تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 3 از 19 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 374
    fish 1000 آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

سلام
    من تازه در این تالار وارد شدم و خوشحالم که چنین اطلاعات باارزشی
    و جود داره.
    میشه یکم از رفتارهای این ماهی و شرایط نگه داری صحبت کنید.
    در ضمن چه جوری میتونم از شما ماهی تهیه کنم.
    با تشکر فراوان

2. کاربر مقابل از fish 1000 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

nedaariania آواتار ها
    nedaariania آفلاين است کاربر خوب
    تشکر شده 2,817 بار در 438 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط fish 1000 نمایش پست ها
    سلام
    من تازه در این تالار وارد شدم و خوشحالم که چنین اطلاعات باارزشی
    و جود داره.
    میشه یکم از رفتارهای این ماهی و شرایط نگه داری صحبت کنید.
    در ضمن چه جوری میتونم از شما ماهی تهیه کنم.
    با تشکر فراوان
    دوست عزیز سلام

ضمن خوش آمد گویی باید خدمتتون عرض کنم برای آشنایی بیشتر با این ماهی می تونید به این تاپیک هم مراجعه کنید:

سیچلید فرونتوزا (Cyphotilapia frontosa )

متشکرم

4. 3 کاربر مقابل از nedaariania عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aman_anjel آواتار ها
    aman_anjel آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 96 بار در 38 ارسال

سلام
    من یک گاراژ 3*6*6 دارم .
    ایا میتونم یک کارگاه پرورش ماهی راه بیاندازم؟چه نوع ماهی پرورشش راحت تره ؟وبرای این گاراژ مناسب تر؟
    لطفا کمکم کنید.
    یا حسین شهید

6. کاربر مقابل از aman_anjel عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

melain62 آواتار ها
    melain62 آفلاين است همکار قدیمی بخش آبزیان آب شیرین
    سن کاربر
    25
    تشکر شده 5,255 بار در 757 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط aman_anjel نمایش پست ها
    سلام
    من یک گاراژ 3*6*6 دارم .
    ایا میتونم یک کارگاه پرورش ماهی راه بیاندازم؟چه نوع ماهی پرورشش راحت تره ؟وبرای این گاراژ مناسب تر؟
    لطفا کمکم کنید.
    سلام
    اندازش مناسبه و بسته به ارتفاعش تا 36 تا اکواریوم می شه توش جا داد.
    نظر من اینه که 24 تا آکواریوم یا تانک پلاستیکی از 50 سانتی متر تا 2متر تهیه کنید و با یک فیلتر تصفیۀ مرکزی سر و تهش رو هم بیارید.
    ماهی های ریز بگیرید و بزرگ کنید، در صورتی که شرایط مناسب باشه به تکثیرش هم می رسید ولی به نظر من تکثیر فقط برای اصلاح نژاد خوبه.
    شما می تونید انجل کوچیک رو تا دونه ای 50 تومن بخرید و بعد از 6 ماه دونه ای 3-4 هزار تومن بفروشید.
    لزومی نداره که حتماً بچه بکشید چون دردسرش بیشتر از اون 50 تومن هست.

به سیستم سرمایش و گرمایش هم توجّه کنید چون گاراژ مثل داخل منزل نیست و تغییرات دمایی زیادی داره.
    قربان شما
    عاملی

** **

8. 14 کاربر مقابل از melain62 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

DAMPARVAR آواتار ها
    DAMPARVAR آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    40
    تشکر شده 4,771 بار در 697 ارسال

دوست خوب ما سلام
    قبل از هر اقدام و هزينه اي خوب به جوانب امر توجه كن.شايد جواب پرسشهاي زير توسط شما و براي خودتان ،بتواند نظرم را برايتان روشن كند.
    - چرا به فكر كارگاه تكثير افتاديد.(آيا حضورتان در اين انجمن باعث شده؟ )
    - آيا به دنبال كار اقتصادي هستيد(به نظرتان توجيه اقتصادي پرورش از كارهاي ديگه بيشتره)
    - آيا شاغل كار ديگري هستيد(به نظرتان تا چه حد ميتوان به صورت پاره وقت در كار پرورش موفق بود؟)
    - آيا در اطرافتان كسي را كه با شرايط شما باشه و اين كار را كرده و راضي باشه سراغ داريد؟
    - چه مقدار ميتونيد هزينه كنيد و چشمداشت برداشت نداشته باشيد؟
    مطالب بيشتري است كه بايد به آن توجه كني كه از حوصله شما دوست خوبم و تحمل حال مريض من خارج است.
    دوست خوبم قصد نا اميد كردن تان را ندارم.ولي كار توليد در كشور ما هميشه مظلوم بوده و براي موفقيت در اين كار علاوه بر علاقه،دانش و تجربه،امكانات مادي و مالي و ..... نياز به شناخت درستي از وضعيت بازار را خواهيد داشت.
    قبل از هر چيز به دقت قضيه را بررسي كرده و خصوصا افرادي كه شرايطي مشابه شما را داشته اند را پيدا كرده و از تجارب آنها استفاده كنيد.اگر همينطوري شروع كني تا اندازه مشخصي بدون توجه و آگاهي پيش ميري و وقتي به خودت مي آيي كه درگير و آلوده اش شده اي.
    با احترام

10. 14 کاربر مقابل از DAMPARVAR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

polyptros آواتار ها
    polyptros آفلاين است کاربر معمولي
    تشکر شده 536 بار در 92 ارسال

من نمیخوام دخالت کنم و فقط پیشنهاد میدم و نظر شخصی منه . 2 گزینه ساده برای پولدار شدن هست و ظرفیتش در ایران واقعن بازه . یکی تولید کرم خاکی هست و یکی هم تولید گیاهان آکواریومی که هر دوی اینها در ایران بکر هستن ! مخصوصن گیاه . شما به سادگی و بدون دردسر میتونین انواع گیاهان رو پرورش بدین و بفروشین مخصوصن کریپتون . نه تسفیه نه دما نه چیزی ! فقط نور آفتاب و حتا توی حوض یا استخر منزل هم میشه ! اگه دنبال پول هستین یجای پرورش ماهی این راه رو دنبال کنین ... من دیدم کسانی رو که هر ماه برای آکواریوم فروش های پلاسکو 30 - 40 بوته کریپتون متوسط میارن و اونها با بز خری 30 تا 40 هزار تومن بهشون پول میدن و خودشون حداقل 100 تومن سود میکنن ! این گوی این میدان ... :)

12. 10 کاربر مقابل از polyptros عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aman_anjel آواتار ها
    سن کاربر
    29

پیش فرض تهیه

نقل قول نوشته اصلی توسط melain62 نمایش پست ها
    سلام
    اندازش مناسبه و بسته به ارتفاعش تا 36 تا اکواریوم می شه توش جا داد.
    نظر من اینه که 24 تا آکواریوم یا تانک پلاستیکی از 50 سانتی متر تا 2متر تهیه کنید و با یک فیلتر تصفیۀ مرکزی سر و تهش رو هم بیارید.
    ماهی های ریز بگیرید و بزرگ کنید، در صورتی که شرایط مناسب باشه به تکثیرش هم می رسید ولی به نظر من تکثیر فقط برای اصلاح نژاد خوبه.
    شما می تونید انجل کوچیک رو تا دونه ای 50 تومن بخرید و بعد از 6 ماه دونه ای 3-4 هزار تومن بفروشید.
    لزومی نداره که حتماً بچه بکشید چون دردسرش بیشتر از اون 50 تومن هست.

به سیستم سرمایش و گرمایش هم توجّه کنید چون گاراژ مثل داخل منزل نیست و تغییرات دمایی زیادی داره.
    سلام
    این ماهیهای دانه ای 50 تومن رو از کجا متوان تهیه کرد ؟
    این تانکهای پلاستیکی که می گید رو از کجا؟قیمتشون چند است؟فیلترش چند است؟
    با تشکر از شما دوست خوبم
    یا حسین شهید

14. 2 کاربر مقابل از aman_anjel عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aman_anjel آواتار ها
    سن کاربر
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط DAMPARVAR نمایش پست ها
    دوست خوب ما سلام
    قبل از هر اقدام و هزينه اي خوب به جوانب امر توجه كن.شايد جواب پرسشهاي زير توسط شما و براي خودتان ،بتواند نظرم را برايتان روشن كند.
    - چرا به فكر كارگاه تكثير افتاديد.(آيا حضورتان در اين انجمن باعث شده؟ )
    - آيا به دنبال كار اقتصادي هستيد(به نظرتان توجيه اقتصادي پرورش از كارهاي ديگه بيشتره)
    - آيا شاغل كار ديگري هستيد(به نظرتان تا چه حد ميتوان به صورت پاره وقت در كار پرورش موفق بود؟)
    - آيا در اطرافتان كسي را كه با شرايط شما باشه و اين كار را كرده و راضي باشه سراغ داريد؟
    - چه مقدار ميتونيد هزينه كنيد و چشمداشت برداشت نداشته باشيد؟
    مطالب بيشتري است كه بايد به آن توجه كني كه از حوصله شما دوست خوبم و تحمل حال مريض من خارج است.
    دوست خوبم قصد نا اميد كردن تان را ندارم.ولي كار توليد در كشور ما هميشه مظلوم بوده و براي موفقيت در اين كار علاوه بر علاقه،دانش و تجربه،امكانات مادي و مالي و ..... نياز به شناخت درستي از وضعيت بازار را خواهيد داشت.
    قبل از هر چيز به دقت قضيه را بررسي كرده و خصوصا افرادي كه شرايطي مشابه شما را داشته اند را پيدا كرده و از تجارب آنها استفاده كنيد.اگر همينطوري شروع كني تا اندازه مشخصي بدون توجه و آگاهي پيش ميري و وقتي به خودت مي آيي كه درگير و آلوده اش شده اي.
    با احترام
    دوست عزیز با سلام و احترام
    من خیلی وقت است که تو فکر این کار هستم . و این کار را برای همسرم می خواهم که وقت زیادی دارد.تا کنون کتابهای زیادی را مطالعه کردم.و هم اکنون نیز دنبال فیلم هایی هستم در باره این موضوع.به این کار نیز علاقه زیادی دارم.پس بنابراین با مطالعه ودیدن فیلم این امر میسر نیست.واین تجربه شما دوستان است که می تونه من را به هدفم برساند.پس حقیر خواهشمندم مرا در این امر دشوار راهنمایی کنید.
    با تشکر از شما دوست خوبم که با سئوالات به جا کمکم کردید.
    یا حسین شهید

16. 4 کاربر مقابل از aman_anjel عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aman_anjel آواتار ها
    سن کاربر
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط polyptros نمایش پست ها
    من نمیخوام دخالت کنم و فقط پیشنهاد میدم و نظر شخصی منه . 2 گزینه ساده برای پولدار شدن هست و ظرفیتش در ایران واقعن بازه . یکی تولید کرم خاکی هست و یکی هم تولید گیاهان آکواریومی که هر دوی اینها در ایران بکر هستن ! مخصوصن گیاه . شما به سادگی و بدون دردسر میتونین انواع گیاهان رو پرورش بدین و بفروشین مخصوصن کریپتون . نه تسفیه نه دما نه چیزی ! فقط نور آفتاب و حتا توی حوض یا استخر منزل هم میشه ! اگه دنبال پول هستین یجای پرورش ماهی این راه رو دنبال کنین ... من دیدم کسانی رو که هر ماه برای آکواریوم فروش های پلاسکو 30 - 40 بوته کریپتون متوسط میارن و اونها با بز خری 30 تا 40 هزار تومن بهشون پول میدن و خودشون حداقل 100 تومن سود میکنن ! این گوی این میدان ... :)
    دوست خوبم سلام
    با تشکر از راهنمایی شما.:)
    در یک اپارتمان 90 متری اکواریوم خودم مشکل ساز است.:(ولی انشا الله در اینده ای نزدیک در محلی که گفتم حتما از پیشنهاد عالی شما استفاده میکنم.و عکسهایش را برای شما ارسال میکنم.;)
    با تشکر از شما دوست خوبم
    یا حسین شهید

18. کاربر مقابل از aman_anjel عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

polyptros آواتار ها

اگر که گیاه آکواریومی رو با درختکاری اشتباه نگیریم که یکی نیاز به فاصله رعایت شده نداره و یکی رو باید به فاصله یک متر از هم کاشت , میشه تو همون 90 متری هم پرورش گیاه راه انداخت یا روی ایوون . 80 در 30 در 40 مساویه با هر 6 ماه 200 کریپتون !

20. کاربر مقابل از polyptros عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

aradkhan آواتار ها
    aradkhan آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 91 بار در 30 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط aman_anjel نمایش پست ها
    سلام
    من یک گاراژ 3*6*6 دارم .
    لطفا کمکم کنید.
    سلام دوست گرامی

خوشحال می شم که اگه بتونم کمکی به شما بکنم ولی متاسفانه ایمیل شما با فونتهای نا خوانا به دست من میرسه و من چیزی دستگیرم نشد . در هر صورت اگه تمایل داشتین میتونید با من تماس بگیرید . 09113919822

22. کاربر مقابل از aradkhan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

soheil.zahiry آواتار ها
    soheil.zahiry آفلاين است همکار قدیمی بخش آبزیان آب شیرین
    سن کاربر
    31
    تشکر شده 1,621 بار در 467 ارسال

دوست عزيز من توي 1 اتاق اين كارو انجام ميدم البته فقط به خاطر سرگرمي ولي بعد از چندي به چند مورد رسيدم
    تمام تانك ها نبايد به 1 اندازه باشن استفاده از دو تانك يكي براي باز كردن تخم تا شروع به شناي ازاد (حدود 10 تا 30 روزگي ) با توجه نوع ماهي من براي اين كار به اين نتيجه رسيدم تانك با ابعاد 60*25*033 كه بصورت اماده قابل دسترس هست با قيمت 7000 تومان و تانك ديگه با ابعاد 100*40*40 (با شيشه 6 ميل) براي بعد از يك ماهگي مناسب هست براي تانك ها در 3 طبقه قرار داده بشن براي سايز كوچك بهتر از همين قفشه هاي پيچ و مهره اي استفاده بشه كه حدود 15000 تومان يك قفسه با 3 طبقه و 21000 تومان هزينه تانك
    بعد از استفاده از انواع فيلتر ديگه از هيچ فيلتري استفاده نميكنم و هر روز 50% اب تعويض ميكنم و توي هر تانك فقط 1 سنگ هواي بسيار كوچك مصرف ميكنم بخاري كل اتاق گرم ميكنه چون براي هر تانك يك بخاري 100 وات هم داشته باشيم در جايي مثل پاركينگ هزينه برق خيلي زياد ميشه من از بخاري گازي استفاده ميكنم
    بهتر بيشتر به فكر تهيه يك جاي مناسب براي زنده كردن ارتميا باشيد
    در مورد زود تر سايز شدن ماهي كيفيت اب و اندازه تانك خيلي خيلي مهم هست شايد در حد تغذيه در مورد تهيه غذا و كم كردن هزينه توليد در مورد پرورش كرم خاكي هم تحقيقي داشته باشيد شايد جالب باشه
    اين چند نكته بيشتر حاصل تجربيات شخصي هست ارزش علمي هم نداره
    ماهي هاي زيادي بچه نگرفتم فقط فايتر - فلاور - گورامي گرين - زنده زاها و هيچ ماتهي به زيبايي فايتر در زمان تخم ريزي نيست بنظر من شما ضزرز نميكنيد من كه انقدر از ديدن اين صحنه ها لذت ميبرم كه به چيز ديگه فكر نميكنم
    بيشتر بچه ها هم ميدم بقيه ماهي ها بوخورن (ديسكس هام فلاور ميخورن:d)

24. 12 کاربر مقابل از soheil.zahiry عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Rezai آواتار ها
    Rezai آفلاين است کاربر خوب
    تشکر شده 895 بار در 262 ارسال

سلام دوستان
    در مورد پرورش گیاه و کرم خاکی من با حرف polyptros کاملا موافقم.
    ولی در مورد سایز کردن بهتر از پنکوسی شروع کنید و در ضمن کسی آنجل 6-7 ماهه رو 3-4 هزار تومن نمیخره خیلی بخرن 1300 تا 1500 و اگر میخواین با انجل کار کنین تکثیرش خیلی خیلی بهتر.

26. 5 کاربر مقابل از Rezai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

فلات آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 12 بار در 3 ارسال

من میخوام در سالن پرورش ماهیهای زینتی که بصورت مدار بسته است از لامپ یو وی برای کنترل بیماریها و جلوگیری از سبز شدن آب(بواسطه جبکها) استفاده نمایم لطفا راهنمایی کنید . سئوال دوم اینکه آیا دستگاهی هست که بطور اتوماتیک اکسیژن را اندازه گیری و در صورت نیاز به آب کسیژن اضافه کنه .

28. کاربر مقابل از فلات عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

soheil.zahiry آواتار ها
    soheil.zahiry آفلاين است همکار قدیمی بخش آبزیان آب شیرین
    سن کاربر
    31
    تشکر شده 1,621 بار در 467 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط فلات نمایش پست ها
    من میخوام در سالن پرورش ماهیهای زینتی که بصورت مدار بسته است از لامپ یو وی برای کنترل بیماریها و جلوگیری از سبز شدن آب(بواسطه جبکها) استفاده نمایم لطفا راهنمایی کنید . سئوال دوم اینکه آیا دستگاهی هست که بطور اتوماتیک اکسیژن را اندازه گیری و در صورت نیاز به آب کسیژن اضافه کنه .

در صورتي كه حجم فيلتر بيولوژيك زياد باشه (شايد حدود 7%حجم كل سيستم) و قبل از ورود اب به فيلتر كاملا اب استريل بشه (با توجه به وات لامپ سرعت عبور اب طول مسير) مشكل خواصي در اين قسمت نيست البته استفاده از لامپ uv روسي با وات بالا (با قاب 40000 تومان)بهتر هست تا اين دستگاه هاي موجود در بازار اكواريوم فقط شما بايد 1 مسير شفاف براي حركت اب از جلوي نور تدارك ببينيد

30. 4 کاربر مقابل از soheil.zahiry عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aman_anjel آواتار ها
    سن کاربر
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab_azizi نمایش پست ها

3- بودجه مورد نياز :
    شيلات براي انجام اين طرح براي هرنفر مبلغ پنج ميليون ريال بودجه نياز دارد كه مبلغ مذكور هدف شناسايي آموزش ، طراحي ، مشاركت در راه اندازي و . . . خواهد شد كه اين بودجه مي تواند از طريق شوراي اشتغال زنان استانداري دراختيار شيلات قرار گيرد . هزينه هاي ساخت آكواريم ها و ملزومات و همچنين هزينه هاي جاري كه درجدول شماره 1 و شماره 2 ارائه شده است بصورت وام خود اشتغالي در اختيار متقاضيان قرار خواهد گرفت . باز پرداخت .وام سه ساله و از سال دوم بصورت ماهانه انجام مي شود .
    -
    منبع:
    با سلام
    آیا شیلات در تمتم ایران این امکانات را میدهد.
    یا حسین شهید

32. کاربر مقابل از aman_anjel عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

antony آواتار ها
    antony آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    24
    تشکر شده 366 بار در 113 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط polyptros نمایش پست ها
    با سلام خدمت سرکار خانم polyptros
    ورود شما را به این تالار خوش آمد می گویم و از اینکه می بینم فرد تحصیلکرده و با تجربه دیگری به جمع اساتید این تالار اضافه شده از صمیم قلب خوشحالم.
    در مورد ایده فوق به نظر می رسد فکر بکر و درخور توجهی است اگر ممکن است در مورد کم و کیف کار بیشتر توضیح دهید. مواردی مثل نحوه تکثیر گیاهان، مواد مورد نیاز این گیاهان، مقدار نوردهی ، زمان مورد نیاز برای به بهره برداری رسیدن گیاهان و ... نیازمند توضیحات بیشتری است.

با تشکر
    من با نظر تو مخالفم اما حاضرم جانم را فدا کنم تا تو نظرت را بگویی

34. کاربر مقابل از antony عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

polyptros آواتار ها

تکثیر کرم خاکی نیاز به یک پست جداگانه و تکمیلی داره . جاش رو نشونم بدین براتون بنویسم . نکته اصلی در تکثیرش اینه که باید با شرکت هایی مثل شیلات یا ماهیران و ... که در کار تیهه غذای ماهی هستن در ابتدا صحبت کنین و بگین میتونین براشون ان کرم ها رو تولید کنین با روشهای استاندارد و بهداشتی و مقداری از تولیدات خودتون رو بهشون بدین برای تست ! مجوز باید بگیرین از شیلات تا کارتون رسمی و محکم باشه . به فروشنده های ماهی مقداری از جنستون رو بطور رایگان بدین و ... شرکت ماهیران 2 سال پیش با همین روش دست به تولید کرم خونی در ایران زد و کارش فوق العاده گرفته . هر شاسه کرم خونی منجمد رو اون زمان 2000 تومان میفروخت که 100 تومن هم براش هزینه نداشت . کرم خونی لارو نوعی پشه هست !!!!!!! در ضمن بسته های خشک همین کرم رو هم به فروش میرسونه تاریخ گذشته یا ... که بماند ولی سود هنگفتی به جیب میزنه !!!!!! صادراتش هم که جای خود ...

در مورد گیاهان , کلن نیاز گیاه یا هر سبزینه ای آب سالم , غذا دهی یا همون کود مناسب , و از همه مهمتر نور هست و بس ! بر عکس تصور عموم گیاهان در آب گرم خوب رشد نمیکنن . بهترین دمای رشد بیشتر گیاهان 20 تا 24 درجه یعنی همون دمای معمول اتاق هاست . بهترین کار اینه که یک تانک به اندازه مورد نیازتون در بالکن منزل یا گوشه آفتاب گیر حیاط درست کنین و حتا در صورت داشتن حوض در منزل , و کف اون رو با لایه از ماسه و گل رس " لایه زیرین رو از سنگ های درشت به اندازه فندی و لایه روی از ماسه های نرم و ریز با گل رس قابل تهیه از مراکز تهیه گل کوزه گری یا مصالح فروشی ها , به نسبت 1 به 10 مخلوط و از آب پر کنین . پر کردن از آب باید طوری باشه که مانع به هم خوردن کف بشه و گل در آب پخش نشه . یکهفته صبر کنین و بعد گیاه ها رو بکارین . در طول هر هفته یکبار به مقدار بسیار کم , 5 گرم در 50 لیتر , از کودهای مایع متداول در گیاهان آپارتمانی استفاده کنین . شرکت تترا کود های قرصی شکلی هم تولید میکنه یا بصورت محلول که اونها هم خیلی عالی هستن .
    نور مصنوعی فایده نداره و نور طبیعی باید باشه . نباید بطور مستقیم بتابه بلکه غیر مستقیم و سایه روشن و فقط در طول روز 2 - 3 ساعت تابش مستقیم آفتاب رو تجربه کنین . یک عدد پمپ هوا در طول روز برای مدت 2 ساعت فقط به یک سنگ هوا وصل باشه و کمی آب رو از سکون خارج کنه و به هم بزنه . دما اصلن مهم نیست مگر زمستان باشه !!!!!! میتونین یکی دو عدد ماهی لجن خوار یا کوریدوراس در این تانک ها قرار بدین برای جلبک زدایی که گاهی دیده شده تخم گذاری هم کردن و تکثیر شدن مخصوصن در حوض !!!!
    تقریبن هر گیاهی نتیجه خوب میده ولی گیاه کریپتون از همه بهتره به دلیل رشد خیلی خوب , گرانقیمت بودن , زیبا شدن در نور طبیعی , بیشتر مورد توجه خریدارن بودن ! یک بوته گیاه سیوی یا آلودئا و ... در بازار نهایت 700 تومان و 200 تومان قیمت داره ولی یک بوته متوسط از کریپتون تا 5000 تومن هم به خریدارها فروخته میشه و بوته های بزرگ حتا تا 12000 تومن هم فروخته شده مخصوصن در آکواریوم فروشی های بالای شهر !!!!!! یک بوته کریپتون در شرایط مناسب میتونه در کمتر از 2 ماه کل یک تانک رو پوشش بده !!! بازدهی 3 ماهه هست و در 6 ماه اول انتظار سوددهی نداشته باشین و فقط دائم تکثیر کنین . بوته پایه همیشه باید نگهداری بشه . استفاده از حلزون های ماسه هم جدن توصیه میشه تا عمل هوا رسانی و کود رسانی به ریشه گیاهانتون رو انجام بدن . در ضمن میتونین چند عدد حلزون سیب هم بندازین تا همزمان هم اونها و هم گیاهان رو پرورش بدین !!! ههفته ای یکبار هم یک بطری آب معدنی در تانک خالی کنین و بهشون فقط کمی غذای ریز ماهی مثل گرانول بدین و برگ کاهو ! به سرعت رشد میکنن و تخم میذارن مخصوصن در حوض و فصل گرما !!!! هر حلزون ماده در هر تخم گذاری 50 حلزون تولید میکنه و هر ماه یکبار تخم میذاره حلزونها در هر 2 ماه در صورت تغذیه خوب آماده ارائه به بازار هستن نرخ هم که دستتون هر حلزون رو 500 تا 700 تومان میفروشن و از شما 200 هم بخرن , بازم خیلی میشه چون زحمتی نداره .
    پرورش ماهی اما خیلی پر دردسر و پر خرجه ! در مقیاس بالا سوددهی داره که به زحمتش نمی ارزه . حساب مقدار آب و مقدار فضا و تعداد تانک ها و پول برق و زحمتش و اتفاقات ناکهانی مثل بیماری ناخواسته و ... همگی دردسر ساز هستن !!!!!! ولی گیاه زحمت و خرجی نداره بجز همون کوددهی که اونم اونقدر ناچیزه که اصلن به چشم نمیاد و با فروش یک بوته هزینه کود کل تانک تامین میشه برای دو نوبت برداشت !!!!!!! فقط تنها تاکیدم استفاده از نور طبیعی هست که رشد گیاه رو تقریبن 4 برابر میکنه و پر رنگ و شاداب و مشتری پسند . خود گیاه آب رو تمیز نگه میداره و نیاز نه به فیلتر هست نه چیزی و این دردسر شمار و پایین میاره .

36. 14 کاربر مقابل از polyptros عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

farzad_2008 آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال

من فرونتوزا ميخوام با قيمتي كه گفتي چه جوري بدستم ميرسوني
    09122217572 فرزاد نورزاده

38. کاربر مقابل از farzad_2008 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

golsha آواتار ها
    golsha آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 889 بار در 203 ارسال

Question

با سلام خدمت دوستان
    ما یه باغی داریم که یه ساختمان مس*********** هم داخلش هست که فعلا خالیه. (البته یه خورده قدیمیه ساختمونش) و در ماه دو هفته هم آب جاری از تو باغ رد میشه که مخلوطیه از آب چاه و قنات.
    حالا یکی از دوستام بهم پیشنهاد داده که اونجا رو به یه کارگاه پرورش (یا تکثیر) ماهی تبدیل کنیم. البته فقط 400 هزار تومن پول میتونه بیاره. خودم هم واسه شروع نمیخوام بیشتر از 200-300 هزار تومن بذارم. چون به نظرم ریسکش بالاست. البته اگه ببینم کارش میگیره، چند صد هزار تومن دیگه هم میتونم بیارم تو کار.
    البته فعلا قصد ندارم به عنوان منبع درآمد یا شغل بهش نگاه کنم. چون دانشجو هستم و گرفتار درس. البته دوستم وقتش آزاده.
    ولی به عنوان یه سرگرمی و تجربه و شاید کمی پول تو جیبی اضافه بدم نمیاد امتحان کنم.
    خلاصه میخواستم دوستان در مورد حداقل تجهیزات و هزینه های لازم برای شروع بنده رو راهنمایی کنن. تا بعدن بسته به نیاز اونها رو افزایش بدم.
    و میخوام بدونم چه ماهی هایی رو واسه شروع پیشنهاد میکنن؟
    ویرایش توسط golsha : January 18th, 2008 در ساعت 08:28 PM

40. کاربر مقابل از golsha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 3 از 19 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین