواح درگذشتگانشان در وجود این ماهی ها حلول کرده و به عبارتی زندگی پس از مرگشان به وجود این ماهی ها بستگی دارد.

وضعیت آب: عموماَ آب کهنه اما صاف آکواریوم برایش مفید است. اگر طبق قاعده و منظم آب آکواریوم را عوض کنید و بیش از اندازه غذا ندهید، چاقو ماهی روح سیاه شما خوب رشد می کند.

اندازه: گزارشاتی از نمونه 20 اینچی آن رسیده است. بطور میانگین تعداد اندکی چاقو ماهی روح سیاه از اندازه 12 اینچ تجاوز کرده اند. شاید بخاطر اینکه بیشتر مردم آنها را در آکواریوم های کوچک نکهداری می کنند.

مشاجرات: هیچ گاه 2 چاقو ماهی روح سیاه را کنار هم نگاهداری نکنید. آنها بسیار اهل جدل هستند بخصوص در آکواریوم های کوچک.

محل امن: در نهایت یک کاردستی ساخته شده از پلاستیک شفاف به عنوان (خانه ارواح) برای پنهان شدن چاقو ماهی روح سیاه کافی است.
    یا حباب شیشه ای یک گردسوز که البته بهتر است.

یا یک گلدان وارونه که دارای شکاف باشد.
    همچنین غارهای سرامیکی یا صخره ای به نظر طبیعی می آیند.

آنگاه آنها سرشان را از مخفیگاهشان بیرون می آورند و در انتظار غذایی می مانند که ممکن است از آنجا عبور کند.

روح قهوه ای به پنهان شدن داخل لوله هم علاقه نشان می دهد.

اگر به آنها مکان امنی ندهید، آنها به پشت لوله فیلتر شما پناه خواهند برد.

آنها را فریب دهید: یک ورقه ( یا چیزی شبیه آن ) را به شیشه جلویی آکورایوم تکیه دهید.
    چاقو ماهی روح سیاه شما بلافاصله به زیر ورقه ای که به شیشه تکیه داده اید می لغزد. این مسآله همیشه اتفاق می افتد.
    به این صورت شما می توانید ماهی خود را در 90% مواقع در پیش چشمانتان داشته باشید.

تغذیه: چاقو ماهی های روح سیاه بی معطلی غذاهای زنده کوچک - کرم های سیاه کالیفرنیا و بقیه تکه های خوشمزه غذایی را می خورند.
    ارواح بزرگتر ماهی های گوپی - گلدفیش های کوچک و کرم های خاکی را ترجیح می دهند.
    خیلی از آنها به خوردن غذاهای یخ زده عادت داده می شوند.

آگاه باشید:
    روح سیاه آنقدر بزرگ می شود که تتراهای نئونی و ماهی هایی به اندازه آن، یک لقمه اش شوند.

غذایاب های الکتریکی: این تغذیه کنندگان شبانه، از جریان برق ضعیفی برای یافتن محل غذا در تاریکی استفاده می کنند.
    به همین دلیل به آنها ماهی الکتریکی هم می گویند مثل خرطوم فیلی ها و بچه وال ها.

هم خانه: چاقو ماهی روح سیاه را با ماهی بزرگی نگهدارید که چاقو ماهی نتواند آن را ببلعد اما نه آنقدر بزرگ که روح سیاه را گاز بگیرد.
    برای مثال، خیلی از سیچلاید ها به طور مکرر و بی رحمانه به ارواح سیاه حمله می کنند.

تولید مثل: هرگز نگوئید هرگز، اما بیهوده وقتتان را تلف نکنید.
    ما شخصاَ هیچ گاه نشنیده ایم که کسی موفق به تکثیر ارواح سیاه شده باشد یا حتی تلاشی در این زمینه انجام داده باشد.

تزیینات داخلی: معمولاَ ریختن شن هایی به رنگ روشن بر کف آکواریوم ، چهره ماهی سیاه را واضح تر می کند.
    شما می توانید ماهیانتان را روی شن های سفید و درخشان قرار دهید و همچنان از دیدنشان لذت ببرید.
    اگر چه شن سفید، ماهیان دیگر شما را نیز واضح تر به نمایش می گذارد.
    چاقو ماهی روح سیاه خود را روی شن سیاه قرار ندهید چرا که نامرئی می شود.

درمان بیماری: خیلی از درمان های انگلی ممکن است این ماهی بدون فلس را از بین ببرد.
    از داروها به صورت نیمه قوی و یا حتی ضعیف تر استفاده کنید.

فیلتراسیون: چاقو ماهی روح سیاه شما به آب تمیز نیاز دارد. زیادی به او غذا ندهید.

این ماهی قادر است به پهلو هم شنا کند

نوار طلایی رنگی که پشت این ماهی می بینید در محیط طبیعی اش به رنگ سفید است.

چاقو ماهی خالدار - توجه داشته باشید که این جزو ارواح نیست. فقط شبیه آنهاست. اما از چاقو ماهی هاست.

چاقو ماهی نوار طلایی - همانطور که می بینید نوار این یک بر پشتش نیست بلکه بر پهلویش است. این هم از ارواح نیست. فقط چاقو ماهی است.

این هم چاقو ماهی خرطوم فیلی. مثل دو گونه بالا از ارواح نیست. اما از چاقو ماهی هاست.

سه تصویر آخر را فقط به خاطر شباهتشان به روح سیاه گذاشتم. خود سایت منبع هم همین کار را کرده. امیدوارم از تصاویر لذت برده باشید.

برگرفته از سایت http://www.aqualandpetsplus.com
    ویرایش توسط nedaariania : September 11th, 2007 در ساعت 12:41 AM

20. کاربران : 19 تشکر کرده اند از شما nedaariania برای ارسال این پست سودمند:

من دیدم خیلی ها از آروم و بی خطر بودن این ماهی صحبت می کنند؛
    البته در 90% موارد این ماهی کاری به کار کسی نداره امّا لازم دیدم اون 10% رو جهت اطمینان به اطلاعتون برسونم.

اگر دقت کرده باشید این ماهی دهان کوچکی داره که هیچ دندونی نداره و هیچ وقت هم بسته نمیشه!!
    پس این ماهی چطور تو محیط طبیعی شکارش رو می گیره؟ وقتی حتی نمی تونه دهنش رو ببنده!!

باید عرض کنم دهان این ماهی قدرت مکشی داره که می تونه گاهی مثل جارو برای چندین ثانیه مداوم مکش رو ادامه بده، و گاهی می تونه این مکش رو یکجا انجام بده.
    حالت دوم رو من وقتی متوجه شدم که یک نئون رو جلوی چشمام به دو نیم تقسیم کرد، فقط با یه ماچ کوچولو.
    تازه گوست من نسبتاً کوچیکه.
    البته این اتفاق زیاد پیش نمی آد. معمولاً این ماهی وقتی از این کارا می کنه که داره غذا می خوره و مزاحم داره، یا گشنشه و شکار کردنش می گیره، یا یه ماهی نه چندان فرز داره اذیتش می کنه و در آخر، بیشترین احتمال مال شب ها هست ماهی ها همه بی تحرک هستند و روح سیاه شما به دنبال غذا است. اگه تصادفاً ماهی کوچکی کنار بوته یا سنگی خوابیده باشه....
    ماچ
    ویرایش توسط melain62 : September 14th, 2007 در ساعت 01:27 PM
    قربان شما
    عاملی

** **

22. کاربران : 18 تشکر کرده اند از شما melain62 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر متوسط sms_908 آواتار ها
    تشکر شده 538 بار در 203 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tassoti نمایش پست ها
    ماهی روح سیاه روآیا میشه با ماهی های تگزاس. پرت .سورم . گوره خری . گرین ترور .اسفرانوس نگهداری کرد اگه هرچه زودتر جوابم رو بدین ممنون میشم:p
    من فکر نکنم به این ماهی هایی که شما گفتید کار داشته باشه ولی احتمال زیاد تگزاس میزنش بعضی پرت ها هم باهاش ابشون تو یه جوب نمیره

نقل قول نوشته اصلی توسط sasi_666 نمایش پست ها
    چرا ماهی من فقط نزدیک سطح اب حرکت میکنه و به کف آکواریوم نمیاد؟

در کف آکواریوم شما فضای مناسب برلی مخفی شدن وجود داره؟
    این ماهی به یه مخفیگاه احتیاج داره و در صورت پیدا نکردن چنین جایی یا پشت وسایل مثل فیلتر و بخاری میره یا سطح آب

نقل قول نوشته اصلی توسط s_hahroo_z نمایش پست ها
    من 10 تا از اين ماهی در فواصل 2 سال داشتم و بخاطر شرايطی مجبور شدم 24 ساعت 2 تاشون رو داخل يه ظرف کوچک قرار بدم ولی اصلاً حساس نيستند و سکته هم نکردند .
    من 2 تا رو توی یه تانک دارم یکم با هم مشکل دلرند ولی درگیری حاد نیست با اینکه اکثرا توصیه میشه بصورت تک نگهداری بشن چون قلمرو درست میکنند
    ویرایش توسط melain62 : May 2nd, 2008 در ساعت 12:55 AM
    لگد بهتر از طعنه است

[IMG]http://i25.*******.com/t50ljd.jpg[/IMG]

24. تشکرها از این نوشته :

کاربر ویژه بخش گل و گیاه hamed_shamsnia آواتار ها
    تشکر شده 6,943 بار در 2,297 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط babi007 نمایش پست ها
    محل زندگی اصلی این ماهی رودخانه آمازون هستش و بومیان آن منطقه اعتقاد دارند که روح نزدیکانشان در هنگام مردن به رودخانه رفته و به صورت این ماهی ظاهر می شود .

ماخذ: سایتهای اینترنتی

با سلام
    من این مطلب رو در یکی از مجله های ماهیان آکواریومی در اینترنت مطالعه کردم در اون مجله نوشته بود مردم بومی آمازون به این ماهی احترام خاصی میزارن و هیچ کدام از مردم اون منطقه دست به شکار این ماهی نمیزنند و صیادان شبانه و به صورت مخفیانه به صید این ماهیان میپردازند به دلیل اینکه اگه مردم اون منطقه از شکار این ماهیان باخبر بشن خیلی ناراحت و حتی شاید به خاطر دفاع از ارواح گذشتگانشان صیادان را مورد حمله قرار بدن
    در اون مجله به این نکته اشاره کرده بود که اهالی اون منطقه در ایام هفته یک روز به اطراف رودخانه هایی که زادگاه این ماهیان میباشد میروند و حرکات و صداهای عجیبی از خود پدید می آورند که به اعتقادشان روح گذشتگانشان آرام میشود ولی نکته مهم این است که این ماهیان با صداهای تولید شده آرام به سطح آب می آیند و آرامش میگیرند

با تشکر حامد

26. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما hamed_shamsnia برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي razel آواتار ها
    تشکر شده 189 بار در 98 پست

به نظر من اين ماهي جالبترين ماهي هست اما خيلي حساس و ترسو هست برخلاف اسمش كه ترسناكه روح كم ترسناكه يه سياه هم جلوشه;);)

من فکر نکنم به این ماهی هایی که شما گفتید کار داشته باشه ولی احتمال زیاد تگزاس میزنش بعضی پرت ها هم باهاش ابشون تو یه جوب نمیره
    ولي من اين دوتا رو دارم خيلي هم با هم جورند دوست عزيز
    البته شايد با هم يواشكي دعوا ميكنن و ما خبر نداريم:confused:
    ویرایش توسط melain62 : May 2nd, 2008 در ساعت 12:55 AM
    ن مثل نيك صالحي:D:D:D
    اگر چه دل كندن از اين سايت خيلي خيلي سخته اما.......
    خداحافظ...............

28. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط razel نمایش پست ها
    ولي من اين دوتا رو دارم خيلي هم با هم جورند دوست عزيز
    البته شايد با هم يواشكي دعوا ميكنن و ما خبر نداريم:confused:
    دوست عزیز منم اشاره کردم که احتمالا
    چون این ماهی به دنبال مخفیگاه میکرده و پرت هم از کوزه و اینجور جاها مخصوصا وقتی که تازه به تانک منتقل بشه استقبال میکنه و واسه همین درگیر میشن
    لگد بهتر از طعنه است

کاربر معمولي razel آواتار ها
    تشکر شده 189 بار در 98 پست

دوست عزیز منم اشاره کردم که احتمالا
    چون این ماهی به دنبال مخفیگاه میکرده و پرت هم از کوزه و اینجور جاها مخصوصا وقتی که تازه به تانک منتقل بشه استقبال میکنه و واسه همین درگیر میشن
    حق با شماست دوست من كاملا درست ميگيد چون پرت هم از كوزه بدش نمياد :d بارها ديدم كه خواسته بره تو كوزه كه بلك گوستم توش بود اما جا نميشد :))
    ن مثل نيك صالحي:D:D:D
    اگر چه دل كندن از اين سايت خيلي خيلي سخته اما.......
    خداحافظ...............

31. تشکرها از این نوشته :

همکار قدیمی
    تشکر شده 12,387 بار در 4,855 پست

با تشکر از همه دوستان که مطالب واقعا مفیدشون رو خوندم
    ترسناک بودن این ماهی رو من تازه فهمیدم بعد از اینکه 11 تا نئون و دو تا روح سیاه به آکواریومم اضافه کردم (تا ترکیب زیبایی با دیسکاسها بده ) فردا صبحش تعداد نئونها شد 10 تا و شب شد 9 تا این مسئله ادامه داشت تا فقط 6 تاشون موندن . فکر کردم دیسکاسها میزننشون بنابراین با یک شیشه آکواریوم رو دو قسمت کرده و جداشون کردم برای اینکه کف خوار هم داشته باشن روحها رو هم انداختم پیش دیسکاسها حالا گوش شیطون کر بعد از چهار روز هنوز 6 تا نئون دارم .
    پس کار این روحهای سیاه اجنبی بوده .:((

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما babi 007 برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط babi007 نمایش پست ها
    با تشکر از همه دوستان که مطالب واقعا مفیدشون رو خوندم
    ترسناک بودن این ماهی رو من تازه فهمیدم بعد از اینکه 11 تا نئون و دو تا روح سیاه به آکواریومم اضافه کردم (تا ترکیب زیبایی با دیسکاسها بده ) فردا صبحش تعداد نئونها شد 10 تا و شب شد 9 تا این مسئله ادامه داشت تا فقط 6 تاشون موندن . فکر کردم دیسکاسها میزننشون بنابراین با یک شیشه آکواریوم رو دو قسمت کرده و جداشون کردم برای اینکه کف خوار هم داشته باشن روحها رو هم انداختم پیش دیسکاسها حالا گوش شیطون کر بعد از چهار روز هنوز 6 تا نئون دارم .
    پس کار این روحهای سیاه اجنبی بوده .:((
    سلام
    بلک گوست ها برخلاف روزها که دنبال سوراخ موش میگردن شبها حاکم مطلق اکثر تانک ها هستند ولی معمولا سعی میکنن از درگیری خودداری کنند البته تو سایز های کوچک تر .
    بلک گوست های که من تاحالا نگهداری کردم معمولا وقتی از 20 سانت بیشتر میشن شبها حتی کت فیش های بزرگ تر از خودشون رو هم میزدند
    من فکر میکنم که بلک گوست های شما یه جورایی به نئون ها به چشم منبع غذایی نگاه میکردن
    اگه سایزشون کوچیکه من پیشنهاد میکنم بهشون دل گاو بدین علاقه زیادی به این غذا دارن و بعد یه مدت از دستتون غذا میگیرن
    لگد بهتر از طعنه است

35. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sms_908 برای ارسال این پست سودمند:

كاربر ساده Behnam_703 آواتار ها
    تشکر شده 165 بار در 17 پست

می شه این ماهی رو با بچه اسکار نگه داری کرد؟؟؟؟؟
    البته هر دو در سایز کوچیک باشند(هم اسکار هم بلک گاست)

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین