هیچ‌گاه زمان بهتری برای بازی کردن روی PC نبوده است. سخت‌افزار مخصوص بازی ارزان شده‌است،سرویس‌های توزیع دیجیتال، دسترسی های ما به محتوای دیجیتال را به سطح جدیدی ارتقاداده‌اند و ناشرها بالاخره دریافته‌اند که گزارش‌های مضحکِ مبنی بر مرگ پلتفرم PC به طرز عجیبی اغراق‌شده‌ بوده‌اند.

شرکت AMD اعلام کرده‌است که در جریان مراسم E3 امسال یک شوی اختصاصی برای گیمینگ PC برگزار خواهد کرد و امید می‌رود با ایناتفاق، دوباره شاهد رشد این پلتفرم غریب‌افتاده باشیم.

این شویمخصوص گیمینگ PC، با نام PC Gaming Show شناخته خواهد شد.

نایب‌رییس و مدیر عمومی بخش پردازش و گرافیک AMD، آقای مت اسکاینر (MattSkynner) دراین‌باره گفت:


PC Gaming Showدربرگیرنده‌ی روح نوآوری، آزادی و جامعه‌ی بازی است که بخشی از DNA ما – ارایه شده به وسیله‌ی بازیبازها برایبازیبازها – را تشکیل می‌دهد. ” وی در ادامه گفت: “اکنون زمان مناسبی براییک رویداد با محوریت PC در هفته‌ی E3 است و ما مفتخریم که همراه با یکدیگر، بخشی از این گردهمایی صنعتبازی در کنار هم باشیم.”

PCGaming Show در E32015 باسخنرانی‌هایی از دین هال (Dean Hall)، کلیف بلزینسکی (Cliff Bleszinski) از استودیوی Boss Key Productions و توسعه ‌دهندگانی از استودیوهای بلیزارد (Blizzard)، بوهیما اینتراکتیو (BohemiaInteractive)،کلود امپریوم گیمز (Cloud Imperium Games)، تریپ‌وایر اینتراکتیو (TripwireInteractive)،اسکوار انیکس (Square Enix)، آبسیدیان (Obsidian)، پارادوکس (Paradox)، دولوپر دیجیتال (Devolver Digital) و هامبل باندلرز (Humble Bundlers) همراه خواهد بود و هنوز شرکت‌های زیادی هستند که نام‌شان برایشرکت در این همایش تایید نشده است.

البته نام‌های بزرگ دیگری در برگزاری این همایشبه چشم می‌خورند که یکی از آنها نشریه‌ی PC Gamer است.

آقای تیم کلارک (TimClark)،سردبیر نشریه‌ی PC Gamer درباره‌ی این همایش گفته‌است: “ما در دوران طلایی گیمینگ PC زندگی می‌کنیم، اما بر خلاف سایر پلتفرم‌ها،PC نهمتولی مشخصی دارد و نه دپارتمان بازاریابی خاصی و – تا به امروز – هیچ رویدادی در E3 به صورت اختصاصی برای این پلتفرم وجودنداشته است.” او در ادامه گفت: “ما فکر می‌کنیم بالاخره زمان برای همایشی این‌چنینکه سران گیمینگ PC را از گوشه وکنار دنیا جمع کند تا بتوانند دور هم آن را جشنبگیرند فرا رسیده است.

امیدواریم چه به‌صورت انفرادی و چه به‌صورتگروهی به ما ملحق شوید و بخشی از این همایش باشید.”
PC Gaming Show درتاریخ ۱۶ ژوئن در سالن بلاسکو تیاتر (Belasco Theater) لس‌آنجلس برگزار خواهد شد و از طریق شبکه‌ی Twitch به صورت زنده پخش خواهد شد. برای اطلاعاتبیشتر می‌توانید به وب‌سایت این همایش مراجعه کنید.منبع: دیجیکالا