تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - صفحه اصلی
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 89 از 89 نخستنخست ... 39798586878889
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,778 , از مجموع 1778

کود دهی و بستر در آکواریوم گیاهی

كاربر ساده alireza80 آواتار ها
    تشکر شده 18 بار در 10 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar52 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يك سوال دارم ممنون ميشم راهنمايي بكنين
    من يك تانك 400ليتري بايك آرواناي طلايي دارم وروي كنده 4بوته كريپن بستم ولي متعصفانه روزي يك برگ از ان كنده ميشه وداره لخت ميشه وبرگ جديدي هم جايگزين نمي شه
    2-ممنون ميشم طريقه تكثيراين گياه رو توضيح بدين
    كريپتون ريشه داره بايد تو بستر قرار بگيره و اگر بسترتون كود نداره قرص كريپتون تترا يا كود توپي جي بي ال كنارش بزاريد . انابياس و جاوا و خزه رو بايد رو سنك يا چوب بست. كي گفت رو كنده ببندينش؟

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza80 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر خوب reeflike آواتار ها
    تشکر شده 1,471 بار در 580 پست

سلام دوستان
    من يك تانك 400ليتري بايك آرواناي طلايي دارم وروي كنده 4بوته كريپن بستم ولي متعصفانه روزي يك برگ از ان كنده ميشه وداره لخت ميشه وبرگ جديدي هم جايگزين نمي شه
    سلام دوست عزیز یهتر بود یه عکس از گیاهتون میزاشتید و میگوفتید از چه نوع کریپتونی استفاده میکنید
    در کل همه گیاهان خانواده کریپتون با پاجوش زدن تکثیر میشن
    بهتر بود سوال خودتون در تاپیک مربوط به موضوع مطرح می کردید
    ویرایش توسط reeflike : May 20th, 2014 در ساعت 11:38 AM
    عکسهای اکواریوم من
    http://www.forum.niksalehi.com/showthread.php?t=78718>:w<

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما reeflike برای ارسال این پست سودمند:

كاربر ساده
    تشکر شده 74 بار در 38 پست

دوستان الان کود نتلی تو بازار هست چند کیلویی هستن من از کجا میتونم نتهیه کنم؟
    راستی قیمتشون چنده؟

6. تشکرها از این نوشته :

كاربر توانمند آکواریوم گیاهی aqua.plant.love آواتار ها
    تشکر شده 3,732 بار در 954 پست

سلام دوستان
    سلام دوست عزیز
    ریشه گیاه کریپتون باید توی بستر باشه و تا حالا نشنیدم کسی اون رو روی کنده ببنده .ممکنه کنده شدن برگهاش به همین علت باشه

8. تشکرها از این نوشته :

علت ريشه در آوردن قسمتهاي پاييني ساقه چيه؟ بستر ضعيفه؟ يا هنوز ريشه ها جاي خودشونو پيدا نكردن؟

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر معمولي mohsenraffiee آواتار ها
    تشکر شده 298 بار در 103 پست

سلام دوست عزیز..........بعضی از انواع گیاهان به دلیل ذاتشونه که ریشه میزنن و ربطی به نگهداری نداره تا مواد معلق مغذی رو از اب بگیرن یا مستقیم از خود اب مواد محلولش رو بگیرن...مثل پشت برگ قرمزی لودگیا ....شما میتونی بخشهایی که دیده میشن رو بچینی...................اما در بعضی گیاهان به دلیل مغذی نبودن بستر هست...........در کل خیلی از گیاهان به طور بیولوژیکی و به ذات ریشه ریشه دارن در پایین ساقه.....برای دیده نشدن اینن ریشه ها گیاهان پایه کوتاه رو جلوی گیاهان پایه بلند میکارن مثل بلیکسیا..همیانتوس ماکراندال و...
    عكس هاي آکواریوم گیاهی و ماهي توسط محسن رفیعی

http://forum.niksalehi.com/forum804/...ml#post1181646

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mohsenraffiee برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي

برنده مسابقه عکس آکواریوم osafety آواتار ها

تشکر شده 1,014 بار در 148 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza80 نمایش پست ها
    علت ريشه در آوردن قسمتهاي پاييني ساقه چيه؟ بستر ضعيفه؟ يا هنوز ريشه ها جاي خودشونو پيدا نكردن؟
    سلام
    عامل مهم کمبود نور در سطوح پایین تر یا آسیب دیدگی ساقه گیاه در ارتفاع پایین تر است.
    ویرایش توسط osafety : May 24th, 2014 در ساعت 02:24 PM

14. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما osafety برای ارسال این پست سودمند:

من دو تا گیاهو با باند دورش بدون اون سرب کاشتم. میپوسه ساقش؟ شیویدی بود خواستم پخش نباشن و سفت وایسن تو بستر

Sent from my MT11i using Tapatalk

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر معمولي

من دو تا گیاهو با باند دورش بدون اون سرب کاشتم. میپوسه ساقش؟ شیویدی بود خواستم پخش نباشن و سفت وایسن تو بستر

سلام
    جای این سوال در بخش کود دهی و بستر نیست. باید حتماً باند دور را باز کنید و کمی هم حدود 1 یا دو سانت از انتهای گیاه رو قطع کنید و بعد اون رو بکارید و دیگه حابجاش نکنید تا ریشه بزنه . برای اینکه سر جاش بمونه اون رو عمقی بکارید و در داخل خاک کمی مایل قرار بدهید.

18. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما osafety برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط osafety نمایش پست ها
    سلام
    جای این سوال در بخش کود دهی و بستر نیست. باید حتماً باند دور را باز کنید و کمی هم حدود 1 یا دو سانت از انتهای گیاه رو قطع کنید و بعد اون رو بکارید و دیگه حابجاش نکنید تا ریشه بزنه . برای اینکه سر جاش بمونه اون رو عمقی بکارید و در داخل خاک کمی مایل قرار بدهید.
    تشكر. من يه دم گربه اي داشتم مي تونم بگم تقريبا از بين رفت. حتي جوونه هاي جديدشم كه ميكارم ميپوسه تو بستر. بسترم شن كف رودخونه اي دو تا ٤ ميل هست. گياههاي ديگه راحت ريشه كردن ولي نين همش ميپوسه. چه كنم؟ مشكل از نووع بستره؟ راحي براي اين دو سه شاخه سه سانتي هست كه احيا بشن؟

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza80 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي

تشكر. من يه دم گربه اي داشتم مي تونم بگم تقريبا از بين رفت. حتي جوونه هاي جديدشم كه ميكارم ميپوسه تو بستر. بسترم شن كف رودخونه اي دو تا ٤ ميل هست. گياههاي ديگه راحت ريشه كردن ولي نين همش ميپوسه. چه كنم؟ مشكل از نووع بستره؟ راحي براي اين دو سه شاخه سه سانتي هست كه احيا بشن؟
    سلام
    من وقتی دم گربه ای داشتم حتی بصورت شناور هم رشد می کرد و رشدش غیر قابل کنترل بود. کلاً گیاه کم توقعی هستش. قسمتهای پوسیده پایین رو ازش جدا کن و جای پر نور قرارش بده حتماً احیاء می شه. بجز نور شرایط آب هم مهمه مراقب باش نمک به آب اضافه نکنی.

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما osafety برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي
    تشکر شده 229 بار در 67 پست

سلام دوستان

از کسانی که برنامه کود دهی هفتگی دارن (کود های شرکتی ) راهنمایی میخاستم من طی چند سالی که تانک داشتم فقط همین یکی 2 سال که تانک گیاهی دارم و فقط گیاهای مقاوم نگه داشتم و برنامه کود دهی شونو تا جایی که شده توسط تعداد ماهیا و غذا دهی و نوع بستر تنظیم میکردم ( تانک قبل از کاشت گیاه و تبدیل به پلنت ، چند سال تانک گوشتخوارهای مختلف بود و تقریبا کود کامل بود) ........ حالا چند وقتیه که من بخاطر مشغله های زیاد نمیرسم به تانک ... خونه هم خیلی حرفه ای نیستن و میخام کود بخرم

ولی تو قسمت کود دهیو که دیدم تقریبا تو یه هفته 60 تا کود مختلف روزی حدود 6 تا 10 تا کود مختلف نام برده بود که باید بریزیم تو آب .......... خاستم بپرسم کسایی که کودهی دارن واقعا این همه کود رو جداگانه دارن یا اینا فقط نام های مختلف موادی هست که در یک کود وجود داره؟؟........

و آیا کودی هست که همه اینارو توش داشته باشه و من بخرم و مثلا مقدار معینی ازونو هر روز به آب بدیم و تمام......... اگه هست لطفا بهتریناشو که میشناسین و تو نواب و پلاسکو پیدا میشه رو معرفی کنید لطفا ممنون
    چند نکته برای داشتن آکواریومی سالم برای مبتدیان عزیز:thanks:
    در پوشه ی
    :flower:عکس های آکواریوم من
    :tabrik:

کاربر معمولي mohsenraffiee آواتار ها
    تشکر شده 298 بار در 103 پست

سلام دوست عزیز
    کسانی که کودهای مختلف زیادی به تانکشون میزنن ...........در اکواریومهاشون گیاهای بسیار حساس و سختی رو دارن و برای گیاهای مقاوم فقد کود مولتی که مجموع عناصر رو داره کافی هست.......اونم دوز هفتگیش.........
    اما در تانکهای با گیاه حساس باید کود مولتی به صورت دوز روزانه و کمی بیشتر.............کود اهن دوز روزانه.............کود پتاسیم هفتهایی 2 بار استفاده بشه..................بقیه کودها هم به صورت خاص فقد برای بعضی گیاهای حساس یا سر حال بودن گیاها بیشتر از حد استاندارد استفاده میشه...............یا بعضی دوستان که نقص در سیستم تانک دارن مثلا نورشون خیلی مناسب نیست..........این قضیه رو با ااضافه کردن کودهای بیشتر جبران میکنند.........یعنی هزینه بیشتری میکنند
    عكس هاي آکواریوم گیاهی و ماهي توسط محسن رفیعی

http://forum.niksalehi.com/forum804/...ml#post1181646

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mohsenraffiee برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmas.ood نمایش پست ها
    سلام دوستان

از کسانی که برنامه کود دهی هفتگی دارن (کود های شرکتی ) راهنمایی میخاستم من طی چند سالی که تانک داشتم فقط همین یکی 2 سال که تانک گیاهی دارم و فقط گیاهای مقاوم نگه داشتم و برنامه کود دهی شونو تا جایی که شده توسط تعداد ماهیا و غذا دهی و نوع بستر تنظیم میکردم ( تانک قبل از کاشت گیاه و تبدیل به پلنت ، چند سال تانک گوشتخوارهای مختلف بود و تقریبا کود کامل بود) ........ حالا چند وقتیه که من بخاطر مشغله های زیاد نمیرسم به تانک ... خونه هم خیلی حرفه ای نیستن و میخام کود بخرم

ولی تو قسمت کود دهیو که دیدم تقریبا تو یه هفته 60 تا کود مختلف روزی حدود 6 تا 10 تا کود مختلف نام برده بود که باید بریزیم تو آب .......... خاستم بپرسم کسایی که کودهی دارن واقعا این همه کود رو جداگانه دارن یا اینا فقط نام های مختلف موادی هست که در یک کود وجود داره؟؟........

و آیا کودی هست که همه اینارو توش داشته باشه و من بخرم و مثلا مقدار معینی ازونو هر روز به آب بدیم و تمام......... اگه هست لطفا بهتریناشو که میشناسین و تو نواب و پلاسکو پیدا میشه رو معرفی کنید لطفا ممنون
    سلام
    می توانید از محصول سیچم فلوریش کامل استفاده کنید. البته عناصر ماکرو اون کمتر از معمول است و در صورت نیاز باید این عناصر جداگانه اضافه شوند اما در کل راضی کننده است. هر 5 سی سی برای 250 لیتر آب و هفته ای 1 یا 2 بار کافی است. دقت کنید که تمام محصولات کود آکواریوم گیاهی سیچم دارای عنوان فلوریش است و باید خط زیرین بعد از فلوریش را بخوانید که در مورد کود کامل مثل عکس این نوشته را دارد:
    Comprehensive supplement for freshwater planted aquariums
    انواع دیگر شامل دارای عناوین اکسل، آهن، نیتروژن، پتاسیم و فسفات است.
    lg-923092-30393-fish-supply.jpg

27. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما osafety برای ارسال این پست سودمند:

کاربر معمولي
    تشکر شده 229 بار در 67 پست

اقا دمتون گرم بابت توضیح کامل....

البته الان دیگه میخام کلی گیاه بخرم که احتمالا توشون حساس زیاد بابشه ولی فک نکنم نیاز به اون یکی کودا ک گفتید بشه چون سیستم نور و دیاکسید کربن خوبه..پس باین تفاسیر همون سیجمرو میخرم هفته ای 2 بار استفاده میکنم تانکم 60 لیتره ینی میشه تقریبا یک سی سی کود هربار ......

خیلی ممنون
    چند نکته برای داشتن آکواریومی سالم برای مبتدیان عزیز:thanks:
    در پوشه ی
    :flower:عکس های آکواریوم من
    :tabrik:

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmas.ood نمایش پست ها
    اقا دمتون گرم بابت توضیح کامل....

البته الان دیگه میخام کلی گیاه بخرم که احتمالا توشون حساس زیاد بابشه ولی فک نکنم نیاز به اون یکی کودا ک گفتید بشه چون سیستم نور و دیاکسید کربن خوبه..پس باین تفاسیر همون سیجمرو میخرم هفته ای 2 بار استفاده میکنم تانکم 60 لیتره ینی میشه تقریبا یک سی سی کود هربار ......

خیلی ممنون
    روش ضد عفومی گیاه رو بخون که تانکت بیمار نشه

کاربر معمولي SABER1377 آواتار ها
    تشکر شده 295 بار در 73 پست

ببخشید میخواستم بپرسم که میشه سه نوع کود سرکت ada امازون و افرقا ومالاویا رو با هم یک زمان استفاده کرد سایز نرمالشو
    اکواریوم من
    ممنون میشم نظرات خودتونو بدید
    http://forum.niksalehi.com/forum804/thread96210.html
    فروش اکواریوم با لوازم
    http://forum.niksalehi.com/forum648/...ml#post1155119

مدیر ارشداکواریوم های گیاهی آب شیرین mahdi3000 آواتار ها
    تشکر شده 18,165 بار در 2,656 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SABER1377 نمایش پست ها
    ببخشید میخواستم بپرسم که میشه سه نوع کود سرکت ada امازون و افرقا ومالاویا رو با هم یک زمان استفاده کرد سایز نرمالشو
    بله راحت میتونی اینکارو انجام بدی . بستری که ریزتره برای جلو بریز که بتونی گیاهای کفپوشی مثل کوبایی و یا گلاسو بکاری

قبل از سئوال درباره گیاهان آکواریومی تاپیک زیر رو مطالعه کنید
    شناخت گیاهان آکواریومی آب شیرین
    لطفا قبل از سئوال درباره جلبکها تاپیک زیر رو مطالعه کنید
    شناخت جلبکها و راه های مبارزه با آنها

32. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahdi3000 برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 89 از 89 نخستنخست ... 39798586878889