• تغذیه و اهمیت آن در زندگی ماهی ها

  اهمیت تغذیه در ماهیان بسیار قابل توجه است. ماهیان شما در طبیعت غذای مورد علاقه و نیازشان را یافت میکنند ولی در محیط آکواریوم شما هستید که ..با تغذیه کامل و سلامت باعث شادابی و سلامت و رشد نمو ماهیان خود میشوید غذای ماهین بطور کلی به2دسته خوراکهای خشک و اماده و خوراکهای گوشتی و زنده تقسیم میشود.
 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۶ ۰۹:۴۵غذای طبیعی و اهمیت آن در تغذیه ماهی ها

  غذای طبیعی که اصطلاحا به آن غذای زنده نیز گفته می شود،در پرورش ماهی اهمیت بسیار زیادی داردبه کلیه مواد غذایی تولیدی در استخر اعم از مواد گیاهی یا جانوری که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به مصرف ماهیان می رسد، غذای طبیعی می گویند
 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۰۹:۵۴غذای مناسب ماهی های قرمز

  بدن این ماهی از نظر شکل ظاهری شبیه ماهی کپور و ماهی برکه‌ای است. شکم و پهلوها نقره‌ای رنگ و باله دمی فاقد خال‌های سیاه است. میانگین طول ماهی‌های قرمز 18 سانتی‌متر است که گاهی تا 35 متر سانتی‌متر نیز می‌رسد. وزن اغلب آن‌ها نزدیک به 197 تا 200 گرم بوده و در برخی موارد دیده شده که به 2/5 کیلوگرم نیز رسیده است.
 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۰۹:۵۱غذاهای فریز شده در تغذیه ماهی

  پیش تر غذاهای زنده را ، چون مدت زیادی قابل به نگهداری نیستند می توان فریز کرده تا در فصول دیگر هم قادر به مصرف باشند .
 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۰۹:۵۰اهمیت غذاهای زنده در تغذیه ماهی ها

  غذاهای زنده یکی از رایج ترین غذاهای گوشتخواران به شمار رفته که لذیذ ترین غذای آنها هم محسوب می شود و استفاده از این غذاها سبب رشد و سلامتی آنها می شود .
 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۰۹:۴۷استفاده از غذاهای خشک در تغذیه ماهی ها

  از سایر غذاها استفاده ی بیش تری دارند که اغلب آنها سرشار از ویتامین هستند . بیش تر آنها به شکل پولکی ، قرصی و گلوله ای ساخته می شوند که اگر به دور از رطوبت و نور نگهداری شوند ، مدت زیادی قابل نگهداری هستند .
 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۹:۵۵شرایط نگهداری از ماهی قرمز

  اگرچه ماهیان قرمز از جمله گونه‌های مقاوم در مقابل شرایط نامساعد محیطی هستند، اما شهرت آن‌ها در زود مردن است و این امر معمولاً ناشی از مراقبت ضعیف از آن‌هاست. طول عمر یک ماهی قرمز خانگی می‌تواند از 10 سال هم بیشتر شده و حتی به 50 سال نیز برسد.