آموزش برنامه Security Task Manager
مقدمه: شاید برای همه ی کاربرانی که با کامپیوتر سرو کار دارند اتفاق افتاده باشند که بخواهد بدانند برنامه هایی که بر روی سیستمشان نصب شده چقدر از ram و cpu استفاده میکنند . بنده امروز قصد دارم برنامه ای به شما معرفی کنم که به راحتی میتوان این کار را انجام داد .برنامه Security Task Manager میتواند تمام اطلاعات فایل هایی که در حال اجرا هستند را به شما بدهد .
این اطلاعات میتواند نام برنامه,محل نصب برنامه , درصدی که از cpu اشغال کرده و مدت زمانی که در حال اجراست را به ما نمایش دهد و هم چنین امکان این را دارد فایل های خطر ناک که ممکن است ویروس باشد را شناسایی کند .
۱٫ ابتدا برنامه را از این لینک دانلود کنید . پس از دانلود و نصب برنامه با محیط کاری مانند تصویر زیر روبه رو میشوید.

۲٫ در ستون rating شما میتوانید برنامه های خطرناک که از طریق آنها میتواند ویروس وارد سیستمتان شود و یا شاید خود آنها ویروس باشند را مشاهده کنید . توجه کنید که اگر میزان مقدار آن ۱۰۰ باشد نرم افزار یک ویروس است .

۳٫ در ستون cpu شما میتوانید مشاهده کنید که نرم افزار های مختلف چند درصد از cpu را درگیر میکنند.

۴٫ در ستون memory میزان فضایی که نرم افزار از ram استفاده میکند مشخص میشود و در ستون file هم مسیر نصب نرم افزار ها نمایش داده میشود .

۵٫ شما میتوانید در این نرم افزار متوجه شوید برنامه های نصب شده ویرووس دارند یا نه برای این کار ابتدا بر روی نرم افزار دلخواه کلیک کرد و سپس بر روی گزینه virus scan که در بالای صفحه کاری قرار دارد کلیک کنید و منتظر بمانید تا اسکن به پایان برسد (توجه داشته باشید که فقط ویروس ها را پیدا میکند پاک نمیکند) .

۶٫ اگر قصد دارید برنامه ای که در حال اجرا است را غیر فعال کنید و یا ببندید ابتدا برنامه را انتخاب سپس بر روی گزینه remove کلیک کنید .

۷٫ پس از انتخاب یک برنامه در پایین صفحه کاری آپشن هایی نمایش داده میشود این آپشن ها توضیحاتی از قبیل نام شرکت سازنده نرم افزار ,ساعت شروع به کار نرم افزار , محل نصب نرم افزار و … را نشان داده میدهند.

۸٫ در بخش properties هم میزان خطرناک بودن برنامه نشان داده می شود .

نتیجه گیری:خب به پایان این بخش از آموزش رسیدیم در قسمت معرفی نرم افزار با آموزش برنامه Security Task Manager به صورت تصویری در خدمتتون بودیم عزیزان امیدوارم از این آموزش لذت برده باشین و خوشتون اومده باشه همراه با آموزش دات نت باشید دوستان گرامی و عزیز.

منبع:learning.asarayan.com

www.amozesh.net