تاریخ امروز :
تالار های نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.

آخرین ارسالهای انجمن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 34

مشکل در گیربکس اتوماتیک 206

kiuna آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

پیش فرض مشکل در گیربکس اتوماتیک 206

سلام
    قضیه از این قراره که این 206 تیپ 6 ما به مشکلی پیدا کرده که اعصابمون رو داغون کرده !
    مشکلشم اینه که وقتی دنده در حالت D هست ناگهان خودرو مثل حالتی که دنده خودرو
    میپره میشه و دو تا علامت کنار دنده که با نشان * و S هستند به طور همزمان به صورت چشمک زدن همراه با یک صدای بوق برای چند لحظه چشمک زن میشن و بعدش ماشین دیگه دنده نمیده!
    یعنی شتاب نمیگیره! حالا هر چی گاز رو فشار بدیم تا اخر هیچ فایده ای نداره! فقط سرعتش با توجه به طول مسیر که هر چی جلوتر میره افزایش پیدا میکنه! بدبختی هم اینه که معلوم نمیکنه کی اینطوری میشه! ماشین رو بردم نمایندگی مرکزی نوشتن مشکل از دسته دنده! وقتی گرفتم دوباره تست کردم دیدم مشکل وجود داره و مثل قبل هست!
    حالا می خواستم ببینم کسی میدونه مشکل از کجاست و عیب ماشین چیه که به اونها بگم که
    حالیشون بشه چیکار کنن!

hoomankhan7468 آواتار ها
    hoomankhan7468 آفلاين است مدیر ارشد قسمت خودرو
    تشکر شده 1,654 بار در 797 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

همان طوري كه در داخل دفتر چه خودرو ذكر شده اين نشانه عيب در گيرباكسه
    به شما توصيه ميكنم كه خودرو رو به مراكز مجاز ايرانخودرو كه دستگاه عيب ياب گيرباكس Al4 رو دارن ببري.
    بيشتر از اين نمي تونم كمكتون كنم

jalal1351 آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    35
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام اتفاقا من هم يك پرايد اتومات دارم و در حالت D براي تغيير دنده دور موتور به حدود 4 تا 4.5 ميرسد وماشين با يك پرش جزيي تغيير دنده ميده .. آيا ميشود درحالت رانندگي با دنده سنگين 2 حركت كرد؟ و مشكلات آن چيه ؟

kmb
    kmb آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kiuna نمایش پست ها
    سلام
    قضیه از این قراره که این 206 تیپ 6 ما به مشکلی پیدا کرده که اعصابمون رو داغون کرده !
    میپره میشه و دو تا علامت کنار دنده که با نشان * و S هستند به طور همزمان به صورت چشمک زدن همراه با یک صدای بوق برای چند لحظه چشمک زن میشن و بعدش ماشین دیگه دنده نمیده!
    یعنی شتاب نمیگیره! حالا هر چی گاز رو فشار بدیم تا اخر هیچ فایده ای نداره! فقط سرعتش با توجه به طول مسیر که هر چی جلوتر میره افزایش پیدا میکنه! بدبختی هم اینه که معلوم نمیکنه کی اینطوری میشه! ماشین رو بردم نمایندگی مرکزی نوشتن مشکل از دسته دنده! وقتی گرفتم دوباره تست کردم دیدم مشکل وجود داره و مثل قبل هست!
    حالا می خواستم ببینم کسی میدونه مشکل از کجاست و عیب ماشین چیه که به اونها بگم که
    حالیشون بشه چیکار کنن!
    برای من هم پيش اومد ولی به مراتب بدتر. فقط یک تعمیرگاه ايران خودرو در خيابان تهران نو هست که تخصص گيريبکس اتوماتيک داره. شمارش يادم نيست ولی از اطلاعات ايران خودرو بپرسی ميگه

kmb
    kmb آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

برای من هم پيش اومد ولی به مراتب بدتر. فقط یک تعمیرگاه ايران خودرو در خيابان تهران نو هست که تخصص گيريبکس اتوماتيک داره. شمارش يادم نيست ولی از اطلاعات ايران خودرو بپرسی ميگه

mehdi77 آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

چند گزینه باید بررسی بشه:
    1- سیم تعویض دنده تنظیم هست یا نه ویا سالم است
    2- میزان روغن موجود در گیر بکس و میزان کارکرد آن (که با دستگاه دیاگ قابل بررسی است)
    3- تست سالم بودن سنسور فشار روغن گیربکس( با دستگاه)
    4- در نهایت با دستگاه باید پارامترهای مربوط به بلوک هیدرولیک را بررسی کرد در صورت خرابی باید بلوک هیدرولیک تعویض گردد

- توجه: موارد بالا بستگی به کیلومتر خودرو دارند

ehsan escandari آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    25
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jalal1351 نمایش پست ها
    سلام اتفاقا من هم يك پرايد اتومات دارم و در حالت D براي تغيير دنده دور موتور به حدود 4 تا 4.5 ميرسد وماشين با يك پرش جزيي تغيير دنده ميده .. آيا ميشود درحالت رانندگي با دنده سنگين 2 حركت كرد؟ و مشكلات آن چيه ؟
    با سلام خدمت شما دوست عزيز
    اينكه ميگين در دور موور 4 يا 4.5 دنده عوض ميكنه مشكلي نداره اين گيربكس چون 3 دنده فورد امريكايي هستش بيسه طراحيش به نسبت گازي كه ميدين دنده عوض ميشه اگر كم باشه دور موتور پايين تر مثلا 3 يا 4 اگر هم گاز زياد بدين دور موتور بالاتر يعني تا 6000 هم دور موتور بالا ميره و بعد دنده عوض ميشه و اگر ميخواين تندتر معكوس بكشه كه احتياجي به اينكار معمولا نداره چون به اندازه كافي دقيق هستش و نميزاره ماشين با دنده مرده حركت كنه ميتونين اووگاردنر گيربكس تنزيمشو عوض كنين كه شكل يك درپوش لوله پهن هستش در جلوي گيربكس كه زودتر معكوس بكشه ولي اينكارو نكنين بهتره
    در دنده سنگين 2 هم ميتونين حركت كنين و كافيه كه دست دنده رو در دنده 2 كه زير d هستش بزارين همين...
    هيچ ايراده خاصي هم اين گيربكس نداره و بسيار خوب كار ميكنه حتي از تعمير كارهاي گيربكسهاي امريكايي هم قبولش دارن و ميگن خيلي خوبه
    علت پرش هم گيربكس نيست توان كم موتور هستش كه اگر خودروي شما انژكتور دنده تومات باشه اين مشكلش كمتره چون يكسري از اين مدلها كه بصورت 1 در 1000000000 به بازار عرضه شد انژكتور دنده اتومات فرمان هيدروليك هستش

amir_65966 آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    20
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام من اسپرو اتومات دارم که همین مشکل رو داشت علتش:یک از سولونویدها سوخته بود

ediboy آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kiuna نمایش پست ها
    سلام
    حالیشون بشه چیکار کنن!
    وقتی که چراغهای * و s روشن میشوند باید روغن گیربکس بازدید و در صورت نیاز اضافه و یا تعویض شود .

محمد منصوری آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

شما باید به ادرس خ 17 شهریور خ صفا پلاک 125 نما یندگی سایپا 9087 منصوری مراجعه نما یید در کار گیر بکس اتو مات هستند تلفن 09353041178
    ویرایش توسط محمد منصوری : May 3rd, 2008 در ساعت 05:37 PM دلیل: کمبود

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد منصوری نمایش پست ها
    شما باید به ادرس خ 17 شهریور خ صفا پلاک 125 نما یندگی سایپا 9087 منصوری مراجعه نما یید در کار گیر بکس اتو مات هستند تلفن 09353041178

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

Arash88 آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام
    برای 206 من مشکلی پیش امده که بعضی وقتا دنده را در حالت D قرار میدم
    ماشین گاز میخوره و دور موتور تا 3 بالا میره بعد با ضربهء شدیدی طوری که احساس میکنی
    از پشت ماشین به ماشینم زده حرکت میکنه.اگه در این مورد به من کمک کنید ممنون میشم
    واگر جایی را که تخصص در مورد گیربکس اتوماتیک دارند عنوان کنید.
    با تشکر

Racer BoY آواتار ها
    Racer BoY آفلاين است Racer BoY
    تشکر شده 776 بار در 474 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

مشکل شما می تواند از تورک کانورتر گیربکس و یا حتی دسته موتور ها (ضربه) باشد.
    هیچ جایی برای تعمیر این نوع گیربکس بهتر از خود نمایندگی های مجاز شرکت نیست .

- http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1141079

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Racer BoY برای ارسال این پست سودمند:

ziziler آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

Automatic transmission control unit .
    Intermittent fault . Multifunction switch signal fault . Inconsistent position .
    Ino baram mani kon sms bezan .
    این اختار چطور رفع می شه ؟ 206 sd ماله جعبه دندست
    این هم معنیش
    واحد كنترل انتقال اتوماتيك.عيب متناوب. عيب سيگنال كليد برق چند منظوره . محل ناجور و بي ثبات.
    خواهش کمک کنید

aspakho_1500***********

Racer BoY آواتار ها
    Racer BoY آفلاين است Racer BoY
    تشکر شده 776 بار در 474 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سر + باتري رو باز كن
    چند ثانيه تامل كن
    دوباره سر جاش ببند
    كليد را وارد كن و استارت بزن
    با اين كار ممكن هست بعضي خطا ها پاك شوند
    اگر مشكل ادامه داشت به نمايندگي مراجعه كنيد درخواست دياگ زدن كنيد

18. تشکرها از این نوشته :

bardia rad آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    33
    تشکر شده 4 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام دوستان
    اگر کسی سوالی در مورد کریبکس اتوماتیک 206 تیپ 4و6 داشت من در خدمتم
    1-دوستان اکثرا مشکل تقه زدن در حالت درایو یا همان dرادارند ومتاسفانه پس از رفع مشکل دیگر به سایت نیامده واطلاع رسانی نمیکنند.
    2-تمام دوستانی که مشکل بالا را دارند و پس از ضربه ناگهانی علامت برف و اس بصورت چشمک زن روی صفحه کیلومتر ظاهر می شود همگی مشکل شیر برقی روی بلوک هیدرولیک کریبکس رادارند وحتما باید تعویض گردد. اگر نوع مشکی باشد بهتر است.
    3-این ایراد بیشتر در نا رسایی روغن al4 به شیر برقی ایجاد مشود که بیشتر یه دلیل کیپ شدن فیلتر روغن داخل گریبکس می باشد(بیشتر در مورد خودروهای با کارکرد بالا یا دمای بالای روغن گریبکس)
    4-اگر قصد تعمیر گریبکس خود را داشتید با من تماس داشته باشید تا شما را راهنمایی نمایم

20. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما bardia rad برای ارسال این پست سودمند:

afshinb آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

هزينه تعويض شيربرقی روی بلوک هیدرولیک کریبکس 206 اتوماتيك چنده؟؟؟

22. تشکرها از این نوشته :

Hadi_Ahmadi_Manesh آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    25
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bardia rad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر کسی سوالی در مورد کریبکس اتوماتیک 206 تیپ 4و6 داشت من در خدمتم
    1-دوستان اکثرا مشکل تقه زدن در حالت درایو یا همان dرادارند ومتاسفانه پس از رفع مشکل دیگر به سایت نیامده واطلاع رسانی نمیکنند.
    2-تمام دوستانی که مشکل بالا را دارند و پس از ضربه ناگهانی علامت برف و اس بصورت چشمک زن روی صفحه کیلومتر ظاهر می شود همگی مشکل شیر برقی روی بلوک هیدرولیک کریبکس رادارند وحتما باید تعویض گردد. اگر نوع مشکی باشد بهتر است.
    3-این ایراد بیشتر در نا رسایی روغن al4 به شیر برقی ایجاد مشود که بیشتر یه دلیل کیپ شدن فیلتر روغن داخل گریبکس می باشد(بیشتر در مورد خودروهای با کارکرد بالا یا دمای بالای روغن گریبکس)
    4-اگر قصد تعمیر گریبکس خود را داشتید با من تماس داشته باشید تا شما را راهنمایی نمایم

شماره تماستون لطفا؟ منم همین ایراد ماشینم به هم زده

25001361 آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    لايك دريافتي
    0
    لايك كرده
    0

سلام - گیربکس ماشین من مشکل دار شده - پس از ضربه ناگهانی علامت برف و اس بصورت چشمک زن روی صفحه کیلومتر ظاهر می شه . و ماشین استارت نمی خوره مثل وقتی که دنده درr یا d باشه - و زمانی که سویج بازه از قسمت زیر فرمان ( جعبه فیوز ) صدای تیک تیک رله میاد - ممنون میشم کمکم کنین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین