تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 31 از 31 نخستنخست ... 212728293031
نمایش نتایج: از 601 به 604 از 604
    تازه وارد
    تشکر شده 4 بار در 1 ارسال

پیش فرض ماهی کوی (koi)(Cyprinus carpio) ا

با عرض سلام
    کسی از دوستان در مورد ماهی کویی koi اطلاعاتی داره لطفا در مورد پرورش و نحوه خریدش اگه اطلاعاتی دارید بگید

2. 4 کاربر مقابل از آیدین اخترپور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

hosseinsasha آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    24
    تشکر شده 3 بار در 2 ارسال

داداش این تانک نیس!! بانک!
    :-))
    واقعا آکواریوم جالبی دارین خوشم اومد:-)
    به زودی در مورد پروش این ماهی پست میزارم
    یا حق

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها

سلام
    با تشکر از جنابعالی و پیشنهادات بسیار مفیدتون
    پایه اصلی کتاب بر اساس دسته بندی کوی ها و شناسایی گونه های مختلف و همچنین نحوه ی نامگذاری اونها هستش یعنی با خوندن این کتاب می تونید به راحتی اسم یه ماهی رو که تا حالا ندید تشخیص بدید مثلاً زرد میشه ki و سفید میشه shiro حالا اگه نژاد ماهی bekko باشد و رنگ بدنش سفید میشه شیرو بکو shiro Bekko و اگر رنگ بدنش زرد باشه میشه کی بکو Ki Bekko و به همین نحو به صورت بسیار کامل و جامع تمام گونه های اصیل کوی ها مورد بررسی و شناسایی قرار گرفتند. این بخش شناسایی بسیار کامل و جامع هستش
    در کنار معرفی کوی ها بخش های دیگه ای هم هستش که شامل موارد زیر میشه :
    در مورد پاند یا استخر : معرفی پاندهای مختلف، نحوه ی راه اندازی ، تجهیزات مورد نیاز، سیستم فیلتراسیون، مراقبت مورد نیاز در فصول مختلف و غیره
    تغذیه ی کوی ها
    معرفی انواع گیاهان قابل کاشت در پاند
    بیماری ها
    بخش تکثیر هم در حال کامل شدن هستش اما این بخش خیلی کامل نمی تونه باشه چون اطلاعات در دسترس بنده یه مقدار محدود و کلی هستن
    بعد از اتمام نگارش کتاب هم تو مرحله ی ویرایش و تکمیل اطلاعات حتماً از تجربیات دوستان به ویژه جناب یزدانی هم استفاده خواهیم کرد تا همین مرحله هم چندین بار مزاحم ایشون شدیم و مشاوره هایی گرفتیم
    اون نوار زرد روی جلد هم جزو طراحی جلد هستش و روی تمام کتاب های بنده با رنگ های مختلف هستش به همین دلیل و برای یکسان سازی طرح کتاب ها بعید می دونم بتونم حذفش کنم
    با تشکر مجدد از همه ی دوستان
    آقای مرادی این کتابی که فرمودین قیمتش چنده؟؟؟کدوم انتشارات؟کتابهای دیگه هم دارین؟آدرس فروشگاه ناشر رو بدین و اینکه اونجا آنلایم میفروشن؟قیمتاشون چقدره؟؟

4. کاربر مقابل از hosseinsasha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مصطفی طهرانی آفلاين است تازه وارد
    در مهربانی همچون باران باش که در ترنمش علف هرز و گل سرخ یکیست
    سن کاربر
    25
    تشکر شده 3 بار در 3 ارسال

[quote=meysamasghariyan;1188003]درود
    دوست عزیز وقت بخیر
    در مورد غذا که من تا حالا ندیدم ولی خوب مهم نیست شما میتونید
    مواد تشکیل دهنده اش رو بخونید و نتیجه گیری کنید
    البته خودم یه غذا دستساز درست کردم که تو تاپیک بازارچه هست که برای کوی مناسبه میتونید اون رو هم بررسی کنید
    نظر شخصی بنده اینه که یا از اون غذای دستساز استفاده بشه یا غذاهایه مارک معتبر
    چون به سایر غذا ها از لحاظ تاریخ و مواد بنده شخصا اطمینان ندارن و اینم حاصل تجربه است چون پیش اومده غذای ارزون پیدا کردم ولی تویه مدت ماهی ها دچار مشکل شدن

در خصوص دکور هم متاسفانه علی الرغم زیبا بودن دکورتون اصلا مناسب کوی نیست
    تو تانک کوی نباید اجسام لبه دار وجود داشته باشه
    چون کوی عادت داره کف تانک رو شخم بزنه و خودش رو بخوارونه تیز بودن دکور به ماهی آسیب خواهد زد
    برای کوی با توجه به زیبایی خاص خودش
    ارتفاع تانک 60 با طول بالا مناسبه و هرچی دکور خلوت تر باشه بهتر و زیبا تره ((یه علتشم اینه که دکور باعث تجمع ضایعات میشه

پیشنهاد بنده هم اینه نهایتا نهایتا با کوی کت فیش نگهداری بشه

آقای میثم اولا غذا ارزون نیست ، دوما اگه مطلب بعدیو میخوندی میفهمیدی چی گفتم ، سوما من خیلی وقته اکواریوم دارم حدود 15 سال که تا دو سال پیش گوشتخوار داشتم انواع و اقسام پس میدونم چه غذایی تازس یا کهنه ، چاهارما آکواریوم و ماهی از اول تو خونه من نقش دکور داشته نه مثل شما که تانک و با حوضچه اشتباه بگیرمو دنبال کسب در آمد و پرورش باشم ( اگه اینطور بود تا حالا یکی از موفق ترین ها تو پرورش ماهی بودم چون مولدای خیلی خوب و درجه یک به پرورش گاه ها دادم) . دکورم مناسب میبینم چون هم حکم دکور داره هم تا حالا مشکلی واسه ماهیام پیش نیومده ، فراموش نکنید آکواریوم خانگی محل پرورش ماهی نیست ، پرورش ماهی نیاز به ملزومات خودشو داره ، جهت اطلاع ارتفاع تانکم 70 طول 200 وعرض 45

ناصرخان آواتار ها
    ناصرخان آفلاين است كاربر متخصص
    موتوری که موتور نباشد موتور نیست موتور موتور زاده
    سن کاربر
    33
    تشکر شده 1,501 بار در 451 ارسال

سلام .
    دوست عزیز تمام کاربرها ی فروم ماشالله دیگه آنقدر تجربه دارن که نیازی به راهنمایی ندارن .
    کسی هم اینجا دنبال در آمد زایی نیست .اگر مطلبی به کسی گفته میشه فقط برای راهنمایی هستش.بر عکس بعضی فروم های همسایه .
    یکی عشقش میکشه کوی رو تو اکواریوم نگه داره یکی هم تو حوض .
    حالا دلیل این لحن صحبت شما چیه خدا داند .

Sent from my SM-G900H using Tapatalk 2

7. 2 کاربر مقابل از ناصرخان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

zahrarostami69 آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

شرایط نوری برای نگهداری از ماهی کوی
    ماهی های کوی به دلیل اینکه برای رشد و زندگی در فضای خارج از خانه نژادگیری شده اند و معمولا از برکه ها به اکواریوم های خانگی می آیند ممکن است بعد از مدتی که انها را در اکواریوم نگهداری کردید متوجه کاهش رنگ های زیبای ماهیانتان شوید. دلیل این امر احتیاج ذاتی ماهیان کوی به نور مستقیم خورشید برای تقویت رنگ و شادبی انهاست. شما در اکواریوم های خانگی نیز باید شرایط را به شکلی فراهم کنید تا ماهیان بتوانند ترکیب رنگی خود را حفظ کنند. برای اینکه شما در اکواریوم خود بتوانید به این مهم دست پیدا کنید باید توجه ویژه ای به نوردهی اکواریوم خود داشته باشید. در جال حاضر رنج وسیعی از انواع لامپ ها برای روشنایی اکواریوم ها استفاده می شود که هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود است. شما برای نوردهی مناسب باید به مقدار نوری که هر نوع از لامپ ها ( لامپ ال ای دی مخصوص )در واحد سطح اکواریوم ایجاد می کنند توجه کنید تا مقدار مناسب نور اکواریوم تان تامین گردد. در جدول زیر لیست انواع لامپ های موجود به تفکیک مقدار نوردهی و انرژی مصرفی امده است.

صفحه 31 از 31 نخستنخست ... 212728293031