تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26
    شاهرخ ا آواتار ها
    شاهرخ ا آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    38
    تشکر شده 4,956 بار در 1,171 ارسال

يكي از ماهيهايي كه هوش بسيار بالايي داره و شايد بشه بهش آموزش داد فلاور هورن هست.من زماني يك فلاور خارجي داشتم كه هر وقت دستم رو داخل تانك مي كردم دلش مي خواست باهام بازي كنه.بر خلاف فلاورهاي ديگه كه مهاجم هستند و به دست حمله مي كنند و عموما گاز هم مي گيرند اون فلاور من اصلا اهل گاز گرفتن نبود.
    من فلاورهاي زيادي داشتم و به اين نتيجه رسيدم كه فلاورهاي كه حركت دست رو از بيرون تانك دنبال مي كنند هوششون زياد هست.

2. 4 کاربر مقابل از شاهرخ ا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Discjockey آواتار ها
    Discjockey آفلاين است کاربر فعال
    سن کاربر
    چند میخوره؟؟؟
    تشکر شده 3,660 بار در 1,053 ارسال

دوستان عزیز، یه مقاله ای پیدا کردم که یه محققی میاد یه سری تست رو ماهیش انجام میده! ماهیش پرت قرمز بوده!
    به گفته ایشون پرتها قادر به تشخیص محیط خارج تانک هم هستند.
    آزمون خطای ایشون به این گونه بوده:

اول از همه ایشون به ماهیش یاد میده که دنبال انگشتانش در تانک حرکت کنه!
    بعد از چند هفته میاد در دربهای غذاهای تترا که به رنگهای مختلف هست غذا میریزه و می خواد تست کنه ببینه ماهی قادر به تشخیص دادن رنگها هست یا نه!
    درب قرمز حاوی غذای ماهی بوده ولی درب قهوه ای غذایی داخل نبوده!
    نتیجه آزمایشش به صورت زیر هست:
    درصد درست انجام دادن آزمایش با رنگ سبز و درصد خطا توسط ماهی با رنگ قرمز نمایش داده شده

4. کاربر مقابل از Discjockey عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

فانتا آواتار ها
    فانتا آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    15
    تشکر شده 927 بار در 454 ارسال

این کا رو میشه برای اسکار هم انجام داد؟؟

kar bare sade آواتار ها
    kar bare sade آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    من هنوز يه بچه ام ساده ي ساده
    تشکر شده 135 بار در 81 ارسال

سلام من 1 گرين تيلور داشتم فوق العاده بود حدود 20 سانت بود و جالب اينكه كنار اين ماهي 10 پرت 2سانتي نگه ميداشتم و جالبتر اينكه اين گرين ما نه تنها ازاري به پرتا نميرسوند بلكه خودشو پدر پرتا ميونست و وقتي نزديكه اكواريوم ميشدم سريع ميومد به سمت منو محكم به شيشه ضربه ميزد ( كاملا خشمو تو چشماش ميديدم ) فوق العاده بود ( با وجود اينكه اون منو دوس نداشت ولي من عاشقش بودم / گرفتاره 1 عشق 1 طرفه شده بودم :)) ) يادش بخير...
    ما چون ز دري پاي كشيديم كشيديم
    اميد ز هر كس كه بريديم بريديم
    دل نيست كبوتر كه چو برخاست نشيند
    از گوشه ي بامي كه پريديم پريديم

shassanlou آواتار ها
    shassanlou آفلاين است کاربر معمولي
    بدون تلاش خود برای کشورت انتظاری از آن نداشته باش
    سن کاربر
    32
    تشکر شده 201 بار در 97 ارسال

به نظر من بهترین ماهی که میشه آموزشش داد میتونه ردتیل باشه- من غذا گرفتن از دست رو به ردتیلی که توی وان حموم نگه میداشتم آموزش دادم- ایکاش فیلم و عکس می گرفتم.
    صابر

ahmada1983 آواتار ها
    ahmada1983 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 113 بار در 55 ارسال

پیش فرض تربیت ماهیان آکواریومی برای اجرای نمایش

در سال 2004 پسر آقای دکتر Kyle , Dean Pomerlean در نمایشگاه مدرسه اش دوماهی قرمز برنده شد.
    دکتر Dean و پسرش به عنوان تفریح شروع به آموزش ماهی کردند تا نشان دهند که در مغز کوچک ماهی قابلتهای بیش از آنچه مردم فکر می‌کنند وجود دارد آنها از روش تشویق به وسیله غذا بعد از انجام نمایش که برای تربیت حیواناتی مانند سگ ، شیر ، دلفین و ... استفاده می‌گردد استفاده کردند.
    آنها ابتدا لوازمی را ساختند تا آموزش به ماهی ممکن باشد. وقت و زمان بسیاری را برای آزمون و خطا صرف کردند تا بتوانند این روش را توسعه دهند. روش آنها نتنها برای آموزش ماهی‌ها شدنی و ممکن بود بلکه برای صاحبان آنها نیز بسیار سریع و جالب بود.
    بعد از بدست آوردن نتیجه آنها تصمیم گرفتند وب‌ سایتی را راه اندازی نمایند و به مردم نشان دهند که ماهی آنها چه کارهایی را یاد گرفته است. هیچ کس تا بحال ندیده بود که ماهی آکواریومی آموزش ببیند. مردم از آنها سؤال می‌کردند که چگونه می‌توانند به ماهی خود آموزش دهند.

بنابر این دکتر Dean و پسرش یککتاب راهنما نوشتند و تجهیزات آموزشی را بصورت دست ساز می ساختند و در اختیارمتقاضیان قرار می‌دادند و به مرور زمان به این نتیجه رسیدند که درست کردن وسایلآموزشی به وسیله دست زمان گیر و دشوار است بعلاوه کیفیت آنها ایده‌ال نیست.
    سپسآنها به توسعه این روش ، ساخت ابزار جدید و دستور کاملتر پرداختند که حاصل آن یکبسته آموزشی شامل یک کتابچه آموزشی، DVD سرگرم کننده آموزشی و وسایل مورد نیاز برایآموزش مثل میله غذادهی ، زمین اجرای نمایش ، حلقه‌ها و میله‌های نمایش و ... می‌باشد را ساختند.
    ماهی شما بعد از آموزش دیدن با این بسته می‌تواند فوتبال ، راگبی و بسکتبال بازی کند ، از حلقه رد شود، یک حلقه را به سطح آب بیاورد ، از داخل تونل به صورت عمودی و افقی رد شود و ...
    این محصول از ماه فبریه 2008 قابل دسترسی در فروشگاه‌های سراسر امریکا شد

یکی از ماهیان دکتر Dean به نام آلبرت انیشتین که یک گلدفیش کالیکوی باله بلند است با این بسته ، آموزش داده شد و توانست در سن سه سالگی بعد از گذشت چهار هفته آموزش حرکات نمایشی را انجام دهد و وارد کتاب رکورد‌های گینس شود

دکتر Dean Pomerlean مقالاتی را در زمینه آموزش بهماهیان در مجله‌های Discover Magazine و National Geographic Kids چاپ نموده اند وهمچنین خبر گزاری abc News در خبری با عنوان " ماهی خود را به مدرسه بفرستید " باایشان مصاحبه نمود.

منبع .***********.com
    آنکس که بداند و بداند که بداند
    اسب شعف از گنبد گردون برهاند
    آنکس که بداند و نداند که بداند
    بیدار کنیدش که شبی خفته نماند
    آنکس که نداند و بداند که نداند
    لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آنکس که نداند و نداند که نداند
    در جهل مرکب ابدالدهر بماند

9. کاربر مقابل از ahmada1983 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12