جالب اینجاست بعد از این که نگاهی به اسکرین شات های ابتدایی Golf Clash انداختیم، با خود گفتیم مینی کلیپ آمده تا بعد از موفقیت گوناگونش به واسطه ارائه یک تجربه نسبتا آرکیدگونه شانسش را با ورزش دوست داشتنی گلف امتحان نماید. به این نتیجه رسیدیم، چون سازوکار های گیم پلی و هدف Golf Clash کاملا به ساخته های معروف پیشین این توسعه دهنده شباهت داشتند. ولی بعدها و با شگفتی فراوان فهمیدیم که اشتباه می کردیم.
برای این که استودیوی Playdemic پیش قدم شده و جای مینی کلیپ، با الهام از بهترین های آن ها توانسته یکی از جذاب ترین عناوین اسمارت فون ها را عرضه کند. عنوانی که شاید با وجود رقیب های قدرتمندی همانند Super Stickman Golf از استودیوی Noodlecake نتواند لقب برترین اپلیکیشن با محوریت ورزش گلف را کسب نماید ولی بی شک سرگرم کننده ترین عنوان هم سبکش است.
همان المانی که بازی های مینی کلیپ را به محبوبیت رسانده حالا به کمک Golf Clash آمده تا به ساخته Playdemic رنگ و بوی جذابیت ببخشد. معرفی Bowmasters یا Archery King را به یاد دارید؟ همانطور که آنجا گفتیم مینی کلیپ به واسطه سازوکار های ساده اما خوب گیم پلی، بازیکن ها را به یک پیکار نه چندان طولانی می فرستد و اتفاقا همین احساس رقابت است که بخش زیادی از جذابیت ساخته های این توسعه دهنده را به دوش می کشد.
Playdemic هم دقیقا این رویه را پیش گرفته است. شما طی تمام مسابقات با یکی از بازیکن ها رقابت می کنید و کسی که با کمترین ضربات، توپ را به چاله انداخت مزه پیروزی را خواهد چشید. خوشبختانه همانند بازی های مینی کلیپ، سازوکار ضربه به توپ گلف اصلا سخت نبوده و شاهد دو مرحله پیاپی برای راحتی بازیکن ها هستیم. با یکی از آن ها [عکس بالا] نمایی از فاصله با توپ نشان داده شده و بنابراین می توانید ببینید توپ بسته به نیرو پرتاب تا کجا پیش می رود.
چگونگی ارتقا چوب های گلف یا استفاده از نمونه های قدرتمند دقیقا همانند کلش رویال است. بعد از انجام مسابقات و پیروزی، صندوقچه هایی دریافت می کنید که کارت هایی دارند. شمار معین این کارت ها پیش هم دستور همان چوب گلف تازه یا بقیه تجهیزات را خواهند داشت.

بخش دوم، لحظه ضربه به توپ است. اینجا بازیکن ها جهت و نیرو پرتاب را مشخص خواهند نمود. تمام سازوکار های گیم پلی Golf Clash پیرامون همین توضیحات می چرخند. فقط فراموش نکنید که تاثیرات جهت حرکت باد روی توپ اثر گذاشته و همچنین زمین متفاوت با هم هستند. این المان ها مایه شده اند تا Golf Clash به این زودی ها رنگ خستگی به خود نگیرد و تا مدت ها مخاطبین را سرگرم نماید.
Golf Clash همچنان راه طولانی برای پوشش نقطه ناتوانی هایش پیش رویش دارد. بازی حتی صداگذاری هم نشده و برخی قسمت ها باید بهبود یابند. ولی با تمام این حرف ها، ساخته Playdemic با سازوکار های گیم پلی مثبتش و الهام از المان های خوب بازی های مینی کلیپ، تجربه فراموش نشدنی از ورزش گلف را به ارمغان می آورد. بنابراین پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید.

منبع جورواجور