تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    meysam.adinehvand آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

پیش فرض کمک درمورد فیلتر بیولوژیکی دست ساز

با سلام وخسته نباشید به همه من ی همفکری خواستم با اساتید داشته باشم من در سالنم از فیلتر بیولوژیکی استفاده میکنم قیفو ابرو شن میخواستم بدونم اگه بخوام از مدیا های فیلتر مثل سرامیک استفاده کنم داخل این نوع فیلتر تاثیر دار اگه تاثیر دار شما چه مدیاهایو توصیه میکنید که بتونه آمونیاک آبو بیار پایین باکتری سازی مفید کنه چون من تو سایز کردن بخاطر مطبوع نبودن ******** تانکام ب مشگل میخورم لطفا کمک کنید اگه پیشناهاد دیگه ایم دارید ممنون میشم بهم بگید متشکرم

2. کاربر مقابل از meysam.adinehvand عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mojtaba1361 آفلاين است تازه وارد
    دعا
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 2 بار در 1 ارسال

سلام .اولا در یک سالنهای تکثیر به علت هزینه های بالای موتد مدیا از این مواد استفاده نمیشه.دوما اب تانکخای سالن باید حادقل هفته ای یکبار 30 الی 50 درصد با اب کلر زده شده تعویض بشه همراه با سیفون کامل تانک.سوما سعی بشهوسایل تانکها با اب کلر زده شده شستو شو بشه تا باعث از بین رفتن باکتریهای مفید اونها نشه خصوصا فیلترهای اسفنجی و شن.چهارما.اگه قراره اب تان تغییرفرمول پیدا کنه مثلا بجای اب لواه کشی از اب تصویه استفاده بشه این کتر باید به مرور زمان وطی چند روز انجام بشه .بستگی به سایز ماهی داره ماهیای ریزوبچه ماهی طولانی تر.ینی 20 درصد اب قدیمی سیفون بشه بعد با اب جدید جای گزین بشه از 24 تا 72 ساعت بعد این عمل نکرار بشه اینبار 50 ورصد اب به این ترنیب بعد مدتی اب کاملا با فرمول جدید تعویض میشه و ماهی متوجه این تغییر نمیشه و تلفات تقریبا صفر میشه نکات زیاد دیگه ای هم هست که فک کنم نیازی نباشه توضیح بدم .با رعایت این چند نکته فک کنم مشکلت حل بشه .البته در صورتیکه مشکل بیماری خاصی نباشه.(مجتبی صائمی )

4. 2 کاربر مقابل از mojtaba1361 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کلمات کلیدی این موضوع